Mercedes-Benz třídy A | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > Třída A > Hatchback

 

Mercedes-Benz třídy A

 

Zobrazeno:3840x

od 446.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Připravena na novou generaci

 

Koncepce vozu

NYNÍ S AKČNÍMI NABÍDKAMI - VÍCE ZDE

včetně možnosti získat vůz z ISP (předepsaný servis vozu na 6 let či 125 000 km) ZDARMA.

Prostě jen jezděte - Operativní leasing od 8 900 Kč bez DPH  >>> VÍCE ZDE

 

O novém voze třídy A, výbavě, našich nabídkách i možnostech financování Vás rádi informují naši prodejci na showroomech v Jenišově u Karlových Varů či v Ústí nad Labem.

Můžete je kontaktovat:

Jenišov u KV - tel.: 353 447 800, E-mail: suw@suw.cz

Ústí nad Labem. - tel.: 475 669 128, E-mail: suw@suw.cz

 

Z A do B a na WWW.

Uveďte se skvěle hned od začátku. Zanechejte trvalý a ještě rychlejší dojem z 0 na 100. Určujte ihned nové standardy na cestě z bodu A do bodu B a na celosvětovou síť. Třída A je připravena, když jste připraveni vy.


Cesta do Zeitgeist – a rovnou do vašeho srdce.
Cílem vozů třídy A není nic menšího, než určovat nové standardy. Tento cíl se podařilo splnit prostřednictvím designu, který je více než moderní, a prostřednictvím technologií, které představuji vrchol současných možností. Dopřejte si neodolatelně přitažlivou dynamiku a potěšení.

Dopřejte si neodolatelně přitažlivou dynamiku a potěšení.
Vozy třídy A svým expresivním designem zachycují ducha doby (Zeitgeist) – a získávají si vaše srdce. Lesklá diamantová mřížka, vysoce výkonné čelní LED světlomety ve tvaru svítilny, nová masivní záď. Vozy třídy A dosud nikdy neměly tak široký a dynamický postoj.

Nadstandardní prvky výbavy, jako je ambientní osvětlení ve 12 barvách nebo sedák s nastavitelnou délkou, posouvají interiérový komfort do závratných výšin. Nastavitelné možnosti pérování, jež lze dokonale přizpůsobit jakékoli situaci, dosahují stejně vysoké úrovně: komfortní, sportovní, palivově úsporné – ovladač DYNAMIC SELECT plní všechna přání.

Široká řada účinných technologií, od úsporných vznětových a zážehových motorů po nejlepší koeficient aerodynamického odporu v dané třídě o hodnotě 0,26, propůjčuje vozům třídy A spolehlivost na celou dobu životnosti. Atraktivní speciální modely, jako jsou BlueEFFICIENCY Edition a Motor Sport Edition, představují to nejlepší z modelové nabídky.
Přiblížení obrázku


Vždy on-line.
Využijte možnosti mobility nové generace a proměňte svůj chytrý telefon v nejrychlejší zařízení svého druhu. Užijte si informace a zábavu v nejmodernější formě. Prozkoumejte síť multimediálních řešení. Průkopnická třída A: digitální a intuitivní.

Tento multimediální systém vozů třídy A spojuje zábavu s informacemi a komunikací. To vše na nejvyšší úrovni: displeje s vysokým rozlišením a reproduktory přizpůsobené interiéru konkrétního vozidla jsou jen některé z mnoha dostupných možností.

Prostřednictvím aplikací Apple CarPlay a MirrorLink pro smartphony se systémem Android podporuje třída A dvě nejrozšířenější platformy pro chytré telefony a nabízí nejlepší integraci, jejímž výsledkem je dokonalý systém infotainmentu.

Nadstandardní služby Mercedes Connect me spojují vaše vozidlo se světem, ve kterém žijete, a poskytují vám komplexní péči – například v oblasti diagnostiky vozidla nebo v případě nehody. Za tímto účelem jsou na správné místo zasílány relevantní údaje o vozidlu a v případě potřeby jsou přijata další opatření, například vám zavolá váš servisní partner nebo je vám poskytnuta asistence havarijních či záchranných služeb.


Hra blízkosti a vzdálenosti.
Mimořádně osobní. Ale nepřístupná. Tak funguje bezpečnost ve vozech třídy A. Inovační asistenční systémy, které jsou vždy připraveny upozornit na nebezpečí v tísňových situacích – nebo samy podniknout nezbytné kroky.

Vaše bezpečí ve vozech třídy A zajišťují progresivní technologie. Koneckonců, nikdo by neměl mít možnost přiblížit se k vám více, než si přejete. Důvěřujte vymoženostem, jako je systém kontroly vzdálenosti COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS s nezávislým částečným brzděním, asistent dopravního značení Traffic Sign Assist nebo systém bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST.

 

 

Technické údaje

Zážehové motory

Vítejte v nové dimenzi.
Práce je na hranicích nové dimenze. Práce již není nepříjemná povinnost. Práce dává jistotu. Práce je osvěžující. Práce je život. Zážehové motory vozů třídy A již překročily práh této nové dimenze. Milují svoji práci. Proč nenásledovat jejich příkladu?


Čtyřválcové zážehové motory

Přednosti
Variabilní řízení ventilů zajišťuje optimální plnění válců a tím i úspornější spotřebu paliva, která je také výsledkem nižší hmotnosti, nižšího vnitřního tření a doplňků dostupných na požádání.

Čtyřválcový turbomotor AMG s objemem 2,0l
Přednosti
Lakované válce s technologií NANOSLIDE zajišťují dlouhou životnost. Turbodmychadlo zajišťuje rychlou odezvu plynového pedálu a vysoký točivý moment i při nízkých otáčkách motoru. Celý motor je montován ručně v souladu s tradiční filozofií AMG „jeden člověk, jeden motor“. To je jasně patrné na štítku motoru „AMG“, který nese podpis odpovědného technika AMG.


Podrobnosti o technologii motoru
Čtyřválcové motory o objemu válců 1,6 a 2,0 litru společně s motorem AMG jsou vybaveny vysokotlakým vstřikovacím systémem, který používá vysoce přesné piezoelektrické vstřikovače, a mají vyspělý proces spalování zajišťující prakticky úplné spálení a tím i účinnější využití paliva.


Podrobnosti o účinnosti
Všechny zážehové motory jsou vybaveny inovační technologií určující nové trendy a vyhovují emisním normám Euro 6. Kromě toho funkce ECO start/stop zaručuje úsporu paliva. A ECO displej na přístrojové desce podněcuje řidiče k dalšímu snížení spotřeby úpravou jeho stylu jízdy.


Údaje v závorkách platí pro vozy se samočinnou převodovkou

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Uvedené údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 byly získány v souladu s předepsanými měřicími metodami (§ 2 odst. 5, 6 a 6a německé vyhlášky Pkw-EnVKV, ve znění pozdějších předpisů). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

Vznětové motory

Zvučný skrz naskrz.
Vzrušující úspornost. Tato kombinace slov zní jako oxymóron, se kterým si poradí pouze hrdinové. Vznětové motory vozů třídy A jsou zrozeny k tomu, aby se těmito hrdiny staly: vyznačují se palivovou účinností a zároveň mají energického a živého ducha.


Přednosti čtyřválcového vznětového motoru.
Čtyřválcové vznětové motory předvádějí typické vlastnosti značky Mercedes: jsou schopny vysokého točivého momentu a okamžité odezvy i při nižších otáčkách motoru. Vznětové motory jsou zároveň nenáročné, co se týče spotřeby paliva, mají nízkou hladinu emisí a vyznačují se značně vylepšeným tichým chodem a menšími vibracemi.

Podrobnosti o technologii motoru.
Čtvrtá generace technologie vznětového motoru se společným potrubím pracuje s tlakem vstřikování až 2000 bar. Přesné vstřikovače, optimální tlak zapalování a turbopřeplňování s variabilní geometrií turbíny zajišťují velké výkonové rezervy prakticky při jakýchkoli otáčkách motoru.

 

Podrobnosti o účinnosti
Standardní funkce ECO stop/start dočasně vypíná motor, když vůz stojí, čímž šetří palivo. Displej ECO na palubní desce poskytuje informace o tom, jak účinný daný styl řízení je, a nabádá řidiče k případné změně, která by mohla snížit spotřebu paliva.


Údaje v závorkách platí pro vozy se samočinnou převodovkou

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Uvedené údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 byly získány v souladu s předepsanými měřicími metodami (§ 2 odst. 5, 6 a 6a německé vyhlášky Pkw-EnVKV, ve znění pozdějších předpisů). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

Design

Design - emoce v pohybu jako standard

Nezapadá do žádného stereotypu. Ale dokonale zapadá do vašeho života.
Atletické na první pohled – a na každém metru cesty: vozy třídy A plní slib, který dává jejich design. Třída A signalizuje emoce v pohybu svým agresivním předním nárazníkem, dlouhou boční linií a ještě výraznější zádí, nadstandardně s koncovými LED světly.Exteriér – estetičnost a atletičnost v dokonalém provedení.

Design vozů třídy A působí mladým a moderním dojmem a po provedené modernizaci je ještě přitažlivější: s výraznějšími předními a zadními nárazníky, třemi různými designovými a výbavovými liniemi, nadstandardním balíčkem Design a také s atraktivními materiály, barvami a novými koly z lehkých slitin.

Přední část nápadného šípovitého tvaru a charakteristická diamantová mřížka chladiče dodávají vozům sebevědomý a energický vzhled. Ochranný kryt chladiče je již ve standardní specifikaci koncipován jako černá mřížka diamantového tvaru, která podtrhuje sportovní charakter vozu.

Vysoce výkonné čelní LED světlomety, které jsou součástí nadstandardní výbavy, vydávají intenzivnější světlo a od prvního okamžiku zaujmou příjemným modrým světlem optických vláken. Koncová LED světla navíc propůjčují vozu neobyčejný vzhled a zlepšují viditelnost.

Díky třífunkční vláknové optice již nejsou jednotlivé LED diody viditelné, ale splývají v jedinou vizuální jednotku.Interiér – ideální spojení funkce a formy.

Vysoce kvalitní interiér byl navržen s láskou k detailu a vyznačuje se ještě vyšší exkluzivitou a sportovním stylem. Tvary, povrchy a materiály společně vytvářejí vysoce kvalitní a harmonický celek a vyhovují nejpřísnějším nárokům, na pohled i na dotyk.

Na výběr je ze tří variant sedadel pro maximálně ergonomický komfort. Nové lemovací prvky vysoké kvality zdobí prostor přístrojové desky a spínačů.

Součásti exkluzivní výbavy, jako je nadstandardní ambientní osvětlení ve dvanácti různých barvách, třípaprskový volant nové generace a nová přístrojová deska s multifunkčním displejem doplňují vysoce kvalitní interiér vozů třídy A.

 

Systém řízení a podvozku

Převodovka - zrychlit. Žít.

Připraveny na další rychlosti.
Když život nabírá na obrátkách, je důležité nezapomenout žít. Převodovky vozů třídy A umí snadno udržovat tuto rovnováhu. Hnací výkon nikdy neklesá. Hravá lehkost nikdy nezmizí. Následujte příkladu. Zrychlujte. Žijte.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.Šestistupňová ručně řazená převodovka
Ryzí jízdní dynamika: Díky vyspělé technologii. Převodovka přenáší otáčky motoru na systém pohonu plynule a hladce. Je dokonale sladěna s výkonem, odstupňováním převodových stupňů a převodovým poměrem.

Díky svému krátkému a přímému řazení umožňuje šestistupňová manuální převodovka rychlé řazení při zachování vysokého komfortu řazení.

K dispozici pouze pro modely A 160 d, A 180 d, A 200 d, A 200 d 4MATIC, A 180, A 200, A 220 4MATIC, A 250 a A 250 Sport.

Šestistupňová manuální převodovka s delšími převodovými poměry
Díky svému krátkému a přímému řazení umožňuje šestistupňová manuální převodovka rychlé řazení při zachování vysokého komfortu řazení. Dopředné rychlostní stupně mají obzvláště dlouhou dráhu řazení. To pomáhá úspornému řízení.

K dispozici pouze pro vozy A 180 d BlueEFFICIENCY Edition, A 160 a A 180 BlueEFFICIENCY Edition.

Automatická převodovka s dvojitou spojkou 7G-DCT
Naprostá plynulost: Tato jedinečná kombinace komfortu, sportovního charakteru a hospodárnosti vás rozhodně potěší. Automatizovaná tříhřídelová manuální převodovka s dvojitou spojkou má sedm rychlostních stupňů a dvě dílčí převodovky, z nichž každá je vybavena vlastní spojkou.


Převodovka s dvojitou spojkou kombinuje komfort sedmistupňové automatické převodovky s dynamickým ovládáním manuální převodovky. Umožňuje rychlé a hladké řazení rychlostních stupňů bez přerušení trakční síly.

Pomocí tří jízdních režimů „Hospodárnost“, „Sport“ a „Manuální řazení“ lze zvolit charakteristiku řazení od úsporné po dynamickou. Pomocí funkce kick-down přeskakuje elektronický řídicí systém během podřazování jednotlivé rychlostní stupně. To umožňuje větší akceleraci.

Standardní výbava pro modely A 200 d 4MATIC, A 220 d, A 220 d 4MATIC, A 220 4MATIC, A 250 4MATIC a A 250 Sport 4MATIC. Není k dispozici pro vozy A 180 d BlueEFFICIENCY Edition, A 180 BlueEFFICIENCY Edition a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Sedmistupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT
Připoutejte se prosím: s touto převodovkou, která využívá technologii motoristického sportu, zažijete parádní jízdu. Poskytuje větší dynamiku a větší potěšení z jízdy. A záleží jen na vás - a na vašem prstu na tlačítku - jakou bude mít podobu.


Tato převodovka s dvojitou spojkou vás nadchne svou rychlou odezvou během řazení: doba odezvy je mimořádně krátká a nedochází k přerušení trakční síly. Sedm rychlostních stupňů, až pět možných nastavení převodovky podle vybraného jízdního režimu, manuální režim, systém přizpůsobení otáček a funkce RACE START umožňují rychlou akceleraci.

Řazení je rychlejší a citlivější v jízdních programech „S“ a „M“. Jízdní program „C“ (regulovaná účinnost) se zaměřuje na optimalizaci spotřeby, zejména v kombinaci s funkcí ECO start/stop, která může dočasně vypnout motor,když vozidlo stojí.

Funkce RACE START dodává pocit, jaký prožívají jezdci v motoristickém sportu. Lze ji aktivovat ve sportovním režimu „ESP® SPORT HANDLING MODE“, když vozidlo stojí. Dává vozidlu nejlepší možné zrychlení z nuly.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Podvozek - cvak. Cvak

Diagnóza: mnohočetná dynamická osobnost
Jedno vozidlo – pět osobností. A žádná porucha osobnosti. Místo toho je pro vozy třídy A k dispozici impozantní řada typů pérování. Komfortní, sportovní, nízké – možnosti jsou četné a rozmanité. A dynamické nastavení lze provést k vaší spokojenosti otočením knoflíku. Cvak. Cvak.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.

Sportovní pérování AMG RIDE CONTROL (nadstandardní)
Sportovní pérování s adaptivním systémem tlumení nabízí dvě možná nastavení. Řidič může přizpůsobit charakteristiku tlumení konkrétní jízdní situaci – od komfortního cestování po sportovní styl jízdy.

K dispozici pouze pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Sportovní pérování AMG
Sportovní pérování AMG se speciálně vyvinutou přední a zadní nápravou AMG má ideální předpoklady k rychlému zatáčení a odezvě. Všechny komponenty jsou vyladěny tak, že umožňují velké boční zrychlení a omezení kolébavého pohybu vozu.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Sportovní řízení s proměnlivou charakteristikou posilovače AMG
Sportovní řízení AMG s proměnlivou charakteristikou přináší absolutní přesnost a optimální zatáčení.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


DYNAMIC SELECT (nadstandardní)
Funkce DYNAMIC SELECT dává na výběr hned ze čtyř variant jízdního režimu. Maximální požitek z jízdy je zajištěn v každé situaci. Jízdu si dokonce můžete přizpůsobit podle osobních potřeb.


Pohodlné, sportovní, účinné nebo zcela individuální nastavení vozidla lze jednoduše vyvolat pomocí ovladače DYNAMIC SELECT na horním ovládacím panelu. V souladu se zvoleným jízdním režimem se upravují charakteristiky motoru, převodovky a řízení.

Vyvážené a komfortně zaměřené nastavení „Comfort“ se standardně aktivuje pokaždé, když je zapnuto zapalování. Více agility a dynamiky nabízí jízdní režim „Sport“, který je charakterizován sportovnějším řízením a tvrdším nastavením tlumičů (ve spojení s pérováním s adaptivním systémem tlumení).

Jízdní režim „Eco“ je navržen tak, aby udržoval spotřebu paliva na minimu. Jízdní program „Individual“ umožňuje řidiči upravovat nastavení jednotlivých parametrů – od řízení a hnacího ústrojí až po pérování.

Nadstandardní výbava pro modely A 160, A 160 d, A 180, A 180 d, A 200, A 200 d a A 250. Není k dispozici pro modely BlueEFFICIENCY.

 

Komfortní pérování
Komfortní pérování udržuje rovnováhu mezi komfortem a dynamikou pomocí dostatečné dráhy pružin a optimální kompenzace bočních sil. Nízké dynamické výkyvy v zatížení kol a slabé pohyby ve vertikálním směru a při odvalování zlepšují ovladatelnost a bezpečnost řízení.

Součástí komfortního pérování je konvenční systém tlumení. Dvojitý tlumič je vyladěn tak, aby poměr tažných a tlakových sil na přední nápravě byl 3:1. Tím jsou sníženy dynamické výkyvy v zatížení kol, což je ku prospěchu dynamického řízení a jízdní bezpečnosti vozidla.

Není k dispozici pro vozy A 180 d BlueEFFICIENCY Edition, A 180 BlueEFFICIENCY Edition, sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Komfortní pérování se sníženou jízdní výškou (nadstandardní)
Komfortní pérování udržuje rovnováhu mezi komfortem a dynamikou pomocí dlouhé dráhy propružení a optimální kompenzace bočních sil. Nízké dynamické výkyvy v zatížení kol a slabé pohyby ve vertikálním směru a při odvalování zlepšují ovladatelnost a bezpečnost řízení.


Tento systém disponuje komfortními charakteristikami pérování a vyzkoušeným a otestovaným systémem tlumičů pro ještě bezpečnější řízení. Snížení karoserie o 15 mm na přední nápravě a o 10 mm na zadní nápravě dále vylepšuje aerodynamiku a podtrhuje sportovní vzhled.

Standardní výbava pro vozy A 180 d BlueEFFICIENCY Edition a A 180 BlueEFFICIENCY Edition, není k dispozici pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Řízení s proměnlivou charakteristikou posilovače
Otáčení volantem, když vozidlo stojí, je hračkou a řízení je plně ovladatelné i při vyšších rychlostech. Jasně pocítíte rozdíl mezi tímto řízením a konvenčním řízením s posilovačem a rychle si je zamilujete.

Řízení citlivé na rychlost se vyznačuje variabilním posilováním v závislosti na rychlosti. Při vysokých rychlostech se míra posilování řízení snižuje, zatímco při nízkých rychlostech se plynule zvyšuje.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Sportovní odpružení se sníženou jízdní výškou (nadstandardní)
Pérování s větším napětím a tlumením umožňuje sportovnější styl jízdy bez obětování komfortu. Karoserie se sníží o 15 mm na přední nápravě a o 10 mm na zadní nápravě.

K dispozici pouze pro sportovní modely a v kombinaci s linií AMG; není k dispozici pro vozy A 180 d BlueEFFICIENCY Edition, A 180 BlueEFFICIENCY Edition a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Pohon všech kol - v pohybu

Cokoli si přejete.
Je pro vás důležité mít neustále možnost pohybu? V takovém případě se spojte s třídou A. Protože díky pohonu všech kol tohle vozidlo zdolá všechny překážky. Nikdy není nutné zbytečně čekat. Žádná destinace není nedosažitelná. Dostanete se všude, kam se chcete vydat.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.Třístupňový elektronický stabilizační systém (ESP®)
Chcete být na této cestě obzvláště chráněni? Nebo si pro změnu chcete dopřát nezvykle sportovní jízdu? Možná se dokonce chcete vydat na skutečnou závodní dráhu? S tímto systém můžete dělat všechno. Asistenční systém jízdní stability vám dává možnost se rozhodnout, jakou strategii ovládání si na cestu zvolíte.


Tento systém zajišťuje ve stejné míře bezpečnost i jízdní pohodlí. Pomocí tlačítka ESP® může řidič volit mezi třemi různými strategiemi řízení: „ESP® ON“ (zapnuto) pro vysokou úroveň bezpečnosti, „ESP® SPORT HANDLING MODE“(sportovní režim) pro sportovní styl jízdy a „ESP® OFF“ (vypnuto) pro jízdu na uzavřených závodních okruzích.

Vozidlo se tak přizpůsobí příslušnému stylu jízdy, sníží se riziko smyku a zvýší se jízdní bezpečnost. Za tímto účelem probíhá brzdění jednoho nebo více kol, jak vyžaduje situace. Pokud to navíc sytém považuje za nezbytné, provádí automatickou regulaci točivého momentu.

Tímto způsobem systém ESP® pomáhá řidiči stabilizovat vozidlo, v rámci fyzikálních zákonů – zejména během zatáčení a při náhlých prudkých manévrech.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Pohon všech kol 4MATIC
To nejlepší v kontaktu s vozovkou. Rovněž nejmenší ztráty třením mezi motorem a koly. S pohonem všech kol 4MATIC bude váš vůz a vozovka tvořit jeden celek. Protože když všechna čtyři kola dostávají přímý hnací výkon, výsledkem je dopředný tah, který opravdu pocítíte.

Inovativní varianta systému pohonu všech kol 4MATIC zajišťuje optimální poměr dynamiky, trakce a účinnosti v každé jízdní situaci. To umožňuje plně variabilní rozdělení točivého momentu od úplného pohonu předních kol po rozdělení 50 : 50.

Technici společnosti Mercedes-Benz o tomto rozdělení točivého momentu rozhodli na základě toho, že nabízí nejlepší podmínky pro bezpečné manévrování a optimální trakci.

Tento systém spolupracuje s elektronickým stabilizačním systémem ESP®, standardně montovaným do všech osobních automobilů Mercedes-Benz. A místo uzávěrek diferenciálů používá elektronicky řízený elektronický trakční systém 4ETS.

Ten se automaticky zapíná, pokud jedno nebo více kol ztratí přilnavost k vozovce, a začne každé kolo individuálně brzdit. Zároveň se zvýší točivý moment aplikovaný na kola s dostatečnou trakcí.

K dispozici pouze pro modely A 200 d 4MATIC, A 220 d 4MATIC, A 220 4MATIC, A 250 4MATIC a A 250 Sport 4MATIC.


4MATIC AMG Performance
Tento systém pohonu všech kol orientovaný na výkon zajišťuje optimální spojení dynamiky, trakce a účinnosti. Vícekotoučová spojka s elektro-hydraulickým řízením AMG umožňuje variabilní rozdělení točivého momentu, jehož hodnotu lze bezprostředně měnit v závislosti na jízdních podmínkách.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Protiprokluzový systém (ASR)
Protiprokluzová regulace poháněných kol (ASR) zajistí, aby nedocházelo k prokluzování kol při akceleraci. Zvláště pak při jízdě na sněhu, ledu nebo nezpevněném povrchu silnice a tím zabraňuje vozidlu aby vybočovalo do stran.

Systém používá rychlostní čidla pro sledování prokluzu kol. Jakmile systém zjistí že kolo začíná prokluzovat, systém prokluzu zabrání přibrzděním prokluzujících kol a zasáhne do řízení motoru snížením jeho otáček.

Elektronický stabilizační systém ESP®
V kritických jízdních situacích elektronický stabilizační systém ESP® dokáže zabránit smyku vozidla. Pomocí cíleného brzdění jednotlivých kol ESP® omezuje tendence k přetočení nebo nedotočení volantu, a tím zvyšuje bezpečnost řízení.


Tento systém pak cíleně brzdí jedno nebo několik kol. Kromě to se automaticky přizpůsobuje točivý moment motoru. Tímto způsobem systém ESP® pomáhá řidiči stabilizovat vozidlo, v rámci fyzikálních zákonů – zejména během zatáčení a při náhlých prudkých manévrech.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Komfort

Komfort interiéru - vystoupit je těžké

Vítejte v centru pozornosti.

Nastupte a pohodlně se posaďte: tak jako zvenku působí třída A houževnatě, působí v interiéru pozorně. Všechny funkce jsou na dosah ruky. A cítíte kvalitu, čehokoli se dotknete. Nebo na cokoli se podíváte. Zůstává pouze jedno riziko: že již nikdy nebudete chtít ven.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.Čtyřpolohová bederní opěrka pro sedadlo řidiče a spolujezdce (nadstandardní)
By means of an adjustable lumbar support the backrest curvature of the seats can be adjusted to suit the personal requirements of the driver and passenger, thereby improving ergonomics and seating comfort.

Balíček úložného prostoru (nadstandardní)
Každý ve vašem vozidle nyní může mít ve věcech pořádek. Znamená to konec nepříjemnému hledání mobilního telefonu, peněženky nebo brýlí. Nejen pro řidiče, ale i pro spolujezdce a cestující na zadních sedadlech.


Balíček pro úložný prostor (Stowage) obsahuje spoustu užitečných organizačních pomůcek pro řidiče, spolujezdce a cestující vzadu. Skládá se ze schránky na brýle v nadhlavním ovládacím panelu, úložných schránek pod předními sedadly a zavazadlových sítí na zadní straně předních sedadel, pod odkládací policí za zadními sedadly a v zavazadlovém prostoru.

Balíček doplňuje 12voltová zásuvka v zavazadlovém prostoru.


Ambientní osvětlení ve dvanácti barvách (nadstandardní)
Nastupte a buďte jako doma – díky příjemnému podsvícení navozuje ambientní osvětlení v interiéru dokonalý pocit blahobytu. Pro vytvoření požadované nálady osvětlení je k dispozici dvanáct různých barev a pět úrovní ztlumení.

 

Elektricky nastavitelné sedadlo spolujezdce s paměťovou funkcí (nadstandardní)
Sedadlo spolujezdce elektricky nastavitelné s pamětí - umožňuje nastavení polohy sedadla, opěradla a opěrky hlavy a jejich uložení do paměti ve třech variantách nastavení (není dostupné v kombinaci se sportovními sedadly). S intuitivním ovládáním a s ergonomickými spínači je možné zvolit nejlepší polohu sedadla v co nejkratším čase.

Exkluzivní balíček (nadstandardní)
Stylově sladěná kombinace vysoce kvalitních interiérových doplňků splňuje nejnáročnější očekávání ohledně komfortu, kvality a designu. Mezi přednosti patří vyhřívaná sportovní sedadla se čtyřprvkovou bederní opěrkou, která je – stejně jako multifunkční volant a řadicí páka – čalouněna kůží.


Přístrojová deska a dveřní panely jsou potaženy ladící umělou kůží ARTICO. Kontrastní prošívání a designové prvky ve stříbrném chromovém provedení navíc pomáhají dotvářet exkluzivní prostředí.

Přístrojová deska podtrhuje stylový sportovní charakter kulatými přístroji stříbrné barvy s šachovnicovým designem a červenými ručičkami. K dispozici je rovněž množství praktických detailů, jako je multifunkční držák, komfortní systém zamykání nebo 12voltová elektrická zásuvka v zadní části vozu.


Elektricky polohovatelné sedadlo řidiče s paměťovou funkcí včetně vnějšího zrcátka s parkovací polohou (nadstandardní)
Elektricky ovládané sedadlo řidiče umožňuje pohodlné a individuální nastavení posezu. Paměťová funkce umožňuje uložení a vyvolání až tří jednotlivých poloh sedadla a vnějších zrcátek. To je obzvlášť praktické, pokud se často mění řidiči.


Klimatizace s manuálním ovládáním distribuce vzduchu, prachový filtr a recirkulace vzduchu s praktickou funkcí automatického zavírání oken
Systém klimatizace se skládá ze systému vytápění, systému ventilace a systému chlazení. Teplota systému se ovládá automaticky, množství a distribuci vzduchu je možné nastavit manuálně. Vynikající kvalitu vzduchu v interiéru zajišťuje filtr jemných částic.


Automatická klimatizace THERMOTRONIC se dvěma zónami včetně využití zbytkového tepla z motoru (nadstandardní)
Automatická klimatizace THERMOTRONIC se dvěma zónami klimatu zajišťuje individuální řízení klimatu pro řidiče a spolujezdce. Teplota, množství a distribuce vzduchu se regulují automaticky. Teplotu lze nastavit samostatně pro řidiče a spolujezdce.


Balíček světel a výhledu (nadstandardní)
Balíček světel a výhledu zvyšuje hodnotný vzhled interiéru a optimální viditelnost ve voze. Skládá se z funkčního osvětlení, které zvyšuje komfort a bezpečnost, a ambientního osvětlení, které interiéru propůjčuje ještě více atmosféry.


Osvětlení dveřních klik a prostoru pro nohy usnadňuje orientaci. Osvětlená toaletní zrcátka a osvětlené vnitřní zrcátko podtrhují přitažlivý vzhled. Zadní prostor je vybaven samostatně ovladatelnými čtecími lampičkami.

Výstupní a výstražné světlo ve dveřích řidiče a spolujezdce stejně jako výstražné a automatické světlo v zadním výklopném víku zvyšují bezpečnost. Ambientní osvětlení je ovládáno prostřednictvím nabídky v přístrojové desce. Elektronicky řízený dešťový senzor činí z jízdy v nevlídném počasí příjemnější záležitost.

Systém rozpozná, je-li čelní sklo mokré, a pokud je zapnuta funkce přerušovaného stírání, podle množství srážek automaticky nastaví správný interval stírání. Pokud je panoramatická posuvná střecha otevřená, automaticky se posune do sklopené pozice. Voda se tak nedostane do vnitřního prostoru vozidla.


Trojramenný multifunkční volant s dvanácti funkčními tlačítky
Multifunkční volant potažený kůží s dvanácti ergonomickými funkčními tlačítky na levé straně pro ovládání nabídek na displeji na přístrojové desce. Funkční tlačítka na pravé straně umožňují řidiči nastavení hlasitosti audio zařízení, telefonu a navigačního systému.

Není k dispozici pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Kožený multifunkční volant a řadicí páka potažená kůží (nadstandardní)
Multifunkční volant potažený kůží s dvanácti ergonomickými funkčními klávesami pro ovládání menu na displeji přístrojové desky. Tlačítky na pravé straně řidič nastavuje hlasitost zvukových zařízení, telefonu a navigačního systému.

Není k dispozici pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (nadstandardní)
V chladných dnech vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce rychle poskytuje příjemné teplo podle potřeby. Každý cestující si může stiskem tlačítka vybrat jeden ze tří stupňů.

 

Balíček komfortních sedadel (nadstandardní)
Balíček komfortu na sedadlech zlepšuje komfort sezení na dlouhých i krátkých cestách, protože sedadlům poskytuje více možností ergonomické individualizace a nastavení požadované polohy sedadla.


Mezi součásti balíčku Seat Comfort patří výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce, sedáky s nastavitelným sklonem na obou předních sedadlech, nastavitelná délka sedáku pro pohodlnější sezení s o 60 milimetrů delším dílem pro stehna a také specifický design čalounění sedadel.

Standardní výbava pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Pomocné vytápění a větrání, včetně funkce dálkového rádiového ovládání (nadstandardní)
Systém pomocného vytápění dokáže vytopit nebo vyvětrat interiér vozu před zahájením jízdy – pomocí časovače, ovládacího tlačítka ve voze nebo dálkového ovládání. V zimních podmínkách odstraňuje – nebo zkracuje – časově náročné seškrabávání ledu z namrzlých čelních skel. Tento systém poháněný palivem funguje nezávisle na motoru.

Není k dispozici pro vozy A 160 d, A 180 d, A 180 d BlueEFFICIENCY Edition a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Multimediální systémy - nová generace mobility

Spojení se světem. Na každém kousku cesty.
Nejrychlejší smartphone své třídy: USB připojení – a obrazovka vašeho zařízení se objeví na 20,3centimetrovém displeji ovládacího a řídicího systému COMAND Online. Vaše okno do sítě nesčetných možností. Pouze jedno z mnoha multimediálních řešení. Digitální a intuitivní. Taková je nová generace mobility.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Audio 5 USB
Vstupte. Odstartujte. Užívejte si. Vy budete sledovat provoz a my se postaráme o ostatní: například příjemnou zábavu a pohodlnou komunikaci. Při každé rychlosti.

Tento audio systém se skládá z rádia s individuálně přizpůsobenými reproduktory a USB portem v úložné schránce středové konzoly umožňujícím připojení mobilních zařízení. Ovládání je možné prostřednictvím funkčních kláves na multifunkčním volantu nebo nebo přes rádio.

Přehled hlavních prvků a funkcí:

 • Ovládání hlasitosti podle rychlosti, postupné zvyšování hlasitosti od 20 km/h.
 • Funkce dobíjení přes USB port
 • RDS / dvojitý tuner a dekodér dopravních informací (TP/TA)
 • USB port pro integraci mobilních zařízení ve středové konzole jako součást standardní výbavy
 • Není k dispozici pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.
 • Not available for Sport models and Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Audio 20 CD (nadstandardní)
Vstupte. Odstartujte. Užívejte si. Vy budete sledovat provoz a my se postaráme o ostatní: například příjemnou zábavu a pohodlnou komunikaci. Při každé rychlosti.

Tento multimediální systém kombinuje zábavu s informacemi a komunikací. Systém Audio 20 CD s internetovou schopností, rádiem, dvojitým tunerem a CD přehrávačem rovněž umožňuje připojit k síti mobilní zařízení prostřednictvím rozhraní Bluetooth®.

Rozhraní Bluetooth® umožňuje, aby hands-free systém spolupracoval s mobilními telefony vybavenými technologií Bluetooth® (hands-free profil a přístupový profil k telefonnímu seznamu). Pokud používaný mobilní telefon podporuje přístupový Bluetooth® profil „Message Access Profile“ (MAP), textové zprávy se zobrazují na displeji systému Audio 20 CD.

Bluetooth® streamování zvuku také umožňuje přehrávání hudby pomocí hlavní jednotky, pokud mobilní telefon podporuje normu A2DP pro Bluetooth® zařízení. USB port v úložné schránce středové konzole umožňuje připojení externích zdrojů zvuku.

Podrobnější informace o schválených mobilních telefonech a dostupných Bluetooth® funkcích lze nalézt na stránce http://www..mercedes-benz-mobile.com/


Audio 20 USB (nadstandardní)
Vstupte. Odstartujte. Užívejte si. Vy budete sledovat provoz a my se postaráme o ostatní: například příjemnou zábavu a pohodlnou komunikaci. Při každé rychlosti.


Tento multimediální systém kombinuje zábavu s informacemi a komunikací. Systém Audio 20 USB s rádiem a dvojitým tunerem rovněž umožňuje připojit mobilní zařízení pomocí rozhraní Bluetooth®.

Rozhraní Bluetooth® umožňuje, aby hands-free systém spolupracoval s mobilními telefony vybavenými technologií Bluetooth® (hands-free profil a přístupový profil k telefonnímu seznamu). Pokud používaný mobilní telefon podporuje přístupový Bluetooth® profil „Message Access Profile“ (MAP), textové zprávy se zobrazují na displeji systému Audio 20 CD.

Bluetooth® streamování zvuku také umožňuje přehrávání hudby pomocí hlavní jednotky, pokud mobilní telefon podporuje normu A2DP pro Bluetooth® zařízení. USB port v úložné schránce středové konzole umožňuje připojení externích zdrojů zvuku.

Podrobnější informace o schválených mobilních telefonech a dostupných Bluetooth® funkcích lze nalézt na stránce http://www..mercedes-benz-mobile.com/

Standardní výbava pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Systém COMAND Online (nadstandardní)
Navigace, telefon, audio, video, internet – s ovládacím a zobrazovacím systémem COMAND Online má řidič o všech těchto funkcích, a mnoha dalších, přehled a má je pod kontrolou. Informace se zobrazují na barevném displeji s úhlopříčkou 20,3 centimetru a vysokým rozlišením. Ovládání je snadné a intuitivní.


Vysokorychlostní harddisková navigace s realistickým znázorněním topografických map vás bezpečně a bez problémů dovede do vašeho cíle. Navigační data jsou po tři roky aktualizována zdarma. V kombinaci s vhodným mobilním telefonem lze zobrazovat internetové stránky, když vozidlo stojí, a za jízdy používat aplikace Mercedes-Benz, jako jsou Vyhledávání zajímavých míst, Počasí nebo Internetové rádio. Integrované přípojné místo Wi-Fi vám rovněž umožňuje připojení notebooku nebo tabletu.

Služba „Live Traffic Information“ umožňuje příjem aktuálních a přesných dopravních informací pro optimalizovanou dynamickou navigaci a přesnější výpočet času příjezdu. Přenos dat se uskutečňuje pomocí komunikačního modulu a připojení k rychlému mobilnímu internetu.

O zábavu uživateli na míru se starají DVD přehrávač, rádio a konektory pro připojení externích zařízení. Systém LINGUATRONIC pro ovládání hlasem umožňuje snadné a pohodlné ovládání zvukových, komunikačních a navigačních systémů. Například telefonní volání lze uskutečnit vyslovením telefonního čísla a tento systém je schopen číst textové zprávy a e-maily.


Digitální rádio (DAB) (nadstandardní)
Anténa integrovaná do zadního okna a digitální přijímač umožňují poslech pozemního vysílání digitálních rozhlasových programů. Digitální rádio DAB nabízí vynikající kvalitu příjmu a hodnotné doplňující informace, např. o aktuální dopravní situaci.


Navigace Garmin® MAP PILOT (nadstandardní)
Uživatelsky přívětivá navigace, přesná mapová data a vynikající vedení po trase – systém Garmin® MAP PILOT přenáší všechny výhody navigačního systému Garmin® do systému Audio 20 CD. Aktivuje se prostým vložením SD karty s navigačním softwarem a mapovými daty.

K dispozici pouze v kombinaci se systémem Audio 20 CD včetně přípravy pro instalaci navigace Garmin® MAP PILOT.

 Zvukový systém Harman Kardon® Logic 7® surround sound (nadstandardní)

Pečlivě sladěné technické komponenty společně s technologií Logic 7® od společnosti Harman Kardon® zprostředkovávají nezaměnitelně autentický prostorový zvuk. Cestující na všech sedadlech si užijí vzrušující poslech jak v nastavení stereo, tak v nastavení 5.1 vícekanálového zvuku.

S dvanácti reproduktory včetně subwooferu, 9kanálovým DSP zesilovačem a výkonem 450 wattů poskytuje zvukový systém Harman Kardon® Logic 7® surround sound s připojenými audio zařízeními skvělý zážitek z poslechu ve formátech stereo i DTS a Dolby Digital 5.1.

Není k dispozici pro A 180 d BlueEFFICIENCY Edition.

 

Funkce pohodlného telefonování v loketní opěrce (nadstandardní)
Pokud na cestách hodně telefonujete, tuto funkci brzy oceníte. Nejen že má váš mobilní telefon bezpečné a nenápadné místo. Má také prvotřídní připojení.


O zbytek se postará namontovaná anténa. O nabití baterie je také samozřejmě postaráno a telefon i jeho vnitřní paměť se ovládá prostřednictvím systémů ve vozidle.

Univerzální rozhraní v loketní opěrce umožňuje pohodlné připojení mobilního telefonu k reproduktorům vozu s podporou technologie HD-voice. Stačí vložit telefon do vhodné kolébky (příslušenství).


Komunikační modul (nadstandardní)
Řešení nehod a poruch, jakož i správa údržby či dálková diagnostika dílů podléhajících opotřebení, jsou příklady základních služeb „Mercedes connect me“, které si lze v současné době předplatit u firmy Daimler AG na základě této přípravy k instalaci.

 

Live Traffic Information – aktuální informace o provozu (nadstandardní jako součást systému COMAND Online)
Spotřebitelská sada mediálního rozhraní (nadstandardní)
Univerzální rozhraní ve středové konzole vám umožňuje snadno připojit mediální přehrávače, jako je iPod® nebo iPhone®. Audio obsah tak lze pohodlně ovládat a reprodukovat pomocí prvotřídních informačně-zábavních systémů vozu.


Služby Remote Online (nadstandardní)
Geofencing, Vehicle Tracker (sledování vozidla), dálkové zamykání a odemykání vozidla, dálkové získávání stavu vozidla a dálkové programování pomocného topného tělesa – toto je výběr služeb Remote Online, které lze nyní samostatně objednat u firmy Daimler AG na základě této technické přípravy.

 

Balíček Smartphone Integration (nadstandardní)[1]
Tento balíček umožňuje integrovat do vozidla kompatibilní chytré telefony s operačním systémem iOS nebo MirrorLink prostřednictvím aplikací Apple CarPlay a MirrorLink a ovládat je například hlasovými příkazy.


Aplikace Apple CarPlay například podporuje telefonii, navigaci, audio, příjem a odesílání textových zpráv a e-mailů a také hlasové ovládání Siri. Mezi podporované aplikace třetích stran patří Stitcher Radio a Spotify.

Předpokládaná dostupnost od začátku roku 2016.

 

Telefonní modul s Bluetooth® (profil SAP) (nadstandardní)
Tato funkce umožňuje připojení mobilního telefonu pomocí protokolu Bluetooth® SAP (SIM Access Profile), nebo přímý provoz po vložení SIM karty do zabudované čtečky SIM karet. Využívá vnější anténu vozu, což zajišťuje lepší příjem.

[1] Předpokládaná dostupnost od začátku 2016.

 

Bezpečnost

Komplexní koncepce bezpečnosti od společnosti Mercedes-Benz dělí bezpečnost vozidla do čtyř fází:
Prakticky žádná jiná oblast neinspiruje konstruktéry společnosti Mercedes-Benz k trvalému dosahování tak působivých výsledků jako výzkum nových bezpečnostních technologií. První významný milník, co se týče bezpečnosti, sahá do 50. let 20. století, kdy Béla Barényi vynalezl bezpečnostní buňku pro cestující. Ta je dnes jen jednou z mnoha součástí komplexní koncepce bezpečnosti, která ještě více přibližuje vozy Mercedes-Benz k naší vizi řízení bez nehod.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.Fáze 1: Bezpečná jízda

Většina nehod začíná dlouho před skutečnou srážkou: v důsledku ztráty koncentrace, špatné viditelnosti nebo rizik, která nelze předvídat. Proto koncepce bezpečnosti Mercedes-Benz využívá řadu opatření, která každý den podporují jízdu bez zbytečného stresu a pomáhají vám udržet pod kontrolou kritické situace.

Třístupňový elektronický stabilizační systém (ESP®)
Chcete být na této cestě obzvláště chráněni? Nebo si pro změnu chcete dopřát nezvykle sportovní jízdu? Možná se dokonce chcete vydat na skutečnou závodní dráhu? S tímto systém můžete dělat všechno. Asistenční systém jízdní stability vám dává možnost se rozhodnout, jakou strategii ovládání si na cestu zvolíte.


Tento systém zajišťuje ve stejné míře bezpečnost i jízdní pohodlí. Pomocí tlačítka ESP® může řidič volit mezi třemi různými strategiemi řízení: „ESP® ON“ (zapnuto) pro vysokou úroveň bezpečnosti, „ESP® SPORT HANDLING MODE“(sportovní režim) pro sportovní styl jízdy a „ESP® OFF“ (vypnuto) pro jízdu na uzavřených závodních okruzích.

Vozidlo se tak přizpůsobí příslušnému stylu jízdy, sníží se riziko smyku a zvýší se jízdní bezpečnost. Za tímto účelem probíhá brzdění jednoho nebo více kol, jak vyžaduje situace. Pokud to navíc sytém považuje za nezbytné, provádí automatickou regulaci točivého momentu.

Tímto způsobem systém ESP® pomáhá řidiči stabilizovat vozidlo, v rámci fyzikálních zákonů – zejména během zatáčení a při náhlých prudkých manévrech.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Asistenční systém adaptivních světlometů Adaptive Highbeam Assist (nadstandardní)
Adaptivní brzdová světla, blikající
In critical braking situations, specific criteria such as brake pressure and road speed are used to activate the adaptive brake lights if necessary. When activated, the brake lights flash to give drivers behind even better warning of the risk of a rear-end collision.

The flashing brake lights can help in an emergency situation to significantly shorten the reaction time of road users following behind. The LED adaptive brake lights thus make an important contribution to preventing rear-end collisions.

If the driver brakes or makes an emergency stop from a speed greater than 50 km/h, the brake lights flash in order to warn following traffic. If the vehicle comes to a stop from a speed greater than 70 km/h, the hazard warning lamps are switched on automatically.

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (nadstandardní)
Když se parkování stává radostí. Aktivní parkovací asistent vám pomáhá najít parkovací prostor, jak podélný, tak kolmý, a usnadňuje vám vyjetí z podélných prostorů. Automaticky navádí vůz na parkovací místa a přebírá od řidiče řízení a brzdění.

 

Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST
Dáváme na vás pozor. Ale jen s vaší bezpečností na paměti. Naše analýzy vaší jízdy zaručují, že si nezapomenete udělat přestávku. Pro vaši vlastní bezpečnost.


Tento systém může zvýšit bezpečnost zejména na dlouhých cestách a za jízdy v noci. Systém ATTENTION ASSIST na základě chování řidiče při řízení rozpoznává typické příznaky únavy a vážně nepozornosti a vydává vizuální a zvuková upozornění na nastupující mikrospánek.

Při rychlosti od 60 do 200 km/h systém ATTENTION ASSIST může vizuálně a zvukově varovat řidiče, jakmile detekuje známky ospalosti či nepozornosti. Princip: Čidla analyzují chování při řízení, aby zjistila jakékoliv změny oproti předem zadanému individuálnímu profilu řidiče.

Brzdný systém ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, funkcí přípravného tlakování a vysoušením brzd za mokra

V kritických brzdných situacích se v případě potřeby pro aktivaci adaptivních brzdových světel použijí specifická kritéria, například brzdný tlak a rychlost na vozovce. Po aktivaci začnou brzdová světla blikat, aby poskytla řidičům jedoucím vzadu lepší varování před rizikem nárazu do zadní části vozu.


Blikající brzdová světla mohou pomáhat v nouzových situacích podstatným zkrácením reakční doby účastníků silničního provozu nacházejících se za vozem. Adaptivní brzdová světla tak významně přispívají k zabránění nárazům do zadní části vozu.
Jestliže řidič provede nouzové zastavení z rychlosti vyšší než 50 km/h, začnou brzdová světla blikat, aby varovala vozidla jedoucí vzadu. Pokud se vůz zastaví z rychlosti vyšší než 70 km/h, automaticky se zapnou výstražná světla.


Systém varování před kolizí COLLISION PREVENTION ASSIST
Dnešní vozy nabízejí zvýšený počet předvídavých technologií. Naše vozy se stávají „přemýšlejícími“ partnery schopnými „vidět“, „cítit“ a dokonce „nezávisle jednat“.

Tento systém řidiče vizuálně varuje, pokud se příliš zkrátí vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Pokud je zjištěno nebezpečí srážky, je vydán zvukový výstražný signál. Systém může podpořit brzdění prováděné řidičem, a pokud řidič nereaguje, vůz může zpomalit nezávisle na něm.


Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS, včetně (nadstandardního) systému varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Udržujte svou vzdálenost. Zcela automaticky. My vám s tím pomůžeme, a zbavíme vás tak části stresu, který pociťujete v každé situaci na silnici. Abychom zaručili váš bezpečný příjezd.


Tento inovativní asistenční systém automaticky pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a zbavuje jej části stresu na dlouhých cestách a při popojíždění v kolonách. Bude-li překročena bezpečná vzdálenost, systém vydá vizuální varování a zvukové varování, bude-li hrozit nebezpečí srážky.

Během popojíždění v kolonách systém DISTRONIC PLUS automaticky používá brzdy – v případě nutnosti, dokud se vozidlo úplně nezastaví. Až se dopravní situace zlepší, systém DISTRONIC PLUS automaticky zvýší rychlost na přednastavenou hodnotu, pokud řidič krátce sešlápne plynový pedál nebo pohne páčkou tempomatu.

Automatická kontrola vzdálenosti je aktivní při rychlostech od 0 do 200 km/h. Požadovanou rychlost lze nastavit v rozmezí od 30 do 200 km/h.

Radarový systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS může zvýšit bezpečnost a jízdní komfort vydáváním vizuálních a zvukových výstražných signálů, pokud vzdálenost od vozidla vpředu je příliš malá, a v případě zjištění nebezpečí může podpořit brzdění prováděné řidičem. Funkce autonomního brzdění navíc může řidiče fyzicky varovat zahájením zpomalování.

Není k dispozici pro vozy A 180 d BlueEFFICIENCY Edition a A 180 BlueEFFICIENCY Edition a je k dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 7G-DCT.

 

Elektronický stabilizační systém ESP®
V kritických jízdních situacích elektronický stabilizační systém ESP® dokáže zabránit smyku vozidla. Pomocí cíleného brzdění jednotlivých kol ESP® omezuje tendence k přetočení nebo nedotočení volantu, a tím zvyšuje bezpečnost řízení.


Tento systém pak cíleně brzdí jedno nebo několik kol. Kromě to se automaticky přizpůsobuje točivý moment motoru. Tímto způsobem systém ESP® pomáhá řidiči stabilizovat vozidlo, v rámci fyzikálních zákonů – zejména během zatáčení a při náhlých prudkých manévrech.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Headlamp Assist (automatická aktivace světlometů)
Systém Headlamp Assist podle okolních světelných podmínek zapíná nebo vypíná tlumená světla. Tento systém může zvyšovat bezpečnost jízdy a snižovat zátěž kladenou na řidiče zejména v rychle se měnících světelných podmínkách, např. při vjezdu do tunelu nebo na vícepodlažní parkoviště.

Kontrola tlaku v pneumatikách
Nepřetržité monitorování tlaku v pneumatikách zvyšuje jízdní bezpečnost a prodlužuje životnost pneumatik. Tlak ve všech čtyřech pneumatikách monitorují senzory a zobrazuje se na multifunkčním displeji přístrojové desky.

Kamera pro couvání s dynamickými vodicími čarami na mediálním displeji (nadstandardní)
Zaměřte se na to podstatné: Na to, co se děje před vámi. I když byste se měli ve skutečnosti dívat za sebe. Tento systém výrazně omezuje stres spojený s každodenním řízením v hustém provozu.


Parkování a manévrování při couvání je mnohem snadnější a bezpečnější za pomoci zadní parkovací kamery. Automaticky se zapne po zařazení zpátečky a na mediálním displeji řidiči ukazuje okolí za vozidlem a dynamické vodicí čáry.

Pokud je vozidlo vybaveno tažným zařízením, je k dispozici další režim. V režimu „couvání“ systém pomáhá řidiči při couvání až po tažnou tyč, jejíž poloha bude sladěna vzhledem ke středu nápravy. Jakmile se vozidlo přiblíží k přívěsu, režim „zoom“ umožní nacouvat k tažné tyči s naprostou přesností.

 


Systém udržování vozidla v jízdním pruhu Lane Keeping Assist (nadstandardní)
Nepozornost a únava mohou způsobit, že vyjedete ze svého jízdního pruhu, aniž byste si to uvědomili. Tento systém je schopen rozpoznat neúmyslná opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu.


Hlídání mrtvého úhlu Blind Spot Assist (nadstandardní)
Tento systém umožňuje zmírnit jedno z hlavních nebezpečí v provozu. Je-li zjištěno vozidlo v mrtvém úhlu, na vnějším zrcátku se objeví červený trojúhelník. Pokud si řidič tohoto vizuálního upozornění nevšimne a aktivuje ukazatel směru, systém vydá další, tentokrát zvukové varování.

 

Fáze 2: V kritických situacích

Značka Mercedes-Benz je symbolem bezpečnosti automobilů. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby byla každá jízda tak bezpečná, jak jen může být.

Protiblokovací brzdný systém (ABS)
Aby kritické situace nebyly ještě kritičtější: osvědčený protiblokovací brzdový systém, který již mnoho desetiletí přispívá k větší bezpečnosti, je ve spolupráci s inženýry Mercedes-Benz neustále zdokonalován za použití rychleji reagujících součástí.


Zejména během nouzového brzdění zaručuje protiblokovací brzdný systém (ABS) vyšší jízdní bezpečnost tím, že zabraňuje zablokování kol. To pomáhá řidiči udržovat kontrolu nad vozidlem, například během prudkých manévrů nebo při brzdění na kluzké vozovce.

Kromě toho systém zajišťuje, že vozidlo zůstane stabilní a řidič je schopen je ovládat a zároveň udržet maximální brzdnou sílu. Jinými slovy: ABS řidiči umožňuje zároveň brzdit a řídit (tedy i přesně manévrovat), a vyhnout se tak nehodě.


Protiprokluzový systém (ASR)

Protiprokluzová regulace poháněných kol (ASR) zajistí, aby nedocházelo k prokluzování kol při akceleraci. Zvláště pak při jízdě na sněhu, ledu nebo nezpevněném povrchu silnice a tím zabraňuje vozidlu aby vybočovalo do stran.

Systém používá rychlostní čidla pro sledování prokluzu kol. Jakmile systém zjistí že kolo začíná prokluzovat, systém prokluzu zabrání přibrzděním prokluzujících kol a zasáhne do řízení motoru snížením jeho otáček.


Systém BAS Brake Assist s větším brzdným výkonem v případě potřeby nouzového zastavení
Brzdový asistent BAS - řídící systém umí rozpoznat rychlost, kterou je uvolněn pedál plynu a sešlápnut brzdový pedál jako nouzovou situaci, a v takovém případě se okamžitě automaticky zvýší tlak v brzdovém systému na maximum.

Brzdový asistent BAS je integrovám do elektronické stabilizačního programu (ESP®) a využívá jeho technologii k ovládání brzdného tlaku. Žádné dodatečné komponenty nejsou požadovány. Rychlost, kterou je brzdný pedál sešlapován je trvale monitorována a tyto údaje jsou přenášeny do řídící jednotky.

Pokud je zaregistrována neobvyklá rychlost pedálu, systém toto interpretuje jako nouzové brzdění. Systém je schopen pomoci řidiči při provádění nouzového zastavení tím, že automaticky zvýší tlak v brzdových válcích. Systém ABS měří precizně brzdnou sílu až k prahu smyku, a tak zajišťuje že je udržována říditelnost vozidla. Jakmile řidič uvolní brzdný pedál, okamžitě se zastaví automatické posilování brzdění.

Systém ochrany cestujících PRE-SAFE® (nadstandardní)
Systém PRE-SAFE® přináší kombinaci aktivní a pasivní ochrany. Bezpečnostní pásy a airbagy poskytují cestujícím ochranu, když spolupracují s asistenčními systémy řízení a brzdění.

Systém je schopen rozeznat kritické situace při řízení předem a zahájit preventivní kroky pro ochranu cestujících v případě hrozící nehody. K těmto krokům patří například zpětné předpínání pásů a automatické zavření všech otevřených oken.

Fáze 3: Při nehodě

Automobily značky Mercedes-Benz mají mnoho bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Kdyby však došlo k nejhoršímu, aktivuje se řada bezpečnostních systémů, které poskytnou všem cestujícím ve vozidle nejlepší možnou ochranu. Ty zahrnují ochranu cestujících, stejně jako ochranu jiných účastníků silničního provozu.

Bezpečnostní opatření pro třídu A:

Airbagy pro řidiče a spolujezdce
Naše vozy nabízejí hojnost bezpečnostních technologií Některé z nich jste dosud nespatřili. A to je v pořádku, protože zde jsou jen pro ty nejhorší scénáře. Aby chránily vás a vaše cestující.


V případě srážky pomáhají přední airbagy chránit trup a hlavu řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných úrazů při nehodě. Nafouknutí airbagů je úměrné síle nárazu.

Integrovaný automatický senzor obsazení sedadla může aktivovat nebo deaktivovat airbag spolujezdce nezávisle na rozpoznaném obsazení sedadla pomocí snímací rohože citlivé na tlak, v souladu s výsledkem klasifikace.

Aktivní kapota motoru
V určitých situacích po čelním nárazu do chodce nebo cyklisty se kapota zvedne. Vyšší světlá výška mezi kapotou a komponenty v motorovém prostoru vytváří další deformační zónu absorbující náraz dříve, čímž zmírňuje riziko zranění.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Zabezpečovací body ISOFIX a zabezpečovací body Top Tether vzadu
Systém umožňuje snadné, rychlé a bezpečné připevnění dětských sedaček ISOFIX na zadních sedadlech pro optimální ochranu dětí při nehodě. Kotvicí body Top Tether poskytují dodatečnou ochranu při připevnění dětské sedačky za zadními opěrkami hlavy.

Kolenní airbag pro řidiče
Kolenní airbag řidiče pomáhá při nárazu chránit nohy a může rovněž stabilizovat celé tělo. Dokáže tak zmírnit závažnost zranění v důsledku nehody.

Boční airbagy pro řidiče a spolujezdce (kombinovaný hrudní/pánevní airbag)
V případě boční srážky mohou boční airbagy pomoci chránit trup a pánevní části těla řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných úrazů při nehodě.

Boční airbagy v zadní části vozu, vlevo i vpravo (nadstandardní)
Hruď cestujících na zadních sedadlech může být při boční srážce chráněna bočními airbagy. Jsou integrovány do zadních bočních panelů a rozvíjí se ve výšce hrudi mezi bokem vozu a cestujícími.

Okenní airbagy
Při prudkém bočním nárazu okenní airbagy pokrývají boční okna a pomáhají snižovat riziko nárazu hlavy do boků vozidla nebo předmětů, které do vozidla mohou vniknout. Chrání řidiče, spolujezdce a cestující na vnějších zadních sedadlech.

Fáze 4: Po nehodě

Za účelem omezení následných škod po nehodě a poskytnutí pomoci záchranné službě se spustí několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nehody. Asistenční služby pro mimořádné případy po nehodě tvoří důležitou součást bezpečnostní filozofie společnosti Mercedes-Benz.

Nejlepší možná ochrana: Lze automaticky vypnout motor a přerušit přívod paliva.
Nápadné osvětlení: Lze automaticky aktivovat výstražná světla a nouzové vnitřní osvětlení, aby se zabránilo dalším nehodám a rychleji se našlo havarované vozidlo.
Usnadnění úniku: Lze automaticky uvolnit dveře.
Užitečné spojení: V případě nehody nebo poruchy systém tísňového volání Mercedes-Benz (standardně se systémem Audio USB 20 a vyšší verzí) dokáže automaticky navázat spojení se střediskem tísňového volání.
Když jde o záchranu cestujících po nehodě, záleží na každé sekundě. Proto společnost Daimler vymyslela nálepku pro záchranáře, drobnou, ale účinnou inovaci, která poskytuje záchranným službám okamžitý přístup ke konstrukčním detailům vozu významným pro bezpečnost přímo na místě nehody. Nálepky s QR kódem jsou připevněny na víčko palivové nádrže vozu a na sloupek B na opačné straně. Lze je snadno dodatečně umístit a jsou součástí řad specifikací pro všechna nová vozidla. V případě nouze může personál záchranných služeb naskenovat chytrým telefonem nebo tabletem QR kód pro rychlý a spolehlivý přístup k příslušné kartě pro záchranáře, která jim usnadní práci.[1].


Informujte se blíže o nálepce s pokyny pro nouzovou situaci
Společnost Mercedes-Benz také vydala vícejazyčné záchranné pokyny (které jsou po celém světě k dispozici na internetu) jako zdroj informací pro záchranné služby..

 

Životní prostředí

Environmentálně kompatibilní koncepce.

BlueEFFICIENCY od společnosti Mercedes-Benz znamená průkopnické účinné technologie a inovativní balíčky systémů založené na optimalizaci spotřeby paliva a úrovně emisí.


Systémy BlueEFFICIENCY.
Systémy BlueEFFICIENCY jsou komplexními optimalizacemi vozu, které pomáhají šetřit palivo a snižují zatížení životního prostředí. I v nových vozech třídy A jsou nejúčinnější motory vždy zkombinovány s nejlepšími dostupnými funkcemi s cílem udržet spotřebu paliva na minimu.

Kromě inteligentního hospodaření s energií mají tyto vozy pneumatiky s optimalizovaným valivým odporem. Všechny motory rovněž splňují požadavky emisních norem Euro 6.


Aerodynamika
Třída A dosahuje vynikající hodnoty koeficientu aerodynamického odporu 0,26. Podmínkou pro to je vysoce kvalitní tvar karoserie, který je výsledkem intenzivní a detailní práce.

Jeho součástí jsou vnější zrcátka s vysoce aerodynamickým designem, těsnění kolem předního nárazníku a světlometů, kryty kol s nízkým odporem, velký střešní spoiler na horním okraji zadního výklopného víka a boční spoilery na zadním skle.

BlueEFFICIENCY Edition
Modely A 180 d BlueEFFICIENCY Edition a A 180 BlueEFFICIENCY Edition jsou dále vybaveny nastavitelnou klapkou chladiče pro individuální regulaci chladicího vzduchu.


ECO displej
ECO display poslouží řidiči k ověření a případnému upravení stylu jízdy na více efektivní, a je výbornou zpětnou vazbou o ekonomice provozu vozidla.

Funkce ECO start/stop
Jaký je nejlepší způsob šetření paliva a snižování úrovně emisí? Je to vypínání motoru vždy, když není potřebný. Vypnutí motoru stojícího vozidla a jeho nastartování uvolněním brzdy. Tento postup je u našich vozů normální.

Automatické vypnutí motoru stojícího vozu, například v koloně nebo před semafory snižuje spotřebu paliva a emise a šetří náklady na palivo. Funkce ECO start/stop funguje obzvlášť efektivně, rychle a tiše.


Inteligentní správa energie
Značné úspory mohou vzniknout i z řady malých příspěvků. Aby byly vozy třídy A palivově úspornější, inženýři Mercedes-Benz přezkoumali všechny hlavní součásti, pokud jde o jejich spotřebu energie, a nalezli způsoby, jak by mohly fungovat úsporněji.

Pro lepší řízení spotřeby paliva se výkon palivového čerpadla v jakémkoliv daném okamžiku řídí požadavky na palivo. Pokud se nepožaduje chlazení motoru, kompresor se automaticky odpojí od klínového řemenu motoru.

Pneumatiky s optimalizovaným valivým odporem
Na spotřebu vozidla má značný vliv valivý odpor pneumatik. Proto Mercedes-Benz používá i u třídy A pneumatiky s nízkým valivým odporem.

Jsou tvarované jinak a využívají jinou pryžovou směs než běžné pneumatiky. Díky těmto pneumatikám lze značně snížit valivý odpor při nezměněných manévrovacích a brzdných schopnostech.

Účinné technologie třídy A.
Společnost Mercedes-Benz cítí odpovědnost za ochranu přírodních zdrojů a poskytování udržitelných a zároveň účinných technologií. Cílem je koneckonců zajistit mobilitu do budoucna.

 

Transparentní opatření – zpráva o udržitelnosti společnosti Daimler.

Ekonomičnost. Odpovědnost. Udržitelnost. Jako vynálezce automobilu jsme věrni svému závazku vůči životnímu prostředí a společnosti jako celku, což je klíčovou filozofií naší společnosti. Více podrobností naleznete ve zprávě společnosti Daimler o udržitelnosti.

 

Sportovní model

Nová generace sportovnosti

Sportovní modely A 250 Sport a A 250 Sport 4MATIC.

Sportovní modely A 250 Sport a A 250 Sport 4MATIC nabízejí maximálně sportovní charakter charakter a vyšší výkon. To je patrné kromě jiného na sportovním zvuku, sníženém sportovním pérování a energickém tylu karoserie AMG. Připravte se na novou generaci sportovních vlastností.


Design – dynamický z každého úhlu.
Pečlivě sladěné sportovní prvky vtiskují exteriéru a interiéru vozidla jedinečnou podobu. Výsledek: dynamický vzhled. Ze všech úhlů pohledu.


Na první pohled vyniká výrazný styl karoserie AMG, diamantová mřížka s chromovými čepy a červené lemování na předním a zadním nárazníku. Jedinečný vzhled exteriéru doplňují velká pětipaprsková kola z lehkých slitin, příčně vrtané přední brzdové kotouče a červené třmeny předních a zadních brzd s nápisem Mercedes-Benz.

Sportovní sedadla potažená umělou kůží ARTICO / mikrovláknem DINAMICA, multifunkční sportovní volant s plochou spodní částí a červené bezpečnostní pásy Designo přispívají ke sportovnímu vzhledu interiéru. Sedadla mají červené kontrastní prošívání, které najdeme také na dveřích a středové konzole.

Pozornost poutá také sportovní přístrojová deska s kulatými přístroji tubusového tvaru a červenými ručičkami, sportovní pedály z leštěné nerezové oceli s pryžovými výstupky a nápadné, červeně lemované vývody vzduchové ventilace.

To nejlepší v kostce:

 • Pětipaprsková kola AMG z lehké slitiny s vysoce lesklým černým lakem a s pneumatikami velikosti 235/40 R 18 na ráfcích 8 J x 18
 • Linie AMG
 • Červené bezpečnostní pásy Designo
 • Diamantová mřížka s chromovými čepy, stříbrnými lamelami a chromovou vložkou
 • Manšestrové podlahové rohože s černými okraji, červeným kontrastním prošíváním a s nápisem „Sport“
 • Vývody vzduchu s červeným ohraničením a stříbrnými chromovými koncovkami ve tvaru kříže
 • Červené třmeny předních a zadních kotoučových brzd vpředu s nápisem „Mercedes-Benz”
 • Červené lemování na předním a zadním nárazníku


Jízdní dynamika - lepší ovladatelnost, větší zábava.
Dopřejte si větší potěšení z jízdy a lepší ovládání: díky sportovnímu pérování AMG s funkcí snížení výšky, sportovnímu řízení AMG citlivému na rychlost, sportovnímu zvuku výfuku a výrazně vyššímu výkonu.


Sportovní koncepce motoru, plynového pedálu a převodovky přispívá k nekompromisnímu sportovnímu charakteru a maximální dynamice. Model A 250 je k dispozici s manuální převodovkou nebo samočinnou převodovkou 7G-DCT, model A 250 Sport 4MATIC je standardně vybaven automatickou převodovkou.

(250 Sport: Spotřeba paliva kombinovaná: 6.0 l / 100 km, emise CO2 kombinovaný: 140 g / km; 250 Sport 4MATIC: Spotřeba paliva kombinovaná: 6,6 l / 100 km, emise CO2 kombinovaný: 154 g / km)

[1] Údaje pro jmenovitý výkon a jmenovitý točivý moment podle směrnice 595/2009 / EHS v aktuálně platném znění.

[2] Uvedené údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 byly získány v souladu s předepsaným měřicím postupem (§ 2 Para.5, 6, 6a 715/2007 [Pkw-EnVKV] o schvalování typu motorových vozidel) v jeho stávající platné verzi. Údaje nejsou založené na jednom určitém vozidle a nejsou součástí nabídky výrobku; poskytnuty jsou výhradně pro účely porovnávání mezi různými modely vozidel.

 

MOTOR SPORT EDITION

Stvořen pro čelní místo.


Ideální start do sezóny: vůz třídy A jako limitovaná edice Motor Sport Edition. Ve správném stylu s poutavými designovými prvky v petrolejově zelené barvě Mercedes-AMG Formula 1 a se speciálně konstruovanými koly AMG z lehké slitiny v černé barvě s petrolejově zelenými ráfky.Exteriér – od začátku ve vedení.
Vozy Motor Sport Edition třídy A vzdávají poctu motoristickému sportu. To je patrné na spoustě zajímavých detailů: celkovém stylu karoserie AMG, stylovém nočním balíčku s černými designovými prvky a chromovaných koncovkách výfuku.


A také na vizuálně přitažlivých barevných akcentech, jako je petrolejově zelené lemování na předním a zadním nárazníku. Vysoce výkonné čelní LED světlomety zajišťují optimální osvětlení vozovky.


Interiér – cesta je cíl.
Expresivní sportovní styl je ve vozech Motor Sport Edition třídy A všudypřítomný. Interiér má skutečný závodní charakter typický pro motoristický sport. O to se starají prvky designové a výbavové linie AMG Line a sportovní sedadla čalouněná v kůži / mikrovláknu DINAMICA.


Další zážitek poskytuje kůží potažená přístrojová deska a bohaté kontrastní prošívání a lemování v petrolejově zelené barvě – například na sedadlech, loketních opěrkách, bezpečnostních pásech, dveřních panelech, podlahových rohožích a vývodech vzduchu. Zažijte ducha Formule 1. Každý den, na každé cestě.

Stupně vítězů zcela ovládá petrolejově zelená barva: vozy Motor Sport Edition jsou k dispozici ve dvou verzích: kromě modelu A 250 Sport také jako standardní vozy třídy A. Objevte svůj závodní styl. Začátek nové sezóny nemůže být více vzrušující

 

Výbava a příslušenství

Standardní výbava

(výběr)

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Výbavové balíčky
Nekuřácký balíček
Hnací ústrojí a podvozek
Pohon 4MATIC
Šestistupňová manuální převodovka
Šestistupňová manuální převodovka s delšími převodovými poměry
Nápravy AMG se speciálními předními klouby a speciální elastokinematikou od AMG
Pohonná jednotka AMG DRIVE UNIT
Vysoce výkonný brzdný systém AMG s vzduchem ochlazovanými a příčně děrovanými brzdovými kotouči, 350 x 32 milimetrů vpředu a 330 x 22 milimetrů vzadu
Chladicí systém AMG s pomocným chladičem v podběhu kola
4MATIC AMG Performance
Sedmistupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT
Sportovní pérování AMG
Sportovní výfukový systém AMG se dvěma integrálními chromovanými koncovkami výfuků
Sportovní řízení s proměnlivou charakteristikou posilovače AMG
Filtr pevných částic vznětového motoru
DYNAMIC SELECT
Funkce ECO start/stop
Komfortní pérování
Řízení s proměnlivou charakteristikou posilovače
Sportovní pérování se sníženou jízdní výškou
Bezpečnost
Třístupňový elektronický stabilizační systém (ESP®)
Systém ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
Adaptivní brzdová světla, blikající
Airbagy pro řidiče a spolujezdce
Aktivní kapota
Protiblokovací brzdný systém (ABS)
Protiprokluzový systém (ASR)
Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST
Brzdový asistenční systém BAS se zesílením brzdné síly po detekci nouzového brzdného manévru
Systém varování před kolizí COLLISION PREVENTION ASSIST s Adaptive Brake Assist
Nouzové osvětlení reagující na náraz
ESP® (elektronický stabilizační systém)
Asistent dynamického zatáčení ESP®
Systém Headlamp Assist
Indikátory s dotykovým ovládáním
Elektrická parkovací brzda
Kontrolka hladiny kapaliny pro palivo, olej, chladicí kapalinu a ostřikovač čelního skla
Zabezpečovací body ISOFIX a zabezpečovací body Top Tether vzadu
Manuální bezpečnostní zámky na zadních dveřích a elektricky ovládaná okna vzadu
Kolenní airbag pro řidiče
Signalizace vadné žárovky
Integrované LED ukazatele ve vnějších zrcátkách
Zadní mlhové světlo
Kontrola tlaku v pneumatikách
Kotoučové brzdy (4), přední kotouče vzduchem chlazené
Ukazatel servisních intervalů ASSYST
Tříbodové bezpečnostní pásy
Boční airbagy pro řidiče a spolujezdce (kombinovaný hrudní/pánevní airbag)
Senzor obsazení sedadla
Autolékárnička
Výstražný bzučák a varovný indikátor na přístrojové desce upozorňující na nezapnuté bezpečnostní pásy, nevypnutá parkovací světla a nezataženou ruční brzdu.
Okenní airbagy


Multimediální systémy a navigace
Audio 5 USB
Vstupte. Odstartujte. Užívejte si. Vy budete sledovat provoz a my se postaráme o ostatní: například příjemnou zábavu a pohodlnou komunikaci. Při každé rychlosti.

Tento audio systém se skládá z rádia s individuálně přizpůsobenými reproduktory a USB portem v úložné schránce středové konzoly umožňujícím připojení mobilních zařízení. Ovládání je možné prostřednictvím funkčních kláves na multifunkčním volantu nebo nebo přes rádio.

Přehled hlavních prvků a funkcí:

 • Ovládání hlasitosti podle rychlosti, postupné zvyšování hlasitosti od 20 km/h.
 • Funkce dobíjení přes USB port
 • RDS / dvojitý tuner a dekodér dopravních informací (TP/TA)
 • USB port pro integraci mobilních zařízení ve středové konzole jako součást standardní výbavy
 • Není k dispozici pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.
 • Not available for Sport models and Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

6 reproduktorů s celkovým výkonem 100 wattů
Rádiová anténa integrovaná do zadního spoileru


Exteriér
Nápis „AMG“ na výklopné zádi
Nápis „AMG“ na výklopné zádi
K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Dvojitý výfukový systém s viditelným lemováním koncovky výfuku
Lemování dvojité koncovky je vidět na zadním nárazníku.

K dispozici pouze pro modely A 220 d, A 220 d 4MATIC, A 250, A 250 4MATIC a sportovní modely nebo v kombinaci s designovými a výbavovými liniemi Urban nebo AMG Line; není k dispozici pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC a BlueEFFICIENCY Edition.


Přední spoiler AMG s předním separátorem a winglety
Přední separátor v matné titanově šedé barvě a vysoce lesklé černé winglety nad velkými otvory sání vzduchu propůjčují přednímu nárazníku AMG dynamický vzhled. Nový design A-křídla podtrhuje sportovní charakter.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Zadního spoiler AMG ve tvaru difuzéru
Zadní nárazník AMG ve tvaru difuzéru se čtyřmi vertikálními žebry a hranou spoileru nejen podtrhuje výrazný charakter vozidla, ale také snižuje vztlak působící na zadní nápravu.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Mřížka chladiče AMG s matnými titanově šedými dvojitými lamelami a nápisem AMG
Mřížka chladiče AMG s dvojitými lamelami se stříbrným chromovým povrchem a nápisem „AMG“ zvýrazňuje charakteristický přední design AMG.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Boční prahové lišty AMG
Vložky v panelech bočních prahů AMG v matné titanově šedé barvě nabízí nápadný barevný kontrast k primární barvě vozu.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Sportovní výfukový systém AMG se dvěma integrálními chromovanými koncovkami výfuků
K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Vyhřívaná vnější zrcátka, levé a pravé, v barvě karoserie, s asféricky zakřivenými zrcadly a integrovanými ukazateli
Aby poskytovala jasný výhled, zamlžená nebo namrzlá vnější zrcátka se při nízkých teplotách po nastartování motoru asi deset minut zahřívají. Obě elektricky ovládaná vnější zrcátka lze seřizovat ze sedadla řidiče.

Diamantová mřížka chladiče
Dynamická a nezaměnitelná přední část je charakterizována diamantovou mřížkou chladiče s chromovými čepy a stříbrnou žaluzií s chromovou vložkou, jakož i velkou hvězdou značky Mercedes.

K dispozici pouze v kombinaci s designovou a výbavovou linií AMG Line. Standardní výbava pro sportovní modely; není k dispozici pro modely BlueEFFICIENCY Edition a pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Elektronický klíč s chromovým efektem
Lemování oken a linie ramen z černého matného plastu
Není k dispozici pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Elektricky ovládaná okna, sada 4 kusů
Okna lze otevírat a zavírat elektricky, pomocí spínačů v loketních opěrkách dveří. Funkce automatického znovu otevření zabraňuje úrazu a škodám při zavírání oken. Spínače ve dveřích řidiče ovládají všechna okna.

Laminované čelní sklo
Halogenové světlomety s integrovanými LED světly pro jízdu ve dne
Není k dispozici pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Vyhřívané zadní sklo s časovým spínačem
Vyhřívaní zadního okna zabrání jeho zamrzání nebo zamlžení způsobeným vlhkostí, což zajišťuje jasnou viditelnost směrem dozadu. Délka doby ohřívání okna je ovládána časovým spínačem, který se řídí venkovní teplotou a rychlostí vozidla.

Stěrač zadního skla s cyklovačem, automaticky aktivovaný při couvání
Nápis „TURBO AMG“ po stranách předních blatníků
K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Dveřní madla a nárazníky v barvě karosérie
Nabídka nemetalický laků v barvách červená Jupiter, noční černá a bílá Cirrus
Zelené tónované sklo kolem dokola, včetně zadního jednovrstvého bezpečnostního skla
Determální sklo snižuje oproti standardnímu sklu vyzařování tepla z vozidla, což znamená, že pro udržení nastavené teploty v prostoru pro cestující je potřeba menší množství energie.

Elektronický imobilizér
Centrální zamykání s vnitřním spínačem, automatickým zamykáním (lze deaktivovat) a nárazovým čidlem s nouzovým otevíráním
Dveře a víko zavazadlového prostoru se automaticky zamknou, jakmile se vůz rozjede, aby se zabránilo neoprávněnému otevření zvenku. V případě nehody nárazový senzor automaticky odemkne všechny dveře, aby záchranné služby mohly rychle zachránit cestující.

 

Interiér

Úložné schránky
Úložné schránky v předních dveřích, ve středové konzole, před středovou konzolou a pod podlahou zavazadlového prostoru poskytují spoustu úložného prostoru.

Přední prahové lišty AMG z leštěné nerezové oceli
Jaké vymoženosti vás zaujmou po vstupu do vozu: Vysoce kvalitní panely dveřních prahů s nápisem „AMG“ chrání vstupní prostor a individualizují vzhled vozu.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Podlahové rohože AMG
O vysokých standardech kvality a designu svědčí podlahové rohože AMG vyrobené z vysoce kvalitního manšestru s okraji z umělé nubukové kůže a vyšitým nápisem „AMG“.

 

Přístrojová deska AMG
Pozoruhodně navržená přístrojová deska AMG v dvojitém tubulárním provedení dodává klíčové informace pro jízdu s vysokým výkonem. Hlavní nabídka AMG včetně funkce RACETIMER je přístupná na centrálně umístěném 11,4centimetrovém multifunkčním barevném displeji s vysokým rozlišením.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.Loketní opěrky pro řidiče a spolujezdce s úložnou schránkou vespod
Do loketní opěrky řidiče a spolujezdce je zabudována úložná schránka s víkem na závěsech.


Ukazatel venkovní teploty
Venkovní teplota se zobrazuje na multifunkčním displeji přístrojové desky. To například zaručuje, že je řidič informován o poklesu teploty do blízkosti bodu mrazu, ten pak musí věnovat zvýšenou pozornost stavu vozovky.

Panely na prazích dveří s nápisem „Mercedes-Benz“
Jakmile otevřete dveře, panely na prazích dveří z leštěné nerezové oceli vám na první pohled signalizují exkluzivní sportovní charakter. Současně chrání oblast dveří před poškozením.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Sklopná opěradla zadních sedadel, rozdělená, lze je sklopit samostatně
Pro zvětšení zavazadlového prostoru je možné samostatně či společně sklopit opěradla zadních sedadel.


Látkové čalounění střechy v krystalicky šedé barvě
Nadstandardní výbava pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Klimatizace s manuálním ovládáním distribuce vzduchu, prachový filtr a recirkulace vzduchu s praktickou funkcí automatického zavírání oken
Systém klimatizace se skládá ze systému vytápění, systému ventilace a systému chlazení. Teplota systému se ovládá automaticky, množství a distribuci vzduchu je možné nastavit manuálně. Vynikající kvalitu vzduchu v interiéru zajišťuje filtr jemných částic.Přístrojová deska s barevným multifunkčním displejem a úhlopříčkou 11,4 cm
Aby měl řidič v zorném poli všechny důležité informace, je přístrojová deska osazena dvěma velkými kruhovými číselníky a středovým multifunkčním displejem s úhlopříčkou 11,4 cm. ECO displej pomáhá v dosažení úsporného stylu jízdy.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Opěrky hlavy (5) pro řidiče a spolujezdce a rovněž na sedadlech vzadu, s nastavitelnou výškou a předozadní polohou, zadní střední opěrka zatažitelná
Pět opěrek hlavy poskytuje cestujícím individuálně přizpůsobenou ochranu. Všechny umožňují ruční nastavení výšky (přední opěrku hlavy lze navíc nastavovat v předozadní poloze). Hlavová opěrka vzadu uprostřed je zatažitelná.

Není k dispozici pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Sada 4 ok na zajištění nákladu


Sloupek řízení s ručně nastavitelnou výškou a dosahem
Sloupek řízení je manuálně seřiditelný co do výšky a dosahu, což umožňuje řidiči nastavit volant do polohy, která vyhovuje jeho požadavkům.


Výstupy vzduchové ventilace s červeným zvýrazňujícím kroužkem a nitkovými kříži ve stříbrném chromovém provedení
K dispozici pouze pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

Trojramenný multifunkční sportovní volant potažený kůží, s plochou spodní částí, otvory v oblasti úchopu, 12 funkčními tlačítky a červeným prošíváním
Multifunkční volant potažený kůží se šesti ergonomickými funkčními tlačítky na levé straně pro ovládání manu na displeji na přístrojové desce. Funkční tlačítka na pravé straně umožňují řidiči nastavení hlasitosti audio zařízení, telefonu a navigačního systému.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 


Trojramenný multifunkční sportovní volant potažený kůží, s plochou spodní částí, otvory v oblasti úchopu, 12 funkčními tlačítky, kožená řadicí páka
Multifunkční volant potažený kůží se šesti ergonomickými funkčními tlačítky na levé straně pro ovládání manu na displeji na přístrojové desce. Funkční tlačítka na pravé straně umožňují řidiči nastavení hlasitosti audio zařízení, telefonu a navigačního systému.

Standardní výbava pro sportovní modely; není k dispozici pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC a modely BlueEFFICIENCY Edition.


Trojramenný multifunkční volant s dvanácti funkčními tlačítky
Multifunkční volant potažený kůží s dvanácti ergonomickými funkčními tlačítky na levé straně pro ovládání nabídek na displeji na přístrojové desce. Funkční tlačítka na pravé straně umožňují řidiči nastavení hlasitosti audio zařízení, telefonu a navigačního systému.

Není k dispozici pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.

 

Čalounění v umělé kůži ARTICO/mikrovláknu DINAMICA
Standardní výbava pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC; není k dispozici pro modely BlueEFFICIENCY.

Textilní čalounění
Není k dispozici pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC.


Palubní počítač v multifunkčním displeji s ukazatelem aktuální spotřeby
Cestovní počítač podává důležité informace o cestě. Umožňuje vyvolání a zobrazení informací o dojezdu, průměrné spotřebě paliva a spotřebě paliva v reálném čase na multifunkčním displeji. Ovládá se pohodlně tlačítkem na volantu.


Doporučení přeřazení
Funkce doporučeného přeřazení znázorněná na přístrojové desce informuje řidiče o efektivním stylu řazení, které šetří palivo.

Manuálně nastavitelná přední sedadla, u sedadla řidiče je rovněž možné nastavit výšku
12voltová zásuvka v zadní části vozu
Vozidlo má v zadní části 12voltovou zásuvku.

Standardní výbava pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC. Pro ostatní modely k dispozici pouze v kombinaci s designovými a výbavovými liniemi Style, Urban a AMG Line.


Centrální dveřní panely v provedení z mikrovlákna DINAMICA
Standardní výbava pro sportovní modely a Mercedes-AMG A 45 4MATIC

 

Aktivní řízení

Inteligentní řízení Mercedes-Benz

Na cestě k řízení bez nehod.
To, co před více než deseti lety začalo technologií PRE-SAFE® a pokračovalo systémem DISTRONIC PLUS, se nyní stalo novou dimenzí řízení vozu: Inteligentní řízení Mercedes-Benz – komfort a bezpečnost jsou nyní lépe propojeny. Prohlédněte si a osahejte vůz třídy A.

Díky síťovému propojení – jež naši experti na bezpečnost nazvali „senzorovou fúzí“ – inteligentní asistenční systémy analyzují složité situace a lépe rozpoznávají možná provozní nebezpečí pomocí senzorů rozmístěných po celém vozidle.

Dostupnost výbavy závisí na vybraném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informaci o výbavě každého modelu.


Asistence při řízení a bezpečnost

Balíček Driving Assistance a bezpečnost Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST
Dáváme na vás pozor. Ale jen s vaší bezpečností na paměti. Naše analýzy vaší jízdy zaručují, že si nezapomenete udělat přestávku. Pro vaši vlastní bezpečnost.


Tento systém může zvýšit bezpečnost zejména na dlouhých cestách a za jízdy v noci. Systém ATTENTION ASSIST na základě chování řidiče při řízení rozpoznává typické příznaky únavy a vážně nepozornosti a vydává vizuální a zvuková upozornění na nastupující mikrospánek.

Při rychlosti od 60 do 200 km/h systém ATTENTION ASSIST může vizuálně a zvukově varovat řidiče, jakmile detekuje známky ospalosti či nepozornosti. Princip: Čidla analyzují chování při řízení, aby zjistila jakékoliv změny oproti předem zadanému individuálnímu profilu řidiče.

 

Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS, včetně (nadstandardního) systému varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Udržujte svou vzdálenost. Zcela automaticky. My vám s tím pomůžeme, a zbavíme vás tak části stresu, který pociťujete v každé situaci na silnici. Abychom zaručili váš bezpečný příjezd.


Tento inovativní asistenční systém automaticky pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a zbavuje jej části stresu na dlouhých cestách a při popojíždění v kolonách. Bude-li překročena bezpečná vzdálenost, systém vydá vizuální varování a zvukové varování, bude-li hrozit nebezpečí srážky.

Během popojíždění v kolonách systém DISTRONIC PLUS automaticky používá brzdy – v případě nutnosti, dokud se vozidlo úplně nezastaví. Až se dopravní situace zlepší, systém DISTRONIC PLUS automaticky zvýší rychlost na přednastavenou hodnotu, pokud řidič krátce sešlápne plynový pedál nebo pohne páčkou tempomatu.

Automatická kontrola vzdálenosti je aktivní při rychlostech od 0 do 200 km/h. Požadovanou rychlost lze nastavit v rozmezí od 30 do 200 km/h.

Radarový systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS může zvýšit bezpečnost a jízdní komfort vydáváním vizuálních a zvukových výstražných signálů, pokud vzdálenost od vozidla vpředu je příliš malá, a v případě zjištění nebezpečí může podpořit brzdění prováděné řidičem. Funkce autonomního brzdění navíc může řidiče fyzicky varovat zahájením zpomalování.

Není k dispozici pro vozy A 180 d BlueEFFICIENCY Edition a A 180 BlueEFFICIENCY Edition a je k dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 7G-DCT.

 

Systém varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS se systémem Adaptive Brake Assist a částečným autonomním brzděním
Dnešní vozy nabízejí zvýšený počet předvídavých technologií. Naše vozy se stávají „přemýšlejícími“ partnery schopnými „vidět“, „cítit“ a dokonce „nezávisle jednat“.

Tento systém řidiče vizuálně varuje, pokud se příliš zkrátí vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Pokud je zjištěno nebezpečí srážky, je vydán zvukový výstražný signál. Systém může podpořit brzdění prováděné řidičem, a pokud řidič nereaguje, vůz může zpomalit nezávisle na něm.


Systém PRE-SAFE® (nadstandardní)
Systém PRE-SAFE® přináší kombinaci aktivní a pasivní ochrany. Bezpečnostní pásy a airbagy poskytují cestujícím ochranu, když spolupracují s asistenčními systémy řízení a brzdění.

Systém je schopen rozeznat kritické situace při řízení předem a zahájit preventivní kroky pro ochranu cestujících v případě hrozící nehody. K těmto krokům patří například zpětné předpínání pásů a automatické zavření všech otevřených oken.

Systém udržování vozidla v jízdním pruhu Lane Keeping Assist (nadstandardní)
Nepozornost a únava mohou způsobit, že vyjedete ze svého jízdního pruhu, aniž byste si to uvědomili. Tento systém je schopen rozpoznat neúmyslná opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu.


Hlídání mrtvého úhlu Blind Spot Assist (nadstandardní)
Tento systém umožňuje zmírnit jedno z hlavních nebezpečí v provozu. Je-li zjištěno vozidlo v mrtvém úhlu, na vnějším zrcátku se objeví červený trojúhelník. Pokud si řidič tohoto vizuálního upozornění nevšimne a aktivuje ukazatel směru, systém vydá další, tentokrát zvukové varování.

 

 

Parkování

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (nadstandardní)
Když se parkování stává radostí. Aktivní parkovací asistent vám pomáhá najít parkovací prostor, jak podélný, tak kolmý, a usnadňuje vám vyjetí z podélných prostorů. Automaticky navádí vůz na parkovací místa a přebírá od řidiče řízení a brzdění.

 

Kamera pro couvání s dynamickými vodicími čarami na mediálním displeji (nadstandardní)
Zaměřte se na to podstatné: Na to, co se děje před vámi. I když byste se měli ve skutečnosti dívat za sebe. Tento systém výrazně omezuje stres spojený s každodenním řízením v hustém provozu.


Parkování a manévrování při couvání je mnohem snadnější a bezpečnější za pomoci zadní parkovací kamery. Automaticky se zapne po zařazení zpátečky a na mediálním displeji řidiči ukazuje okolí za vozidlem a dynamické vodicí čáry.

Pokud je vozidlo vybaveno tažným zařízením, je k dispozici další režim. V režimu „couvání“ systém pomáhá řidiči při couvání až po tažnou tyč, jejíž poloha bude sladěna vzhledem ke středu nápravy. Jakmile se vozidlo přiblíží k přívěsu, režim „zoom“ umožní nacouvat k tažné tyči s naprostou přesností.

 

 

Viditelnost

Asistenční systém adaptivních světlometů Adaptive Highbeam Assist (nadstandardní)
Lepší přehled: například během přibližování ke křižovatkám za soumraku. A lepší výhled vpřed, například na silnici s mnoha zatáčkami v noci. Chceme, abyste se mohli plně soustředit na řízení a ne na přepínání světel vašeho vozu. Systém proto dělá tuto činnost za vás.


Jsou-li aktivována dálková světla, Adaptive Highbeam Assist vždy zajišťuje jejich optimální dosah a zabraňuje oslnění vozidel jedoucích v protisměru. Řidič již nemusí ovládat přepínač dálkových světel a může se lépe soustředit na úkoly spojené s řízením.

 

AMG

"A" jako absolutně výjimečný vůz

Model, který vyčnívá z řady.
Mercedes-AMG A 45 dále upevňuje pozici značky Mercedes-AMG na trhu: mimořádně expresivní design poutá pozornost, zatímco čtyřválcový turbomotor jasně vyzdvihuje tento vůz mezi ostatními. Technické přednosti navíc činí z modelu Mercedes-AMG A 45 naprosto výjimečný vůz mezi kompaktními automobily.

 

Exteriér – expresivní estetičnost .


Energický design AMG staví dynamický designový styl třídy A do ještě lepšího světla. Přední nárazník AMG s designem A-křídla dodává vozidlu mimořádně sportovní proporce.

Zadní nárazník AMG se čtyřmi vertikálními žebry a hranou spoileru v difuzéru nejen přidává na vizuální atraktivitě, ale ve spojení s novou hranou střešního spoileru AMG také vytváří vysoký přítlak.

Sportovní výfukový systém AMG s dvojitou koncovkou výfuku dynamicky doplňuje kompaktní exteriér vozidla.

To nejlepší v kostce:

 • Hrana střešního spoileru AMG pro vyšší přítlak
 • Přední nárazník AMG s designem A-křídla specifický pro model Mercedes-AMG A 45
 • Zadní nárazník AMG s novou vložkou difuzéru se čtyřmi vertikálními žebry a hranou spoileru
 • Desetipaprsková kola AMG z lehké slitiny s vysoce lesklým titanově šedým lakem a s pneumatikami velikosti 235/40 R 18 na ráfcích 18 J x 18
 • Mřížka chladiče AMG jako standard se stříbrnými chromovými dvojitými žaluziemi a nápisem „AMG“
 • Přední separátor s matným titanově šedým lakem
 • Vysoce výkonné čelní LED světlomety
 • Výstupy vzduchové ventilace specifické pro model Mercedes-AMG A 45, každý se dvěma lamelami a černým wingletem pro optimální směrování chladicího vzduchu
 • Nápis „TURBO 4MATIC“ na bocích předních blatníků


Interiér – sportovní vášeň.
Interiér vozu A 45 AMG nabízí ideální atmosféru pro nekompromisní mladé zákazníky s vášní pro výkon.

To nejlepší v kostce:esignu a vytříbených detailů je patrná na přístrojové desce AMG s módním designem číslic. Jednotka AMG DRIVE UNIT s ovladačem AMG DYNAMIC SELECT posiluje dynamický sportovní charakter.

Vysoce atraktivní vzhled dále vylepšuje balíček AMG Exclusive a balíček Exclusive.
To nejlepší v kostce: 

 • Jednotka AMG DRIVE UNIT s ovladačem AMG DYNAMIC SELECT pro volbu čtyř jízdních režimů (pět jízdních režimů v kombinaci s nadstandardním balíčkem DYNAMIC PLUS)
 • Přístrojová deska AMG v dvoutubusovém designu
 • Startovní displej AMG v hlavní jednotce
 • Multifunkční sportovní volant s plochou spodní částí a otvory v místech úchopu, páčky řazení ve stříbrné barvě a červené kontrastní prošívání.
 • Sportovní sedadla s nastavitelnou délkou sedáku


Konstrukce – dynamika skrz naskrz.
Mercedes-AMG A 45 představuje kombinaci impozantního výkonu a účinnosti. Díky kompletně přepracovanému hnacímu ústrojí a vylepšené aerodynamice poskytuje Mercedes-AMG A 45 ještě větší požitek z jízdy a více emocí.


Nezávislý čtyřválcový turbomotor AMG s objemem válců 2,0 l z dílny Mercedes-AMG má jmenovitý výkon 280 kilowattů[2], což z něj činí nejvýkonnější sériově vyráběný čtyřválcový motor pro osobní automobily na světě. Spojuje úchvatný výkon, mimořádnou odolnost a příkladnou účinnost.

K potěšení z jízdy přispívá také maximální dynamika a komfort díky čtyřem jízdním režimům AMG DYNAMIC SELECT a sportovnímu pérování AMG RIDE CONTROL, které je součástí nadstandardní výbavy.

To nejlepší v kostce:

 • Vylepšení aerodynamických vlastností pro dosažení ještě vyšší jízdní dynamiky a větší stability řízení
 • Balíček AMG DYNAMIC PLUS zahrnující přední diferenciál AMG s omezeným prokluzem pro ještě lepší boční dynamiku (nadstandardní)
 • Vysoce výkonný brzdný systém AMG
 • Aktivně řízený výfukový sytém AMG Performance pro lepší zvukovou charakteristiku a pocit známý z motoristického sportu (nadstandardní)
 • Sedmistupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT
 • Sportovní výfukový systém AMG
 • Sportovní pérování AMG
 • Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost se dvěma charakteristickými křivkami (v kombinaci se sportovním pérováním AMG RIDE CONTROL)
 • Sportovní pérování AMG RIDE CONTROL s dvoustupňovým adaptivním tlumením (nadstandardní)

Mercedes-AMG A 45 4MATIC: kombinovaná spotřeba paliva: x.x l/100 km, kombinované emise CO2: xxx g/km[1]


[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Údaje uvedené pro spotřebu paliva a emise CO2 byly získány v souladu s předepsaným měřicím postupem (§ 2 odst. 5, 6 a 6a nařízení 715/2007 [Pkw-EnVKV] o schvalování typů motorových vozidel) ve stávajícím platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

 
 

Soubory ke stažení

Ceník třídy A

Mercedes-Benz třída A - katalog

 
 

Objednání zkušební jízdy - Mercedes-Benz třídy A »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139