Mercedes-Benz GLC kupé | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > GLC > GLC kupé

 

Mercedes-Benz GLC kupé

 

Zobrazeno:4262x

od 1.098.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Nové kupé mezi SUV

 

Koncepce vozu

Vůz Mercedes-Benz GLC kupé byl ve světové premiéře představen 23.3.2016 na New York International Auto Show 2016.

Video trailer vozu je na https://youtu.be/sBcYsknH5ok 

Prostě jen jezděte - Operativní leasing od 18 200 Kč bez DPH  >>> VÍCE ZDE

Jak už je u současných novinek Mercedesu dobrou tradicí, snoubí v sobě eleganci se sportovním výrazem. Na první pohled tak ani nepoznáte, že se nejedná o běžné kupé, ale o SUV. Napomáhají tomu také rozměry a hlavně malá výška (délka vozu činí 4730 a výška 1 600 mm). Rozvor náprav 2 870 mm prozrazuje, že místa uvnitř je více než dost. 

Kupé se vyznačuje hladkými liniemi. Nenarušují je ani žádné antény audiosoustavy či navigace. Všechny antény jsou totiž integrovány do vnějších zpětných zrcátek či karoserie. Hladké linie jsou nejen líbivé, ale také dodávají vozu výbornou aerodynamiku. Čísla hovoří jasně, koeficient odporu vzduchu Cx = 0,31 a celkového aerodynamického odporu vzduchu 0,794 jsou nejlepší v daném segmentu. Vedle tvarování karoserie na tom má zásluhu důkladně utěsněná maska chladiče a okolí světlometů, žaluzie před chladičem či zakrytování spodní části vozu. 

Kupé disponuje osvětlením LED technologií, vyznačující se nízkou spotřebou energie, dlouhou životností a příjemným bílým světlem, které je blízké spektru denního světla. 

Velká pozornost byla logicky věnována jízdním vlastnostem. Výsledkem je suverénní jízdní komfort v každé situaci. Tradicí je možnost volby jízdního stylu: sportovního, komfortního nebo hospodárného. Prostřednictvím ovládacího prvku systému DYNAMIC SELECT si řidič navolí jeden z pěti jízdních režimů: „ECO“, „Comfort“, „Sport“, „Sport +“ a „Individual“. Přitom prostřednictvím nastavení „Individual“ lze vozidlo nakonfigurovat podle vlastních preferencí. 

Kupé nabízí i požadovanou dynamiku a současně bezkonkurenční hospodárnost. Verze GLC 220 d 4MATIC kupé má výkon 125 kW  a točivý moment 400 N.m. Spotřeba paliva v kombinovaném provozu je pouhých 5 litrů nafty na každou stovku kilometrů. Emise CO2 činí 131 g na kilometr. Verze GLC 250 d 4MATIC kupé disponují výkonem 150 kW a točivým  momentem 500 N.m. Spotřeba paliva se pohybuje také na hranici pěti litrů. Přitom dokáže upalovat rychlostí až 222 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h umí za 7,6 s. Milovníci zážehových motorů mohou sáhnout po verzi GLC 250 4MATIC kupé. Agregát má výkon 155 kW, točivý moment 350 N.m., spotřebu na hranici sedmi litrů a zrychlení za 7,3 s. Maximálka je totožná s nejsilnější vznětovou verzí, tedy 222 km/h. Samozřejmostí je, že všechny spalovací agregáty splňují normu Euro 6 a navíc ještě interní normy Mercedes--Benz, které jsou přísnější, než ukládají příslušné předpisy.

Tyto verze jsou standardně vybaveny devítistupňovou samočinnou převodovkou 9G-TRONIC. Že umí při svižné akceleraci řadit velmi rychle, zatímco při plynulé jízdě ustálenou rychlostí je její funkce sotva poznatelná, nemusíme ani zdůrazňovat.

 

 

 

 

 

Technické údaje

motory v nabídce:

 

GLC 220 d
4MATIC kupé

GLC 250 d
4MATIC kupé

GLC 250
4MATIC kupé

výkon kW (hp)

125 (170)

150 (204)

155 (211)

Nm

400

500

350

spotřeba l/100 km

5.0

5.0

7.0

CO2 g/km

od 131 g

od 131 g

od 159 g

0-100 km/h

8.3 s

7.6 s

7.3 s

Vmax km/h

210

222

222

Uvedení na trh

podzim 2016

podzim 2016

podzim 2016

 

Dodáváno je s devítistupňovou převodovkou 9G-TRONIC

+ hybridní Plug-In

 

Vznětové motory

Vyvinuty pro dynamiku.
Rychlé sprinty, jízda po klikatých cestách, dlouhé výlety nebo náročná stoupání. Používejte své GLC kupé tak flexibilně, jak jen to Váš život vyžaduje. Spolehněte se na jeho výkonné motory, které kombinují sportovní vlastnosti a příkladnou hospodárnost.


4válcový vznětový motor
Přednosti
Se 4válcovým vznětovým motorem nového GLC kupé dosáhli konstruktéři Mercedes-Benz vynikajících výsledků, pokud jde o agilitu, plynulý chod a spotřebu. Můžete se těšit na harmonické jízdní vlastnosti. Ve všech výkonnostních variantách je tento motor silný, úsporný a zejména čistý.


Podrobnosti o technologii motoru
Přímé vstřikování common-rail umožňuje dosáhnout systémového tlaku až 2050 barů. Řízení nepřímého vstřiku zajišťuje vysoce flexibilní načasování vstřiku a plynulý chod motoru.

Kompaktní modul pro dvoustupňové přeplňování zahrnuje malé vysokotlaké a velké nízkotlaké výfukové turbodmychadlo. Průtok spalovacího vzduchu je řízen dvěma výfukovými turbodmychadly v závislosti na aktuálních požadavcích. Tím je zajištěno lepší plnění válců a tím vyšší točivý moment i při nízkých otáčkách motoru.

Sofistikované ovládací prvky na turbodmychadlech zaručují agilitu při rozjezdu i vyvážené jízdní vlastnosti.


Podrobnosti o účinnosti
Olejové i vodní čerpadlo pro naše vznětové motory v novém GLC kupé se vypíná a zapíná dle potřeby. Tím se snižuje spotřeba a surové emise. Díky rychlejšímu dosažení provozní teploty se snižují emise a spotřeba paliva.

Úsporu paliva navyšuje také funkce ECO start/stop . A ukazatel ECO ve sdruženém přístroji podporuje řidiče v dalším snižování spotřeby změnou jeho stylu jízdu.

 

Zážehové motory

Zdokonalené vlastnosti.
Nové GLC kupé pohání dynamický a zároveň hospodárný 4válcový zážehový motor. Stejně jako všechny motory Mercedes-Benz představuje nejdůležitější součást Vašeho vozidla a byl pečlivě promyšlen až do toho nejmenšího detailu s cílem nabídnout optimální výkon a vynikající účinnost.

4válcové zážehové motory
Přednosti
Cílem vývoje této generace 4válcových zážehových motorů bylo výrazné snížení spotřeby paliva a emisí, aniž by byl jakkoliv dotčen výkon a jízdní komfort. Výsledkem je vyspělá, průkopnická technologie motoru ve dvou výkonnostních stupních.


Podrobnosti o technologii motoru

Přímé vstřikování se vstřikovacím tlakem až 200 barů zajišťuje vysokou účinnost. Palivo je přiváděno vysokotlakým railem ke vstřikovačům, které jsou umístěné uprostřed a ústí do spalovací komory. Jsou použity víceotvorové piezo elektrické vstřikovače.


Podrobnosti o účinnosti
Nižší hmotnost motoru v porovnání s jeho předchůdcem a dalšími 4válcovými zážehovými motory v tomto segmentu, nižší tření a spotřebiče aktivované dle potřeby přispívají k navýšení energetické účinnosti. Na hospodárnosti se rovněž podílí funkce ECO start/stop a ukazatel ECO, které jsou součástí standardní výbavy.

 

Alternativní hnací motory

ModelRated output (kW [hp] at rpm)[1]Top
speed
(km/h)
Electrical energy consumption NEDC (kWh/100 km)[2]CO2 emissions,
combined
(g/km) [2]
GLC 350 e 4MATIC[3] – (85/3500) – (135) N/A – (64-59)

 

Číslo jedna mezi alternativními pohony.

Hnací systém, který kombinuje agilní jízdní vlastnosti s velmi nízkou spotřebou paliva a jízdou bez lokálních emisí: v podobě modelu GLC 350 e 4MATIC[3] nabízí Mercedes-Benz poprvé středně velké sportovní kupé s inovativním systémem PLUG-IN HYBRID. Spojuje vysoký výkon zážehového motoru s účinností silného elektromotoru.


Hnací systém Plug-in hybrid
Přednosti
Hnací systém PLUG-IN HYBRID představuje výraznou inovaci nového GLC 350 e 4MATIC[3]. Výkon 155 kW (211 k) + 85 kW (116 k) a točivý moment 350 a 340 Nm s emisemi CO2 méně než 70 g/km, podle normy NEDC. Dokonce je možné jet lokálně zcela bez emisí. Hybridní hnací systém je dodáván v kombinaci se 7stupňovou automatickou převodovkou a umožňuje maximální rychlost až 235 km/h.

Podrobnosti o technologii motoru

Elektromotor hnacího systému PLUG-IN HYBRID umožňuje jízdu čistě na elektrický pohon s dojezdem až 34 kilometrů maximální rychlostí 135 km/h – a to hned od začátku jízdy díky funkci Silent Start. Integrovaný spalovací motor zasáhne pouze v případě, že je zapotřebí vyšší výkon.

Automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS umožňuje rychlou změnu převodového stupně. K nabití vysokonapěťového akumulátoru Vašeho GLC kupé stačí pouhé dvě hodiny u nabíjecí stanice nebo přibližně čtyři hodiny v běžné domovní zásuvce.

 

Podrobnosti o účinnosti
Účinnost tohoto hnacího systému zvyšuje celá řada dalších inovací:
Funkce ECO start/stop automaticky vypne spalovací motor u stojícího vozidla. Při brzdění je kinetická energie vozidla využívána k nabíjení vysokonapěťového akumulátoru. A pokud řidič uvolní pedál akcelerace při rychlosti do 160 km/h, může funkce plachtění v závislosti na zvoleném jízdní programu vypnout spalovací motor.


Hodnoty v závorkách platí pro vozidla s automatickou převodovkou.

[1] Údaje pro jmenovitý výkon a jmenovitý točivý moment jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

 

Design

Desing - unikátní kombinace SUV a  kupé

Síla charakteru odlitá do formy.
Nové GLC kupé kombinuje robustní konstrukci SUV a dynamický tvar kupé a již na první pohled vyvolává nadšení. Linie exteriéru upoutají pozorovatele natolik, že neváhá vstoupit do interiéru vozidla, kde je zcela ohromen jedinečností jeho designu.


Exteriér – kultivovaný atletický vzhled.
Sportovní silueta nového GLC kupé je nekompromisním projevem elegance. Široké tvary karoserie a horizontálně umístěná zadní světla dodávají vozu výrazný, sebevědomý vzhled.


Sportovní charakter kupé podtrhuje diamantová maska chladiče s hvězdou uprostřed a jednou lamelou. Jeden z mnoha atraktivních detailů, kterými toto kupé zaujme – od střešní linie přes výrazný design zádě až po kola z lehké slitiny o rozměru 45,7 cm (18 palců) dodávaná ve standardní výbavě.

 

Interiér – dynamický v každém detailu.
Styl provedení exteriéru se odráží také v interiéru nového GLC kupé, ve kterém se snoubí kvalitní materiály s propracovaným designem a exkluzivními výbavami. Design interiéru tak splňuje i ty nejvyšší požadavky na individualitu a expresivitu.


Interiér stanovuje nová měřítka v oblasti kvality: sedadla čalouněná syntetickou kůží ARTICO ve standardní výbavě a měkké povrchy uchvátí řidiče i spolujezdce. Čisté, moderní linie středové konzoly, černé ozdobné prvky v designu klavírového laku a horizontální dekor v barvě stříbrná chrome na přístrojové desce podtrhují progresivní charakter nového GLC kupé.

Dynamický design skrývá více prostoru a větší flexibilitu, než můžete najít v kterémkoli jiném sportovním kupé. Zavazadlový prostor nabízí po sklopení opěradel zadních sedadel objem až 1205 litrů.

 

Systém řízení a podvozku

Převodovky - řídící centrum výkonu

Komfort na maximální úrovni.
Dynamické reakce v kombinaci s účinným nastavením: v novém GLC kupé řadí automatická převodovka 9G-TRONIC vyvinutá společností Mercedes-Benz. Hladké, plynulé řazení přináší vysokou míru jízdního komfortu, takže ve všech jízdních situacích můžete jet ve výkonném a účinném rozsahu otáček.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


7stupňová automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS
Tato 7stupňová automatická převodovka spojuje vysoký komfort, radost z jízdy a účinnost. Ohromí plynulým a rychlým řazením. Převodovka 7G-TRONIC PLUS současně pomáhá snižovat spotřebu paliva a emise.


Sedm převodových stupňů pro jízdu vpřed umožňuje širší škálu převodových poměrů s menšími skoky v počtu otáček mezi jednotlivými stupni. Tím je zaručeno rychlé a úsporné řazení s plynulými přechody. Jelikož může automatická převodovka 7G-TRONIC přeskočit jednotlivé stupně, je možné vícenásobné řazení dolů pro účinné zrychlení. Díky programům DYNAMIC SELECT „Economy“, „Comfort“, „Sport“, „Sport Plus“ a „Individual“ si může řidič zvolit vlastnosti řazení od velmi hospodárných až po značně dynamické.

K dispozici pouze pro GLC 350 e 4MATIC.


9stupňová automatická převodovka 9G-TRONIC
Vychutnejte si jedinečný komfort řazení: vyvinuli jsme a patentovali konstrukci převodovky, která nově definuje komfortní, účinnou a dynamickou jízdu.

Díky devíti převodovým stupňům pro jízdu vpřed přináší tato automatická převodovka zcela novou úroveň účinnosti, komfortu a dynamiky. Ohromí velmi rychlým a plynulým řazením. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva.

Široká škála převodových poměrů umožňuje snížení otáček motoru. Díky nezměněným vynikajícím charakteristikám řízení se navyšuje jízdní komfort a snižuje hlučnost vozidla. Jelikož může převodovka přeskočit jednotlivé stupně, je možné vícenásobné řazení dolů pro účinné zrychlení.

Optimalizace ve všech oblastech – od komponentů převodovky přes převodový olej až po snížení pracovního tlaku nebo implementaci upraveného softwaru – prodlužují životnost a intervaly údržby a navyšují komfort a účinnost.

Není k dispozici pro GLC 350 e 4MATIC.

 

Podvozek - zvládá každý povrch

Nejlepší kontakt s vozovkou.
Povrch vozovky a další podmínky se mohou měnit, ale nové GLC kupé zaručuje trvale komfortní, sportovní ovládání. Inovace použité u tohoto podvozku mu umožňují přizpůsobit se všem nerovnostem na vozovce, stavu naložení vozidla a Vašemu jízdnímu stylu.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


AIR BODY CONTROL (příplatková výbava)
V kombinaci s variabilním řízením tlumení zaručuje vzduchové odpružení vysokou úroveň jízdního komfortu a dynamické ovládání. Tlumení se na každém kole okamžitě přizpůsobuje stávajícím jízdním podmínkám a lze ho podle potřeby nastavit na komfortní nebo sportovní režim.


Pneumatický samovyrovnávací systém udržuje karoserii vozidla trvale v rovině, nezávisle na zatížení vozidla. Pro vyšší světlou výšku lze vozidlo zvednout o 50 milimetrů. Pro zmírnění odporu vzduchu a pro vyšší stabilitu je vozidlo při vysokých rychlostech sníženo.


Přímé řízení s posilovačem závislým na rychlosti a variabilním převodem řízení
Přímé řízení doplňuje komfort posilovače řízení závislého na rychlosti o variabilní převod řízení závislý na natočení volantu. Na klikatých cestách to vede např. k agilnější odezvě vozidla a ke zvýšení směrové stability.


Adaptivní nastavení podvozku s ocelovým odpružením DYNAMIC BODY CONTROL (příplatková výbava)
Ovladač DYNAMIC SELECT umožňuje řidiči měnit charakteristiku tlumení vozidla. Je možné volit mezi komfortními vlastnostmi tlumení a dvěma sportovními režimy s tuhým vyladěním podvozku.


Sportovní podvozek má světlou výšku sníženou o 15 milimetrů. V jízdních režimech „Sport“ a „Sport Plus“ se navyšuje účinek tlumičů. Nižší a tužší nastavení podvozku umožňuje dynamičtější jízdu se současným zachováním vysoké úrovně komfortu na dlouhých cestách. Jelikož je systém tlumení velmi variabilní a nastavení je zajištěno pro každé kolo zvlášť, je zaručena vyšší bezpečnost a kvalita jízdy.

Není k dispozici pro GLC 350 e 4MATIC.

 

DYNAMIC SELECT s pěti jízdními programy
Jediné stisknutí ovladače DYNAMIC SELECT Vám umožní nastavit mimořádně komfortní, sportovní, hospodárný nebo zcela individuální režim. V souladu se zvoleným jízdním program jsou upraveny parametry motoru, převodovky, podvozku a řízení.

 

Podvozek s vyšší světlou výškou
S touto variantou podvozku se karoserie vozidla zvýší o 20 milimetrů.

K dispozici pouze pro GLC 350 e 4MATIC.


Sportovní podvozek se sportovním vyladěním tlumičů
Tužší nastavení odpružení a tlumení umožňuje sportovnější styl jízdy bez kompromisů v oblasti jízdního komfortu.

Není k dispozici pro GLC 350 e 4MATIC.

 

Pohon všech kola - 4MATIC

4MATIC. Zážitek z jízdy podle Vašich představ.
Ať už na sněhu či ledu, za silného větru a ošklivého počasí, v ostrých zatáčkách nebo na dlouhých rovných úsecích – s inteligentním pohonem všech kol 4MATIC bude Vaše jízda v každé situaci bezpečnější a dynamičtější.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Pohon všech kol 4MATIC
Pohon všech kol 4MATIC zajišťuje dynamické a bezpečné jízdní vlastnosti na silnici i v lehkém terénu a zaručuje lepší trakci a stabilitu na kluzkém povrchu, např. na sněhu nebo ledu.

 

Elektronický stabilizační systém ESP® s asistentem při bočním větru
V kritických situacích může elektronický stabilizační systém ESP® zabránit smyku vozidla cíleným přibrzděním jednotlivých kol. Systém značným způsobem přispívá ke zmírnění bočního vychýlení vozidla při silných nárazech bočního větru.

 

Komfort

Komfort interiéru - nechte se zlákat

Více úložného prostoru.
Už se nemůžete dočkat, až budete řídit nové GLC kupé, nicméně se na chvíli zastavíte a pozorujete ho. Objevíte prostor, který lze díky flexibilním inovacím ještě rozšířit. Interiér dokáže pojmout řadu komfortních příplatkových výbav, které Vám zpříjemní každý okamžik strávený ve vozidle.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Sada AIR-BALANCE (příplatková výbava)
Nezáleží na tom, zda s novým GLC kupé podniknete výlet k moři, na venkov nebo do města, Vy rozhodnete, jaká vůně Vás bude obklopovat. Interiér vozidla lze individuálně provonět pomocí sady AIR-BALANCE. Podle osobní preference a nálady si můžete vybrat ze čtyř velmi kvalitních vůní. Kvalitu vzduchu lze zvýšit ionizací a optimalizovaným filtrováním vnitřního a venkovního vzduchu.


Vůni si zvolíte podle Vašich preferencí a můžete nastavit její intenzitu i trvání. Vůně je decentní, jemně se rozšiřuje a po vypnutí programu rychle odezní. Používání této výbavy nezmění vůni interiéru natrvalo, molekuly vůně se neusazují ani na textilních površích ve vozidle, ani na oblečení cestujících.

 

Ambientní osvětlení (příplatková výbava)
Nastoupit a cítit se jako doma – díky příjemnému tlumenému světlu vytváří ambientní osvětlení v celém vnitřním prostoru vozidla neopakovatelný pocit pohody. Pro nastavení individuálního světelného efektu máte k dispozici tři barevné odstíny a pět stupňů intenzity.

Ambientní osvětlení lze snadno nastavit pomocí systému COMAND Online a funguje plně na bázi technologie LED. Aktivuje se a deaktivuje spolu s osvětlením exteriéru. Rovněž se rozsvítí při otevření dveří jako uvítací funkce.

Elektrické ovládání sedadla spolujezdce s paměťovou funkcí (příplatková výbava)

Elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce umožňuje komfortní a individuální nastavení sedadla a opěrky hlavy. Ovládání je intuitivní pomocí ergonomických tlačítek na ovládacím panelu dveří. Lze uložit a kdykoliv vyvolat nastavení až pro tři osoby.

Do paměti lze uložit různá nastavení sedadla jako podélné nastavení, výšku sedadla, hloubku a skon sedáku, sklon opěradla a výšku opěrky hlavy.


Elektrické ovládání sedadla řidiče s paměťovou funkcí (příplatková výbava)
Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče umožňuje komfortní a individuální nastavení sedadla a opěrky hlavy. Ovládání je intuitivní pomocí ergonomických tlačítek na ovládacím panelu dveří. Lze uložit a kdykoliv vyvolat nastavení až pro tři osoby.

Ovládá se intuitivně tlačítky v panelu ve dveřích řidiče. Do paměti lze uložit různá nastavení sedadla jako podélné nastavení, výšku sedadla, hloubku a skon sedáku, sklon opěradla a výšku opěrky hlavy. Rovněž se ukládá nastavení vnějších zpětných zrcátek.


Sada osvětlení interiéru (příplatková výbava)
Sada osvětlení interiéru generuje více světla pro lepší viditelnost v interiéru. Obsahuje nepřímé osvětlení v prostorách pro nohy a v prohlubních klik dveří, osvětlené prvky ve středové konzole, světla pro čtení vzadu a osvětlené kosmetické zrcátko.


Automatická klimatizace THERMATIC
Automatická dvouzónová klimatizace THERMATIC zajišťuje individuální nastavení klimatizace. Teplotu lze regulovat pro obě strany zvlášť. Vzduch je ochlazován nebo ohříván v souladu s nastavením.


Automatická klimatizace THERMOTRONIC (příplatková výbava)
Automatická klimatizace se třemi zónami a třemi režimy zaručuje individuálně nastavitelné, příjemné klima. Řidič a spolujezdec mohou pro své sedadlo nastavit preferovanou teplotu a distribuci vzduchu. Pro zadní sedadla je možné nastavit teplotu a režim proudění vzduchu.

THERMOTRONIC automaticky udržuje klima v jednotlivých zónách na požadovaných úrovních. To je možné díky velkému počtu snímačů, které kromě vnitřní a venkovní teploty zaznamenávají rovněž intenzitu slunečního záření.

 

Pět opěrek hlavy, pro řidiče a spolujezdce s možností nastavení čtyř směrů a vzadu dvou směrů
Cestujícím poskytuje ochranu pět manuálně nastavitelných opěrek hlavy. U předních opěrek hlavy je navíc možné nastavit jejich vzdálenost od hlavy, čímž se snižuje riziko poranění krční páteře při nárazu zezadu.


Vyhřívaný multifunkční volant (příplatková výbava)
Za chladných dní zajistí funkce vyhřívání volantu příjemnou teplotu v místě úchopů a Vaše ruce tak zůstanou teplé. Teplota je nastavena na cca 35 °C.


Posuvné skleněné střešní okno, elektricky ovládané, s reverzní funkcí (příplatková výbava)
Elektricky ovládané posuvné střešní okno zajišťuje příjemnou cirkulaci vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla bez vzniku průvanu. Provedení ze skla vytváří ve vnitřním prostoru světlou a příjemnou atmosféru. Posuvná roleta okna zajišťuje ochranu proti slunečnímu záření.

Pro aktivaci funkcí „otevření v létě“ a „komfortní zavírání“ lze použít přidržení a stisknutí příslušných tlačítek na elektronickém klíči. Pokud vnitřní prostor vyhřály sluneční paprsky, lze vozidlo před nastoupením komfortně vyvětrat. Tato funkce dle potřeby otevře nebo zavře skleněné střešní okno a také boční okna.

Abyste zabránili například přivření ruky, je panoramatické posuvné střešní okno vybaveno automatickou reverzní funkcí. Pokud systém detekuje překážku, automaticky přeruší proces zavírání a střešní okno posune kousek zpět.

 

Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Za chladných dnů poskytuje vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce rychle příjemné teplo. Lze volit ze tří úrovní vyhřívání, které se aktivují stisknutím tlačítka.

Aktivovanou úroveň indikují tři červené kontrolky v ovládacích tlačítkách. Po cca osmi minutách se systém automaticky přepne z úrovně 3 na úroveň 2, po asi deseti minutách z úrovně 2 na úroveň 1. Vyhřívání se z úrovně 1 automaticky vypne po přibližně dvaceti minutách a při nedostatečně nabitém akumulátoru. Pro manuální vypnutí vyhřívání sedadla stačí opakovaně stisknout tlačítko, dokud nezhasnou všechny červené kontrolky.

 

Vyhřívaná zadní sedadla (příplatková výbava)
Pokud se za chladných dnů posadíte v zadní části vozidla, můžete si díky vyhřívaným sedadlům velmi rychle užívat příjemného tepla. Cestující na obou vnějších sedadlech si mohou vybrat ze tří úrovní vyhřívání aktivovaných stisknutím tlačítka. Vyhřívání se automaticky ztlumí a vypne.


Sedadla řidiče a spolujezdce s vyhříváním a ventilací (příplatková výbava)
Díky aktivní ventilaci sedadel se jejich povrch v horkých dnech rychle ochladí na příjemnou teplotu. Za chladného počasí můžete sedadlo vyhřát na příjemnou teplotu.

Vyhřívání a ventilaci sedadla lze nastavit nezávisle na sobě ve střech stupních stisknutím tlačítka.

 

Sada komfortních sedadel (příplatková výbava)
Jakmile jednou nastoupíte, už nebudete chtít nikdy vystoupit. Tato sada přináší sedadla zcela nové dimenze. Nastavení sedadel nikdy nebylo snazší.

K nastavení individuální a ergonomické polohy sezení je k dispozici mnoho mechanických a elektrických možností nastavení a také elektropneumatická bederní opěrka s možností nastavení čtyř směrů. Tím se zvyšuje komfort řidiče a spolujezdce zejména na dlouhých cestách.


Sluneční clony s kosmetickými zrcátky, otočné ke straně
Sluneční clony otočné do stran pro řidiče a spolujezdce chrání proti nepříjemnému světlu přicházejícímu zpředu nebo ze stran. Do vnitřní části obou clon je integrováno kosmetické zrcátko.


Sluneční rolety v levých a pravých zadních dveřích (příplatková výbava)
Sluneční rolety v zadních dveřích chrání cestující v zadní části vozidla před zvědavými pohledy a slunečními paprsky. Výhled ven je zachován.

Pokud se sluneční roleta nepoužívá, je skrytá na navíjecím mechanismu v šachtě zadních dveří. Sluneční roleta se vytahuje manuálně a upevňuje se v horní části okenního rámu. Pokrývá tudíž celé zadní okno.


Nezávislé topení včetně nezávislého ventilování v létě (příplatková výbava)
Než vyrazíte na cestu, lze vnitřní prostor Vašeho vozidla vyhřát nebo vyvětrat pomocí časovače nebo tlačítka on/off ve vozidle. V zimě tak odpadne nebo se zkrátí čas potřebný na škrábání zamrzlého čelního okna. Palivový hnací systém funguje nezávisle na motoru.

Vyhřívání sedadla se za účelem ochrany akumulátoru automaticky vypne po maximálně 30 minutách. Aby bylo možné motor vždy nastartovat, nelze nezávislé topení aktivovat, pokud je napětí akumulátoru příliš nízké.

Není k dispozici pro GLC 350 e 4MATIC.


Determální, tmavě tónované sklo od B sloupku (příplatková výbava)
Tmavě tónované determální sklo použité v zadních bočních oknech a zadním oknu chrání cestující v zadní části vozidla před zvědavými pohledy a slunečními paprsky. Tmavé tónování navíc podtrhuje sportovní charakter vozidla.


Tepelně a zvukově izolační akustické sklo v předních dveřích (příplatková výbava)
Integrovaná protihluková ochrana nahrazuje konvenční plastovou mezivrstvu ve vrstveném bezpečnostním skle. Tím se snižuje hlučnost v interiéru až o deset decibelů. Integrovaná protihluková ochrana je určena speciálně pro absorbování vysokofrekvenčního hluku větru a většiny nízkofrekvenčních hluků motoru.

Vrstevné bezpečnostní sklo s integrovanou protihlukovou ochranou se skládá ze tří integrovaných fólií. Zatímco dvě vnější vrstvy vyrobené z konvenčního syntetického materiálu zajišťují mechanickou ochranu skla, vnitřní vrstva vyrobená z tlumícího materiálu absorbuje vibrace.

 

Multimediální systémy - zábava a komunikace

Možnosti digitálního připojení, které nemají konkurenci.
Nové GLC kupé Vám nabízí zcela nové, fascinující možnosti propojení vozidla a osobního života. Se službami Mercedes me connect bude Vaše jízda komfortnější, zábavnější a bezpečnější. Kromě komunikačních a multimediálních systémů sem mimo jiné patří řešení údržby, řešení nehod a Live Traffic Information.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Audio 20 CD
Multimediální systém je kombinací zábavy, informací a komunikace. Systém Audio 20 CD nabízí internet, rádio, dvojitý tuner a CD přehrávač. Umožňuje připojení mobilních zařízení přes Bluetooth® a v kombinaci s příslušnou výbavou podporuje také navigaci.


Mobilní telefon podporující funkci Bluetooth® s možností přenosu dat umožňuje surfování po internetu. Rozhraní Bluetooth® nabízí funkci hands-free a audiostreaming pro přehrávání hudebních souborů. Rovněž Vám umožní přenos kontaktů z mobilního telefonu do headunit, pokud tato funkce podporuje PBAP (Phonebook Access Profile).

CD přehrávač lze použít také pro přehrávání souborů ve formátu MP3, WMA, WAV a AAC. Funkce Cover Art zobrazí obal alba v menu Audio.


Telefonování ve vozidle s čtečkou SIM karet a protokolem Bluetooth® SAP (SIM Access Profile) (příplatková výbava)
Tato výbava umožňuje připojení mobilního telefonu pomocí protokolu Bluetooth® SAP (SIM Access Profile) nebo přímý provoz vložením SIM karty do integrované čtečky SIM karet. Používání antény vozidla zajišťuje optimální příjem i vysílání.

Snadno se ovládá pomocí multifunkčního volantu a ovládacích prvků na středové konzole. Zobrazovacím rozhraním je media displej.

Modul je připojen k rozhraní v úložné schránce středové konzoly. Mobilní telefon lze nabíjet prostřednictvím USB. Po vložení SIM karty funguje automatické telefonování jako samostatná pevná linka. Potřebná data jsou z karty přenášena automaticky. Pro ještě větší komfort se doporučuje duplicitní SIM karta, která Vám umožní zůstat ve spojení i ve vozidle pod stejným telefonním číslem.


Surround Soundsystem Burmester® s 13 reproduktory (příplatková výbava)
13 vysoce výkonných reproduktorů a elektronické a akustické prvky přesně sladěné s interiérem zaručují prvotřídní zvuk Burmester®. Funkce prostorového zvuku a optimalizace zvuku přináší intenzivnější zvukový zážitek pro přední i zadní sedadla.

Ohromující poslechový zážitek lze na přání ještě navýšit. Funkce surround generuje pro maximální zvukový zážitek virtuální prostorový zvuk. Přední/zadní optimalizace umožňuje nastavení zvuku speciálně pro přední nebo zadní sedadla.

Díky špičkové technologii kompenzace hluku (VNC) je zachován konzistentní zvuk pro optimální zážitek z poslechu – ať už jedete na dálnici, nebo ve městě. Surround Soundsystem Burmester® kombinuje digitální a analogové filtry.

 

COMAND Online (příplatková výbava)
Navigace, telefon, audio, video, internet – s multimediálním systémem COMAND Online bude mít řidič tyto a mnohé další funkce na dohled i na dosah. Informace se zobrazují na barevném media displeji s vysokým rozlišením o úhlopříčce 21,3 cm. Ovládání pomocí touchpadu je jednoduché a intuitivní.

Komplexní systém, který je jednoduchý na ovládání. Pomocí pohybů jednoho nebo dvou prstů můžete procházet řadu funkcí. Rychlá navigace na pevném disku s realistickými topografickými mapami Vás bezpečně a hladce navede do Vašeho cíle. V kombinaci s vhodným mobilním telefonem je u stojícího vozidla možné vyvolat internetové stránky a používat za jízdy aplikace Mercedes-Benz jako vyhledávání zvláštních cílů, informace o počasí nebo internetové rádio.

Integrovaný WiFi hotspot Vám umožní připojit notebook nebo tablet. DVD přehrávač, rádio a zdířky pro připojení externích zařízení zaručují zábavu šitou na míru. Mezi další přednosti systému COMAND Online patří systém ovládání hlasem LINGUATRONIC, rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free, funkce čtení/psaní textových zpráv a e-mailů a přenos hudby prostřednictvím audiostreamingu.

Digitální rádio (DAB) pro standardy DAB, DMB a DAB+ (příplatková výbava)

Venkovní anténa DAB integrovaná v zadním okně a digitální tuner mohou přijímat digitální pozemní rádiové vysílání. Digitální rádio DAB nabízí vynikající kvalitu příjmu a cenné informace navíc, např. o dopravě nebo rozhlasové stanici.


Jelikož pokrytí digitálním vysíláním ještě není plošné, přepne digitální rádio (DAB) automaticky z digitálního příjmu na analogový a obráceně v závislosti na síle signálu. Mezi digitálním a analogovým režimem můžete samozřejmě přepínat i manuálně.

 Měnič na 6 DVD (příplatková výbava)

Měnič DVD integrovaný do středové konzoly pro snadný přístup má zásobník na šest CD/DVD. Ovládání je jednoduché a intuitivní prostřednictvím systému systému COMAND Online.

 Garmin® MAP PILOT (příplatková výbava)

Navigace se snadným ovládáním, přesnými mapovými údaji a vynikajícím naváděním – systém Garmin® MAP PILOT přenáší všechny výhody navigačního systému Garmin® do systému Audio 20 CD s touchpadem. Aktivuje se pouhým zasunutím SD karty s navigačním softwarem a mapovými údaji.

Během jízdy Vás podporuje atraktivní uživatelské rozhraní v kombinaci s inteligentní technologií. Mapa se v režimu Garmin® Look-and-Feel zobrazuje na velkém barevném displeji multimediálního systému s vysokým rozlišením s doplňkovými navigačními informacemi ve sdruženém přístroji. Při orientaci pomáhají také náhledy ve 3D s přesným zobrazením vozovky a budov a také fotorealistická vizualizace systému Cross-Traffic Assist a asistenta jízdy v pruzích.

Služba Live Traffic Information využívá dopravní informace v reálném čase pro optimalizované navádění a přesný výpočet doby příjezdu. Navigaci můžete ovládat jednoduše hlasem nebo pomocí ovladače či touchpadu. Díky rozpoznání písma můžete pomocí touchpadu zadávat také text.


Head-up displej (příplatková výbava)
Díky head-up displeji máte rychlejší a bezpečnější přehled o klíčových informacích, navigaci, rychlosti a rychlostních omezeních, aniž byste museli přestat sledovat dopravní situaci. Head-up displej promítá virtuální obraz (cca 21 x 7 cm) do zorného pole řidiče. Obraz jako by se vznášel nad kapotou přibližně dva metry před řidičem.

Podle výbavy zobrazuje systém navigační pokyny, aktuální rychlost, rychlostní omezení a nastavení tempomatu a DISTRONICU PLUS. Speciální světelný senzor upravuje jas displeje v souladu s okolními světelnými podmínkami pro zajištění dobré viditelnosti při silném slunečním světle nebo v noci. Výška obrazu se může měnit podle výšky řidiče. Nastavení výšky je uloženo (v kombinaci s paměťovou funkcí sedadla). U barevného displeje s vysokým rozlišením lze individuálně rovněž nastavit obsah zobrazení a jas.

 

Komunikační modul (UMTS) pro využívání služeb Mercedes me connect
Komunikační modul UMTS s vlastní SIM kartou, která přenáší data velmi rychle a spolehlivě, splňuje technické požadavky pro používání služeb Mercedes me connect, přičemž některé z nich je nutné objednat zvlášť u společnosti Daimler AG.

Pro některé služby jsou potřebné různé příplatkové výbavy. Další informace o obsahu, délce trvání služeb, uživatelských podmínkách a aktivaci jednotlivých služeb najdete na www.mercedes.me a u všech prodejců Mercedes-Benz.


Reproduktor s technologií Frontbass
Zvukový systém s pěti reproduktory a vpředu s technologií Frontbass zaručuje vynikající a vyvážený zvuk. Subwoofery jsou integrovány do karoserie a využívají objem podélných prvků jako rezonanční komoru pro prvotřídní reprodukci basů.

 

Uživatelská sada Media Interface (příplatková výbava)
Univerzální rozhraní ve středové konzole Vám umožní snadné připojení přenosných přehrávačů médií jako iPod® nebo iPhone®. Audio obsahy lze pohodlně ovládat a reprodukovat v nejvyšší kvalitě prostřednictvím multimediálních systémů vozidla.


Remote Online (příplatková výbava)
Sledování polohy vozidla, dálkové zamknutí/odemknutí dveří, vzdálený dotaz na stav vozidla nebo programování nezávislého topení – to je výběr ze vzdálených služeb Remote Online, které lze na základě této technické přípravy objednat samostatně od společnosti Daimler AG.

Tyto služby, které jsou součástí služeb Mercedes me connect, značně navyšují bezpečnost a komfort a pomáhají ušetřit čas. Jejich používání vyžaduje přijetí uživatelských podmínek a registraci na zákaznickém portálu „Mercedes me“. Zákaznický portál je rovněž rozcestníkem pro správu a konfiguraci služeb Remote Online a služeb sledování vozidla.

Technickým předpokladem pro používání vzdálených služeb, služeb sledování vozidla a dalších služeb v rámci Mercedes me connect je integrovaný komunikační modul. Vzdálené služby Remote Online jsou omezeny na tři roky od první registrace. Jejich prodloužení je zpoplatněné.

Standardní výbava pro GLC 350 e 4MATIC.

 

Touchpad s ovladačem pro komfortní ovládání multimediálního systému (příplatková výbava)
Touchpad umožňuje intuitivní ovládání funkcí multimediálního systému pohyby jednoho nebo dvou prstů. Doplňuje funkci ovládání hlasem a ovladač a je integrován do opěrky ruky.

Kromě vícedotykových gest mohou snímače touchpadu rozeznat dokonce písmena, speciální znaky a čísla, které můžete zadávat v jakémkoliv z jazyků multimediálního systému.

Standardní výbava v kombinaci se systémem COMAND Online.

 

TV tuner pro příjem digitální TV (příplatková výbava)
Sledování televizního vysílání ve vynikající kvalitě obrazu a široký výběr kanálů – TV přijímač to umožňuje také ve vozidle. Přijímá digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T a zajišťuje přístup k přídavným informacím, jako jsou elektronické magazíny TV nebo teletext.

V městských aglomeracích je často na výběr až z 30 různých stanic. TV tuner automaticky vyhledá nejlepší vysílací kanály a antény pro aktuálně zvolenou TV stanici. Pro reprodukci obrazu a zvuku slouží velký displej systému COMAND Online s vysokým rozlišením a zvukový systém vozidla.

Z bezpečnostních důvodu se TV obraz vpředu automaticky vypne, pokud rychlost vozidla překročí cca 6 km/h. V kombinaci s individuálním multimediálním systémem pro zadní řadu sedadel mohou cestující v zadní části vozidla sledovat televizi během jízdy.

Univerzální sada pro telefonování (příplatková výbava)
Jednoduše lepší způsob telefonování: univerzální držák smartphonu v loketní opěrce umožňuje snadné a komfortní připojení smartphonů k telefonování hands-free ve vozidle.

Smartphone lze jednoduše umístit do univerzálního držáku. Používání venkovní antény LTE zajišťuje optimální příjem i vysílání. Navíc se nabíjí baterie. Smartphone se ovládá komfortně pomocí systémů vozidla. Tímto způsobem je rovněž možný přístup k vnitřní paměti vozidla.


Příprava na multimediální systém a komfort (příplatková výbava)
Základní výbava integrovaná do opěradla sedadla řidiče a spolujezdce představuje univerzální a komfortní rozhraní pro celou řadu multimediálních zařízení a navíc umožňuje jejich napájení.

Univerzální příprava pro multimediální systém pro zadní řadu sedadel umožňuje jednoduché připojení technických zařízení nebo praktického příslušenství. Na opěradlech obou předních sedadel se nachází rozhraní chráněné před dětmi magnetickým krytem, který lze automaticky uvolnit při používání originálního příslušenství Mercedes-Benz.

Napájení např. připojeného iPadu od firmy Apple je zajišťováno elektrickým systémem vozidla a nejsou tudíž potřebné žádné přídavné kabely. Základní výbava i všechny kompatibilní produkty byly testovány ohledně odolnosti vůči nárazu.

Mercedes me connect. Vítejte ve svém světě.

Silnice není vždy tím nejlepším spojením.
Nové pojetí mobility. Dnes se pohybujeme různě, jsme stále on-line a neustále na příjmu. Žijeme digitálně. A automobily? Dlouho byly v tomto ohledu daleko za námi. Mercedes me connect je síťové propojení vozu a řidiče – a mnohem víc: vůz se stává součástí Vašeho osobního života. Pro větší komfort a dobrý pocit trvalého připojení i na cestách.

 

Více informací:


Jak se připojit k Mercedes me connect.

Zjistěte více informací o Mercedes me connect v naší brožuře, která je k přečtení či stažení na konci tohoto textu.

Pro spuštění stahování klikněte na odkaz. Stáhnout brožuru (PDF)

Brožura je ve formátu PDF, který vyžaduje prohlížeč Adobe Acrobat Reader. Ten lze zdarma stáhnout na stránce www.adobe.com.

 

Live Traffic Information
Informace o dopravní situaci Live Traffic Information Vás dostanou do cíle rychleji! Tato služba online Vám umožňuje přijímat aktuální a vysoce přesné dopravní informace – pro optimalizované dynamické navádění a přesnější výpočet času příjezdu. Přenos dat zajišťuje komunikační modul přes rychlé mobilní internetové připojení. Služba Live Traffic Information je součástí multimediálního systému COMAND Online od první registrace vozidla. Služba je aktivována na tři roky a poté ji lze za poplatek prodloužit.


Systém nouzového volání Mercedes-Benz
Pokud dojde k nejhoršímu, lze spustit nouzové volání buď automaticky, nebo ručně pomocí tlačítka SOS ve vozidle. Centrála nouzových volání poté okamžitě ověří, zda je nutný zásah na místě, a pokud ano, jaký druh pomoci je potřebný. V nouzovém případě jsou například aktuální údaje o poloze GPS odeslány do veřejné evropské centrály nouzových volání, která zahájí všechny další potřebné kroky.

- Uvědomte si prosím, že systém nouzového volání Mercedes-Benz je permanentní, plně automatická výbava zajišťující Vaši bezpečnost.


Základní služby Mercedes me connect


Vzdálená diagnostika vozidla
Tato služba umožňuje servisu Mercedes-Benz kontrolovat stav vozidla (pomocí krátkého testu). Krátký test obsahuje přehled o stavu vozidla a případných chybách pro lepší plánování servisních prací a termínu návštěvy v servisu.


Řešení poruch
I když se poruchy vyskytují zřídka – Mercedes-Benz poskytne i v takových případech bez problému rychlou pomoc. Zvolením záznamu MB Contact v telefonním seznamu můžete okamžitě kontaktovat službu Mercedes-Benz Service24h, která se postará o vše ostatní. Pomoc k Vám bude vyslána optimálně připravená – v kteroukoli denní a noční dobu.


Vzdálená diagnostika
Diagnostický software může zjistit, že je třeba vyměnit důležité bezpečnostní součástky. Tato data jsou předána Vašemu servisnímu partnerovi Mercedes-Benz, který Vás pak může kontaktovat.


Řešení nehod
Na základě Vašeho požadavku bude Váš hovor po nouzovém volání Mercedes-Benz přesměrován do zákaznického centra Mercedes-Benz, které co možná nejrychleji zajistí potřebná záchranná opatření a opravu vozidla.


Řešení údržby
Integrované řešení údržby Vám pomáhá zachovat u Vašeho vozidla Mercedes optimální intervaly údržby. Všechna důležitá data je možné odesílat Vašemu autorizovanému servisnímu partnerovi Mercedes-Benz – jako podklad pro konkrétní, individuální servisní nabídku.


Aktualizace softwaru
Cílem tohoto nového komunikačního kanálu je spojení se zákazníkem přímo ve vozidle. Řidiči se zobrazí potřebné servisní/údržbové práce, které lze provést v čase, který mu bude vyhovovat. Řidič si může stáhnout aktualizace softwaru pro prohlížeč a komunikační modul sám, čímž ušetří čas strávený návštěvou servisu. Tuto službu nelze deaktivovat, ale lze vypnout jednotlivé aktualizace.


Služby Remote Online (příplatková výbava)

Sledování polohy vozidla
Pokud jste vozidlo někomu půjčili, můžete aktuální polohu jedoucího vozidla sledovat pomocí GPS. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.


Vyhledání polohy vozidla
Cizí město, spletité uličky – žádné obavy, vzdálená služba online zobrazí polohu Vašeho zaparkovaného vozidla v okruhu 1,5 km. Na Vašem smartphonu.


Vzdálený dotaz na stav vozidla
Relevantní informace o vozidle, například údaje o aktuálním počtu ujetých kilometrů, výšce hladiny kapaliny do ostřikovačů čelního okna nebo výšce hladiny paliva v nádrži, lze kdykoli snadno vyvolat přes zákaznický portál.


Sledování geografické polohy vozidla
V běžné praxi se v současné době využívá v logistice a nyní je rovněž zaváděna do segmentu osobních vozidel Mercedes-Benz. Funkce sledování geografické polohy vozidla Vám umožňuje stanovit virtuální hranice. Pokud vozidlo vjede do této ohraničené oblasti nebo ji opustí, může Vám být na Vaše přání zaslána zpráva. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.


Konfigurace aplikací Mercedes-Benz
Pomocí internetové aplikace Mercedes connect me můžete pohodlně z domova nebo za jízdy přednastavit aplikace Mercedes-Benz ve vozidle: například můžete měnit jejich pořadí nebo nastavit kategorie aplikace pro zprávy.

Právo na změnu integrovaných aplikací Mercedes-Benz je vyhrazeno.


Programování nezávislého topení
Pomocí Vašeho smartphonu můžete předprogramovat, zapnout a vypnout nezávislé topení – příjemné teplo pouhým stisknutím tlačítka.


Dálkové zamknutí/odemknutí dveří
Pomocí internetové aplikace Mercedes me lze jednoduše odemykat a zamykat vozidlo pohybem prstu. Například pokud jste zapomněli vůz zamknout, můžete tak snadno učinit později.


Jak aktivovat služby Mercedes me connect.

Nejdříve se zaregistrujte na zákaznickém portálu Mercedes me. Během registrace na portálu můžete již přijmout uživatelské podmínky služeb Mercedes me connect. Poté musí Váš prodejce Mercedes-Benz propojit Váš účet Mercedes me s Vaším vozidlem. Nyní můžete aktivovat a kdykoliv znovu deaktivovat požadované služby buď s pomocí Vašeho prodejce Mercedes-Benz, nebo sami na portálu Mercedes me.

 

 

Bezpečnost

Bezpečnost - v centru našeho zájmu

Komplexní koncepce bezpečnosti od společnosti Mercedes-Benz dělí bezpečnost jízdy automobilem do čtyř fází:
Prakticky žádná jiná oblast neinspiruje konstruktéry společnosti Mercedes-Benz tak moc jako výzkum nových bezpečnostních technologií. První významný milník v oblasti bezpečnosti sahá do 50. let 20. století, kdy Béla Barényi vynalezl bezpečnostní buňku pro cestující. Ta je dnes pouze jednou z mnoha součástí komplexní koncepce bezpečnosti, která vozy Mercedes-Benz ještě více přibližuje k naší vizi jízdy bez nehod.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Fáze 1: bezpečná jízda.
Většina nehod začíná dlouho před skutečnou kolizí: ztrátou koncentrace, špatnou viditelností nebo riziky, která nelze předvídat. Proto koncepce bezpečnosti Mercedes-Benz využívá řadu opatření, která při každodenním cestování podporují bezpečnou jízdu a mají kritické situace pod kontrolou.

 

 • ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, s funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
 • Asistent adaptivních dálkových světel (příplatková výbava)
 • Asistent adaptivních dálkových světel PLUS (příplatková výbava)
 • Aktivní parkovací asistent s PARKTRONICEM (příplatková výbava)
 • Asistent sledování bdělosti
 • Elektronický stabilizační systém ESP® s asistentem při bočním větru
 • ESP® Dynamic Curve Assist
 • Automatické řízení světel
 • Stavové zobrazení ve sdruženém přístroji v případě nezapnutých bezpečnostních pásů zadních sedadel
 • Halogenové světlomety s denním svícením LED
 • Zadní světla s technologií LED
 • Dětský zádržný systém i-Size pro vnější zadní sedadla
 • Světlomety LED High Performance s integrovanými světly pro denní svícení a funkcí mlhových světel (příplatková výbava)
 • LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
 • Sada zrcátek (příplatková výbava)
 • Sada asistentů jízdy v pruzích (příplatková výbava)
 • Tempomat s variabilním omezovačem rychlosti SPEEDTRONIC
 • Asistent hlídání mrtvého úhlu (příplatková výbava)

Fáze 2: při nebezpečí.
Mercedes-Benz znamená bezpečnost v automobilové dopravě. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby každá jízda byla maximálně bezpečná.

 

 • Protiblokovací systém brzd (ABS)
 • COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent prevence kolize Plus)
 • Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS (příplatková výbava)
 • Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)
 • Systém preventivní ochrany cestujících PRE-SAFE® (příplatková výbava)

Fáze 3: při nehodě.
Auta od značky Mercedes-Benz mají řadu bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Pokud by však došlo na nejhorší, dojde k aktivaci komplexních bezpečnostních systémů, které poskytnou všem cestujícím ve vozidle i ostatním účastníkům silničního provozu nejlepší možnou ochranu.

 

 • Airbagy pro řidiče a spolujezdce
 • Ochrana chodců s aktivní kapotou motoru
 • Kolenní airbag pro řidiče
 • Boční airbagy vzadu (příplatková výbava)
 • Okenní airbagy

Fáze 4: po nehodě.
Za účelem zmírnění následků nehody a ulehčení práce záchranné službě se spustí několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nehody:

 

 • Optimální ochrana: motor se může automaticky vypnout a přívod paliva přerušit.
 • Bezpečnostní osvětlení: je možné automaticky aktivovat výstražná světla, aby se zabránilo dalším nehodám a aby záchranné služby havarované vozidlo našly rychleji.
 • Automatická ventilace: pokud se rozvine airbag, elektricky ovládaná okna se automaticky otevřou.
 • Snadné otevření: po nehodě se dveře automaticky odemknou, aby se záchranné služby dostaly snáze k cestujícím.
 • Opatření na usnadnění záchrany: integrované nárazové spoje mezi blatníkem a dveřmi usnadňují otevření dveří po čelním nárazu.
 • Přímé spojení: v případě nehody nebo poruchy může systém nouzového volání Mercedes-Benz (v kombinaci s připojeným mobilním telefonem) automaticky kontaktovat centrálu nouzových volání.

Společnost Mercedes-Benz také vydala vícejazyčné pokyny pro záchranné složky, které jsou po celém světě k dispozici na internetu jako zdroj informací pro záchranné služby.

 

Výbava a příslušenství

Výbavové linie – rysy silné osobnosti.

Designové a výbavové linie pro nové GLC kupé.
Jak ještě více zdůraznit mimořádný charakter tohoto vozidla? Pomocí výbavové linie EXCLUSIVE Interiér, která přináší novou definici luxusu se sedadly v exkluzivním designu, čalouněnými syntetickou kůží ARTICO s horizontálním prošitím a s bohatým využitím ozdobných prvků z kvalitního dřeva. Nebo můžete zvolit sportovní charakter: v podobě linie AMG Exteriér, která celkové koncepci vtiskne exkluzivitu s dynamickým nádechem. Obsahuje mimo jiné styling AMG, 5dvoupaprsková kola AMG z lehké slitiny o velikosti 19 palců se smíšenými rozměry pneumatik a také řadu chromovaných prvků.

 

Sady výbav – na cestách ve voze střiženém na míru.

Odpovídá Vašim požadavkům.
Bez ohledu na to, jakým výzvám chcete s novým GLC kupé čelit, má pro Vás připraveno vždy to správné řešení v podobě exkluzivních sad, se kterými bude Vaše vozidlo sportovnější, bezpečnější, komfortnější, luxusnější nebo inteligentnější.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

 • Sada úložných prostor (příplatková výbava)
 • Sada AIR-BALANCE (příplatková výbava)
 • Sada ochrany proti krádeži (příplatková výbava)
 • Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)
 • Sada osvětlení interiéru (příplatková výbava)
 • Komfortní sada KEYLESS-GO (příplatková výbava)
 • Sada Night (příplatková výbava)
 • Sada pro parkování s kamerou 360° (příplatková výbava)
 • Sada komfortních sedadel (příplatková výbava)
 • Sada zrcátek (příplatková výbava)
 • Sada asistentů jízdy v pruzích (příplatková výbava)
 • Univerzální sada pro telefonování (příplatková výbava)

 

Standardní výbava (výběr)


Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Hnací systém a podvozek

 • 7G-TRONIC PLUS
 • Automatická převodovka 9G-TRONIC
 • Pohon všech kol 4MATIC
 • Ochrana proti načerpání nesprávného paliva pro vozidla se vznětovým motorem
 • Filtr pevných částic
 • Přímé řízení s posilovačem závislým na rychlosti a variabilním převodem řízení
 • DYNAMIC SELECT s pěti jízdními programy
 • Podvozek s vyšší světlou výškou
 • Funkce ECO start-stop
 • Spirálový nabíjecí kabel pro domovní zásuvky typu E/F (režim 2), čtyřmetrový
 • Sportovní podvozek se sportovním vyladěním tlumičů

Bezpečnost

 • ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, s funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
 • Adaptivní brzdová světla, blikající
 • Protiblokovací systém brzd (ABS)
 • Airbagy pro řidiče a spolujezdce
 • Asistent sledování bdělosti
 • Ukazatel opotřebení brzdových destiček na přední a zadní nápravě
 • COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent prevence kolize Plus)
 • Třetí brzdové světlo s technologií LED
 • Elektronický stabilizační systém ESP® s asistentem při bočním větru
 • ESP® Dynamic Curve Assist
 • Automatické řízení světel
 • Elektronická parkovací brzda s automatickým uvolněním při rozjetí
 • Varovná kontrolka výšky hladiny paliva, oleje, chladicí kapaliny a kapaliny do ostřikovačů
 • Stavové zobrazení ve sdruženém přístroji v případě nezapnutých bezpečnostních pásů zadních sedadel
 • Ochrana chodců s aktivní kapotou motoru
 • Halogenové světlomety s denním svícením LED
 • Zadní světla s technologií LED
 • Dětský zádržný systém i-Size pro vnější zadní sedadla
 • Osvětlení LED registrační značky
 • Kolenní airbag pro řidiče
 • Systém nouzového volání Mercedes-Benz
 • Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách
 • Zpětná kamera s dynamickými naváděcími křivkami na displeji a s ochranou proti znečištění
 • Ukazatel servisního intervalu ASSYST
 • Tempomat s variabilním omezovačem rychlosti SPEEDTRONIC
 • Okenní airbagy
 • Centrální zamykání s vnitřním spínačem, automatické zamykání (lze deaktivovat) a snímač nárazů s nouzovým otevíráním

Multimediální systémy a navigace

 • Audio 20 CD
 • Rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free
 • Komunikační modul (UMTS) pro využívání služeb Mercedes me connect
 • Reproduktor s technologií Frontbass
 • Palubní počítač s ukazatelem aktuální spotřeby

Exteriér

 • Nádrž AdBlue® o větším objemu
 • Vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, vlevo a vpravo, elektricky nastavitelná zevnitř, s asferickým sklem a integrovanými směrovými světly
 • Víko zavazadlového prostoru EASY-PACK
 • Dálkové odemykání víka zavazadlového prostoru
 • Vyhřívané zadní okno s časovačem
 • Funkce start KEYLESS-GO včetně komfortního odemykání a zamykání
 • Vizuální rozlišení pro PLUG-IN HYBRID
 • Stěrače čelního okna s dešťovým senzorem
 • Funkce jednorázového setření pro stěrače čelního okna
 • Příprava pro střešní nosiče
 • Všechna okna zeleně tónovaná, zadní okno z jednovrstvého bezpečnostního skla

Interiér

 • Úložný prostor s 12V zásuvkou ve středové konzole, osvětlený
 • Loketní opěrka pro řidiče a spolujezdce, sklopná
 • Přihrádka na brýle v horní ovládací jednotce
 • Dvojitý držák nápojů ve středové konzole pro dvě nádoby o objemu 500 ml
 • Přední prahové lišty s nápisem „Mercedes-Benz“
 • 4 elektricky ovládaná okna s komfortním ovládáním a automatickou reverzní funkcí
 • Držák lahví
 • Síť na zavazadla na levé straně zavazadlového prostoru
 • Uzamykatelná přihrádka před spolujezdcem, osvětlená
 • Automatická klimatizace THERMATIC
 • Sdružený přístroj
 • Pět opěrek hlavy, pro řidiče a spolujezdce s možností nastavení čtyř směrů a vzadu dvou směrů
 • Sloupek řízení s manuálním nastavením výšky a vzdálenosti
 • Tříramenný multifunkční volant, černá kůže
 • Čalounění syntetickou kůží ARTICO
 • Sluneční clony s kosmetickými zrcátky, otočné ke straně
 • Elektricky nastavitelná přední sedadla s elektrickým nastavením výšky a sklonu opěradla a s manuálním nastavením v podélném směru a opěrek hlavy
 • Temperování
 • Ozdobné prvky v černém klavírovém laku
 

Aktivní řízení

Intelligent Drive

Na cestě k jízdě bez nehod.
Co začalo systémem PRE-SAFE® před více než deseti lety a pokračovalo adaptivním tempomatem DISTRONIC, jsme dnes posunuli k novému rozměru jízdy: Mercedes-Benz Intelligent Drive – pohodlí a bezpečnost se nyní spojily. Můžete to vidět a pocítit sami v novém GLC kupé.

Díky síťovému propojení – naši bezpečnostní experti tomu říkají „fúze senzorů“ – analyzují asistenční systémy komplexní situace a díky vylepšeným snímačům okolí umějí ještě lépe rozeznat nebezpečné dopravní situace.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Asistenční systémy a bezpečnost

ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, s funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
V našich vozidlech upřednostňujeme bezpečnost, a to již ve standardní výbavě. Osvědčené systémy Vás podporují v situacích, které mohou nastat v každodenním provozu.


Brzdová soustava navyšuje jízdní komfort a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry pomocí základní funkce protiblokovacího systému brzd ABS a na straně druhé prostřednictvím komfortních funkcí usnadňuje zvládání každodenních jízdních situací.

Pokud řidič náhle uvolní pedál akcelerace, v důsledku předplnění brzdové soustavy se brzdové obložení posune těsně ke kotoučům. Takto získaný cenný čas se projeví velmi rychlou reakcí brzd, čímž se může zkrátit brzdná dráha.

Systém tímto způsobem podporuje řidiče a usnadňuje mu rozjezd ve stoupání. Asistent rozjezdu do kopce zabraňuje couvnutí vozidla během přemisťování nohy z brzdy na pedál akcelerace. Funkce HOLD udrží vozidlo na místě bez konstantního tlaku na brzdový pedál.

Další navýšení bezpečnosti přináší funkce „vysoušení brzd“: za mokra provádí krátké brzdné impulsy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné, a tím odstraňuje vodní film z brzdových kotoučů. Výsledkem je zkrácení doby reakce brzd.


Asistent sledování bdělosti
Tento systém může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Asistent sledování bdělosti sleduje chování řidiče, aby rozpoznal typické známky únavy a nepozornosti, a varuje ho vizuálně a akusticky před hrozícím mikrospánkem.


Asistent sledování bdělosti monitoruje chování řidiče a pohyby řízení. Pokud registruje určité vzorce chování, které odpovídají zvýšené únavě, může řidiče varovat tím, že zobrazí symbol velkého šálku kávy na multifunkčním displeji sdruženého přístroje a vydá akustické signály.


Ukazatel opotřebení brzdových destiček na přední a zadní nápravě
Ukazatel opotřebení brzdových destiček varuje řidiče hlášením na multifunkčním displeji nebo ve sdruženém přístroji, pokud jsou brzdová obložení přední nebo zadní nápravy opotřebená a je nutné je vyměnit.


COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent prevence kolize Plus)
Při jízdě v hustém provozu je důležité pozorně sledovat vše, co se děje okolo vozidla. S touto technologií rozšíříme Váš rádius. Tento systém varuje řidiče opticky, pokud je vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla příliš malá. Je-li rozpoznáno nebezpečí kolize, je vydán akustický výstražný signál, systém může rovněž podpořit brzdění řidiče a v případě chybějící reakce řidiče může být rychlost vozidla snížena automaticky.

Aby to bylo možné, zkombinovali jsme varovnou funkci odstupu na bázi radaru, podporu při brzdění poskytovanou adaptivním brzdovým asistentem a nezávislé částečné brzdění. Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla sníží na několik sekund pod nastavenou hodnotu, zobrazí se ve sdruženém přístroji při rychlosti od 30 do 250 km/h varovná kontrolka. Pokud se vzdálenost rychle zkracuje, zazní také intervalový tón.

Potenciální kolizi s pohybujícím se předmětem lze identifikovat v rychlostním rozsahu 7 až 250 km/h. U stojících překážek pak v rychlostním rozsahu 7 až cca 70 km/h. Pokud řidič reaguje nouzovým brzděním, může ho podpořit adaptivní brzdový asistent, který v případě potřeby navýší brzdný tlak, aby pokud možno zabránil kolizi.

Pokud řidič nereaguje, zahájí systém nezávislé částečné brzdění. Tím se značně sníží rychlost a řidič je navíc varován hapticky. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný, aby zabránil nárazu do vozidla jedoucího před Vámi. Na rozdíl od oblasti použití adaptivního brzdového asistenta je nezávislé částečné brzdění jako odpověď na pohybující se předměty dostupné pouze do rychlosti 105 km/h a v kombinaci s adaptivním tempomatem DISTRONIC PLUS až do rychlosti 200 km/h.


Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS (příplatková výbava)
DISTRONIC PLUS, inovativní jízdní asistenční systém integrovaný do GLC kupé, pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a podporuje ho při dlouhých cestách a v provozu stop-and-go.


Přehled DISTRONICU PLUS:

 • Aktivní v rychlostním rozsahu 0 až 200 km/h, lze ho aktivovat i u stojícího vozidla
 • Automatická regulace odstupu
 • Automatické zrychlení a brzdění při hodnotě zrychlení do 5 m/s2
 • Může snížit riziko nehod najetím zezadu a ulehčuje práci řidiči
 • Využívá informace z radarových snímačů
 • Sportovní nebo komfortní jízdní vlastnosti dle zvoleného jízdního programu
 • Požadovanou rychlost lze nastavit v rozmezí 30 až 200 km/h
 • Picture zoom-in
 • Elektronický stabilizační systém ESP® s asistentem při bočním větru

V kritických situacích může elektronický stabilizační systém ESP® zabránit smyku vozidla cíleným přibrzděním jednotlivých kol. Systém značným způsobem přispívá ke zmírnění bočního vychýlení vozidla při silných nárazech bočního větru.


ESP® Dynamic Curve Assist
Systém založený na ESP® zaručuje vyšší stabilitu a jízdní bezpečnost zejména při zrychlení v zatáčkách. Pokud snímače ESP® zaznamenají tendenci k nedotáčivosti, mohou ji zmírnit cíleným přibrzďováním vnitřních kol.


Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)
Šest inteligentních asistentů podporuje bezpečný, semiautonomní režim jízdy. Tato kombinace doplňkových bezpečnostních a asistenčních systémů ulehčuje práci řidiči, snižuje nebezpečí nehody a zvyšuje ochranu cestujících i ostatních účastníků silničního provozu.


Přehled sady jízdních asistentů Plus:

 • Aktivní asistent jízdy v pruzích může varovat řidiče v případě neúmyslného opuštění jízdního pruhu a pomoct mu vrátit vozidlo do správného jízdního pruhu selektivním přibrzděním jednotlivých kol (i v případě přerušované čáry, pokud hrozí nebezpečí kolize).
 • Při změně jízdního pruhu může aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu upozornit řidiče na přítomnost vozidla v oblasti mrtvého úhlu a prostřednictvím jednostranných brzdných zásahů zabránit kolizi.
 • BAS PLUS s funkcí Cross-Traffic Assist může snížit riziko nehod najetím zezadu a na křižovatkách a pomoci řidiči navýšením brzdné síly v případě nouzového zastavení.
 • Kromě regulace odstupu nabízí systém DISTRONIC PLUS s asistentem řízení a funkcí Stop&Go Pilot komfortní podporu pro stranovou kontrolu vozidla a tím pomáhá řidiči zejména na dlouhých cestách a při použití funkce sledování vozidla v dopravních zácpách nebo hustém provozu.
 • Tato kombinace doplňkových bezpečnostních a asistenčních systémů ulehčuje práci řidiči, snižuje nebezpečí nehody a zvyšuje ochranu cestujících i ostatních účastníků silničního provozu.
 • Systém PRE-SAFE® varuje řidiče v případě nebezpečí kolize s vozidlem nebo chodcem a v případě chybějící reakce řidiče může samostatně snížit rychlost vozidla – včetně maximálního brzdění v případě potřeby.
 • PRE-SAFE® PLUS rozšiřuje systém na ochranu cestujících PRE-SAFE® o preventivní opatření pro případ hrozícího nárazu zezadu.

Systém preventivní ochrany cestujících PRE-SAFE® (příplatková výbava)
V každém vozidle Mercedes-Benz se nacházejí výsledky desítky let zkušeností s bezpečnostními technologiemi, díky kterým jsou kritické situace stále méně pravděpodobné. Pokud však kritická situace nastane, tento systém Vám pomůže v podobě preventivních a ochranných opatření.


Tento systém je schopný identifikovat kritické jízdní situace a v případě hrozící nehody zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření patří např. reverzibilní předepnutí bezpečnostních pásů nebo automatické přivření otevřených bočních oken.

V závislosti na zvolené výbavě se sedadlo spolujezdce a elektricky nastavitelná zadní sedadla posunou v případě nárazu do vhodnější polohy, panoramatické posuvné střešní okno se zavře a komory v ortopedických sedadlech se naplní vzduchem pro pevnější zajištění cestujících na místě.


Sada zrcátek (příplatková výbava)
Jízda v městském provozu může být opravdu složitá. Úzké uličky a malá parkovací místa představují každodenní výzvu pro každého řidiče. Může být velmi nápomocné, pokud se vozidlo dokáže samo zúžit.


Obě vnější zpětná zrcátka lze elektricky nastavit a sklopit stisknutím tlačítka a ochránit tak kryt zrcátka před poškozením, například při parkování. Pro lepší výhled jsou vnější zpětné zrcátko na straně řidiče a vnitřní zpětné zrcátko vybaveny automatickým tlumením.

Tím se zvyšuje percepční bezpečnost a ruční seřízení není nutné. Dva světelné senzory ve vnitřním zpětném zrcátku registrují okolní a odrážené světlo. Pokud je signál senzoru odráženého světla silnější než signál okolního světla, obě zrcátka řízená řídicí jednotkou se automaticky ztlumí.


Sada asistentů jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Udržíme Vás v kurzu. A upozorníme Vás, pokud se do Vaší bezprostřední blízkosti dostane jiné vozidlo. Nebo naopak. Jedná se o inteligentní systém, který řidič zaručeně ocení.


Kombinace asistenta hlídání mrtvého úhlu a asistenta jízdy v pruzích přináší dvojí výhodu, pokud jde o bezpečnost. Systémy mohou varovat řidiče opticky a akusticky ohledně vozidel v mrtvém úhlu a použít pulzující vibrace volantu při neúmyslném opuštění jízdního pruhu.

Systém zpracovává snímky z kamery umístěné za čelním oknem. Vodorovné značení jízdních pruhů je rozpoznáno díky kontrastním rozdílům. Na základě těchto dat a registrovaných činností řidiče asistent jízdy v pruzích určí, zda vozidlo opustilo jízdní pruh úmyslně nebo ne. Oba systémy lze aktivovat a deaktivovat pomocí menu „Asistenční systémy“ ve sdruženém přístroji.


Aktivní parkovací asistent s PARKTRONICEM (příplatková výbava)
Dlouhá jízda nemusí být vyčerpávající. Inteligentní technologie na palubě nového GLC kupé usnadňují řidiči práci. Požadovanou rychlost jízdy za Vás bude udržovat Tempomat.


Nové GLC kupé může udělat hodně práce za Vás. Tempomat se SPEEDTRONICEM umožňuje pohodlnou a hospodárnou jízdu zejména na dlouhých cestách. Kromě požadované rychlosti jízdy umožňuje systém také nastavení individuální maximální rychlosti, např. pro bezpečné dodržování rychlostních omezení.


Asistent hlídání mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje rozpoznat jedno z největších nebezpečí silničního provozu. Pokud je v mrtvém úhlu detekováno vozidlo, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič optického varování nevšimne a aktivuje směrové světlo, spustí systém navíc výstražný signál.


Asistent hlídání mrtvého úhlu je aktivní od 30 km/h po maximální rychlost vozidla. Do rychlosti 30 km/h indikuje žlutý trojúhelník, že systém není aktivní. Asistent hlídání mrtvého úhlu lze aktivovat a deaktivovat pomocí menu „Asistenční systémy“ ve sdruženém přístroji.


Parkování

Active Parking Assist with PARKTRONIC (optional)
Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC usnadňuje vyhledávání podélných i příčných parkovacích míst a zaparkování a pomáhá také při vyjíždění z podélného parkovacího místa. Automaticky řídí vozidlo na parkovací místo, přičemž řidič nemusí řídit ani brzdit.


Nové GLC kupé začíná hledat parkovací místo, i když je ještě v pohybu: aktivní parkovací asistent se automaticky zapne při rychlosti do 35 km/h. Při rychlostech do 30 km/h zobrazí systém na multifunkčním displeji sdruženého přístroje symbol „P“ a směrovou šipku oznamující, že našel vhodné parkovací místo. Pokud řidič poté zařadí zpátečku, potvrdí zobrazený výběr parkovacího místa a nejede rychleji než 10 km/h, aktivní parkovací asistent se postará o řízení. Řidič ovládá pouze pedál akcelerace a brzdový pedál; parkování je dokončeno v maximálně sedmi krocích.

Sada pro parkování s kamerou 360° (příplatková výbava)

Aktivní parkovací asistent s PARKTRONICEM usnadňuje hledání parkovacího místa pro podélné i příčné parkování, následné zaparkování a také výjezd z parkovacího místa. Kamera 360° Vám díky interakci čtyř kamer poskytne realistický výhled do všech stran.


Přehled sady pro parkování:

 • Kamera 360°: asistenční systém se čtyřmi propojenými kamerami pro sledování všech čtyř stran vozidla během parkování a manévrování
 • Aktivní parkovací asistent s PARKTRONICEM ulehčuje práci řidiči tím, že pomáhá při vyhledávání parkovacího místa a při parkování prostřednictvím aktivního řízení a brzdných zásahů
 • Výpočet vhodné dráhy z aktuální polohy vozidla
 • Zobrazení překážek nacházejících se pod úrovní oken, jako např. obrubníků
 • Naváděcí křivky pro orientaci při parkování couváním
 • Možnost parkování na malá parkovací místa a v několika krocích
 • Optické a akustické varování při detekování překážky před vozidlem nebo za ním, čímž lze zabránit poškození při manévrování
 • Možnost volby několika pohledů pro co nejlepší výhled při provádění různých manévrů
 • Zobrazení vozidla a jeho okolí na media displeji z ptačí perspektivy

Zpětná kamera s dynamickými naváděcími křivkami na displeji a s ochranou proti znečištění
Parkování a manévrování při couvání je značně jednodušší a bezpečnější díky zpětné kameře. Kamera je chráněna krytem, automaticky se vysune při zařazení zpátečky a zobrazí řidiči okolí za vozidlem.

Dynamické naváděcí linie na media displeji usnadňují manévrování. Znázorňují šířku a dráhu vozidla a také jednotlivé vzdálenosti od zadní části vozidla v závislosti na úhlu natočení volantu. Při couvání z parkovacího místa, např. z příjezdové cesty, umožňuje dřívější rozpoznání blížících se vozidel nebo chodců díky přepnutí do režimu širokoúhlého zobrazení v rozsahu 180°.

Výhled

Asistent adaptivních dálkových světel (příplatková výbava)

Ať už mimo město nebo na dálnici: jízda v noci je pro řidiče náročná. Proto je důležitý dobrý výhled, ale bez oslňování ostatních účastníků silničního provozu. Jízdu v noci Vám ulehčí právě tato výbava.

Jsou-li aktivována dálková světla, zajišťuje asistent adaptivních dálkových světel optimální sklon světlometů a zabraňuje oslňování protijedoucích vozidel. Řidič již nemusí ovládat spínač dálkových světel a může se lépe soustředit na řízení.

Systém zvyšuje bezpečnost jízdy v noci a ulehčuje práci řidiči. Sklon světlometů je plynule regulován dle stávající dopravní situace. Tím je zajištěno znatelně lepší osvětlení i v režimu potkávacích světel.


Asistent adaptivních dálkových světel PLUS (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světly, aniž byste oslňovali ostatní účastníky silničního provozu. Řidič tak má za všech okolností k dispozici optimální sklon světlometů. Funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na silnicích bez osvětlení.

Využívá stereokameru umístěnou za čelním oknem. Může detekovat protijedoucí vozidla a vozidla jedoucí vpředu a automaticky regulovat světlomety v souladu s novou dopravní situací.


Automatické řízení světel
V závislosti na okolních světelných podmínkách automatické řízení světel automaticky zapne nebo vypne potkávací světla. Systém může zvýšit bezpečnost jízdy a usnadnit práci řidiči zejména v rychle se měnících světelných podmínkách, např. při vjíždění do tunelu nebo ve vícepodlažním parkovacím domě.


LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
Na některých úsecích komplikují jízdu proměnlivé světelné podmínky a viditelnost. Právě v takových případech Vás podporují inteligentní světlomety GLC kupé. Pro lepší viditelnost na silnici i dálnici, při odbočování a v zatáčkách se LED Intelligent Light System automaticky přizpůsobuje světelným poměrům a stavu vozovky. Kromě výrazného vzhledu zaujme technologie LED také vyšší intenzitou světla.


Také intenzita brzdových světel se mění v závislosti na okolních světelných podmínkách, čímž se zabrání oslňování ostatních účastníků silničního provozu. LED Intelligent Light System je nejen bezpečnější, ale také atraktivnější: při odemykání vozidla přivítá řidiče výjimečná světelná inscenace. Dvoubarevná zadní světla s technologií LED, skládající se ze dvou horizontálně uspořádaných částí, propůjčují vozidlu výrazný vzhled a zlepšují jeho viditelnost. Technologie LED navíc vykazuje velmi nízkou spotřebu a pyšní se dlouhou životností.

 

AMG

Edition 1 – první z nové třídy.

Časově omezeno, ale jinak bez hranic.
Proč nechat Vaše sny čekat? Exkluzivně u příležitosti uvedení nového GLC kupé na trh Vám představujeme model Edition 1 – a Vy můžete být jedněmi z prvních, kteří ho budou řídit. Tato časově omezená nabídka obsahuje řadu sladěných prvků, které umocňují sportovní a exkluzivní charakter vozidla a jeho komfort.


Exteriér – velkolepý první dojem.
Čisté linie, široké tvary a exkluzivní příplatková výbava vytvářejí fascinující podobu exteriéru nového GLC kupé Edition 1.

Základem stylově sportovního vzhledu je linie AMG Exteriér, sada Night a vícepaprsková kola AMG z lehké slitiny o velikosti 20 palců se smíšenými rozměry pneumatik. Exteriér vozidla dokreslují štítky „Edition 1“ a elegantní design světlometů LED High Performance.

Přehled výrazných prvků exteriéru:

 • Linie AMG Exteriér
 • Vícepaprsková leštěná kola AMG z lehké slitiny lakovaná v lesklé černé barvě
 • Atraktivní barevné odstíny: tři barevné odstíny designo, šest metalických barevných odstínů a tři nemetalické barevné odstíny (příplatková výbava)
 • Štítek „Edition 1“ na levém a pravém blatníku
 • Světlomety LED High Performance
 • LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
 • Sada Night


Interiér – nejvyšší kvalita splňující nejvyšší očekávání.
Exkluzivní premiéra komfortních sedadel: interiér modelu Edition 1 odráží sportovní ladění nového GLC kupé. Velmi zdařilá kombinace luxusu dokreslená nadčasovým progresivním designem.

Vyhřívání sedadel, sada komfortních sedadel, ambientní osvětlení a tepelně a zvukově izolační akustické sklo: interiér modelu Edition 1 nenechá téměř žádná přání nesplněná. Ve sportovně ztvárněném interiéru můžete volit ze dvou variant: linie AMG Interiér s dvoubarevnými sportovními sedadly čalouněnými kůží v barvě červená cranberry / černá a ozdobnými prvky z černého pórovitého dřeva jasanu. Nebo kvalitní interiér designo v dvoubarevném provedení v barvách bílá platin pearl / černá s ozdobnými prvky z černého pórovitého dřeva jasanu na středové konzole a s ozdobnými prvky z podélně leštěného světlého hliníku na přístrojové desce a dveřích.

Přehled výrazných prvků interiéru:

 • Ambientní osvětlení
 • Interiér designo v dvoubarevném provedení v barvách bílá platin pearl / černá s ozdobnými prvky z podélně leštěného světlého hliníku na přístrojové desce a dveřích a s ozdobnými prvky z černého pórovitého dřeva jasanu na středové konzole
 • Štítek „Edition 1“ na ozdobném prvku na středové konzole
 • Sportovní sedadla čalouněná dvoubarevnou kůží v barvách červená cranberry / černá, ozdobné prvky z černého pórovitého dřeva jasanu nebo ozdobné prvky AMG carbon / světlý podélně leštěný hliník (příplatková výbava)
 • Vyhřívaná sedadla pro řidiče a spolujezdce
 • Sada komfortních sedadel
 
 

Soubory ke stažení

GLC kupé ceník

GLC kupé katalog

 
 

Objednání zkušební jízdy - Mercedes-Benz GLC kupé »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139