Mercedes-Benz GLS SUV | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > GLS > GLS

 

Mercedes-Benz GLS SUV

 

Zobrazeno:4873x

od 1.573.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Ve svém živlu v jakémkoliv terénu

 

Koncepce vozu

Nová forma.

Klidná a uvolněná jízda, jakou jste v této podobě dosud nezažili. Nové GLS. Třída S mezi SUV.

V roce 2016 přišla na trh faceliftovaná podoba terénního SUV Mercedes-Benz, původně označena jako GL. Nyní tento model ponese označení GLS.

S na konci označení GLS odkazuje na to, že se jedná o SUV variantu třídy S. 

 

Fotky a video faceliftovaného SUV GL - nově nesoucího označení GLS.

Video s trailerem je ke shlédnutí na https://youtu.be/h1oodAufn38

nebo v naší videogalerii na stránce http://www.suw.cz/cz/videogalerie

 

Komfort – maximálně neomezený.

Nové GLS nově definuje pojem komfort. Díky řadě standardních a příplatkových výbav, které nabízí, ztělesňuje toto SUV klid a bezpečí v každé situaci.


Sada AIRMATIC, která je součástí standardní výbavy a zahrnuje vzduchové odpružení a systém adaptivního tlumení ADS PLUS, poskytuje vynikající jízdní komfort na silnici i v terénu. Tlumení každého kola se okamžitě přizpůsobuje stávajícím jízdním podmínkám a lze ho v případě potřeby nastavit na komfortní nebo plynule variabilní režim.

Ovládání Vašeho GLS můžete nastavit tak, aby perfektně vyhovovalo dané situaci otočením ovladače DYNAMIC SELECT dodávaného ve standardní výbavě. Kromě standardních programů „Comfort“, „Sport“, „Sport+“ a „Kluzko“ máte díky příplatkové sadě Offroad Technik k dispozici další dva terénní programy navíc. V závislosti na zvoleném programu jsou automaticky upravovány charakteristiky motoru, převodovky, odpružení a řízení. Vaše GLS Vám tak poskytne ty nejlepší možné jízdní vlastnosti pro každou situaci. A to pouhým otočením ovladače.

Extrémně komfortní nejsou pouze jízdní vlastnosti nového GLS. Cestování je skutečným požitkem. Moderní výklad luxusu jako ionizace vzduchu interiéru, která výrazně zlepšuje kvalitu vzduchu uvnitř vozidla, si může vychutnat až sedm osob. Vychutnejte si novou lehkost bytí.

 

Bezpečnost – desítky let zkušeností pro Váš klid.
Na palubě nového GLS jste v bezpečí. Desítky let zkušeností společnosti Mercedes-Benz se promítají do četných asistenčních systémů, které registrují komplexní situace a podporují Vás při jízdě i v nebezpečných situacích.


Standardně dodávaný systém
COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Vás varuje v případě, že se příliš zmenší vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a při chybějící reakci řidiče může pomoci při brzdění nebo dokonce autonomně snížit rychlost vozidla.

S příplatkovou sadou jízdních asistentů Plus získáte kompletní kombinaci bezpečnostních a asistenčních systémů, např. DISTRONIC PLUS se systémy Steer Assist a Stop&Go Pilot: tento systém Vám pomáhá udržovat bezpečný odstup od vozidla jedoucího před Vámi: v případě potřeby vozidlo přibrzdí a poté, pokud je to možné, znovu zrychlí na požadovanou rychlost. Rovněž udržuje Vaše vozidlo uprostřed jízdního pruhu.

Nebo BAS PLUS s Cross-traffic Assist: předvídavý brzdový asistent BAS PLUS může snížit riziko nehody najetím zezadu nebo na křižovatce v městském provozu. Radarové snímače a stereokamera neustále sledují a vyhodnocují situaci před vozidlem. Berou v úvahu nejen vozidlo před Vámi, ale i vozidla křižující Vaši trasu a chodce.

Vychutnejte si novou dimenzi bezpečnosti.

 

Design

Vždy tam, kde je potřeba.

To zvládá jedině nové GLS. Jeho příď s masivním powerdomem vyzařuje suverenitu, výrazná silueta podtrhuje charakter a mohutná záď zdůrazňuje jeho dominantní vzhled.


Exteriér – nápadný, dominantní a jednoduše nezaměnitelný.

Elegance a hodnota nového Mercedes-Benz GLS se jasně odrážejí v exteriéru vozidla. Vyzrálý design nového GLS zrcadlí smyslnou čistotu a zároveň zdůrazňuje jeho dominantní a moderní vzhled.


Impozantním dojmem působí zejména příď nového Mercedes-Benz GLS. Podíl na tom má výrazný přední nárazník s mřížkou v designu diamond a chromovaná spodní ochrana typická pro SUV a kapota s mohutnými powerdomy. Vertikální maska chladiče s hvězdou Mercedes umístěnou uprostřed a dvě trojrozměrné lamely ztělesňují hodnotu a povahu SUV tohoto vozidla.

Nové možnosti individualizace, jako velká kola AMG z lehké slitiny a rozšířené podběhy kol, vnáší do bočního profilu nového GLS jedinečnou dynamiku. Chromované ozdobné prvky nad bočními okny, ve spodní linii oken a na bočních prahových lištách dodávají vozidlu na eleganci.

Záď nového GLS vyzařuje jasně sportovní charakter. Rovněž nezaměnitelný je design zadních světel, zatímco zadní nárazník s modifikovanou spodní částí podtrhuje atletický vzhled vozidla.

 


Interiér – kvalitní detaily pro ztělesnění luxusu.

S barevnými odstíny béžová ginger, šedá crystal, hnědá espresso, hnědá saddle, černá pearl a černá spolu s pečlivě odvedenými detaily dokresluje barevná koncepce nového Mercedes-Benz GLS celkové luxusní ladění vnitřního prostoru vozidla.


Tenké orámování velkého mediálního displeje, tlačítka multifunkčního volantu a ovládací prvky sedadla ve dveřích ve stříbrném chromu ještě více umocní hodnotný vzhled vozidla. Příplatkové ozdobné prvky AMG v designu carbon / černý klavírový lak a ozdobné prvky v černém klavírovém laku představují velmi moderní design.

A díky možnostem individualizace v podobě linií AMG Interiér nebo EXCLUSIVE Interiér můžete vnitřnímu prostoru nového Mercedes-Benz GLS zvýraznit sportovní nebo luxusní atmosféru interiéru.

 

Systém řízení a podvozku

Převodovka - suverénní a dechberoucí

Zažijte dechberoucí profesionalitu.
Nový Mercedes-Benz GLS zvládá proměnlivé požadavky na výkon v klidu a bez emocí. Pro harmonické přizpůsobení své rychlosti novým podmínkám zaručuje rychlou odezvu a nepostřehnutelné řazení. Zažijte profesionální nadšení z nového GLS – budete unešeni.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě pro každý model.


Převodovka 9G-TRONIC PLUS, včetně páky voliče DIRECT SELECT, řadicích pádel na volantu DIRECT SELECT, DYNAMIC SELECT a Tempomatu
Tato automatická převodovka s devíti převodovými stupni pro jízdu vpřed přináší účinnost, komfort a dynamiku zcela nové dimenze. Ohromí velmi rychlým řazením a extrémně hladkým chodem. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva.


Široký rozsah převodových poměrů umožňuje snížení otáček motoru. Vynikající vlastnosti ovládání zůstávají zachovány a zároveň se zlepšuje jízdní komfort a snižuje hlučnost. Těsné odstupňování otáček mezi jednotlivými převodovými stupni zaručuje rychlou odezvu a agilitu.

Převodovka 9G-TRONIC také ohromí hladkým, téměř nepostřehnutelným řazením, jako je tomu u bezstupňové převodovky. Jelikož může převodovka přeskočit stupně, je možné vícenásobné řazení dolů pro výkonné, rychlé zrychlení.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 

Převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
Se svými sedmi převodovými stupni, pěti jízdními programy a funkcí ECO start-stop tato převodovka poskytuje extrémně dynamické zrychlení a nejkratší možné časy řazení a zároveň režim úspory paliva.


V závislosti na požadovaném stylu jízdy si může řidič vybrat mezi účinně komfortním režimem v podobě jízdního programu „Comfort“, stylem se sportovními ambicemi: „Sport“, vysoce sportovním režimem: „Sport+“ nebo programem „Individual“ s vlastním nastavením. Na silnicích pokrytých ledem a sněhem se doporučuje speciální jízdní program pro kluzkou vozovku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

Řazení DIRECT SELECT s řadicími pádly na volantu DIRECT SELECT a pákou voliče DIRECT SELECT na sloupku řízení

Pomocí páčky DIRECT SELECT na sloupku řízení můžete přepínat mezi nastaveními převodovky P, R, N a D a mít současně obě ruce na volantu. Řadicími pádly DIRECT SELECT na volantu můžete ručně řadit převodové stupně – stejným způsobem jako v závodních automobilech.


DYNAMIC SELECT
Pomocí ovladače DYNAMIC SELECT na středové konzole lze jednoduše vyvolat nastavení odpružení: komfortní, sportovní, optimalizované pro zimu, terénní nebo zcela individuální. Parametry jako charakteristiky motoru, převodovky a řízení jsou upraveny v souladu se zvoleným režimem jízdy.


Vyvážené nastavení „Comfort“ s optimalizovanou spotřebou je aktivováno jako výchozí po každém zapnutí zapalování.

Jízdní režim „Sport“ s přímějším řízením, sportovnějším tlumením a upraveným řazením nabízí větší agilitu a dynamiku. V kombinaci se sadou AIRMATIC obsahuje tužší nastavení tlumičů a sportovnější nastavení podvozku, který je snížen o 15 mm.

Jízdní režim „Kluzko“ poskytuje optimální ovládání na vozovkách pokrytých ledem a sněhem. Motor a převodovka jsou seřízeny pro nejlepší možný pohon. K vyšší jízdní stabilitě přispívá lepší regulace ESP® a vyšší schopnost měření hnacích sil.

Jízdní programy „Offroad“ a „Offroad+“ (v kombinaci se sadou Offroad Technik) nabízejí optimální nastavení pro provoz v terénu daleko od upravených cest.

Jízdní program „Individual“ umožňuje řidiči upravit jednotlivé parametry zcela podle jeho přání – od řízení přes hnací ústrojí po odpružení.

Pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC je dostupný AMG DYNAMIC SELECT s přídavným jízdním programem „Sport+“, který ještě více umocňuje charakteristiky jízdního programu „Sport“. Podvozek se snižuje o 25 milimetrů a jeho nastavení je velmi tuhé.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 

Pohon všech kol - směříjící k úspěchu


Vzdát se není řešení.
I když se cesta může někdy jevit jako nesjízdná: nový Mercedes-Benz GLS se nikdy nevzdává. Díky svému stálému pohonu všech kol může vždy využít výkonné trakce, a to za sucha i za mokra – a vždy ví, jak na to.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě pro každý model.

Pohon všech kol 4MATIC
Vynikající ovládání na jakémkoliv povrchu – díky stálému pohonu všech kol 4MATIC v kombinaci s ABS, ESP® a elektronickým trakčním systémem 4ETS. Trakce, jízdní dynamika a stabilita jsou lepší při jízdě v terénu i na silnici, v dešti, na ledu nebo sněhu.


A systém pohonu všech kol toho dosahuje bez použití konvenčních uzávěrek diferenciálu. Kola s nedostatečnou přilnavostí jsou cíleně brzděna a je navýšen hnací moment přenášený na kola s dostatečnou trakcí. Pomocí těchto rychlých, automatických brzdných impulzů lze dosáhnout prakticky stejného účinku jako se třemi uzávěrkami diferenciálu.

Srdcem systému 4MATIC je jednostupňová převodová skříň s otevřeným planetárním ústředním diferenciálem, který zajišťuje kompenzaci rychlosti otáčení mezi nápravami. Rozdělení síly v poměru 50: 50 mezi přední a zadní nápravou zaručuje velmi spolehlivé, vždy předvídatelné vlastnosti ovládání.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.


AMG Performance 4MATIC, včetně AIRMATIC s ADS PLUS
Vynikající vlastnosti opravdu na každém povrchu – stálý pohon všech kol 4MATIC a sportovní odpružení AMG založené na systému AIRMATIC s ADS PLUS zajišťují jízdní komfort a optimální trakci jak na silnici, tak i mimo ni.


Srdcem systému AMG Performance 4MATIC je jednostupňová převodová skříň s otevřeným planetárním ústředním diferenciálem, který zajišťuje kompenzaci rychlosti otáčení mezi nápravami. Rozdělení síly v poměru 40: 60 mezi přední a zadní nápravou zaručuje velmi spolehlivé, vždy předvídatelné vlastnosti ovládání.

A systém pohonu všech kol toho dosahuje bez použití konvenčních uzávěrek diferenciálu. Kola s nedostatečnou přilnavostí jsou cíleně brzděna a současně je navýšen hnací moment přenášený na kola s dostatečnou trakcí. Pomocí těchto rychlých, automatických brzdných impulzů lze dosáhnout prakticky stejného účinku jako se třemi uzávěrkami diferenciálu.

Toto sportovní odpružení spočívá v sadě AIRMATIC s ADS PLUS a ACTIVE CURVE SYSTEM, který zlepšuje jízdní dynamiku spolu s odpružením a jízdním komfortem na silnici i v terénu. Pružicí vzpěry AMG ještě více omezují úhel náklonu a zajišťují vynikající vlastnosti v zatáčkách.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.


Protiprokluzový systém (ASR)
Rozjezd nebo akcelerace na sněhu, mokré vozovce nebo nezpevněném povrchu – za těchto podmínek omezuje protiprokluzový systém ASR prokluzování kol, čímž zabraňuje smýkání vozidla.


Elektronický stabilizační program ESP®
V kritických situacích může elektronický stabilizační program ESP® zabránit smyku vozidla. Cílenými brzdnými zásahy u jednotlivých kol omezuje ESP® tendence k nedotáčivosti nebo přetáčivosti a tím zvyšuje bezpečnost jízdy.


Elektronický systém regulace trakce 4ETS
Tento automatický a autonomní systém může v rámci daného rozsahu rychlosti použít brzdné zásahy pro zabránění protáčení jednotlivých hnacích kol při rozjezdu nebo zrychlení nebo momentálního protáčení obou hnacích kol v zatáčkách.

 

Komfort

Komfort interiéru - prostorný a pohodlný

Velký jako nikdy. Všestranný jako nikdy předtím.
Sdílejte luxusní cestování v novém GLS s ostatními. Nabízí pohodlí a prostor až pro sedm cestujících. Sedadla jsou velmi flexibilní a vybavená
systémem EASY-ENTRY
pro snadný přístup ke třetí řadě sedadel.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě pro každý model.


Ambientní osvětlení ozdobných prvků ve třech barvách dle volby (příplatková výbava)
Nastoupit a cítit se jako doma – díky příjemnému, nepřímému světlu vytváří ambientní osvětlení v celém vnitřním prostoru vozidla neopakovatelný pocit pohody. Pro konfigurování upřednostňovaného světelného účinku je dostupný výběr ze tří barev. Jas lze nastavit v pěti úrovních.


Systém ambientního osvětlení zdůrazňuje, zejména v noci, kontury a vysokou kvalitu designu vnitřního prostoru a díky velkorysému pocitu z prostoru vyzařuje pocit bezpečí. Aktivuje se a deaktivuje spolu s osvětlením exteriéru. Rovněž se rozsvítí při otevření dveří jako uvítací funkce.

Tři barvy ambientního osvětlení:

 • Neutral (bílá)
 • Polar (ledově modrá)
 • Solar (žlutá)


Ovladač na středové konzole
Ovladač umožňuje rychlé, intuitivní ovládání např. funkcí navigace, zábavy a komunikace a dalších nastavení vozidla. Ergonomicky zkonstruovaná jednotka je vhodně umístěna na středové konzole. Ovládá se stisknutím, otočením a kliknutím.

 

Držáky nápojů vpředu (2)
Držáky nápojů ve středové konzole nabízí bezpečné místo pro dvě láhve nebo pohárky.


Držák nápojů, temperovaný, pro řidiče a spolujezdce
Studené a teplé nápoje vždy na dosah ruky – řidič a spolujezdec si užívají tohoto komfortu díky temperovanému držáku nápojů. Láhve, plechovky a pohárky jsou bezpečně uloženy v držáku nápojů ve středové konzole. Teplotu lze regulovat v rozsahu 8 až 55 °C.


Systém EASY-ENTRY, elektronický (příplatková výbava)
Tento systému usnadňuje přístup ke třetí řadě sedadel stisknutím tlačítka. Opěradla sedadel a lavicové sedadlo druhé řady lze elektricky jednotlivě sklopit dopředu v poměru 60 procent (vlevo) a 40 procent (vpravo).


Tlačítka systému EASY-ENTRY se nacházejí na horních hranách opěradel. Stisknutím tlačítka se zasunou opěrky hlavy a opěradla se sklopí dolů. Lavicové sedadlo se poté sklopí dopředu.


Systém EASY-ENTRY, manuální
Komfortní přístup ke třetí řadě sedadel z obou stran zaručuje systém EASY-ENTRY. Opěradla a sedáky sedadel druhé řady lze jednotlivě a pohodlně sklopit dopředu rukou v poměru 60 procent (vlevo) a 40 procent (vpravo).


Ionizace vnitřního vzduchu se vzduchovým filtrem (příplatková výbava)
S tímto systémem lze významně zlepšit kvalitu vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla. Ionizace má osvěžující účinek a může zlepšit pocit pohody. Filtrační systém, který obsahuje dva jemné prachové filtry s aktivním uhlím, značně snižuje obsah nečistot a nepříjemné zápachy. 

Automatická, dvouzónová klimatizace THERMATIC
Automatická klimatizace THERMATIC umožňuje díky dvěma zónám automatické řízení teploty, proudění a distribuce vzduchu pro řidiče a spolujezdce. Teplotu lze nastavit pro obě strany samostatně.


THERMATIC automaticky udržuje klima v jednotlivých zónách na požadovaných úrovních. Umožňuje to několik snímačů zaznamenávajících např. vnitřní a venkovní teplotu, ale i sluneční záření.

Kvalitu vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla navíc zlepšuje jemný filtr s aktivním uhlím. Filtruje ze vzduchu prach, saze a pyl a snižuje tak znečištění a nepříjemný zápach.

Pro účinné zabránění zamlžení oken měří snímač rosného bodu absolutní vlhkost vzduchu na čelním okně. THERMATIC je rovněž vybaven cirkulací vnitřního vzduchu s komfortním ovládáním. Pokud je tlačítko vnitřní cirkulace vzduchu stisknuto déle než dvě sekundy, všechna okna a příplatkové panoramatické posuvné střešní okno se automaticky zavřou.

Není k dispozici pro GLS 500 4MATIC nebo Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.


Automatická, třízónová klimatizace THERMOTRONIC (příplatková výbava)
Automatická klimatizace se třemi zónami a třemi režimy zaručuje individuálně nastavitelné, příjemné klima. Teplotu a distribuci vzduchu lze nastavit samostatně pro řidiče, spolujezdce a cestující v zadní části vozidla. Snímače udržují požadované klima ve všech zónách zvlášť.


Lze si vybrat ze tří režimů proudění vzduchu dle individuálních preferencí: difúzní, střední a cílený. Zadní středové výdechy, výdechy ve sloupcích B a přídavný větrák zlepšují komfortní klima v zadní části vozidla.

Snímač kvality vzduchu a škodlivých plynů neustále monitoruje kvalitu venkovního nasávaného vzduchu. V případě zvýšeného obsahu škodlivých nečistot systém automaticky přepne na vnitřní cirkulaci vzduchu. Kvalitu vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla navíc zlepšuje jemný filtr s aktivním uhlím. Filtruje ze vzduchu prach, saze a pyl a snižuje tak znečištění a nepříjemný zápach.

Pro účinné zabránění zamlžení oken měří snímač rosného bodu absolutní vlhkost vzduchu na čelním okně.

Standardní výbava pro GLS 500 4MATIC a Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC. 

Automatická klimatizace THERMOTRONIC pro zadní část vozidla (příplatková výbava)
Cestující v zadní části vozidla si mohou vychutnat ještě lepší komfort díky přídavné klimatizaci v zadní části vozidla, která komfort klimatizace posouvá až do třetí řady sedadel.


Prostřednictvím ovládacího panelu na zadní části středové konzoly lze individuálně nastavit teplotu a distribuci vzduchu pro zadní část vozidla. Cílené ovládání klimatizace je možné díky dvěma výdechům u středové konzoly ve sloupcích B, dvěma stropních výdechům vzduchu pro třetí řadu sedadel a výdechu v zadním prostoru pro nohy. 


Bederní opěrka s možností nastavení čtyř parametrů, sedadlo řidiče
Tato manuálně nastavitelná bederní opěrka zajišťuje pohodlí zejména na dlouhých cestách. Opěrku lze individuálně nastavit pomocí ručního kolečka na vnitřní straně sedadla. Otáčením kolečka směrem dopředu se opěrka zvětšuje, otáčením směrem dozadu zmenšuje.


Paměťová funkce (příplatková výbava)
Vždy perfektní nastavení: pokud vozidlo používá více osob, nabízí paměťová sada zvláštní komfort ovládání. Stisknutím tlačítka je možné uložit a vyvolat až tři různé polohy elektricky ovládaných předních sedadel, sloupku řízení a vnějších zpětných zrcátek.


Paměťová sada se týká všech poloh sedadla jako předozadní poloha a výška, úhel a délka sedáku a sklon opěradla. Ovládání je intuitivní pomocí ergonomických tlačítek ve dveřních ovládacích panelech.

Pro lepší výhled při couvání na parkovací místo se při zařazení zpátečky vnější zpětné zrcátko na straně spolujezdce automaticky sklopí.

Standardní výbava pro GLS 500 4MATIC a Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.


Vyhřívaný multifunkční volant (příplatková výbava)
Za chladných dnů zajistí možnost vyhřívání věnce volantu příjemnou teplotu v místě úchopu a Vaše ruce se za chvíli zahřejí. Tlačítko pro zapnutí a vypnutí vyhřívání je umístěno vpravo vedle sloupku řízení. Teplota se pohybuje okolo 35 °C.


Ortopedická sedadla pro řidiče a spolujezdce včetně masážní funkce, luxusních opěrek hlavy a nastavení hloubky sedáku (příplatková výbava)
Díky nafukovacím vzduchovým komorám zajišťují aktivní ortopedická sedadla s masážní funkcí nejlepší možný komfort sezení. Řidič i spolujezdec si mohou sedadla nastavit dle své postavy. Sedadla jsou rovněž vybavena 4směrovou bederní opěrkou a luxusními opěrkami hlavy.

Standardní výbava pro GLS 500 4MATIC a Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.


Vyhřívání předních sedadel
Za chladných dnů poskytuje vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce příjemné teplo. Lze zvolit ze tří úrovní vyhřívání, které se aktivuje stisknutím tlačítka.

Příplatková výbava pro GLS 350 d 4MATIC a GLS 400 4MATIC.


Vyhřívaná zadní sedadla
Pokud se za chladných dní posadíte v zadní části vozidla, můžete si díky vyhřívaným sedadlům v mžiku užívat příjemného tepla. Cestující na obou vnějších sedadlech si mohou vybrat ze tří úrovní vyhříváním aktivovaných stisknutím tlačítka. Vyhřívání se automaticky ztlumí a vypne.

Příplatková výbava pro GLS 350 d 4MATIC a GLS 400 4MATIC.


Sedadla řidiče a spolujezdce s vyhříváním a ventilací (příplatková výbava)
Díky aktivní ventilaci sedadel se v horkých dnech rychle vychladí jejich povrch na příjemnou teplotu. Za chladného počasí se sedadlo na přání vyhřeje na příjemnou teplotu.


Nezávislé topení včetně dálkového ovládání a nezávislá ventilace v létě (příplatková výbava)
Výhled bez námrazy a příjemné teploty ve vnitřním prostoru vozidla po celý rok hned od začátku cesty díky nezávislému topení, které lze ovládat dálkově pomocí smartphonu nebo dálkového ovladače. Zejména pokud nelze používat garáž, představuje nezávislé topení citelné navýšení komfortu a bezpečnosti.

 

Multimediální systémy a navigace

Nejnovější špičkové technologie.
Navigace, telefon, audio, video, internet – s příplatkovým systémem COMAND Online bude mít řidič tyto a mnohé další
funkce v dohledu a pod kontrolou. Touchpad umožňuje intuitivní ovládání pomocí pohybů rukou a uživatel může zadávat písmena, speciální znaky a čísla ručním psaním.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě pro každý model.


Audio 20 CD
Multimediální systém je kombinací zábavy, informací a komunikace. Audio 20 CD s internetovým připojením, rádiem, duálním tunerem a CD přehrávačem rovněž umožňuje připojení mobilních zařízení prostřednictvím Bluetooth®.


Mobilní telefon podporující funkci Bluetooth® s možností přenosu dat umožňuje surfování po internetu u stojícího vozidla. Rozhraní Bluetooth® nabízí funkci hands-free a audiostreaming pro přehrávání hudebních souborů. Možný je také přenos kontaktů z mobilního telefonu do displeje, pokud tato funkce podporuje profil PBAP (Phonebook Access Profile).

CD přehrávač lze použít také pro přehrávání souborů MP3, WMA, WAV a AAC. Funkce Cover Art zobrazí obal alba v menu Audio.


Audio 20 CD včetně přípravy na funkce Garmin® MAP PILOT (příplatková výbava)
Multimediální systém je kombinací zábavy, informací a komunikace. Audio 20 CD s internetovým připojením, přípravou na navigaci, rádiem, duálním tunerem a CD přehrávačem rovněž umožňuje připojení mobilních zařízení prostřednictvím Bluetooth®.


Funkce navigace na bázi SD karty s Garmin® MAP PILOT se aktivuje vložením SD karty do šachty ve středové konzole.

Rozhraní Bluetooth® nabízí funkci hands-free a audiostreaming pro přehrávání hudebních souborů. Rovněž Vám umožní přenos kontaktů z mobilního telefonu do mediálního displeje, pokud tato funkce podporuje profil PBAP (Phonebook Access Profile).

CD přehrávač lze použít také pro přehrávání souborů MP3, WMA, WAV a AAC. Funkce Cover Flow a Cover Art zobrazí obal alba v menu Audio. 


COMAND Online (příplatková výbava)
Navigace, telefon, audio, video, internet – s ovládáním a displejem COMAND Online bude mít řidič tyto a mnohé další funkce v dohledu a pod kontrolou. Informace se zobrazují na barevném 20,3cm displeji s vysokým rozlišením. Ovládání pomocí touchpadu je jednoduché a intuitivní.


Vysoce rychlostní navigace na pevném disku s realistickými topografickými mapami Vás bezpečně a hladce navede do Vašeho cíle. Navigační data se aktualizují zdarma po dobu tří let.

Služba „Live Traffic Information“ Vám umožňuje přijímat aktuální a přesné dopravní informace pro optimalizované dynamické navádění a přesnější odhad času příjezdu. Tato služba je dostupná zdarma po dobu tří let od první registrace a poté ji lze prodloužit prostřednictvím MBA App Shop.

V kombinaci s vhodnými mobilním telefonem je u stojícího vozidla možné vyvolat internetové stránky a používat za jízdy aplikace Mercedes-Benz[1] jako vyhledávání zvláštních cílů, informací o počasí nebo internetové rádio.

DVD přehrávač, rádio a zdířky pro připojení externích zařízení zaručují zábavu šitou na míru. Mezi další přednosti patří systém ovládání hlasem LINGUATRONIC, rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free a funkce čtení/psaní textových zpráv a e-mailů a přenos hudby prostřednictvím audiostreamingu.

[1] Právo na změnu integrovaných aplikací Mercedes-Benz Apps je vyhrazeno.

 

Digitální návod k obsluze pro COMAND Online
Stávající návody k používání vozidla a multimédií byly kompletně digitalizovány. Uživatel může tyto informace vyvolat přímo na displeji ve vozidle pomocí centrálního ovládacího prvku. Používání této funkce je zdarma a nevyžaduje internetové připojení.


Vyhledání konkrétních informací je rychlé a pohodlné. Existují tři možnosti vyhledávání – pomocí klíčového slova, pomocí obsahu nebo otáčením modelu vozidla (tzv. vizuální vyhledávání). Návod je šitý na míru pro konkrétní vozidlo, a proto bere v úvahu také jednotlivé zvolené příplatkové výbavy a příslušenství.

Všechny informace jsou dostupné přímo na displeji ve vozidle v různých jazycích. Krátké, výstižné texty ve snadno čitelné velikosti písma a velmi kvalitní animace s audioinformacemi udávají přesný, komplexní popis funkcí a vzájemných vztahů.

Varování a bezpečnostní upozornění k zobrazenému tématu lze snadno vidět a zobrazit pomocí pravého ovládacího panelu. V liště pro rychlý přístup pod probíhajícím textem jsou navíc integrovány reference k příbuzným tématům, které umožňují rychlé a pohodlné čtení obsahů.


Digitální rádio (DAB) pro standardy DAB, DMB a DAB+ (příplatková výbava)
Přídavná anténa a digitální přijímač umožňují poslech pozemního vysílání digitálních rozhlasových stanic. Digitální rádio DAB nabízí vynikající kvalitu příjmu a cenné informace navíc, např. o dopravě nebo rozhlasové stanici.


Měnič na 6 DVD (příplatková výbava)
Měnič DVD integrovaný do středové konzoly pro snadný přístup má zásobník na šest CD/DVD. Ovládání je jednoduché a intuitivní prostřednictvím systému COMAND Online.

 

Multimediální systém pro zadní řadu sedadel (příplatková výbava)
Prvotřídní zábava ve druhé řadě: filmy na DVD, hudba nebo TV v kombinaci s příplatkovým TV přijímačem – multimediální systém pro zadní řadu sedadel nabízí cestujícím v zadní části vozidla jejich vlastní zábavní program. Dva velké 20,3cm displeje a bezdrátová sluchátka Kleer zaručují vynikající kvalitu obrazu a zvuku.


Systém se ovládá komfortně prostřednictvím dálkového infračerveného ovladače. Obsahuje DVD přehrávač a má zdířky pro připojení externích zařízení.

V kombinaci s příplatkovým systémem COMAND Online mají cestující ve vozidle přístup ke zdroji zábavy dle své volby – DVD přehrávač patřící k systému, zdroje COMAND Online (video DVD, audio DVD, audio CD, rádio a USB MP3) nebo televize v kombinaci s příplatkovým TV tunerem.

Tři přípojky Aux-in navíc rovněž zpřístupňují obsahy MP3 přehrávačů.

 

Garmin® MAP PILOT (příplatková výbava)
Uživatelsky příjemná navigace, přesné mapové údaje a vynikající navádění – systém Garmin® MAP PILOT předává všechny výhody navigačního systému Garmin® do systému Audio 20 CD. Aktivuje se pouhým zasunutím SD karty s navigačním softwarem a mapovými údaji.


Zobrazení mapy v režimu Garmin® Look-and-Feel probíhá na velkém barevném displeji multimediálního systému s vysokým rozlišením s přídavnými navigačními informacemi ve sdruženém přístroji. Pohledy 3D s přesnými obrázky vozovky a budov a také fotorealistickými systémy Cross-traffic Assist a asistent jízdy v pruzích pomáhají v orientaci.

Ovládá se intuitivně pomocí ovladače ve středové konzole. S navigačním systémem lze rovněž používat ovládání hlasem. Aktualizace softwaru a map lze stáhnout pomocí internetu.

 

Surround soundsystém Harman Kardon® Logic 7® (příplatková výbava)
Pečlivě sladěné technické komponenty spolu s technologií Logic 7® od značky Harman Kardon® poskytují nezaměnitelně autentický prostorový zvuk. Cestující na všech sedadlech si mohou vychutnat fascinující zážitek prostorového zvuku u stereonahrávek i multikanálových nahrávek 5.1.


Systém se 14 vysoce výkonnými reproduktory je speciálně upraven pro akustické podmínky vozidla. Výkonný zesilovač DSP je vybaven digitálním zpracováním signálu (DSP), které pomocí vysoké výpočetní kapacity řídí frekvenční odezvu pro celkově harmonický zvuk.

Funkce nastavení hlasitosti v závislosti na rychlosti navíc poskytuje vyvážený zvukový dojem, neboť průběžně přizpůsobuje hlasitost podle rychlosti vozidla.

Surround soundsystém Harman Kardon® Logic 7® - přehled

 • 14 vysoce výkonných reproduktory pro přesnou dynamiku a vynikající vyvážení zvuku
 • Funkce řízení hlasitosti v závislosti na rychlosti pro vyvážený zvukový dojem
 • Výkonný vícekanálový zesilovač DSP s výkonem až 830 W
 • Vícekanálová technologie prostorového zvuku Logic 7® pro dechberoucí zážitek prostorového zvuku ze stereozáznamů a záznamů 5.1 na každém sedadle – v přední i zadní části vozidla
 • Surround soundsystém speciálně vyladěný na vnitřní prostor vozidla


Head-up displej (příplatková výbava)
Uchovejte si přehled o klíčových informacích pro řidiče, aniž byste přestali sledovat vozovku – díky head-up displeji na palubní desce, s vysouvací obrazovkou a barevným displejem zobrazujícím obsahy v souladu s příplatkovou výbavou vozidla.


Head-up displej promítá virtuální obraz do zorného pole řidiče. Obraz jako by se vznášel na kapotou motoru cca dva metry před řidičem. Displej je ve vysokém rozlišení a v barvě. V závislosti na výbavě zobrazuje systém např. navigační pokyny, stávající rychlost a nastavení asistenčních systémů.

Speciální světelný senzor upravuje jas displeje podle okolních světelných podmínek. Tím je zajištěno, že displej zůstane jasně viditelný i za slunečného počasí nebo v noci.


Komfortní telefonování (příplatková výbava)
Jednoduše lepší způsob telefonování: univerzální rozhraní v loketní opěrce Vám umožní pohodlně připojit mobilní telefony k reproduktoru vozidla. Stačí vložit mobilní telefon do držáku (příslušenství) kompatibilního se zařízením.


Používání antény vozidla zajišťuje optimální příjem i vysílání. Navíc se nabíjí baterie. Mobilní telefon se ovládá komfortně pomocí systémů vozidla. Tímto způsobem je rovněž možný přístup k vnitřní paměti vozidla.

 

Uživatelská sada Media Interface (příplatková výbava)
Univerzální rozhraní ve středové konzole Vám umožní snadné připojení přenosných přehrávačů médií jako iPod® nebo iPhone®. Audio obsahy lze pohodlně ovládat a prvotřídně reprodukovat prostřednictvím multimediálních systémů vozidla.


Cestovní a gastronomický průvodce MICHELIN (příplatková výbava)
Cestovní a gastronomický průvodce MICHELIN obsahuje rozsáhlé informace o restauracích, hotelech, turistických atrakcích a silnicích v 36 evropských zemích. Vložení paměťové SD karty lze zobrazit dat pomocí systému COMAND Online nebo je využít pro navigaci.


Mapa zobrazuje trasy MICHELIN a hodnocení MICHELIN prostřednictvím symbolů. Pomáhá řidiči například najít vhodnou restauraci nebo hotel. Navigace navádí do zvoleného cíle nebo zobrazuje cestu podél zvolené turistické trasy.

Podrobné informace lze získat díky četným obrázkům, textům a zvukovým obsahům. Na přání se mohou v případě přiblížení se ke zvláštnímu cíli přehrát audiosoubory automaticky.

Roční aktualizace cestovního průvodce a průvodce po restauracích lze získat online v Mercedes-Benz Shop.


Remote Online (příplatková výbava)
Sledování geografické polohy vozidla, sledování polohy vozidla, dálkové zamknutí a odemknutí dveří, vzdálený dotaz na stav vozidla – to je výběr vzdálených služeb online, které lze objednat jednotlivě od společnosti Daimler AG na základě této technické přípravy.


Tyto služby, které jsou součástí řady služeb nabízených Mercedes connect me, značně navyšují bezpečnost a komfort a pomáhají ušetřit čas. Jejich používání vyžaduje přijetí podmínek používání a registraci na zákaznickém portálu „Mercedes me“.

Zákaznický portál je rovněž platformou pro správu a konfigurování služeb Remote Online a služeb sledování vozidla. Služby můžete vyvolat kdykoliv, i když jedete, pomocí smartphonu nebo tabletu prostřednictvím URL connect.mercedes.me.

Instalovat Remote Online znamená, že vozidlo je po tři roky technicky schopné přístupu ke vzdáleným službám a službám sledování vozidla.


Telefonní modul Bluetooth® (profil SAP) v loketní opěrce pro telefonní/internetové připojení, se samostatnou čtečkou SIM karet (příplatková výbava)
Tato výbava umožňuje připojení mobilního telefonu pomocí protokolu Bluetooth® SAP (SIM Access Profile) nebo přímý provoz vložením SIM karty do integrované čtečky SIM karet. Externí anténa vozidla zajišťuje lepší příjem.


TV tuner pro příjem digitální TV (příplatková výbava)
Sledování TV ve vynikající kvalitě obrazu a široký výběr kanálů – TV přijímač to umožňuje také ve vozidle. Přijímá digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T a zajišťuje přístup k přídavným informacím jako elektronické magazíny TV nebo videotext.


Systém využívá pro zprostředkování obrazu a zvuku velký COMAND Online s vysokým rozlišením a zvukový systém vozidla. Z bezpečnostních důvodu se TV obraz vpředu automaticky vypne, pokud rychlost vozidla překročí cca 6 km/h. V kombinaci s individuálním multimediálním systémem pro druhou řadu sedadel, mohou cestující v zadní části vozidla sledovat televizi během jízdy.

 

Bezpečnost

Bezpčnost - v srdci našeho myšlení

 

Integrovaný bezpečnostní koncept od společnosti Mercedes-Benz dělí bezpečnost vozidla do čtyř fází:
Prakticky žádná jiná oblast neinspiruje konstruktéry společnosti Mercedes-Benz tak moc jako výzkum nových bezpečnostních technologií. První významný milník, co se týče bezpečnosti, sahá do 50. let 20. století, kdy Béla Barényi vynalezl bezpečnostní buňku pro cestující. Ta je dnes pouze jednou z mnoha součástí integrovaného bezpečnostního konceptu, který ještě více přibližuje vozy Mercedes-Benz k naší vizi řízení bez nehod.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě pro každý model.Fáze 1: bezpečné řízení
Většina nehod začíná dlouho před skutečnou kolizí: ztrátou koncentrace, špatnou viditelností nebo riziky, která nelze předvídat. Proto bezpečnostní koncept Mercedes-Benz využívá řadu opatření, která podporují bezpečné řízení každý den a mají kritické situace pod kontrolou.


ADAPTIVE BRAKE s asistentem rozjezdu do kopce, odvzdušňováním, vysoušením brzd a funkcí HOLD
Systém ADAPTIVE BRAKE zlepšuje jízdní komfort a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá vykonávat kritické brzdné manévry pomocí základní funkce protiblokovacího systému brzd ABS a na straně druhé prostřednictvím komfortních funkcí usnadňuje zvládání každodenních jízdních situací.


Asistent rozjezdu do kopce zabraňuje neúmyslnému couvání vozidla ve svahu, když řidič přemisťuje nohu z brzdového pedálu na pedál akcelerace. Funkce „příprava“ zajistí, že jsou brzdové destičky v kontaktu s brzdovými kotouči, jakmile řidič uvolní pedál akcelerace. Výsledný ušetřený čas může zkrátit brzdnou dráhu.

Funkce „vysoušení brzd“ za mokra automaticky odstraňuje vodní film z brzdových kotoučů, čímž se zkrátí reakce brzd. Funkce HOLD udržuje vozidlo na místě, aniž by bylo nutné sešlápnout brzdový pedál.


Adaptivní brzdová světla
Blikající brzdová světla mohou v nouzových situacích pomoci významným způsobem zkrátit dobu reakce účastníků silničního provozu jedoucích za Vámi. Adaptivní brzdová světla LED tak značně přispívají k prevenci nehod najetím zezadu.


Asistent sledování bdělosti
Asistent sledování bdělosti může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Na základě chování řidiče rozpozná systém typické příznaky únavy a vážné nepozornosti a vydá optické a akustické varování ohledně hrozícího mikrospánku.


Pětiúrovňový sloupcový graf na multifunkčním displeji sdruženého přístroje zobrazuje stávající úroveň pozornosti řidiče. Také je zobrazován čas, který uplynul od poslední přestávky.

Pokud úroveň pozornosti řidiče příliš klesne, zobrazí se ikona šálku s kávou informující o doporučené přestávce; rovněž zazní akustické varování. COMAND Online současně nabídne, že vyhledá odpočívadlo. Pokud je zvoleno nastavení „Citlivé“, varuje systém řidiče ještě dříve.

Asistent sledování bdělosti pracuje v rozmezí rychlostí 60 až 200 km/h: lze ho nastavit tak, aby zobrazoval varování ve sdruženém přístroji při určené úrovni (ne)pozornosti nebo ho lze zcela vypnout.


Brzdový asistent
Systém je schopný rozpoznat nouzové brzdění řidičem a během zlomku sekundy zvýšit brzdný tlak a zkrátit tak brzdnou dráhu. Za tím účelem brzdový asistent sleduje rychlost sešlápnutí brzdového pedálu.


Elektronický stabilizační program ESP®
V kritických situacích může elektronický stabilizační program ESP® zabránit smyku vozidla. Cílenými brzdnými zásahy u jednotlivých kol omezuje ESP® tendence k nedotáčivosti nebo přetáčivosti a tím zvyšuje bezpečnost jízdy.


Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)
Zmírňuje námahu, nabízí větší bezpečnost a lepší ochranu. Tato kombinace přídavných bezpečnostních a jízdních asistenčních systémů pomáhá snížit zátěž řidiče a zlepšuje ochranu cestujících ve vozidle i ostatních účastníků silničního provozu.


DISTRONIC PLUS se systémy Steering Assist and Stop&Go Pilot pomáhá řidiči zachovávat bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla a udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu. Systém tak zmírňuje námahu spojenou s řízením především na dlouhých cestách a při jízdě stop-and-go.

Zejména ve městě může brzdový asistent BAS PLUS s Cross-traffic Assist a brzdou PRE-SAFE® snížit riziko nehod na křižovatkách a nehod najetím zezadu, jakož i nehod zahrnujících chodce.

Aktivní asistent jízdy v pruzích a aktivní asistent sledování mrtvého úhlu poskytují podporu, pokud vozidlo neúmyslně opustí jízdní pruh nebo při nebezpečí kolize s jinými vozidly při změně směru jízdy. Pomocí jednostranného brzdného zásahu mohou oba asistenční systémy pomoci vrátit vozidlo zpět do jízdního pruhu nebo zabránit nehodě.

PRE-SAFE® PLUS rozšiřuje systém na ochranu cestujících PRE-SAFE® o preventivní opatření pro případ hrozícího nárazu zezadu.


Sledování tlaku vzduchu v pneumatikách
Stálé sledování tlaku vzduchu v pneumatikách zvyšuje jízdní bezpečnost a prodlužuje životnost pneumatik. Tlak vzduchu ve všech čtyřech pneumatikách monitorují snímače a je zobrazován na palubní displeji.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.


Zpětná kamera pro couvání s dynamickými naváděcími liniemi na displeji (příplatková výbava)
Parkování a manévrování couváním je značně jednodušší a bezpečnější díky zpětné kameře pro couvání. Kamera je chráněna krytem, automaticky se vysune při zařazení zpátečky a zobrazí řidiči okolí za vozidlem pomocí dynamických naváděních linií na displeji.


Při couvání z parkovacího místa např. z příjezdové cesty umožní přepnutím do režimu širokého úhlu zobrazení úhlu v rozsahu 180° za účelem dřívějšího detekování blížících se vozidel nebo chodců. V kombinaci s tažným zařízením poskytuje systém přídavnou funkci, která zjednodušuje vyrovnání a připojení přívěsu pomocí speciálních naváděcích linií a režimu zoom.


Asistent při bočním větru
Při silných poryvech větru pomůže systém udržet směrovou stabilitu vozidla. Cílené brzdové zásahy značně snižují vychýlení vozidla do stran. Tím se u řidiče zvyšuje pocit bezpečí a zabrání se nepřiměřeným reakcím.

 

Asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Nepozornost a únava mohou skončit nepozorovaným opuštěním jízdního pruhu. Systém je schopný rozpoznat neúmyslné opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu.


Systém zpracovává obrázky z kamery umístěné za čelním oknem. Vodorovné značky jízdních pruhů jsou rozpoznány díky kontrastním rozdílům. Na základě těchto dat a registrovaných činností řidiče asistent jízdy v pruzích určí, zda vozidlo opustilo jízdní pruh úmyslně nebo ne.

Pokud řidič například aktivuje směrové světlo, prudce zrychlí nebo jede ostrou zatáčkou, může být zásah potlačen od samého počátku. Systém je aktivní v rychlostním rozsahu 60 až 200 km/h.


Asistent sledování mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Systém umožňuje detekovat jedno z největších nebezpečí silničního provozu. Pokud je v mrtvém úhlu detekováno vozidlo, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič optického varování nevšimne a aktivuje směrové světlo, spustí systém přídavný výstražný signál.

 

Asistent sledování dopravních značek (příplatková výbava)
Systém je schopný identifikovat rychlostní omezení, zákaz vjezdu a zákaz předjíždění a konce zákazu a zobrazuje je ve sdruženém přístroji. Pokud jsou vyvěšeny příslušné dopravní značky, vydá systém při vjezdu do jednosměrné ulice v opačném směru jízdy optické a akustické varování.

K dispozici pouze v kombinaci se systémem COMAND Online.


Fáze 2: v kritických situacích
Mercedes-Benz znamená automobilovou bezpečnost. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby byla každá jízda tak bezpečná, jak jen může být.


Protiblokovací systém brzd ABS
Protiblokovací systém brzd (ABS) zaručuje vyšší bezpečnost jízdy zejména při nouzovém brzdění, kdy zabraňuje blokování kol. Pomáhá tak řidiči udržet kontrolu nad vozidlem, např. při vyhýbacích manévrech nebo brzdění na kluzké vozovce.


Protiprokluzový systém (ASR)
Rozjezd nebo akcelerace na sněhu, mokré vozovce nebo nezpevněném povrchu – za těchto podmínek omezuje protiprokluzový systém ASR prokluzování kol, čímž zabraňuje smýkání vozidla.


COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent varování před kolizí Plus)
Příliš malý odstup mezi vozidly patří mezi jednu z hlavních příčin vážných dopravních nehod. COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS pomáhá minimalizovat nebezpečí nárazu najetím zezadu a zmírnit následky nehody.


Systém varuje řidiče opticky, pokud je vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla příliš nízká, a akusticky, pokud hrozí nebezpečí kolize. Systém může rovněž podpořit brzdění řidiče a v případě chybějící reakce řidiče může být rychlost vozidla snížena automaticky.

Tento jízdní asistenční systém kombinuje systém varování odstupu pracujícího na bázi radaru s podporou adaptivního brzdového asistenta a autonomním částečným brzděním. Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla sníží na dobu několika sekund pod přednastavenou hodnotu, zobrazí se ve sdruženém přístroji při rychlosti od 30 do 250 km/h varovná kontrolka. Pokud se vzdálenost rychle zkracuje, zazní také intervalový tón.

Nebezpečí kolize s pohybujícími se předměty je registrováno při rychlosti od 7 do 250 km/h a u stojících překážek od 7 do 72 km/h. V obou těchto případech pomáhá adaptivní brzdový asistent v případě nouzového brzdění.

Pokud řidič nereaguje, zahájí systém autonomní částečné brzdění, čímž značně sníží rychlost. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný, aby zabránil kolizi najetím zezadu.


Elektronický systém regulace trakce 4ETS
Tento automatický a autonomní systém může v rámci daného rozsahu rychlosti použít brzdné zásahy pro zabránění protáčení jednotlivých hnacích kol při rozjezdu nebo zrychlení nebo momentálního protáčení obou hnacích kol v zatáčkách.


Systém PRE-SAFE®
Tento systém může identifikovat kritické jízdní situace a v případě hrozící nehody zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření např. patří reverzibilní napnutí bezpečnostních pásů nebo automatické zavření všech otevřených oken.


Fáze 3: při nehodě
Auta od značky Mercedes-Benz mají řadu bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Pokud by však došlo na nejhorší, lze aktivovat komplexní bezpečnostní systémy, které poskytnou všem cestujícím ve vozidle i ostatním účastníkům silničního provozu nejlepší možnou ochranu.


Airbagy pro řidiče a spolujezdce
Při čelním nárazu mohou airbagy pomoci ochránit trup a hlavu řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných zranění při nehodě. Rozvinutí airbagů je úměrné síle nárazu.


Ochrana chodců (aktivní kapota)
Pokud by došlo k čelní srážce s chodcem, může se za určitých situací zvednout zadní část kapoty. Delší vzdálenost od sestav motorového prostoru vytváří větší deformační zónu, což může snížit riziko zranění chodce při určitých typech nehod.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.


Kolenní airbag pro řidiče
Kolenní airbag řidiče může pomoci chránit nohy při čelním nárazu a také stabilizovat celé tělo. Lze tak zmírnit riziko vážných zranění při nehodě.


Ochrana proti bočnímu nárazu
V případě bočního nárazu poskytuje nejlepší možnou ochranu cestujících robustní boční stěna.


Boční airbagy pro řidiče a spolujezdce
Při bočním nárazu mohou boční airbagy pomoci ochránit trup a pánevní oblast řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných zranění při nehodě.


Boční airbagy vzadu, vlevo a vpravo (příplatková výbava)
V případě bočního nárazu mohou boční airbagy pomoci ochránit trup cestujících v zadní části vozidla. Jsou integrovány do zadních bočních panelů a rozvinou se ve výši hrudi mezi bokem vozidlem a cestujícími.


Systém čelních snímačů a snímačů převrácení s aktivací zádržného systému v závislosti na situaci
Při předním nárazu nebo převrácení zajišťuje systém rychlou aktivaci zádržných systémů jako airbagů a předepínačů bezpečnostních pásů odpovídající situaci.


Okenní airbagy
Okenní airbag se může rozvinout v prostoru bočního okna při bočním nárazu nebo převrácení, čímž sníží riziko nárazu hlavy cestujícího do boční části vozidla a pomůže zabránit průniku externích předmětů do vnitřního prostoru vozidla. Tím je ochráněn řidič, spolujezdec a cestující na vnějších zadních sedadlech.


Fáze 4: po nehodě
Za účelem snížení rizika po nehodě a ulehčení práce záchranné službě se spustí několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nehody:


Nejlepší možná ochrana: motor lze automaticky vypnout a přerušit přívod paliva.
Bezpečnostní osvětlení: lze automaticky aktivovat výstražná světla, aby se zabránilo dalším nehodám a aby se havarované vozidlo rychleji našlo.
Automatická ventilace: pokud se rozvine airbag, elektricky ovládaná okna se automaticky otevřou.
Snadné otevření: po nehodě lze automaticky odemknout dveře, aby se záchranné služby dostaly snáze k cestujícím.
Dobré možnosti úniku: vestavěné nárazové spoje mezi karoserií a dveřmi usnadní otevření dveří po čelním nárazu.
Přímé spojení: v případě nehody může systém tísňového volání Mercedes-Benz rozhodujícím způsobem urychlit příjezd záchranářů na místo nehody. Data jsou přenášena pomocí mobilního spojení zajišťovaného komunikačním modulem s vlastní SIM kartou. Tísňové volání je proto nezávislé na připravenosti mobilního telefonu, který může být poškozen nebo mít vybitou baterii.
Pokud jde o záchranu cestujících po nehodě, je důležitá každá vteřina. Proto společnost Daimler přišla se samolepkou pro záchranáře, malou, ale účinnou inovací, která záchranné službě na místě nehody rychle poskytne podrobnosti ohledně bezpečnostní konstrukce daného vozidla. Samolepky s QR kódem jsou upevněny na víčku palivové nádrže vozidla a na protilehlém sloupku B. Lze jimi vozidlo rychle dodatečně vybavit a jsou součástí standardní výbavy všech nových vozidel. V případě nouze mohou příslušníci záchranné služby naskenovat QR kód pomocí smartphonu nebo tabletu a získat spolehlivý přístup k příslušné kartě pro záchranáře, která jim usnadní jejich práci.[1].


Více o samolepce pro záchranáře
Společnost Mercedes-Benz také vydala vícejazyčné záchranné pokyny pro záchranné služby, které jsou po celém světě k dispozici na internetu jako zdroj informací pro záchranné služby.


Záchranné pokyny pro záchranné služby (webová stránka společnosti Daimler)
[1] Požadavek: aktivní internetové připojení.

 

 

Životní prostředí

Ekologické koncepce.

BlueEFFICIENCY od společnosti Mercedes-Benz znamená průkopnickou, účinnou technologii a sady inovativních opatření založených na optimalizaci spotřeby paliva a úrovně emisí.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě pro každý model.


Opatření BlueEFFICIENCY.
Opatření BlueEFFICIENCY jsou komplexními automobilovými optimalizacemi, které pomáhají šetřit palivo a snižovat zatížení životního prostředí. Také nový Mercedes-Benz GLS kombinuje nejúčinnější motory s nejlepšími dostupnými výbavami, které udržují spotřebu paliva na minimu.


Funkce ECO start-stop
Jaký je nejsnazší způsob jak ušetřit palivo a snížit emise? Automaticky vypnout motor, když není potřebný. Při vypnutém motoru u stojícího vozidla se motor znovu nastartuje po uvolnění brzdy nebo sešlápnutí pedálu akcelerace.


Automatickým vypínáním motoru u vozidla stojícího například v kolonách nebo na semaforech se snižuje spotřeba paliva a emise. Funkce ECO start-stop pracuje velmi účinně, rychle a nenápadně.


Environmentální kompatibilita a recyklovatelnost
Již od raných fází vývoje byla mimořádná důležitost přikládána materiálům použitým v novém Mercedes-Benz GLS, které mají nízké emise a jsou recyklovatelné. Nový Mercedes-Benz GLS dosahuje podle výpočtového modelu ISO 22628 úrovně recyklace materiálů 85 procent a návratnosti 95 procent.


Příklady ekologických materiálů a postupů:

 • Energeticky úsporná, vysoce trvanlivá technologie LED pro četné světelné funkce v exteriéru i interiéru vozidla
 • Inovativní lakovací postupy pro minimální dopad na životní prostředí
 • Použití velmi dobře recyklovatelných materiálů s nízkými emisemi při výrobě, zpracování a používání
 • Vozidlo pro alergiky.
 • Již řadu let přikládá Mercedes-Benz vysokou důležitost kvalitě vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla a také obsahu alergenů v použitých komponentech a materiálech. Z tohoto důvodu je Mercedes-Benz jediným výrobcem automobilů na světě, který získal pečeť kvality Evropské nadace pro výzkum alergií (ECARF).


Více o pečeti kvality ECARF v části Mercedes World
Transparentní činnosti - zpráva společnosti Daimler o udržitelnosti.

Hospodárný. Odpovědný. Udržitelný. Protože jsme vynálezcem automobilu, je klíčovou filozofií naší společnosti neustálá oddanost životnímu prostředí a společnosti. Více podrobností naleznete v online zprávě společnosti Daimler o udržitelnosti.

Přejít na zprávu společnosti Daimler o udržitelnosti

 

Dojeďte bezpečně

Mercedes-Benz Intelligent Drive

Směrem k řízení bez nehod.
Co začalo s PRE-SAFE® před více než deseti lety a pokračovalo sDISTRONIC PLUS, jsme dnes posunuli k novému rozměru jízdy: Mercedes-Benz Intelligent Drive – pohodlí a bezpečnost se nyní spojily. Můžete to vidět a pocítit sami v novém Mercedes-Benz GLS.

Díky síťovému propojení – naši bezpečnostní experti tomu říkají „fúze senzorů“ – asistenční systémy analyzují komplexní situace a díky vylepšeným snímačům okolí umějí ještě lépe rozeznat nebezpečné dopravní situace.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě pro každý model.


Asistenční a bezpečnostní systémy
ADAPTIVE BRAKE s asistentem rozjezdu do kopce, odvzdušňováním, vysoušením brzd a funkcí HOLD
Systém ADAPTIVE BRAKE zlepšuje jízdní komfort a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá vykonávat kritické brzdné manévry pomocí základní funkce protiblokovacího systému brzd ABS a na straně druhé prostřednictvím komfortních funkcí usnadňuje zvládání každodenních jízdních situací.


Asistent rozjezdu do kopce zabraňuje neúmyslnému couvání vozidla ve svahu, když řidič přemisťuje nohu z brzdového pedálu na pedál akcelerace. Funkce „příprava“ zajistí, že jsou brzdové destičky v kontaktu s brzdovými kotouči, jakmile řidič uvolní pedál akcelerace. Výsledný ušetřený čas může zkrátit brzdnou dráhu.

Funkce „vysoušení brzd“ za mokra automaticky odstraňuje vodní film z brzdových kotoučů, čímž se zkrátí reakce brzd. Funkce HOLD udržuje vozidlo na místě, aniž by bylo nutné sešlápnout brzdový pedál.


Aktivní asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Pomocí stereokamery systém detekuje, zda nedošlo k neúmyslnému přejetí plné nebo přerušované čáry jízdního pruhu. V takovém případě je řidič okamžitě varován pulzujícími vibracemi volantu.


Pokud řidič na varování nereaguje, aktivní asistent jízdy v pruzích může pomoci vrátit vozidlo do správného jízdního pruhu selektivním přibrzděním jednotlivých kol. Brzdné zásahy jsou prováděny vždy, když vozidlo neúmyslně přejede plnou čáru jízdního pruhu.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


Aktivní asistent sledování mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje detekovat největší nebezpečí silničního provozu – vozidla v mrtvém úhlu. Může řidiče varovat například při změně jízdního pruhu a pro zabránění potenciální kolizi spustit selektivní brzdění jednotlivých kol.


Pokud je v mrtvém úhlu rozpoznáno vozidlo, rozsvítí se v příslušném vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič varování nevšimne a indikuje změnu směru jízdy, začne blikat varovná kontrolka a zazní výstražný signál.

Pokud je i přes varování zahájena změna jízdního pruhu, může systém řidiče varovat citelnými brzdnými zásahy na úpravu směru jízdy a při stále chybějící reakci řidiče může aktivně přispět k vymanévrování vozidla z nebezpečné zóny.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


Asistent sledování bdělosti
Asistent sledování bdělosti může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Na základě chování řidiče rozpozná systém typické příznaky únavy a vážné nepozornosti a vydá optické a akustické varování ohledně hrozícího mikrospánku.


Pětiúrovňový sloupcový graf na multifunkčním displeji sdruženého přístroje zobrazuje stávající úroveň pozornosti řidiče. Také je zobrazován čas, který uplynul od poslední přestávky.

Pokud úroveň pozornosti řidiče příliš klesne, zobrazí se ikona šálku s kávou informující o doporučené přestávce; rovněž zazní akustické varování. COMAND Online současně nabídne, že vyhledá odpočívadlo. Pokud je zvoleno nastavení „Citlivé“, varuje systém řidiče ještě dříve.

Asistent sledování bdělosti pracuje v rozmezí rychlostí 60 až 200 km/h: lze ho nastavit tak, aby zobrazoval varování ve sdruženém přístroji při určené úrovni (ne)pozornosti nebo ho lze zcela vypnout.


Brzdový asistent
Systém je schopný rozpoznat nouzové brzdění řidičem a během zlomku sekundy zvýšit brzdný tlak a zkrátit tak brzdnou dráhu. Za tím účelem brzdový asistent sleduje rychlost sešlápnutí brzdového pedálu.


Brzdový asistent PLUS s funkcí Cross-traffic Assist (příplatková výbava)
Tento preventivní systém může snížit riziko nehod najetím zezadu a na křižovatkách. Pokud je identifikována nebezpečná situace a řidič sešlápne brzdu, může BAS PLUS zvýšit brzdný tlak v souladu se situací a ideálně tak zabránit kolizi s vozidlem nebo chodcem.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent varování před kolizí Plus)
Příliš malý odstup mezi vozidly patří mezi jednu z hlavních příčin vážných dopravních nehod. COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS pomáhá minimalizovat nebezpečí nárazu najetím zezadu a zmírnit následky nehody.


Systém varuje řidiče opticky, pokud je vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla příliš nízká, a akusticky, pokud hrozí nebezpečí kolize. Systém může rovněž podpořit brzdění řidiče a v případě chybějící reakce řidiče může být rychlost vozidla snížena automaticky.

Tento jízdní asistenční systém kombinuje systém varování odstupu pracujícího na bázi radaru s podporou adaptivního brzdového asistenta a autonomním částečným brzděním. Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla sníží na dobu několika sekund pod přednastavenou hodnotu, zobrazí se ve sdruženém přístroji při rychlosti od 30 do 250 km/h varovná kontrolka. Pokud se vzdálenost rychle zkracuje, zazní také intervalový tón.

Nebezpečí kolize s pohybujícími se předměty je registrováno při rychlosti od 7 do 250 km/h a u stojících překážek od 7 do 72 km/h. V obou těchto případech pomáhá adaptivní brzdový asistent v případě nouzového brzdění.

Pokud řidič nereaguje, zahájí systém autonomní částečné brzdění, čímž značně sníží rychlost. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný, aby zabránil kolizi najetím zezadu.


DISTRONIC PLUS s funkcí STEER CONTROL a Stop&Go Pilot (příplatková výbava)
Tento inovativní jízdní asistenční systém pomáhá řidiči zachovávat bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla a udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu. DISTRONIC PLUS se systémy STEER CONTROL a Stop & Go Pilot Vám usnadní život zejména na dlouhých cestách a při jízdě v dopravních zácpách.


Systém na bázi radaru v případě potřeby vozidlo přibrzdí a poté, pokud je to možné, znovu zrychlí na požadovanou rychlost. Tím se snižuje riziko nehod najetím zezadu a zvyšuje jízdní komfort.

Funkce STEER CONTROL může řidiči pomoci zachovat boční stabilitu vozidla. Na rovných silnicích nebo i v mírných zatáčkách zaručuje tužší řízení pro udržení vozidla uprostřed jízdního pruhu.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


Brzda PRE-SAFE® s detekcí chodců (příplatková výbava)
Při nebezpečí kolize s jiným vozidlem nebo chodcem upozorňuje brzda PRE-SAFE® řidiče na nutnost jednat pomocí optických a akustických varování. Pokud řidič nereaguje, může systém vydat další, citelná varování v podobě autonomního částečného brzdění, čímž již vozidlo zpomalí. Pokud řidič stále nereaguje, zahájí brzda PRE-SAFE® autonomní nouzové brzdění, aby zabránila nehodě nebo značně zmírnila sílu nárazu.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


PRE-SAFE® PLUS (příplatková výbava)
Pokud hrozí náraz zezadu, může tento systém zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Radarové snímače v zadním nárazníku sledují oblast za vozidlem.


Pokud je detekováno nebezpečí nárazu zezadu, aktivuje PRE-SAFE® PLUS výstražná světla s vysokou frekvencí blikání, kterou jsou varováni řidiči za Vámi jedoucích vozidel.

Pokud vozidlo stojí, může být aktivně zvýšen brzdný tlak. Tato funkce zablokování brzd sníží síly působící na cestující během nárazu a zabrání popojetí vozidla dopředu, např. na křižovatce nebo přechodu.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


Systém PRE-SAFE®
Tento systém může identifikovat kritické jízdní situace a v případě hrozící nehody zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření např. patří reverzibilní napnutí bezpečnostních pásů nebo automatické zavření všech otevřených oken.


Asistent při bočním větru
Při silných poryvech větru pomůže systém udržet směrovou stabilitu vozidla. Cílené brzdové zásahy značně snižují vychýlení vozidla do stran. Tím se u řidiče zvyšuje pocit bezpečí a zabrání se nepřiměřeným reakcím.

 

Asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Nepozornost a únava mohou skončit nepozorovaným opuštěním jízdního pruhu. Systém je schopný rozpoznat neúmyslné opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu.


Systém zpracovává obrázky z kamery umístěné za čelním oknem. Vodorovné značky jízdních pruhů jsou rozpoznány díky kontrastním rozdílům. Na základě těchto dat a registrovaných činností řidiče asistent jízdy v pruzích určí, zda vozidlo opustilo jízdní pruh úmyslně nebo ne.

Pokud řidič například aktivuje směrové světlo, prudce zrychlí nebo jede ostrou zatáčkou, může být zásah potlačen od samého počátku. Systém je aktivní v rychlostním rozsahu 60 až 200 km/h.


Asistent sledování mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Systém umožňuje detekovat jedno z největších nebezpečí silničního provozu. Pokud je v mrtvém úhlu detekováno vozidlo, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič optického varování nevšimne a aktivuje směrové světlo, spustí systém přídavný výstražný signál. 

Asistent sledování dopravních značek (příplatková výbava)
Systém je schopný identifikovat rychlostní omezení, zákaz vjezdu a zákaz předjíždění a konce zákazu a zobrazuje je ve sdruženém přístroji. Pokud jsou vyvěšeny příslušné dopravní značky, vydá systém při vjezdu do jednosměrné ulice v opačném směru jízdy optické a akustické varování.

K dispozici pouze v kombinaci se systémem COMAND Online.


PARKOVÁNÍ


Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (příplatková výbava)
Jednoduché parkování a vyjíždění z parkovacího místa: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC usnadňuje vyhledávání podélného i kolmého parkovacího místa a zaparkování; rovněž pomáhá při vyjíždění z parkovacího místa. Automaticky řídí vozidlo na parkovací místo, přičemž řidič nemusí řídit ani brzdit.


Pokud jede vozidlo pomaleji než 30 km/h, zobrazí systém na multifunkčním displeji sdruženého přístroje symbol „P“ a směrovou šipku oznamující, že našel vhodné parkovací místo. Standardně hledá systém na pravé straně vozovky, pokud je aktivováno levé směrové světlo, pak i na levé straně vozovky.

Pokud řidič zařadí zpátečku, potvrdí zobrazený výběr parkovacího místa a nejede rychleji než 10 km/h, aktivní parkovací asistent se automaticky postará o řízení. Řidič ovládá pouze pedál akcelerace a brzdový pedál; parkování je dokončeno v maximálně sedmi krocích.

Elektronická pomoc při parkování PARKTRONIC monitoruje během manévrování oblast přední a zadní části vozidla a při detekování potenciální kolize varuje řidiče. Systém je aktivní do rychlosti 18 km/h.

Standardní výbava pro GLS 500 4MATIC a Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC a v kombinaci s parkovací sadou včetně kamery 360°.


Parkovací sada s kamerou 360° (příplatková výbava)
Snadné parkování: tato sada usnadňuje vyhledání parkovacího místa a také paralelní parkování; rovněž pomáhá při výjezdu z parkovacího místa a s kamerou 360°usnadňuje řidiči parkování a manévrování díky realistickému obrazu zprostředkovanému čtyřmi zesíťovanými kamerami.


Aktivní parkovací asistent s PARKTRONICEM automaticky řídí vozidlo na parkovací místo, řidič nemusí řídit ani brzdit. Vozidlo a jeho okolí lze zobrazit z ptačí perspektivy na displeji COMAND Online, řidič tudíž vidí i překážky pod okny.


Zpětná kamera pro couvání s dynamickými naváděcími liniemi na displeji (příplatková výbava)
Parkování a manévrování couváním je značně jednodušší a bezpečnější díky zpětné kameře pro couvání. Kamera je chráněna krytem, automaticky se vysune při zařazení zpátečky a zobrazí řidiči okolí za vozidlem pomocí dynamických naváděních linií na displeji.


Při couvání z parkovacího místa např. z příjezdové cesty umožní přepnutím do režimu širokého úhlu zobrazení úhlu v rozsahu 180° za účelem dřívějšího detekování blížících se vozidel nebo chodců. V kombinaci s tažným zařízením poskytuje systém přídavnou funkci, která zjednodušuje vyrovnání a připojení přívěsu pomocí speciálních naváděcích linií a režimu zoom.


VÝHLED
Asistent adaptivních dálkových světel PLUS (příplatková výbava)
Vidíte dále .... stále: Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světly, aniž byste oslňovali ostatní účastníky silničního provozu. Řidič tak má vždy k dispozici optimální dosah světlometů.


Asistent adaptivních dálkových světel Plus rozpozná pomocí stereokamery umístěné za čelním oknem jiné osvětlené účastníky silničního provozu jako vozidla v protisměru a vozidla vpředu a automaticky seřídí světlomety v souladu s novou dopravní situací. Mechanismus ve světlometu ztlumí příslušnou část světelného kuželu světlometů LED, aby nedošlo k oslnění jiných řidičů.

Řidič může nechat dálková světla stále zapnutá a plně využívat jejich dosahu, aniž by se obával, že oslní nebo ohrozí ostatní účastníky silničního provozu. Tato funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h při jízdě na silnicích bez osvětlení vozovky za tmy.


LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
Pro ideální rozhled na silnici a dálnici, při odbočování a v zatáčkách se Intelligent Light System automaticky přizpůsobuje světelným a jízdním
podmínkám. Všechny funkce světel jsou realizovány v technologii LED s nízkou spotřebou.


Nastavení světel v režimu okresní silnice poskytuje jasnější a intenzivnější osvětlení vozidla na straně vozovky než konvenční potkávací světlomety. Režim dálnice se aktivuje po překročení rychlosti 90 km/h. V prvním kroku se navýší výkon světel pro lepší osvětlení vozovky a krajnic. Od rychlosti 110 km/h se prodlouží dosah světel.

Funkce světla pro odbočování zaručuje lepší osvětlení povrchu vozovky díky přídavnému světlu na vnitřní straně zatáčky. S funkcí adaptivní světlomety se světlomety natáčejí do zatáčky – řidič vidí mnohem dále. Zdokonalená funkce mlhových světel intenzivněji osvětluje vnější polovinu vozovky – řidič je tak méně oslňován zpětným odrazem od mlhy.

Standardní výbava pro GLS 500 4MATIC a Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC

 

AMG

Vozidlo AMG Performance - fascinace ve své čisté podobě

Driving Performance. Autentické dynamické ovládání díky DNA typické pro AMG.
Mercedes-AMG nevyrábí pouze vysoce výkonné a sportovní automobily, s Mercedes-AMG činíme tento slib: slib jít vždy o krok dále a převést to, co je technicky proveditelné, do reality, kterou nelze napodobit. Tato výjimečná motorová vozidla jsou vyráběna pro výjimečné lidi. Vítejte ve světě Mercedes-AMG.

Model Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC je dostupný pro nové GLS. Konfigurátor Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC


Design – dominance v nové dimenzi.
Výrazný design a dominantní rozměry vozidla AMG Driving Performance ohromí na první pohled. Příď s designovými prvky AMG a světlomety LED High Performance jsou ztělesněním dominance a exkluzivity.


Design AMG se speciálně zkonstruovanými prvky a sportovními akcenty na boku zdůrazňuje silniční výkon vozidla. Díky designu AMG se dynamická záď stává nezaměnitelnou. Všechny designové a také ovládací prvky a přístroje podporují opticky i funkčně výkon a sportovně luxusní styl vozidla.

Přehled výrazných designových prvků:

 • Prahy dveří AMG z kartáčované nerez oceli s nápisem „AMG“
 • Čelní nárazník AMG
 • Zadní nárazník AMG
 • Sdružený přístroj AMG s hlavním menu AMG včetně RACETIMERU a výchozího zobrazení AMG
 • Maska chladiče AMG
 • Kola AMG z lehké slitiny s křížovými paprsky
 • Volant AMG Performance čalouněný v černé kůži nappa, se zploštělou spodní částí a řadicími pádly ve stříbrném hliníku
 • Podběhy AMG
 • Sportovní výfukový systém AMG se dvěma dvojitými chromovanými koncovkami
 • Sportovní sedadla AMG s optimalizovanými bočnicemi
 • Brzdové třmeny vysoce výkonného brzdového systému AMG
 • Čalounění kůží nappa AMG v barvě černá, porcelain/černá a hnědá espresso/černá
 • Sportovní pedály z broušené oceli s pryžovými výstupky.


Technologie – fenomenální výkon, precizní vyladění.
Výkonný 5,5litrový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly je základem AMG Driving Performance. Po faceliftu je výkon motoru navýšen na 430 kW[2] oproti původním 410 kW. S pěti jízdními programy AMG DYNAMIC SELECT lze měnit motoristický zážitek.


7stupňová automatická převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC umožňuje – v závislosti na zvoleném jízdním programu AMG DYNAMIC SELECT – extrémně sportovní jízdní styl s velmi krátkými časy řazení a také komfortní, vysoce účinnou jízdu.

Přehled výrazných technický prvků:

Jízdní programy AMG DYNAMIC SELECT

 • Vysoce výkonný brzdový systém AMG
 • AMG Performance 4MATIC
 • Převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
 • Sportovní odpružení AMG
 • Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost

Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC: kombinovaná spotřeba paliva: 12,3 l/100 km, kombinované emise CO2: 288 g/km[1])


Nevyrábíme pouze automobily. Proměňujeme sny ve skutečnost.

Akademie AMG Driving Academy znamená výjimečného týmového ducha: zažijte výkon s podobně smýšlejícími řidiči a zlepšete si své jízdní dovednosti na závodních tratích a prvotřídních akcích konaných v dechberoucích lokalitách po celém světě. Staňte se členem „nejrychlejší rodiny na světě“.

[1] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží výhradně účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

 

Výbava AMG - dechberoucí dynamika

Zažijte fascinující svět AMG.

Tato výbava nezná hranice. S koncepcí AMG zaměřenou na výkonnost máte optimální výbavu pro svá další dobrodružství. Zvolte si výbavu a příslušenství, díky kterým bude Vaše vozidlo vypadat ještě dynamičtěji a sportovněji.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě pro každý model.

Výběr z příplatkových výbav v oblasti designu:


Kryt motoru AMG carbon (příplatková výbava)
Tato výbavová a designová linie propůjčuje exteriéru vozidla ještě dynamičtější a atletičtější vzhled. Obsahuje výrazný design AMG v podobě předního a zadního nárazníku AMG, prahových nástavců a velkých kol AMG z lehké slitiny. Linii AMG Exteriér dokresluje sportovní brzdový systém s perforovanými kotouči vpředu a kryt brzdových třmenů s nápisem „Mercedes-Benz“.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 

Tříramenný volant AMG Performance čalouněný černou kůží nappa / mikrovláknem DINAMICA (příplatková výbava)
Pro lepší držení během sportovních jízdních manévrů je volant AMG Performance čalouněný v kůži nappa v místě držení opatřen mikrovláknem DINAMICA.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 

Sportovní sedadla AMG (příplatková výbava)
Sportovní sedadla AMG poskytují vynikající boční oporu díky konstrukci polstrování typické pro AMG s lepšími konturami a vyššími bočnicemi. Perforovaná kůže nappa, design čalounění AMG s prošitím a štítek „AMG“ nabízí exkluzivní haptický i vizuální zážitek.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.


Výběr z příplatkových výbav v oblasti technologií:


Sada AMG Driver (příplatková výbava)
V rámci sady AMG Driver se rychlost navyšuje na 270 km/h pro ještě sportovnější zážitek a agilnější odezvu. Řidič se může rovněž zúčastnit školení řidičů v AMG Driving Academy, v jehož průběhu se pod profesionálním dohledem dozví, jak jezdit bezpečně a sportovně, a zároveň si vychutná nezapomenutelný zážitek z jízdy spolu s podobně naladěnými nadšenci.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 

Vysoce výkonný brzdový systém AMG
Vysoce výkonný brzdový systém AMG zaručuje vynikající decelerační výkon a citlivost díky ventilovaným a perforovaným brzdovým kotoučům.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 

AMG Performance 4MATIC
Vynikající vlastnosti opravdu na každém povrchu – stálý pohon všech kol 4MATIC a sportovní odpružení AMG založené na systému AIRMATIC s ADS PLUS zajišťují jízdní komfort a optimální trakci jak na silnici, tak i mimo ni.


Srdcem systému AMG Performance 4MATIC je jednostupňová převodová skříň s otevřeným planetárním ústředním diferenciálem, který zajišťuje kompenzaci rychlosti otáčení mezi nápravami. Rozdělení síly v poměru 40: 60 mezi přední a zadní nápravou zaručuje velmi spolehlivé, vždy předvídatelné vlastnosti ovládání.

A systém pohonu všech kol toho dosahuje bez použití konvenčních uzávěrek diferenciálu. Kola s nedostatečnou přilnavostí jsou cíleně brzděna a současně je navýšen hnací moment přenášený na kola s dostatečnou trakcí. Pomocí těchto rychlých, automatických brzdných impulzů lze dosáhnout prakticky stejného účinku jako se třemi uzávěrkami diferenciálu.

Toto sportovní odpružení spočívá v sadě AIRMATIC s ADS PLUS a ACTIVE CURVE SYSTEM, který zlepšuje jízdní dynamiku spolu s odpružením a jízdním komfortem na silnici i v terénu. Pružicí vzpěry AMG ještě více omezují úhel náklonu a zajišťují vynikající vlastnosti v zatáčkách.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.


Výfukový systém AMG Performance
Výfukový systém AMG Performance zaručuje emocionální zvukový zážitek osmiválcového motoru. Výkonné, slyšitelné zrychlení a bohatý zvuk produkovaný dvojitou spojkou řadí vozidlo akusticky do středu dění. Sportovní výfukový systém AMG vizuálně dokreslují dvě chromované dvojité koncovky výfuku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 

Převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
Se svými sedmi převodovými stupni, pěti jízdními programy a funkcí ECO start-stop tato převodovka poskytuje extrémně dynamické zrychlení a nejkratší možné časy řazení a zároveň režim úspory paliva.


V závislosti na požadovaném stylu jízdy si může řidič vybrat mezi účinně komfortním režimem v podobě jízdního programu „Comfort“, stylem se sportovními ambicemi: „Sport“, vysoce sportovním režimem: „Sport+“ nebo programem „Individual“ s vlastním nastavením. Na silnicích pokrytých ledem a sněhem se doporučuje speciální jízdní program pro kluzkou vozovku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 

Sportovní výfukový systém AMG
Výrazný zvuk ve stylu osmiválcového motoru se u sportovního výfukového systému AMG ozve při zrychlení nebo při použití funkce dvojité spojky. Úroveň zvuku zůstává decentní, pokud jsou udržovány konstantní otáčky. Přitažlivost zadní části vozidla umocňují dvě chromované dvojité koncovky výfuku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 

Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost
Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost s variabilním převodem řízení a přímým řízením podporuje sportovní styl jízdy. Nastavení charakteristiky řízení umožňuje komfortní pocit z řízení v souladu se zvoleným nastavením odpružení.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

 
 

Soubory ke stažení

GLS ceník

Katalog GLS

 
 

Objednání zkušební jízdy - Mercedes-Benz GLS SUV »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139