Nová kompletní zimní kola pro vozy Mercedes-Benz | Mercedes

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Aktuality > Nová kompletní zimní kola pro vozy Mercedes-Benz

Nová kompletní zimní kola pro vozy Mercedes-Benz

04.11.2015

zařazeno v kategorii: NOVINKY

 

Originální kola pro zimní sezonu 2015-16

 

Bezpečně i během zimy.

Nabídka kompletních zimních kol Mercedes-Benz. Vše, co potřebujete vědět o zimních pneumatikách je na stránce 

http://www.suw.cz/cz/akcni-nabidky/kompletni-zimni-kola-mercedes-benz-119 Tam je i PDF s kompletní nabídkou na nadcházející zimní sezonu.

 

Připravte se na změny počasí, které vyžadují i změnu obutí Vašeho Mercedesu. Přinášíme Vám nabídku kompletních zimních kol Mercedes-Benz pro zimní sezonu 2015-16.

Pro objednání kol a případně i přezují kontaktujte svůj autorizovaný servis Mercedes-Benz v S. & W. Automobily:

- Jenišov u Karlových Varů, Daimlerova 202, tel. 353 447 856, sklad-kv@suw.cz

- Ústí nad Labem, Přístavní 823/35, tel. 475 669 133, sklad-ul@suw.cz


A proč jsou proč jsou kompletní kola Mercedes-Benz tou pravou volbou.

Bezpečně do chladného počasí.

Každý rok je to stejné: jak se zkracují dny, brzdná dráha se často prodlužuje. Neumíme ovlivnit počasí, ale máme opravdu účinný způsob, jak vám zkrátit brzdnou dráhu. Přezujte své auto do originálních kompletních zimních kol Mercedes-Benz dřív, než přijdou velké mrazy. Díky speciální gumové směsi a lamelární struktuře jsou naše zimní pneumatiky na mokré či zledovatělé silnice jako dělané.
Kompletní zimní kola Mercedes-Benz jsou pro váš Mercedes ideální a zajišťují maximální jízdní komfort a bezpečnost při každé zimní jízdě.


Připravili jsme pro vás brožuru, která je uváděna níže v příloze či je k dostání na autosalonech, která vám poslouží jako praktický průvodce a pomůže vám při rozhodování. A ukáže vám, proč jsou pneumatiky Mercedes-Benz tou správnou volbou.

Co dělá tu pravou pneumatiku?
Ideální zimní pneumatika musí splňovat všechny důležité atributy.


Musí:

  • V zátěži v zimních měsících podávat maximální výkon.
  • Mít dobrý vzorek.
  • Umět rychle zastavit.
  • Splňovat náročné normy a kritéria.
  • Být optimálně namontována na vozidle.

Sázka na jistotu,
když klesnou teploty pod 7 °C.

Kdy je správná doba přezout na zimní pneumatiky?
Ukazatel venkovní teploty vašeho vozidla Mercedes-Benz vám odpoví.

Když je venku chladno a nevlídno, přejete si, aby byla vzdálenost od domovních dveří ke dveřím auta byla co nejkratší. Ale brzdná vzdálenost letních pneumatik je čím dál tím delší.
Stejně jako vy coby řidič se i vaše pneumatiky s klesající teplotou cítí čím dál tím méně komfortně. U vašich letních pneumatik tato reakce začíná přibližně na 7 °C. Jakmile teploty klesnou na tuto úroveň, měli byste
přezout do zimních pneumatik. Abyste měli každou situaci pevněji pod kontrolou.

Jak mít situaci vždy pod kontrolou, dokonce i v zátěžových situacích?
Venkovní teplota není jediným rozhodujícím faktorem. Bezpečnost je výrazně ovlivněna i tím, co se děje uvnitř pneumatiky.
Směrnice EU předepisuje, že veškerá vozidla registrovaná po listopadu 2014 musejí být vybavena monitorovacím systémem tlaku v pneumatikách*.

Senzor zaznamenává tlak vzduchu v pneumatikách a ukazuje vám přesnou hodnotu na displeji na přístrojové desce.
Jste tedy okamžitě informováni, pokud dojde k náhlému poklesu tlaku v některé z pneumatik. Správný tlak vzduchu v pneumatikách ale není jen bezpečnostním faktorem. Napomáhá i ke snižování spotřeby paliva,
udržuje komponenty pérování v dobrém stavu a zvyšuje jízdní komfort.
To vše díky senzoru tlaku v pneumatikách připojenému k ráfku kola, vybavenému baterií s životností až deset let a velmi nízkou spotřebou.


* Monitorovací systém tlaku v pneumatikách je k dostání v kombinaci s kompletními zimními koly.


Mercedes u autorizovaných prodejců Mercedes-Benz. V závislosti na typu kompletního kola je možné uplatnění dodatečné sazby.

Bezpečné zastavení.
Je-li řeč o originálních pneumatikách Mercedes-Benz, zůstává naše stanovisko neměnné: maximální bezpečí pro vás coby řidiče. Protože u zimních pneumatik záleží na každém milimetru, ať už se jedná o brzdnou dráhu nebo hloubku vzorku.
Na studeném a mokrém povrchu je jejich brzdná dráha zhruba o 6 % kratší než u jejich letních protějšků. Na zasněžené silnici ale může rozdíl činit až 50 %. Kromě vzorku je hlavním důvodem skutečnost, že se naše zimní pneumatiky rychle zahřejí a zůstávají měkké a pružné, dokonce i v mrazivém prostředí. Letní pneumatiky naproti tomu při teplotách pod sedm stupňů začínají tvrdnout, a proto trvá o dost déle na nich zastavit.

Bezpečný vzorek.
Pro vzorek na zimních pneumatikách platí jedno jednoduché pravidlo:
čím nižší vzorek, tím delší brzdná vzdálenost.

Mezi zákonem vyžadovanou normou a optimem existuje velký rozdíl.
Optimálního brzdného výkonu se dosahuje na vzorku o hloubce 8 mm.
Předpisy ale vyžadují hloubku vzorku pouhých 1,6 mm. Chceme-li minimalizovat riziko zejména aquaplaningu, záleží na každém milimetru.
Tak například pneumatika s 2 mm hlubokým vzorkem má brzdnou dráhu až o 70% delší než ta se vzorkem hlubokým 8 mm. Proto doporučujeme výměnu pneumatik, když se vzorek sjede na nejvýše 4 mm.

Jasný symbol bezpečnosti.
Zimní pneumatiky, které vašemu vozu Mercedes dokonale padnou, prokazatelně zvyšují vaši bezpečnost.
Abyste je dokázali na první pohled poznat, jsou naše pneumatiky označeny hned dvěma značkami kvality:

MO (Mercedes Original)
a MOE (Mercedes Original Extended).

MO - Naše značka kvality pro pneumatiky, které splňují veškeré požadavky firmy Mercedes-Benz na bezpečnost, odolnost i to, jak dokonale padnout na ráfek. Pneumatiky jsou optimalizovány pro váš vůz Mercedes a mají speciální vlastnosti, které jsou zárukou nejen bezpečné jízdy v zimě, ale i nekompromisního jízdního komfortu Mercedes-Benz.


MOE - Pneumatiky označené značkou MOE splňují také všechny požadavky firmy Mercedes-Benz na kvalitu pneumatik. Kromě toho nabízejí ještě něco navíc, čím lze dosáhnout optimální bezpečnosti; díky dodatečně zesíleným stěnám pneumatik v nouzi bezpečně dojedete do nejbližšího servisu Mercedes-Benz i v případě, že v pneumatice dojde k úplnému úniku tlaku.

 

Jak rozpoznat vnitřní hodnoty?
Štítek s označení pneumatik EU poskytuje rychlý pohled na vnitřní hodnoty.
Tato etiketa hodnotí bezpečnost v rozsahu od A do G. To jsou kategorie, kterými se měří spotřeba paliva a přilnavost za mokra. Od A pro nízkou spotřebu paliva a dobrou přilnavost za mokra po G pro vysokou spotřebu
paliva a špatnou přilnavost za mokra.
Informace je doplněna o kategorii „hluková zátěž okolí“. Zde se používají tři symboly se zvukovou vlnou: 1 zvuková vlna znamená tichý, 3 vlny znamenají hlučný.
Mimo štítek EU existuje 40 dalších výkonových kritérií. Ať už se jedná o aquaplaning, stabilitu jízdy či opotřebení, váš prodejce Mercedes-Benz vám rád poradí.

Skutečná bezpečnost.
Správné načasování přezutí, hloubka vzorku, monitor tlaku v pneumatikách a partner, kterému záleží na vaší bezpečnosti – všechny tyto faktory vám napomohou při zkrácení brzdné dráhy na mokrém či klouzavém povrchu.
Proto vám kromě doporučení pořídit si naše kompletní originální zimní kola a pneumatiky nabízíme i možnost doprovázet vás na každém kroku pomocí našeho prvotřídního servisu. Pomoci vám vybrat tu správnou kombinaci
kola a pneumatiky pro vás a váš Mercedes. Společně s vaším servisním partnerem Mercedes-Benz si vyberete správně.Podpora během celé zimy.
Připravíme na zimu nejen vaše pneumatiky, ale celý váš Mercedes. Od prostředků péče o auto po nosiče lyží a snowboardů, přes poklice na kola po kryty ventilů – když se jedná o zimní výbavu, spolehněte se na originální kvalitu Mercedes-Benz. Zeptejte se nás. 

Proč se můžete spolehnout na originální kompletní zimní kola?
Na míru:
Jak design, tak i technologie kombinace originálního kola a pneumatiky jsou optimalizovány pro váš vůz Mercedes tak, aby byla vaše jízda bezproblémová. To je jediná cesta, jak si užít jízdní komfort s kvalitou Mercedes-Benz jak v zimě, tak v létě.

Bezpečnost jako standard:

Každé kolo Mercedes-Benz z lehké slitiny prochází rozsáhlým programem vývoje a testování, který zajišťuje tu nejvyšší úroveň bezpečnosti .

 

Pro objednání kol a případně i přezují kontaktujte svůj autorizovaný servis Mercedes-Benz v S. & W. Automobily:

- Jenišov u Karlových Varů, Daimlerova 202, tel. 353 447 856, sklad-kv@suw.cz

- Ústí nad Labem, Přístavní 823/35, tel. 475 669 133, sklad-ul@suw.cz

 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie NOVINKY

« zpět na seznam aktualit

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139