Mercedes Connect me | Mercedes

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Aktuality > Mercedes Connect me

Mercedes Connect me

01.07.2016

zařazeno v kategorii: Slovníček pojmů, výbav, technologií

 

Vítejte ve svém světě

Mercedes me connect. Vítejte ve svém světě.

Silnice není vždy tím nejlepším spojením.
Nové pojetí mobility. Dnes se pohybujeme různě, jsme stále on-line a neustále na příjmu. Žijeme digitálně. A automobily? Dlouho byly v tomto ohledu daleko za námi. Mercedes me connect je síťové propojení vozu a řidiče – a mnohem víc: vůz se stává součástí Vašeho osobního života. Pro větší komfort a dobrý pocit trvalého připojení i na cestách.

 

Více informací:


Jak se připojit k Mercedes me connect.

Zjistěte více informací o Mercedes me connect v naší brožuře, která je k přečtení či stažení na konci tohoto textu.

Pro spuštění stahování klikněte na odkaz. Stáhnout brožuru (PDF)

Brožura je ve formátu PDF, který vyžaduje prohlížeč Adobe Acrobat Reader. Ten lze zdarma stáhnout na stránce www.adobe.com.

 

Live Traffic Information
Informace o dopravní situaci Live Traffic Information Vás dostanou do cíle rychleji! Tato služba online Vám umožňuje přijímat aktuální a vysoce přesné dopravní informace – pro optimalizované dynamické navádění a přesnější výpočet času příjezdu. Přenos dat zajišťuje komunikační modul přes rychlé mobilní internetové připojení. Služba Live Traffic Information je součástí multimediálního systému COMAND Online od první registrace vozidla. Služba je aktivována na tři roky a poté ji lze za poplatek prodloužit.


Systém nouzového volání Mercedes-Benz
Pokud dojde k nejhoršímu, lze spustit nouzové volání buď automaticky, nebo ručně pomocí tlačítka SOS ve vozidle. Centrála nouzových volání poté okamžitě ověří, zda je nutný zásah na místě, a pokud ano, jaký druh pomoci je potřebný. V nouzovém případě jsou například aktuální údaje o poloze GPS odeslány do veřejné evropské centrály nouzových volání, která zahájí všechny další potřebné kroky.

- Uvědomte si prosím, že systém nouzového volání Mercedes-Benz je permanentní, plně automatická výbava zajišťující Vaši bezpečnost.


Základní služby Mercedes me connect


Vzdálená diagnostika vozidla
Tato služba umožňuje servisu Mercedes-Benz kontrolovat stav vozidla (pomocí krátkého testu). Krátký test obsahuje přehled o stavu vozidla a případných chybách pro lepší plánování servisních prací a termínu návštěvy v servisu.


Řešení poruch
I když se poruchy vyskytují zřídka – Mercedes-Benz poskytne i v takových případech bez problému rychlou pomoc. Zvolením záznamu MB Contact v telefonním seznamu můžete okamžitě kontaktovat službu Mercedes-Benz Service24h, která se postará o vše ostatní. Pomoc k Vám bude vyslána optimálně připravená – v kteroukoli denní a noční dobu.


Vzdálená diagnostika
Diagnostický software může zjistit, že je třeba vyměnit důležité bezpečnostní součástky. Tato data jsou předána Vašemu servisnímu partnerovi Mercedes-Benz, který Vás pak může kontaktovat.


Řešení nehod
Na základě Vašeho požadavku bude Váš hovor po nouzovém volání Mercedes-Benz přesměrován do zákaznického centra Mercedes-Benz, které co možná nejrychleji zajistí potřebná záchranná opatření a opravu vozidla.


Řešení údržby
Integrované řešení údržby Vám pomáhá zachovat u Vašeho vozidla Mercedes optimální intervaly údržby. Všechna důležitá data je možné odesílat Vašemu autorizovanému servisnímu partnerovi Mercedes-Benz – jako podklad pro konkrétní, individuální servisní nabídku.


Aktualizace softwaru
Cílem tohoto nového komunikačního kanálu je spojení se zákazníkem přímo ve vozidle. Řidiči se zobrazí potřebné servisní/údržbové práce, které lze provést v čase, který mu bude vyhovovat. Řidič si může stáhnout aktualizace softwaru pro prohlížeč a komunikační modul sám, čímž ušetří čas strávený návštěvou servisu. Tuto službu nelze deaktivovat, ale lze vypnout jednotlivé aktualizace.


Služby Remote Online (příplatková výbava)

Sledování polohy vozidla
Pokud jste vozidlo někomu půjčili, můžete aktuální polohu jedoucího vozidla sledovat pomocí GPS. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.


Vyhledání polohy vozidla
Cizí město, spletité uličky – žádné obavy, vzdálená služba online zobrazí polohu Vašeho zaparkovaného vozidla v okruhu 1,5 km. Na Vašem smartphonu.


Vzdálený dotaz na stav vozidla
Relevantní informace o vozidle, například údaje o aktuálním počtu ujetých kilometrů, výšce hladiny kapaliny do ostřikovačů čelního okna nebo výšce hladiny paliva v nádrži, lze kdykoli snadno vyvolat přes zákaznický portál.


Sledování geografické polohy vozidla
V běžné praxi se v současné době využívá v logistice a nyní je rovněž zaváděna do segmentu osobních vozidel Mercedes-Benz. Funkce sledování geografické polohy vozidla Vám umožňuje stanovit virtuální hranice. Pokud vozidlo vjede do této ohraničené oblasti nebo ji opustí, může Vám být na Vaše přání zaslána zpráva. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.


Konfigurace aplikací Mercedes-Benz
Pomocí internetové aplikace Mercedes connect me můžete pohodlně z domova nebo za jízdy přednastavit aplikace Mercedes-Benz ve vozidle: například můžete měnit jejich pořadí nebo nastavit kategorie aplikace pro zprávy.

Právo na změnu integrovaných aplikací Mercedes-Benz je vyhrazeno.


Programování nezávislého topení
Pomocí Vašeho smartphonu můžete předprogramovat, zapnout a vypnout nezávislé topení – příjemné teplo pouhým stisknutím tlačítka.


Dálkové zamknutí/odemknutí dveří
Pomocí internetové aplikace Mercedes me lze jednoduše odemykat a zamykat vozidlo pohybem prstu. Například pokud jste zapomněli vůz zamknout, můžete tak snadno učinit později.


Jak aktivovat služby Mercedes me connect.

Nejdříve se zaregistrujte na zákaznickém portálu Mercedes me. Během registrace na portálu můžete již přijmout uživatelské podmínky služeb Mercedes me connect. Poté musí Váš prodejce Mercedes-Benz propojit Váš účet Mercedes me s Vaším vozidlem. Nyní můžete aktivovat a kdykoliv znovu deaktivovat požadované služby buď s pomocí Vašeho prodejce Mercedes-Benz, nebo sami na portálu Mercedes me.

 

 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie Slovníček pojmů, výbav, technologií

« zpět na seznam aktualit

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139