GLC | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > GLC > GLC

 

GLC

 

Zobrazeno:19332x

od 997.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Nový terénní vůz třídy C - nese označení GLC, nahrazuje třídu GLK

 

Koncepce vozu

 

Vůz GLC je novou generaci třídy GLK. V rámci modifikace označení tříd nese označení GLC - jedná se o SUV vůz třídy C.

Prostě jen jezděte - Operativní leasing od 15 900 Kč bez DPH  >>> VÍCE ZDE

PŘEDNOSTI VOZU GLC

AIR BODY CONTROL - Přijeďte do cíle odpočatější.
Vyjeďte odpočatí a přijeďte ještě odpočatější. Nadstandardní systém vzduchového pérování AIR BODY CONTROL upravuje pérování a tlumení každého kola podle jízdních podmínek.

PŘEVODOVKA 9G-TRONIC - Účinnost. Komfortní dynamika.

Systém devítistupňové samočinné převodovky vás okouzlí rychlím řazením a plynulou změnou převodových stupňů. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva.

DYNAMIC SELECT - Vozidlo je naprogramováno k požitku z jízdy.

Získejte maximum z každé jízdy. Pomocí ovladače DYNAMIC SELECT ve středové konzoli můžete zvolit jeden z pěti jízdních programů, od komfortního až po mimořádně sportovní.

TERÉNNÍ BALÍČEK - Připraven na každý terén

Ve spojení s nadstandardním terénním balíčkem lze DYNAMIC SELECT předem zkonfigurovat až s pěti dalšími jízdními programy, které vozu dodají ještě lepší vlastnosti pro jízdu v terénu.

PRŮHLEDNÝ DISPLEJ - Přehled o všem

Vespojení s průhledovým displejem se čelní sklo změní v informační médium. Přímo ve výši očí se promítá aktuální rychlost, rychlostní omezení a další důležité informace.

 

 

 

Technické údaje

Technické údaje o nové třídy GLC naleznete také na http://www.mercedes-benz.cz/content/czechia/mpc/mpc_czechia_website/czng/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/glc/x253/facts/technicaldata/models.html

 

VZNĚTOVÉ MOTORY

Zažehněte své nápady a proměňte je ve skutečnost.
Spontánní výlety, pečlivě naplánované delší cesty, přejíždění po městě nebo projížďky na venkově - cesty, které ve svém novém voze třídy GLC budete chtít podniknout, si žádají flexibilní motor. Vítejte ve světě vznětových motorů od Mercedes-Benz


Přednosti našeho čtyřválcového vznětového motoru.
Konstruktéři společnosti Mercedes-Benz se čtyřválcovým vznětovým motorem docílili vynikajících výsledků s ohledem na agilitu, plynulost běhu a spotřebu. Můžete se těšit na řízení, které nelze popsat jinak než jako harmonické. Na všech výkonnostních stupních je motor silný, hospodárný a především čistý.


Podrobnosti o technologii motoru
Přímé vstřikování ze společného potrubí umožňuje tlak systému až 2050 bar. Regulace jehličky trysky nepřímého vstřikování přináší vysokou úroveň flexibility s ohledem na načasování vstřikování a plynulý běh motoru.

Kompaktní modul dvoustupňového turbopřeplňování se skládá z malého vysokotlakého a velkého nízkotlakého výfukového turbodmychadla. Průtok spalovacího vzduchu je regulován dvěma výfukovými turbodmychadly podle potřeby. To vede k lepšímu plnění válců, a tedy k vyššímu točivému momentu i při nízkých otáčkách motoru.

Sofistikované ovládání turbodmychadel zajišťuje agilitu při rozjezdu a vyváženou manipulaci.


Podrobnosti o účinnosti
Olejová a vodní čerpadla pro naše vznětové motory třídy GLC se zapínají a vypínají podle potřeby. Tím se snižuje spotřeba a úroveň neošetřených emisí. Rychlé dosažení provozní teploty navíc také snižuje emise a spotřebu.

Kromě toho funkce ECO start/stop zaručuje úspory paliva. A ECO displej na přístrojové desce podněcuje řidiče k dalšímu snížení spotřeby úpravou jeho stylu jízdy.

 

ZÁŽEHOVÝ MOTOR

Když jsou splněna očekávání.
Výkon, spolehlivost, flexibilita - v každé situaci se k vám osud může obrátit zády. Řidiči nových vozů třídy GLC mají od svých vozů stejná očekávání jako sami od sebe. Předpovídáme vám harmonický vztah. Protože právě výkon, spolehlivost a flexibilita jsou vlastnosti motorů Mercedes-Benz.


Přednosti našeho čtyřválcového zážehového motoru.
Cílem vývoje této generace čtyřválcových zážehových motorů bylo výrazné snížení spotřeby a emisí, aniž by to mělo jakýkoli dopad na výkon a jízdní komfort. Výsledek: moderní, průkopnická technologie motorů se dvěma rozsahy výkonu.


Podrobnosti o technologii motoru
Přímé vstřikování s tlakem vstřikování paliva až 200 bar zajišťuje vysokou účinnost. Palivo se podává vysokotlakým potrubím do vstřikovacích trysek, které jsou umístěné ve středu a vedou do spalovací komory. Pak se do práce pustí vstřikovací piezo trysky s několika otvory.


Podrobnosti o účinnosti
Nižší hmotnost motoru ve srovnání s předchozím modelem motoru i s jinými čtyřválcovými zážehovými motory v tomto segmentu, malé ztráty třením a pomocné systémy dostupné na požádání přispívají k energetické účinnosti. Funkce ECO start/stop, která je součástí standardní specifikace, a displej ECO rovněž pomáhají docílit dobré energetické stopy.

Údaje v závorkách platí pro vozy se samočinnou převodovkou

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Údaje uvedené pro spotřebu paliva a emise CO2 byly získány v souladu s předepsanou měřicí metodou (§ 2 odst. 5, 6 a 6a německé vyhlášky Pkw-EnVKV, ve znění pozdějších předpisů). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

 

Design

Správná volba pro každé životní prostředí.
SUV nasyceno smyslnou čistotou: nová třída GLC. Vozidlo se silným charakterem a solidním a přesto atletickým vzhledem. Spolehlivý a kvalifikovaný společník pro všechny životní situace: nadčasový, vyspělý a progresivní. A vždy připraven vyrazit.

Exteriér - výrazný impresionismus.

Silná, výrazná přítomnost: nový vůz GLC na vás udělá dojem hned od začátku, neboli od přídi. Logicky promyšlené proporce a vzrušující světelné a stínové efekty mu dodávají nádech síly. A záď vozu GLC působí bytelným a sportovním dojmem.


Silná a výrazná přítomnost přídi pramení především z přímé mřížky chladiče se dvěma žaluziemi a středovou hvězdou Mercedes. Velmi nápadný je i design světlometů a světel pro jízdu ve dne, stejně jako kryt motoru ve vzhledu zubů bagru.

Z boku pláště podběhů podtrhují vzhled SUV nové třídy GLC, který lze ještě vylepšit nadstandardními hliníkovými schodky pod dveřmi. Za bytelný a sportovní vzhled zádi vozu mohou především výrazné podběhy kol. Atletický vzhled zdůrazňuje i střešní spoiler.

 

Interiér - možné je všechno.

Vrchol purismu, jak se patří v případě inteligentní moderní „hvězdy“: vysoce kvalitní design interiéru nového vozu GLC patří do své vlastní třídy. Autentické materiály v kombinaci s plynulými povrchy vyzařují luxusní pocit lehkosti a činí nový vůz GLC mimořádně přitažlivým.


Pocit lehkosti v novém voze GLC částečně pochází z ovládacích prvků v stříbrném chromovém provedení s metalickými dotekovými prvky. Přirozený nádech interiéru dodává čalounění sedadel z vlny a lněné tkaniny a lemování ve dřevě s otevřenými póry.

Toto lemování se používá ve velkém s cílem horizontálně rozdělit přístrojovou desku. Můžete si vybrat různé barvy a materiály pro horní a spodní část, a dodat tak interiéru ještě kvalitnější nádech.

A harmonie sahá až do prostor, které nejsou na první pohled viditelné: velký prostor pro kolena a nohy přispívá k příjemnému strávení cesty bez ohledu na místo, kde sedíte. Velký objem zavazadlového prostoru, až 1600 litrů, vám dává řadu možností, jak se nachystat i na delší cesty. Možnosti jsou neomezené.

 

Systém řízení a podvozku

PŘEVODOVKA

Dobře se přizpůsobí.
Neustále musíme čelit novým výzvám, které se před námi objevují rychleji a rychleji. Schopnost na tyto nové okolnosti rychle a účinně reagovat je nesmírně důležitá, pokud chceme bez úhony pokračovat po zvolené trase. Vítejte na palubě nového vozu GLC. Vozidlo hnané touhou a vírou v harmonii.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Devítistupňová samočinná převodovka 9G-TRONIC včetně řadicí páky DIRECT SELECT a řadicích pádel na volantu DIRECT SELECT
Zažijte jedinečný komfort při řazení: Vyvinuli jsme a patentovali konstrukci převodovky, která stanoví novou definici pohodlné, efektivní a dynamické jízdy.


Tato samočinná převodovka s devíti dopřednými rychlostními stupni nabízí účinnost, komfort a dynamiku zcela nové dimenze. Vyniká ještě rychlejším a plynulejším řazením. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva.

Široký rozsah převodových poměrů umožňuje snížit otáčky motoru. Zatímco se nijak nezměnily vynikající jízdní vlastnosti, zvýšil se jízdní komfort a snížil hluk. Protože tato převodovka může přeskakovat rychlostní stupně, je možné vícenásobné podřazování pro dynamické, skokové zvýšení rychlosti.

Optimalizace ve všech oblastech – od komponent převodovky až k oleji v samočinné převodovce, snížení provozního tlaku a nasazení upraveného softwaru – prodlužuje užitečnou životnost a intervaly údržby, zlepšuje komfort a zvyšuje efektivitu.

PÉROVÁNÍ

Získejte maximum z každé jízdy.
Vyrovnejte nerovnosti - s novým vozem třídy GLC. Ať už vás čeká horská silnice nebo těžký náklad, toto vozidlo je napěchováno profesionálními úpravami, které vás budou rozmazlovat prostřednictvím mimořádně plynulé jízdy. Vyjeďte odpočatí. Překonejte všechny překážky. A dojeďte do cíle ještě odpočatější: s novým vozem GLC.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.

Pérování AGILITY CONTROL se selektivním tlumicím systémem
Inteligentní a rychlá reakce: tento systém reaguje vždy, když je to nutné, aby zaručil, že budete v povozu stejně bezpeční jako spokojení. Je schopen se optimálně přizpůsobit jakékoli situaci.

Toto pérování, které používá selektivní pasivní systém tlumení, zaručuje dobře vyvážené jízdní pohodlí pomocí optimalizovaných valivých vlastností, tlumení a stabilizace v souladu se stavem vozovky.

Asistenční systém Direct-Steer s posilovačem řízení citlivým na rychlost a variabilním převodovým poměrem řízení
Systém Direct-Steer zvyšuje komfort řízení s posilovačem citlivým na rychlost pomocí variabilního převodového poměru řízení závislého na úhlu otočení volantu. Na silnicích s mnoha zatáčkami to vede např. k rychlejší reakci vozu a zvýšené stabilitě v přímém směru.


Pérování pro větší světlou výšku (nadstandardní)
S touto variantou pérování se karoserie vozidla zvedne o 20 mm.


Sportovní pérování se sportovním nastavením tlumičů (nadstandardní)
Pérování s větším napětím a tlumením umožňuje sportovnější styl jízdy bez obětování komfortu.

POHON VŠECH KOL - 4MATIC

Vždy připraven
Systém stálého pohonu všech kol 4MATIC poskytuje dynamický rozjezd a akceleraci - zejména na nekvalitních vozovkách a za nepříznivých povětrnostních podmínek. Systém je neustále aktivní a nevyžaduje žádnou časovou prodlevu k tomu, aby mohl reagovat a okamžitě zasáhnout. Kompaktní design a inteligentní výběr materiálů znamená, že hmotnost vozidla se prakticky nezvyšuje.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.

Pohon všech kol 4MATIC
Systém pohonu všech kol 4MATIC přináší optimální trakci v každé konkrétní jízdní situaci. Zabraňuje poruchám v důsledku mokré, zasněžené nebo zledovatělé vozovky a rozděluje točivý moment mezi přední a zadní nápravu v poměru 45 : 55.

Elektronický stabilizační systém ESP®

V situacích vyžadujících kritické manévrování může elektronický stabilizační systém (ESP®) zabránit smyku vozidla cílenými brzdnými zásahy na jednotlivých kolech. Tento systém významně přispívá ke zmenšení bočního vychylování vozu v podmínkách silných nárazů bočního větru.


Systém ESP® redukuje tendenci nedotáčet nebo přetáčet volant v zatáčkách nebo při náhlých úhybných manévrech prostřednictvím cíleného brzdění jednotlivých kol. Výkon motoru se navíc upravuje podle potřeby.

Senzor příčného zrychlení vozidla nepřetržitě monitoruje pohyby vozidla kolem jeho vertikální osy a systém ESP® srovnává skutečné naměřené hodnoty s požadovanou hodnotou v závislosti na chování řidiče při řízení a rychlosti vozidla. Pokud se vozidlo odchyluje od ideální trajektorie, systém ESP® zasahuje tak, aby působil proti jakýmkoli smykovým momentům, jakmile se objeví.

 

Komfort

KOMFORTNÍ INTERIÉR

Více než lákavý.

S novým vozem GLC vjedete rovnou do nejrychlejšího jízdního pruhu. Nejdříve si však udělejte chvilku času a vychutnejte si tento snový interiér. Shrnout to, co vůz třídy GLC z hlediska komfortu nabízí, je snadné: více prostoru, větší flexibilitu a působivost. To není pozvání - je to vnitřní nutkání.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Ambientní osvětlení interiéru (nadstandardní)
Nastupte a buďte jako doma – díky příjemnému podsvícení navozuje ambientní osvětlení v interiéru dokonalý pocit blahobytu. Pro vytvoření požadované nálady osvětlení jsou k dispozici 3 různé barvy a 5 úrovní ztlumení.


Ambientní osvětlení je celé založeno na LED technologii a dá se pohodlně nastavovat prostřednictvím systému COMAND Online. Aktivuje a deaktivuje se zároveň s vnějším osvětlením. Rovněž se zapne při otevření dveří, aby uvítalo cestující.

 

Elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce s paměťovou funkcí (nadstandardní)

Elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce umožňuje pohodlné individuální nastavení poloh sedáku a opěrky hlavy. Ovládání je intuitivní a provádí se ergonomickými spínači na ovládacím panelu dveří. Nastavení lze uložit pro tři osoby a kdykoli vyvolat.


Elektricky polohovatelné sedadlo řidiče s paměťovou funkcí včetně vnějšího zrcátka s parkovací polohou (nadstandardní)
Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče umožňuje pohodlné individuální nastavení poloh sedáku a opěrky hlavy. Ovládání je intuitivní a provádí se ergonomickými spínači na ovládacím panelu dveří. Nastavení lze uložit pro tři osoby a kdykoli vyvolat.


Automatická klimatizace THERMATIC se dvěma zónami klimatu
Automatická klimatizace THERMATIC se dvěma zónami klimatu zajišťuje individuální řízení klimatu. Teplotu lze regulovat samostatně na každé straně. Vzduch se ochlazuje nebo ohřívá automaticky, podle nastavení.

Kromě toho kvalitu vzduchu v interiéru zlepšuje filtr jemných částic / filtr s aktivním uhlím. Ze vzduchu zachytává prach, saze a pyl a rovněž omezuje znečišťující látky a zápach.

Senzor rosného bodu měří absolutní vlhkost vzduchu na čelním skle, čímž účinně brání zamlžení oken.


Automatická klimatizace THERMOTRONIC se třemi zónami klimatu (nadstandardní)
Příjemné klima uvnitř vozu, které bude vyhovovat všem: systém automatické klimatizace se třemi zónami klimatu a třemi klimatickými režimy vytváří v kabině individuální pocitově příjemné klima. Řidič a spolujezdec si mohou nastavit preferovanou teplotu pro svá vlastní sedadla. Pro zadní sedadla jsou k dispozici samostatné možnosti, pokud jde o teplotu a proudění vzduchu.


Jsou na výběr tři režimy proudění vzduchu, které se přizpůsobí individuálním preferencím - difuzní, zaměřený na určité místo nebo „něco mezi“ - medium. Funkce nepřímého větrání vnitřku vozu na přístrojové desce dále zvyšuje komfort tak, že redukuje přímý průvan.

Klimatizace THERMOTRONIC automaticky udržuje teplotu v každé zóně na požadované úrovni. To je možné díky řadě senzorů, které kromě vnitřní a venkovní teploty zaznamenávají i intenzitu slunečních paprsků.

Senzor kvality vzduchu a dusíkatých plynů nepřetržitě sleduje kvalitu venkovního vzduchu nasávaného dovnitř. Dojde-li ke zvýšení množství dusíkatých znečišťujících látek, systém se automaticky přepne na recirkulaci. Kromě toho kvalitu vzduchu v interiéru zlepšuje filtr jemných částic / filtr s aktivním uhlím.


5 opěrek hlavy, 4prvková pro řidiče/spolujezdce a 2prvkové vzadu
Pět opěrek hlavy chrání cestující na každém sedadle. Všechny jsou manuálně výškově seřiditelné. Přední opěrky hlavy navíc umožňují nastavit vzdálenost od hlavy kvůli snížení rizika poranění krční páteře při nárazu do zádi vozu.


Vyhřívaný multifunkční volant (nadstandardní)
V chladných dnech vyhřívání věnce volantu rychle zajistí příjemnou teplotu v oblasti úchopu, a tím i teplé ruce. Teplota se pohybuje okolo 35 stupňů Celsia.


Panoramatická posuvná střecha s elektricky ovládanou clonou a automatickou zatahovací funkcí (nadstandardní)
Tento střešní systém s velkými zasklenými plochami zaručuje obzvlášť jasné a příjemné prostředí v interiéru. Skládá se z pevné zadní skleněné panoramatické sekce a elektricky ovládané přední posuvné skleněné sekce sloužící k větrání interiéru v případě potřeby.


Vysokou úroveň jízdního komfortu zajišťuje velké množství praktických funkcí panoramatické prosklené střechy. Prosklená střecha se například automaticky přizpůsobí aktuální rychlosti vozidla a otevře se na jednu ze tří úrovní. Při vysoké rychlosti se prosklená střecha sníží. Tak se sníží hluk a průvan uvnitř vozu. Po zpomalení se střecha zase více otevře.

Pokud vůz stojí, může být panoramatická prosklená střecha ve spojení s funkcí KEYLESS-GO otevírána a zavírána i zvenčí. Elektronický klíč zapalování lze použít k aktivaci funkcí „letního otevírání“ a „pohodlného zavírání“, a to delším stiskem příslušných tlačítek.

A panoramatická posuvná střecha automaticky reaguje na déšť: Je-li otevřená, automaticky se posune do zvednuté polohy, čímž zabrání vniku vody do vozu.

 

Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (nadstandardní)
V chladných dnech vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce rychle poskytuje příjemné teplo podle potřeby. Každý cestující si může stiskem tlačítka vybrat jeden ze tří stupňů.


Vyhřívaná zadní sedadla (nadstandardní)
Usadíte-li se v chladných dnech v zadní části vozu, můžete si s vyhřívanými sedadly okamžitě užívat příjemného tepla. Cestující na dvou vnějších sedadlech si mohou stiskem tlačítka vybrat ze tří stupňů. Vyhřívání se automaticky ztlumí a vypne.


Klimatizovaná sedadla řidiče a spolujezdce (nadstandardní)
Díky aktivní ventilaci v horkých dnech klimatizovaná sedadla rychle ochlazují svůj povrch na příjemnou teplotu a vytváří na sedadle vyvážené klima. V chladném počasí vyhřívání sedadel na požádání poskytuje příjemné teplo podle potřeby.


Sluneční clony s toaletními zrcátky, otočné do stran
Na stranu sklopné sluneční clony pro řidiče a spolujezdce chrání před rušivým světlem zepředu nebo z boku. Na vnitřní straně každé z nich je integrováno toaletní zrcátko.


Stahovací sluneční clony v levých a pravých zadních dveřích (nadstandardní)
Stahovací rolety proti slunci v zadních dveřích chrání cestující na zadních sedadlech před zvědavýma očima a slunečním zářením. Výhled ven je zachován.


Pomocné vytápění s dálkovým ovládáním (nadstandardní)
Systém pomocného vytápění dokáže vytopit nebo vyvětrat interiér vozu před zahájením jízdy – pomocí časovače, ovládacího tlačítka ve voze nebo dálkového ovládání. V zimních podmínkách odstraňuje – nebo zkracuje – časově náročné seškrabávání ledu z namrzlých čelních skel. Tento systém poháněný palivem funguje nezávisle na motoru.

 

MULTIMEDIÁLNÍ SYSTÉMY A NAVIGACE

Dejte svému dobrému vkusu průchod.
Nezáleží na tom, zda jste sami nebo s partnerem, dětmi či přáteli: vy a váš nový vůz GLC si společně budete razit cestu řadou různých životních situací, v městské džungli i ve venkovské divočině. Dokažte sami sobě i svým spolujezdcům, jak dobrý vkus máte. S vyspělými multimediálními systémy. To nejlepší teprve přijde.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Audio 20 CD (nadstandardní)
Tento multimediální systém spojuje zábavu s informacemi a komunikací. Systém Audio 20 CD disponuje internetovou schopností, navigací, rádiem, dvojitým tunerem a CD přehrávačem a rovněž umožňuje připojit k síti mobilní zařízení prostřednictvím rozhraní Bluetooth®.


Mobilní telefon podporující technologii Bluetooth® s datovou schopností umožňuje surfování po internetu. Rozhraní Bluetooth® je vybaveno funkcí hands-free a audio streamingem pro přehrávání hudebních souborů. Také vám umožňuje přenos kontaktů z vašeho mobilního telefonu do hlavní jednotky, pokud tato funkce podporuje PBAP (přístupový profil telefonního seznamu).

CD přehrávač lze použít i k přehrávání souborů MP3, WMA, WAV a AAC. Funkce Cover Art zobrazuje obaly alb v audio menu.


Audio 20 USB
Tento multimediální systém spojuje zábavu s informacemi a komunikací: systém Audio 20 USB s rádiem a duálním tunerem umožňuje také připojení mobilních zařízení přes Bluetooth®.


Rozhraní Bluetooth® je vybaveno funkcí hands-free a audio streamingem pro přehrávání hudebních souborů. Také vám umožňuje přenos kontaktů z vašeho mobilního telefonu do hlavní jednotky, pokud tato funkce podporuje PBAP (přístupový profil telefonního seznamu).

 

Zvukový systém Burmester® s prostorovým zvukem (nadstandardní)
13 vysoce výkonných reproduktorů a elektronické a akustické prvky přesně nastavené podle interiéru poskytují prvotřídní „pohodový zvuk“ Burmester. Funkce prostorového zvuku a optimalizace zvuku vytvářejí intenzivnější zážitek z poslechu na předních i zadních sedadlech.


Na požádání je možné tento působivý zážitek z poslechu ještě vylepšit. Funkce prostorového zvuku vytváří virtuální prostorový zvuk pro maximální efekt. Optimalizace pro přední/zadní část vozu umožňuje konkrétní nastavení zvuku pro přední nebo zadní sedadla.

Díky vysoce vyspělé technologii kompenzace hluku (VNC) je kvalita zvuku zachována navzdory okolnímu hluku, takže je vždy zaručen prvotřídní zážitek z poslechu hudby - na dálnici i ve městě. Systém prostorového zvuku Burmester® kombinuje digitální a analogové filtry.

 

Systém COMAND Online (nadstandardní)
Navigace, telefon, audio, video, internet – s ovládacím a zobrazovacím systémem COMAND Online má řidič o všech těchto funkcích, a mnoha dalších, přehled a má je pod kontrolou. Informace se zobrazují na barevném displeji s úhlopříčkou 21,3 centimetru a vysokým rozlišením. Ovládání pomocí dotykové plošky je snadné a intuitivní.


Slouží jako doplňkový a plně funkční způsob vkládání pokynů/údajů do ovladače COMAND a systému LINGUATRONIC a ovládá se jedním nebo více doteky (vícedotykový displej). Vysokorychlostní harddisková navigace s realistickým znázorněním topografických map vás bezpečně a bez problémů dovede do vašeho cíle.

V kombinaci s vhodným mobilním telefonem lze zobrazovat internetové stránky, když vozidlo stojí, a za jízdy používat aplikace Mercedes-Benz, jako jsou Vyhledávání zajímavých míst, Počasí nebo Internetové rádio.

Integrované přípojné místo WLAN vám rovněž umožňuje připojení notebooku nebo tabletu. O zábavu uživateli na míru se starají DVD přehrávač, rádio a konektory pro připojení externích zařízení. Mezi další přednosti COMAND Online patří systém hlasového ovládání LINGUATRONIC, rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free, funkce čtení/psaní textových zpráv a e-mailů a přenos hudby pomocí streamování audia.

 

Digitální rádio (DAB) (nadstandardní)
Skrytá DAB anténa zabudovaná do zadního skla a digitální tuner dokáží přijímat pozemní vysílání digitálních rádiových programů. Digitální rádio DAB nabízí vynikající kvalitu příjmu a hodnotné doplňující informace, např. o provozu nebo rádiové stanici.

Protože zatím neexistuje úplné pokrytí digitálním signálem, DAB rádio se automaticky přepíná z digitálního na analogový příjem a obráceně v závislosti na síle signálu. Můžete také ručně přepínat mezi digitálním a analogovým režimem.


Měnič na 6 disků DVD (nadstandardní)
Měnič DVD disků vestavěný do středové konzole kvůli snadnému přístupu má zásobník se šesti sloty pro disky CD/DVD. Snadno a intuitivně se obsluhuje pomocí systému COMAND Online.


Navigace Garmin® MAP PILOT (nadstandardní)
Uživatelsky přívětivá navigace, přesná mapová data a vynikající vedení po trase – systém Garmin® MAP PILOT přenáší všechny výhody navigačního systému Garmin® do systému Audio 20 CD s dotykovou ploškou. Aktivuje se prostým vložením SD karty s navigačním softwarem a mapovými daty.


Průhledový displej zobrazující rychlost a - v závislosti na specifikaci - informace o rychlostních omezeních a informace z navigačních a asist. (nadstandardní)
Zachovejte si přehled o klíčových informacích pro řidiče, aniž byste přestali sledovat vozovku – díky průhledovému displeji. Do zorného pole řidiče promítá virtuální obraz (o velikosti přibližně 21 x 7 cm). Tento obraz se jakoby vznáší nad kapotou zhruba 2 metry před řidičem.


Displej má vysoké rozlišení a je barevný. Podle výbavy systém ukazuje navigační pokyny, aktuální rychlost, rychlostní omezení a rovněž nastavení tempomatu a systému DISTRONIC PLUS.

Speciální světelný senzor přizpůsobuje jas displeje okolním světelným podmínkám. To zajišťuje, že displej zůstane jasně viditelný i za slunečných dnů nebo v noci. Výšku obrazu lze nastavit podle výšky řidiče.


Pohodlné telefonování (nadstandardní)
Jednoduše lepší způsob, jak telefonovat: univerzální rozhraní v loketní opěrce vám umožňuje pohodlné připojení mobilního telefonu k reproduktorům vozu. Stačí vložit telefon do vhodné kolébky (příslušenství).


Pohodlné telefonování vám umožňuje ovládat váš mobilní telefon pomocí ovladače ve středové konzole, nadstandardní dotykovou ploškou, multifunkčním volantem nebo hlasovým ovládacím systémem LINGUATRONIC. Jako obrazovka slouží mediální displej.

Využití antény vozu zajišťuje optimální příjem i přenos. Kromě toho se dobíjí baterie.


Live Traffic Information – aktuální informace o provozu (nadstandardní)
Lepší data pro lepší navigaci: Tato služba umožňuje příjem aktuálních a přesných dopravních informací pro optimalizovanou dynamickou navigaci a přesnější výpočet času příjezdu.


Přenos dat se uskutečňuje pomocí komunikačního modulu a připojení k rychlému mobilnímu internetu. Služba Live Traffic Information je součástí multimediálního systému COMAND Online na základě první registrace vozu. Služba se aktivuje na tři roky a za poplatek ji lze prodloužit.


Služby Remote Online (nadstandardní)
Geofencing, Vehicle Tracker (sledování vozidla), dálkové zamykání a odemykání vozidla, dálkové získávání stavu vozidla a dálkové programování pomocného topného tělesa – toto je výběr služeb Remote Online, které lze nyní samostatně objednat u firmy Daimler AG na základě této technické přípravy.


Tyto služby, které jsou součástí služeb nabízených v rámci „Mercedes connect me“, výrazně zvyšují bezpečnost a komfort a pomáhají šetřit váš čas. Jejich používání vyžaduje přijetí podmínek použití a registraci zákazníka na zákaznickém portálu „Mercedes me“.

Zákaznický portál je rovněž centrem a hlavním místem správy a konfigurace programu Remote Online a sledovacích služeb. Služby lze zobrazit kdykoli i prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu na www.connect.mercedes.me.

Technickým předpokladem pro použití Remote Online a jiných služeb programu „Mercedes connect me“ je integrovaný komunikační modul. Služba Remote Online je omezena na xx roky/let od první registrace. Poté existuje možnost prodloužení za poplatek.

 

TV přijímač pro příjem digitální televize, s řadou funkcí, včetně vícekanálového zvuku, EPG (elektronického průvodce programy) a teletextu (nadstandardní)
Sledujte televizi s vynikající kvalitou obrazu a s výběrem z velkého množství kanálů – TV tuner to ve voze umožňuje. Přijímá digitální stanice vysílající v DVB-T standardu a umožňuje přístup k dalším informacím, jako jsou elektronické TV magazíny nebo video text.


Z bezpečnostních důvodů se TV obrazovka vpředu automaticky vypne, jakmile rychlost vozidla překročí cca 6 km/h; zvuk televize může nadále běžet. Jakmile rychlost opět klesne pod tuto hranici a je-li systém stále zapnutý, obraz televize se automaticky znovu zapne.

 

MERCEDES CONNECT ME

Nejlepším spojením není vždy vozovka.
Mobilita při jízdě. Dnes se pohybujeme různě, jsme stále on-line a neustále v dosahu. Žijeme digitálně. A automobily? Dlouho byly v tomto ohledu daleko za námi. Služba Mercedes „connect me“ je síťové propojení vozu a řidiče – a mnohem víc: vůz se stává součástí vašeho osobního životního prostředí. Pro větší komfort a dobrý pocit trvalého připojení i na cestě.


Live Traffic Information – aktuální informace o provozu
Informace o provozu Live Traffic Information vás dostanou do cíle rychleji! Tato on-line služba vám umožňuje přijímat aktuální a vysoce přesné dopravní informace pro optimalizovanou dynamickou navigaci a přesnější výpočty času příjezdu. Přenos dat se uskutečňuje pomocí komunikačního modulu a připojení k rychlému mobilnímu internetu. Služba Live Traffic Information je součástí multimediálního systému COMAND Online na základě první registrace vozu. Služba se aktivuje na tři roky a za poplatek ji lze prodloužit.


Systém nouzového volání Mercedes-Benz
Pokud dojde k nejhoršímu, lze buď automaticky nebo manuálně pomocí tlačítka SOS ve voze uskutečnit tísňové volání. Tísňové call centrum poté ihned vyhodnotí, zdali je třeba pomoc na místě, a pokud ano, jaký typ pomoci je nezbytný. V případě nouze budou data, jako například údaje GPS o poloze, odeslána do evropského veřejného tísňového call centra, které pak zahájí všechny další kroky, aby se situace vyřešila.

– Upozornění: Systém tísňových volání společnosti Mercedes Benz je neustále a automaticky aktivní – pro vaši bezpečnost.


Standardní služby Mercedes Connect me


Zvládnutí poruchy
K poruchám bude docházet skutečně zřídkakdy – když se to však již stane, společnost Mercedes-Benz zorganizuje rychlou a účinnou pomoc. Po výběru kontaktního telefonu MB v adresáři zkontaktujete non-stop asistenční službu Mercedes-Benz, která zajistí vše potřebné. Po odeslání údajů o vozidle může být poruchová služba optimálně připravena a vyslána na cestu k vám – kdykoli ve dne nebo v noci.


Diagnostika prostřednictvím telekomunikace
Diagnostický software může zjistit, že je třeba vyměnit důležité bezpečnostní součástky. Tato data budou odeslána vašemu servisnímu partnerovi Mercedes-Benz, který pak může kontaktovat majitele vozu nebo odpovědnou osobu.


Odtah po nehodě
Zákaznické centrum Mercedes-Benz po nehodě obdrží nouzové volání, po němž co nejrychleji uvede do pohybu nezbytnou záchrannou a odtahovou službu.


Správa údržby
Integrovaná správa údržby vám pomáhá zachovat u vašeho vozu Mercedes optimální cykly údržby. Všechna důležitá data je možné odesílat vašemu autorizovanému servisnímu středisku Mercedes-Benz – jako podklad pro konkrétní individuální servisní nabídku.


Služby Remote Online (nadstandardní)
Lokátor zaparkovaného vozu
Neznámé město, křivolaké ulice – nebojte se, služba Remote Online vám v okruhu 1,5 kilometru ukáže aktuální polohu vašeho zaparkovaného vozu. Na vašem smartphonu.


Zařízení pro sledování vozu
Pomocí GPS lze rovněž sledovat aktuální polohu vozu v pohybu – například pokud jste ho půjčili. Tato funkce se zobrazuje ve voze a řidič ji může kdykoli vypnout.


Dálkové zjištění stavu vozu
Relevantní informace o voze, například údaje o aktuálním počtu najetých kilometrů, hladině kapaliny pro ostřikovače čelního skla nebo stavu paliva v nádrži, lze kdykoli snadno vyvolat přes zákaznický portál.


Geofencing
V běžné praxi se v současné době využívá v oblasti logistiky a nyní je rovněž zaváděn do segmentu osobních vozů Mercedes-Benz. Funkce geofencing vám umožňuje stanovit virtuální hranici. Pokud by se vozidlo dostalo do této ohraničené oblasti nebo mimo ni, může vám být na přání zaslána zpráva. Tato funkce se zobrazuje ve voze a řidič ji může kdykoli vypnout.


Konfigurace aplikací Mercedes-Benz
Pomocí internetové aplikace „Mercedes connect me“ mohou být pohodlně z domova nebo za jízdy přednastavovány aplikace Mercedes-Benz ve voze: například může být měněno jejich pořadí, nebo lze nastavovat kategorie aplikací pro zprávy.


Dálkové zamykaní a odemykání dveří
Pomocí aplikace „Mercedes connect me“ lze jednoduše odemykat a zamykat vůz pohybem prstu. Například pokud jste zapomněli vůz zamknout, můžete tak snadno učinit později.


Jak aktivovat vaše služby Mercedes connect me?

Nejprve se zaregistrujte na zákaznickém portálu Mercedes me. Při registraci již můžete potvrdit souhlas s podmínkami užívání služeb Mercedes connect me. Poté váš prodejce vozů Mercedes-Benz přiřadí váš účet Mercedes me k vašemu vozu. Nyní lze požadované služby kdykoli aktivovat a deaktivovat buď prostřednictvím vašeho prodejce vozů Mercedes-Benz nebo přímo na portálu Mercedes me.

 Přejít na přihlášení na portálu Mercedes me

 

Bezpečnost

BEZPEČNOST - V CENTRU VŠEHO DĚNÍ

Komplexní koncepce bezpečnosti od společnosti Mercedes-Benz dělí bezpečnost vozidla do čtyř fází:
Prakticky žádná jiná oblast neinspiruje konstruktéry společnosti Mercedes-Benz k trvalému dosahování tak působivých výsledků jako výzkum nových bezpečnostních technologií. První významný milník, co se týče bezpečnosti, sahá do 50. let 20. století, kdy Béla Barényi vynalezl bezpečnostní buňku pro cestující. Ta je dnes jen jednou z mnoha součástí komplexní koncepce bezpečnosti, která ještě více přibližuje vozy Mercedes-Benz k naší vizi řízení bez nehod.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.FÁZE 1:BEZPEČNÁ JÍZDA
Většina nehod začíná dlouho před skutečnou srážkou: v důsledku ztráty koncentrace, špatné viditelnosti nebo rizik, která nelze předvídat. Proto bezpečnostní koncepce Mercedes-Benz využívá řadu opatření, která každý den podporují bezpečné řízení a pomáhají vám udržet pod kontrolou kritické situace.


Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS (nadstandardní)
Tento inovativní asistenční systém automaticky pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a zbavuje jej napětí na dlouhých cestách a při popojíždění v kolonách. Bude-li překročena bezpečná vzdálenost, systém vydá vizuální varování a zvukové varování, bude-li hrozit nebezpečí srážky.


Radarový systém přibrzdí vozidlo, je-li to nutné, a znovu je zrychlí až na požadovanou rychlost, je-li to možné. To snižuje riziko nárazů do vozidel vpředu a zvyšuje jízdní komfort. DISTRONIC PLUS funguje v rychlostech od 0 do 200 km/h a může být aktivován stojícím vozidlem a bez vozidla jedoucího vpředu.

Díky využívání informací z radarových senzorů může řidič s dostatečným předstihem reagovat na předjíždějící vozidla i na vozidla jedoucí před ním. Automatické brzdění se děje rychlostí až 5 m/s2. V situacích, kdy je ke zpomalení zapotřebí delší doba, řidič obdrží vizuální a zvukové varování.


Systém ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
V našich vozech dáváme přednost bezpečnosti – standardní výbavou počínaje. Vyzkoušené systémy vám pomohou ve složitých situacích, s nimiž se můžete denně setkat v silničním provozu.


Tento brzdný systém zvyšuje jízdní pohodlí a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry s pomocí základní funkce protiblokovacího brzdného systému ABS, zatímco jeho praktické funkce na straně druhé usnadňují řešení jízdních situací, které se každý den opakují.

Pomocí přípravy brzd na brzdění se brzdová obložení přiblíží ke kotoučům, když řidič náhle uvolní akcelerátor. Získá se tak drahocenný čas, což zkrátí reakční dobu brzd a umožní zkrátit brzdnou dráhu.

Tento systém rovněž zasahuje tak, aby pomohl řidiči na svazích, a tím přispěl k uvolněnějšímu cestování. Funkce Hill-Start Assist zabraňuje samovolnému couvání vozidla v kopci při přesunu nohy z brzdového pedálu na plynový. Funkce HOLD udrží vozidlo v klidu, aniž byste museli pořád brzdit.

K bezpečnosti nakonec ještě více přispívá funkce vysoušení brzd: Za deště nebo v podobných podmínkách se vydávají krátké brzdové impulzy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné. Voda, která se nashromáždila na brzdových kotoučích, se tak vysuší, což výrazně zkracuje reakční dobu brzd.


Adaptive High-beam Assist PLUS (nadstandardní)
Na okresní silnici i na dálnici: noční řízení klade na řidiče vysoké nároky. Dobrá viditelnost je důležitá, ale nesmíte oslepovat protijedoucí řidiče. Tato výbava vás při noční jízdě zbaví starostí.


Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světlomety bez oslňování jiných motoristů. Řidič tak má stále k dispozici optimální dosah světlometů.

Pomocí systému se stereoskopickou kamerou za čelním sklem systém Adaptive Highbeam Assist Plus identifikuje jiné osvětlené uživatele silnice, jako jsou vozidla v protisměru nebo souběžně jedoucí vozila vpředu, a automaticky seřizuje světlomety v souladu s novou dopravní situací.

Tato funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na silnicích bez osvětlení.


Adaptivní brzdová světla
Blikající brzdová světla mohou pomáhat v nouzových situacích podstatně zkrátit reakční doby účastníků silničního provozu nacházejících se za vozem. Adaptivní brzdová LED světla tak významně přispívají k zabránění nárazům do zadní části vozu.


Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (nadstandardní)
Snadné parkování a vyjíždění z parkovacího místa: Aktivní parkovací asistent usnadňuje hledání parkovacího místa a samotné parkování na podélných i kolmých místech; pomáhá také při výjezdu z podélného parkovacího místa. Automaticky navádí vůz na parkovací místa a přebírá od řidiče řízení a brzdění.


Pojede-li vůz pomaleji než 30 km/h, systém oznámí symbolem „P“ a směrovou šipkou na multifunkčním displeji přístrojové desky, že nalezl vhodné parkovací místo. Se standardním nastavením systém sleduje pravou stranu vozovky, při zapnutí levého ukazatele směru rovněž levou stranu vozovky.

Jestliže řidič zařadí zpátečku, potvrdí zobrazený výběr parkování a nepojede-li rychleji než 10 km/h, provede aktivní parkovací asistent parkovací manévr sám. Řidič musí pouze ovládat pedály plynu a brzdy; parkování bude vyžadovat nanejvýš sedm pohybů.

Elektronický parkovací asistent PARKTRONIC sleduje prostor před přední a zadní částí vozu během manévrování a varuje řidiče, zjistí-li možnost kolize. Je aktivní při rychlostech do 18 km/h.


Aktivní systém udržování vozidla v jízdním pruhu Lane Keeping Assist (nadstandardní)
Tento systém je schopen rozpoznat nechtěné vyjetí z jízdního pruhu, vyslat řidiči příslušné varování (vibracemi volantu) a pomoci řidiči vrátit vozidlo do správného pruhu selektivním brzděním jednotlivých kol.

Dodává se pouze ve spojení s balíčkem Driving Assistance Plus.


Systém hlídání mrtvého úhlu Blind Spot Assist (nadstandardní)
Tento systém zviditelňuje jedno z největších nebezpečí silničního provozu – vozidla v mrtvém úhlu. Je schopen varovat řidiče například v případě změny jízdního pruhu a selektivně zabrzdit jednotlivá kola, aby zabránil možné srážce.

Dodává se pouze ve spojení s balíčkem Driving Assistance Plus.


Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST
Na dlouhých cestách nebo při jízdě v noci, když si řidič neudělá přestávku, se zvyšuje riziko mikrospánku. Systém ATTENTION ASSIST dokáže zavčas rozpoznat známky únavy nebo nepozornosti a upozorní řidiče, aby si odpočinul.


Systém ATTENTION ASSIST monitoruje chování řidiče a jeho pohyby při řízení. Pokud zaregistruje určité vzorce chování, které odpovídají narůstající únavě, na multifunkčním displeji na přístrojové desce se rozsvítí velký symbol šálku kávy a zazní i zvukové signály.


Brzdový asistent BAS PLUS s asistentem Cross-Traffic (nadstandardní)
Tento preventivní systém dokáže snížit riziko nárazu do zadní části vozu a nehody s účastníky silničního provozu pohybujícími se příčně přes vozovku. Bude-li zjištěna nebezpečná situace a řidič zabrzdí, BAS PLUS dokáže podle situace zvýšit brzdný tlak, aby v ideálním případě zabránil srážce s vozidlem nebo chodcem.

Dodává se pouze ve spojení s balíčkem Driving Assistance Plus.


Elektronický stabilizační systém (ESP®) s funkcí Crosswind Assist
Tento systém založený na ESP® zaručuje vyšší stabilitu a bezpečnost manévrování zejména při akceleraci ze zatáček. Pokud senzory ESP® zaregistrují tendenci k nedotáčivosti, mohou ji zmírnit cíleným zásahem brzd vnitřních kol.


Asistent dynamického zatáčení ESP®
The ESP®-based system provides more stability and handling safety in particular when accelerating on bends. If the ESP® sensors register a tendency to understeer, it can reduce this tendency with a targeted brake intervention on the inside wheels.

Systém Headlamp Assist
Systém Headlamp Assist podle okolních světelných podmínek zapíná nebo vypíná tlumená světla. Tento systém může zvyšovat bezpečnost jízdy a snižovat zátěž kladenou na řidiče zejména v rychle se měnících světelných podmínkách, např. při vjezdu do tunelu nebo na vícepodlažní parkoviště.


Výkonné LED přední světlomety s vestavěnými světly pro jízdu ve dne a funkcí mlhových světel (nadstandardní)
Kromě jejich pozoruhodného vzhledu výkonné LED přední světlomety nabízí větší bezpečnost při jízdě v noci: to díky široké distribuci světla, světlé barvě podobné přirozenému dennímu světlu a nízké spotřebě energie. Dvoubarevná koncová LED světla poskytují zevnějšku vozu úchvatný vzhled a zlepšují viditelnost.


Inteligentní systém LED světel (nadstandardní)
Dívejte se, jak se dívá váš vůz. A reaguje: Různé světelné a jízdní podmínky znamenají různé požadavky na světla vozu.


Pro lepší viditelnost na silnicích nižší třídy a dálnicích se inteligentní systém LED světel při zatáčení nebo jízdě v zatáčkách přizpůsobuje světelným a jízdním podmínkám. Kromě své charakteristické vizuální přitažlivosti zvyšuje LED technologie intenzitu světla a omezuje oslnění.

Světlomety inteligentního systému LED světel jsou v rámci světelného spektra blíže přirozenému dennímu světlu než například xenonové světlomety. V důsledku toho kladou menší zátěž na řidičovy oči a poskytují řidiči větší pohodlí a bezpečnost.

Díky použití LED technologie pro všechna světla není třeba žádná světla měnit po celou dobu životnosti vozu.


Zadní kamera (nadstandardní)
Parkování a manévrování při couvání je mnohem snadnější a bezpečnější za pomoci zadní parkovací kamery. Je chráněna záklopkou a automaticky se zapne po zařazení zpátečky; na mediálním displeji řidiči ukazuje okolí za vozidlem a dynamické vodicí čáry.


Tyto čáry ukazují šířku a stopu vozidla a různé vzdálenosti od zádi vozidla v závislosti na úhlu řízení (natočení volantu). Při couvání z parkovacího místa, například z příjezdové cesty u domu, přepnutí do širokoúhlého režimu umožňuje řidiči sledovat situaci za vozidlem v úhlu 180 stupňů, aby mohl včas reagovat na blížící se vozidla nebo chodce.

V kombinaci s tažným zařízením tento systém poskytuje další funkce, které zjednodušují obsluhu/připojování přívěsu pomocí speciálních naváděcích čar a režimu přiblížení.

Aby se na čočku kamery nedostala špína, je kamera chráněna záklopkou pod hvězdou Mercedes. Tato záklopka se otevírá po zařazení zpátečky a zavírá se po dosažení určité rychlosti, po uplynutí nastavené doby nebo pokud se převodovka nastaví na režim „P“. Záklopku lze otevřít za účelem čištění zvolením příslušné možnosti v nabídce mediálního displeje.


Systém rozpoznávání značek Traffic Sign Assist (nadstandardní)
Tento systém dokáže rozpoznat rychlostní omezení, značky „zákaz vjezdu“ a „zákaz předjíždění“ a konec jejich platnosti a zobrazuje je na přístrojové desce. Budou-li na místě příslušné značky, systém vyšle k řidiči vizuální a zvukové varování, bude-li vjíždět do jednosměrné ulice v opačném směru.


FÁZE 2: V KRITICKÝCH SITUACÍCH 
Značka Mercedes-Benz je symbolem bezpečnosti automobilů. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby byla každá jízda tak bezpečná, jak jen může být.


Protiblokovací brzdný systém (ABS)
Ještě efektivnější zvládnutí kritických situací: Za tímto účelem konstruktéři společnosti Mercedes-Benz zdokonalili systém, který je s nadšením přijímán již po celá desetiletí. Vůz lze ovládat i tehdy, když se situace stává vysoce kritickou.


Zejména během nouzového brzdění zaručuje protiblokovací brzdný systém (ABS) vyšší jízdní bezpečnost tím, že zabraňuje zablokování kol. To pomáhá řidiči udržovat kontrolu nad vozidlem, například během prudkých manévrů nebo při brzdění na kluzké vozovce.


Systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Během řízení je nesmírně důležité sledovat, co se děje kolem vás. Díky naší technologii váš výhled rozšíříme. Tak, abyste vy nebo systém Adaptive Brake Assist mohli včas zasáhnout.


Tento systém řidiče vizuálně varuje, pokud se příliš zkrátí vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Je-li zjištěno nebezpečí srážky, zazní zvukový signál a je možné podpořit brzdění prováděné řidičem, a pokud pak řidič nebude reagovat, lze vůz zpomalit nezávisle na něm.

Za tímto účelem jsme zkombinovali radarové blízkostní varování, podporu brzdění poskytovanou adaptivním systémem Brake Assist a funkci částečného autonomního brzdění. Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla při rychlosti 30 až 250 km/h na několik sekund zkrátí pod předem nastavenou hodnotu, na přístrojové desce se rozsvítí výstražná kontrolka. Pokud se tato vzdálenost bude i nadále rychle zkracovat, ozve se také kolísavý výstražný tón.

Potenciální srážku s pohybujícím se předmětem lze zjistit v rychlostech 7 až 250 km/h – a se stacionárním předmětem v rychlostech 7 až zhruba 70 km/h. Pokud řidič zareaguje nouzovým zabrzděním, může mu Adaptive Brake Assist pomoci. V případě potřeby posílí brzdný tlak a pomůže zabránit srážce, bude-li to možné.

Pokud řidič nereaguje, systém zahájí nezávislé částečné brzdění. To výrazně snižuje rychlost jízdy a řidič dostane další haptické varování. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný pro zabránění nárazu do zadní části vozu.


Systém PRE-SAFE® (nadstandardní)
Každý vůz Mercedes-Benz se pyšní desetiletími zkušeností z bezpečnostních technologií – díky čemuž se kritické situace stávají ještě více nepravděpodobnými. Pokud by však mělo přesto dojít ke kritické situaci, tento systém vám pomůže s preventivními a ochrannými opatřeními.


Systém je schopen rozeznat kritické situace při řízení předem a zahájit preventivní kroky pro ochranu cestujících v případě hrozící nehody. K těmto krokům patří například zpětné předpínání pásů a automatické zavření všech otevřených oken.

Systém PRE-SAFE® kombinuje pasivní a aktivní prvky. Bezpečnostní pásy a airbagy chrání cestující ve voze účinněji, pokud jsou jejich součástí aktivní systémy, jako například balíčky asistence řízení nebo asistent brzdění Brake Assist.

Systém PRE-SAFE® neustále vyhodnocuje senzorické údaje z dalších systémů, jako je elektronický stabilizační systém ESP® a systém Brake Assist BAS, a dokáže rozeznat situace, jako je například výrazná přetáčivost nebo nedotáčivost vozu a nouzové brzdění.


FÁZE 3: PŘI NEHODĚ 
Automobily značky Mercedes-Benz mají mnoho bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Kdyby však mělo dojít na nejhorší, mohou do hry vstoupit ochranné systémy. Patří sem systémy, které chrání cestující ve vozidle i ostatní účastníky silničního provozu.


Airbagy pro řidiče a spolujezdce
Naše vozy nabízejí hojnost bezpečnostních technologií. Některé z nich jste dosud nespatřili. A tak by to mělo být – protože tyto systémy zde jsou jen pro ty nejhorší scénáře. Aby chránily vás a vaše spolucestující.


V případě čelní srážky pomáhají airbagy chránit trup a hlavu řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných úrazů při nehodě. Nafouknutí airbagů je úměrné síle nárazu.


Pedály citlivé na náraz
V případě prudkého čelního nárazu se brzdový pedál automaticky posune dopředu a zaujme brzdicí polohu. To zabraňuje proniknutí sestavy pedálu do prostoru pro nohy. Snižuje se tak nebezpečí úrazu.


Ochrana chodců prostřednictvím aktivní kapoty
V případě nárazu přídě vozu do chodce se zvedne zadní část kapoty motoru. Zvětšená vzdálenost od sestav motorového prostoru vytváří další deformační prostor, který může zmírnit riziko zranění chodce v některých nehodových situacích.


Kolenní airbag pro řidiče
Kolenní airbag řidiče pomáhá při prudkém čelním nárazu chránit nohy a rovněž stabilizuje celé tělo. Dokáže tak zmírnit závažnost zranění v důsledku nehody.


Boční airbagy v zadní části vozu, vlevo i vpravo (nadstandardní)
Hruď cestujících na zadních sedadlech je při boční srážce chráněna bočními airbagy. Jsou integrovány do zadních bočních panelů a rozvíjí se ve výšce hrudi mezi bokem vozu a cestujícími.


Okenní airbagy
Při prudkém bočním nárazu okenní airbagy pokrývají boční okna a pomáhají snižovat riziko nárazu hlavy do boků vozidla nebo předmětů, které do vozidla mohou vniknout. Bez ohledu na úhel nárazu to ochrání řidiče, spolujezdce i cestující na zadních sedadlech.


FÁZE 4: PO NEHODĚ 
Za účelem omezení následných škod po nehodě a poskytnutí pomoci záchranné službě se aktivuje několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nárazu zaregistrovaného systémem:


Nejlepší možná ochrana: Lze automaticky vypnout motor a přerušit přívod paliva.
Nápadné osvětlení: Lze automaticky aktivovat výstražná světla a nouzové vnitřní osvětlení, aby se zabránilo dalším nehodám a rychleji se našlo havarované vozidlo.
Automatická ventilace: Pokud zafungují airbagy, automaticky se otevřou elektricky ovládaná okna.
Snadné otevírání: Po vážné nehodě se automaticky odemknou dveře, aby se usnadnila záchrana cestujících pracovníky záchranné služby vyžadující otevření dveří.
Opatření, která mohou pomoci záchranným službám: Integrované havarijní spoje mezi blatníkem a dveřmi mohou usnadnit otevření dveří po čelním nárazu.
Užitečné spojení: V případě nehody nebo poruchy systém tísňového volání Mercedes-Benz dokáže automaticky navázat spojení se střediskem tísňového volání.
Aby tuto komplexní bezpečnostní filozofii završila, společnost Mercedes-Benz rovněž vydala vícejazyčné záchranné pokyny (které jsou po celém světě k dispozici na internetu) jako zdroj informací pro záchranné služby.

 

Životní prostředí

Ekologické koncepce
BlueEFFICIENCY od společnosti Mercedes-Benz znamená průkopnickou technologii zvyšující účinnost a inovativní balíčky systémů určených k optimalizaci spotřeby paliva a úrovně emisí.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Podrobnější informace:
BlueEFFICIENCY v TechCentru
Funkce ECO start/stop v TechCentru
Systémy BlueEFFICIENCY
Systémy BlueEFFICIENCY jsou komplexními optimalizacemi vozu, které pomáhají šetřit palivo a snižují zatížení životního prostředí. I v novém voze GLC jsou nejúčinnější motory vždy zkombinovány s nejlepšími dostupnými funkcemi s cílem udržet spotřebu paliva na minimu.

Patří sem:


Aerodynamika
Díky vynikající hodnotě Cd 0,31 patří vozy SUV třídy GLC mezi nejúčinnější ve své kategorii z hlediska aerodynamiky. Aerodynamicky optimalizovaný tvar karoserie snižuje spotřebu paliva a kromě toho snižuje úroveň hluku uvnitř vozu, zejména při vysokých rychlostech.


Vynikající hodnota Cd byla dosažena částečně díky aerodynamicky účinnému designu sloupku A a stejně aerodynamicky účinnému designu předního a zadního nárazníku. Optimalizovaný design obložení spodku karoserie s rozsáhlou ochranou motorového prostoru a hlavní podlahy rovněž přispívají k nízké hodnotě Cd.


ECO displej
ECO displej na přístrojové desce analyzuje individuální styl jízdy řidiče a poskytuje konkrétní tipy, jak snížit spotřebu paliva. Tři sloupcové grafy ukazují, jak účinně se vozidlo řídí a jak by se mohlo ušetřit palivo.


Funkce ECO start/stop
Jaký je nejlepší způsob šetření paliva a snižování úrovně emisí? Funkce umožňující automatické vypnutí motoru vždy, když nebude zapotřebí. Jakmile dojde k uvolnění brzdy nebo sešlápnutí plynového pedálu, motor se opět zapne.


Automatické vypnutí motoru stojícího vozu, například v koloně nebo před semafory, snižuje spotřebu paliva a emise a šetří náklady na palivo. Funkce ECO start/stop funguje obzvlášť efektivně, rychle a tiše.


Lehká konstrukce
Společnost Mercedes-Benz u nové třídy GLC systematicky zvolila lehkou konstrukci. Používáme hliník a vysoce pevné a mimořádně vysoce pevné materiály a snížením hmotnosti - například u sedadel - přispíváme k ochraně životního prostředí.


Slučitelnost s životním prostředím a recyklovatelnost
Při výrobě nového vozu GLC je kladen velký důraz na používání materiálů, které jsou recyklovatelné a nevylučují mnoho emisí. Podle kalkulace na základě normy ISO 22628 nový vůz GLC dosahuje procenta recyklovatelnosti 85 % a procenta obnovitelnosti až 95 %.


Mezi materiály a postupy šetrné k životnímu prostředí patří:


Energeticky úsporná a mimořádně trvanlivá LED technologie pro mnohé osvětlovací funkce v interiéru i v exteriéru vozu
Vysoký podíl komponentů, které jsou zcela nebo částečně vyrobeny z obnovitelných surovin
Inovativní postup lakování s minimálním dopadem na životní prostředí

 

Výbava a příslušenství

Designové a výbavové linie nové třídy GLC.

Standardní specifikace nové třídy GLC zahrnuje mnoho vizuálních předností - a designová a výbavová linie ELEGANCE podtrhuje elegantní stránku nové třídy GLC, zatímco designová a výbavová linie AMG klade důraz na sportovní aspekty.


Standardní specifikace - stylová již od svého zrodu.
Stylový exteriér ve standardní specifikaci zahrnuje prvky, jako je přední nárazník v barvě vozu, lemování chladiče s vestavěnou hvězdou Mercedes a 2 žaluziemi, líbivá kola v desetipaprskovém designu a zadní nárazník se spodním ochranným krytem v matném iridiově stříbrném provedení.


Vzhled vozidla dokonale podtrhuje zadní nárazník v barvě vozu se simulovaným spodním ochranným krytem v matném iridiově stříbrném provedení a výfukový systém se skrytými koncovkami výfuku. Pérování AGILITY CONTROL s komfortním laděním zajišťuje vyvážený jízdní komfort na jakémkoli povrchu.

Vysoce kvalitní interiér zahrnuje standardní prvky, jako je kožený multifunkční volant, přístrojová deska s multifunkčním displejem o úhlopříčce 13,97 centimetrů, lemování v černém klavírovém laku a sofistikované stříbrné chromové doplňky.

 

Linie AMG - poznejte a vyzkoušejte sportovní stránku.
S dokonale sladěnými doplňky linie AMG Exterior nabízí zdokonalený sportovní charakter, exkluzivitu a zábavu za volantem - od dynamické karoserie AMG a chromového balíčku až po sportovní pérování se sportovním laděním.


Sportovní pérování se sportovním laděním vylepšuje řízení i jízdní dynamiku. Slitinová kola AMG o velikosti 48,3 centimetrů v provedení s pěti zdvojenými paprsky podtrhují nápadný exteriér.

Tato linie dodává interiéru viditelnou exkluzivitu. Mezi přednosti patří sedadla s exkluzivním čalouněním, kožený multifunkční sportovní volant se stříbrnými řadicími pádly, sportovní pedály AMG a přístrojová deska v tubusovém provedení.

Balíček vnitřního osvětlení nabízí ještě komplexnější systém vnitřních světel a lepší viditelnost vozu jako takového; balíček zahrnuje nepřímé osvětlení předních prostor pro nohy a zapuštěných rukojetí, zadní čtecí LED lampičky a varovná světla v předních dveřích.

 


EXCLUSIVE - zdůrazňuje třídu a styl.
Se stylovými chromovými prvky tato designová a výbavová linie zdůrazňuje vytříbenou eleganci vozu. Slitinová kola o velikosti 43,2 centimetrů v pětipaprskovém designu dodávají vozu nádech stylové dynamiky.


Výrazné designové prvky linie v chromovém provedení dodávají vozidlu ještě exkluzivnější charakter. Mezi vizuální přednosti patří chromové vložky v lemování chladiče a ve středové linii, střešní ližiny z anodizovaného hliníku a lemování koncovek výfuku v nerezové oceli. Simulovaný spodní ochranný kryt v chromovém provedení vpředu a vzadu vozidlo stylově podtrhuje.

Vybraná výbava a doplňky této linie vytváří stylový interiér, který vzrušujícím způsobem předvádí koncepci luxusu. Patří sem sedadla s exkluzivním čalouněním v umělé kůži ARTICO / textilii Grenoble v černém nebo černém/kávově hnědém provedení.

Horní část palubní desky a střední linie jsou v závislosti na barvě doplňků vyvedeny v černé nebo kávově hnědé barvě v umělé kůži ARTICO a vyznačují se kontrastním prošíváním, které podtrhuje dojem ručního provedení vysoce kvalitního interiéru. Kožený multifunkční volant má trojramenné provedení.

Mezi další přednosti patří přístrojová deska v tubusovém provedení, velké plochy lemování ve vysoce lesklém hnědém lipovém dřevě s „čárovou strukturou“ a četné prvky ve stříbrném chromovém provedení.

 

DESIGNOVÉ A VÝBAVOVÉ BALÍČKY

Uhlaďte si před sebou cestu pro nové povinnosti.
Přizpůsobte svůj nový vůz GLC přesně tomu, co současné životní prostředí vyžaduje: ještě větší elegance, inteligence a flexibilita. S designovými a výbavovými balíčky pro novou třídu GLC si bez problémů poradíte s každou životní situací a rostoucími požadavky.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Balíček AIR-BALANCE (nadstandardní)
Individuální atmosféra: Dodejte svému vozidlu dotek osobitosti sladěním své nálady s atmosférou interiéru. Rozhodněte o intenzitě.


S balíčkem AIR BALANCE je možné provonět interiér vozu podle individuálního vkusu. Na výběr je ze čtyř vysoce kvalitních interiérových vůní podle osobních preferencí a nálady. Kromě toho lze zlepšit kvalitu vzduchu ionizací a optimalizovanou filtrací vnitřního i venkovního vzduchu.


Chromový balíček pro exteriér (nadstandardní)
Chromový balíček obsahuje doplňkové prvky chromového lemování jako stylovou ozdobu exteriéru.


Součásti chromového balíčku pro exteriér

  • Lemování chladiče s vestavěnou hvězdou Mercedes a 2 žaluziemi v matném iridiově stříbrném provedení s chromovými vložkami
  • Simulovaný přední/zadní spodní ochranný kryt v chromovém provedení
  • Střešní ližiny v anodizovaném hliníku
  • Proužek lemování ve střední úrovni v chromovém provedení
  • Okenní rámy v chromovém provedení
  • Vnitřní práh zavazadlového prostoru s kovovými vložkami
  • Výfukový systém s dvěma viditelnými koncovkami výfuku v nerezové oceli, vestavěný do nárazníku (u modelů se zážehovými motory) nebo diskrétní (u modelů se vznětovými motory)


Balíček černé kůže Nappa Designo (nadstandardní)
Sofistikovaný interiér Designo v černé barvě nabízí působivé čalounění v elegantní černé kůži Nappa, exkluzivní diamantový vzor a pravidelné středně šedé kontrastní prošívání. Multifunkční volant, rovněž v černé kůži, podtrhuje ostatní doplňky a dodává interiéru nádech harmonie.


Doplňky Designo v černé barvě se středně šedým kontrastním prošíváním a vysoce kvalitním diamantovým vzorem propůjčují interiéru vzhled a nádech elegance. Čalounění sedadel v kůži Nappa s odznaky Designo společně s umělou kůží ARTICO v horní části přístrojové desky a ve střední linii přináší atmosféru prvotřídní kvality.

 

Balíček ochrany proti odcizení (nadstandardní)
Kombinace různých bezpečnostních prvků pomáhá v účinném varování před násilným vniknutím, krádeží a odtažením. Po neoprávněném vniknutí nebo změně polohy vozidla se spustí alarm.


Balíček ochrany proti odcizení vydává zvuková a vizuální varování, dojde-li ke vniknutí do vozu, nebo-bude-li vůz odcizen, například v případě neoprávněného otevření dveří vozu, výklopné zádi nebo kapoty. Systém se automaticky aktivuje po uzamčení vozu dálkovým ovládáním.

Ochrana proti odtažení reaguje na změny polohy vozu. Tuto funkci lze v případě potřeby deaktivovat, aby bylo možné vůz transportovat, nebo má-li být vůz odtažen.


Asistenční balíček Driving Assistance Plus (nadstandardní)
Tato kombinace doplňkových bezpečnostních a asistenčních systémů pomáhá snižovat stres řidiče, snižuje riziko nehod a zlepšuje ochranu cestujících i ostatních účastníků silničního provozu.


Tempomat DISTRONIC PLUS se systémy Steering Assist a Stop&Go Pilot pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucích vozidel a zůstávat s vozem uprostřed jízdního pruhu. Systém tak významně přispívá ke snížení stresu z jízdy, zejména na dlouhých cestách a při popojíždění v hustém provozu.

Zejména při jízdě po městě brzdový asistent BAS PLUS s asistenčním systémem Cross-Traffic Assist a systémem PRE-SAFE® Brake snižuje riziko kolizí na křižovatkách a zadních kolizí i srážek s chodci.

Systémy Active Lane Keeping Assist a Active Blind Spot Assist řidiči pomohou, pokud vozidlo nechtěně vyjede ze svého jízdního pruhu nebo pokud při přejíždění do jiného jízdního pruhu vznikne nebezpečí srážky s jiným vozem.

Systémy zabrzdí vozidlo na jedné straně, a tak mu pomohou vrátit se do jízdního pruhu a zabrání nehodě. PRE-SAFE® PLUS je oproti systému preventivní ochrany cestujících PRE-SAFE® rozšířen o ochranná opatření pro případ hrozícího zadního nárazu.


Balíček vnitřního osvětlení (nadstandardní)
Balíček vnitřního osvětlení lépe osvětluje a zlepšuje viditelnost v interiéru. Obsahuje nepřímé osvětlení prostoru pro nohy a zapuštěných držadel, osvětlené prvky ve středové konzoli, čtecí lampičky vzadu a osvětlené toaletní zrcátko.


Obzvláště praktické jsou zadní čtecí lampičky v zapuštěných držadlech založené na LED technologii.


Balíček bezklíčkového odemykání/zamykání/startování KEYLESS GO Comfort (nadstandardní)
Systém pohodlně otevírá, startuje a uzamyká vůz – jen tím, že u sebe máte elektronický klíč. Funkce přístupu HANDS-FREE umožňuje bezkontaktní a plně automatické otevírání a zavírání zavazadelníku.

To je zejména praktické, například když nakupujete a vracíte se k vozu s rukama plnýma potravin – a klíčky od vozu máte v kapse. Funkce pohodlného otevírání a zavírání umožňuje automatické otevírání a zavírání všech elektricky ovládaných bočních oken, posuvné střechy a ventilačních okének zvenčí prostřednictvím infračervených signálů.

Z bezpečnostních důvodů tato funkce funguje pouze z bezprostřední blízkosti dveří řidiče. Další výhodou balíčku KEYLESS-GO je podsvícení klik, díky němuž jsou kliky potmě ihned vidět.

 

Noční balíček (nadstandardní)
Úchvatné designérské prvky v černé barvě podtrhují sportovně expresivní charakter vozu – od dvou žaluzií v lemu chladiče, přes vnější zrcátka, až po slitinová kola. Balíček staví na funkcích designových a výbavových linií EXCLUSIVE Exterior a AMG Exterior.


Mezi další vybrané přednosti balíčku patří vysoce lesklá slitinová kola v černém provedení, černé kryty vnějších zrcátek a determální sklo v oknech od sloupku B. Střešní ližiny jsou vyvedeny v matné černé barvě v „pudrovém“ vzhledu.

 

Parkovací balíček (nadstandardní)
Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC usnadňuje nalezení parkovacího místa, stejně jako parkování a vyjetí z paralelního nebo podélného parkovacího místa. 360stupňová kamera poskytuje realistický výhled díky souhře 4 síťově propojených kamer.


Aktivuje se automaticky po zařazení zpátečky nebo příkazem řidiče podle potřeby. Vůz a jeho okolí je možné zobrazit na displeji systému COMAND Online z ptačí perspektivy a řidič vidí i překážky nacházející se pod úrovní oken. Není-li aktivní parkovací asistent používán, elektronický parkovací asistent PARKTRONIC sleduje prostor před přední a zadní částí vozu během manévrování a varuje řidiče, zjistí-li možnost kolize.


Balíček komfortních sedadel (nadstandardní)
Jakmile nastoupíte, už nikdy nebudete chtít vystoupit. Díky tomuto balíčku sedadla dostávají novou dimenzi. Snazší už to být nemůže.


Četné varianty mechanického a elektrického nastavování, jakož i elektropneumatická čtyřprvková bederní opěrka vám umožňuje nastavit si individuální a ergonomickou polohu sezení. To zvyšuje komfort sezení řidiče a spolujezdce zejména na dlouhých cestách.


Balíček zrcátek (nadstandardní)
Městský provoz s sebou přináší řadu problémů. Úzké ulice, nedostatek parkovacích míst apod. - s těmito nesnázemi se denně potýká většina řidičů. Pomůže proto, když se vozidlo dokáže zúžit.


Obě vnější zrcátka mohou být elektricky seřizovatelná a sklopná stisknutím tlačítka, aby byly jejich kryty chráněny před poškozením, například během parkování. Pro lepší výhled a viditelnost se vnější zrcátko na straně řidiče a vnitřní zrcátko automaticky ztmavuje.


Balíček Lane Tracking pro udržování vozidla v jízdním pruhu (nadstandardní)
Udržíme vás ve stopě. A varujeme vás před jiným vozidlem, které se k vám příliš přiblíží. Nebo před jiným vozidlem. Inteligentní systém, který brzy oceníte.


Kombinace hlídání mrtvého úhlu Blind Spot Assist a asistenta udržování vozidla v jízdním pruhu Lane Keeping Assist přináší dvojí výhodu v oblasti bezpečnosti. Tyto systémy dokážou řidiče vizuálně i zvukově upozornit na vozidlo v mrtvém úhlu a použít pulzující vibrace volantu k varování na bezděčné vybočení z jízdního pruhu.

Je-li zjištěno vozidlo v mrtvém úhlu, na příslušném vnějším zrcátku se objeví červený trojúhelník. Jestliže řidič varování nezaznamená a bude signalizovat změnu jízdního pruhu, začne blikat varovné světlo a rozezní se zvukové varování.

Systém Lane Keeping Assist dokáže rozeznat neúmyslné vybočení z jízdního pruhu a vyslat řidiči hmatovou výstrahu (vibrace ve volantu).

 

STANDARDNÍ VÝBAVA

(výběr)

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Systém pohonu a pérování
Převodovka 9G-TRONIC, včetně řadicí páky DIRECT SELECT a řadicích pádel na volantu DIRECT SELECT
Zažijte jedinečný komfort při řazení: Vyvinuli jsme a patentovali konstrukci převodovky, která stanoví novou definici pohodlné, efektivní a dynamické jízdy.


Tato samočinná převodovka s devíti dopřednými rychlostními stupni nabízí účinnost, komfort a dynamiku zcela nové dimenze. Vyniká ještě rychlejším a plynulejším řazením. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva.

Široký rozsah převodových poměrů umožňuje snížit otáčky motoru. Zatímco se nijak nezměnily vynikající jízdní vlastnosti, zvýšil se jízdní komfort a snížil hluk. Protože tato převodovka může přeskakovat rychlostní stupně, je možné vícenásobné podřazování pro dynamické, skokové zvýšení rychlosti.

Optimalizace ve všech oblastech – od komponent převodovky až k oleji v samočinné převodovce, snížení provozního tlaku a nasazení upraveného softwaru – prodlužuje užitečnou životnost a intervaly údržby, zlepšuje komfort a zvyšuje efektivitu.


Nádržka na AdBlue® s větším objemem
Větší objem této nádržky na AdBlue®, 25 litrů, prodlužuje dojezd do nejbližšího plnění tímto přípravkem. V důsledku toho je asi o 20 litrů zmenšen objem zavazadelníku.

Není k dispozici pro model GLC 250 4MATIC.


Pérování AGILITY CONTROL se selektivním tlumicím systémem
Inteligentní a rychlá reakce: tento systém reaguje vždy, když je to nutné, aby zaručil, že budete v povozu stejně bezpeční jako spokojení. Je schopen se optimálně přizpůsobit jakékoli situaci.


Toto pérování, které používá selektivní pasivní systém tlumení, zaručuje dobře vyvážené jízdní pohodlí pomocí optimalizovaných valivých vlastností, tlumení a stabilizace v souladu se stavem vozovky.


Ochrana před nesprávným natankováním vozidel se vznětovými motory
Do otvoru palivové nádrže je nainstalována speciální klapka, která zabraňuje nechtěnému natankování benzínu do vozu poháněného vznětovým motorem. Lze ji otevřít jen pistolí čerpadla na motorovou naftu, která má větší průměr. Po natankování se tato klapka automaticky zavírá.

Dodává se jen v kombinaci se vznětovými motory.


Filtr pevných částic vznětového motoru
Filtr pevných částic vznětového motoru může z výfukových plynů odstranit až 99 procent všech částic sazí. Toto řešení nevyžaduje žádná aditiva. Snížení emisí částic šetří životní prostředí a v některých zemích přináší značné daňové výhody.

Dodává se jen v kombinaci se vznětovými motory.


Asistenční systém Direct-Steer s posilovačem řízení citlivým na rychlost a variabilním převodovým poměrem řízení
Systém Direct-Steer zvyšuje komfort řízení s posilovačem citlivým na rychlost pomocí variabilního převodového poměru řízení závislého na úhlu otočení volantu. Na silnicích s mnoha zatáčkami to vede např. k rychlejší reakci vozu a zvýšené stabilitě v přímém směru.


Funkce ECO start/stop
Jaký je nejlepší způsob šetření paliva a snižování úrovně emisí? Funkce umožňující automatické vypnutí motoru vždy, když nebude zapotřebí. Jakmile dojde k uvolnění brzdy nebo sešlápnutí plynového pedálu, motor se opět zapne.


Automatické vypnutí motoru stojícího vozu, například v koloně nebo před semafory, snižuje spotřebu paliva a emise a šetří náklady na palivo. Funkce ECO start/stop funguje obzvlášť efektivně, rychle a tiše.


Palivová nádrž, 50 litrů
Není k dispozici pro model GLC 250 4MATIC.

BEZPEČNOST


Třetí brzdové světlo s LED technologií
Systém ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
V našich vozech dáváme přednost bezpečnosti – standardní výbavou počínaje. Vyzkoušené systémy vám pomohou ve složitých situacích, s nimiž se můžete denně setkat v silničním provozu.


Tento brzdný systém zvyšuje jízdní pohodlí a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry s pomocí základní funkce protiblokovacího brzdného systému ABS, zatímco jeho praktické funkce na straně druhé usnadňují řešení jízdních situací, které se každý den opakují.

Pomocí přípravy brzd na brzdění se brzdová obložení přiblíží ke kotoučům, když řidič náhle uvolní akcelerátor. Získá se tak drahocenný čas, což zkrátí reakční dobu brzd a umožní zkrátit brzdnou dráhu.

Tento systém rovněž zasahuje tak, aby pomohl řidiči na svazích, a tím přispěl k uvolněnějšímu cestování. Funkce Hill-Start Assist zabraňuje samovolnému couvání vozidla v kopci při přesunu nohy z brzdového pedálu na plynový. Funkce HOLD udrží vozidlo v klidu, aniž byste museli pořád brzdit.

K bezpečnosti nakonec ještě více přispívá funkce vysoušení brzd: Za deště nebo v podobných podmínkách se vydávají krátké brzdové impulzy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné. Voda, která se nashromáždila na brzdových kotoučích, se tak vysuší, což výrazně zkracuje reakční dobu brzd.


Adaptivní brzdová světla, blikající
Blikající brzdová světla mohou pomáhat v nouzových situacích podstatně zkrátit reakční doby účastníků silničního provozu nacházejících se za vozem. Adaptivní brzdová LED světla tak významně přispívají k zabránění nárazům do zadní části vozu.


Airbagy pro řidiče a spolujezdce
Naše vozy nabízejí hojnost bezpečnostních technologií. Některé z nich jste dosud nespatřili. A tak by to mělo být – protože tyto systémy zde jsou jen pro ty nejhorší scénáře. Aby chránily vás a vaše spolucestující.


V případě čelní srážky pomáhají airbagy chránit trup a hlavu řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných úrazů při nehodě. Nafouknutí airbagů je úměrné síle nárazu.


Protiblokovací brzdný systém (ABS)
Ještě efektivnější zvládnutí kritických situací: Za tímto účelem konstruktéři společnosti Mercedes-Benz zdokonalili systém, který je s nadšením přijímán již po celá desetiletí. Vůz lze ovládat i tehdy, když se situace stává vysoce kritickou.


Zejména během nouzového brzdění zaručuje protiblokovací brzdný systém (ABS) vyšší jízdní bezpečnost tím, že zabraňuje zablokování kol. To pomáhá řidiči udržovat kontrolu nad vozidlem, například během prudkých manévrů nebo při brzdění na kluzké vozovce.


Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST
Na dlouhých cestách nebo při jízdě v noci, když si řidič neudělá přestávku, se zvyšuje riziko mikrospánku. Systém ATTENTION ASSIST dokáže zavčas rozpoznat známky únavy nebo nepozornosti a upozorní řidiče, aby si odpočinul.


Systém ATTENTION ASSIST monitoruje chování řidiče a jeho pohyby při řízení. Pokud zaregistruje určité vzorce chování, které odpovídají narůstající únavě, na multifunkčním displeji na přístrojové desce se rozsvítí velký symbol šálku kávy a zazní i zvukové signály.


Textové upozornění na opotřebení brzdových destiček na přístrojové desce
Kontrolka indikátoru opotřebení brzdových destiček varuje řidiče prostřednictvím textové zprávy, jestliže budou opotřebovány brzdové destičky na přední nápravě a bude je třeba vyměnit.


Systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS se systémem Adaptive Brake Assist a částečným auto. brzděním pro prevenci, omezení dopadů srážky
Během řízení je nesmírně důležité sledovat, co se děje kolem vás. Díky naší technologii váš výhled rozšíříme. Tak, abyste vy nebo systém Adaptive Brake Assist mohli včas zasáhnout.


Tento systém řidiče vizuálně varuje, pokud se příliš zkrátí vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Je-li zjištěno nebezpečí srážky, zazní zvukový signál a je možné podpořit brzdění prováděné řidičem, a pokud pak řidič nebude reagovat, lze vůz zpomalit nezávisle na něm.

Za tímto účelem jsme zkombinovali radarové blízkostní varování, podporu brzdění poskytovanou adaptivním systémem Brake Assist a funkci částečného autonomního brzdění. Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla při rychlosti 30 až 250 km/h na několik sekund zkrátí pod předem nastavenou hodnotu, na přístrojové desce se rozsvítí výstražná kontrolka. Pokud se tato vzdálenost bude i nadále rychle zkracovat, ozve se také kolísavý výstražný tón.

Potenciální srážku s pohybujícím se předmětem lze zjistit v rychlostech 7 až 250 km/h – a se stacionárním předmětem v rychlostech 7 až zhruba 70 km/h. Pokud řidič zareaguje nouzovým zabrzděním, může mu Adaptive Brake Assist pomoci. V případě potřeby posílí brzdný tlak a pomůže zabránit srážce, bude-li to možné.

Pokud řidič nereaguje, systém zahájí nezávislé částečné brzdění. To výrazně snižuje rychlost jízdy a řidič dostane další haptické varování. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný pro zabránění nárazu do zadní části vozu.


Pedály citlivé na náraz
V případě prudkého čelního nárazu se brzdový pedál automaticky posune dopředu a zaujme brzdicí polohu. To zabraňuje proniknutí sestavy pedálu do prostoru pro nohy. Snižuje se tak nebezpečí úrazu.


Elektronický stabilizační systém (ESP®) s funkcí Crosswind Assist
Tento systém založený na ESP® zaručuje vyšší stabilitu a bezpečnost manévrování zejména při akceleraci ze zatáček. Pokud senzory ESP® zaregistrují tendenci k nedotáčivosti, mohou ji zmírnit cíleným zásahem brzd vnitřních kol.


Asistent dynamického zatáčení ESP®
The ESP®-based system provides more stability and handling safety in particular when accelerating on bends. If the ESP® sensors register a tendency to understeer, it can reduce this tendency with a targeted brake intervention on the inside wheels.

Systém Headlamp Assist
Systém Headlamp Assist podle okolních světelných podmínek zapíná nebo vypíná tlumená světla. Tento systém může zvyšovat bezpečnost jízdy a snižovat zátěž kladenou na řidiče zejména v rychle se měnících světelných podmínkách, např. při vjezdu do tunelu nebo na vícepodlažní parkoviště.


Elektrická parkovací brzda s automatickým uvolněním při rozjezdu
Snadné a jednoduché ovládání elektrické parkovací brzdy umožňuje páčka pod spínačem světel. Pro ještě lepší pohodlí a bezpečnost se elektrická parkovací brzda v některých situacích aktivuje a deaktivuje sama.


Kontrolka hladiny kapaliny pro palivo, olej, chladicí kapalinu a ostřikovač čelního skla
Ochrana chodců prostřednictvím aktivní kapoty
V případě nárazu přídě vozu do chodce se zvedne zadní část kapoty motoru. Zvětšená vzdálenost od sestav motorového prostoru vytváří další deformační prostor, který může zmírnit riziko zranění chodce v některých nehodových situacích.


Halogenové světlomety s integrovanými LED světly pro jízdu ve dne
Halogenové přední světlomety s reflexní technologií nabízí velmi vysokou světelnou intenzitu a dlouhou životnost. Do předních světlometů jsou integrována LED světla pro jízdu ve dne.

 

Dvojbarevné koncové svítilny obsahující zadní, brzdová a mlhová světla používající LED technologii
Koncová světla mají svůj charakteristický design ve dne i v noci. Jsou prodloužená do stran, podtrhují design zádě a současně jsou lépe viditelná. Energeticky úsporná LED technologie se používá pro koncová a brzdová světla, jakož i pro integrální zadní mlhové světlo.

 

Zabezpečovací body ISOFIX a zabezpečovací body Top Tether vzadu
Systém umožňuje snadné, rychlé a bezpečné připevnění dětských sedaček ISOFIX na zadních sedadlech pro optimální ochranu dětí při nehodě. Kotvicí body Top Tether poskytují dodatečnou ochranu při připevnění dětské sedačky za zadními opěrkami hlavy.


LED osvětlení registrační značky
Kolenní airbag pro řidiče
Kolenní airbag řidiče pomáhá při prudkém čelním nárazu chránit nohy a rovněž stabilizuje celé tělo. Dokáže tak zmírnit závažnost zranění v důsledku nehody.


Ukazatel servisních intervalů ASSYST
Zobrazení servisního intervalu ASSYST vypočítává datum příští návštěvy servisu podle stylu jízdy a zobrazuje je na přístrojové desce.


Tempomat s variabilním omezovačem rychlosti SPEEDTRONIC
Tempomat s funkcí SPEEDTRONIC umožňuje příjemnou a hospodárnou jízdu zejména na dlouhých trasách. Kromě požadované cestovní rychlosti systém rovněž umožňuje nastavení individuální maximální rychlosti, například pro bezpečné dodržení rychlostních omezení.


Lékárnička ve dveřích spolujezdce
Autolékárnička je umístěna ve dveřích spolujezdce.


Okenní airbagy
Při prudkém bočním nárazu okenní airbagy pokrývají boční okna a pomáhají snižovat riziko nárazu hlavy do boků vozidla nebo předmětů, které do vozidla mohou vniknout. Bez ohledu na úhel nárazu to ochrání řidiče, spolujezdce i cestující na zadních sedadlech.


MULTIMEDIÁLNÍ SYSTÉMY A NAVIGACE 
Audio 20 USB
Tento multimediální systém spojuje zábavu s informacemi a komunikací: systém Audio 20 USB s rádiem a duálním tunerem umožňuje také připojení mobilních zařízení přes Bluetooth®.


Rozhraní Bluetooth® je vybaveno funkcí hands-free a audio streamingem pro přehrávání hudebních souborů. Také vám umožňuje přenos kontaktů z vašeho mobilního telefonu do hlavní jednotky, pokud tato funkce podporuje PBAP (přístupový profil telefonního seznamu).

 

Rozhraní Bluetooth® s ovládáním hands-free
Komunikační modul pro použití se službami Mercedes connect me
Řešení nehod a poruch, jakož i správa údržby či dálková diagnostika dílů podléhajících opotřebení, jsou příklady základních služeb „Mercedes connect me“, které si lze v současné době předplatit u firmy Daimler AG na základě této přípravy k instalaci.


Reproduktory s předním basovým reproduktorem
Systém nouzového volání Mercedes-Benz
V případě nehody může systém nouzového volání Mercedes-Benz rozhodujícím způsobem urychlit příjezd záchranářů na místo nehody. Data se přenášejí prostřednictvím komunikačního modulu s vlastní SIM kartou. Toto řešení nevyžaduje žádný mobilní telefon.


Systém umožňuje hlasové spojení s nouzovým centrem Mercedes-Benz a zároveň dokáže sdělit polohu vozidla. Údaje jsou zaslány do pobočky nouzového centra, která se nachází nejblíže poloze vozidla. Díky tomu je usnadněno přivolání záchranných služeb a případné odtažení do servisu.


Palubní počítač v multifunkčním displeji s ukazatelem aktuální spotřeby
Cestovní počítač podává důležité informace o cestě. Umožňuje vyvolání a zobrazení informací o dojezdu, průměrné spotřebě paliva a spotřebě paliva v reálném čase na multifunkčním displeji. Ovládá se pohodlně tlačítkem na volantu.


EXTERIÉR


Vyhřívaná vnější zrcátka, vlevo a vpravo, elektricky nastavitelná z interiéru vozu, lakovaná v barvě karoserie a s asféricky zakřiveným zrcadlovým sklem
Aby poskytovala jasný výhled, zamlžená nebo namrzlá vnější zrcátka se při nízkých teplotách po nastartování motoru asi deset minut zahřívají. Obě elektricky ovládaná vnější zrcátka lze seřizovat ze sedadla řidiče.


Dálkové otevírání víka zavazadelníku
Pohodlné odemknutí víka zavazadelníku umožňuje samostatné tlačítko elektronického klíče v chromovém designu. To usnadňuje otevírání a zavírání zavazadelníku, například při nakupování.


Čelní sklo s dešťovým senzorem
Elektronicky řízený dešťový senzor automaticky zjišťuje, zda je čelní sklo mokré, a odpovídajícím způsobem řídí interval stírání, když řidič aktivuje řídicí funkci cyklovače stěračů.


Funkce jednorázového setření pro stěrače čelního skla
Po lehkém klepnutí na páčku stěrače stěrač jednou setře čelní sklo, aby odstranil kondenzaci.


Nemetalický lak
Centrální zamykání s vnitřním spínačem, automatickým zamykáním (lze deaktivovat) a nárazovým senzorem s nouzovým otevíráním
Dveře a víko zavazadelníku se automaticky zamknou, jakmile se vůz rozjede, aby se zabránilo neoprávněnému otevření zvenku. V případě nehody nárazový senzor automaticky odemkne všechny dveře, aby záchranné služby mohly rychle zachránit cestující.


INTERIÉR


Úložná schránka s 12V elektrickou zásuvkou ve středové konzoli, osvětlená
Úložná schránka v přední středové konzoli je vybavena 12V zásuvkou, k níž lze připojit MP3 přehrávače, mobilní telefony nebo jiná elektrická zařízení. Kryt sklouzává dopředu, aby otevřel osvětlenou schránku. K jejímu opětovnému uzavření postačuje prosté šťouchnutí.


Sklopné loketní opěrky pro řidiče a spolujezdce, s úložným prostorem
Držák láhve
Přihrádka na brýle v horní ovládací jednotce
Dvojitý držák na nápoje
Panely na prazích dveří s nápisem „Mercedes-Benz“
Jaké vymoženosti vás zaujmou po vstupu do vozu: Vysoce kvalitní prahové lišty, připomínající svým vzhledem nerezovou ocel a opatřené nápisy „Mercedes-Benz“, chrání vstupní oblast a díky nim vůz získává individuálnější vzhled.

 

Elektricky ovládaná okna (4) s jednodotekovým ovládáním a zatahovací funkcí
Okna lze otevírat a zavírat elektricky, pomocí spínačů, v loketních opěrkách dveří. Postačuje jednoduchý dotek spínače. Automatická reverzní funkce zabraňuje úrazu a škodám při zavírání oken. Spínače ve dveřích řidiče ovládají všechny okna.


Zavazadlová síť s dvěma háčky po levé straně zavazadelníku


Uzamykatelná přihrádka před spolujezdcem, osvětlená


Vyhřívané zadní sklo s časovým spínačem
Je-li zadní okno zamlžené nebo namrzlé, jeho vyhřívání obnoví výhled dozadu během pouhých pár okamžiků. Dobu činnosti vyhřívání reguluje časový spínač podle venkovní teploty a rychlosti vozidla.


Dvouzónová automatická klimatizace THERMATIC, pro řidiče a spolujezdce lze nastavit různé teploty
Automatická klimatizace THERMATIC se dvěma zónami klimatu zajišťuje individuální řízení klimatu. Teplotu lze regulovat samostatně na každé straně. Vzduch se ochlazuje nebo ohřívá automaticky, podle nastavení.

Kromě toho kvalitu vzduchu v interiéru zlepšuje filtr jemných částic / filtr s aktivním uhlím. Ze vzduchu zachytává prach, saze a pyl a rovněž omezuje znečišťující látky a zápach.

Senzor rosného bodu měří absolutní vlhkost vzduchu na čelním skle, čímž účinně brání zamlžení oken.


Přístrojová deska s multifunkčním displejem
Aby měl řidič v zorném poli všechny důležité informace, je přístrojová deska osazena dvěma velkými kruhovými číselníky a středovým barevným multifunkčním displejem s úhlopříčkou 13,97 cm. ECO displej podporuje šetrný styl jízdy.


5 opěrek hlavy, 4prvková pro řidiče/spolujezdce a 2prvkové vzadu
Pět opěrek hlavy chrání cestující na každém sedadle. Všechny jsou manuálně výškově seřiditelné. Přední opěrky hlavy navíc umožňují nastavit vzdálenost od hlavy kvůli snížení rizika poranění krční páteře při nárazu do zádi vozu.


Sloupek řízení s ručně nastavitelnou výškou a dosahem
Sloupek řízení je manuálně seřiditelný co do výšky a dosahu, což umožňuje řidiči nastavit volant do polohy, která vyhovuje jeho požadavkům.


Textilní čalounění


Sluneční clony s toaletními zrcátky, otočné do stran
Na stranu sklopné sluneční clony pro řidiče a spolujezdce chrání před rušivým světlem zepředu nebo z boku. Na vnitřní straně každé z nich je integrováno toaletní zrcátko.

 

Aktivní řízení

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ

Na cestě k řízení bez nehod.
To, co před více než deseti lety začalo technologií PRE-SAFE® a pokračovalo systémem DISTRONIC PLUS, se nyní stalo novou dimenzí řízení vozu: Inteligentní řízení Mercedes-Benz – komfort a bezpečnost jsou nyní lépe propojeny. Prohlédněte si a osahejte nový vůz GLC.

Pomocí sítě – které naši odborníci říkají „splynutí senzorů“ – asistenční systémy analyzují složité situace a díky zdokonaleným periferním senzorům efektivněji rozpoznávají nebezpečí v silničním provozu.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Balíček Driving Assistance a bezpečnost


Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS (nadstandardní)
Tento inovativní asistenční systém automaticky pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a zbavuje jej napětí na dlouhých cestách a při popojíždění v kolonách. Bude-li překročena bezpečná vzdálenost, systém vydá vizuální varování a zvukové varování, bude-li hrozit nebezpečí srážky.


Radarový systém přibrzdí vozidlo, je-li to nutné, a znovu je zrychlí až na požadovanou rychlost, je-li to možné. To snižuje riziko nárazů do vozidel vpředu a zvyšuje jízdní komfort. DISTRONIC PLUS funguje v rychlostech od 0 do 200 km/h a může být aktivován stojícím vozidlem a bez vozidla jedoucího vpředu.

Díky využívání informací z radarových senzorů může řidič s dostatečným předstihem reagovat na předjíždějící vozidla i na vozidla jedoucí před ním. Automatické brzdění se děje rychlostí až 5 m/s2. V situacích, kdy je ke zpomalení zapotřebí delší doba, řidič obdrží vizuální a zvukové varování.


Systém ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
V našich vozech dáváme přednost bezpečnosti – standardní výbavou počínaje. Vyzkoušené systémy vám pomohou ve složitých situacích, s nimiž se můžete denně setkat v silničním provozu.


Tento brzdný systém zvyšuje jízdní pohodlí a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry s pomocí základní funkce protiblokovacího brzdného systému ABS, zatímco jeho praktické funkce na straně druhé usnadňují řešení jízdních situací, které se každý den opakují.

Pomocí přípravy brzd na brzdění se brzdová obložení přiblíží ke kotoučům, když řidič náhle uvolní akcelerátor. Získá se tak drahocenný čas, což zkrátí reakční dobu brzd a umožní zkrátit brzdnou dráhu.

Tento systém rovněž zasahuje tak, aby pomohl řidiči na svazích, a tím přispěl k uvolněnějšímu cestování. Funkce Hill-Start Assist zabraňuje samovolnému couvání vozidla v kopci při přesunu nohy z brzdového pedálu na plynový. Funkce HOLD udrží vozidlo v klidu, aniž byste museli pořád brzdit.

K bezpečnosti nakonec ještě více přispívá funkce vysoušení brzd: Za deště nebo v podobných podmínkách se vydávají krátké brzdové impulzy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné. Voda, která se nashromáždila na brzdových kotoučích, se tak vysuší, což výrazně zkracuje reakční dobu brzd.


Aktivní systém udržování vozidla v jízdním pruhu Lane Keeping Assist (nadstandardní)
Tento systém je schopen rozpoznat nechtěné vyjetí z jízdního pruhu, vyslat řidiči příslušné varování (vibracemi volantu) a pomoci řidiči vrátit vozidlo do správného pruhu selektivním brzděním jednotlivých kol.

Dodává se pouze ve spojení s balíčkem Driving Assistance Plus.


Systém hlídání mrtvého úhlu Blind Spot Assist (nadstandardní)
Tento systém zviditelňuje jedno z největších nebezpečí silničního provozu – vozidla v mrtvém úhlu. Je schopen varovat řidiče například v případě změny jízdního pruhu a selektivně zabrzdit jednotlivá kola, aby zabránil možné srážce.

Dodává se pouze ve spojení s balíčkem Driving Assistance Plus.


Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST
Na dlouhých cestách nebo při jízdě v noci, když si řidič neudělá přestávku, se zvyšuje riziko mikrospánku. Systém ATTENTION ASSIST dokáže zavčas rozpoznat známky únavy nebo nepozornosti a upozorní řidiče, aby si odpočinul.


Systém ATTENTION ASSIST monitoruje chování řidiče a jeho pohyby při řízení. Pokud zaregistruje určité vzorce chování, které odpovídají narůstající únavě, na multifunkčním displeji na přístrojové desce se rozsvítí velký symbol šálku kávy a zazní i zvukové signály.


Brzdový asistent BAS PLUS s asistentem Cross-Traffic (nadstandardní)
Tento preventivní systém dokáže snížit riziko nárazu do zadní části vozu a nehody s účastníky silničního provozu pohybujícími se příčně přes vozovku. Bude-li zjištěna nebezpečná situace a řidič zabrzdí, BAS PLUS dokáže podle situace zvýšit brzdný tlak, aby v ideálním případě zabránil srážce s vozidlem nebo chodcem.

Dodává se pouze ve spojení s balíčkem Driving Assistance Plus.


Systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Během řízení je nesmírně důležité sledovat, co se děje kolem vás. Díky naší technologii váš výhled rozšíříme. Tak, abyste vy nebo systém Adaptive Brake Assist mohli včas zasáhnout.


Tento systém řidiče vizuálně varuje, pokud se příliš zkrátí vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Je-li zjištěno nebezpečí srážky, zazní zvukový signál a je možné podpořit brzdění prováděné řidičem, a pokud pak řidič nebude reagovat, lze vůz zpomalit nezávisle na něm.

Za tímto účelem jsme zkombinovali radarové blízkostní varování, podporu brzdění poskytovanou adaptivním systémem Brake Assist a funkci částečného autonomního brzdění. Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla při rychlosti 30 až 250 km/h na několik sekund zkrátí pod předem nastavenou hodnotu, na přístrojové desce se rozsvítí výstražná kontrolka. Pokud se tato vzdálenost bude i nadále rychle zkracovat, ozve se také kolísavý výstražný tón.

Potenciální srážku s pohybujícím se předmětem lze zjistit v rychlostech 7 až 250 km/h – a se stacionárním předmětem v rychlostech 7 až zhruba 70 km/h. Pokud řidič zareaguje nouzovým zabrzděním, může mu Adaptive Brake Assist pomoci. V případě potřeby posílí brzdný tlak a pomůže zabránit srážce, bude-li to možné.

Pokud řidič nereaguje, systém zahájí nezávislé částečné brzdění. To výrazně snižuje rychlost jízdy a řidič dostane další haptické varování. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný pro zabránění nárazu do zadní části vozu.


Elektronický stabilizační systém (ESP®) s funkcí Crosswind Assist
Tento systém založený na ESP® zaručuje vyšší stabilitu a bezpečnost manévrování zejména při akceleraci ze zatáček. Pokud senzory ESP® zaregistrují tendenci k nedotáčivosti, mohou ji zmírnit cíleným zásahem brzd vnitřních kol.


Brzdný systém PRE-SAFE® PLUS (nadstandardní)
Pokud hrozí náraz do vozidla vpředu, toto rozšíření systému PRE-SAFE® je schopno uvést do činnosti preventivní opatření pro ochranu cestujících. Patří k nim varování vozidel vzadu nebo použití brzd, když se vozidlo vpředu nepohybuje a řidič dává znamení, že vozidlo stojí.

Dodává se pouze ve spojení s balíčkem Driving Assistance Plus.


Systém PRE-SAFE® (nadstandardní)
Každý vůz Mercedes-Benz se pyšní desetiletími zkušeností z bezpečnostních technologií – díky čemuž se kritické situace stávají ještě více nepravděpodobnými. Pokud by však mělo přesto dojít ke kritické situaci, tento systém vám pomůže s preventivními a ochrannými opatřeními.


Systém je schopen rozeznat kritické situace při řízení předem a zahájit preventivní kroky pro ochranu cestujících v případě hrozící nehody. K těmto krokům patří například zpětné předpínání pásů a automatické zavření všech otevřených oken.

Systém PRE-SAFE® kombinuje pasivní a aktivní prvky. Bezpečnostní pásy a airbagy chrání cestující ve voze účinněji, pokud jsou jejich součástí aktivní systémy, jako například balíčky asistence řízení nebo asistent brzdění Brake Assist.

Systém PRE-SAFE® neustále vyhodnocuje senzorické údaje z dalších systémů, jako je elektronický stabilizační systém ESP® a systém Brake Assist BAS, a dokáže rozeznat situace, jako je například výrazná přetáčivost nebo nedotáčivost vozu a nouzové brzdění.


Systém rozpoznávání značek Traffic Sign Assist (nadstandardní)
Tento systém dokáže rozpoznat rychlostní omezení, značky „zákaz vjezdu“ a „zákaz předjíždění“ a konec jejich platnosti a zobrazuje je na přístrojové desce. Budou-li na místě příslušné značky, systém vyšle k řidiči vizuální a zvukové varování, bude-li vjíždět do jednosměrné ulice v opačném směru.

PARKOVÁNÍ
360° kamera (nadstandardní)
Tento systém pomocí čtyř propojených kamer umožňuje parkování a manévrování s realistickým výhledem do všech stran. Vůz a jeho okolí je možné zobrazit na displeji systému COMAND Online z ptačího pohledu a řidič vidí i překážky nacházející se pod úrovní oken.

Dodává se jen ve spojení s parkovacím balíčkem.


Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (nadstandardní)
Snadné parkování a vyjíždění z parkovacího místa: Aktivní parkovací asistent usnadňuje hledání parkovacího místa a samotné parkování na podélných i kolmých místech; pomáhá také při výjezdu z podélného parkovacího místa. Automaticky navádí vůz na parkovací místa a přebírá od řidiče řízení a brzdění.


Pojede-li vůz pomaleji než 30 km/h, systém oznámí symbolem „P“ a směrovou šipkou na multifunkčním displeji přístrojové desky, že nalezl vhodné parkovací místo. Se standardním nastavením systém sleduje pravou stranu vozovky, při zapnutí levého ukazatele směru rovněž levou stranu vozovky.

Jestliže řidič zařadí zpátečku, potvrdí zobrazený výběr parkování a nepojede-li rychleji než 10 km/h, provede aktivní parkovací asistent parkovací manévr sám. Řidič musí pouze ovládat pedály plynu a brzdy; parkování bude vyžadovat nanejvýš sedm pohybů.

Elektronický parkovací asistent PARKTRONIC sleduje prostor před přední a zadní částí vozu během manévrování a varuje řidiče, zjistí-li možnost kolize. Je aktivní při rychlostech do 18 km/h.


Zadní kamera (nadstandardní)
Parkování a manévrování při couvání je mnohem snadnější a bezpečnější za pomoci zadní parkovací kamery. Je chráněna záklopkou a automaticky se zapne po zařazení zpátečky; na mediálním displeji řidiči ukazuje okolí za vozidlem a dynamické vodicí čáry.


Tyto čáry ukazují šířku a stopu vozidla a různé vzdálenosti od zádi vozidla v závislosti na úhlu řízení (natočení volantu). Při couvání z parkovacího místa, například z příjezdové cesty u domu, přepnutí do širokoúhlého režimu umožňuje řidiči sledovat situaci za vozidlem v úhlu 180 stupňů, aby mohl včas reagovat na blížící se vozidla nebo chodce.

V kombinaci s tažným zařízením tento systém poskytuje další funkce, které zjednodušují obsluhu/připojování přívěsu pomocí speciálních naváděcích čar a režimu přiblížení.

Aby se na čočku kamery nedostala špína, je kamera chráněna záklopkou pod hvězdou Mercedes. Tato záklopka se otevírá po zařazení zpátečky a zavírá se po dosažení určité rychlosti, po uplynutí nastavené doby nebo pokud se převodovka nastaví na režim „P“. Záklopku lze otevřít za účelem čištění zvolením příslušné možnosti v nabídce mediálního displeje.


VIDITELNOST
Adaptive High-beam Assist PLUS (nadstandardní)
Na okresní silnici i na dálnici: noční řízení klade na řidiče vysoké nároky. Dobrá viditelnost je důležitá, ale nesmíte oslepovat protijedoucí řidiče. Tato výbava vás při noční jízdě zbaví starostí.


Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světlomety bez oslňování jiných motoristů. Řidič tak má stále k dispozici optimální dosah světlometů.

Pomocí systému se stereoskopickou kamerou za čelním sklem systém Adaptive Highbeam Assist Plus identifikuje jiné osvětlené uživatele silnice, jako jsou vozidla v protisměru nebo souběžně jedoucí vozila vpředu, a automaticky seřizuje světlomety v souladu s novou dopravní situací.

Tato funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na silnicích bez osvětlení.


Inteligentní systém LED světel (nadstandardní)
Dívejte se, jak se dívá váš vůz. A reaguje: Různé světelné a jízdní podmínky znamenají různé požadavky na světla vozu.


Pro lepší viditelnost na silnicích nižší třídy a dálnicích se inteligentní systém LED světel při zatáčení nebo jízdě v zatáčkách přizpůsobuje světelným a jízdním podmínkám. Kromě své charakteristické vizuální přitažlivosti zvyšuje LED technologie intenzitu světla a omezuje oslnění.

Světlomety inteligentního systému LED světel jsou v rámci světelného spektra blíže přirozenému dennímu světlu než například xenonové světlomety. V důsledku toho kladou menší zátěž na řidičovy oči a poskytují řidiči větší pohodlí a bezpečnost.

Díky použití LED technologie pro všechna světla není třeba žádná světla měnit po celou dobu životnosti vozu.

 
 

Soubory ke stažení

Ceník GLC

GLC brožura

 
 

Objednání zkušební jízdy - GLC  »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139