Nové kupé třídy E | Mercedes

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Aktuality > Nové kupé třídy E

Nové kupé třídy E

15.12.2016

zařazeno v kategorii: Aktuality

 

Prosincové odhalení nového modelu

V prosinci 2016 byla odhalena podoba nového kupé třídy E, které dorazí na jaře roku 2017.

 

Přinášíme první fotky tohoto noého modelu - více na stránce http://www.suw.cz/cz/prehled-modelu/kupe-2017

Video nového modelu je na https://www.youtube.com/watch?v=mnAn0N6mSlw

 

Stylový a sportovní. Nové kupé třídy E spojuje smyslný design s pohodlnou jízdou na dlouhé vzdálenosti pro čtyři osoby.

Nabízí inteligenci třídy E s plnou integrací smartphonu, širokoúhlý display pro navigaci a nejnovější asistenční systémy, mimo jiné částečně automatizované řízení a MULTIBEAM LED. Pohodlné odpružení se selektivním tlumením poskytne záruku sportovního a agilního jízdního zážitku.

Výkonné a úsporné zážehové a vznětové motory s nízkými emisemi výfukových plynů splňují normy Euro 6. Při uvedení na trh bude počáteční výběr mezi jedním naftovým a třemi benzinovými motory, s výkonem od 135 kW (184 PS) do 245 kW (333 PS). Další varianty motorů a verze 4MATIC budou následovat. Všechny modely jsou standardně vybaveny 9G-TRONIC (devitistupňovou automatickou převodovkou, která umožňuje rychlou změnu převodových stupňů).

První vozy k nám dorazí na jaře roku 2017. Prozatím se podívejte na první fotky a video tohoto nového modelu.

Stylová a sportovní

Nová třída E kupé kombinuje krásu a klasické přednosti vozu kategorie „gran turismo“ s nejmodernější technikou. Vzniklo tak kupé s výraznými proporcemi, čistým a smyslným designem a mimořádným komfortem pro čtyři osoby při cestování na dlouhé vzdálenosti. Zároveň nabízí inteligenci ostatních členů modelové řady třídy E, jež zahrnuje systém pro rozsáhlou integraci chytrého telefonu, přístrojovou desku se širokoúhlými displeji a nejnovější asistenční systémy, které na přání umožňují mimo jiné částečně automatizovanou jízdu. Výkonné motory s nízkými hodnotami emisí a komfortní podvozky se systémem selektivního tlumení zaručují zážitky ze sportovní a dynamické jízdy.

 

Tisková zpráva

prosinec 2016


Po nejinteligentnějším manažerském sedanu na světě, kombi a verzi All-Terrain rozšiřuje nyní úspěšnou modelovou řadu třídy E karosářská varianta kupé. „Naše nová třída E kupé oslovuje svými čistými a estetickými tvary ve stejné míře rozum i srdce. Tento model snoubí ve své automobilové osobnosti moderní luxus, agilní sportovní charakter a techniku na vysoké úrovni s espritem, který nabízí potěšení z exkluzivní, kultivované jízdy,“ říká Prof. Dr. Thomas Weber, člen představenstva společnosti Daimler AG, zodpovědný za koncernový výzkum a vývoj divize Mercedes‑Benz Cars.

Exkluzivní sportovní kupé vychází po technické stránce ze sedanu a přináší další evoluční stupeň designérského stylu značky Mercedes-Benz. Nové kupé s dokonalými proporcemi se vyznačuje puristickým designem, v němž hrají hlavní roli plochy vymezené minimalistickými liniemi a obdařené smyslnými tvary. Minimalistický styl je zároveň „hot i cool“, ztělesňuje krásu i eleganci a umocňuje sportovně luxusní osobnost kupé.

Výrazná příď s nízko umístěnou sportovní maskou chladiče a centrální hvězdou, dlouhá kapota motoru s výraznými vybouleními, dozadu posunutý nízký pás bočních oken a svalnatá záď vytvářejí typické proporce kupé značky Mercedes-Benz. Dynamiku umocňují čtyři bezrámová boční okna a upuštění od střešního sloupku B. Těmito čistými tvary vyzařuje design kupé zároveň luxus i styl.

Světová premiéra: funkce přivítání zadními svítilnami

Pro kupé Mercedes jsou typické rovněž dvoudílné, velmi nízké zadní svítilny LED, v nichž slaví světovou premiéru funkce přivítání, dodávaná ve spojení se světlomety LED MULTIBEAM. Při otevření vozidla se postupně rozsvěcují diody LED koncových světel od středu vozidla k jeho okrajům. Při zamykání vozidla probíhá světelná sekvence opačným směrem. Obojí je navíc kombinováno s funkcí postupného rozsvěcování a zhasínání osvětlení interiéru. Tato inscenace koncových světel vítá uživatele vozidla a loučí se s ním podobně jako známá uvítací funkce modrými světlovody ve světlometech vpředu.

Zadní svítilny mají navíc brilantní vzhled díky inovativní krystalické optice a v rozsvíceném stavu připomínají žhnutí proudového motoru.

Sportovně luxusní interiér s rafinovaně zpracovanými detaily

Interiér nové třídy E kupé ztělesňuje syntézu sportovních emocí a luxusní inteligence.

Dva na přání dodávané 12,3“ displeje s vysokým rozlišením a brilantním zobrazením – v tomto segmentu výjimečný prvek výbavy – splývají pod společným krycím sklem v širokoúhlý panel přístrojů, který vyvolává dojem, že se vznáší volně v prostoru. Jako centrální stylistický prvek umocňuje šířku společně s ozdobným obložením, které obepíná celou přední část interiéru a zasahuje v dynamickém oblouku až do výplní dveří. Sdružené přístroje v přímém zorném poli řidiče jsou virtuální a řidič si může sám nastavit pro něj důležité informace včetně tří různých stylů jejich zobrazování: „Classic“, „Sport“ a „Progressive“.

Základní verze kombinuje dva kruhové přístroje a sdružený barevný displej o úhlopříčce 17,8 centimetru (rozlišení 1000 x 600 pixelů) s centrálním displejem o úhlopříčce 21,3 centimetru (rozlišení 960 x 540 pixelů). Kruhové přístroje, panel sdružených přístrojů a centrální displej jsou uloženy v jednom společném rámu, opatřeném lesklým klavírním lakem.

Výrazným sportovním doplňkem jsou výdechy ventilační soustavy, jejichž design je značně ovlivněn turbínovými motory. Výdechy jsou dokonale zpracovány až do nejmenších detailů a kompletně lakovány v odstínu stříbrná Shadow.

Panel sdružených přístrojů a multimediální systém lze ovládat stíracími pohyby prstem po ploše dotykových tlačítek na volantu. Řidič tak nemusí pouštět volant z rukou. Další možnosti ovládání nabízí touchpad s ovládacím prvkem na středové konzole, který rozpoznává rovněž ručně psané znaky, plus hlasové ovládání LINGUATRONIC. Kromě toho jsou k dispozici tlačítka pro přímý přístup, například pro ovládání klimatizace a komfortní vypínání, resp. zapínání některých asistenčních systémů.

Avantgardní a zároveň vrcholně luxusní sedadla sedanu posloužila svými tvary za vzor sedadlům pro kupé. Na všech čtyřech místech byl však významně vyzdvižen sportovní charakter samostatných sedadel. I zde jsou nejvyšší ambice sportovního luxusního kupé dokumentovány mnoha mimořádně kvalitními řešeními.

Velmi kvalitní materiály a moderní barevné kombinace vytvářejí atmosféru sportovního, moderního luxusu. Atraktivní výbava v odstínu modrá Yachting v kombinaci s béžovou Macchiato propůjčuje vozidlu příjemný, exkluzivní vzhled ve stylu jachty. Speciálně pro třídu E kupé budou nabízena dvě nová, inovativní ozdobná obložení ze světlého dřeva s otevřenými póry a lesklou povrchovou úpravou. Precizní prošívání umocňuje tvary sedadel příslušné výbavové linie. Důsledně přizpůsoben byl také design sedadel a nabídka barev u výbavy AMG Line. Sportovní charakter je zvýrazněn nápadnými barevnými kontrasty čalounění kůží v odstínech černá-červená Classic a černá-bílá. Pozoruhodná nabídka laků karoserie je harmonicky přizpůsobena moderním barvám v interiéru.

U vnitřního osvětlení nalézá uplatnění výhradně technika LED s dlouhou životností a nízkou spotřebou energie. To platí i pro rozšířené dekorační osvětlení s 64 barvami, které se dodává na přání.

Rozmanitost pro každý vkus

Již standardní verze AVANTGARDE má rozsáhlou výbavu. Alternativně je na výběr také varianta AMG Line, která se odlišuje od linie AVANTGARDE mimo jiné nárazníky vpředu a vzadu, bočními prahy a většími koly v designu AMG. Bodové prvky v masce chladiče v „diamantovém“ designu jsou chromované a brzdové kotouče na přední nápravě odvrtávané. Interiér zahrnuje mimo jiné sedadla s velmi kvalitním černým čalouněním ARTICO/DINAMICA s šedým kontrastním ozdobným prošíváním, komfortní paket pro sedadla a sportovní volant AMG obšitý kůží. Další možnosti pro individualizaci obou variant výbavy nabízí paket Night s mnoha leskle černými stylistickými detaily a tmavě tónovanými bočními okny.

Větší a luxusnější

Nová třída E kupé s vnější délkou 4826 mm, šířkou 1860 mm a výškou 1430 mm výrazně překonává svého předchůdce ve všech směrech. Větší hodnoty rozchodu kol vpředu 1605 mm (+ 67 mm) a vzadu 1609 mm (+68 mm) vylepšují především jízdní dynamiku.

Vnější rozměry

 

Třída E kupé

Předchůdce

Rozdíl

Vnější délka mm

4826

4703

+123

Vnější šířka mm

1860

1786

+74

Vnější výška mm

1430

1398

+32

Rozvor mm

2873

2760

+113

Rozchod kol vpředu mm

1605

1538

+67

Rozchod kol vzadu mm

1609

1541

+68

 

V porovnání s předchůdcem výrazně větší půdorys zvyšuje prostorový komfort cestujících, kteří mají k dispozici zejména větší efektivní prostor pro nohy vzadu, šířku v úrovni ramen vpředu i vzadu a výšku stropu nad sedákem vzadu. Na každém ze čtyř plnohodnotných sedadel s charakterem samostatných sedadel, který je pro toto kupé specifický, si mohou řidič i spolucestující užívat nejen skutečný komfort při cestování na dlouhé vzdálenosti, ale i další klasické přednosti vozidla kategorie „gran turismo“.

Vnitřní rozměry

 

Třída E kupé

Předchůdce

Rozdíl

Efektivní prostor pro nohy vzadu mm

912

838

+74

Maximální výška stropu nad sedákem vpředu mm

1039

1021

+18

Maximální výška stropu nad sedákem vzadu mm

925

910

+15

Šířka v úrovni ramen vpředu mm

1424

1374

+50

Šířka v úrovni ramen vzadu mm

1277

1243

+34

Šířka v úrovni loktů vpředu mm

1492

1454

+38

Šířka v úrovni loktů vzadu mm

1341

1328

+13

Sportovní výkony díky high-tech

Zárukou temperamentních jízdních výkonů a maximálního potěšení z jízdy jsou výkonné a hospodárné zážehové i vznětové motory, mezi nimiž je i nově vyvinutý vznětový čtyřválec. Všechny verze jsou vybaveny funkcí ECO Start-Stop a samozřejmě splňují požadavky emisní normy Euro 6.

V době uvedení na trh budou nejprve na výběr jeden vznětový a tři zážehové motory s rozsahem výkonu od 135 kW (184 k) do 245 kW (333 k). Další varianty motorů a verze 4MATIC budou následovat.

Nový vznětový čtyřválec

Vznětový čtyřválec z nové řady motorů Mercedes-Benz je připraven na plnění budoucích limitů podle normy RDE a zároveň zpřístupňuje nové dimenze hospodárnosti. Nový turbodiesel poskytuje ze zdvihového objemu dva litry nejvyšší výkon 143 kW/194 k a ve verzi E 220 d se v kombinovaném cyklu EU spokojí s průměrnou spotřebou 4,0 litru na 100 kilometrů. To odpovídá emisím CO2 106 gramů na kilometr. Čtyřválec s jednostupňovým přeplňováním a variabilní geometrií rozváděcích lopatek se navíc vyznačuje vysokou kultivovaností běhu. Hlava i blok válců jsou vyrobeny z hliníkové slitiny. Značkou Mercedes-Benz vyvinutá povrchová úprava pracovních ploch válců NANOSLIDE® efektivně snižuje tření mezi stěnami válců a originálními ocelovými písty.

Přehled nabízených verzí:

 

E 220 d

E 200

E 300

E 400 4MATIC

Počet/uspořádání válců

4/řadové

4/řadové

4/řadové

6/vidlicové

Zdvihový objem (cm3)

1950

1991

1991

2996

Největší výkon

(kW/k při 1/min)

143/194 při 3800

135/184 při 5500

180/245 při 5500

245/333 při 5250 – 6000

Největší točivý moment

(N.m při 1/min)

400 při

1600 – 2800

300 při

1200 – 4000

370 při
1400 – 4000

480 při
1600 – 4000

Spotřeba paliva EU

(l/100 km) kombinovaná

4,0

6,0

6,4

8,1

Emise CO2 kombinované (g/km)

106

136

147

183

Třída hospodárnosti

A+

B

B

D

Zrychlení

0-100 km/h (s)

7,4

7,8

6,4

5,3

Nejvyšší rychlost (km/h)

242

240

250*

250*

*elektronicky omezená

Všechny verze, nabízené v době uvedení na trh, jsou standardně vybaveny devítistupňovou samočinnou převodovkou 9G-TRONIC, která umožňuje rychlé řazení a provoz v nízkých otáčkách. To má pozitivní vliv především na hospodárnost a akustický komfort.

Podvozek – sportovní komfort

Podvozek nové třídy E kupé poskytuje potěšení z dynamické jízdy na silnici plné zatáček a zároveň nabízí výjimečný jízdní komfort. Kupé je standardně nabízeno s podvozkem DIRECT CONTROL. Sportovnější vzhled mu dodává v porovnání se sedanem o 15 milimetrů nižší světlá výška. Systém tlumičů s proměnlivou charakteristikou v závislosti na míře stlačení se přitom vyznačuje komfortním nastavením.

Na přání je k dispozici podvozek DYNAMIC BODY CONTROL s variabilními tlumiči, který má rovněž nižší světlou výšku. Řidič může u tohoto podvozku měnit vlastnosti tlumičů prostřednictvím ovládacího prvku standardního systému DYNAMIC SELECT na středové konzole. Široké možnosti nastavení zahrnují tři režimy „Comfort“, „Sport“ a „Sport+“.

Vícekomorové vzduchové odpružení AIR BODY CONTROL

Alternativně může být nová třída E kupé vybavena také vícekomorovým vzduchovým odpružením, včetně stabilizace pohybů karoserie při dynamických změnách na všech kolech. Tento systém využívá tři různě velké komory v pružinových vzpěrách na zadní nápravě a dvě v pružinových vzpěrách na přední nápravě, které umožňují měnit tuhost pružin ve třech stupních. Cestující si tak mohou užívat měkké základní odpružení, ale s rostoucí rychlostí jim sportovnější režim dodává bezpečný pocit vysoké úrovně jízdní stability.

Vícekomorové vzduchové odpružení je doplněno elektronicky řízenými, plynule variabilními tlumiči. Tuhost tlumení na každém jednotlivém kole je zcela automaticky přizpůsobována aktuální jízdní situaci a stavu vozovky – například při vyhýbacím manévru nebo při jízdě po silnici se špatným povrchem. Systém tak umožňuje vysokou úroveň jízdního komfortu a zároveň i jízdní dynamiky.

Prostřednictvím ovládacího prvku systému DYNAMIC SELECT může řidič navíc ve spojení se systémem AIR BODY CONTROL zvolit různé jízdní režimy: „Comfort“, „ECO“, „Sport“, „Sport +“ a „Individual“.

DYNAMIC SELECT – charakter jízdy v rukách řidiče

Systém DYNAMIC SELECT nabízí ve spojení se systémy DYNAMIC BODY CONTROL a AIR BODY CONTROL navíc nejen možnost měnit charakteristiku podvozku, ale současně umožňuje ovlivňovat také další nastavení vozidla – například charakteristiku pedálu plynu, funkce Eco Start-Stop, řazení samočinné převodovky atd. V závislosti na výbavě dává DYNAMIC SELECT na výběr jízdní režimy Comfort, ECO, Sport, Sport + a Individual. S nastavením „Individual“ si může řidič sám nakonfigurovat svůj preferovaný jízdní režim.

Kompletní integrace chytrého telefonu

Třída E kupé, vybavená informačním a zábavním systémem COMAND Online, vstupuje do nové éry síťového propojení a digitalizace. Ta je založena na dokonalé integraci chytrého telefonu do informačního a zábavního systému vozidla, včetně kapacitního připojení k anténě vozidla a bezdrátového nabíjení. To znamená, že lze kompatibilní mobilní telefony nabíjet bez kabelu a zároveň přijímat signál prostřednictvím vnější antény vozidla. Díky tomu odpadá nepříjemné hledání zásuvky a připojování kabelů. Další výhodou je možnost bezdrátové rádiové komunikace NFC (Near Field Communication), jejímž prostřednictvím se chytrý telefon promění v digitální klíček od vozidla pro zamknutí i odemknutí vozu a spuštění motoru.

Apple CarPlay® a Android Auto

Je-li vozidlo vybaveno systémem COMAND Online, lze v rámci informačního a zábavního systému využívat pro příslušné chytré telefony také funkce Apple CarPlay® a Android Auto™. Po připojení chytrého telefonu prostřednictvím USB jej může zákazník na přání přepnout na plochu Apple CarPlay® nebo Android Auto™.

Internet a rozmanité datové zdroje již od základní verze

Kromě systému COMAND Online jsou k dispozici informační a zábavní systémy Audio 20 USB/GPS. Stejně jako COMAND Online jsou vybaveny systémem handsfree Bluetooth® a navíc umožňují připojení k internetu prostřednictvím mobilního telefonu kompatibilního s Bluetooth®, s kartou SIM a datovým tarifem. COMAND Online nabízí navíc integrovanou funkci hotspotu.

Volná jízda místo dopravní zácpy: Live Traffic Information

Zatímco známá služba dopravního zpravodajství v reálném čase Live Traffic Information byla dosud vyhrazena systému COMAND Online, nabízí nová třída E kupé tuto funkci, ve spojení s asistenčním programem Mercedes me connect, také v kombinaci s informačním a zábavním systémem Audio 20 GPS s navigační funkcí GARMIN® MAP PILOT SYSTEM. Live Traffic Information umožňuje příjem aktuálních a precizních informací o dopravě v reálném čase. Novinkou je také zobrazování Free Flow – zelené linie ukazují řidiči vizuálně velmi zřetelně místa s plynulou dopravou – jakož i zobrazování a zohledňování dopravních hlášení mimo hlavní tahy.

Mercedes me connect Concierge Service: individuální péče

Dalším výjimečným příspěvkem ke komfortu je nová služba Concierge Service, která je exkluzivně nabízena ve všech verzích třídy E ve spojení s asistenčním programem Mercedes me connect. Spektrum servisních služeb zahrnuje pro zákazníky, zapojené do tohoto programu, velký počet možností individuální podpory, ať se jedná o rezervaci místa v restauraci, turistické tipy na projížděné trase, upozornění na kulturní a sportovní akce včetně rezervace vstupenek nebo zasílání navigačních cílů přímo do vozidla.

Přístup je snadný: Přihlášení uživatelé asistenčního programu Mercedes me connect mohou službu Concierge Service využívat v 19 evropských zemích buď prostřednictvím tlačítka iCall ve vozidle, nebo prostřednictvím aplikace Mercedes me App. Osobní asistent se postará o všechno ostatní.

Inovace třídy E ve výbavě

Nové kupé nabízí jako člen aktuální generace třídy E výrazně více inteligence než předchůdce. Kupé je vybaveno všemi prvky třídy E, nejinteligentnějšího manažerského sedanu současnosti. Součástí standardní výbavy je aktivní brzdový asistent, který může řidiče upozornit na hrozící kolizi, optimálně jej podpořit při nouzovém brzdění a v případě nouze také autonomně brzdit. Kromě pomaleji jedoucích, zastavujících nebo stojících vozidel dokáže rozpoznat například i přecházející chodce, kteří se nacházejí v nebezpečné blízkosti před vozidlem.

Mezi další výjimečné prvky patří například DRIVE PILOT. Mercedes-Benz činí s tímto systémem další krok na cestě k autonomní jízdě. Ve funkci adaptivního tempomatu DISTRONIC dokáže na všech druzích silnic nejen udržovat bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucích vozidel, ale poprvé je také automaticky následovat při jízdě rychlostí až 210 km/h.

Rovněž nový je systém Remote Park-Pilot, který poprvé umožňuje řídit vozidlo zvenku prostřednictvím aplikace pro chytrý telefon při zajíždění do garáže nebo na parkovací místo, resp. při vyjíždění z garáže či z parkovacího místa. Díky tomu mohou cestující komfortně nastoupit nebo vystoupit dokonce i v případě velmi těsného prostoru pro zaparkování.

Pro třídu E kupé jsou kromě toho navíc k dispozici další inteligentní technické systémy, jako například:

  • Světlomety MULTIBEAM LED s vysokým rozlišením. Každý světlomet je osazen 84 vysokovýkonnými diodami LED s individuálním ovládáním, které osvětlují vozovku automaticky, s dosud nedosažitelně přesným řízením rozložení světla a mimořádným jasem, aniž by docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.
  • MAGIC VISION CONTROL – inteligentní a velmi efektivní systém stírání a ostřikování čelního okna. Přívod čisticí kapaliny, integrovaný do stírací lišty, ji rozstřikuje vždy přímo před stírací lištu – a to v obou směrech stírání. Řidič díky tomu nezažije při ostřikování žádný příval vody, který by ho omezoval ve výhledu z vozu, a zároveň je zaručen optimální čisticí efekt. Kompletní systém MAGIC VISION CONTROL včetně stíracích lišt je za nízkých teplot vyhříván, aby se zabránilo ulpívání sněhu nebo ledu během jízdy v zimních podmínkách.

Třída E kupé s tradicí

Nejmladší člen rodiny třídy E se jako exkluzivně sportovní kupé opírá o téměř padesátiletou historii. Mercedes-Benz představil jeho prvního předchůdce v roce 1968 (tehdy to bylo ještě kupé „/8“). Další modelové řady následovaly – po nějakou dobu také pod označením CLK. Každá generace kombinovala ušlechtilý design s dynamickým sportovním charakterem a moderním luxusem na vysoké úrovni.

 

 

 

Brzy na těchto stránkách přineseme další informace.

 

Pokud si přejete být informování o novinkách, napište si o ně na:

marketing@suw.cz

 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139