Mercedes-Benz třídy B Electric Drive | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > Třída B > Electric Drive

 

Mercedes-Benz třídy B Electric Drive

 

Zobrazeno:1301x

od 842.975 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Pro to nejlepší, co je před vámi

 

Koncepce vozu

Pro to nejlepší, co je před vámi.


Majitel vozu nové třídy B Electric Drive již nemusí dělat žádné kompromisy. Koncepce zcela elektrického pohonu vozu s sebou přináší každodenní bezhlučnou jízdu s komfortem svátečního dne. Získáte tak potěšení z jízdy odpovědné k životnímu prostředí a maximální variabilitu v jednom a tomtéž vozidle. A je skvěle připraveno ke všemu, co máte před sebou.

Více o inteligentním pohonu

Plně nabitý – s nulovými lokálními emisemi.
Koncepce pohonu nového vozu třídy B Electric Drive vyniká nad spoustou automobilů každých den křižujících našimi silnicemi. Elektricky poháněný motor poskytuje jak environmentálně odpovědnou akceleraci, tak dlouhý provozní dojezd. A to vše za téměř úplného ticha.


Myšlenkou v pozadí nového vozu třídy B Electric Drive je výkoný elektromotor. Systém pohonu získává svou energii z lithium-iontové baterie, kterou lze dobít za tři až devět hodin, buď s nevelkými náklady doma, nebo ve veřejných nabíjecích stanicích.

Je-li baterie plně nabitá, nový vůz třídy B Electric Drive má provozní dojezd cca 200 kilometrů, což pokrývá typické denní požadavky na mobilitu. Instalací volitelné přídavné funkce RANGE PLUS lze provozní dojezd prodloužit až o 15 procent nebo 30 kilometrů.

Při maximální rychlosti 160 km/h můžete jet s nulovými lokálními emisemi městem i venkovem, s použitím nejnovější technologie.

 Elektrizující inteligence – posouvá bezpečnost dále kupředu.

Nový vůz třídy B Electric Drive přistupuje k bezpečnosti cestujících s ohledem na budoucnost. Protože pocit jistoty a vynikající bezpečnosti jízdy je tím, co bude dnešní generace očekávat v budoucnu. A tato generace rovněž ocení a schválí environmentálně odpovědnou koncepci pohonu reprezentovanou elektromotorem vozu Electric Drive. Není třeba říkat, že splňuje nejvyšší standardy bezpečnosti.


Systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS se do nových vozů třídy B Electric Drive montuje jako standard. Pomocí radaru sleduje vozovku před vozem a vysílá časovaná vizuální a zvuková varování před potenciální srážkou. Stávající generace tohoto asistenčního systému dokáže dokonce nezávisle vůz brzdit, pokud to bude situace vyžadovat, aby se snížilo riziko nárazu do zadní části vozu.

Díky službám nabízeným prostřednictvím „Mercedes connect me“ nový vůz třídy B Electric Drive rovněž nepřetržitě sleduje ostatní potenciální nebezpečí. Mohou být zmírněna ještě před tím, než se stanou skutečnou hrozbou. Například TELEDIAGNÓZA rozpozná, kdy budou důležité součástky, například brzdové kotouče, opotřebovány a budou potřebovat výměnu.

Budete-li si přát, mohou být data automaticky odesílána vašemu servisnímu partnerovi Mercedes-Benz, který vás pak kontaktuje, aby si s vámi sjednal čas a místo provedení práce. Ale „Mercedes connect me“ toho umí mnohem víc: k dispozici máte rovněž služby týkající se poruch, nehod, správy údržby a další.

A jako řidič elektricky poháněného vozu, jakým je nový vůz třídy B Electric Drive, si budete klást otázky ohledně bezpečnosti, které by vás nikdy nenapadly při diskusi o konvenčních spalovacích motorech. Na které můžeme odpovědět tak, že stejně vysoké standardy bezpečnosti se uplatňují na aspekty, jako je řízení a nabíjení vozu v podmínkách mokra, jaké firma Mercedes-Benz uplatňuje na všechny své vozy.

A navíc, když Mercedes-Benz myslí na bezpečnost, nemyslí jen na cestující ve voze. Protože nový vůz třídy B Electric Drive je za pohybu téměř nehlučný, chodci by si nemuseli všimnout jeho přítomnosti. Z tohoto důvodu nadstandardně dostupný akustický indikátor přítomnosti generuje zvuk specifický pro vozidla Mercedes-Benz, který přitahuje pozornost chodců a cyklistů.

 

Aplikovaná efektivita – komfort, který zvyšuje výkonnost.


Nový vůz třídy B Electric Drive prošlapává inteligentní cestu mezi zábavou a pohodlím na kolech. Funkčně a stylově vyhlížející přístrojová deska poskytuje všechny informace o stavu nabití baterie a jiné údaje důležité pro jízdu. Mimochodem baterie: Ta se standardně dodává s rychlonabíjecím zařízením. A k připojení nového vozu třídy B Electric Drive ke skutečnému nabíjecímu zázraku stačí jen několik rychlých pohybů rukou.


Řidič má na přístrojové desce v kokpitu skvělý přehled o všech údajích ohledně výkonu svého nového vozu třídy B Electric Drive. Výkon, účinnost rekuperace, zbývající dojezd a mnoho dalších informativních údajů lze odečítat ze čtyř stylově vyhlížejících kulatých přístrojů.

Ke svému vozidlu můžete získat přístup i pomocí chytrého telefonu s použitím služeb Mercedes connect me. Můžete si pohodlně vyvolat aktuální stav nabití baterie, dopředu vyhřát nebo vychladit vůz před nastoupením nebo naplánovat trasu zobrazením nabíjecích stanic v akčním rádiu vašeho vozu.

Pokud zjistíte, že je vaše lithium-iontová baterie téměř vyčerpaná, nový vůz třídy B Electric Drive lze dobít během pouhých tří hodin. Můžete se rovněž rozhodnout pro standardně montované nabíjecí zařízení k nabití vozu pro dojezd do 100 km za dobu kratší než dvě hodiny.

Zavazadlový prostor nového vozu třídy B Electric Drive je téměř tak flexibilní jako nabíjecí funkce jeho baterie. Zadní lavicové sedadlo lze v mžiku sklopit a objem pro náklad se zvětší na 1456 litrů. Takto vůz třídy B Electric Drive poskytuje prostor pro téměř cokoli, sportovní výbavou počínaje a kočárky konče.

 

Systém řízení a podvozku

Elektrický systém pohonu

Elektrifikujte se.


Sportovní akcelerace, flexibilní jízdní dosah, atraktivní maximální rychlost a vše, co je spojeno s tímto elektrickým pohonem – je průkopnické a přívětivé k životnímu prostředí. Zní to jako utopie. Ale utopie to není. Systém pohonu pro nový vůz třídy B Electric Drive spojuje potěšení z jízdy s nulovými emisemi – a žádnými kompromisy.Motory – plný výkon, již od nulových otáček.

Inovativní asynchronní motor systému pohonu Electric Drive mění elektrickou energii z lithium-iontové baterie na dynamický výkon 132 kW poskytovaný navíc bez jakýchkoli lokálních emisí. Ale kromě toho, že spotřebovává energii z baterie, tento motor též energii generuje prostřednictvím rekuperace. Pokud řidič zpomaluje tím, že sejme nohu z akcelerátoru nebo brzdí, produkovaná brzdná energie proudí zpět do baterie, což prodlužuje provozní dojezd.


Silná a plynulá akcelerace zrychluje vůz z klidu do maximální rychlosti 160 km/h. Rychlostí 100 km/h pojedete po pouhých 7,9 sekundách. Máte na výběr ze tří jízdních režimů (E+, E a S), které mohou usnadnit obzvlášť hospodárnou, pohodlnou nebo sportovní jízdu.

Na jedné straně máme hospodárný režim plus (E+): Snížením výkonu na 70 kW se dosahuje velmi hospodárné jízdy s podporou konstantních rychlostí a konzistentního stylu jízdy, jakož i omezení maximální rychlosti na asi 110 km/h. Pak je zde hospodárný režim, který snižuje výkon na 100 kW, ale pomocí razantního sešlápnutí přenáší do náprav plný výkon. A nakonec je k dispozici sportovní režim (S), který umožňuje po celou dobu využívat plný výkon; sportovnější ovládání akcelerace dále podporuje sportovní styl jízdy.

Aby poskytovalo naprosto plynulou akceleraci, vozidlo používá vícestupňové planetární převodové ústrojí s integrálními hnacími diferenciály a pevným převodovým poměrem. Souhra elektromotoru a převodovky zaručuje účinnou, hladkou a tichou přeměnu elektrické energie na energii mechanickou.

 

Baterie – energie do poslední míle, míli za mílí.

Nový vůz třídy B Electric Drive je vybaven výkonnou vysokonapěťovou lithium-iontovou baterií. Plně nabitá baterie umožňuje dojezd 200 kilometrů; dojezd lze prodloužit o dalších 30 km pomocí nadstandardní funkce RANGE PLUS.

Dobíjení baterie je stejně snadné jako plnění nádrže. Po odklopení víčka zásuvky v motorovém prostoru se připojí nabíjecí kabel, nejprve k vozidlu a poté ke zdroji proudu. Možnými zdroji proudu mohou být běžné domácí zásuvky, veřejné nabíjecí stanice nebo nástěnné skříně speciálně zkonstruované firmou Daimler AG.

Nabití baterie pomocí nástěnné skříně trvá tři hodiny. Plné nabití baterie z klasické domácí zásuvky trvá kolem devíti hodin. Rychlonabíjecí funkce poskytuje baterii dostatečnou energii pro 100km dojezd během pouhých dvou hodin.

Služba nástěnné skříně je přitažlivým řešením pro bezpečné, rychlé a pohodlné dobíjení vašeho vozu Mercedes-Benz doma. Získejte informace o různých možnostech dobíjení: V sekci Online Pre-Check si můžete zkontrolovat požadavky na instalaci nástěnné skříně nebo inkasovat instalační poukázku získanou od prodejce Mercedes-Benz.

 


* Max. výkon. Stálý výkon 65 kW.

** Hodnoty se liší podle kol/pneumatik.

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Uvedené údaje byly získány v souladu s předepsaným měřicím postupem (Pkw-EnVKV, odst. 2, č. 5, 6 a 6a, ve znění pozdějších změn). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

[3] Elektronicky omezeno

 

Životní prostředí

ModelJmenovitý výkon (kW (k) při ot/min) [1]Maximální rychlost (km/h)Spotřeba elektrické energie NEDC (kWh/100 km) [2]Emise CO2, kombinované (g/km) [2]
Vůz třídy B Electric Drive 132 (179) 9900-12500* 160[3] od 16.6** 0
 
 

Soubory ke stažení

Mercedes-Benz třídy B ceník

Mercedes-Benz třídy B Electric Drive katalog

 
 

Objednání zkušební jízdy - Mercedes-Benz třídy B Electric Drive »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139