GLE SUV | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > GLE > GLE terénní

 

GLE SUV

 

Zobrazeno:4558x

od 1.100.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

terénní vůz

 

Koncepce vozu

Nové GLE, nástupce oblíbeného ML (označovaného také jako třída M), se již prohání se po českých silnicích. Přijeďte ho poznat i Vy. Na showroomech jsme připraveni Vám vozy předvést.

Prostě jen jezděte - Operativní leasing od 21 900 Kč bez DPH  >>> VÍCE ZDE 

Nadechněte se svobody. Vyzařujte svobodu.

Dynamika. Asertivita. Účinnost. Člověk, který má všechny tyto vlastnosti, vyzařuje klid a ví, jak si vážit úspěchu. A budoucí výzvy bude zvládat s nenucenou nadřazeností. Bude sebejistý a zároveň se dokáže povznést a být nad věcí. Vyzkoušejte prémiové SUV od Mercedes-Benz. Nová třída GLE.


Ovládá všechny disciplíny. V první řadě: Volnost.
Bez ohledu na výzvu, které se chcete postavit: nový vůz GLE je tím správným partnerem, který vám pomůže. Obzvláště potěšeni budou nadšenci pro terénní řízení; a všichni ostatní si budou jednoduše užívat pocit, že mohou kdykoli beze strachu zajet do náročného terénu.


V tomto voze si můžete cestou do cíle vychutnávat každý metr. Pomocí ovladače DYNAMIC SELECT můžete styl řízení přizpůsobit svým požadavkům a nastavit režim na komfortní, sportovní, zimní, terénní nebo individuální. Parametry, jako je motor, převodovka, řízení a pérování, se upraví podle zvoleného jízdního programu (nastavení pérování je k dispozici pouze ve spojení s nadstandardním balíčkem AIRMATIC).

Jízdní režim „Offroad+“, který je součástí nadstandardního balíčku Off-Road Engineering, zajišťuje optimální nastavení pro jízdu mimo upravené vozovky. Jeho převodovka s malým odstupňováním převodových stupňů usnadňuje pomalé a optimální řízení v terénu a zajišťuje dobrou trakci. Díky tomu je nový vůz GLE ideální na horské silničky, zejména s povrchem s minimální trakcí.

Vstupte do nové éry společně s novým modelem GLE 500 e 4MATIC. Kombinuje výkonný 3,0litrový spalovací motor V6 s elektrickým motorem, který využívá externě dobíjitelnou vysokonapěťovou lithium-iontovou baterii.


Snižuje zátěž a nabízí větší bezpečnost a ochranu.
Nový vůz GLE je jedním z nejbezpečnějších vozidel ve svém segmentu. Nabízí komplexní a chytře uspořádanou bezpečnostní výbavu pro každou ze čtyř fází v rámci komplexní koncepce bezpečnosti od Mercedes-Benz.


Pod pojmem „inteligentní řízení“ se skrývá řada asistenčních systémů, které ve vozidle spolupracují a jejichž funkce jsou navzájem koordinovány. Díky této koncepci se společnost Mercedes-Benz mílovými kroky přibližuje k realizaci své vize řízení bez nehod.

Nadstandardní asistenční balíček Driving Assistance PLUS usnadňuje řidiči práci a zvyšuje bezpečnost a ochranu. Tato kombinace doplňkových bezpečnostních a asistenčních systémů pomáhá snižovat stres řidiče, snižuje riziko nehod a zlepšuje ochranu cestujících i ostatních účastníků silničního provozu.


Vstupuje do nové éry.
Inspiruje nový způsob myšlení - systém pohonu, díky němuž nový model GLE 500 e 4MATIC
vstupuje do nové éry. Systém pohonu kombinuje výkonný 3,0litrový spalovací motor V6 s elektrickým motorem, který využívá externě dobíjitelnou vysokonapěťovou lithium-iontovou baterii.


Motor V6 nabízí výkon 245 kW a maximální točivý moment 480 Nm a dodává modelu GLE 500 e 4MATIC maximální rychlost až 250 km/h. Spolu s 85 kilowatty a 340 newtonmetry elektrického motoru se kombinovaná spotřeba paliva snížila na pouhých 3,8 l na 100 kilometrů. Důvodem je strategie inteligentního provozu.[1]

Každá fáze brzdění se promění ve zvýšení energie a spalovací motor se vypíná během fáze zpomalování. K působivé energetické stopě přispívají funkce, jako je radarová obnova energie, strategie předpokladu, která se přizpůsobí typu vozovky, a čtyři jízdní režimy: Čistě v režimu elektrického pohonu dokáže vozidlo ujet až 30 kilometrů zcela bez emisí CO2.


(GLE 500 e 4MATIC: spotřeba paliva v kombinovaném režimu: 3,5 l/100 km, kombinované emise CO2: 80 g/km)[2]

 

Design

Nadechněte se svobody - a ukažte svou ryzost.
Vytříbený a vyrovnaný charakter nového modelu GLE slibuje skvělé okamžiky vzrušení, dodává pocit svobody a vyzařuje vlastnost, která je nakažlivá: přirozenost. Díky koncepci svého designu je toto terénní vozidlo jedinečně dynamické, působivé a dominantní.Exteriér - pozoruhodně vyvinutý.
Vozidlo, které se sebejistotou a grácií stojí přímo uprostřed dění: nová třída GLE vyzařuje sebedůvěru. Zejména přepracované přední a zadní nárazníky, rozšířené blatníky a výfukový systém s viditelnými koncovkami vozu dodávají výrazný sportovní vzhled.


Prodloužené linie a dlouhý rozvor s krátkými přesahy tvarují sportovní siluetu tohoto SUV. Pozoruhodně tvarované podběhy zdůrazňují doposud netušené aspekty tohoto typu vozidla.

Přídi dominuje kapota s nápadnými powerdomy. Charakter tohoto SUV podtrhuje lemování chladiče s uprostřed umístěnou hvězdou Mercedes a dvěma trojrozměrnými žaluziemi. Nadstandardní světlomety LED High Performance přispívají k líbivému složení světel, které je pro značku typické.

Nová třída GLE však nezáří pouze vpředu. Dvoubarevná zadní světla rovněž využívají LED technologii a podtrhují zážitek z jízdy ve voze Mercedes, zejména potmě. Spolu se sníženou střechou na zádi a horizontálními liniemi tvoří neobyčejný design zádi vozu.

 

Interiér - prostor, kterého se nikdy nebudete chtít vzdát.
Mnoho prvků v interiéru nového vozu GLE se pro vás rychle stane nepostradatelnými. Díky dokonalému komfortu a sladěným vysoce kvalitním doplňkům interiér vozu vyzařuje atmosféru velkého prostoru.


Interiér vozu je prostoupen svěžestí nových barev doplňků, jako je zázvorová béžová, krystalově šedá, hnědá espresso nebo sedlově hnědá. Mezi důvtipné klenoty patří také jemné stříbrné zdobení kolem tlačítek na multifunkčním volantu, ovládání polohy sedadel ve dveřích a displej CENTRAL MEDIA DISPLAY.

Okamžitě vás upoutá přepracovaná horní část přístrojové desky s displejem CENTRAL MEDIA DISPLAY a trojramenný multifunkční sportovní volant. Jako nadstandard je k dispozici čalounění horní části přístrojové desky v umělé kůži ARTICO.

 

Systém řízení a podvozku

VZNĚTOVÉ MOTORY

ModelVálce: uspořádání/početObjem (cm3)Jmenovitý výkon (kW při ot/min) [1]Maximální rychlost (km/h)Spotřeba paliva, kombinovaná (l/100 km) [2]Emise CO2, kombinované (g/km) [2]
GLE 250 d 4 v řadě 2143 – (150/3800) – (210) – (5.6-5.4) – (146–140)
GLE 250 d 4MATIC 4 v řadě 2143 – (150/3800) – (210) – (5.9–5.7) – (156–149)
GLE 350 d 4MATIC V6 2987 – (190/3400) – (225) – (6.6-6.4) – (179–169)


Motory s prvotřídními vlastnostmi.
Běží tiše, harmonicky a přesně díky nasazení nesčetných inovací a přinášejí kilometry a kilometry vysokého výkonu. V zásadě však tyto vznětové motory existují za jedním hlavním účelem: dát vám intenzivní požitek z jízdy.


Podrobnější informace:
Více o životním prostředí
Přejít na zprávu společnosti Daimler AG o udržitelnosti
Čtyřválcový vznětový motor
Přednosti
Rychlý rozjezd, harmonické řízení a mimořádně hladký běh: to jsou vlastnosti, kterých si nepochybně všimnete, jakmile nastartujete. Navzdory značnému výkonu zůstává spotřeba paliva i úroveň emisí optimální.


Šestiválcový vznětový V-motor
Přednosti
Přeplňovaný vznětový motor se vyznačuje dobrým točivým momentem a značným výkonem i při malých otáčkách. Díky nízké hmotnosti umožněné provedením z litého hliníku se snižuje spotřeba paliva tohoto tichého motoru s přímým vstřikováním.


Podrobnosti o technologii motoru
Přímé vstřikování prostřednictvím společného palivového potrubí usnadňuje přesně regulovaný proces spalování, díky čemuž se vozidlo vyznačuje rychlou odezvou. Díky regulovanému přísunu chladicího vzduchu mají motory optimálně naplněné válce, a přinášejí tedy obzvláště silný točivý moment.


Podrobnosti o účinnosti
Dva katalytické konvertory umístěné v blízkosti motoru rychle dosahují své provozní teploty a začínají pracovat v rané fázi. Výsledek? Nižší úroveň emisí. Standardní výbavou motorů je kromě toho funkce ECO start/stop.

 

ZÁŽEHOVÉ MOTORY

ModelVálce: uspořádání/početObjem (cm3)Jmenovitý výkon (kW při ot/min) [1]Maximální rychlost (km/h)Spotřeba paliva, kombinovaná (l/100 km) [2]Emise CO2, kombinované (g/km) [2]
GLE 400 4MATIC V6 2996 – (245/5250–6000) – (247) – (9.2–8.8) – (215–209)
GLE 500 4MATIC V8 4663 – (320/5250) – (250, electronically limited) – (11.5–11.0) – (269–258)
Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC V8 5461 – (410/5750) – (250) – (11.8) – (276)
Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC V8 5461 – (430/5500) – (250) – (11.8) – (276)

Nechte pro sebe pracovat mistra všech řemesel.
Zážehové motory pro novou třídu GLE systematicky pracují na získání vaší důvěry. Překonají překážky, aniž by způsobily tření, vždy neúnavně pracují, abyste se dostali do cíle, a mají ještě jednu vlastnost, která z nich dělá dynamická a všestranná vozidla, jimiž bezpochyby jsou: na povel to dokážou pořádně rozjet.Šestiválcový zážehový V-motor
Přednosti
Při konstruování tohoto motoru jsme věnovali zvláštní pozornost dosažení kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti. Spolu s opatřeními zaměřenými na optimalizaci charakteristik tření to vede k nízké spotřebě paliva a malým emisím. Tato opatření však neznamenají, že se musíte spokojit s nižším výkonem nebo točivým momentem.


Osmiválcový zážehový V-motor
Přednosti
Tento motor se vyznačuje rychlou odezvou a vyvíjí optimální točivý moment při překvapivě nízkých otáčkách. K vynikající účinnosti motoru přispívá také optimalizovaná spotřeba, nižší úroveň emisí a dobré vlastnosti za studena.


Osmiválcový dvakrát přeplňovaný V-motor
Přednosti
Kombinace přeplňování dvěma turbodmychadly a přímého vstřikování vede v tomto čilém motoru s vysokým točivým momentem k obzvlášť efektivnímu spalování paliva. Výsledkem je nižší spotřeba paliva, ale obvyklý vysoký výkon motoru AMG.


Podrobnosti o technologii motoru
V nových zážehových motorech třídy GLE jsou mimořádně rychle fungující přesné piezoelektrické vstřikovače, které stříkají palivo do spalovacích komor, což zaručuje homogenní mrak směsi palivo-vzduch. Olejové čerpadlo s regulací podle požadavků chladí a promazává sestavu v souladu se zatížením a otáčkami motoru.


Podrobnosti o účinnosti
Velký objem katalytických konvertorů a jejich blízkost k motoru umožňuje jejich rychlou reakci; díky tomu se zážehové motory třídy GLE vyznačují nízkou úrovní emisí. Standardní funkce ECO start/stop dočasně vypne motor, pokud je vozidlo v klidu.


[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 80/1269/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Údaje uvedené pro spotřebu paliva a emise CO2 byly získány v souladu s předepsanou měřicí metodou (nařízení [ES] 715/2007 ve stávajícím platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

ALTERNATIVNÍ SYSTÉM POHONU

PLUG-IN HYBRID - elektruzující terénní schopnosti

ModelCylinder arrangement/numberDisplacement (cc)Rated output (kW at rpm)[1]Top speed (km/h)Fuel consumption, combined (l/100 km)[2]CO2 emissions combined (g/km)[2]
GLE 500 e 4MATIC V6 2996 – (245/5250–6000) – (245) – (3.5) – (80)

Vstupte do nové éry.
Staňte se jedním z prvních lidí, pro které je nový typ požitku z jízdy druhou přirozeností: nový model GLE 500 e 4MATIC je prvním SUV se systémem pohonu PLUG-IN HYBRID od Mercedes-Benz. Toto vozidlo kombinuje vyspělý elektrický pohon s terénní koncepcí třídy GLE.


Systém pohonu - vzrušující cesta kupředu.
Konfigurace pohonu, která kombinuje elektrický pohon s externě dobíjitelnou baterií a motor V6, inspiruje zbrusu nové způsoby myšlení. V okolí svého domova můžete jezdit bez emisí a zažít agilitu moderního SUV.


Díky výkonu lithium-iontové baterie 85 kW dokáže nový model GLE 500 e 4MATIC ujet až 30 kilometrů čistě v elektrickém režimu. Tak dokáže vyvinout rychlost až 120 km/h s nulovými emisemi CO2.

Je-li lithium-iontová baterie vybitá, dokáže se plně nabít za pouhé 2,5 hodiny. Pak v kombinaci s motorem V6 dodává vozu GLE působivou agilitu: 330 kW výkonu a 820 Nm točivého momentu zaručuje vzrušující zážitek z jízdy.[1]


Řízení - zážitek s pohonem PLUG-IN HYBRID
Kombinace elektrického motoru a zážehového motoru vám coby řidiči umožňuje zažít zbrusu novou dimenzi řízení. Model GLE 500 e 4MATIC se svými inovativními funkcemi změní veškeré vaše předsudky ohledně elektrické mobility.


Hmatový plynový pedál podporuje předvídatelné řízení: Pulzující signál plynového pedálu vás například upozorní na skutečnost, že aktuální rychlost stačí k dostižení pomaleji jedoucího vozidla před vámi.

Takzvaná obnova energie využívá kinetickou energii během zpomalování: energie získaná v tomto procesu se ukládá a slouží ke zvýšení elektrického výkonu.

A podpůrná funkce například usnadňuje předjíždění. Zážehový motor V6 je na krátkou dobu doplněn elektrickým motorem a tento mimořádný výkon posiluje pohon modelu GLE 500 e 4MATIC.

 [1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 80/1269/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Údaje uvedené pro spotřebu paliva a emise CO2 byly získány v souladu s předepsaným měřicím postupem (nařízení [ES] 715/2007 ve stávajícím platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

PŘEVODOVKA - RADOST VYJET

Jistota vytváří vnitřní klid.
Vychutnejte si klid, který vám přináší nová třída GLE prostřednictvím svého téměř nepostřehnutelného řazení. Vychutnejte si harmonické odstupňování převodových stupňů, které je více než shovívavé, chcete-li pár stupňů přeskočit. Vychutnejte si jistotu, kterou vám tato samočinná převodovka dává. Užívejte si.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.
Sedmistupňová samočinná převodovka 7G-TRONIC PLUS

Sedmistupňová samočinná převodovka 7G-TRONIC PLUS

Tato sedmistupňová samočinná převodovka kombinuje vysokou úroveň komfortu s potěšením z jízdy a účinností. Zaujme plynulým ovládáním a rychlým řazením rychlostních stupňů. Současně převodovka 7G-TRONIC PLUS přispívá ke snižování spotřeby paliva a emisí.


Sedm dopředných rychlostních stupňů zajišťuje méně výrazné změny v otáčkách motoru a optimální rozsah otáček. Vozidlo dokáže za všech okolností rychle zvýšit rychlost. Převodový systém automaticky přeřadí o jeden či více stupňů dolů a potenciál zrychlení se aktivuje ve zlomku sekundy.

Řazení jako ve voze Formule 1: řidič může řadit i ručně pomocí řadicích pádel DIRECT SELECT na volantu. Aniž by musel sundat ruce z volantu. Pomocí volicí páčky DIRECT SELECT na volantu lze pohodlně volit převodové režimy P, R, N a D.

K dispozici pouze pro modely se zážehovými motory. Není k dispozici pro modely AMG


Devítistupňová samočinná převodovka 9G-TRONIC
Zažijte jedinečný komfort při řazení: Vyvinuli jsme a patentovali konstrukci převodovky, která stanoví novou definici pohodlné, efektivní a dynamické jízdy.


Systém převodovky 9G-TRONIC dělá dojem svými obzvlášť rychlými změnami převodů a mimořádně jemnými procesy řazení. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva. Široký rozsah převodových poměrů umožňuje snížit otáčky motoru.

Zatímco se nijak nezměnily vynikající jízdní vlastnosti, zvýšil se jízdní komfort a snížil hluk. Protože tato převodovka může přeskakovat rychlostní stupně, je možné vícenásobné podřazování pro dynamické, skokové zvýšení rychlosti.

Optimalizace ve všech oblastech – od komponent převodovky až k oleji v samočinné převodovce, snížení provozního tlaku a nasazení upraveného softwaru – prodlužuje užitečnou životnost a intervaly údržby, zlepšuje komfort a zvyšuje efektivitu.

K dispozici pouze pro modely se vznětovými motory.


Převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
Znásobte požitek z jízdy, který díky naší samočinné převodovce 7G-TRONIC PLUS zažíváte již nyní. Na jejím základě byla vyvinuta převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC, která přináší ještě větší agilitu.


Automatická funkce dvojité spojky v tomto převodovém systému znásobuje emoční zážitek. Aktivuje se v režimech „S“ (sportovní) a „M“ (manuální). Každé přeřazení dolů v těchto režimech je doprovázeno přesnou dávkou dvojité spojky.

A díky upravenému tvaru a rychlejší odezvě plynového pedálu v režimech „S“ a „M“ zažijete skutečnou zábavu.

K dispozici jen pro modely AMG.

 

PÉROVÁNÍ - ovládá všechny disciplíny

 

Zažijte radost z řízení.
Příkré stoupání, náročný terén, nezpevněný povrch - nebo lákavý rovný úsek silnice před vámi: každý metr ujetý na jakémkoli typu povrchu je v novém voze GLE radostí. Pérování tohoto terénního vozu zvládne jakoukoli silnici nebo cestu bez námahy a má speciální nastavení pro každou jízdní situaci.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.Systém ACTIVE CURVE s aktivní příčnou stabilizací (nadstandardní)
Systém ACTIVE CURVE zatáčí jako na kolejích díky aktivním stabilizátorům pérování, omezuje naklánění vozu, a tím zaručuje vyšší jízdní komfort na silnicích. Při jízdě v terénu lepší kloubové spojení zvyšuje trakci.


Systém ACTIVE CURVE na jedné straně zvyšuje pohyblivost a na straně druhé požitek z pomalejší jízdy na okresních silnicích. Na druhé straně při vyšších rychlostech na dálnici zlepšuje jízdní stabilitu a udržování přímé stopy.

Standardní výbava modelů AMG. Není k dispozici pro modely GLE 250 d, GLE 250 d 4MATIC a GLE 500 e 4MATIC.


Sportovní pérování AMG
Vychutnejte si jedinečnou sportovní dynamiku. Pérování snižuje vůz podle jeho rychlosti. Kromě toho můžete vůz i zdvihnout, například kvůli lepšímu překonání nerovných vozovek. Výsledek: Značně zvýšená jízdní stabilita a komfort.


Základem tohoto systému pérování je balíček AIRMATIC včetně systému ACTIVE CURVE, který zlepšuje jízdní dynamiku spolu s komfortem pérování a jízdy, jak na silnici, tak v terénu. Pružinové vzpěry a tlumiče AMG dále zmenšují úhel náklonu a zaručují vynikající chování v zatáčkách.

K dispozici jen pro modely AMG.


Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost
Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost s variabilním převodovým poměrem a rychlou odezvou podporuje sportovní styl řízení. Nastavení křivky charakteristik řízení zajišťuje sportovní nebo komfortní pocit řízení podle zvoleného nastavení pérování.

K dispozici jen pro modely AMG.


Asistenční systém Direct-Steer s posilovačem řízení citlivým na rychlost a variabilním převodovým poměrem řízení
Systém Direct-Steer zvyšuje komfort řízení s posilovačem citlivým na rychlost pomocí variabilního převodového poměru řízení závislého na úhlu otočení volantu. Na silnicích s mnoha zatáčkami to vede např. k rychlejší reakci vozu a zvýšené stabilitě v přímém směru.


Ovladač DYNAMIC SELECT
Pomocí ovladače DYNAMIC SELECT na středové konzoli můžete snadno volit komfortní, sportovní, optimalizované zimní nebo zcela individuální nastavení pérování. Parametry, jako je motor, převodovka a řízení, se upraví podle zvoleného jízdního programu (nastavení pérování je k dispozici pouze ve spojení s nadstandardním balíčkem AIRMATIC).


Pomocí ovladače na středové konzoli lze volit čtyři různé jízdní programy. Po nastartování motoru se standardně volí vyvážené a co do spotřeby optimalizované nastavení „Comfort“.

Vyšší pohyblivost a dynamiku nabízí jízdní režim „Sport“ s přímější charakteristickou křivkou řízení, sportovnějším nastavením tlumení a modifikovanými body řazení.

Jízdní režim „Slippery“ zaručuje optimální jízdní vlastnosti na zledovatělých a zasněžených površích silnic. Umožňuje to snížené nastavení motoru a převodovky, které zaručuje nejlepší možný pohon. K lepší jízdní stabilitě přispívá zlepšená regulace systému ESP® a zvýšená schopnost odměřování hnacích sil.

Jízdní program „Individual“ umožňuje řidiči měnit individuální parametry podle vlastního přání – od řízení po hnací ústrojí a pérování.


Šasi s ocelovým pérováním a selektivním systémem tlumení
Kombinace ocelového pérování a selektivního tlumení tomuto pérování dodává agilitu a jízdní komfort. Systém tlumení se automaticky přizpůsobí jízdní situaci a tak zvyšuje tlumicí účinek a stabilitu, zejména na nerovném povrchu.

K dispozici pouze pro modely GLE 350 d 4MATIC, GLE 400 4MATIC a GLE 500 e 4MATIC.


Šasi s ocelovým pérováním a menší světlou výškou, včetně selektivního systému tlumení
Tvrdost tlumení tohoto šasi se mění v závislosti na rychlosti vozu, čímž je zajištěna konzistentní stabilita a výborná jízdní dynamika. Svou roli hraje i snížení vozu o jedenáct milimetrů.

K dispozici pouze pro modely GLE 250 d a GLE 250 d 4MATIC.

 

POHON VŠECH KOL - 4MATIC, přímá cesta k cílí Vaší cesty

Vždy připraven jet nejkratší trasou.
Na příkré silničce cestou na nezapomenutelnou vyhlídku, která završí váš výlet, i na mokré či zasněžené vozovce cestou do zaměstnání: systém pohonu všech kol nové třídy GLE vás ušetří zbytečného rozptylování, které by vás jinak připravilo o čas a dynamiku, a na silnici i v terénu vás obdaří soustředěním a kontrolou.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Pohon všech kol 4MATIC
Vynikající jízdní vlastnosti na jakémkoli povrchu – díky stálému pohonu všech kol 4MATIC v kombinaci se systémy ABS, ESP® a elektronickým trakčním systémem 4ETS. Trakce, jízdní dynamika a jízdní stabilita je podpořena v terénu i na silnici, za deště, náledí i sněžení.


A systém pohonu všech kol tohoto dosahuje bez spoléhání na konvenční uzávěry diferenciálů. Kola s nedostatečnou přilnavostí jsou cíleně brzděna a zvyšuje se hnací moment přenášený na kola s dostatečnou trakcí. Pomocí těchto rychlých automatických impulzů lze dosáhnout téměř stejného účinku jako pomocí tří uzávěr diferenciálů.

V srdci systému 4MATIC se nachází jednostupňová převodová skříň s otevřeným centrálním planetárním převodovým ústrojím, které se stará o vyrovnávání otáček mezi nápravami. Rozdělování síly mezi přední a zadní nápravou v poměru 50 : 50 zaručuje naprosto důvěryhodnou a vždy předvídatelnou manévrovací charakteristiku.

Není k dispozici pro model GLE 250 d.

 

Protiprokluzový systém (ASR)
Rozjezd nebo akcelerace na sněhu, mokré vozovce nebo nepevném povrchu – za těchto podmínek protiprokluzový systém ASR omezuje prokluzování kol a brání smyku vozidla.


Tento systém sleduje prokluzování kol pomocí senzorů otáček. Jestliže protiprokluzový systém zjistí, že kolo začalo prokluzovat, upraví otáčky kola brzděním a zásahem do systému řízení motoru. To omezuje smyk kola a jeho prokluzování.


Regulace rychlosti jízdy z kopce Downhill Speed Regulation (DSR)
Bezpečné a klidné řízení z kopce: tento systém umožňuje nastavení rychlosti prudkých sjezdů mezi 2 a 18 km/h a následné udržování takto nastavené rychlosti v mezích fyzikálních zákonů a s pomocí systému správy motoru, regulace převodovky a brzdových zásahů.

Není k dispozici pro model GLE 250 d.


Elektronický stabilizační systém ESP®
V kritických jízdních situacích elektronický stabilizační systém ESP® dokáže zabránit smyku vozidla. Pomocí cíleného brzdění jednotlivých kol ESP® omezuje tendence k přetočení nebo nedotočení volantu, a tím zvyšuje bezpečnost řízení.


Elektronický trakční systém (4ETS) pro pohon všech kol
Tento automatický a autonomní systém může v daném rozsahu rychlosti zasáhnout brzděním, aby zabránil prokluzování jednotlivých hnacích kol při rozjezdu nebo akceleraci nebo momentálnímu prokluzování obou hnacích kol v zatáčkách.

Není k dispozici pro model GLE 250 d.


Terénní jízdní program s přepínačem terénního režimu
Terénní režim převodovky nabízí ještě lepší terénní vlastnosti stiskem tlačítka. Upravené nastavení výkonu motoru, samočinné převodovky, ABS, ESP® a elektronického trakčního systému 4ETS zlepšuje trakci, zejména na nezpevněném povrchu.

K dispozici pouze pro modely GLE 250 d 4MATIC, GLE 350 d 4MATIC, GLE 400 4MATIC, GLE 500 e 4MATIC a GLE 500 4MATIC.

 

Komfort

Zjistěte, na čem skutečně záleží.
Vítejte v interiéru vozidla, v němž se jednou za čas můžete jednoduše naprosto uvolnit. Pamatujte, na čem skutečně záleží. Alespoň pro jednou sami sebe pořádně rozmazlujte. A dejte průchod svým přáním: ve vašem novém voze GLE se vám vyplní.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Čtyřpolohová bederní opěrka pro sedadlo řidiče a spolujezdce (nadstandardní)
Pomocí seřiditelné bederní opěrky lze upravit zakřivení opěradla tak, aby vyhovovalo osobním požadavkům řidiče a spolujezdce, a tak zlepšilo ergonomii a komfort sezení.

Dodává se jen ve spojení s paměťovým balíčkem. Standardní výbava modelů AMG.


Ambientní osvětlení ve třech barvách (nadstandardní)
Světlo je velmi důležité pro lidi a má velký vliv na pohodlí. Můžete určit, jakou atmosféru chcete mít ve svém voze: Uvolňující, vitální nebo dynamickou.


Nastupte a buďte jako doma – díky příjemnému podsvícení navozuje ambientní osvětlení v interiéru dokonalý pocit blahobytu. Tři barevné možnosti: je k dispozici bílá, jantarová a ledově modrá ke zkonfigurování vámi preferovaného světelného efektu. Máte na výběr pět úrovní jasu.

Všude využíváme LED technologii. Tento systém akcentuje obrysy a vysoce kvalitní vzhled interiérového designu a vytváří pocit bezpečnosti díky velkolepému vnímání prostoru. Současně omezuje oslnění protijedoucích vozidel.


Ionizace vnitřního vzduchu se vzduchovým filtrem (nadstandardní)
S tímto systémem lze výrazně zvýšit kvalitu vzduchu ve voze. Ionizace má osvěžující účinek a přispívá ke zvyšování komfortu. Filtrační systém, který zahrnuje dva filtry jemných částic/aktivní uhlíkové filtry, omezuje množství nečistot a důkladně redukuje zápach.


Automatická klimatizace THERMATIC se dvěma zónami klimatu
Od nynějška budete mít ve voze vždy optimální klima a vzduch prakticky bez prachu a jiných nečistot. A přední sedadla lze nastavit podle přání pasažérů díky možnosti samostatné regulace.


Automatická klimatizace THERMATIC umožňuje individuální nastavení teploty pro řidiče a spolujezdce ve dvou zónách a automatickou regulaci teploty a proudění a distribuce vzduchu. Teplotu lze nastavit samostatně na každé straně. Zajišťuje to několik senzorů, které registrují například vnitřní a venkovní teplotu a dopad slunečních paprsků.

Kromě toho kvalitu vzduchu v interiéru zlepšuje filtr jemných částic / filtr s aktivním uhlím. Ze vzduchu zachytává prach, saze a pyl a rovněž omezuje znečišťující látky a zápach.


Automatická klimatizace THERMOTRONIC se třemi zónami klimatu (nadstandardní)
Od nynějška budete mít ve voze vždy optimální klima a vzduch prakticky bez prachu a jiných nečistot. A přední sedadla lze nastavit podle přání pasažérů díky možnosti samostatné regulace.


Systém automatické klimatizace se třemi zónami klimatu a třemi klimatickými režimy vytváří v kabině individuální pocitově příjemné klima. Teplotu a proudění vzduchu lze nastavit zvlášť pro řidiče, spolujezdce a zadní část vozu. Senzory udržují konstantní nastavení v každé zóně.

Kromě toho kvalitu vzduchu v interiéru zlepšuje filtr jemných částic / filtr s aktivním uhlím.


Paměťový balíček (nadstandardní)
Bude-li vůz používat několik osob, pak paměťový balíček nabízí mimořádně komfortní obsluhu. Stiskem tlačítka lze uložit a vyvolat až tři polohy elektrických předních sedadel, sloupku řízení a vnějších zrcátek. Balíček pomáhá také při parkování.


Při zařazení zpátečky se automaticky zatáhne vnější zrcátko na straně spolujezdce, aby měl řidič lepší přehled. Po vyřazení zpátečky se zrcátko vrátí do své původní polohy.

Standardní výbava modelů AMG.


Vyhřívaný multifunkční volant (nadstandardní)
Za chladných dnů funkce vyhřívání volantu rychle optimalizuje teplotu úchopu, a vaše ruce tak zůstanou v teple. Spínač pro zapínání a vypínání této funkce se nachází hned vedle volantu. Teplota se pohybuje okolo 35 stupňů Celsia.

Není k dispozici pro modely AMG.


Dynamicky tvarovaná sedadla řidiče a spolujezdce, včetně masážní funkce, luxusních opěrek hlavy a hloubkového seřizování sedáků (nadstandardní)
Do cíle dojedete odpočatí a v plné formě: Díky svým nafukovacím vzduchovým komorám aktivní dynamicky tvarovaná sedadla s masážní funkcí zajišťují nejlepší možný komfort sezení. Řidič i spolujezdec si mohou sedadlo uzpůsobit podle sebe. Sedadla mají čtyřpolohovou bederní opěrku a luxusní opěrku hlavy.


Elektricky ovládaná prosklená panoramatická střecha s komfortní funkcí zavírání, funkcí automatického zatahování a funkcí zavírání PRE-SAFE® (nadstandardní)
Tento střešní systém s velkými zasklenými plochami zaručuje obzvlášť jasné a příjemné prostředí v interiéru. Skládá se z pevné zadní skleněné panoramatické sekce a elektricky ovládané přední posuvné skleněné sekce sloužící k větrání interiéru v případě potřeby.


Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (nadstandardní)
V chladných dnech vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce rychle poskytuje příjemné teplo podle potřeby. Každý cestující si může stiskem tlačítka vybrat jeden ze tří stupňů.

Standardní výbava modelů AMG.


Klimatizovaná sedadla řidiče a spolujezdce (nadstandardní)
Díky aktivní ventilaci v horkých dnech klimatizovaná sedadla rychle ochlazují svůj povrch na příjemnou teplotu a vytváří na sedadle vyvážené klima. V chladném počasí vyhřívání sedadel na požádání poskytuje příjemné teplo podle potřeby.


Vyhřívaná zadní sedadla (nadstandardní)
Usadíte-li se v chladných dnech v zadní části vozu, můžete si s vyhřívanými sedadly okamžitě užívat příjemného tepla. Cestující na dvou vnějších sedadlech si mohou stiskem tlačítka vybrat ze tří stupňů. Vyhřívání se automaticky ztlumí a vypne.


Sluneční clony s osvětlenými toaletními zrcátky, otočné do stran
Dvojitá sluneční clona se skládá z běžné skládací a otočné clony a druhé skládací clony pod ní. Řidič a spolujezdec tak mají ochranu vpředu i po straně současně.


Pomocné vytápění a větrání, včetně funkce dálkového ovládání (nadstandardní)
Systém pomocného vytápění dokáže vytopit nebo vyvětrat interiér vozu před zahájením jízdy – pomocí časovače, ovládacího tlačítka ve voze nebo dálkového ovládání. V zimních podmínkách odstraňuje – nebo zkracuje – časově náročné seškrabávání ledu z namrzlých čelních skel. Tento systém poháněný palivem funguje nezávisle na motoru.

Není k dispozici pro modely AMG a model GLE 500 e 4MATIC. 


Elektricky nastavitelná přední sedadla
Snadno použitelný elektricky ovládaný mechanismus umožňuje individuální nastavení předních sedadel do ideální polohy. Nastavení se provádí intuitivně pomocí ergonomicky navržených spínačů na klávesnici ve dveřích na straně řidiče a spolujezdce.

 

 

 

 

 

 

Bezpečnost

 

BEZPEČNOST STOJÍ V CENTRU VŠEHO DĚNÍ

Komplexní koncepce bezpečnosti od společnosti Mercedes-Benz dělí bezpečnost vozidla do čtyř fází:
Prakticky žádná jiná oblast neinspiruje konstruktéry společnosti Mercedes-Benz k trvalému dosahování tak působivých výsledků jako výzkum nových bezpečnostních technologií. První významný milník, co se týče bezpečnosti, sahá do 50. let 20. století, kdy Béla Barényi vynalezl bezpečnostní buňku pro cestující. Ta je dnes jen jednou z mnoha součástí komplexní koncepce bezpečnosti, která ještě více přibližuje vozy Mercedes-Benz k naší vizi řízení bez nehod.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Fáze 1: Bezpečná jízda.

Většina nehod začíná dlouho před skutečnou srážkou: v důsledku ztráty koncentrace, špatné viditelnosti nebo rizik, která nelze předvídat. Proto bezpečnostní koncepce Mercedes-Benz využívá řadu opatření, která každý den podporují bezpečné řízení a pomáhají vám udržet pod kontrolou kritické situace.


Systém ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
V našich vozech dáváme přednost bezpečnosti – standardní výbavou počínaje. Vyzkoušené systémy vám pomohou ve složitých situacích, s nimiž se můžete denně setkat v silničním provozu.


Tento brzdný systém zvyšuje jízdní pohodlí a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry s pomocí základní funkce protiblokovacího brzdného systému ABS, zatímco jeho praktické funkce na straně druhé usnadňují řešení jízdních situací, které se každý den opakují.

Pomocí přípravy brzd na brzdění se brzdová obložení přiblíží ke kotoučům, když řidič náhle uvolní akcelerátor. Získá se tak drahocenný čas, což zkrátí reakční dobu brzd a umožní zkrátit brzdnou dráhu.

Tento systém rovněž zasahuje tak, aby pomohl řidiči na svazích, a tím přispěl k uvolněnějšímu cestování. Funkce Hill-Start Assist zabraňuje samovolnému couvání vozidla v kopci při přesunu nohy z brzdového pedálu na plynový. Funkce HOLD udrží vozidlo v klidu, aniž byste museli pořád brzdit.

K bezpečnosti nakonec dále přispívá funkce vysoušení brzd: Za deště nebo v podobných podmínkách se vydávají krátké brzdové impulzy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné. Voda, která se nashromáždila na brzdových kotoučích, se tak vysuší, což výrazně zkracuje reakční dobu brzd.


Adaptivní brzdová světla
Blikající brzdová světla mohou pomáhat v nouzových situacích podstatně zkrátit reakční doby účastníků silničního provozu nacházejících se za vozem. Adaptivní brzdová LED světla tak významně přispívají k zabránění nárazům do zadní části vozu.

Není k dispozici pro modely AMG.


Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (nadstandardní)
Řízení je někdy hektické. Stresující může být zejména hledání parkovacího místa. Tento systém vám, řidiči, pomůže. Méně stresu výměnou za větší komfort a bezpečnost.


Systém usnadňuje hledání parkovacího místa a samotné parkování na podélných i kolmých místech; pomáhá také při výjezdu z podélného parkovacího místa. Automaticky navádí vůz na parkovací místa a přebírá za řidiče řízení a brzdění.

Systém oznámí symbolem „P“ a směrovou šipkou na multifunkčním displeji přístrojové desky, že nalezl vhodné parkovací místo. Se standardním nastavením systém sleduje pravou stranu vozovky, při zapnutí levého ukazatele směru rovněž levou stranu vozovky.

Řídící manévr probíhá automaticky, ale řidič může kdykoli zasáhnout. Řidič musí pouze ovládat pedály plynu a brzdy; parkování bude vyžadovat nanejvýš sedm pohybů.

Elektronický parkovací asistent PARKTRONIC sleduje prostor před přední a zadní částí vozu během manévrování a varuje řidiče, zjistí-li možnost kolize.


Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST
Vždy na vás dáváme pozor. Systém ATTENTION ASSIST analyzuje váš styl řízení při rychlosti od 60 do 200 km/h a na základě získaných poznatků vás včas upozorní, když je čas na odpočinek. Pro vaši vlastní bezpečnost.


Tento systém může zvýšit bezpečnost zejména na dlouhých cestách a za jízdy v noci. Systém ATTENTION ASSIST na základě činnosti řidiče rozpoznává typické příznaky únavy a vážně nepozornosti a vydává vizuální a zvuková upozornění na nastupující mikrospánek.


Brzdový asistent BAS
Navzdory veškerým preventivním opatřením může nastat kritická situace. Například když vozidlo před vámi najednou prudce zpomalí. V takovém případě funkce Brake Assist pomáhá řidiči tak, že vyvine přiměřenou brzdnou sílu, která se s nebezpečnou situací vyrovná.


Tento systém dokáže rozpoznat nouzové zastavení prováděné řidičem a ve zlomku sekundy zvýší brzdný tlak, aby se zkrátila brzdná dráha. Aby to bylo možné, Brake Assist interpretuje rychlost, při níž byl sešlápnut brzdový pedál.

Protiblokovací brzdný systém (ABS) současně měří brzdnou sílu až do hranice, kdy kola začínají prokluzovat, aby bylo vozidlo za všech okolností ovladatelné. Jakmile řidič uvolní brzdový pedál, automatické posílení brzd se znovu ukončí.


Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS, včetně (nadstandardního) systému varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Maximální podpora a pomoc, minimální stres: Tento systém využívá filozofii unikátního řízení, které se dívá vpřed. Dokáže totiž rozpoznat kritické situace, než to dokážete vy, a varovat vás. V případě potřeby i zasáhne.

Tento inovativní asistenční systém automaticky pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a zbavuje jej části stresu na dlouhých cestách a při popojíždění v kolonách. Bude-li překročena bezpečná vzdálenost, systém vydá vizuální varování a zvukové varování, bude-li hrozit nebezpečí srážky.

Systém zohlední i zvolený jízdní program „Economy“ nebo „Sport“ a podle toho zrychlí buď umírněněji nebo dynamicky. „Podjíždění“ na dálnicích a podobných hlavních silnicích je eliminováno nastavením kontroly vzdálenosti na vozidla v předjížděcím pruhu.

Během popojíždění v kolonách systém DISTRONIC PLUS automaticky používá brzdy – v případě nutnosti, dokud se vozidlo úplně nezastaví. Pokud systém zjistí, že je nutné silnější brzdění, zazní přerušovaný varovný tón a na přístrojové desce se rozsvítí varovný symbol.

Není k dispozici pro model GLE 500 e 4MATIC.


Elektronický stabilizační systém ESP®
V kritických jízdních situacích elektronický stabilizační systém ESP® dokáže zabránit smyku vozidla. Pomocí cíleného brzdění jednotlivých kol ESP® omezuje tendence k přetočení nebo nedotočení volantu, a tím zvyšuje bezpečnost řízení.


Systém inteligentního LED osvětlení (nadstandardní)
Dívejte se, jak se dívá váš vůz. A reaguje: Různé počasí, světelné a jízdní podmínky znamenají různé požadavky na světla vozu.

Pro lepší viditelnost na silnicích nižší třídy a dálnicích se inteligentní systém LED světel při zatáčení nebo jízdě v zatáčkách přizpůsobuje světelným a jízdním podmínkám. Kromě své charakteristické vizuální přitažlivosti zvyšuje LED technologie intenzitu světla a omezuje oslnění. A světla se za dobu životnosti vozu nemusí měnit.

Tento systém používá mimoměstská světla a dálniční světla místo tlumených světlometů. Osvětluje krajnice jasněji a šířeji než běžné reflektory. Řidiči to pomáhá lépe se orientovat a rychleji reagovat.

K další systémové výbavě patří:


Funkce aktivního osvětlení pro výrazně lepší svícení do zatáček
Vylepšená mlhová světla pro lepší orientaci za špatné viditelnosti
Nezávisle aktivovaná funkce Cornering světlometů (svícení do zatáček)
Standardní výbava modelů AMG.


Kamera pro couvání s dynamickými vodicími čarami na displeji (nadstandardní)
Zaměřte se na to podstatné: Na to, co se děje před vámi. I když byste se měli ve skutečnosti dívat za sebe. Parkování a manévrování při couvání je mnohem snadnější a bezpečnější za pomoci zadní parkovací kamery.

Automaticky se zapne po zařazení zpátečky a na displeji CENTRAL MEDIA DISPLAY řidiči ukazuje okolí za vozidlem a dynamické vodicí čáry.

Tak má řidič nerušený přehled o jízdních manévrech. Na displeji jsou rovněž zobrazovány pohybující se a stacionární předměty. V kombinaci s nadstandardním tažným zařízením tento systém poskytuje další funkce, které zjednodušují obsluhu/připojování přívěsu pomocí speciálních naváděcích čar a režimu přiblížení.


Asistent pro boční vítr Crosswind Assist
V silných nárazech bočního větru může tento systém pomoci řidiči udržet směr jízdy. Cílené brzdění výrazně omezuje boční driftování vozu. To zvyšuje řidičův pocit bezpečí a pomáhá předcházet nesprávným reakcím.

Systém udržování vozidla v jízdním pruhu Lane Keeping Assist (nadstandardní)
Nepozornost a únava mohou způsobit, že vyjedete ze svého jízdního pruhu, aniž byste si to uvědomili. Tento systém je schopen rozpoznat neúmyslná opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu.

Hlídání mrtvého úhlu Blind Spot Assist (nadstandardní)

Tento systém umožňuje zmírnit jedno z hlavních nebezpečí v provozu. Je-li zjištěno vozidlo v mrtvém úhlu, na vnějším zrcátku se objeví červený trojúhelník. Pokud si řidič tohoto vizuálního upozornění nevšimne a aktivuje ukazatel směru, systém vydá další, tentokrát zvukové varování.


Systém rozpoznávání značek Traffic Sign Assist (nadstandardní)
Tento systém dokáže rozpoznat rychlostní omezení, značky „zákaz vjezdu“ a „zákaz předjíždění“ a konec jejich platnosti a zobrazuje je na přístrojové desce. Budou-li na místě příslušné značky, systém vyšle k řidiči vizuální a zvukové varování, bude-li vjíždět do jednosměrné ulice v opačném směru.


Fáze 2: V kritických situacích.


Značka Mercedes-Benz je symbolem bezpečnosti automobilů. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby byla každá jízda tak bezpečná, jak jen může být.


Protiblokovací brzdný systém (ABS)
Ještě efektivnější zvládnutí kritických situací: Za tímto účelem konstruktéři společnosti Mercedes-Benz zdokonalili systém, který je s nadšením přijímán již po celá desetiletí. Vůz lze ovládat i tehdy, když se situace stává vysoce kritickou.


Zejména během nouzového brzdění zaručuje protiblokovací brzdný systém (ABS) vyšší jízdní bezpečnost tím, že zabraňuje zablokování kol. To pomáhá řidiči udržovat kontrolu nad vozidlem, například během prudkých manévrů nebo při brzdění na kluzké vozovce.


Protiprokluzový systém (ASR)
Rozjezd nebo akcelerace na sněhu, mokré vozovce nebo nepevném povrchu – za těchto podmínek protiprokluzový systém ASR omezuje prokluzování kol a brání smyku vozidla.


Tento systém sleduje prokluzování kol pomocí senzorů otáček. Jestliže protiprokluzový systém zjistí, že kolo začalo prokluzovat, upraví otáčky kola brzděním a zásahem do systému řízení motoru. To omezuje smyk kola a jeho prokluzování.


Systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Během řízení je nesmírně důležité sledovat, co se děje kolem vás. Díky naší technologii váš výhled rozšíříme. Tak, abyste vy nebo systém Adaptive Brake Assist mohli včas zasáhnout.


Tento systém řidiče vizuálně varuje, pokud se příliš zkrátí vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla, a v případě nebezpečí kolize přidá i zvukové varování. Poté je možné podpořit brzdění prováděné řidičem, a jestliže nebude řidič reagovat, lze vůz zpomalit nezávisle na něm.

Za tímto účelem jsme zkombinovali radarové blízkostní varování, podporu brzdění poskytovanou adaptivním systémem Brake Assist a funkci částečného autonomního brzdění. Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla při rychlosti 30 až 250 km/h na několik sekund zkrátí pod předem nastavenou hodnotu, na přístrojové desce se rozsvítí výstražná kontrolka. Pokud se tato vzdálenost bude i nadále rychle zkracovat, ozve se také kolísavý výstražný tón.

Potenciální srážku s pohybujícím se předmětem lze zjistit v rychlostech 7 až 250 km/h – a se stacionárním předmětem v rychlostech 7 až zhruba 70 km/h. Pokud řidič zareaguje nouzovým zabrzděním, může mu Adaptive Brake Assist pomoci. V případě potřeby posílí brzdný tlak a pomůže zabránit srážce, bude-li to možné.

Pokud řidič nereaguje, systém zahájí nezávislé částečné brzdění. To výrazně snižuje rychlost jízdy a řidič dostane další haptické varování. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný pro zabránění nárazu do zadní části vozu.


Elektronický trakční systém (4ETS) pro pohon všech kol
Tento automatický a autonomní systém může v daném rozsahu rychlosti zasáhnout brzděním, aby zabránil prokluzování jednotlivých hnacích kol při rozjezdu nebo akceleraci nebo momentálnímu prokluzování obou hnacích kol v zatáčkách.

Není k dispozici pro model GLE 250 d.


Systém PRE-SAFE®
Každý vůz Mercedes-Benz se pyšní desetiletími zkušeností z bezpečnostních technologií – díky čemuž se kritické situace stávají ještě více nepravděpodobnými. Pokud by však mělo přesto dojít ke kritické situaci, tento systém vám pomůže s preventivními a ochrannými opatřeními.


Systém PRE-SAFE® kombinuje pasivní a aktivní prvky. Bezpečnostní pásy a airbagy chrání cestující ve voze účinněji, pokud jsou jejich součástí aktivní systémy, jako například balíčky asistence řízení nebo asistent brzdění Brake Assist.

Systém PRE-SAFE® nepřetržitě vyhodnocuje senzorické údaje z dalších systémů, jako je elektronický stabilizační program ESP® a brzdový asistent BAS Brake Assist, a dokáže rozeznat situace, jako je výrazná přetáčivost/nedotáčivost vozu a nouzové brzdění.

Systém je schopen rozeznat kritické situace při řízení předem a zahájit preventivní kroky pro ochranu cestujících v případě hrozící nehody. K těmto krokům patří například zpětné předpínání pásů a automatické zavření všech otevřených oken.

Systém má následující funkce:

 • Větší ochrana cestujících prostřednictvím ochranných mechanismů
 • Ochrana cestujících před předměty, které mohou vniknout do vozu nebo létat kolem
 • Podpora ochranné funkce pásů a airbagů
 • Fáze 3: Při nehodě.
 • Automobily značky Mercedes-Benz mají mnoho bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Kdyby však došlo k nejhoršímu, aktivuje se řada bezpečnostních systémů, které poskytnou všem cestujícím ve vozidle nejlepší možnou ochranu. Ty zahrnují ochranu cestujících, stejně jako ochranu jiných účastníků silničního provozu.


Airbagy pro řidiče a spolujezdce
Naše vozy nabízejí hojnost bezpečnostních technologií. Některé z nich jste dosud nespatřili. A tak by to mělo být – protože tyto systémy zde jsou jen pro ty nejhorší scénáře. Aby chránily vás a vaše spolucestující.


V případě srážky pomáhají airbagy chránit trup a hlavu řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných úrazů při nehodě. Nafouknutí airbagů je úměrné síle nárazu.


Ochrana chodců (aktivní kapota)
Naše vozy jsou navrženy tak, aby aktivně zasahovaly v případě nebezpečí nebo v situaci, kdy již střetu nelze zabránit. S cílem co možná nejvíce snížit dopad nehody. Funkce aktivní kapoty patří mezi tyto bezpečnostní systémy.


V případě nárazu přídě vozu do chodce se zvedne zadní část kapoty motoru. Zvětšená vzdálenost od sestav motorového prostoru vytváří další deformační prostor, který může zmírnit riziko zranění chodce v některých scénářích.

Není k dispozici pro modely AMG.


Kolenní airbag pro řidiče
Kolenní airbag řidiče pomáhá při nárazu chránit nohy a rovněž stabilizuje celé tělo. Dokáže tak zmírnit závažnost zranění v důsledku nehody.


Ochrana proti bočnímu nárazu
Vysoce pevná konstrukce bočních stěn nabízí cestujícím maximální možnou ochranu v případě bočního nárazu


Boční airbagy pro řidiče a spolujezdce (kombinovaný hrudní/kyčelní airbag)
V případě boční srážky pomáhají boční airbagy chránit horní části trupu a pánevní části těla řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných úrazů při nehodě.


Boční airbagy v zadní části vozu, vlevo i vpravo (nadstandardní)
Hruď cestujících na zadních sedadlech je při boční srážce chráněna bočními airbagy. Jsou integrovány do zadních bočních panelů a rozvíjí se ve výšce hrudi mezi bokem vozu a cestujícími.


Přední senzory a senzory překlopení
Společnost Mercedes-Benz se blíží naprosté bezpečnosti s předními senzory a senzory překlopení. Při předním nárazu nebo překlopení vozidla systém zajistí, že se rychle a adekvátně situaci aktivují příslušné systémy, jako jsou airbagy a napínače bezpečnostních pásů.

Přední senzory dokážou snížit prodlevu mezi nárazem a aktivací napínačů bezpečnostních pásů. Airbagy se aktivují ve dvou fázích, dříve a v závislosti na situaci.

Ovládací jednotka využívá data získaná ze senzorů překlopení k aktivaci napínačů bezpečnostních pásů a obou okenních airbagů, které slouží jako ochrana mezi cestujícím a bočním oknem. V případě bočního nárazu se aktivuje pouze okenní airbag na straně nárazu.


Okenní airbagy
Při bočním nárazu okenní airbagy pokrývají boční okna a pomáhají snižovat riziko nárazu hlavy do boků vozidla nebo předmětů, které do vozidla mohou vniknout. To chrání řidiče a spolujezdce.


Fáze 4: Po nehodě.

Za účelem omezení následných škod po nehodě a poskytnutí pomoci záchranné službě se aktivuje několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nárazu zaregistrovaného systémem:

 • Nejlepší možná ochrana: Lze automaticky vypnout motor a přerušit přívod paliva.
 • Nápadné osvětlení: Lze automaticky aktivovat výstražná světla a nouzové vnitřní osvětlení, aby se zabránilo dalším nehodám a rychleji se našlo havarované vozidlo.
 • Automatická ventilace: Pokud zafungují airbagy, automaticky se otevřou elektricky ovládaná okna.
 • Snadné otevírání: Po nehodě se automaticky odemknou dveře, aby se usnadnila záchrana cestujících pracovníky záchranné služby vyžadující otevření dveří.
 • Opatření, která mohou pomoci záchranným službám: Integrované havarijní spoje mezi blatníkem a dveřmi mohou usnadnit otevření dveří po čelním nárazu.
 • Užitečné spojení: V případě nehody může systém nouzového volání Mercedes-Benz rozhodujícím způsobem urychlit příjezd záchranářů na místo nehody. Data se přenášejí prostřednictvím mobilního připojení a komunikačního modulu s vlastní SIM kartou. Tísňové volání je tedy nezávislé na vašem mobilním telefonu, který může být poškozen nebo vybit.
 • Když jde o záchranu cestujících po nehodě, záleží na každé sekundě. Proto společnost Daimler vymyslela nálepku pro záchranáře, drobnou, ale účinnou inovaci, která poskytuje záchranným službám okamžitý přístup ke konstrukčním detailům vozu významným pro bezpečnost přímo na místě nehody. Nálepky s QR kódem jsou připevněny na víčko palivové nádrže vozu a na sloupek B na opačné straně. Lze je snadno dodatečně umístit a jsou součástí řad specifikací pro všechna nová vozidla. V případě nouze může personál záchranných služeb naskenovat QR kód chytrým telefonem nebo tabletem pro rychlý a spolehlivý přístup k příslušné kartě pro záchranáře, která jim usnadní jejich práci.[1]


Získejte další informace o nálepce s pokyny pro nouzovou situaci
Společnost Mercedes-Benz také vydala vícejazyčné záchranné pokyny (které jsou po celém světě k dispozici na internetu) jako zdroj informací pro záchranné služby.


Záchranné pokyny pro záchranné služby (internetová stránka společnosti Daimler)

 

Životní prostředí

Environmentálně kompatibilní koncepce.
BlueEFFICIENCY od společnosti Mercedes-Benz znamená průkopnickou technologii zvyšující účinnost a inovativní balíčky systémů určených k optimalizaci spotřeby paliva a úrovně emisí.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Systémy BlueEFFICIENCY.
Systémy BlueEFFICIENCY jsou komplexními optimalizacemi vozu, které pomáhají šetřit palivo a snižují zatížení životního prostředí. I v novém voze GLE jsou nejúčinnější motory vždy zkombinovány s nejlepšími dostupnými funkcemi s cílem udržet spotřebu paliva na minimu.

Patří sem:


Aerodynamika
Výjimečné aerodynamické vlastnosti mají rozhodující vliv na spotřebu paliva. Proto jsme při plánování nové třídy GLE použili nejmodernější postupy s cílem vyvinout opatření pro maximální snížení odporu. Výsledkem je koeficient odporu 0,32. Jeden z nejlepších ve své třídě.


K vynikajícímu koeficientu odporu kromě toho přispívá zakrytí spodku karoserie a motorového prostoru, které optimalizuje odvod chladicího vzduchu z motorového prostoru a snižuje ztráty způsobované překážkami bránícími proudění a turbulencemi. Vzduchové turbulence také snižuje střešní spoiler na víku zavazadlového prostoru.

Tyto výjimečné aerodynamické vlastnosti lze ocenit i přímo v interiéru vozidla: Praktický veškerý hluk způsobovaný prouděním vzduchu a vibracemi byl eliminován.


Funkce ECO start/stop
Jaký je nejlepší způsob šetření paliva a snižování úrovně emisí? Funkce umožňující automatické vypnutí motoru vždy, když nebude zapotřebí. Jakmile dojde k uvolnění brzdy nebo sešlápnutí plynového pedálu, motor se opět zapne.


Automatické vypnutí motoru stojícího vozu, například v koloně nebo před semafory, snižuje spotřebu paliva a emise a šetří náklady na palivo. Funkce ECO start/stop funguje obzvlášť efektivně, rychle a tiše.


Slučitelnost s životním prostředím a recyklovatelnost
Při výrobě nového vozu GLE je kladen velký důraz na používání materiálů, které jsou recyklovatelné a nevylučují mnoho emisí. Podle kalkulace na základě normy ISO 22628 nový vůz GLE dosahuje procenta recyklovatelnosti 85 % a procenta obnovitelnosti až 95 %.


Mezi materiály a postupy šetrné k životnímu prostředí patří:

 • Energeticky úsporná a mimořádně trvanlivá LED technologie pro mnohé osvětlovací funkce v interiéru i v exteriéru vozu
 • Inovativní postup lakování s minimálním dopadem na životní prostředí
 

Dojeďte bezpečně

Na cestě k řízení bez nehod.
To, co před deseti lety začalo technologií PRE-SAFE® a pokračovalo systémem DISTRONIC PLUS, se nyní stalo novou dimenzí řízení vozu: Inteligentní řízení Mercedes-Benz – komfort a bezpečnost jsou nyní lépe propojeny. Prohlédněte si a osahejte nový vůz GLE.

Pomocí sítě – které naši odborníci říkají „splynutí senzorů“ – asistenční systémy analyzují složité situace a díky zdokonaleným periferním senzorům efektivněji rozpoznávají nebezpečí v silničním provozu.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.Balíček Driving Assistance a bezpečnost


Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS, včetně funkce Stop&Go Pilot (nadstandardní)
Maximální podpora a pomoc, minimální stres: Tento systém využívá filozofii unikátního řízení, které se dívá vpřed. Dokáže totiž rozpoznat kritické situace, než to dokážete vy, a varovat vás. V případě potřeby i zasáhne.


Tento inovativní asistenční systém automaticky pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a zbavuje jej části stresu na dlouhých cestách a při popojíždění v kolonách. Bude-li překročena bezpečná vzdálenost, systém vydá vizuální varování a zvukové varování, bude-li hrozit nebezpečí srážky.

Systém zohlední i zvolený jízdní program „Economy“ nebo „Sport“ a podle toho zrychlí buď umírněněji nebo dynamicky. „Podjíždění“ na dálnicích a podobných hlavních silnicích je eliminováno nastavením kontroly vzdálenosti na vozidla v předjížděcím pruhu.

Během popojíždění v kolonách systém DISTRONIC PLUS automaticky používá brzdy – v případě nutnosti, dokud se vozidlo úplně nezastaví. Pokud systém zjistí, že je nutné silnější brzdění, zazní přerušovaný varovný tón a na přístrojové desce se rozsvítí varovný symbol.

Není k dispozici pro model GLE 500 e 4MATIC.


Systém ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
V našich vozech dáváme přednost bezpečnosti – standardní výbavou počínaje. Vyzkoušené systémy vám pomohou ve složitých situacích, s nimiž se můžete denně setkat v silničním provozu.


Tento brzdný systém zvyšuje jízdní pohodlí a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry s pomocí základní funkce protiblokovacího brzdného systému ABS, zatímco jeho praktické funkce na straně druhé usnadňují řešení jízdních situací, které se každý den opakují.

Pomocí přípravy brzd na brzdění se brzdová obložení přiblíží ke kotoučům, když řidič náhle uvolní akcelerátor. Získá se tak drahocenný čas, což zkrátí reakční dobu brzd a umožní zkrátit brzdnou dráhu.

Tento systém rovněž zasahuje tak, aby pomohl řidiči na svazích, a tím přispěl k uvolněnějšímu cestování. Funkce Hill-Start Assist zabraňuje samovolnému couvání vozidla v kopci při přesunu nohy z brzdového pedálu na plynový. Funkce HOLD udrží vozidlo v klidu, aniž byste museli pořád brzdit.

K bezpečnosti nakonec dále přispívá funkce vysoušení brzd: Za deště nebo v podobných podmínkách se vydávají krátké brzdové impulzy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné. Voda, která se nashromáždila na brzdových kotoučích, se tak vysuší, což výrazně zkracuje reakční dobu brzd.


Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST
Vždy na vás dáváme pozor. Systém ATTENTION ASSIST analyzuje váš styl řízení při rychlosti od 60 do 200 km/h a na základě získaných poznatků vás včas upozorní, když je čas na odpočinek. Pro vaši vlastní bezpečnost.


Tento systém může zvýšit bezpečnost zejména na dlouhých cestách a za jízdy v noci. Systém ATTENTION ASSIST na základě činnosti řidiče rozpoznává typické příznaky únavy a vážně nepozornosti a vydává vizuální a zvuková upozornění na nastupující mikrospánek.


Brzdový asistent BAS PLUS s asistentem Cross-Traffic (nadstandardní)
Navzdory veškerým preventivním opatřením může nastat kritická situace. Například když vozidlo před vámi najednou prudce zpomalí. V takovém případě funkce Brake Assist pomáhá řidiči tak, že vyvine přiměřenou brzdnou sílu, která se s nebezpečnou situací vyrovná.


Tento systém dokáže rozpoznat nouzové zastavení prováděné řidičem a ve zlomku sekundy zvýší brzdný tlak, aby se zkrátila brzdná dráha. Aby to bylo možné, Brake Assist interpretuje rychlost, při níž byl sešlápnut brzdový pedál.

Protiblokovací brzdný systém (ABS) současně měří brzdnou sílu až do hranice, kdy kola začínají prokluzovat, aby bylo vozidlo za všech okolností ovladatelné. Jakmile řidič uvolní brzdový pedál, automatické posílení brzd se znovu ukončí.


Systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Během řízení je nesmírně důležité sledovat, co se děje kolem vás. Díky naší technologii váš výhled rozšíříme. Tak, abyste vy nebo systém Adaptive Brake Assist mohli včas zasáhnout.


Tento systém řidiče vizuálně varuje, pokud se příliš zkrátí vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla, a v případě nebezpečí kolize přidá i zvukové varování. Poté je možné podpořit brzdění prováděné řidičem, a jestliže nebude řidič reagovat, lze vůz zpomalit nezávisle na něm.

Za tímto účelem jsme zkombinovali radarové blízkostní varování, podporu brzdění poskytovanou adaptivním systémem Brake Assist a funkci částečného autonomního brzdění. Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla při rychlosti 30 až 250 km/h na několik sekund zkrátí pod předem nastavenou hodnotu, na přístrojové desce se rozsvítí výstražná kontrolka. Pokud se tato vzdálenost bude i nadále rychle zkracovat, ozve se také kolísavý výstražný tón.

Potenciální srážku s pohybujícím se předmětem lze zjistit v rychlostech 7 až 250 km/h – a se stacionárním předmětem v rychlostech 7 až zhruba 70 km/h. Pokud řidič zareaguje nouzovým zabrzděním, může mu Adaptive Brake Assist pomoci. V případě potřeby posílí brzdný tlak a pomůže zabránit srážce, bude-li to možné.

Pokud řidič nereaguje, systém zahájí nezávislé částečné brzdění. To výrazně snižuje rychlost jízdy a řidič dostane další haptické varování. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný pro zabránění nárazu do zadní části vozu.


Systém PRE-SAFE®
Každý vůz Mercedes-Benz se pyšní desetiletími zkušeností z bezpečnostních technologií – díky čemuž se kritické situace stávají ještě více nepravděpodobnými. Pokud by však mělo přesto dojít ke kritické situaci, tento systém vám pomůže s preventivními a ochrannými opatřeními.


Systém PRE-SAFE® kombinuje pasivní a aktivní prvky. Bezpečnostní pásy a airbagy chrání cestující ve voze účinněji, pokud jsou jejich součástí aktivní systémy, jako například balíčky asistence řízení nebo asistent brzdění Brake Assist.

Systém PRE-SAFE® nepřetržitě vyhodnocuje senzorické údaje z dalších systémů, jako je elektronický stabilizační program ESP® a brzdový asistent BAS Brake Assist, a dokáže rozeznat situace, jako je výrazná přetáčivost/nedotáčivost vozu a nouzové brzdění.

Systém je schopen rozeznat kritické situace při řízení předem a zahájit preventivní kroky pro ochranu cestujících v případě hrozící nehody. K těmto krokům patří například zpětné předpínání pásů a automatické zavření všech otevřených oken.

Systém má následující funkce:

 • Větší ochrana cestujících prostřednictvím ochranných mechanismů
 • Ochrana cestujících před předměty, které mohou vniknout do vozu nebo létat kolem
 • Podpora ochranné funkce pásů a airbagů
 • Systém udržování vozidla v jízdním pruhu Lane Keeping Assist (nadstandardní)
 • Nepozornost a únava mohou způsobit, že vyjedete ze svého jízdního pruhu, aniž byste si to uvědomili. Tento systém je schopen rozpoznat neúmyslná opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu.

 

Hlídání mrtvého úhlu Blind Spot Assist (nadstandardní)
Tento systém umožňuje zmírnit jedno z hlavních nebezpečí v provozu. Je-li zjištěno vozidlo v mrtvém úhlu, na vnějším zrcátku se objeví červený trojúhelník. Pokud si řidič tohoto vizuálního upozornění nevšimne a aktivuje ukazatel směru, systém vydá další, tentokrát zvukové varování.


Parkování

360° kamera (nadstandardní)
Tento systém pomocí čtyř propojených kamer usnadňuje parkování a manévrování díky realistickému výhledu do všech stran. Vůz a jeho okolí je možné zobrazit na displeji systému COMAND Online z ptačí perspektivy a řidič vidí i překážky nacházející se pod úrovní oken.

K dispozici pouze ve spojení s nadstandardním parkovacím balíčkem s 360stupňovou kamerou.


Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (nadstandardní)
Řízení je někdy hektické. Stresující může být zejména hledání parkovacího místa. Tento systém vám, řidiči, pomůže. Méně stresu výměnou za větší komfort a bezpečnost.


Systém usnadňuje hledání parkovacího místa a samotné parkování na podélných i kolmých místech; pomáhá také při výjezdu z podélného parkovacího místa. Automaticky navádí vůz na parkovací místa a přebírá za řidiče řízení a brzdění.

Systém oznámí symbolem „P“ a směrovou šipkou na multifunkčním displeji přístrojové desky, že nalezl vhodné parkovací místo. Se standardním nastavením systém sleduje pravou stranu vozovky, při zapnutí levého ukazatele směru rovněž levou stranu vozovky.

Řídící manévr probíhá automaticky, ale řidič může kdykoli zasáhnout. Řidič musí pouze ovládat pedály plynu a brzdy; parkování bude vyžadovat nanejvýš sedm pohybů.

Elektronický parkovací asistent PARKTRONIC sleduje prostor před přední a zadní částí vozu během manévrování a varuje řidiče, zjistí-li možnost kolize.


Kamera pro couvání
Zaměřte se na to podstatné: Na to, co se děje před vámi. I když byste se měli ve skutečnosti dívat za sebe. Parkování a manévrování při couvání je mnohem snadnější a bezpečnější za pomoci zadní parkovací kamery.


Automaticky se zapne po zařazení zpátečky a na displeji CENTRAL MEDIA DISPLAY řidiči ukazuje okolí za vozidlem a dynamické vodicí čáry.

Tak má řidič nerušený přehled o jízdních manévrech. Na displeji jsou rovněž zobrazovány pohybující se a stacionární předměty. V kombinaci s nadstandardním tažným zařízením tento systém poskytuje další funkce, které zjednodušují obsluhu/připojování přívěsu pomocí speciálních naváděcích čar a režimu přiblížení.


Viditelnost

Adaptive High-beam Assist PLUS (nadstandardní)
Na dálnici i na okresní silnici: Noční řízení je náročné. Dobrá viditelnost je důležitá, ale nesmíte oslepovat protijedoucí řidiče. Tato výbava vás při noční jízdě zbaví starostí.


Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světlomety bez oslňování jiných motoristů. Řidič tak má stále k dispozici optimální dosah světlometů. Tato funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na silnicích bez osvětlení.


Systém inteligentního LED osvětlení (nadstandardní)
Dívejte se, jak se dívá váš vůz. A reaguje: Různé počasí, světelné a jízdní podmínky znamenají různé požadavky na světla vozu.


Pro lepší viditelnost na silnicích nižší třídy a dálnicích se inteligentní systém LED světel při zatáčení nebo jízdě v zatáčkách přizpůsobuje světelným a jízdním podmínkám. Kromě své charakteristické vizuální přitažlivosti zvyšuje LED technologie intenzitu světla a omezuje oslnění. A světla se za dobu životnosti vozu nemusí měnit.

Tento systém používá mimoměstská světla a dálniční světla místo tlumených světlometů. Osvětluje krajnice jasněji a šířeji než běžné reflektory. Řidiči to pomáhá lépe se orientovat a rychleji reagovat.

K další systémové výbavě patří:

 • Funkce aktivního osvětlení pro výrazně lepší svícení do zatáček
 • Vylepšená mlhová světla pro lepší orientaci za špatné viditelnosti
 • Nezávisle aktivovaná funkce Cornering světlometů (svícení do zatáček)
 • Standardní výbava modelů AMG.

 

 

Aktivní řízení

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ VOZU MERCEDES-BENZ

Na cestě k řízení bez nehod.
To, co před deseti lety začalo technologií PRE-SAFE® a pokračovalo systémem DISTRONIC PLUS, se nyní stalo novou dimenzí řízení vozu: Inteligentní řízení Mercedes-Benz – komfort a bezpečnost jsou nyní lépe propojeny. Prohlédněte si a osahejte nový vůz GLE.

Pomocí sítě – které naši odborníci říkají „splynutí senzorů“ – asistenční systémy analyzují složité situace a díky zdokonaleným periferním senzorům efektivněji rozpoznávají nebezpečí v silničním provozu.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Balíček Driving Assistance a bezpečnost
Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS, včetně funkce Stop&Go Pilot (nadstandardní)
Maximální podpora a pomoc, minimální stres: Tento systém využívá filozofii unikátního řízení, které se dívá vpřed. Dokáže totiž rozpoznat kritické situace, než to dokážete vy, a varovat vás. V případě potřeby i zasáhne.


Tento inovativní asistenční systém automaticky pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a zbavuje jej části stresu na dlouhých cestách a při popojíždění v kolonách. Bude-li překročena bezpečná vzdálenost, systém vydá vizuální varování a zvukové varování, bude-li hrozit nebezpečí srážky.

Systém zohlední i zvolený jízdní program „Economy“ nebo „Sport“ a podle toho zrychlí buď umírněněji nebo dynamicky. „Podjíždění“ na dálnicích a podobných hlavních silnicích je eliminováno nastavením kontroly vzdálenosti na vozidla v předjížděcím pruhu.

Během popojíždění v kolonách systém DISTRONIC PLUS automaticky používá brzdy – v případě nutnosti, dokud se vozidlo úplně nezastaví. Pokud systém zjistí, že je nutné silnější brzdění, zazní přerušovaný varovný tón a na přístrojové desce se rozsvítí varovný symbol.

Není k dispozici pro model GLE 500 e 4MATIC.


Systém ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
V našich vozech dáváme přednost bezpečnosti – standardní výbavou počínaje. Vyzkoušené systémy vám pomohou ve složitých situacích, s nimiž se můžete denně setkat v silničním provozu.


Tento brzdný systém zvyšuje jízdní pohodlí a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry s pomocí základní funkce protiblokovacího brzdného systému ABS, zatímco jeho praktické funkce na straně druhé usnadňují řešení jízdních situací, které se každý den opakují.

Pomocí přípravy brzd na brzdění se brzdová obložení přiblíží ke kotoučům, když řidič náhle uvolní akcelerátor. Získá se tak drahocenný čas, což zkrátí reakční dobu brzd a umožní zkrátit brzdnou dráhu.

Tento systém rovněž zasahuje tak, aby pomohl řidiči na svazích, a tím přispěl k uvolněnějšímu cestování. Funkce Hill-Start Assist zabraňuje samovolnému couvání vozidla v kopci při přesunu nohy z brzdového pedálu na plynový. Funkce HOLD udrží vozidlo v klidu, aniž byste museli pořád brzdit.

K bezpečnosti nakonec dále přispívá funkce vysoušení brzd: Za deště nebo v podobných podmínkách se vydávají krátké brzdové impulzy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné. Voda, která se nashromáždila na brzdových kotoučích, se tak vysuší, což výrazně zkracuje reakční dobu brzd.


Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST
Vždy na vás dáváme pozor. Systém ATTENTION ASSIST analyzuje váš styl řízení při rychlosti od 60 do 200 km/h a na základě získaných poznatků vás včas upozorní, když je čas na odpočinek. Pro vaši vlastní bezpečnost.


Tento systém může zvýšit bezpečnost zejména na dlouhých cestách a za jízdy v noci. Systém ATTENTION ASSIST na základě činnosti řidiče rozpoznává typické příznaky únavy a vážně nepozornosti a vydává vizuální a zvuková upozornění na nastupující mikrospánek.


Brzdový asistent BAS PLUS s asistentem Cross-Traffic (nadstandardní)
Navzdory veškerým preventivním opatřením může nastat kritická situace. Například když vozidlo před vámi najednou prudce zpomalí. V takovém případě funkce Brake Assist pomáhá řidiči tak, že vyvine přiměřenou brzdnou sílu, která se s nebezpečnou situací vyrovná.


Tento systém dokáže rozpoznat nouzové zastavení prováděné řidičem a ve zlomku sekundy zvýší brzdný tlak, aby se zkrátila brzdná dráha. Aby to bylo možné, Brake Assist interpretuje rychlost, při níž byl sešlápnut brzdový pedál.

Protiblokovací brzdný systém (ABS) současně měří brzdnou sílu až do hranice, kdy kola začínají prokluzovat, aby bylo vozidlo za všech okolností ovladatelné. Jakmile řidič uvolní brzdový pedál, automatické posílení brzd se znovu ukončí.


Systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Během řízení je nesmírně důležité sledovat, co se děje kolem vás. Díky naší technologii váš výhled rozšíříme. Tak, abyste vy nebo systém Adaptive Brake Assist mohli včas zasáhnout.


Tento systém řidiče vizuálně varuje, pokud se příliš zkrátí vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla, a v případě nebezpečí kolize přidá i zvukové varování. Poté je možné podpořit brzdění prováděné řidičem, a jestliže nebude řidič reagovat, lze vůz zpomalit nezávisle na něm.

Za tímto účelem jsme zkombinovali radarové blízkostní varování, podporu brzdění poskytovanou adaptivním systémem Brake Assist a funkci částečného autonomního brzdění. Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla při rychlosti 30 až 250 km/h na několik sekund zkrátí pod předem nastavenou hodnotu, na přístrojové desce se rozsvítí výstražná kontrolka. Pokud se tato vzdálenost bude i nadále rychle zkracovat, ozve se také kolísavý výstražný tón.

Potenciální srážku s pohybujícím se předmětem lze zjistit v rychlostech 7 až 250 km/h – a se stacionárním předmětem v rychlostech 7 až zhruba 70 km/h. Pokud řidič zareaguje nouzovým zabrzděním, může mu Adaptive Brake Assist pomoci. V případě potřeby posílí brzdný tlak a pomůže zabránit srážce, bude-li to možné.

Pokud řidič nereaguje, systém zahájí nezávislé částečné brzdění. To výrazně snižuje rychlost jízdy a řidič dostane další haptické varování. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný pro zabránění nárazu do zadní části vozu.


Systém PRE-SAFE®
Každý vůz Mercedes-Benz se pyšní desetiletími zkušeností z bezpečnostních technologií – díky čemuž se kritické situace stávají ještě více nepravděpodobnými. Pokud by však mělo přesto dojít ke kritické situaci, tento systém vám pomůže s preventivními a ochrannými opatřeními.


Systém PRE-SAFE® kombinuje pasivní a aktivní prvky. Bezpečnostní pásy a airbagy chrání cestující ve voze účinněji, pokud jsou jejich součástí aktivní systémy, jako například balíčky asistence řízení nebo asistent brzdění Brake Assist.

Systém PRE-SAFE® nepřetržitě vyhodnocuje senzorické údaje z dalších systémů, jako je elektronický stabilizační program ESP® a brzdový asistent BAS Brake Assist, a dokáže rozeznat situace, jako je výrazná přetáčivost/nedotáčivost vozu a nouzové brzdění.

Systém je schopen rozeznat kritické situace při řízení předem a zahájit preventivní kroky pro ochranu cestujících v případě hrozící nehody. K těmto krokům patří například zpětné předpínání pásů a automatické zavření všech otevřených oken.

Systém má následující funkce:

 • Větší ochrana cestujících prostřednictvím ochranných mechanismů
 • Ochrana cestujících před předměty, které mohou vniknout do vozu nebo létat kolem
 • Podpora ochranné funkce pásů a airbagů
 • Systém udržování vozidla v jízdním pruhu Lane Keeping Assist (nadstandardní)
 • Nepozornost a únava mohou způsobit, že vyjedete ze svého jízdního pruhu, aniž byste si to uvědomili. Tento systém je schopen rozpoznat neúmyslná opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu.

 

Hlídání mrtvého úhlu Blind Spot Assist (nadstandardní)
Tento systém umožňuje zmírnit jedno z hlavních nebezpečí v provozu. Je-li zjištěno vozidlo v mrtvém úhlu, na vnějším zrcátku se objeví červený trojúhelník. Pokud si řidič tohoto vizuálního upozornění nevšimne a aktivuje ukazatel směru, systém vydá další, tentokrát zvukové varování.


Parkování

360° kamera (nadstandardní)
Tento systém pomocí čtyř propojených kamer usnadňuje parkování a manévrování díky realistickému výhledu do všech stran. Vůz a jeho okolí je možné zobrazit na displeji systému COMAND Online z ptačí perspektivy a řidič vidí i překážky nacházející se pod úrovní oken.

K dispozici pouze ve spojení s nadstandardním parkovacím balíčkem s 360stupňovou kamerou.


Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (nadstandardní)
Řízení je někdy hektické. Stresující může být zejména hledání parkovacího místa. Tento systém vám, řidiči, pomůže. Méně stresu výměnou za větší komfort a bezpečnost.


Systém usnadňuje hledání parkovacího místa a samotné parkování na podélných i kolmých místech; pomáhá také při výjezdu z podélného parkovacího místa. Automaticky navádí vůz na parkovací místa a přebírá za řidiče řízení a brzdění.

Systém oznámí symbolem „P“ a směrovou šipkou na multifunkčním displeji přístrojové desky, že nalezl vhodné parkovací místo. Se standardním nastavením systém sleduje pravou stranu vozovky, při zapnutí levého ukazatele směru rovněž levou stranu vozovky.

Řídící manévr probíhá automaticky, ale řidič může kdykoli zasáhnout. Řidič musí pouze ovládat pedály plynu a brzdy; parkování bude vyžadovat nanejvýš sedm pohybů.

Elektronický parkovací asistent PARKTRONIC sleduje prostor před přední a zadní částí vozu během manévrování a varuje řidiče, zjistí-li možnost kolize.


Kamera pro couvání
Zaměřte se na to podstatné: Na to, co se děje před vámi. I když byste se měli ve skutečnosti dívat za sebe. Parkování a manévrování při couvání je mnohem snadnější a bezpečnější za pomoci zadní parkovací kamery.


Automaticky se zapne po zařazení zpátečky a na displeji CENTRAL MEDIA DISPLAY řidiči ukazuje okolí za vozidlem a dynamické vodicí čáry.

Tak má řidič nerušený přehled o jízdních manévrech. Na displeji jsou rovněž zobrazovány pohybující se a stacionární předměty. V kombinaci s nadstandardním tažným zařízením tento systém poskytuje další funkce, které zjednodušují obsluhu/připojování přívěsu pomocí speciálních naváděcích čar a režimu přiblížení.


Viditelnost

Adaptive High-beam Assist PLUS (nadstandardní)
Na dálnici i na okresní silnici: Noční řízení je náročné. Dobrá viditelnost je důležitá, ale nesmíte oslepovat protijedoucí řidiče. Tato výbava vás při noční jízdě zbaví starostí.


Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světlomety bez oslňování jiných motoristů. Řidič tak má stále k dispozici optimální dosah světlometů. Tato funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na silnicích bez osvětlení.


Systém inteligentního LED osvětlení (nadstandardní)
Dívejte se, jak se dívá váš vůz. A reaguje: Různé počasí, světelné a jízdní podmínky znamenají různé požadavky na světla vozu.


Pro lepší viditelnost na silnicích nižší třídy a dálnicích se inteligentní systém LED světel při zatáčení nebo jízdě v zatáčkách přizpůsobuje světelným a jízdním podmínkám. Kromě své charakteristické vizuální přitažlivosti zvyšuje LED technologie intenzitu světla a omezuje oslnění. A světla se za dobu životnosti vozu nemusí měnit.

Tento systém používá mimoměstská světla a dálniční světla místo tlumených světlometů. Osvětluje krajnice jasněji a šířeji než běžné reflektory. Řidiči to pomáhá lépe se orientovat a rychleji reagovat.

K další systémové výbavě patří:

 • Funkce aktivního osvětlení pro výrazně lepší svícení do zatáček
 • Vylepšená mlhová světla pro lepší orientaci za špatné viditelnosti
 • Nezávisle aktivovaná funkce Cornering světlometů (svícení do zatáček)
 • Standardní výbava modelů AMG.
 

AMG

Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC

Objevte nespoutaný výkon.
Zaposlouchejte se do vzrušujícího zrychlení vozu v pustině. Poznejte, jak se můžete stát ztělesněním velkolepého výkonu. Při jízdě si vychutnávejte každý nádech s novou intenzitou. Objevte svou vášeň pro výkon. Objevte nový Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC.


Vyzkoušejte si AMG
Exteriér - výkon, který je vidět.
Vzhled nového modelu Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC sám o sobě značí vzrušující zážitek z jízdy. Nápadné designové prvky exteriéru působivým způsobem předvádí sílu, která se skrývá uvnitř.


Kombinují se čtyři komponenty, aby vytvořily exteriér neklamně nadupaný výkonem: Mřížka chladiče AMG s dvojitou žaluzií, přední spoiler AMG, velká slitinová kola AMG, jakož i zadní spoiler AMG.

Exteriér v kostce:

 • Přední spoiler AMG s křídlem A, velkými otvory pro přívod vzduchu a diamantovou mřížkou
 • Zadní spoiler AMG
 • Lemování chladiče AMG se dvěma žaluziemi v matné iridiově stříbrné barvě a nápisem „AMG“
 • Mnohopaprsková slitinová kola AMG v titanově šedém laku a s pneumatikami 265/45 R 20
 • Boční prahové lišty AMG
 • Sportovní výfukový systém AMG se dvěma dvojitými chromovanými koncovkami výfuků a nápisem „AMG“
 • Rozšířené podběhy speciálně pro kola AMG
 • Stříbrné brzdové třmeny
 • Označení modelu AMG GLE 63 S na víku zavazadlového prostoru


Interiér - výhody vývoje.
Není zde nic, co by scházelo: Každý designový, ovládací a zobrazovací prvek v interiéru z hlediska funkčnosti i vzhledu podporuje vysoký výkon nového modelu Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC. Výhody vývoje.


Sportovně exkluzivnímu interiéru dominuje přístrojová deska AMG s hlavním menu AMG, volant AMG Performance se zploštělou spodní částí a sportovní sedadla AMG s čalouněním AMG v kůži Nappa, která nabízejí vynikající boční oporu.

Interiér v kostce:

 • Prahové lišty AMG z leštěné nerezové oceli, s nápisem AMG
 • Podlahové rohože AMG s vyšitým nápisem „AMG“
 • Přístrojová deska AMG s hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER a startovacího displeje AMG
 • Volant AMG Performance v černé kůži Nappa, se zploštělou spodní částí a stříbrně zbarvenými hliníkovými řadicími pádly
 • Sportovní sedadla AMG s optimalizovanou boční oporou, vzorem specifickým pro AMG a znakem „AMG“
 • Látkové čalounění střechy v černé barvě
 • Kůže Nappa AMG v černé, porcelánové/černé nebo hnědé espresso/černé barvě
 • Leštěné nerezové sportovní pedály s pryžovými výstupky
 • Lemování z umělé kůže ARTICO s prošíváním na palubní desce a ve střední linii
 • Hliníkové lemování se světlou zrnitou podélnou texturou


Konstrukce - SUV na vrcholu spektra.
Vynikající jízdní dynamika, dech beroucí tažná síla a výkon 410 kW[1] 5,5litrového dvakrát přeplňovaného motoru V8 AMG: nový model Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC lze bezpochyby nazvat „moderním SUV“.


Rozhodující roli přitom hraje součinnost sedmistupňové samočinné převodovky s pěti jízdními režimy volenými ovladačem AMG DYNAMIC SELECT, systému stálého pohonu všech kol s rozdělováním točivého momentu v poměru 40 ku 60, specifickým pro AMG, a sportovního pérování AMG.

Technické údaje v kostce:

 

 • Systém ACTIVE CURVE
 • Pohon všech kol 4MATIC s rozdělováním točivého momentu specifickým pro AMG
 • 5,5litrový motor AMG V8 Biturbo
 • Ovladač AMG DYNAMIC SELECT pro volbu exkluzivních jízdních režimů AMG
 • Vysoce výkonný brzdný systém AMG s vnitřně ventilovanými a perforovanými brzdovými kotouči
 • Převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
 • Sportovní pérování AMG založené na systému AIRMATIC se vzduchovým pružením a nejmodernějším adaptivním tlumením
 • Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost
 • (Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC: kombinovaná spotřeba paliva: 11,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 276 g/km)[2]


[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 80/1269/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Údaje uvedené pro spotřebu paliva a emise CO2 byly získány v souladu s předepsanou měřicí metodou (nařízení [ES] 715/2007 ve stávajícím platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC

Posuňte své hranice ještě dále.
Dosáhněte až na limit. Model S nového vozu Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC posouvá hranice v oblasti výroby automobilů. Odmítá se zařadit do mdlého středního proudu - vždy se snaží vynikat. Vychutnejte si maximální výkon, dokonalý sportovní charakter a exkluzivitu - vrcholový model AMG.


Exteriér - výkon, který je vidět.
Exkluzivní, expresivní a vždy posouvající hranice. Model AMG S nové třídy GLE předvádí to nejlepší. Co se týče vzhledu, toto vozidlo se drží jediné zásady: být nejlepší.


Kola AMG z lehké slitiny zaručují přilnavost typickou pro sportovní vůz … a přitahují obdivné pohledy. Další nápadné odlišnosti modelu AMG: Typický přední a zadní spoiler modelu S.

Exteriér v kostce:

 • Mřížka chladiče AMG se dvěma žaluziemi v matné iridiově stříbrné barvě a nápisem „AMG“
 • Slitinová kola AMG s křížovými paprsky v titanově šedém laku a s pneumatikami 295/35 R 21
 • Boční prahové lišty AMG
 • Sportovní výfukový systém AMG se dvěma dvojitými chromovanými koncovkami výfuků a nápisem „AMG“
 • Rozšířené podběhy speciálně pro kola AMG s nápisem „V8 BITURBO“ vpředu
 • Červené brzdové třmeny
 • Přední spoiler AMG speciálně pro model S s křídlem A v černé barvě
 • Zadní spoiler AMG speciálně pro model S se žebry difuzéru a stříbrným chromovým lemováním
 • Označení modelu AMG GLE 63 S na víku zavazadlového prostoru


Interiér - výhody vývoje.
Interiér modelu S vytváří dokonalou symbiózu mezi atmosférou smyslného pohodlí a vysoce výkonným prostředím motoristického sportu. Místo, kde můžete v klidu opět nabrat energii a vyvinout dynamiku na hranici lidské představivosti.


Díky exkluzivní výbavě a specifickým detailům se modelu S daří ještě více zvýšit exkluzivitu a sportovní charakter svého interiéru ve srovnání s modelem Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC.

Interiér v kostce:

 • Prahové lišty AMG z leštěné nerezové oceli, s nápisem AMG
 • Podlahové rohože AMG s vyšitým nápisem „AMG“
 • Přístrojová deska AMG s hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER a aplikací specifických pro model S
 • Volant AMG Performance v černé kůži Nappa / mikrovlákně DINAMICA s hliníkovými řadicími pádly
 • Sportovní sedadla AMG s optimalizovanou boční oporou, vzorem specifickým pro AMG a znakem „AMG“
 • Emblém AMG na opěrkách hlavy předních sedadel
 • Bezpečnostní pásy v šedé barvě Alpaca
 • Čalounění střechy v černé barvě
 • Čalounění v kůži Nappa AMG Exclusive v černé, porcelánové/černé nebo hnědé espresso/černé barvě
 • Leštěné nerezové sportovní pedály s pryžovými výstupky
 • Horní část přístrojové desky a střední linie potaženy kůží Nappa AMG Exclusive
 • Hliníkové lemování se světlou zrnitou podélnou texturou


Konstrukce - SUV na vrcholu spektra.
Nový Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC ovlivňuje řidiče i celé své okolí. Sami si vyzkoušejte jeho výjimečnost a nechte se ohromit: vše měnící výkon, který je výsledkem dokonalé souhry součástí navržených k podávání maximálního výkonu.


Model S vděčí za svůj dech beroucí výkon jednotce AMG Biturbo s výkonem 430[1] kW. A není to jen jeho výkon, co činí dojem. O ryzí výkon se zasluhuje veškerá další technická výbava.

Technické údaje v kostce:

 

 • Systém ACTIVE CURVE
 • Pohon všech kol 4MATIC s rozdělováním točivého momentu specifickým pro AMG
 • 5,5litrový motor AMG V8 Biturbo
 • Ovladač AMG DYNAMIC SELECT pro volbu exkluzivních jízdních režimů AMG
 • Vysoce výkonný brzdný systém AMG s vnitřně ventilovanými a perforovanými brzdovými kotouči
 • Převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
 • Sportovní pérování AMG založené na systému AIRMATIC se vzduchovým pružením a nejmodernějším adaptivním tlumením
 • Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost
 • (Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC: kombinovaná spotřeba paliva: 11,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 276 g/km)[2]


[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 80/1269/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Údaje uvedené pro spotřebu paliva a emise CO2 byly získány v souladu s předepsanou měřicí metodou (nařízení [ES] 715/2007 ve stávajícím platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

 
 

Soubory ke stažení

Ceník GLE

Katalog GLE

 
 

Objednání zkušební jízdy - GLE SUV »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139