Mercedes-Benz třída C kabriolet | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > Třída C > Kabriolet

 

Mercedes-Benz třída C kabriolet

 

Zobrazeno:1751x

od 904.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Léto nikdy nekončí

 

Koncepce vozu

Poprvé v historii třídy C byl uveden kabriolet, ve světové premiéře byl představen na ženevském autosalonu 1.3.2016. 

 

Video trailer k vozu je ke shlédnutí v naší videogalerii http://www.suw.cz/cz/videogalerie

 

Mercedes-Benz zahajuje novou sezonu jízdy s větrem ve vlasech prvním kabrioletem na základě třídy C, jímž završuje svou nabídku kabrioletů s klasickou plátěnou skládací střechou. Design nového kabrioletu interpretuje moderní luxus ve svěžím stylu s mnoha velmi hodnotnými detaily, které umocňují jeho originální charakter – především s otevřenou střechou. Na přání může být kabriolet vybaven automatickým systémem větrné clony AIRCAP a vyhříváním prostoru krku a hlavy AIRSCARF – pro mimořádný komfort při jízdě s otevřenou střechou 365 dní v roce. Zdrojem sportovně-agilních jízdních vlastností jsou hospodárné a výkonné motory s výkonem od 115 do 270 kW (156 až 367 k) a dynamicky nastavený podvozek – na přání se vzduchovým odpružením AIRMATIC. Pro všechny varianty motorů je nabízena nová devítistupňová samočinná převodovka 9G-TRONIC. Výbava zahrnuje rovněž osvědčené asistenční systémy a moderní informační a zábavní systémy. 

Nechte se fascinovat jeho designem a dynamickým ovládáním.

Dopřejte si na cestách letní počasí v každém ročním období. S automatickým větrným štítem AIRCAP a vyhříváním oblasti krku a šíje AIRSCARF budete mít za příplatek k dispozici ty nejdůmyslnější funkce kabrioletu. Zážitek z jízdy s otevřenou střechou si můžete nerušeně vychutnat téměř za každého počasí. A pokud se bude schylovat k dešti, můžete plně automatickou plátěnou skládací střechu zavřít a znovu otevřít až do rychlosti 50 km/h.


AIRCAP – méně průvanu, více komfortu.
Revoluce jízdy s otevřenou střechou: AIRCAP je jedinečný automatický větrný štít, který značně snižuje víření vzduchu v interiéru vozidla na všech sedadlech.

Po stisknutí spínače AIRCAP se vysune aerodynamická lamela z čelního okna a větrný štít umístěný za opěrkami hlavy zadních sedadel. Proud vzduchu je vytlačen nad prostor pro cestující. Tím se snižuje víření vzduchu a hlučnost.

Díky systému AIRSCARF Vás špatné počasí nezaskočí.
Vyhřívání v oblasti krku a šíje AIRSCARF umožňuje jízdu s otevřenou střechou i při nízkých teplotách. Výdechy vzduchu v opěrkách hlavy zajišťují komfort, kterého se již nebudete chtít vzdát.

Teplý vzduch zahřívá jako neviditelný šál krk a šíji řidiče a spolujezdce. Množství vzduchu lze nastavit ve třech stupních. Rychlost proudění vzduchu je regulována podle rychlosti jízdy až do 120 km/h. Tím je zajištěna optimální distribuce tepla v závislosti na venkovní teplotě a stavu střechy, při otevřené střeše také v závislosti na rychlosti jízdy.


Kabriolet s akustickým komfortem jako ve voze kupé.
DNA každého vozu Mercedes zahrnuje nejvyšší jízdní komfort. U kabrioletu to znamená především akustiku na úrovni vozidel s pevnou střechou.

Nový kabriolet třídy C je za příplatek vybaven akusticky izolovanou plátěnou skládací střechou vyrobenou z několika vrstev materiálů s tlumicími a izolačními vlastnostmi. Hladina hluku ve vnitřním prostoru vozidla je omezena na minimum. Střecha se otevírá a zavírá automaticky spínačem ve středové konzole až do rychlosti 50 km/h, otevírání trvá pouhých 20 sekund. Akusticky izolovaná plátěná skládací střecha je dostupná ve čtyřech stylových barvách: černé, tmavě modré, tmavě hnědé a tmavě červené. Stropní čalounění je v závislosti na výbavě v barvě porcelain, šedá crystal nebo černá

„Naše nová třída C kabriolet je vstupem do světa prémiových kabrioletů Mercedes-Benz. Se sportovním a mladým charakterem i designem nabízí ryzí potěšení z jízdy s větrem ve vlasech po celý rok,“ říká Prof. Dr. Thomas Weber, člen představenstva společnosti Daimler AG, zodpovědný za koncernový výzkum a vývoj divize Mercedes-Benz Cars.


Sportovní a mladý
Také třída C kabriolet, jako nová vstupní brána do světa kabrioletů Mercedes-Benz, zůstává věrná designérské filozofii značky: smyslné čistotě tvarů jako definici moderního luxusu. Vůz s otevřenou karoserií přitom dává najevo svébytný charakter se zřetelně sportovním stylem a mladistvě svěžím šarmem.
Nový dvoudveřový kabriolet se s uzavřenou střechou podobá, při téměř shodných základních rozměrech, siluetě třídy C kupé, včetně markantní přídě s diamantovou maskou chladiče, vysokovýkonných světlometů LED, dlouhé kapoty motoru a vysoké spodní linie bočních oken. Pevně napnutá skládací střecha se skleněným zadním oknem harmonicky přechází do originálně tvarované zádě, která působí velmi sportovně díky širokým ramenům a nízkým zadním svítilnám LED. Zavazadlový prostor o objemu 360 litrů (285 litrů při složené střeše) umožňuje přepravu na kabriolet neobvykle velkého množství zavazadel, a nabízí tak nejlepší předpoklady pro vysokou úroveň praktičnosti pro každodenní provoz.


Přehled rozměrů:
                                                       Kabriolet     Kupé     Rozdíl
Rozvor                                           2840         2840            0
Délka                                             4686         4686            0
Šířka                                              1810         1810            0
Výška                                             1409          1405        +4
Výška stropu nad sedákem vpředu     981            985         -4
Výška stropu nad sedákem vzadu       917            905      +12
Údaje v milimetrech

Při pohledu z profilu zaujme pro design značky Mercedes-Benz typická dlouhá, klesající linie, sahající až za podběh zadního kola. V porovnání se sedanem má standardní podvozek o 15 mm nižší světlou výšku, a tak kabriolet působí sportovním dojmem již na standardních 17“ kolech. Otevřený vůz se navíc může pochlubit vynikající aerodynamikou s cx = 0,28.

Vizuálně odlišená verze AMG
Klesající linií se vyznačuje i nový Mercedes-AMG C 43 4MATIC kabriolet, který se však odlišuje originálním designem AMG s ještě sportovnějšími rysy a specifickými koly z lehké slitiny. Celkový vzhled umocňuje progresivní charakter značky vysokovýkonných vozů.

Homogenní design exteriéru a interiéru
Při otevřené střeše je zřetelná pečlivě sladěná harmonie mezi vnějším a vnitřním designem. Mezi hodnotné detaily patří chromované ozdobné lišty a prvky na střešních sloupcích A, čelním okně, spodních okrajích bočních oken a schránce pro složenou střechu.

Plátěná střecha prémiové úrovně
Klasická plátěná skládací střecha s plně automatickým ovládáním je v základní variantě černá. Na přání se dodává vícevrstvá akustická skládací střecha v odstínech tmavě hnědá, tmavě modrá, tmavě červená nebo černá. Akustická střecha výrazně snižuje hladinu aerodynamického hluku v interiéru, což se projevuje snadnější srozumitelností hovoru i ve vyšších rychlostech a lepším tlumením rušivého hluku z okolí. Akustická skládací střecha také nabízí nejvyšší úroveň tepelného a akustického komfortu.
Skládací střecha, odvozená z třídy S kabriolet, splňuje navíc vysoké nároky na kvalitu z hlediska dlouhé životnosti a funkce. Otevření a zavření trvá méně než 20 sekund, a to při jízdě rychlostí až 50 km/h. Po otevření je tiše a pečlivě uložena do schránky v zavazadlovém prostoru. Kryt schránky je svým tvarovým a barevným řešením neoddělitelnou součástí interiéru a je vyroben ze stejného materiálu jako vnitřní obložení dveří pod bočními okny.

Interiér – moderní lifestylová atmosféra
Cestující si užívají prostředí, které vychází z interiéru sedanu třídy C a je doplněno o typické prvky kabrioletů ve svěží interpretaci. Mimořádně kvalitní výběr a zpracování materiálů dodává interiéru moderní sportovní a lifestylovou atmosféru. Součástí výbavy je čalounění kůží, odrážející teplo, v celkem pěti barevných variantách (na přání) a obloukovitý spínač s matnou povrchovou úpravou v odstínu stříbrného chromu na středové konzole pro otevření a zavření zcela automatické skládací střechy. Od kupé jsou odvozena sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy, výraznými bočními polštáři a na přání dodávaným systémem vyhřívání prostoru krku a hlavy AIRSCARF. Standardně dodávané automatické podavače bezpečnostních pásů usnadňují připoutání.
Zadní sedadla mají charakter samostatných sedadel. Jejich opěradla mají otvor pro přepravu dlouhých předmětů a v zájmu praktičnosti pro každodenní provoz jsou dělená a kompletně sklopná v poměru 50:50.

AMG se speciálními detaily
Interiér modelu Mercedes-AMG C 43 4MATIC kabriolet potvrzuje četnými individuálními detaily dynamický charakter značky vysokovýkonných vozů. Ideální pro sportovní jízdu je dole zploštělý multifunkční sportovní volant obšitý černou kůží s červeným kontrastním prošíváním, který padne mimořádně dobře do rukou.

Široké možnosti individualizace
Kabriolet nabízí již standardně vysokou úroveň výbavy, která je doplněna širokou nabídkou prvků výbavy na přání (několik příkladů: 13 variant čalounění, např. designo červená bengal/černá, sedm ozdobných prvků, čtyři barvy střechy, dvanáct barev karoserie – mimo jiné matný lak, kůží obšitá přístrojová deska). Vnitřní čalounění stropu skládací střechy je k dispozici v odstínech černá, porcelánová a krystalicky šedá. Širokou nabídku ozdobného obložení ve sportovním stylu z hliníku, uhlíkového kompozitu nebo kompozitu vyztuženého skelnými vlákny doplňují autentická dřeva s otevřenými póry v odstínech hnědá a černá.

Dynamiku kabrioletu ještě víc zdůrazní na přání dodávaný paket výbavy AMG Line, který se v oblasti vnější výbavy odlišuje především speciálními nárazníky a prahy v designu AMG, diamantovou maskou chladiče s chromovanými prvky a 18“ koly AMG z lehké slitiny. Výbava AMG Line umocňuje sportovní a exkluzivní charakter interiéru, mimo jiné dole zploštělým multifunkčním sportovním volantem a sportovními pedály AMG.
V době uvedení na trh bude po omezenou dobu nabízena verze Edition 1, jejíž dokonale sladěné prvky výbavy kombinují sportovní a lifestylový charakter, který je dokonale přizpůsoben sportovně modernímu vzhledu nového kabrioletu.

Léto i v chladném počasí
Řidiči, kteří se rozhodnou pro kabriolet, chtějí jezdit se složenou střechou co nejčastěji. Systémy AIRCAP a AIRSCARF, dodávané jak pro kabriolety třídy E a třídy S, tak i pro novou třídu C kabriolet, zpříjemňují potěšení z jízdy s větrem ve vlasech i při nízkých teplotách poskytováním maximálního komfortu v chladném počasí.

Elektrický systém větrné clony AIRCAP integrovaný nenápadně do rámu střechy byl vyvinut speciálně pro kabriolety Mercedes-Benz a je propojen s elektrickou větrnou clonou za zadními sedadly. Tento systém omezuje na povel tlačítka turbulence v interiéru i pro cestující na sedadlech vzadu. AIRCAP je součástí komfortního paketu kabrioletu, který zahrnuje také vyhřívání prostoru pro krk a hlavu AIRSCARF, jehož úkolem je přivádět při nízkých teplotách teplý vzduch ke krku a šíji řidiče a spolujezdce vpředu. Kombinace obou prvků výbavy prodlužuje kabrioletovou sezonu prakticky na celý rok.
Alternativně je nabízena manuálně sklopná větrná clona za předními sedadly, která je k dispozici i jako příslušenství pro dodatečnou montáž. Clona citelně omezí intenzitu proudění vzduchu v prostoru předních sedadel.

Podvozek: sportovně agilní a komfortní
Podvozek nabízí komfort odpružení a zároveň i agilní, dynamické jízdní vlastnosti, které jsou základním předpokladem pro potěšení z jízdy. Podvozek kabrioletu, který má v porovnání se sedanem o 15 mm nižší světlou výšku, je standardně vybaven ocelovými pružinami se systémem selektivního tlumení. Na přání dodávaný sportovní podvozek s tužší charakteristikou pružin a tlumičů, včetně sportovního přímého řízení zajišťuje ještě agilnější jízdní vlastnosti.

Vzduchové odpružení
Kabriolet může být na přání vybaven vzduchovým odpružením AIRMATIC. Elektronicky řízené, plynule nastavitelné tlumiče na přední a zadní nápravě zaručují nejvyšší míru komfortu odpružení v každé situaci.
DYNAMIC SELECT – standardně s odpružením AIRMATIC a na přání s podvozky s ocelovými pružinami – nabízí řidičům možnost volby sportovní, komfortní nebo hospodárné jízdy. Volič systému DYNAMIC SELECT dává na výběr pět jízdních režimů: „ECO“, „Comfort“, „Sport“, „Sport Plus“ a „Individual“. V nastavení „Individual“ lze nastavení vozidla libovolně nakonfigurovat.

Dynamické: čtyřválcové a šestiválcové motory a poprvé 4MATIC
Zdrojem celoročních sportovních výkonů a radosti z jízdy jsou výkonné a hospodárné zážehové a vznětové motory s funkcí ECO Start-Stop a rozsáhlou nabídkou variant s pohonem všech kol 4MATIC. Všechny varianty splňují emisní normu Euro 6.
Pro kabriolet je k dispozici šest zážehových motorů, které pokrývají rozsah výkonů od 115 kW (156 k) u čtyřválce 1,6 litru modelu C 180 do 270 kW (367 k) u šestiválce 3,0 litru modelu Mercedes-AMG C 43 4MATIC kabriolet. C 200 je na přání k dispozici také s pohonem všech kol 4MATIC.
Vznětové modely jsou vybaveny čtyřválci o výkonu 125 kW (170 k) v modelu C 220 d nebo 150 kW (204 k) v modelu C 250 d a disponují ekologickou technologií SCR (Selective Catalytic Reduction) pro dodatečné čištění výfukových plynů. 4MATIC lze objednat pro model C 220 d.
Pro všechny motory se dodává nová samočinná převodovka 9G-TRONIC.

Přehled modelové řady:

 

Počet válců/

uspořádání

Zdvihový objem (cm3)

Výkon
(kW/k)

N.m

Spotřeba paliva (l/100 km)*

Emise CO2 (g/km)*

0-100 km/h (s)

Nejvyšší rychlost
(km/h)

C 220 d

(4MATIC)

4/řadové

2143

125/170

400

4,5

(5,0)

116
(130)

8,3
(8,1)

231
(225)

C 250 d

4/řadové

2143

150/204

500

4,6

121

7,2

243

C 180

4/řadové

1595

115/156

250

6,0

135

8,9

222

C 200

(4MATIC)

4/řadové

1991

135/184

300

6,0
(7,1)

136
(163)

8,2
(8,0)

235
(227)

C 250

4/řadové

1991

155/211

350

6,2

140

6,9

244

C 300

4/řadové

1991

180/245

370

6,7

151

6,4

250

C 400 4MATIC

6/vidlicové

2996

245/333

480

8,0

181

5,2

250

C 43 4MATIC

6/vidlicové

2996

270/367

520

8,3

190

4,8

250

Všechny údaje jsou předběžné; *kombinovaná

 

Lehčí a bezpečnější skelet karoserie
Chybějící pevná střecha způsobuje u kabrioletů často nižší tuhost karoserie. Konstruktéři tuto skutečnost zohlednili již při vývoji sedanu třídy C. Proto bylo možné přizpůsobit skelet karoserie v oblasti přídě a podlahy zvláštním požadavkům kabrioletu, aby i tato karosářská varianta mohla nabídnout příkladnou tuhost, která je pro vysokou jízdní dynamiku nezbytná.
Zachována byla inteligentní lehká konstrukce s vysokým podílem hliníku jako u kupé – z hliníku jsou mimo jiné vyrobeny blatníky, kapota motoru a zadní víko. Kabriolet navíc splňuje nejen veškeré aktuální legislativní předpisy na národní i mezinárodní úrovni, ale i všechny požadavky hodnocení bezpečnosti a ještě mnohem náročnější interní požadavky značky Mercedes-Benz, které vycházejí ze studia skutečných nehod.

Bezpečná jízda s částečně autonomním řízením snižuje stres
I kabriolet může být na přání vybaven velkým počtem bezpečnostních a asistenčních systémů, vycházejících z konceptu Intelligent Drive značky Mercedes-Benz. Standardně se dodává systém ATTENTION ASSIST s nastavitelnou citlivostí, který upozorňuje na nepozornost a únavu. Sériová výbava zahrnuje rovněž systém COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS, jehož součástí je kromě vizuálního upozorňování na nedostatečný odstup od vozidla vpředu a dodatečného zvukového upozornění na nebezpečí kolize také adaptivní brzdový asistent, který dokáže řidiče podpořit zesílením brzdné síly v jeho snaze zabránit kolizi. Pokud nebezpečí kolize přetrvává a řidič nereaguje, může systém při rychlosti jízdy až 200 km/h zahájit autonomní brzdění, a snížit tak intenzitu nárazu do pomaleji jedoucího nebo zastavujícího vozidla. V nejlepším případě dokáže kolizi dokonce zcela zabránit. Systém brzdí při jízdě rychlostí až 50 km/h i před stojícími vozidly, a do rychlosti 40 km/h tím dokáže nárazu do překážky vpředu zcela zabránit.

Na přání dodávaný paket asistenčních systémů zahrnuje další pomocníky, jejichž funkce byly výrazně rozšířeny. Tyto systémy používají v rámci konceptu Intelligent Drive data z různých senzorů, jako jsou například radarové senzory a stereokamera, a mohou výrazně zvýšit jak bezpečnost, tak i komfort. Mezi tyto funkce patří například DISTRONIC PLUS s asistentem řízení a funkcí Stop&Go Pilot nebo PRE-SAFE® Bremse s rozpoznáváním chodců či brzdový asistent BAS PLUS, který nabízí adaptivní podporu při brzdění v nebezpečné situaci, vyvolané vozidlem přijíždějícím ze strany. Další funkcí z paketu asistenčních systémů je aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu, který dokáže zabránit nechtěnému vyjetí z jízdního pruhu přibrzděním kol na jedné straně při přejetí podélné čáry vymezující jízdní pruh. Systém podporuje řidiče i při přerušovaných liniích, pokud existuje nebezpečí kolize od vozidel ve vedlejším jízdním pruhu.

K velkému počtu asistenčních systémů patří také parkovací asistent, který umožňuje částečně automatizované parkování, prostorový kamerový systém, který podporuje řidiče při parkování a manévrování, asistent pro sledování dopravních značek, propojený s kamerou a navigačním systémem, včetně funkce výstražného upozornění na jízdu v protisměru, a adaptivní asistent dálkových světel Plus, který umožňuje trvalé zapnutí dálkových světel cíleným odcloňováním ostatních vozidel z kuželu světla.

Bezpečná ochrana
Při nehodě zaručuje nejlepší možnou ochranu vysoká úroveň bezpečnosti skeletu karoserie a zádržných systémů, včetně rozsáhlého souboru airbagů. Mezi ně patří mimo jiné:
• adaptivní čelní airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu
• kolenní airbag na straně řidiče
• boční airbagy chránící hrudník a pánev pro řidiče a spolujezdce vpředu
• okenní airbag integrovaný do horní hrany předních výplní dveří

Pro kabriolet specifický je systém ochrany při převrácení, který je tvořen dvěma oblouky, uloženými nenápadně za zadními sedadly, které se při hrozícím převrácení pyrotechnicky vysunou a společně se střešními sloupky A zachovají prostor k přežití.

Klimatizace pro jízdu se složenou střechou
Speciálně pro kabriolety vyvinutý klimatizační systém reaguje na jízdu s otevřeným nebo uzavřeným interiérem. Při zavřené střeše pracuje podobně jako v kupé. Po otevření střechy přizpůsobí klimatizace svou činnost novým okolnostem a přivádí například teplejší vzduch k rukám řidiče na volantu, nebo deaktivuje funkci recirkulace vzduchu. Speciální nastavení pro jízdu se složenou střechou také zohledňují, zda má být zapnuta funkce chlazení nebo topení, a citlivě reagují na přechodné stavy.

Informační a zábavní systémy pro nezapomenutelné zážitky
Informační a zábavní systém nabízí intuitivní ovládání s animacemi a vizuálními efekty. Systém Frontbass zaručuje zážitek z poslechu téměř na úrovni koncertního sálu – především v kombinaci s audiosystémem Burmester®, který se dodává na přání. Systém Frontbass využívá vnitřní prostor příčných a podélných nosníků skeletu karoserie jako rezonančního prostoru pro basové reproduktory.
Navigační systém, který poskytuje řidiči precizní informace o dopravě v reálném čase (Live Traffic Information), prezentuje svá sdělení interaktivně. Nabízí mimo jiné animovaný kompas nebo „Drive Show“ s informacemi pro cestující jako v letadle.

Rozsáhlá konektivita již v základní verzi
Již audiosystém Audio 20, ve spojení s mobilním telefonem Bluetooth® s datovým tarifem, je schopen připojení k internetu. Díky tomu je u stojícího vozidla možné libovolné používání internetu. Za jízdy lze používat aplikace Mercedes-Benz Apps. Možné je i přehrávání zvukových souborů a videí z různých zdrojů.
Alternativou je systém COMAND Online, který má nejen větší displej s rozlišením 960 x 540 pixelů, ale na přání umožňuje mimo jiné i příjem digitálního rozhlasového a televizního vysílání a kromě mnoha jiných funkcí nabízí i rychlý navigační systém s pevným diskem, integrovaný hotspot WLAN a systém hlasového ovládání LINGUATRONIC.

Jak základní systém Audio 20, tak i systémy Audio 20 CD a COMAND Online jsou standardně vybaveny základním telefonním systémem, který propojí mobilní telefon s vozidlem prostřednictvím standardizovaného rozhraní Bluetooth®.
Mercedes me connect: síťové propojení s automobilem

I pro novou třídu C kabriolet je k dispozici rozsáhlý soubor bezplatných základních služeb a telematických funkcí Remote Online Services pod označením „Mercedes me connect“. Mezi základní služby patří automatické nouzové volání, asistenční služby pro případ nehody nebo poruchy a speciální zákaznické služby. Služby Remote Online umožňují kdykoli a odkudkoli přístup k informacím vozidla, mezi něž patří stav oken a dveří, počet ujetých kilometrů, tlak v pneumatikách a další diagnostické údaje. Možné je také určení polohy vozidla a odemknutí či zamknutí dveří na dálku.

 

Technické údaje

 

Počet válců/

uspořádání

Zdvihový objem (cm3)

Výkon 
(kW/k)

N.m

Spotřeba paliva (l/100 km)*

Emise CO2 (g/km)*

0-100 km/h (s)

Nejvyšší rychlost
(km/h)

C 220 d

(4MATIC)

4/řadové

2143

125/170

400

4,5

(5,0)

116
(130)

8,3
(8,1)

231
(225)

C 250 d

4/řadové

2143

150/204

500

4,6

121

7,2

243

C 180

4/řadové

1595

115/156

250

6,0

135

8,9

222

C 200

(4MATIC)

4/řadové

1991

135/184

300

6,0
(7,1)

136
(163)

8,2
(8,0)

235
(227)

C 250

4/řadové

1991

155/211

350

6,2

140

6,9

244

C 300

4/řadové

1991

180/245

370

6,7

151

6,4

250

C 400 4MATIC

6/vidlicové

2996

245/333

480

8,0

181

5,2

250

C 43 4MATIC

6/vidlicové

2996

270/367

520

8,3

190

4,8

250

Všechny údaje jsou předběžné; *kombinovaná

Zážehové motory

4válcový zážehový motor

Přednosti
Vznětové motory nového kabrioletu třídy C mají extrémně kompaktní konstrukci. Tím se zlepšuje ochrana chodců a snižuje hmotnost. Spalovací komora má navíc velmi plochou konstrukci, která spolu s nízkým kompresním poměrem přispívá ke snížení emisí. Za účelem harmonické přeměny výkonu motoru v hnací sílu je jednotka vybavena dvěma turbodmychadly. Tím je již od nízkých otáček motoru dosahováno vysoké úrovně točivého momentu.

6válcový zážehový motor
Přednosti
Nový kabriolet třídy C je vybaven velmi účinnými prvky, které přispívají k dalšímu snižování spotřeby paliva a emisí. Odlehčená hliníková konstrukce, použití materiálů s vysokou pevností a také velmi nízký odpor vzduchu 0,26 zlepšují dynamiku a snižují spotřebu paliva.

Speciální jízdní program DYNAMIC SELECT „ECO“ nastavuje parametry pro hnací ústrojí a spotřebu energie klimatizace, vyhřívání zadního okna a sedadel pro zajištění minimální spotřeby paliva. Drobný detail s velkým účinkem: ukazatel ECO na multifunkčním displeji podporuje hospodárný styl jízdy.

Zážehový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly
Přednosti
Pro opravdové automobilové nadšence je to jedna z nejlepších věcí, které automobil může nabídnout: neodolatelně plný zvuk motoru V8. Motor AMG nabízí jedinečný, strhující zážitek z jízdy.

Zážehový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly, zdvihovým objemem 4,0 l a turbodmychadly integrovanými uvnitř byl upraven pro použití v mimořádně výkonných vozidlech s optimalizovaným výkonem a točivým momentem.

V kabrioletu Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S ohromí svými nízkými emisemi a celosvětově nejnižší spotřebou v segmentu 8válcových motorů s vysokým výkonem.

Vznětové motory


Méně hluku, nižší spotřeba, namísto toho vyšší výkon ve všech jízdních situacích. Vyspělý 4válcový vznětový motor je vynikajícím potvrzením dynamického charakteru nového kabrioletu třídy C. Je dostupný ve třech různých výkonových variantách, a dokonce i v kombinaci s pohonem všech kol 4MATIC.


Přednosti našich 4válcových vznětových motorů.
A abyste si mohli ještě intenzivněji vychutnat své okolí, mají 4válcové vznětové motory nízký profil: jejich přímé vstřikování common rail se vstřikovacím tlakem až 2050 barů umožňuje plynulý provoz, který není pro vznětové agregáty příliš typický.

 

Design

DESIGN


Nový kabriolet třídy C ‒ výrazně sportovní.
Každá designová linie nového kabrioletu třídy C vyzařuje pocit svobody, dynamiku a progresivitu. Linie podtrhující dynamický vzhled a atleticky tvarované boky nového kabrioletu třídy C jsou
projevem jedinečného stylu a vzbuzují silné emoce. Ve sportovně laděném interiéru, který nabízí exkluzivní komfort a prostor pro čtyři osoby, zajmou vybrané materiály a propracované detaily.


Exteriér – uvolněná jízda ve sportovním stylu.
Po stisknutí spínače AIRCAP se vysune aerodynamická lamela z čelního okna a větrný štít umístěný za opěrkami hlavy zadních sedadel. Proud vzduchu je vytlačen nad prostor pro cestující. Tím se snižuje víření vzduchu a hlučnost.

Se zavřenou skládací střechou je čtyřsedadlový kabriolet podobný sportovnímu kupé: výrazná elegantní příď s diamantovou maskou chladiče a světlomety LED High Performance, prodloužená kapota motoru a unikátní záď s plochými zadními světly LED. Záď dokresluje sportovní nárazník buď s chromovaným ozdobným prvkem, nebo v závislosti na verzi motoru se dvěma koncovkami výfuku. Zavřená vícevrstvá plátěná skládací střecha se skleněným oknem dodává vozu hodnotnější vzhled. Otevřená střecha odhaluje exkluzivní interiér, který perfektně koresponduje s designem exteriéru. Záď dokresluje sportovní nárazník vybavený v závislosti na verzi motoru buď chromovaným ozdobným prvkem, nebo dvěma koncovkami výfuku.Interiér – moderní styl se sportovním nádechem.
Atraktivní interiér vyzývá k nástupu: posaďte se, zhluboka se nadechněte a vychutnejte si pocit svobody. Sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy a nízká poloha sedadel přináší velmi intenzivní zážitek z jízdy na každém kilometru. Dokonale sladěné materiály a barvy podtrhují sportovní charakter.

Vyhřívání v oblasti krku a šíje AIRSCARF umožňuje jízdu s otevřenou střechou i při nízkých teplotách. Výdechy vzduchu v opěrkách hlavy zajišťují komfort, kterého se již nebudete chtít vzdát.

 

Systém řízení a podvozku

Převodovky

Perfektní převodový poměr pro každý styl jízdy.
Automatická převodovka 9G-TRONIC s devíti převodovými stupni pro jízdu vpřed přináší zcela novou dimenzi účinnosti, komfortu a dynamiky. Ohromí svým plynulým řazením. Převodovka 9G-TRONIC zároveň pomáhá snižovat spotřebu paliva. V závislosti na verzi motoru je dostupná také 6stupňová sportovní manuální převodovka nebo 7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


6stupňová manuální převodovka
Pro mnoho řidičů je manuální řazení nedílnou součástí zážitku z jízdy. 6stupňová manuální převodovka umožňující rychlé a precizní řazení je optimálně zkonstruována pro sportovní styl jízdy.

Tato 6stupňová převodovka, která je perfektně synchronizovaná s každou variantou motoru, poskytuje vysokou úroveň komfortu a přesnost řazení. Rovněž podporuje komfortní, hospodárnou jízdu při nízkých otáčkách motoru.

K dispozici pouze pro C 220 d, C 180 a C 200.

9stupňová automatická převodovka 9G-TRONIC
Díky devíti převodovým stupňům pro jízdu vpřed přináší tato automatická převodovka zcela novou úroveň účinnosti, komfortu a dynamiky. Ohromí velmi rychlým a plynulým řazením. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva. U nového kabrioletu třídy C jsou tak zaručeny prvotřídní výkon a dynamika.

Jedná se o celosvětově první 9stupňovou automatickou převodovku v segmentu prémiových vozidel, která je opatřena hydrodynamickým měničem točivého momentu. Větší rozsah převodů umožňuje snížit otáčky motoru a následně hlučnost vozidla a jeho spotřebu. Zkrácené přechody mezi jednotlivými převody a rychlejší změna rychlostního stupně podporují dynamický styl jízdy a současně přesvědčí téměř nepostřehnutelnou změnou převodových stupňů.

Příplatková výbava pro C 220 d, C 180 a C 200.


7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT
Tato převodovka se sedmi převodovými stupni, třemi nastaveními pro jízdní režimy a manuálním režimem, dvojitou spojkou a funkcí Race Start umožňuje živé a dynamické zrychlení. Velmi krátké časy řazení a okamžitá odezva přinášejí vynikající agilitu.

Ovládání se projeví rychleji než kdy předtím. V závislosti na požadovaném jízdním stylu může řidič volit mezi účinným a komfortním nastavením volbou „C“ (Comfort), sportovním a ambiciózním laděním volbou „S“ (Sport) a „S+“ (Sport Plus), „Race“ (pouze v kombinaci s modelem Mercedes-AMG C 63 S) nebo manuálním režimem „M“. Řazení převodových stupňů probíhá bez přerušení trakční síly.

Mezi další silné stránky 7stupňové sportovní převodovky AMG SPEEDSHIFT MCT patří velmi rychlé řazení o několik stupňů dolů. Řidič může přeřadit ze sedmého rovnou na čtvrtý převodový stupeň nebo z pátého na druhý. Funkce Race Start podporuje optimální zrychlení z nuly jako při startu na závodech.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

 

Podvozek

Nejnovější technologie pro maximální zážitek z jízdy.
Snížený a speciálně vyladěný podvozek nového kabrioletu třídy C přináší dynamickou jízdu s vysokou úrovní komfortu. Se vzduchovým odpružením AIRMATIC a ovladačem DYNAMIC SELECT si můžete jízdu přizpůsobit dle svých požadavků. Stisknutím tlačítka můžete vybírat z pěti různých jízdních programů: „Eco“, „Comfort“, „Sport“, „Sport Plus“ a „Individual“.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Podvozek AGILITY CONTROL se selektivním systémem tlumení a sníženou světlou výškou
Tento podvozek se selektivním pasivním systémem tlumení nabízí kombinaci vyváženého jízdní komfortu a sportovního vzhledu. Nižší těžiště zlepšuje stabilitu a kontakt s povrchem všech typů vozovek, zejména pak v zatáčkách.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 nebo Mercedes-AMG C 63 S.

Sada jízdní dynamiky AIRMATIC (příplatková výbava)
"Nerovnosti vozovky jsou téměř beze zbytku absorbovány a klopení a náklon karoserie redukovány na minimum. Vychutnejte si maximální úroveň komfortu a dynamiky se vzduchovým odpružením AIRMATIC. Kombinace vzduchového odpružení AIRMATIC a ovladače DYNAMIC SELECT umožní jízdní zážitek přizpůsobený Vašim požadavkům. Jediným stisknutím tlačítka
lze zvolit čtyři různé jízdních režimy – velmi komfortní, sportovní, velmi sportovní a účinný. Zvolte nastavení, které Vám vyhovuje."

Se zvoleným jízdním program jsou upraveny vlastnosti motoru, převodovky, odpružení a řízení. Standardně je nastaven režim „Comfort“. Jízdní program „Sport“ se vyznačuje „sportovně tuhým“ nastavením podvozku, spontánní odezvou pedálu akcelerace a řazením rychlostních stupňů ve vyšších otáčkách (s převodovkou 7G-TRONIC PLUS). V režimu „Sport Plus“ je odpružení a hnací ústrojí nastaveno dynamičtěji a funkce ECO start-stop je vypnuta.

Jízdní program „ECO“ je určen pro vysokou energetickou účinnost a tím pro maximální snížení spotřeby paliva. Mezi nastavení patří upravené vlastnosti pedálu akcelerace, řazení rychlostních stupňů ve vyšších otáčkách (s převodovkou 7G-TRONIC PLUS) a také ukazatel ECO ve sdruženém přístroji.

Jízdní program „Individual“ umožňuje řidiči upravit jednotlivé parametry podle přání – od řízení přes hnací ústrojí přes odpružení až po klimatizaci a funkci ECO start-stop.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 nebo Mercedes-AMG C 63 S.


Uzávěrka diferenciálu zadní nápravy AMG s omezeným prokluzem, elektronická
Elektronická uzávěrka diferenciálu zadní nápravy AMG s omezeným prokluzem zajišťuje větší agilitu a radost z jízdy. Nabízí všechny výhody mechanické uzávěrky s omezeným prokluzem a navíc zaručuje lepší jízdní stabilitu na klikatých silnicích nebo při změně jízdního pruhu při vysoké rychlosti.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 S.

Uzávěrka diferenciálu zadní nápravy AMG s omezeným prokluzem, mechanická
Mechanická uzávěrka diferenciálu zadní nápravy AMG s omezeným prokluzem zlepšuje trakci a také jízdní stabilitu na klikatých vozovkách a při změně jízdního pruhu při vysoké rychlosti.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63.

Výkonná kompozitní brzdová soustava AMG s kompozitními brzdovými kotouči o rozměrech 390 x 36 mm vpředu a 360 x 26 mm vzadu, brzdové třmeny lak. červenou barvou
Vysoce výkonná brzdová soustava AMG nabízí vynikající hodnoty zpomalení a precizní brzdění díky vnitřně chlazeným a perforovaným brzdovým kotoučům.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63.

Výkonná kompozitní brzdová soustava AMG s kompozit. brzdovými kotouči 390 x 36 mm vpředu a 360 x 26 mm vzadu, brzdové třmeny lakované červenou barvou
Velké brzdové kotouče, vpředu a vzadu vnitřně chlazené a perforované, zaručují vynikající hodnoty zpomalení. Kompozitní technologie zlepšuje odolnost brzd i za extrémních podmínek a snižuje neodpruženou hmotnost u kola.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 S.

Výkonná keramická kompozitní brzdová soustava AMG s kompozit. kotouči 402 x 39 mm vpředu a integrálními kotouči 360 x 32 mm vzadu (příplatková výbava)
Nejkratší brzdná dráha, přesný tlakový bod a vysoká odolnost i za extrémních provozních podmínek – vysoce výkonná keramická kompozitní brzdová soustava AMG zaručuje brzdný výkon na úrovni sportovních vozidel a její hmotnost je o 30 % nižší než u standardních brzdových kotoučů.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 S.

Třístupňové sportovní odpružení AMG RIDE CONTROL s adaptivním tlumením
Podvozek s adaptivním systémem tlumení nabízí tři nastavení dostupná stisknutím tlačítka. Řidič si může vybrat mezi nastavením „Comfort“, „Sport“ a „Sport Plus“ a tím přizpůsobit charakteristiku tlumení jízdní situaci ‒ od komfortní jízdy až po sportovní a agilní jízdní styl.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

Sportovní parametrické řízení AMG s posilovačem závislým na rychlosti
Dynamika jako v motoristickém sportu v každé zatáčce. S lineárním převodem přímého řízení 14,1 : 1 podporuje sportovní řízení AMG citlivé na rychlost sportovní styl jízdy. Nastavení charakteristiky řízení umožňuje komfortní, sportovní nebo velmi sportovní jízdu v souladu se zvoleným nastavením podvozku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

DYNAMIC SELECT
Jízdní programy DYNAMIC SELECT umožňují individuální nastavení komponentů podvozku a hnacího systému. Verze pro AMG jde ještě o krok dále: speciálně vyladěné režimy „Sport Plus“ a zejména „Race“ umožňují nastavení vozidla na úrovni motoristického sportu – od zvuku motoru po odezvu pedálu akcelerace. Pro přímé řízení a maximálně sportovní styl jízdy plný vzrušení.

Otáčením ovladače AMG DYNAMIC SELECT jednoduše nastavíte odpružení: komfortní, sportovní, mimořádně sportovní nebo individuální. Dle zvoleného jízdního programu jsou upraveny charakteristiky motoru, převodovky a řízení.

V jízdním programu „Sport Plus“ je pro podvozek a hnací ústrojí k dispozici mimořádně dynamické nastavení. Funkce ECO start-stop je deaktivována.

Jízdní program „RACE“ je určen pro závodní okruhy (pouze v kombinaci s Mercedes-AMG C 63 S). Ohromí maximálně sportovním vyladěním projevujícím se v odezvě, otáčkách motoru a časech řazení.

Jízdní program „Individual“ umožňuje řidiči upravit jednotlivé parametry zcela podle jeho přání – od řízení přes hnací ústrojí po odpružení.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

Funkce ECO start-stop
Automatickým vypínáním motoru u vozidla, stojícího například v kolonách nebo na semaforech, se snižují emise a spotřeba paliva. Funkce ECO start-stop pracuje velmi účinně, rychle a nenápadně.

Zajišťuje delší dobu vypnutí motoru a tím snižuje spotřebu paliva. Mezi další výhody patří nižší hlučnost a komfortní proces startování.

Sportovní podvozek se sportovním přímým řízením (příplatková výbava)
Tužší nastavení pružin a tlumičů této sportovnější varianty podvozku AGILITY CONTROL umožňuje dynamičtější jízdní styl. Selektivní pasivní systém tlumení zaručuje i nadále vysoký jízdní komfort.

Standardní výbava v kombinaci s linií AMG. Není k dispozici pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 nebo Mercedes-AMG C 63 S ani v kombinaci se sadou jízdní dynamiky AIRMATIC.

 

Komfort

Komfort interiéru

Jízda s otevřenou střechou odhaluje exkluzivní interiér.
Nový kabriolet třídy C přináší intenzivní jízdní zážitek – ať se zavřenou, či otevřenou střechou. Nechte se hýčkat moderním komfortem zaručujícím pohodlnou a bezpečnou jízdu. S výbavou zajišťující příjemné osvětlení a optimální kvalitu vzduchu v interiéru.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Sada úložných prostor (příplatková výbava)
Kabriolet pro celoroční provoz – a pro každý den. Sada úložných prostor nabízí řadu praktických pomůcek jako skládací box do zavazadlového prostoru a dvojitý držák nápojů ve středové konzole.

Mezi další součásti sady úložných prostor patří přídavný háček na tašku a 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru, oboustranný kobereček, upínací popruh v úložném prostoru středového konzoly a dvě výstražné vesty v kapsách v panelu předních dveří.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC a 6stupňovou manuální převodovkou.

Sada AIR-BALANCE (příplatková výbava)
Vychutnejte si nový kabriolet třídy C všemi smysly. Se sadou AIR-BALANCE lze díky ionizaci a optimalizovanému filtrování vnitřního a venkovního vzduchu zlepšit kvalitu vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla.

Hlavní funkcí sady AIR-BALANCE je ionizace vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla. Jeho obohacení o negativně nabité ionty kyslíku má osvěžující účinek. Současně pomáhá odstraňovat ze vzduchu určité druhy virů, bakterií a spor. Filtrační systém s jemným prachovým filtrem a filtrem s aktivním uhlím navíc čistí venkovní a vnitřní vzduch, který je přiváděn klimatizací.

Ambientní osvětlení pod ozdobnými prvky a ve dveřích, včetně podsvícených prahových lišt s nápisem „Mercedes-Benz“ (příplatková výbava)
Nastoupit a cítit se jako doma – příjemným tlumeným světlem navozuje ambientní osvětlení jedinečnou atmosféru v celém interiéru. Pro nastavení individuálního světelného efektu máte k dispozici tři barevné odstíny a pět stupňů intenzity.

Obzvlášť v noci zdůrazňuje vedení linií a kvalitu designu interiéru, navozuje pocit bezpečí a snižuje oslnění protijedoucími vozidly. Ambientní osvětlení lze snadno nastavit pomocí systému COMAND Online a funguje plně na bázi technologie LED.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC a sadou osvětlení interiéru. Není k dispozici pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

Sedadla kabrioletu s integrovanými opěrkami hlavy a jednotlivá sedadla v zadní části
Dvojité držáky nápojů ve středové konzole
K dispozici pouze pro C 220 d, C 180, C 200 a C 200 4MATIC. Není k dispozici s 6stupňovou manuální převodovkou a sadou úložných prostor.

Automatické podavače bezpečnostních pásů vpředu s ovladačem na středové konzole
Podavače bezpečnostních pásů usnadňují řidiči a spolujezdci zapnutí bezpečnostního pásu. Po nástupu do vozidla se bezpečnostní pás posune do pohodlnější pozice. Podavače bezpečnostních pásů lze také aktivovat stisknutím tlačítka ve středové konzole.


Sada osvětlení interiéru (příplatková výbava)
Sada osvětlení interiéru zajišťuje intenzivnější osvětlení. Mezi její součásti patří mimo jiné tlumené osvětlení předních prostorů pro nohy, podsvícené prvky ve středové konzole a světla na čtení vpředu. Další možnost uložení nabízí přihrádka na brýle ve střešní ovládací jednotce.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S v kombinaci s linií Interiér.

Automatická, dvouzónová klimatizace THERMATIC
Příjemný chládek v létě a teplo v zimě. Ideální teplota při každé jízdě. Klimatizace THERMATIC automaticky udržuje stálou teplotu ve vnitřním prostoru vozidla a reguluje množství a distribuci vzduchu. Několik snímačů zajišťuje, že je vzduch ohříván nebo ochlazován na požadovanou teplotu s ohledem na vnitřní a venkovní teplotu a také sluneční paprsky pronikající do vozidla.

Kvalitu vzduchu v interiéru navíc zlepšuje jemný filtr a filtr s aktivním uhlím, které ze vzduchu filtrují prach, saze a pyl a omezují tak obsah nečistot a nepříjemný zápach. Za účelem účinného odstranění zamlžení oken měří snímač rosného bodu absolutní vlhkost vzduchu na čelním okně.

K dispozici pouze pro C 180. Není k dispozici v kombinaci se systémem COMAND Online.

Vyhřívání v oblasti krku a šíje AIRSCARF pro řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
S tímto vyhříváním v oblasti krku a šíje přináší jízda s otevřenou střechou radost i při nízkých venkovních teplotách. Z opěrek hlavy proudí příjemně teplý vzduch, který zahřívá krk a šíji řidiče a spolujezdce jako neviditelný šál. Lze zvolit tři nastavení teploty vzduchu. Díky tomuto systému se z nové třídy C stává kabriolet pro celoroční použití bez kompromisů v oblasti komfortu.

Vzduch, který se má ohřát, proudí přes topné lamely a ventilátor poté reguluje požadovanou výstupní rychlost. Ta se nastavuje automaticky až do rychlosti jízdy 120 km/h. Tím je zajištěna optimální distribuce tepla v závislosti na venkovní teplotě a stavu střechy, při otevřené střeše také v závislosti na rychlosti jízdy. Od této rychlosti se nastavení systému již nemění.


Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Za chladných dnů zajišťuje vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce rychle příjemné teplo. Lze volit ze tří úrovní vyhřívání, které se aktivují stisknutím tlačítka.

Sada komfortních sedadel (příplatková výbava)
K nastavení individuální a ergonomické polohy sezení je k dispozici mnoho mechanických a elektrických možností nastavení a také elektropneumatická bederní opěrka s možností nastavení čtyř směrů. Tím se zvyšuje komfort řidiče a spolujezdce zejména na dlouhých cestách.

Plně automatická, akusticky izolovaná plátěná skládací střecha je vyrobena z několika vrstev materiálů s tlumicími a izolačními vlastnostmi, které splňují nejvyšší standardy teplotního a akustického komfortu. Akusticky izolovaná plátěná skládací střecha je dostupná v barvách černá, tmavě modrá, tmavě hnědá a tmavě červená.

 

Multimediální systémy

Systémy pro připojení k síti a skvělý zvuk.
Poznejte multimediální a zvukové systémy v novém kabrioletu třídy C. Mezi výrazné prvky patří multimediální systém COMAND Online s velkým displejem s vysokým rozlišením a Surround Soundsystem Burmester® pro špičkový zvuk. Moderní telematika rovněž nabízí bezpočet možností připojení k vozidlu. Služby „Mercedes me connect“ s řešením nehod a řešením údržby přináší vyšší míru bezpečnosti a komfortu a šetří drahocenný čas.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Audio 20 CD (příplatková výbava)
Vaše oblíbená hudba v novém podání. Na barevném displeji systému Audio 20 CD s vysokým rozlišením a také na smartphonu se díky Cover Art zobrazují obaly alb. Podporován je také audiostreaming hudebních souborů a internetové vyhledávání.

Multimediální systém je kombinací zábavy, informací a komunikace. Systém Audio 20 CD nabízí internet, rádio, dvojitý tuner a CD přehrávač. Umožňuje připojení mobilních zařízení přes Bluetooth® a v kombinaci s příslušnou výbavou podporuje také navigaci.

Rozhraní Bluetooth® je vybaveno také funkcí hands-free, CD přehrávač lze použít rovněž pro přehrávání souborů MP3, WMA, WAV a AAC. Pro vynikající zvuk je k dispozici přídavný reproduktor s výkonem 4 x 25 W.

Přehled dalších výbav:

 • Přenos adres z mobilního telefonu do headunit
 • Vstup pro iPod® nebo iPhone®
 • Možnost navigace pro navigace s SD kartou (v kombinaci s Garmin® MAP PILOT)
 • Slot pro SD kartu ve středové konzole (v kombinaci s Garmin® MAP PILOT nebo přípravou na Garmin® MAP PILOT)
 • Dvě zdířky USB ve středové konzole
 • Audio 20 USB
 • Multimediální systém je kombinací zábavy, informací a komunikace. Audio 20 USB s rádiem a dvojitým tunerem umožňuje také připojení mobilních zařízení prostřednictvím Bluetooth®. Každá jízda se tak promění v koncert pod širým nebem.

Přehled klíčových funkcí a výbav:

 • Přenos adres z mobilního telefonu do headunit
 • Rozhraní Bluetooth® s hands-free a audiostreamingem pro přehrávání hudebních souborů
 • Cover Art: obal alba zobrazený v menu Audio
 • Vysoké rozlišení, media displej s úhlopříčkou 17,8 cm
 • Integrovaná zdířka Media Interface pro iPod® nebo iPhone®
 • Multimediální systém s rádiem a dvojitým tunerem
 • Funkce vyhledávání pro rychlé vyhledání podle klíčového slova (hudba, navigace a internet)
 • Dvě zdířky USB ve středové konzole

Picture zoom-in
Surround Soundsystem Burmester® (příplatková výbava)
Špičkový systém, který uspokojí všechny smysly. Vychutnejte si špičkový zvukový zážitek pod širým nebem. 13 vysoce výkonných reproduktorů a elektronické a akustické prvky sladěné s interiérem zaručují prvotřídní zvuk Burmester®. Funkce prostorového zvuku a optimalizace zvuku vytvářejí ještě intenzivnější poslechový zážitek pro přední i zadní sedadla.

13 vysoce výkonných reproduktorů a jeden 9kanálový zesilovač DSP jsou perfektně sladěné s vozidlem, mají celkový výkon 590 W a přinášejí prvotřídní zvuk v kvalitě Burmester®.

Díky špičkové technologii kompenzace hluku (VNC) je zachován konzistentní zvuk pro optimální zážitek z poslechu – ať už jedete na dálnici, nebo ve městě. Surround Soundsystem Burmester® kombinuje digitální a analogové filtry.

K dispozici pouze v kombinaci se systémem COMAND Online.


COMAND Online (příplatková výbava)
Moderní doba je založená na propojení – naše data, kontakty, prostředí, ve kterém žijeme, vytváří jeden celek. I naše mobilita se změnila. Vyspělá navigace, internetové připojení a služby online přináší bezpečnou jízdu plnou zábavy a vzrušení. Systém COMAND Online Vám představí nové možnosti mobility s připojením k síti.

Navigace, telefon, audio, video, internet – s multimediálním systémem COMAND Online bude mít řidič tyto a mnohé další funkce na dohled i na dosah. Informace se zobrazují na barevném displeji s vysokým rozlišením o úhlopříčce 21,3 cm.

Systém COMAND Online lze nyní kromě klasického ovladače a systému ovládání hlasem LINGUATRONIC ovládat také pomocí nového touchpadu. Jeho ovládání je stejně jednoduché a intuitivní jako na smartphonu.

Rychlá navigace na pevném disku s realistickými topografickými mapami Vás bezpečně a hladce navede do cíle. V kombinaci s vhodným mobilním telefonem je u stojícího vozidla možné surfovat na internetu a za jízdy používat aplikace Mercedes-Benz jako vyhledávání zvláštních cílů, informace o počasí nebo internetové rádio. Integrovaný Wi-Fi hotspot Vám umožní připojit notebook nebo tablet.

Přehled dalších výbav a funkcí:

 • Přenos adres z mobilního telefonu do headunit
 • Vstup pro iPod® nebo iPhone®
 • Rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free, psaní a předčítání SMS a e-mailů a audiostreaming pro přenos hudebních souborů
 • Cover Art: obal alba zobrazený v menu Audio
 • DVD přehrávač a rádio
 • Intuitivní ovládání pomocí touchpadu
 • Dvě zdířky USB ve středové loketní opěrce a slot na SD kartu ve středové konzole

Měnič na 6 DVD (příplatková výbava)
Měnič DVD integrovaný do středové konzoly má zásobník na šest CD/DVD. Ovládá se jednoduše pomocí systému COMAND Online

K dispozici pouze v kombinaci se systémem COMAND Online.

5 reproduktorů, vpředu Frontbass
Zvukový systém s pěti reproduktory a vpředu s technologií Frontbass zaručuje vynikající a vyvážený zvuk. Subwoofery jsou integrovány do karoserie a využívají objem podélných prvků jako rezonanční komoru pro prvotřídní reprodukci basů.


Live Traffic Information (příplatková výbava)
Tato služba Vám umožňuje přijímat aktuální a přesné dopravní informace pro optimalizované dynamické navádění a přesnější odhad času příjezdu. Přenos dat zajišťuje komunikační modul přes rychlé mobilní internetové připojení.

Služba Live Traffic Information zaznamenává a přenáší velké množství dopravních informací z různých zdrojů, které jsou dostupné již několik sekund po nastartování vozidla, a jejich aktualizace probíhá každé dvě minuty přes stávající mobilní připojení. Tato služba je dostupná zdarma během prvních tří let po první registraci. Po uplynutí této doby je možné ji prodloužit na portálu Mercedes me.

K dispozici pouze v kombinaci se systémem COMAND Online.

Uživatelská sada Media Interface (příplatková výbava)
Univerzální rozhraní ve středové konzole Vám umožní snadné připojení přenosných přehrávačů médií jako iPod® nebo iPhone®. Audio obsahy lze pohodlně ovládat a reprodukovat v nejvyšší kvalitě prostřednictvím multimediálních systémů vozidla.

Remote Online (příplatková výbava)
Poznejte další komfortní a bezpečnostní prvky svého Mercedesu i mimo vozidlo. Sledování geografické polohy vozidla, sledování polohy vozidla, dálkové zamknutí/odemknutí dveří, vzdálený dotaz na stav vozidla a vzdálené programování nezávislého topení: to je výběr ze služeb Remote Online, které lze nyní na základě této technické přípravy jednotlivě objednat u společnosti Daimler AG.

Instalace vzdálených služeb Remote Online znamená, že má vozidlo tři roky technické předpoklady pro přístup ke vzdáleným službám a službám sledování vozidla. Tyto služby, které jsou součástí řady služeb Mercedes me connect, značně navyšují bezpečnost a komfort a pomáhají ušetřit čas.

Jejich používání vyžaduje přijetí uživatelských podmínek a registraci na zákaznickém portálu „Mercedes me“.

Standardní výbava v kombinaci se systémem COMAND Online.

Touchpad (příplatková výbava)
Touchpad umožňuje intuitivní ovládání funkcí multimediálního systému pohyby jednoho nebo dvou prstů. Doplňuje funkci ovládání hlasem a ovladač a je integrován do opěrky ruky.

Snímače touchpadu rozpoznají dotyk jednoho či dvou prstů, pohyb prstem a zoomování (pohyb dvou prstů od sebe a k sobě). Díky vyspělému rozpoznávání písma může uživatel ručně zadávat písmena, symboly a čísla v jazycích naprogramovaných v multimediálním systému.

Standardní výbava v kombinaci se systémem COMAND Online.

TV tuner pro příjem digitální TV (příplatková výbava)
Sledování TV ve vynikající kvalitě obrazu a široký výběr kanálů – TV přijímač to umožňuje také ve vozidle. Přijímá digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T a zajišťuje přístup k přídavným informacím, jako jsou elektronické magazíny TV nebo teletext.

Reprodukce zvuku je v kvalitě DVD a stereo. Ve městech je k dispozici až 30 různých vysílacích stanic. TV tuner automaticky najde vysílací kanály s nejlepší kvalitou a antény pro aktuálně zvolenou televizní stanici.

Pro přehrávání zvuku a obrazu využívá systém velký displej COMAND Online s vysokým rozlišením a zvukový systém vozidla. Z bezpečnostních důvodu se televizní obraz vpředu automaticky vypne, pokud rychlost vozidla překročí cca 6 km/h.

K dispozici pouze v kombinaci se systémem COMAND Online.

Univerzální sada pro telefonování (příplatková výbava)
Univerzální držák smartphonu v loketní opěrce umožňuje snadné a komfortní připojení smartphonů k funkci hands-free ve vozidle.

Jednoduše vložíte smartphone do univerzálního držáku. Použití venkovní antény LTE zajišťuje optimální příjem a vysílání. Navíc se nabíjí baterie. Smartphone se ovládá komfortně pomocí systémů vozidla. Zároveň máte přístup k vnitřní paměti telefonu.

 

Bezpečnost

Bezpečnost

 

Komplexní koncepce bezpečnosti od společnosti Mercedes-Benz dělí bezpečnost jízdy automobilem do čtyř fází:
Prakticky žádná jiná oblast neinspiruje konstruktéry společnosti Mercedes-Benz tak moc jako výzkum nových bezpečnostních technologií. První významný milník v oblasti bezpečnosti sahá do 50. let 20. století, kdy Béla Barényi vynalezl bezpečnostní buňku pro cestující. Ta je dnes pouze jednou z mnoha součástí komplexní koncepce bezpečnosti, která vozy Mercedes-Benz ještě více přibližuje k naší vizi řízení bez nehod.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Fáze 1: bezpečná jízda.
Většina nehod začíná dlouho před skutečnou kolizí: ztrátou koncentrace, špatnou viditelností nebo riziky, která nelze předvídat. Proto koncepce bezpečnosti Mercedes-Benz využívá řadu opatření, která při každodenním cestování podporují bezpečnou jízdu a mají kritické situace pod kontrolou.

 • Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS (příplatková výbava)
 • Asistent adaptivních dálkových světel PLUS (příplatková výbava)
 • Aktivní asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
 • Aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu (příplatková výbava)
 • Asistent sledování bdělosti
 • Brzdový asistent BAS
 • Adaptivní brzdový systém ADAPTIVE BRAKE
 • Elektronický stabilizační systém ESP®
 • ESP® Dynamic Curve Assist
 • Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)
 • LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
 • Zpětná kamera s dynamickými naváděcími křivkami na displeji (příplatková výbava)
 • Asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
 • Sada asistentů jízdy v pruzích (příplatková výbava)
 • Asistent hlídání mrtvého úhlu (příplatková výbava)
 • Asistent dopravního značení (příplatková výbava)

Fáze 2: při nebezpečí.
Mercedes-Benz znamená bezpečnost v automobilové dopravě. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby každá jízda byla maximálně bezpečná.

 • Protiblokovací systém brzd (ABS)
 • Brzdový asistent BAS PLUS s funkcí Cross-Traffic Assist (příplatková výbava)
 • COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent prevence kolize Plus)
 • Systém PRE-SAFE® (příplatková výbava)
 • PRE-SAFE® PLUS (příplatková výbava)
 • Systém preventivní ochrany cestujících PRE-SAFE® (příplatková výbava)


Fáze 3: při nehodě.

 • Auta značky Mercedes-Benz mají řadu bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Pokud by však došlo na nejhorší, dojde k aktivaci komplexních bezpečnostních systémů, které poskytnou všem cestujícím ve vozidle i ostatním účastníkům silničního provozu nejlepší možnou ochranu.
 • Airbagy pro řidiče a spolujezdce
 • Automatické vypnutí airbagu spolujezdce
 • Bezpečnostní sada pro zadní část (příplatková výbava)
 • Ochrana chodců s aktivní kapotou motoru
 • Hlavové airbagy ve dveřích
 • Kolenní airbag pro řidiče
 • Boční airbagy pro řidiče a spolujezdce (kombinovaný hrudní/pánevní airbag)

Fáze 4: po nehodě.
Za účelem zmírnění následků nehody a ulehčení práce záchranné službě se spustí několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nehody:

 • Nejlepší možná ochrana: motor se může automaticky vypnout a přívod paliva přerušit.
 • Bezpečnostní osvětlení: je možné automaticky aktivovat výstražná světla a nouzové osvětlení interiéru, aby se zabránilo dalším nehodám a aby záchranné služby havarované vozidlo našly rychleji.
 • Automatické větrání: pokud se rozvine airbag, elektricky ovládaná přední okna se automaticky otevřou.
 • Snadné otevření: po nehodě se automaticky odemknou dveře, aby se záchranné služby dostaly snáze k cestujícím.
 • Opatření na usnadnění záchrany: nárazové spoje mezi blatníkem a dveřmi usnadňují otevření dveří po čelním nárazu.
 • Přímé spojení: v případě nehody nebo poruchy může systém nouzového volání Mercedes-Benz (v kombinaci s připojeným mobilním telefonem) automaticky kontaktovat centrálu nouzových volání.
 • Společnost Mercedes-Benz také vydala vícejazyčné pokyny pro záchranné složky, které jsou po celém světě k dispozici na internetu jako zdroj informací pro záchranné služby.
 

Výbava a příslušenství

Sady výbav

 

Od praktických úložných prostor až po příjemné vůně. Od inteligentních snímačů až po mimořádný komfort. Seznamte se s inovacemi Mercedes-Benz. Z nejoblíbenějších výbav a příslušenství jsme vytvořili perfektně sladěné sady.


Sada úložných prostor (příplatková výbava)
Kabriolet pro celoroční provoz – a pro každý den. Sada úložných prostor nabízí řadu praktických pomůcek jako skládací box do zavazadlového prostoru a dvojitý držák nápojů ve středové konzole.

Mezi další součásti sady úložných prostor patří přídavný háček na tašku a 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru, oboustranný kobereček, upínací popruh v úložném prostoru středového konzoly a dvě výstražné vesty v kapsách v panelu předních dveří.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC a 6stupňovou manuální převodovkou.

Sada AIR-BALANCE (příplatková výbava)
Vychutnejte si nový kabriolet třídy C všemi smysly. Se sadou AIR-BALANCE lze díky ionizaci a optimalizovanému filtrování vnitřního a venkovního vzduchu zlepšit kvalitu vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla.

Hlavní funkcí sady AIR-BALANCE je ionizace vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla. Jeho obohacení o negativně nabité ionty kyslíku má osvěžující účinek. Současně pomáhá odstraňovat ze vzduchu určité druhy virů, bakterií a spor. Filtrační systém s jemným prachovým filtrem a filtrem s aktivním uhlím navíc čistí venkovní a vnitřní vzduch, který je přiváděn klimatizací.

Sada jízdní dynamiky AIRMATIC (příplatková výbava)
"Nerovnosti vozovky jsou téměř beze zbytku absorbovány a klopení a náklon karoserie redukovány na minimum. Vychutnejte si maximální úroveň komfortu a dynamiky se vzduchovým odpružením AIRMATIC. Kombinace vzduchového odpružení AIRMATIC a ovladače DYNAMIC SELECT umožní jízdní zážitek přizpůsobený Vašim požadavkům. Jediným stisknutím tlačítka
lze zvolit čtyři různé jízdních režimy – velmi komfortní, sportovní, velmi sportovní a účinný. Zvolte nastavení, které Vám vyhovuje."

Se zvoleným jízdním program jsou upraveny vlastnosti motoru, převodovky, odpružení a řízení. Standardně je nastaven režim „Comfort“. Jízdní program „Sport“ se vyznačuje „sportovně tuhým“ nastavením podvozku, spontánní odezvou pedálu akcelerace a řazením rychlostních stupňů ve vyšších otáčkách (s převodovkou 7G-TRONIC PLUS). V režimu „Sport Plus“ je odpružení a hnací ústrojí nastaveno dynamičtěji a funkce ECO start-stop je vypnuta.

Jízdní program „ECO“ je určen pro vysokou energetickou účinnost a tím pro maximální snížení spotřeby paliva. Mezi nastavení patří upravené vlastnosti pedálu akcelerace, řazení rychlostních stupňů ve vyšších otáčkách (s převodovkou 7G-TRONIC PLUS) a také ukazatel ECO ve sdruženém přístroji.

Jízdní program „Individual“ umožňuje řidiči upravit jednotlivé parametry podle přání – od řízení přes hnací ústrojí přes odpružení až po klimatizaci a funkci ECO start-stop.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 nebo Mercedes-AMG C 63 S.


Sada Komfort pro kabriolet (příplatková výbava)
Kombinace inovativních výbav prodlužuje sezónu kabrioletu na celý rok: systém AIRSCARF vyhřívá oblast krku a šíje řidiče a spolujezdce. AIRCAP znatelně snižuje víření vzduchu v interiéru na všech místech včetně zadních sedadel.

Z opěrek hlavy vybavených systémem AIRSCARF proudí příjemně teplý vzduch, který zahřívá krk a šíji řidiče a spolujezdce jako neviditelný šál. Díky tomu je jízda s otevřenou střechou skutečným zážitkem i při nízkých venkovních teplotách.

Po stisknutí spínače AIRCAP se vysune aerodynamická lamela z čelního okna a větrný štít umístěný za opěrkami hlavy zadních sedadel, který vede proud vzduchu přes prostor pro cestující. Tím se znatelně snižuje víření vzduchu a hlučnost v prostoru pro cestující. Větrný štít lze zasunout nezávisle na aerodynamické lamele stisknutím tlačítka na přístrojové desce.

S těmito prvky sady Comfort pro kabriolet je jízda s otevřenou střechou skutečným zážitkem.


Sada Chrom Interiér (příplatková výbava)
Zvolené designové prvky dodávají interiéru sportovní vzhled již ve standardní výbavě. Sada Chrome standardní výbavu interiéru rozšiřuje o stylové chromované prvky, např. na sdruženém přístroji, výdeších vzduchu a panelech dveří.

Sada Chrome vnáší do interiéru vozidla stylové sportovní doplňky. Patří k ní sdružený přístroj s kulatými ciferníky v designu dvou tubusů s rámečkem v barvě stříbrná chrome nebo další vybrané designové prvky v barvě stříbrná Nuremberg jako orámované výdechy vzduchu s nastavovacími tlačítky a přední stranou lamel v barvě stříbrná chrome. Tlačítka elektricky ovládaných oken, panely dveří a reproduktory mají také lemování v barvě stříbrná chrome.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 nebo Mercedes-AMG C 63 S.


Sada ochrany proti krádeži (příplatková výbava)
Vychutnejte si vzrušení při jízdě a poté bez obav zaparkujte: nový kabriolet třídy C je vybaven sadou ochrany proti krádeži. Kombinace různých bezpečnostních prvků spolehlivě pomáhá varovat před vloupáním, odcizením a odtažením. Po nepovoleném vniknutí nebo změně polohy vozidla se spustí alarm.

Sada ochrany proti krádeži vydá akustické varování při rozpoznaném pohybu uvnitř vozidla. Systém se aktivuje automaticky po zamknutí vozidla elektronickým klíčkem. Pokud je zapnutý systém ochrany proti odtažení a změní se sklon vozidla, např. při zvednutí jednoho jeho konce, spustí se optický i akustický alarm.

Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)
Doprovází nás na cestě k autonomní jízdě bez nehod. Tato kombinace doplňkových bezpečnostních a asistenčních systémů ulehčuje práci řidiči, snižuje nebezpečí nehody a zlepšuje ochranu cestujících i ostatních účastníků silničního provozu.

DISTRONIC PLUS s asistentem řízení a funkcí Stop&Go Pilot pomáhá řidiči zachovávat bezpečný odstup od vozidla jedoucího vpředu a udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu. Systém tak usnadňuje řízení zejména na dlouhých cestách a v provozu stop-and-go. Zejména ve městě může brzdový asistent BAS PLUS s funkcí Cross-Traffic Assist a systémem PRE-SAFE® snížit riziko nehod na křižovatkách, nehod najetím zezadu a kolizí s chodci.

Aktivní asistent jízdy v pruzích a aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu poskytují podporu, pokud vozidlo neúmyslně opustí jízdní pruh nebo pokud hrozí nebezpečí kolize s jinými vozidly při změně jízdního pruhu. Jednostranné brzdné zásahy pomáhají vrátit vozidlo zpět do jízdního pruhu nebo zabránit nehodě.

PRE-SAFE® PLUS rozšiřuje preventivní systém na ochranu cestujících PRE-SAFE® o preventivní opatření pro případ hrozícího nárazu zezadu.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC.

Bezpečnostní sada pro zadní část (příplatková výbava)
Bezpečnost na zadních sedadlech je navýšena díky kombinaci bočních airbagů a adaptivních omezovačů síly bezpečnostních pásů, které se přizpůsobí velikosti a hmotnosti cestujících za účelem zlepšení zádržného účinku při vážném čelním nárazu. V případě silného bočního nárazu mohou boční airbagy pomoci ochránit trup cestujících v zadní části vozidla.

Sada osvětlení interiéru (příplatková výbava)
Sada osvětlení interiéru zajišťuje intenzivnější osvětlení. Mezi její součásti patří mimo jiné tlumené osvětlení předních prostorů pro nohy, podsvícené prvky ve středové konzole a světla na čtení vpředu. Další možnost uložení nabízí přihrádka na brýle ve střešní ovládací jednotce.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S v kombinaci s linií Interiér.

Sada pro parkování (příplatková výbava)
Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC usnadňuje vyhledávání parkovacího místa a také parkování na podélná i příčná parkovací místa a výjezd z nich. Kamera 360° Vám díky propojení čtyř kamer umožňuje výhled do všech stran.

Kamera 360° se aktivuje automaticky po zařazení zpátečky nebo ji v případě potřeby může aktivovat řidič. Vozidlo a jeho okolí lze zobrazit z ptačí perspektivy na displeji systému COMAND Online, řidič rovněž vidí překážky pod úrovní oken. Pokud není aktivní parkovací asistent právě potřebný, elektronická pomoc při parkování PARKTRONIC během manévrování monitoruje oblast kolem přední a zadní části vozidla a při rozpoznání potenciální kolize varuje řidiče.

K dispozici pouze v kombinaci se systémem COMAND Online.

Sada komfortních sedadel (příplatková výbava)
K nastavení individuální a ergonomické polohy sezení je k dispozici mnoho mechanických a elektrických možností nastavení a také elektropneumatická bederní opěrka s možností nastavení čtyř směrů. Tím se zvyšuje komfort řidiče a spolujezdce zejména na dlouhých cestách.

Sada zrcátek (příplatková výbava)
Obě vnější zpětná zrcátka se automaticky sklopí a vyklopí, aby ochránila kryt před poškozením, např. při parkování. Pro lepší výhled je vnější zpětné zrcátko na straně řidiče a vnitřní zpětné zrcátko vybaveno funkcí automatického ztlumení.


Sada asistentů jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Kombinaci asistenta hlídání mrtvého úhlu a asistenta jízdy v pruzích přináší výhodu dvojnásobné bezpečnosti. Systémy mohou varovat řidiče opticky a akusticky před vozidly v mrtvém úhlu a použít pulzující vibrace volantu při neúmyslném opuštění jízdního pruhu.

Asistent hlídání mrtvého úhlu s radarovými snímači upozorňuje na jedno z největších nebezpečí silničního provozu. Pokud je v mrtvém úhlu rozpoznáno vozidlo, objeví se ve vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud řidič na optické varování nereaguje a aktivuje směrové světlo, vydá systém akustické varování. Systém je aktivní od rychlosti 30 km/h do maximální rychlosti vozidla.

Systém dokáže rozpoznat neúmyslné opuštění jízdního pruhu při rychlosti od 60 do 200 km/h a varovat řidiče vibracemi volantu. Systém zpracovává snímky z kamery umístěné za čelním oknem.

K dispozici pouze v kombinaci se sadou zrcátek.

Univerzální sada pro telefonování (příplatková výbava)
Univerzální držák smartphonu v loketní opěrce umožňuje snadné a komfortní připojení smartphonů k funkci hands-free ve vozidle.

Jednoduše vložíte smartphone do univerzálního držáku. Použití venkovní antény LTE zajišťuje optimální příjem a vysílání. Navíc se nabíjí baterie. Smartphone se ovládá komfortně pomocí systémů vozidla. Zároveň máte přístup k vnitřní paměti telefonu.

 

Přehled výbav a příslušenství

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Systém pohonu a podvozek

 • 6stupňová manuální převodovka
 • Převodovka 9G-TRONIC PLUS, včetně volicí páky DIRECT SELECT a řadicích pádel na volantu DIRECT SELECT, DYNAMIC SELECT a tempomatu
 • Výfukový systém se dvěma viditelnými dvojitými koncovkami integrovanými do zadního nárazníku
 • Podvozek AGILITY CONTROL se selektivním systémem tlumení a sníženou světlou výškou
 • Pohon všech kol 4MATIC
 • AMG DYNAMIC SELECT
 • Uzávěrka diferenciálu zadní nápravy AMG s omezeným prokluzem, elektronická
 • Uzávěrka diferenciálu zadní nápravy AMG s omezeným prokluzem, mechanická
 • Vysoce výkonná brzdová soustava AMG s brzdovými kotouči o rozměrech 360 x 36 mm vpředu a 360 x 26 mm vzadu
 • Vysoce výkonná kompozitní brzdová soustava AMG s kompozitními brzdovými kotouči o rozměrech 390 x 36 mm vpředu a 360 x 26 mm vzadu
 • Chladicí systém AMG s pomocným chladičem v podběhu kola
 • Aktivní uložení motoru AMG
 • AMG Performance 4MATIC
 • Třístupňové sportovní odpružení AMG RIDE CONTROL s adaptivním tlumením
 • 7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT s funkcí RACE START
 • Sportovní výfukový systém AMG se dvěma dvojitými chromovanými koncovkami
 • Sportovní parametrické řízení AMG s posilovačem závislým na rychlosti, třístupňové
 • Sportovní pedály AMG z kartáčované ušlechtilé oceli s protiskluzovou úpravou
 • Přední náprava AMG se samostatnými klouby, ložisky kola a speciální elastokinematikou AMG
 • Filtr pevných částic
 • DYNAMIC SELECT
 • DYNAMIC SELECT pro volbu pěti různých jízdních programů
 • Funkce ECO start-stop
 • Tempomat s variabilním omezovačem rychlosti SPEEDTRONIC a funkcí HOLD
 • Bezpečnost
 • Třístupňový elektronický stabilizační systém (ESP®)
 • ADAPTIVE BRAKE s asistentem rozjezdu do kopce, přípravou brzd a vysoušením brzd za mokra
 • Airbagy pro řidiče a spolujezdce
 • Protiblokovací systém brzd (ABS)
 • Asistent sledování bdělosti
 • Automatické vypnutí airbagu spolujezdce
 • Brzdový asistent BAS
 • Ukazatel opotřebení brzdových destiček
 • COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent prevence kolize Plus)
 • Třetí brzdové světlo s technologií LED
 • Elektronický stabilizační systém ESP®
 • ESP® Dynamic Curve Assist
 • Automatické řízení světel
 • Elektronická parkovací brzda s automatickým uvolněním při rozjetí
 • Ochrana chodců s aktivní kapotou motoru
 • Hlavové airbagy ve dveřích
 • Zadní světla s technologií LED
 • LED osvětlení registrační značky
 • Kolenní airbag pro řidiče
 • Světlomety LED High Performance s integrovaným denním svícením
 • Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách
 • Boční airbagy pro řidiče a spolujezdce (kombinovaný hrudní/pánevní airbag)
 • Sportovní brzdová soustava
 • TIREFIT s kompresorem na huštění pneumatik
 • Lékárnička v zavazadlovém prostoru
 • Výstražný trojúhelník

Multimediální systémy a navigace

 • Audio 20 USB
 • Rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free
 • Komunikační modul (UMTS) pro vyžívání služeb Mercedes me connect
 • 5 reproduktorů, vpředu Frontbass
 • Palubní počítač na multifunkčním displeji s ukazatelem aktuální spotřeby

Exteriér

 • Přední nárazník AMG se splitterem a křídlem ve tvaru A v barvě karoserie, ozdobná lišta v matné stříbrné iridium a otvory přívod vzduchu s černými aero. prvky
 • Zadní nárazník AMG s třemi lemy difuzoru a ozdobnou lištou
 • Maska chladiče AMG se dvěma lamelami a nápisem „AMG“
 • Prahové lišty AMG
 • Prahové lišty AMG
 • Styling AMG
 • Styling AMG
 • Vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, vlevo a vpravo, elektricky nastavitelná zevnitř, lakovaná v barvě karoserie a s asferickým sklem
 • Chromovaný elektronický klíček, hlavní klíček s emblémem AMG
 • Elektricky ovládaná okna s jednodotykovým ovládáním a automatickou reverzní funkcí
 • Vyhřívané zadní okno s časovačem
 • Dálkové odemykání víka zavazadlového prostoru
 • Funkce jednorázového setření pro stěrače čelního okna
 • Nemetalický barevný odstín
 • Všechna okna zeleně tónovaná, zadní okno z jednovrstvého bezpečnostního skla


Interiér

 • Prahové lišty AMG předních dveří s bílým LED podsvícením
 • Koberečky AMG
 • Sdružený přístroj AMG s multifunkčním displejem o úhlopříčce 13,97 cm a hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER
 • Sdružený přístroj AMG s multifunkčním displejem o úhlopříčce 13,97 cm a hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER s červenými aplikacemi
 • Tříramenný volant AMG Performance čalouněný černou kůží nappa, se zploštělou spodní částí, perforovanými úchopy a černým označením 12. hodiny
 • Tříramenný volant AMG Performance čalouněný černou kůží nappa/mikrovláknem DINAMICA, se zploštělou spodní částí, označením 12. hodiny a kontrastním prošitím
 • Analogové hodiny AMG v designu IWC
 • Sportovní sedadla AMG se zesíleným bočním vedením, v designu specifickém pro AMG a se štítkem „AMG“ na opěradlech
 • Sklopná loketní opěrka řidiče a spolujezdce, s úložným prostorem
 • Sedadla kabrioletu s integrovanými opěrkami hlavy a jednotlivá sedadla v zadní části
 • Dvojité držáky nápojů ve středové konzole
 • Systém EASY-ENTRY
 • Přední prahové lišty s nápisem „Mercedes-Benz“
 • Varovná kontrolka výšky hladiny paliva, oleje, chladicí kapaliny a kapaliny do ostřikovačů
 • Stavové zobrazení ve sdruženém přístroji v případě nezapnutých bezpečnostních pásů zadních sedadel
 • Opěradla zadních sedadel sklopná v poměru 50/50, s dvojitým držákem nápojů a úložným prostorem
 • Automatické podavače bezpečnostních pásů pro přední sedadla, s ovladačem na středové konzole
 • Uzamykatelná přihrádka před spolujezdcem, osvětlená
 • Stropní čalounění tkaninou v barvě šedá crystal
 • Upevňovací body pro dětskou sedačku ISOFIX v zadní části vozidla
 • Automatická, jednozónová klimatizace THERMATIC
 • Automatická, dvouzónová klimatizace THERMATIC
 • Sdružený přístroj s multifunkčním displejem
 • Sdružený přístroj s multifunkčním barevným displejem
 • Sloupek řízení s manuálním nastavením výšky a vzdálenosti
 • Manuální oddělení zavazadlového prostoru
 • Tříramenný multifunkční volant, černá kůže
 • Tříramenný multifunkční sportovní volant, černá kůže, se zploštělou spodní částí
 • Čalounění syntetickou kůží ARTICO/mikrovláknem DINAMICA
 • Čalounění syntetickou kůží ARTICO/tkaninou
 • Přední sportovní sedadla se zesíleným bočním vedením, v designu specifickém pro AMG a se štítkem „AMG“ na opěradlech předních sedadel
 • Ozdobné prvky v černém klavírovém laku
 

Dojeďte bezpečně

 

 

Aktivní řízení

Intelligent Drive

Na cestě k jízdě bez nehod.
Co začalo systémem PRE-SAFE® před více než deseti lety a pokračovalo systémem DISTRONIC PLUS, jsme dnes posunuli k novému rozměru jízdy: Mercedes-Benz Intelligent Drive – pohodlí a bezpečnost se nyní spojily. Můžete to vidět a pocítit sami v novém kabrioletu třídy C.

Díky síťovému propojení – naši bezpečnostní experti tomu říkají „fúze senzorů“ – analyzují asistenční systémy komplexní situace a pomocí vylepšených snímačů okolí umějí ještě lépe rozeznat nebezpečné dopravní situace.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Asistenční systémy a bezpečnost
Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS (příplatková výbava)
Inovativní jízdní asistenční systém pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a podporuje ho při dlouhých cestách a v provozu stop-and-go.

Systém na bázi radaru v případě potřeby vozidlo přibrzdí a poté, pokud je to možné, znovu zrychlí na požadovanou rychlost. Tím se snižuje riziko nehod najetím zezadu a zvyšuje jízdní komfort. DISTRONIC PLUS je funkční v rychlostním rozsahu od 0 do 200 km/h.

COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent prevence kolize Plus) varuje řidiče vizuálně a akusticky v případě zmenšení bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího nebo stojícího vozidla pod nastavenou hodnotu. Řidiče může navíc varovat funkce nezávislého brzdění zpomalením vozidla.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC. Není k dispozici v kombinaci se sadou jízdních asistentů Plus.

Aktivní asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Chvilková nepozornost nebo únava mohou snadno zapříčinit opuštění jízdního pruhu. Řidič to zpozoruje buď pozdě, nebo vůbec. Systém dokáže rozpoznat neúmyslné opuštění jízdní pruhu, může hapticky varovat řidiče (vibracemi volantu) a pomoct mu vrátit vozidlo do správného jízdního pruhu selektivním přibrzděním jednotlivých kol.

Pomocí stereokamery může aktivní asistent jízdy v pruzích rozpoznat neúmyslné přejetí souvislé nebo přerušované čáry. Je aktivní v rychlostním rozsahu od 60 do 200 km/h a ve sdruženém přístroji ho lze vypnout nebo zapnout a nastavit jeho citlivost.

Součást sady jízdních asistentů Plus.

Aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje rozpoznat největší nebezpečí silničního provozu – vozidla v mrtvém úhlu. Může řidiče varovat například při změně jízdního pruhu a pro zabránění možné kolize spustit selektivní brzdění jednotlivých kol.

Radarové snímače aktivního asistenta hlídání mrtvého úhlu snímají špatně přehlednou oblast po stranách vozidla a za ním. Pokud je v mrtvém úhlu rozpoznáno vozidlo, rozsvítí se v příslušném vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič varování nevšimne a indikuje změnu směru jízdy, začne blikat varovná kontrolka a zazní výstražný signál.

Pokud je i přes varování zahájena změna jízdního pruhu, může systém řidiče varovat citelnými brzdnými zásahy ke korekci směru jízdy a při stále chybějící reakci řidiče může aktivně přispět k vymanévrování vozidla z nebezpečné zóny.

Součást sady jízdních asistentů Plus.

 • Protiblokovací systém brzd (ABS)
 • Protiblokovací systém brzd (ABS) zaručuje vyšší bezpečnost jízdy zejména při nouzovém brzdění, kdy zabraňuje blokování kol. Pomáhá tak řidiči udržet kontrolu nad vozidlem, např. při vyhýbacích manévrech nebo brzdění na kluzké vozovce.

Za tím účelem snímače neustále monitorují otáčky každého kola. Než dojde k zablokování kola, brzdný tlak se sníží. Když nebezpečí zablokování pomine, tlak se opět zvýší.

Asistent sledování bdělosti
Asistent sledování bdělosti pomáhá v případě krátkých okamžiků nepozornosti a může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Na základě předem určeného profilu chování řidiče dokáže rozpoznat typické známky jeho únavy a nepozornosti a vizuálně a akusticky ho varovat před hrozícím mikrospánkem.

Pokud úroveň pozornosti řidiče výrazně klesne, zobrazí se symbol šálku s kávou informující o doporučené přestávce; rovněž zazní akustické varování. Asistent sledování bdělosti pracuje v rozmezí rychlostí 60 až 200 km/h: lze ho nastavit manuálně a také je možné ho zcela vypnout.

Brzdová soustava ADAPTIVE BRAKE
Brzdová soustava navyšuje jízdní komfort a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry pomocí základní funkce protiblokovacího systému brzd ABS a na straně druhé usnadňuje prostřednictvím komfortních funkcí zvládání každodenních jízdních situací.

Asistent rozjezdu do kopce zabraňuje neúmyslnému couvnutí vozidla ve svahu během přemisťování nohy z brzdového pedálu na pedál akcelerace. Funkce „příprava“ zajišťuje kontakt brzdového obložení s brzdovými kotouči ihned po uvolnění pedálu akcelerace. Výsledná úspora času může zkrátit brzdnou vzdálenost. Funkce „vysoušení brzd“ za mokra automaticky odstraňuje vodní film z brzdových kotoučů, čímž se zkrátí reakce brzd.

COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent prevence kolize Plus)
Jedna z nejčastějších nebezpečných situací nastane, když vozidlo před Vámi nečekaně zabrzdí a Vy musíte zareagovat ve zlomcích sekundy. V takových situacích Vás může podpořit COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS.

Tento systém varuje řidiče opticky, pokud je vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla příliš malá. Je-li rozpoznáno nebezpečí kolize, je vydán akustický výstražný signál, systém může rovněž podpořit brzdění řidiče a v případě chybějící reakce řidiče může být rychlost vozidla snížena automaticky.

Tento asistenční systém kombinuje varovnou funkci odstupu pracující na bázi radaru, podporu adaptivního brzdového asistenta a autonomní částečné brzdění. Varování je vydáváno v rozmezí od 30 do 250 km/h – nejdříve vizuální, poté akustické.


Elektronický stabilizační systém ESP®
Není k dispozici pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 nebo Mercedes-AMG C 63 S.

Systém preventivní ochrany cestujících PRE-SAFE® (příplatková výbava)
S funkcí PRE-SAFE® rozšířila společnost Mercedes-Benz ochranu cestujících. Dnes jsou cestující chráněni lépe a účinněji než kdykoliv předtím. Tento systém je schopný identifikovat kritické jízdní situace a v případě hrozící nehody zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření patří např. reverzibilní předepnutí bezpečnostních pásů nebo automatické přivření otevřených bočních oken.

PRE-SAFE® neustále vyhodnocuje data snímačů ostatních systémů, jako elektronického stabilizačního systému ESP® a brzdového asistenčního systému BAS, a může identifikovat například silnou nedotáčivost či přetáčivost a nouzové brzdění.

Pokud je rozpoznána kritická situace, může PRE-SAFE® během zlomky sekundy aktivovat různé funkce. Mezi ně patří reverzibilní předepnutí bezpečnostních pásů a automatické přivření všech otevřených oken. V závislosti na výbavě jsou přední sedadla posunuta do polohy vhodnější pro náraz.

Standardní výbava v kombinaci se sadou jízdních asistentů Plus.

Asistent dopravního značení (příplatková výbava)
Každý řidič se s tím již setkal. Dopravní značka je občas něčím zakrytá nebo ji kvůli nepozornosti řidič přehlédne. V takových okamžicích pomůže řidiči tento systém, který registruje a zobrazuje rychlostní omezení, zákazy vjezdu a předjíždění a jejich zrušení. Je-li k dispozici příslušné značení, varuje systém řidiče opticky a akusticky, pokud vjede do jednosměrné ulice v opačném směru jízdy.

Asistent dopravního značení zobrazuje všechny detekované dopravní značky v reálném čase. Obrazy zaznamenané kamerou umístěnou za čelním oknem jsou během zlomku sekundy porovnány se značkami uloženými v systému a také s údaji v navigaci. Systém pomáhá řidiči dodržovat pravidla silničního provozu a zvyšuje bezpečnost provozu, zejména pak na dlouhých, monotónních úsecích a v neznámých městech.

Součást systému COMAND Online.

Parkování
Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (příplatková výbava)
Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC usnadňuje vyhledávání parkovacího místa, parkování na podélná i příčná parkovací místa a výjezd z nich. Automaticky řídí vozidlo na parkovací místo, aniž by řidič musel řídit nebo brzdit (pouze ve vozidlech s automatickou převodovkou). Systém nejen usnadňuje parkování, ale šetří i cenný čas a snižuje stres.

Aktivní parkovací asistent se automaticky zapne při jízdě vpřed při rychlosti do 35 km/h. Při rychlosti do 30 km/h rozpoznává vhodná parkovací místa. Systém standardně hledá na pravé straně vozovky, pokud je aktivováno levé směrové světlo, pak i na levé straně vozovky.

Pokud řidič zařadí zpátečku, potvrdí zobrazený výběr parkovacího místa a nejede rychleji než 10 km/h, aktivní parkovací asistent se automaticky postará o řízení. Řidič ovládá pouze pedál akcelerace a brzdový pedál; parkování je dokončeno v maximálně sedmi krocích.

Elektronická pomoc při parkování PARKTRONIC monitoruje během manévrování oblast kolem přední a zadní části vozidla a při rozpoznání potenciální kolize varuje řidiče. Systém je aktivní do rychlosti 18 km/h.


Sada pro parkování (příplatková výbava)
Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC usnadňuje vyhledávání parkovacího místa a také parkování na podélná i příčná parkovací místa a výjezd z nich. Kamera 360° Vám díky propojení čtyř kamer umožňuje výhled do všech stran.

Kamera 360° se aktivuje automaticky po zařazení zpátečky nebo ji v případě potřeby může aktivovat řidič. Vozidlo a jeho okolí lze zobrazit z ptačí perspektivy na displeji systému COMAND Online, řidič rovněž vidí překážky pod úrovní oken. Pokud není aktivní parkovací asistent právě potřebný, elektronická pomoc při parkování PARKTRONIC během manévrování monitoruje oblast kolem přední a zadní části vozidla a při rozpoznání potenciální kolize varuje řidiče.

K dispozici pouze v kombinaci se systémem COMAND Online.

Zpětná kamera s dynamickými naváděcími křivkami na displeji (příplatková výbava)
Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC a zpětnou kamerou usnadňuje hledání parkovacího místa (pro podélné i příčné parkování) a následné zaparkování. Automaticky řídí vozidlo na parkovací místo a přebírá za řidiče řízení a brzdění.

Aktivní parkovací asistent se aktivuje automaticky při jízdě vpřed do rychlosti 35 km/h. Při rychlosti do 30 km/h systém rozpoznává vhodná parkovací místa. Pokud řidič zařadí zpátečku, potvrdí zobrazený výběr parkovacího místa a nejede rychleji než 10 km/h, aktivní parkovací asistent se automaticky postará o parkovací manévr. Řidič ovládá pouze pedál akcelerace a brzdový pedál; parkování je dokončeno v maximálně sedmi krocích.

Po zařazení zpátečky se automaticky zapne zpětná kamera, která na displeji systému COMAND Online zobrazuje oblast za vozidlem a informace systému PARKTRONIC o obrysech vozidla. Pokud není aktivní parkovací asistent právě potřebný, elektronická pomoc při parkování PARKTRONIC během manévrování monitoruje oblast kolem přední a zadní části vozidla a při rozpoznání potenciální kolize varuje řidiče.

K dispozici pouze v kombinaci se systémem COMAND Online a sadou zrcátek.

Výhled
Asistent adaptivních dálkových světel PLUS (příplatková výbava)
Dobrý výhled je jedním z nejdůležitějších předpokladů bezpečné jízdy. Každý řidič ví, jak efektivní jsou dálková světla, a že jejich používání není vždy komfortní. Jejich automatické vypnutí a zapnutí zajistí asistent adaptivních dálkových světel Plus.

Tento systém umožňuje jízdu s neustále zapnutými dálkovými světly, aniž byste oslňovali ostatní účastníky silničního provozu. Řidič tak má vždy k dispozici optimální sklon světlometů. Funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na silnicích bez osvětlení.

Stereokamera umístěna za čelním oknem identifikuje jiné osvětlené účastníky silničního provozu jako protijedoucí vozidla nebo vozidla jedoucí vpředu a automaticky upraví sklon světlometů v souladu s aktuální dopravní situací. Řidiči ostatních vozidel nejsou oslňováni díky mechanismu v modulu světlometu, který zakryje příslušnou část světelného kuželu LED světlometů odpovídající poloze jiného vozidla.

Světlomety LED High Performance
Moderní design světel otevírá fascinující možnosti budoucnosti. Kromě svého výrazného vzhledu navyšují světlomety LED High Performance bezpečnost při jízdě v noci díky širokému rozptylu světla, barvě blížící se dennímu světlu a nízké spotřebě energie. Dvoubarevná zadní světla s technologií LED propůjčují vozidlu výrazný vzhled a zlepšují jeho viditelnost.

Výrazné linie a velmi dobře zpracovaný design světel propůjčují vozidlu nezaměnitelný vzhled také ve dne. Díky nové technologii projekce LED u potkávacích světel, špičkovým čočkám a odrazkám v technologii LED u dálkových světel je povrch vozovky osvětlován lépe než u konvenčních halogenových světlometů.

Dvoubarevná dvojitá zadní světla LED v horizontálním uspořádání propůjčují vozidlu výrazný vnější vzhled a zlepšují jeho viditelnost. Intenzita brzdových světel se mění v závislosti na světelných podmínkách, nejsou tudíž oslňováni ostatní účastníci silničního provozu.


LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
Pro lepší viditelnost na okresních silnicích a dálnicích, při odbočování a v zatáčkách se LED Intelligent Light System automaticky přizpůsobuje světelným poměrům a stavu vozovky. Kromě svého výrazného designu se technologie LED vyznačuje větší intenzitou světla a menším oslňováním ostatních účastníků silničního provozu.

Lepší ve všech ohledech. Nová technologie LED použitá u Intelligent Light System méně namáhá oči řidiče, čímž přispívá k vyšší bezpečnosti. S touto novou technologií navíc není nutné měnit žárovky po celou dobu životnosti vozidla.

Výrazné linie a velmi dobře zpracovaný 3D design světel propůjčují vozidlu nezaměnitelný vzhled také ve dne.

Dvoubarevná zadní světla rovněž v technologii LED propůjčují vozidlu výrazný vzhled a zlepšují jeho viditelnost. Světelná intenzita brzdových světel se mění podle okolních světelných podmínek. Například v noci se při stání na semaforech automaticky ztlumí, aby neoslňovala řidiče ve vozidle za Vámi.

Přehled dalších výbav:

 • Aktivní světla pro odbočování pro lepší osvětlení povrchu vozovky na vnitřní straně zatáčky 
 • Aktivní adaptivní světlomety pro lepší osvětlení při zatáčení
 • Uvítací osvětlení při odemknutí/zamknutí vozidla pomocí dálkového ovládání
 • Rozšířená mlhová světla pro lepší orientaci za špatné viditelnosti
 

AMG

Výbava AMG

 

Zažijte fascinující svět AMG.
Zvolte si výbavy a příslušenství pro dynamičtější a sportovnější vzhled Vašeho vozidla. Široké možnosti individualizace zaměřené na výkon Vám umožní přizpůsobit vozidlo Vašim představám. Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Výběr designových výbav a příslušenství:


Sada AMG Carbon Exteriér I (příplatková výbava)
Tato sada se sportovními detaily z uhlíkových vláken propůjčuje vozidlu dynamičtější vzhled. Křídlo ve tvaru písmene A v předním nárazníku, dekory v prahových lištách a nad zadním difuzorem jsou vyrobeny z uhlíkových vláken.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

Sada AMG Carbon Exteriér II (příplatková výbava)
Kryty vnějších zpětných zrcátek z uhlíkových vláken tvoří výrazný kontrast a propůjčují vozidlu ještě dynamičtější vzhled.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

Zadní nárazník AMG s třemi lemy difuzoru a ozdobnou lištou
Zadní nárazník AMG s třemi lemy difuzoru a ozdobnou lištou v lesklé černé barvě podtrhuje expresivitu vozidla.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

Sdružený přístroj AMG s multifunkčním displejem o úhlopříčce 13,97 cm a hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER
Designově navržený sdružený přístroj AMG poskytuje důležité informace pro vysoce sportovní jízdu. Hlavní menu AMG (včetně funkce RACETIMER a úvodní obrazovky AMG) se zobrazuje na centrálně umístěném multifunkčním displeji s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 13,97 cm.

Jeho exkluzivitu a sportovní charakter vizuálně podtrhují ukazatele ve tvaru dvou tubusů s pozadím v designu uhlíkových vláken a rámečkem v barvě stříbrná chrome. Rychloměr se stupnicí do 320 km/h se nachází vlevo, vpravo pak otáčkoměr s logem „AMG“. Pomocí funkce RACETIMER je možné měřit a ukládat časy kol. Jednotlivé jízdní programy jsou zobrazovány ve stylu typickém pro AMG.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

Kapota AMG s powerdomy
Výrazné powerdomy na kapotě AMG jsou předzvěstí ohromující síly, která se skrývá pod ní.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

Sada AMG Night (příplatková výbava)
Výrazná dynamika v noblesním ztvárnění. Designové prvky v lesklé černé barvě podtrhují sportovní charakter vozidla, od předního nárazníku AMG s křídlem ve tvaru písmene A přes dekory v prahových lištách AMG po kryty vnějších zpětných zrcátek. Sadu dokreslují dvě chromované dvojité koncovky výfuku v černé barvě.

Svými výraznými designovými prvky v černé barvě podtrhuje sada AMG Night Exteriér sportovní charakter vozidla. Přední nárazník AMG se splitterem a ozdobnou lištou křídla ve tvaru písmene A v lesklé černé barvě. Kryty vnějších zpětných zrcátek jsou lakovány lesklou černou barvou a mezi další výrazné prvky patří dekory v prahových lištách AMG a také tepelně izolační tónované sklo od sloupku B.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.


Tříramenný volant AMG Performance čalouněný černou kůží nappa/mikrovláknem DINAMICA, se zploštělou spodní částí (příplatková výbava)
Pro lepší držení během sportovních jízdních manévrů je volant AMG Performance v kůži nappa opatřen v místě držení mikrovláknem DINAMICA.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 43 4 a Mercedes-AMG C 63 S.


Sedadla AMG Performance
Exkluzivní sedadla AMG Performance jsou perfektním doplňkem pro jízdu s maximálním výkonem. Poskytují cestujícím pevnou a bezpečnou oporu a zároveň jsou velmi komfortní. Vyzkoušejte si pocit z jízdy jako v motoristickém sportu.

Kontury bočnic sedáku a opěradla sedadel AMG Performance nabízejí vynikající boční oporu, zatímco design sedadla propůjčuje interiéru výrazně sportovní charakter. Díky nastavitelným bočnicím sedáku a opěradla je lze optimálně nastavit dle postavy cestujícího. Nastavení hloubky sedáku umožňuje komfortní sezení a větší sklon sedáku je pohodlnější pro nohy.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S v kombinaci se sadou komfortních sedadel.

Sportovní sedadla AMG
Sportovní sedadla AMG vpředu poskytují vynikající boční oporu díky speciálnímu tvarování a vysokým bočnicím. Exkluzivní vzhled zaručují kvalitní materiály, design čalounění specifický pro AMG a štítek „AMG“.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

Výběr z výbav v oblasti technologií:

Sada AMG Driver (příplatková výbava)
Díky zvýšení maximální rychlosti z 250 km/h na 290 km/h přináší sada AMG Driver ještě sportovnější zážitek a agilnější odezvu. Řidič se také může zúčastnit tréninkového školení v AMG Driving Academy, kde se s podobně naladěnými nadšenci pod profesionálním dohledem naučí, jak jezdit sportovně a zároveň bezpečně.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

AMG DYNAMIC SELECT pro volbu jízdních režimů „Comfort“, „Sport“, „Sport Plus“ a „Individual“ specifických pro AMG (a také „Race“ u modelu Mercedes-AMG C 63 S)
Pomocí ovladače DYNAMIC SELECT můžete jízdní dynamiku modelu Mercedes-AMG C 43 4MATIC navýšit tak, aby vyhovovala Vašim individuálním preferencím. Jedním z výrazných prvků ze světa motoristického sportu jsou řadicí pádla na volantu pro manuální řazení.

DYNAMIC SELECT Vám umožní zvolit jeden z pěti různých jízdních režimů. Ten změní charakteristiky motoru, převodovky a řízení, takže se dynamický duch tohoto sportovního modelu projeví naplno. Model Mercedes-AMG C 43 4MATIC přináší agilnější vlastnosti pedálu akcelerace s přímější odezvou a také kratší časy řazení. Dynamický charakter vozidla je ještě umocněn pomocí přídavných funkcí jako meziplyn, aktivní řazení dolů a bouřlivé zrychlení z nulové rychlosti v režimech „Sport“ a „Sport Plus“.

Jízdní program „Individual“ umožňuje řidiči nastavit jednotlivé parametry dle svých představ. Mercedes-AMG C 43 4MATIC je rovněž vybaven tlačítkem „M“, které řidiči umožňuje přejít přímo do manuálního režimu, a poté řadit pouze pomocí řadicích pádel na volantu.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC.

Výkonná keramická kompozitní brzdová soustava AMG s kompoz. brzdovými kotouči 402 x 39 mm vpředu a integrálními kotouči 360 x 32 mm vzadu (příplatková výbava)
Velké brzdové kotouče, vpředu a vzadu vnitřně chlazené a perforované, zaručují vynikající hodnoty zpomalení. Kompozitní technologie zlepšuje odolnost brzd i za extrémních podmínek a snižuje neodpruženou hmotnost u kola.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 63 S.

Výfukový systém AMG Performance s řízením zvuku, klapky ovládané tlačítkem (příplatková výbava)
Tři variabilně nastavitelné klapky výfukového systému upravují zvuk sportovního výfukového systému AMG v souladu s jízdním programem zvoleným řidičem. Řidič může zvolit zvukový doprovod stisknutím tlačítka. Má na výběr ze širokého spektra zvuků od komfortního po zvuk nabitý emocemi.

Dvě výfukové klapky navíc přináší další varianty zvukové kulisy. Zvuk vozidla závisí na zvoleném jízdním programu – od plného, sytého zvuku v jízdních programech C a S po výrazně sportovní zvuk v jízdních programech S+ a Race.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.


Sportovní parametrické řízení AMG s posilovačem závislým na rychlosti
Dynamika jako v motoristickém sportu v každé zatáčce. S lineárním převodem přímého řízení 14,1 : 1 podporuje sportovní řízení AMG citlivé na rychlost sportovní styl jízdy. Nastavení charakteristiky řízení umožňuje komfortní, sportovní nebo velmi sportovní jízdu v souladu se zvoleným nastavením podvozku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.

 

AMG Performance

Driving Performance. Dynamické ovládání díky DNA typické pro AMG.
Mercedes-AMG nevyvíjí pouze vysoce výkonná vozidla, sportovní automobily a sportovní modely – vůz Mercedes-AMG je příslibem být vždy o krok dál a realizovat technické koncepty do neopakovatelné podoby. Výjimečná motorová vozidla pro výjimečné lidi. Vítejte ve světě Mercedes-AMG.

Pro nový kabriolet třídy C jsou dostupné následující modely: Mercedes-AMG C 43 4MATIC, Mercedes-AMG C 63 a Mercedes-AMG C 63 S.


Design – bez pevné střechy. Bez kompromisů.
Modely Mercedes-AMG zrychlí Váš tep svým mimořádně sportovním a exkluzivním designem. Se speciálními součástmi inspirovanými motoristickým sportem je kabriolet nižší, širší a působí dominantně.

Výrazné linie, atletické tvary. Sportovní charakter vozidla doplňují nápadné podběhy kol a širší pneumatiky typické pro AMG. Dynamika se odráží i v předním nárazníku AMG s nápisem „AMG“ na masce chladiče a ve výrazných bocích s koly AMG z lehké slitiny. Vychutnejte si autentický motoristický zážitek díky sportovní výbavě interiéru v prvotřídní kvalitě.

Přehled výrazných prvků:

 • Prahové lišty AMG předních dveří s bílým LED podsvícením
 • Přední nárazník AMG se splitterem a křídlem ve tvaru písmene A lakovaný v lesklé černé barvě, maska chladiče AG s dvojitou lamelou v barvě stříbrná chrome a nápisem „AMG“ (pouze pro Mercedes-AMG C 63 S)
 • Přední nárazník AMG se splitterem a křídlem ve tvaru písmene A lakovaný v barvě vozu, ozdobná lišta křídla v matné stříbrné iridium a velké otvory pro přívod vzduchu s černými aerodynamickými prvky pro lepší proudění chladicího vzduchu (pouze pro Mercedes-AMG C 63)
 • Zadní nárazník AMG se třemi lemy difuzoru a ozdobnou lištou v matné stříbrné iridium (pro Mercedes-AMG C 63 S) nebo ozdobnou lištou v lesklé černé barvě (pro Mercedes-AMG C 63)
 • Sdružený přístroj AMG s hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER a úvodní obrazovky AMG
 • Kapota AMG s powerdomy
 • Tříramenný volant AMG Performance čalouněný černou kůží nappa, se zploštělou spodní částí a perforovanými úchopy
 • Černé koberečky s nápisem „AMG“
 • Stropní čalounění v černé tkanině
 • Sportovní sedadla AMG se zesíleným bočním vedením, v designu specifickém pro AMG a se štítkem „AMG“ na opěradlech předních sedadel
 • Ozdobné prvky z podélně leštěného, světlého hliníku

Technologie – pro špičkový výkon.
Radost z jízdy s otevřenou střechou a možnost okamžitě přepnout do světa AMG Driving Performance – jedinečná kombinace, kterou v této třídě vozidel umožňuje pouze Mercedes-AMG třídy C kabriolet. Zvuk motoru AMG se dvěma turbodmychadly si zkrátka nemůžete nechat ujít.

Srdcem je velmi výkonný 4,0litrový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly, s výkonem 350 kW a maximálním točivým momentem 650 Nm u modelu Mercedes-AMG C 63 a s výkonem 375 kW a maximálním točivým momentem 700 Nm u modelu Mercedes-AMG C 63 S. Ohromující zážitek z jízdy zaručuje Mercedes-AMG C 43 4MATIC se svým 3,0litrovým motorem AMG V6 se dvěma turbodmychadly, výkonem 270 kW a maximálním točivým momentem 520 Nm.

Přehled technologických prvků:

 • 3,0litrový motor AMG V6 se dvěma turbodmychadly, výkonem 270 kW a maximálním točivým momentem 520 Nm[1] (pouze pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC)
 • 4,0litrový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly, výkonem 350 kW a maximálním točivým momentem 650 Nm (pouze pro Mercedes-AMG C 63)
 • 4,0litrový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly, výkonem 375 kW a maximálním točivým momentem 700 Nm[1] (pouze pro Mercedes-AMG C 63 S)
 • Ovladač AMG DYNAMIC SELECT pro volbu jízdních programů „Individual“, „Comfort“, „Sport“ a „Sport Plus“ specifických pro AMG (ne pro Mercedes-AMG C 43 4MATIC)
 • Vysoce výkonná brzdová soustava AMG s brzdovými kotouči o rozměrech 360 x 36 mm vpředu a 360 x 26 mm vzadu, brzdové třmeny lakované šedou barvou s nápisem „AMG“ (pouze pro Mercedes-AMG C 63)
 • Vysoce výkonná kompozitní brzdová soustava AMG s kompozitní brzdovými kotouči vpředu a integrálními kotouči vzadu, brzdové třmeny lakované speciálním barevným odstínem s nápisem „AMG Carbon Ceramic“ (pouze pro Mercedes-AMG C 63 S)
 • Chladicí systém AMG s pomocným chladičem v podběhu kola
 • Třístupňové sportovní odpružení AMG RIDE CONTROL s adaptivním tlumením
 • 7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT s manuálním režimem „M“, funkcí Race Start
 • a funkcí „plachtění“
 • Sportovní výfukový systém AMG se dvěma dvojitými chromovanými koncovkami
 • Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost
 • Přední náprava AMG se samostatnými klouby, ložisky kola a speciální elastokinematikou AMG

 

 
 

Soubory ke stažení

Katalog C kabriolet

Ceník kabriolet třídy C

 
 

Objednání zkušební jízdy - Mercedes-Benz třída C kabriolet »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139