Kompletní kola Mercedes-Benz pro zimní sezónu 2016-17 | Mercedes

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Aktuality > Kompletní kola Mercedes-Benz pro zimní sezónu 2016-17

Kompletní kola Mercedes-Benz pro zimní sezónu 2016-17

07.09.2016

zařazeno v kategorii: Aktuality

 

Pro dodávkové vozy

Spolehlivě i během zimy.

Připravili jsme pro Vás nabídku kompletních zimních kol Mercedes-Benz pro sezónu 2016-17. Vše, co potřebujete vědět o zimních pneumatikách a proč jsou kompletní kola Mercedes-Benz tou pravou volbou. vše naleznete v přiloženém PDF 

VANS - dodávková a užitková vozidla Mercedes-Benz (Citan, Vito, Sprinter)

Bezpečně do chladného počasí.
Každý rok je to stejné: jak se zkracují dny, brzdná dráha se často prodlužuje.
Neumíme ovlivnit počasí, ale máme opravdu účinný způsob, jak vám zkrátit brzdnou dráhu. Přezujte své auto do originálních kompletních zimních kol Mercedes-Benz dřív, než přijdou velké mrazy. Díky speciální gumové směsi a lamelární struktuře jsou naše zimní pneumatiky na mokré či zledovatělé silnice jako dělané.
Kompletní zimní kola Mercedes-Benz jsou pro váš Mercedes ideální a zajišťují maximální jízdní komfort a bezpečnost při každé zimní jízdě.
Připravili jsme pro vás tuto brožuru, která vám poslouží jako praktický průvodce a pomůže vám při rozhodování. A ukáže vám, proč jsou pneumatiky Mercedes-Benz tou správnou volbou.

Kompletní nabídku naleznete na přiloženém PDF 

Co dělá tu pravou pneumatiku?

Ideální zimní pneumatika musí splňovat všechny důležité atributy.
Musí:

  • V zátěži v zimních měsících podávat maximální výkon.
  • Mít dobrý vzorek.
  • Umět rychle zastavit.
  • Splňovat náročné normy a kritéria.
  • Být optimálně namontována na vozidle.

Sázka na jistotu, když klesnou teploty pod 7 °C.
Kdy je správná doba přezout do zimních pneumatik? Ukazatel venkovní teploty vašeho vozidla Mercedes-Benz vám odpoví. Když je venku chladno a nevlídno, přejete si, aby vzdálenost od domovních dveří ke dveřím auta byla co nejkratší. Ale brzdná vzdálenost letních pneumatik je čím dál tím delší.
Stejně jako vy coby řidič se i vaše pneumatiky s klesající teplotou cítí čím dál tím méně komfortně. U vašich letních pneumatik tato reakce začíná přibližně na 7 °C. Jakmile teploty klesnou na tuto úroveň, měli byste přezout do zimních pneumatik. Abyste měli každou situaci pevněji pod kontrolou.

Jak mít situaci vždy pod kontrolou, dokonce i v zátěžových situacích?

Venkovní teplota není jediným rozhodujícím faktorem. Bezpečnost je výrazně ovlivněna i tím, co se děje uvnitř pneumatiky.
Směrnice EU předepisuje, že veškerá vozidla registrovaná po listopadu 2014 musejí být vybavena monitorovacím systémem tlaku v pneumatikách*. Senzor zaznamenává tlak vzduchu v pneumatikách a ukazuje vám přesnou hodnotu na displeji na přístrojové desce.
Jste tedy okamžitě informováni, pokud dojde k náhlému poklesu tlaku v některé z pneumatik. Správný tlak vzduchu v pneumatikách ale není jen bezpečnostním faktorem. Napomáhá i ke snižování spotřeby paliva, udržuje komponenty pérování v dobrém stavu a zvyšuje jízdní komfort. To vše díky senzoru tlaku v pneumatikách připojenému k ráfku kola, vybavenému baterií s životností až deset let a velmi nízkou spotřebou.


* Monitorovací systém tlaku v pneumatikách je k dostání v kombinaci s kompletními zimními koly Mercedes u autorizovaných prodejců Mercedes-Benz. V závislosti na typu kompletního kola je možné uplatnění dodatečné sazby.


Jak rozpoznat vnitřní hodnoty?
Štítek s označením pneumatik EU poskytuje rychlý pohled na vnitřní hodnoty.
Tato etiketa hodnotí bezpečnost v rozsahu od A do G. To jsou kategorie, kterými se měří spotřeba paliva a přilnavost za mokra. Od A pro nízkou spotřebu paliva a dobrou přilnavost za mokra po G pro vysokou spotřebu paliva a špatnou přilnavost za mokra.
Informace je doplněna o kategorii „hluková zátěž okolí“. Zde se používají tři symboly se zvukovou vlnou: 1 zvuková vlna znamená tichý, 3 vlny znamenají hlučný.
Mimo štítek EU existuje 40 dalších výkonových kritérií. Ať už se jedná o aquaplaning, stabilitu jízdy, či opotřebení, váš prodejce Mercedes-Benz vám rád poradí.

 

Bezpečné zastavení.
Je-li řeč o originálních pneumatikách Mercedes-Benz, zůstává naše stanovisko neměnné: maximální bezpečí pro vás coby řidiče. Protože u zimních pneumatik záleží na každém milimetru, ať už se jedná o brzdnou dráhu, nebo hloubku vzorku.
Na studeném a mokrém povrchu je jejich brzdná dráha zhruba o 6 % kratší než u jejich letních protějšků. Na zasněžené silnici ale může rozdíl činit až 50 %. Kromě vzorku je hlavním důvodem skutečnost, že se naše zimní pneumatiky rychle zahřejí a zůstávají měkké a pružné, dokonce i v mrazivém prostředí. Letní pneumatiky naproti tomu při teplotách pod sedm stupňů začínají tvrdnout, a proto trvá o dost déle na nich zastavit.

 

Bezpečný vzorek.
Pro vzorek na zimních pneumatikách platí jedno jednoduché pravidlo: čím nižší vzorek, tím delší brzdná vzdálenost.
Mezi zákonem vyžadovanou normou a optimem existuje velký rozdíl.
Optimálního brzdného výkonu se dosahuje na vzorku o hloubce 8 mm.
Předpisy ale vyžadují hloubku vzorku pouhých 1,6 mm. Chceme-li minimalizovat riziko zejména aquaplaningu, záleží na každém milimetru.
Tak například pneumatika s 2 mm hlubokým vzorkem má brzdnou dráhu až o 70 % delší než ta se vzorkem hlubokým 8 mm. Proto doporučujeme výměnu pneumatik, když se vzorek sjede na nejvýše 4 mm.

Skutečná bezpečnost.
Správné načasování přezutí, hloubka vzorku, monitor tlaku v pneumatikách a partner, kterému záleží na vaší bezpečnosti – všechny tyto faktory vám napomohou při zkrácení brzdné dráhy na mokrém či klouzavém povrchu.
Proto vám kromě doporučení pořídit si naše kompletní originální zimní kola a pneumatiky nabízíme i možnost doprovázet vás na každém kroku pomocí našeho prvotřídního servisu. Pomoci vám vybrat tu správnou kombinaci kola a pneumatiky pro vás a váš Mercedes. Společně s vaším servisním partnerem Mercedes-Benz si vyberete správně.


Dopřejte svým letním pneumatikám zimní spánek. 
Váš partner Mercedes vám nabídne optimální originální kompletní zimní kola i prostor pro uskladnění vašich letních pneumatik během zimy.
Po výměně pneumatik zkontrolujeme a vyčistíme vaše letní pneumatiky a uskladníme je za ideálních podmínek až do jara. Výměny pneumatik se tak pro vás stanou součástí pravidelného cyklu. Se silným partnerem po vašem boku.


Podpora během celé zimy.
Připravíme na zimu nejen vaše pneumatiky, ale celý váš Mercedes.
Od prostředků péče o auto po nosiče lyží a snowboardů, přes poklice na kola po kryty ventilů – když se jedná o zimní výbavu, spolehněte se na originální kvalitu Mercedes-Benz. Zeptejte se nás. 

Proč se můžete spolehnout na originální kompletní zimní kola?
Na míru:
Jak design, tak i technologie kombinace originálního kola a pneumatiky jsou optimalizovány pro váš vůz Mercedes tak, aby byla vaše jízda bezproblémová. To je jediná cesta, jak si užít jízdní komfort s kvalitou Mercedes-Benz jak v zimě, tak v létě.
Bezpečnost jako standard:
Každé kolo Mercedes-Benz z lehké slitiny prochází rozsáhlým programem vývoje a testování, který zajišťuje tu nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Ceny v tomto letáku zahrnují DPH a jsou platné do 31. 3. 2017 nebo do vyprodání zásob. V ceně kompletních kol nejsou zahrnuty středové kryty,
šrouby kol ani kryty ventilků. Při výběru kompletních kol je nutné zohlednit, zda je vozidlo vybaveno Systémem kontroly tlaku v pneumatikách (RY2).
Barevné odchylky jsou podmíněné použitou technikou tisku. Pneumatiky na fotografiích mají ilustrativní charakter.

 

Nabídku naleznete v příloženém PDF souboru.

 

Objednání originálních dílů a příslušenství můžete provést:

- Jenišov u Karlových Varů - tel. 353 447 856, sklad-kv@suw.cz

- Ústí nad Labem - tel. 475 669 133, sklad-ul@suw.cz

 

Kola Vám i rádi v našich servisech odborně namontujeme proškolenými techniky za využití předepsaných postupů a nástrojů. 

Objednání servisu:

- Jenišov u Karlových Varů - tel. 353 447 800, sevis-kv@suw.cz

- Ústí nad Labem - tel. 475 669 113, servis-ul@suw.cz

 

Takže se Váš vůz zůstane nadále 100% Mercedesem.

 

 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139