Kabriolet třídy S | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > Třída S > Kabriolet třídy S

 

Kabriolet třídy S

 

Zobrazeno:1667x

od 3.065.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Nový kabriolet třídy S

 

Koncepce vozu

Nový kabriolet třídy S

 

Video trailer vozu je ke shlédnutí na https://youtu.be/qmHhblVCIGM

Online katalog vozu je na shlédnutí ZDE

Jakou hodnotu má svoboda?

Tu nejvyšší, jak dokazuje nový kabriolet třídy S. Mercedes, který přináší kultivovanou jízdu na nejvyšší úrovni. Tak stylový a luxusní, že se dokořán otevře nejen jeho skládací střecha, ale i oči a srdce pravých automobilových příznivců.


Vychutnejte si opravdový luxus naší doby.
Vyhraďte si dostatek času, zapomeňte na vše ostatní a dopřejte si radost z jízdy v novém kabrioletu třídy S. Hlavním designovým prvkem interiéru je nádherně tvarovaná přístrojová deska s velkoplošnými dřevěnými nebo karbonovými ozdobnými prvky.


Elegance a harmonie v jednom. Exteriér a interiér splývají v neodolatelný celek. Naši designeři to nazývají „principem smyslné čistoty“. Propůjčili tomuto velkému kabrioletu obdivuhodnou lehkost a dynamiku. Krásnější poklonu fascinaci jízdy s otevřenou střechou si nelze představit.

Vysoká kvalita ručního zpracování nového kabrioletu třídy S dotváří dokonalý dojem, který Vás oprostí od veškerého shonu a obohatí o fascinující zážitky. Interiér nového kabrioletu třídy S Vás okouzlí sportovně luxusním designem, ušlechtilými materiály a mimořádným vzhledem. Pečlivě sladěné kombinace barevných odstínů a materiálů spolu s velmi kvalitními ovládacími prvky z ušlechtilého kovu nebo v designu chromu podtrhují exkluzivitu vozidla.

Komfortní jízda pod širým nebem.

Jízda s otevřenou střechou nikdy nebyla tak stylová a elegantní. Nový kabriolet třídy S umožňuje pohodlnou jízdu s otevřenou střechou i při nízkých teplotách nebo v silném větru. Systém AIRCAP (příplatková výbava) na čelním okně a za zadními opěrkami hlavy znatelně snižuje víření vzduchu v interiéru vozidla.


Zejména v kombinaci se systémem vyhřívání v opěrkách hlavy AIRSCARF (za příplatek) si můžete užít jízdu s otevřenou střechou i za chladného počasí. Příplatková sada komfortního vyhřívání navíc umožňuje vyhřívání sedadel, loketních opěrek a volantu.

Plně automatická skládací plátěná střecha splňuje nejpřísnější požadavky na zvukový komfort uvnitř vozu a umožňuje otevírání a zavírání střechy až do rychlosti 50 km/h. Automatická klimatizace THERMOTRONIC s inteligentní regulací spolu s exkluzivní vůní „PACIFIC MOOD“ pro kabriolet třídy S jako součást příplatkové sady AIR-BALANCE zajišťuje optimální teplotu a kvalitu vzduchu.

 

Zrychlí za 4,6 s.
Nový model S 500 Vám umožní jízdní výkon na úrovni sportovního vozu. Zvuk motoru V8 si Vás zcela podmaní. Při tom všem se vznášíte nad vozovkou díky podvozku AIRMATIC se vzduchovým odpružením a adaptivním systémem tlumení. Více moderních technologií a emocí Vás na cestách hýčkat snad ani nemůže.


Nový kabriolet třídy S nabízí vzrušující jízdní dynamiku, pokrokový komfort, vysokou úroveň účinnosti a příkladné bezpečnosti. Je vybaven zážehovým motorem V8 s výkonem 335 kW[1], který Vás ohromí vynikající jízdní dynamikou i nízkou spotřebou. Inovativní automatická 9stupňová převodovka 9G-TRONIC podporuje jak dynamický, tak i hospodárný způsob jízdy.

Nový kabriolet třídy S je standardně vybaven plně nosným semiaktivním systémem vzduchového odpružení AIRMATIC s plynulou regulací tlumení. Tento systém nastavuje měřítka v oblasti komfortu valení, vibrací pneumatik a ovládání. Podle potřeby můžete zvolit sportovnější nebo komfortnější nastavení. Čtyřramenná přední náprava nadchne svým komfortem valení a přesným vedením kol. Odlehčená konstrukce kabrioletu přináší výhody týkající se hmotnosti.

 (S 500: kombinovaná spotřeba paliva: 9,1–8,5 l/100 km, kombinované emise CO2: 212–199 g/km)[2]


[1] Údaje pro jmenovitý výkon a jmenovitý točivý moment jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

Technické údaje

Zážehové motory - síla se skrývá pod kapotou.

Výkonná technologie dodávající obrovský dopředný tah.


I když si jízdu ve Vašem novém kabrioletu třídy S nejlépe vychutnáte při jízdě s otevřenou střechou, rozhodující je, co se skrývá pod kapotou. A je to opravdu něco výjimečného: naše inovativní zážehové motory se dvěma turbodmychadly zajistí vždy vynikající výkon a účinnost. Nechte se překvapit.

 

Zážehový motor V8 se dvěma turbodmychadly
Přednosti
Kombinace inovativních technologií motoru umožňuje vynikající hodnoty výkonu. Rychlou odezvu motoru a optimalizovanou termodynamickou účinnost zajišťuje přímé vstřikování benzinu a dvě kompaktní turbodmychadla s chlazením plnicího vzduchu.

 

Zážehový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly
Přednosti
Inteligentně zkombinované vyspělé systémy zajišťují jedinečné rozvinutí výkonu a optimální spotřebu paliva. Mezi tyto systémy patří například povrchová vrstva válců NANOSLIDE a také inteligentní řízení alternátoru.

 

Podrobnosti o technologii motoru
Při konstruování motorů byl kladen zvláštní důraz na jejich kompaktnost a nízkou hmotnost. Zároveň je zajištěno nízké opotřebování, vysoký komfort, tichý chod a přesvědčivé rozvinutí výkonu.


Podrobnosti o účinnosti
Funkce ECO start-stop dodávaná ve standardní výbavě vypne u stojícího vozidla dočasně motor za účelem úspory paliva. Ukazatel ECO ve sdruženém přístroji informuje o hospodárném stylu jízdy, čímž řidiče motivuje ke změně jízdního stylu pro dosažení úspory paliva.


Hodnoty v závorkách platí pro vozidla s automatickou převodovkou.

[1] Údaje pro jmenovitý výkon a jmenovitý točivý moment jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Údaje uvedené pro spotřebu paliva a emise CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

Design

Skutečný dobyvatel.


Jízda v kabrioletu dosáhne maximálního stupně dokonalosti pouze tehdy, když Vás přesvědčí i jeho design. Nový kabriolet třídy S si získá srdce každého automobilového nadšence svou elegancí, harmonickými liniemi a vzrušující agilitou. Je dominantní a zároveň okouzlující – ať už se zavřenou nebo otevřenou střechou.


Exteriér – sofistikovaný vzhled, který si Vás získá na první pohled.
Nový kabriolet třídy S okamžitě okouzlí nejen Vás, ale i všechny kolem. Exteriér tohoto prvotřídního vozidla se v každém detailu pyšní výjimečným designem.


Jedním z výrazných prvků nového kabrioletu třídy S je pevně napnutá skládací střecha, která po zavření propůjčuje vozidlu dynamickou siluetu kupé. Design zadní části je rovněž velmi harmonický, zadní okno jednotně zapadá do celkového vzhledu. A když je skládací střecha otevřená, projeví se nádherný soulad mezi exteriérem a interiérem.

Dalším výrazným prvkem je diamantová maska chladiče s hvězdou Mercedes, která přední části propůjčuje luxusní vzhled. Při pohledu z boku zaujme prosklená část a středová linie svažující se směrem vzad, které podtrhují sportovně expresivní ráz vozidla. Širokou záď kabrioletu zdůrazňují horizontální zadní světla s technologií LED.

K výrazně sportovnímu ladění vozidla přispívají další výrazné prvky exteriéru jako kola z lehké slitiny a difuzor zadního nárazníku. Intelligent Light System s krystaly Swarovski dostupnými za příplatek dodává novému kabrioletu třídy S jedinečný charakter. Pravé krystaly vytvářejí nezaměnitelný denní i noční vzhled, který vozidlu propůjčuje opravdovou výjimečnost.

 

Interiér – nechte se okouzlit. Stojí to za to.
Exkluzivita vozu se projevuje i v interiéru, který díky svému luxusnímu zpracování vyzařuje nezaměnitelnou auru. Můžete se těšit na příjemné a pohodlné prostředí, které Vás bude hýčkat bez ohledu na to, zda je střecha otevřená nebo zavřená.


Nový kabriolet třídy S Vás oslní nejen svým exteriérem, ale také uvnitř vozu. V souladu s nejnovější technologií LED byla vyvinuta speciální koncepce osvětlení. Se sedmi různými barvami a pěti intenzitami jasu poskytuje ambientní osvětlení velmi různorodé světelné spektrum, které se optimálně přizpůsobí Vašim potřebám a momentální náladě.

Dalším prvkem exkluzivní výbavy je velmi kvalitní a jemné čalounění kůží, kůží nappa nebo designo kůží nappa Exclusive. Pro interiér je k dispozici celkem šest barevných kombinací, které mu propůjčí zcela individuální a výjimečný vzhled.

Ergonomická a velmi snadno nastavitelná sedadla, která jsou za příplatek dostupná s vyhříváním nebo ventilací, zaručují vynikající jízdní komfort. Spolu s multifunkčním sportovním volantem propůjčují interiéru vozidla výrazně sportovní charakter.

 

Systém řízení a podvozku

Pohon všech kol - citlivé reakce a dobrá adheze.

Maximální přilnavost.

Pokud Vás zaskočí počasí nebo jste nečekaně konfrontováni se špatným povrchem vozovky, přichází na scénu systém pohonu všech kol 4MATIC. Kromě optimalizované trakce zajišťuje také vynikající jízdní stabilitu a lepší kontakt s vozovkou. Budete ohromeni, jak suverénně si nový kabriolet třídy S vede na vozovce.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Pohon všech kol 4MATIC
Systém pohonu všech kol 4MATIC zaručuje optimální trakci v každé jízdní situaci. Zabraňuje přerušení trakce na mokré, zasněžené nebo zledovatělé vozovce rozdělením točivého momentu mezi přední a zadní nápravu v poměru 33 : 67.


Elektronický stabilizační systém ESP®
V kritických situacích může elektronický stabilizační systém ESP® zabránit smyku vozidla. Cílenými brzdnými zásahy u jednotlivých kol omezuje ESP® tendence k nedotáčivosti nebo přetáčivosti a tím zvyšuje bezpečnost jízdy.

 

Podvozek - nové pojetí jízdní elegance

Až za obzor – suverénně a stylově.
Ohromující agilita se spojuje s vynikajícím tlumením, vysokou jízdní stabilitou a optimalizovanou přilnavostí v podobě špičkového podvozku nového kabrioletu třídy S. Objevte netušené možnosti jízdy v kabrioletu – sportovně expresivní, hravé a přesto stále suverénně stabilní.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


AIRMATIC s plynulou regulací tlumení
Zažijte nesrovnatelné potěšení z jízdy ve vozidle Mercedes-Benz. Vychutnejte si, jak vozidlo nabírá rychlost a jak se tomu podvozek přizpůsobuje. Pocit z jízdní stability, který lze jen těžko překonat.

V kombinaci s variabilním řízením tlumení zaručuje vzduchové odpružení vysokou úroveň jízdního komfortu a dynamické ovládání. Tlumení se na každém kole okamžitě přizpůsobuje stávajícím jízdním podmínkám a lze ho podle potřeby nastavit na komfortní nebo sportovní režim.

Vychutnejte si jemné základní odpružení a s rostoucí rychlostí pak bezpečný pocit jízdní stability. Klopení a naklánění vozidla při zatáčení a brzdění bylo efektivně omezeno. Pomocí nastavení „Comfort“ nebo „Sport“ se rozhodněte, zda dáte přednost komfortní nebo sportovní jízdě.

Systém je rovněž vybaven automatickým nastavením světlé výšky. Výška vozidla závisí na jeho zatížení. Pro vyšší světlou výšku ho lze zvednout o 30 milimetrů. Při vysokých rychlostech se vozidlo samo sníží o 20 milimetrů, čímž se sníží odpor vzduchu a navýší stabilita.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.


Sportovní podvozek AMG vycházející ze systému AIRMATIC
Spojili jsme dva zdánlivé protiklady: agilní jízdní stabilitu a komfortní jízdu. Jejich poměr si můžete nastavit sami. Stisknutím tlačítka můžete také zvolit nastavení odpružení kol Vašeho vozidla.


Vynikající agilitu a kontrolu nad vozidlem zajišťuje sportovní podvozek AMG vycházející ze systému AIRMATIC s kinematikou, elastokinematikou a parametrizovanou plynulou regulací tlumení, které jsou typické pro AMG. Řidič může zvolit dvě nastavení: komfortní pro dlouhé vzdálenosti a sportovně tuhé.

Pokud zvolíte nastavení „Sport“, získáte výrazně sportovní charakteristiku projevující se menším klopením a pevným tlumením karoserie. Nastavení „Comfort“ zajišťuje jízdu zaměřenou více na komfort.

Sportovní podvozek AMG kombinuje vynikající agilitu a stabilitu s jízdním komfortem typickým pro vozy Mercedes-Benz. Širší rozchod a větší odklon kol na obou nápravách a také tužší naladění odpružení a tlumičů zaručují optimální jízdní vlastnosti.

Tento podvozek je vyroben téměř výlučně z hliníku: zahrnuje čepy nápravy a pružinová ramena čtyřramenné přední nápravy a také téměř všechny komponenty vedení kola víceramenné zadní nápravy. Tím se zlepšuje agilita a odezva prvků odpružení a tlumení, a vozidlo tak může projíždět zatáčkami ve vyšších rychlostech.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Sportovní parametrické řízení AMG
S konstantním převodem přímého řízení 13,5 : 1 podporuje sportovní řízení AMG citlivé na rychlost sportovní styl jízdy. Nastavení charakteristiky řízení umožňuje komfortní pocit z řízení v souladu se zvoleným nastavením podvozku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.


Přímé řízení s posilovačem závislým na rychlosti a variabilním převodem řízení
Přímé řízení doplňuje komfort posilovače řízení citlivého na rychlost o variabilní převod řízení závislý na natočení volantu. Na klikatých cestách to vede např. k agilnější odezvě vozidla a ke zvýšení směrové stability.


Na jedné straně to znamená komfortnější manévrování při nízkých rychlostech, na straně druhé stabilní a přímou jízdu při vysokých rychlostech. Ještě vyšší komfort zajišťuje elektricky nastavitelný volant se systémem EASY-ENTRY.

 

Převodovka - komfortní řazení

Vždy ten správný převodový stupeň.
Špičkové převodovky nového kabrioletu třídy S řadí převodové stupně tak hladce a plynule, že se i z malého výletu stane mimořádný jízdní zážitek. Ať už se rozhodnete pro sportovní, nebo uvolněnou jízdu, tito řadicí experti Vám pomohou znovu objevit radost z jízdy.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Automatická převodovka 9G-TRONIC
Vychutnejte si jedinečný komfort řazení: vyvinuli jsme a patentovali konstrukci převodovky, která nově definuje komfortní, účinnou a dynamickou jízdu.

Automatická převodovka 9G-TRONIC ohromí svým výjimečně rychlým a extrémně plynulým řazením. Jelikož může převodovka přeskočit jednotlivé stupně, je možné vícenásobné řazení dolů pro účinné zrychlení.

Široký rozsah převodů umožňuje snížení otáček motoru. Vynikající vlastnosti ovládání zůstávají zachovány a zároveň se zlepšuje jízdní komfort a snižuje hlučnost.

Vysoce kvalitní komponenty převodovky, optimální olej pro automatické převodovky a inteligentní software prodlužují životnost převodovky i intervaly údržby.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT
Připoutejte se: protože tato převodovka je vybavena špičkovou technologií z motoristického sportu, která uvádí vozidlo do pohybu nezaměnitelným způsobem. Pro vysokou dynamiku a zážitek z jízdy, jehož intenzitu zvolíte stisknutím tlačítka.


Se svými sedmi převodovými stupni, třemi jízdními programy a funkcí meziplynu poskytuje tato převodovka extrémně dynamické zrychlení, nejkratší možné časy řazení a zároveň úsporný styl jízdy.

V závislosti na požadovaném jízdním stylu si může řidič zvolit mezi účinným a komfortním nastavením volbou „C“ (Controlled Efficiency), sportovním a ambiciózním laděním volbou „S“ (Sport) nebo manuálním režimem „M“. Řazení převodových stupňů probíhá bez přerušení trakční síly.

Mezi další silné stránky 7stupňové sportovní převodovky AMG SPEEDSHIFT MCT patří velmi rychlé, plynulé řazení o více stupňů dolů. Řidič může ze sedmého převodového stupně přeřadit rovnou na čtvrtý nebo z pátého na druhý. Zároveň je dostupná funkce ECO start-stop, která účinně snižuje spotřebu paliva.

Každé manuální nebo automatické řazení dolů je doprovázeno správným množstvím meziplynu se zvyšující se intenzitou od režimu „S“ po „M“. Kromě intenzivního jízdního zážitku přináší řazení dolů bez zátěže omezení reakcí na změny zatížení, což je pozitivní zejména při brzdění před blížící se zatáčkou a zvyšuje jízdní bezpečnost při jízdě na mokré nebo zledovatělé vozovce.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Komfort

Komfort interiéru - setkání s výjimečností.

To nejlepší místo pro pocit naprosté pohody.


Interiér nového kabrioletu třídy S jsme vybavili tak, aby nabízel dokonalý komfort a Vaše léto se tak mohlo přeměnit v nezapomenutelné dobrodružství. Neuvěřitelně prostorný, vždy s optimální teplotou a úžasně sportovní – kabriolet, který rozmazlí Vás i Vaše smysly a který potvrzuje kvality značky Mercedes-Benz!

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Sada AIR-BALANCE (příplatková výbava)
Interiér vozidla lze zcela individuálně provonět pomocí sady AIR-BALANCE. Podle osobní preference a nálady si můžete vybrat z pěti velmi kvalitních vůní. Kvalitu vzduchu lze zvýšit ionizací a optimalizovaným filtrováním vnitřního a venkovního vzduchu.


Cestující ve vozidle mohou osvěžování vůní zapnout a vypnout a také nastavit její intenzitu. Používání této výbavy nezmění vůni interiéru natrvalo, molekuly vůně se neusazují ani na textilních površích ve vozidle, ani na oblečení cestujících. Vůně je decentní, jemně se rozšiřuje a rychle odezní.

V přihrádce před spolujezdcem se nachází držák pro skleněný flakón s různými vůněmi (NIGHTLIFE MOOD, DOWNTOWN MOOD, SPORTS MOOD, FREESIDE MOOD, PACIFIC MOOD), které připomínají parfém. Vzduch v interiéru je čištěn ionizovanými molekulami kyslíku, což vysokou měrou přispívá k velmi příjemnému pocitu. Sada obsahuje vzduchové filtry, které neustále čistí vzduch ve vnitřním prostoru vozidla.

Sada AIR-BALANCE zahrnuje ve standardní výbavě vůni PACIFIC MOOD. Další vůně jsou dostupné jako příslušenství v rámci Mercedes-Benz Accessories.

 

AIRCAP, automatický větrný štít pro snížení nepříjemného víření vzduchu v interiéru (příplatková výbava)
Při jízdě s otevřenou střechou snižuje systém AIRCAP na všech místech víření vzduchu v interiéru. Pokud aktivujete spínač systému AIRCAP, vysune se vzduchový deflektor nad čelním oknem a protivětrný štít mezi zadními opěrkami hlavy.

Proud vzduch je vytlačen nad prostor pro cestující. Tím se snižuje víření vzduchu a hlučnost. Systém se přizpůsobí počtu cestujících.

Pokud na základě počtu použitých bezpečnostních pásů identifikuje cestující v zadní části vozidla, poloha protivětrného štítu v zadní části se automaticky změní. Protivětrný štít lze zasunout nezávisle na vzduchovém deflektoru stisknutím tlačítka na přístrojové desce.

 

Vyhřívání v oblasti krku a šíje AIRSCARF pro řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
S tímto vyhříváním v oblasti krku a šíje přináší jízda s otevřenou střechou radost i při nízkých venkovních teplotách. Z opěrek hlavy proudí příjemně teplý vzduch, který zahřívá krk a šíji řidiče a spolujezdce jako neviditelný šál. Lze zvolit tři nastavení teploty vzduchu.

Vzduch, který má být ohřát, proudí přes topné lamely a ventilátor regulující požadovanou výstupní rychlost. Rychlost proudění se nastavuje automaticky až do rychlosti jízdy 120 km/h.

Tím je zajištěna optimální distribuce tepla v závislosti na venkovní teplotě a stavu střechy, při otevřené střeše také v závislosti na rychlosti jízdy. Při rychlostech vyšších než 120 km/h pracuje systém s konstantním nastavením.

 

Ambientní osvětlení
Nastoupit a cítit se jako doma – díky příjemnému tlumenému světlu vytváří ambientní osvětlení v celém vnitřním prostoru vozidla neopakovatelný pocit pohody. Pro vytvoření požadované atmosféry je k dispozici sedm různých barev a pět intenzit jasu.

Čtyři samostatně regulovatelné zóny zvýrazňují linie interiéru a dávají vyniknout jeho designu, který tak působí velmi prostorně. Ambientní osvětlení lze snadno nastavit pomocí systému COMAND Online a funguje plně na bázi technologie LED.

 Systém EASY-ENTRY pro přední sedadla usnadňující nástup do zadní části vozidla

Pro snadné nastupování do zadní části vozidla a také vystupování se při sklopení opěradla předního sedadla celé sedadlo elektricky posune dopředu. Když se opěradlo znovu zvedne, vrátí se sedadlo automaticky zpět do původní polohy. S paměťovou sadou se sedadlo vrátí do nastavené polohy.


Sada KEYLESS-GO (příplatková výbava)
S tímto systémem snadného přístupu a oprávnění k jízdě řidiči stačí mít elektronický klíček u sebe. Všechny dveře lze odemknout a zamknout stisknutím kliky dveří, aniž byste museli vzít do ruky klíček od vozidla.

A motor lze nastartovat a vypnout pouhým stisknutím tlačítka start/stop. Kromě toho umožňuje komfortní funkce HANDS-FREE ACCESS bezkontaktní, plně automatické otevření a zavření víka zavazadlového prostoru máchnutím nohy pod zadní nárazník.

Je to velmi praktické například při nakupování, když k vozidlu přistoupíte s plnýma rukama a klíček máte v kapse. Další výhodou je, že sada KEYLESS-GO zahrnuje osvětlení prohlubní klik dveří, aby byly viditelné i za špatných světelných podmínek.


Automatická klimatizace THERMOTRONIC
Automatická klimatizace se dvěma zónami a třemi režimy proudění vzduchu zaručuje individuálně nastavitelné, příjemné klima. Řidič a spolujezdec mohou nastavit teplotu, množství a distribuci vzduchu nezávisle na sobě a zvolit jednu z pěti úrovní teploty pro svůj prostor pro nohy.


V automatickém režimu jsou na výběr tři režimy proudění vzduchu (DIFFUSE, MEDIUM a FOCUS). Tyto tři režimy si můžete zvolit pro individuální nastavení vnitřního klimatu. Klimatizace přitom zohledňuje venkovní teplotu, vlhkost a sluneční svit. Průvan v interiéru omezuje difuzor na přístrojové desce.

Vozidlo je rovněž vybaveno regulací klimatizace specifickou pro kabriolety, díky které řidič ani cestující téměř nepostřehnou otevírání a zavírání skládací střechy. Stav střechy navíc ovlivňuje distribuci vzduchu a také regulaci ventilátorů a teploty, aby pokryl speciální požadavky jízdy s otevřenou střechou.

 

Paměťová sada
Tato výbava je praktická, šetří čas a zajistí, že budete vždy sedět v poloze, která je pro Vás nejpříjemnější. Pro komfort a bezpečnost při každé jízdě Vaším vozidlem Mercedes-Benz.

Pokud vozidlo používá více osob, nabízí paměťová sada mimořádný komfort ovládání. Stisknutím tlačítka je možné uložit a vyvolat až tři různé polohy elektricky ovládaných předních sedadel, sloupku řízení a vnějších zpětných zrcátek.

Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Za chladných dnů poskytuje vyhřívání sedadel Plus řidiči a spolujezdci příjemné teplo. Stisknutím tlačítka si mohou nezávisle na sobě vybrat ze tří úrovní vyhřívání.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC, k dispozici pro model S 500 jako součást příplatkové sady komfortních sedadel nebo komfortního vyhřívání.


Vyhřívaná zadní sedadla (příplatková výbava)
Pokud se za chladných dní posadíte v zadní části vozidla, můžete si díky vyhřívaným sedadlům v mžiku užívat příjemného tepla. Cestující na obou vnějších sedadlech si mohou vybrat ze tří úrovní vyhřívání aktivovaných stisknutím tlačítka. Vyhřívání se automaticky ztlumí a vypne.


Vyhřívání předních sedadel Plus (příplatková výbava)
Za chladných dnů poskytuje vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce rychle příjemné teplo. Lze volit ze tří úrovní vyhřívání, které se aktivují stisknutím tlačítka.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.


Ventilace sedadel řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Opravdu příjemné klima v kteroukoliv roční dobu – díky aktivní ventilaci sedadel se v horkých dnech rychle ochladí jejich povrch na příjemnou teplotu. Za chladného počasí můžete sedadlo vyhřát na příjemnou teplotu.


Při zapnuté funkci aktivní ventilace je po dobu osmi minut nasáván vzduch z vnitřního prostoru vozidla skrz perforované kožené čalounění sedadla. Poté ventilátory automaticky změní směr otáčení a nasávají chladnější vzduch z oblasti za sedadlem a pod ním a směřují ho směrem osobě na sedadle.

Vzduch proudí skrz konstrukci sedadla, je rovnoměrně distribuován ve svrchní vrstvě a poté proudí skrz otvory v koženém čalounění sedadla. Během proudění se vzduch zvlhčí a rychle vytvoří vyvážené klima sedadla – i ve vozidle silně vyhřátém slunečními paprsky.

Vyhřívání a ventilaci sedadla lze nastavit nezávisle na sobě ve střech stupních stisknutím tlačítka. Na rozdíl od vyhřívání sedadla se ventilace sedadla po určité době neztlumí ani nevypne automaticky.


Sada komfortních sedadel pro řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Díky nafukovacím vzduchovým komorám zajišťují aktivní ortopedická sedadla s masážní funkcí ENERGIZING a funkcí dynamické jízdy nejlepší možný komfort sezení a vynikající boční oporu. Masážní programy navyšují pocit pohodlí a jsou založené na principu relaxační masáže lávovými kameny.


Řidič a spolujezdec mohou individuálně nastavit vzduchové komory v oblasti beder a ramen dle svých potřeb. Bederní opěrka představují přídavnou oporu pro páteř. Za jízdy se bočnice automaticky a dynamicky přizpůsobují pohybům vozidla a poskytují lepší boční oporu v zatáčkách a při sportovním stylu jízdy.

Masážní funkce ENERGIZING stimuluje a uvolňuje zádové svalstvo pomocí 14 vzduchových komor, šesti programů a dvou intenzit. Tato funkce Vám také pomáhá zůstat svěží během dlouhých jízd. Kombinace jemného tlaku a příjemného tepla je velmi účinná.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Touchpad (příplatková výbava)
Funkce systému COMAND Online lze intuitivně ovládat pohyby jednoho nebo více prstů na inovativním touchpadu. Tato doplňková možnost zadávání (vedle ovladače COMAND a systému LINGUATRONIC) je integrována do opěrky ruky centrální ovládací jednotky.

Snímače touchpadu rozpoznají dotyk jednoho či více prstů, pohyb prstem a zoomování (pohyb dvou prstů od sebe a k sobě). Díky vyspělému rozpoznávání písma může uživatel ručním psaním zadávat písmena, symboly a čísla v jazycích dostupných v headunit.

Přímé ovládání důležitých funkcí jako funkce Zpět, přechod na oblíbené položky nebo zkrácené menu Audio umožňují tři tlačítka za dotykovou plochou. Při ovládání dotykové plochy nebo dotykových tlačítek dostane uživatel jasnou haptickou odezvu. Pro lepší orientaci za tmy jsou symboly na touchpadu podsvíceny.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Elektricky nastavitelná přední sedadla
Elektricky ovládaná přední sedadla umožňují komfortní a individuální nastavení polohy sezení a opěrek hlavy. Ovládání je intuitivní pomocí ergonomických tlačítek na ovládacích panelech dveří.

Přídavné tlačítko na straně řidiče umožňuje nastavení sedadla spolujezdce. Možnosti nastavení zahrnují výšku sedadla a jeho posun v podélném směru, sklon a hloubku sedáku a sklon opěradla.

Rovněž je možné nastavit výšku opěrek hlavy. Bederní opěrku s možností nastavení ve čtyř směrech na podporu ergonomické polohy sezení lze nastavit prostřednictvím systému COMAND Online v bodu menu „Nastavení sedadla“.

 

Sada komfortního vyhřívání (příplatková výbava)
Za chladných dní zajistí vyhřívání sedadel, loketních opěrek a volantu rychlé zahřátí všech povrchů, se kterými přijdou řidič a spolujezdec do kontaktu. Cestující si mohou zvolit ze tří úrovní vyhřívání.


Tento bezkonkurenční komfort završuje vyhřívaný sportovní multifunkční volant. Vyhřívání loketní opěrky lze vypnout v systému COMAND Online.

 


Multimédia - systémy pro milovníky vyspělých technologií.

Sofistikované, spolehlivé a neuvěřitelně inovativní systémy.
Dokonalý zvuk špičkových audiosystémů, navigace i telefonování v novém kabrioletu třídy S potěší milovníky průkopnických technologií. Výlety za město i po městě budou potěšením pro Vaše smysly, protože s vyspělými naváděcími systémy dojedete do cíle vždy spolehlivě a ve skvělé náladě.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Surround Soundsystem Burmester® High-End s 23 reproduktory (příplatková výbava)
23 speciálně zkonstruovaných reproduktorů, 24 zesilovacích kanálů s celkovým výkonem 1520 wattů a technologie exkluzivně vyvinuté pro toto vozidlo vytváří plný, prostorový a fascinující zvuk značky Burmester®.

Ohromující poslechový zážitek lze na přání ještě navýšit. Funkce prostorového zvuku pak generuje virtuální prostorový zvuk z hudebního signálu mono nebo stereo, čímž umocňuje prostorový efekt. Přední/zadní optimalizace umožňuje nastavení zvuku speciálně pro přední nebo zadní sedadla.

Díky špičkové technologii kompenzace hluku (VNC) je zachován konzistentní zvuk pro optimální zážitek z poslechu – ať už jedete na dálnici, nebo ve městě. Surround Soundsystem Burmester® kombinuje digitální a analogové filtry. Záměrné použití analogových frekvenčních výhybek ve středním a vysokém frekvenčním rozsahu zaručuje mimořádně výrazný a přirozený prostorový zvuk.

Surround Soundsystem Burmester® se skládá z následujících komponentů:

 • 23 vysoce výkonných reproduktorů
 • 24 zesilovacích kanálů s aktivním frekvenčním spínačem a celkovým výkonem 1520 wattů
 • Aktivní analogové filtry pro plné, přirozené a prostorové střední a vrchní tóny
 • Dolby® Digital 5.1/DTS pro skutečně prostorový zvuk.
 • Technologie Frontbass se subwoofery integrovanými do karoserie pro silnou reprodukci basů
 • Kompenzace hluku (VNC)
 • Čtyři přednastavení zvuku pro navýšení akustického zážitku: Pure, Easy Listening, Live, Surround
 • Nastavení VIP pro optimalizaci zvuku pro řidiče a spolujezdce


Surround Soundsystem Burmester® s 13 reproduktory (příplatková výbava)
13 vysoce výkonných reproduktorů a elektronické a akustické prvky přesně sladěné s interiérem pro prvotřídní zvuk Burmester®. Funkce prostorového zvuku a optimalizace zvuku přináší intenzivnější zvukový zážitek pro přední i zadní sedadla.

Funkce prostorového zvuku pak generuje virtuální prostorový zvuk z hudebního signálu mono nebo stereo, čímž umocňuje prostorový efekt. Přední/zadní optimalizace umožňuje nastavení zvuku speciálně pro přední nebo zadní sedadla.

Díky špičkové technologii kompenzace hluku (VNC) je zachován konzistentní zvuk pro optimální zážitek z poslechu – ať už jedete na dálnici, nebo ve městě. Surround Soundsystem Burmester® kombinuje digitální a analogové filtry. Záměrné použití analogových frekvenčních výhybek ve středním a vysokém frekvenčním rozsahu zaručuje mimořádně výrazný a přirozený prostorový zvuk.

Surround Soundsystem Burmester® se skládá z následujících komponentů:

 • 9kanálový DSP zesilovač s celkovým výkonem 590 wattů (7 x 50 W a 2 x 120 W)
 • 13 vysoce výkonných reproduktorů perfektně sladěných s interiérem vozidla pro vyváženou a velmi dynamickou reprodukci hudby
 • Dolby® Digital 5.1/DTS® pro skutečně prostorový zvuk
 • Technologie Frontbass se subwoofery integrovanými do karoserie pro silnou reprodukci basů
 • Kompenzace hluku (VNC)
 • Kombinace digitální a analogových filtrů pro jedinečný zvuk značky Burmester®
 • Pasivní analogový filtr pro přirozený prostorový zvuk
 • Optimalizace zvuku pro přední a zadní sedadla
 • Zvuková přednastavení: funkce surround pro vytvoření virtuálního prostorového zvuku ze zdrojového signálu ve formátu mono nebo stereo


COMAND Online
Ovládací centrum splňující nejvyšší nároky. Nic Vám nebude chybět, protože tento systém přináší vše, co na cestách potřebujete – pro relaxaci, zábavu, informovanost a komunikaci.

Navigace, telefon, audio, video, internet – s ovládacím a zobrazovacím systémem COMAND Online bude mít řidič tyto a mnohé další funkce přímo před očima a může je snadno ovládat. Informace se zobrazují na barevném displeji o úhlopříčce 31,2 cm s vysokým rozlišením. Ovládání je snadné a intuitivní.

Rychlá navigace na pevném disku s realistickými topografickými mapami Vás bezpečně a hladce navede do Vašeho cíle. V kombinaci s vhodným mobilním telefonem je u stojícího vozidla možné surfovat po internetu a za jízdy používat aplikace Mercedes-Benz jako vyhledávání zvláštních cílů, informace o počasí nebo internetové rádio.

Služba Live Traffic Information (zdarma po dobu tří let a dostupná ve dvanácti zemích) umožňuje příjem aktualizovaných, přesných dopravních informací v reálném čase pro optimalizované navádění a přesný výpočet doby příjezdu. Přenos dat zajišťuje komunikační modul přes rychlé mobilní internetové připojení.

DVD přehrávač, rádio a rozhraní Bluetooth® pro připojení externích zařízení zaručují zábavu šitou na míru. Mezi další přednosti systému COMAND Online patří systém ovládání hlasem LINGUATRONIC, rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free, funkce předčítání SMS a audiostreaming hudebních souborů.

Další součásti:

 • 200gigabytový pevný disk (HDD)
 • Ovladač COMAND a dotyková telefonní klávesnice ve středové konzole
 • Kombinovaný DVD/CD přehrávač
 • Music Register s pamětí 10 GB pro ukládání digitální hudby, videí a fotografií (MP3/WMA/AAC/MPEG/AVI až 720p)


Digitální návod k obsluze
Digitální návod k obsluze umožňuje uživateli vyvolat informace o ovládání vozidla prostřednictvím multimediálního systému COMAND Online. Obsahuje pokyny k ovládání vozidla a multimediálního systému COMAND Online.

Manuál lze najít v multimediálním systému COMAND Online pod symbolem glóbusu. Procházet ho můžete pomocí ovladače COMAND na středové konzole. Informace jsou pro řidiče snadno dostupné a lze je najít pomocí vizuálního hledání nebo pomocí klíčového slova. V závislosti na variantě headunit pro daný trh může uživatel zobrazit informace až v 17 jazycích.

Přehled výhod:

 • 100procentní digitalizace originálního návodu k obsluze vozidla a systému COMAND Online
 • Zobrazení na displeji multimediálního systému COMAND Online
 • Více možností pro vyhledání obsahu
 • Rychlé, pohodlné možnosti vyhledávání přímo ve vozidle
 • Digitální rádio (DAB) pro standardy DAB, DMB a DAB+ (příplatková výbava)
 • Přídavná anténa a digitální přijímač umožňují poslech pozemního vysílání digitálních rozhlasových stanic. Digitální rádio DAB nabízí vynikající kvalitu příjmu a cenné informace navíc, např. o dopravě nebo rozhlasové stanici.

 

DVD přehrávač
Kombinovaný DVD/CD přehrávač umožňuje přehrávání DVD filmů i CD ve formátu MP3, WMA a AAC. Informace jako odehraná doba sklady, celková doba skladby, název a interpret se zobrazují v menu Audio.


Měnič na 6 DVD (příplatková výbava)
Měnič DVD integrovaný do středové konzoly má zásobník na šest CD/DVD. Ovládání je jednoduché a intuitivní prostřednictvím systému COMAND Online.


Head-up displej (příplatková výbava)
Díky head-up displeji máte přehled o klíčových informacích, aniž byste museli přestat sledovat dopravní situaci. Head-up displej promítá virtuální obraz (cca 21 x 7 cm) do zorného pole řidiče. Obraz jako by se vznášel nad kapotou přibližně 2 metry před řidičem.

Displej je ve vysokém rozlišení a barevný. Podle výbavy zobrazuje systém navigační pokyny, aktuální rychlost, rychlostní omezení a nastavení Tempomatu a DISTRONICU PLUS.

Speciální světelný senzor upravuje jas displeje podle okolních světelných podmínek. Díky tomu uvidíte zobrazení na displeji vždy zřetelně i za slunečného počasí nebo v noci. Výška obrazu se může měnit podle výšky řidiče. Individuálně lze rovněž nastavit obsah zobrazení a jas.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Komfortní telefonování (příplatková výbava)
Univerzální rozhraní v loketní opěrce Vám umožní pohodlně připojit mobilní telefony k reproduktoru vozidla. Stačí vložit mobilní telefon do držáku (příslušenství) kompatibilního se zařízením.

Komfortní telefonování umožňuje ovládání Vašeho mobilního telefonu ovladačem ve středové konzole, touchpadem, multifunkčním volantem nebo systémem ovládání hlasem LINGUATRONIC. Jako displej je využívána obrazovka systému COMAND Online. Propojení umožňuje přístup do adresáře telefonu. Rovněž je možné listovat v adresáři a rovnou vytáčet telefonní čísla.

Audiosystém je během telefonního hovoru ztišen. V případě příchozího hovoru se zobrazí jméno nebo číslo volajícího (pokud číslo nebylo skryto). Řidič může také psát, posílat a přijímat SMS zprávy. Doručené SMS zprávy si může nechat přečíst nahlas.

Používání antény LTE ve vozidle zajišťuje optimální příjem i vysílání.

 

Komunikační modul pro používání služeb Mercedes connect me
Řešení nehod, řešení poruch a údržby nebo vzdálená diagnostika opotřebených dílů – to jsou příklady základních služeb Mercedes connect me, které lze aktuálně objednat jednotlivě od společnosti Daimler AG na základě této přípravy.


Reproduktory (10), vpředu Frontbass
Zvukový systém s deseti reproduktory a vpředu s Frontbass zaručuje vynikající a vyvážený zvuk. Subwoofery jsou integrovány do karoserie a využívají objem podélných prvků jako rezonanční komoru pro prvotřídní reprodukci basů.

 

Live Traffic Information
Tato služba (zdarma po dobu tří let a dostupná ve dvanácti zemích) umožňuje příjem aktualizovaných, přesných dopravních informací v reálném čase pro optimalizované navádění a přesný výpočet doby příjezdu. Data jsou přenášena přes komunikační modul využívající integrovanou SIM kartu s možností datového roamingu pro internetové připojení.

 

Media Interface
Univerzální rozhraní ve středové loketní opěrce Vám umožní snadné připojení přenosných přehrávačů médií jako iPod® nebo iPhone®. Audio a video obsahy lze pohodlně ovládat a reprodukovat v nejvyšší kvalitě prostřednictvím multimediálních systémů vozidla.

Tento systém lze pohodlně ovládat pomocí ovladače na středové konzole nebo funkčních tlačítek na volantu. Zobrazení zajišťuje displej sdruženého přístroje nebo displej headunit. Na nich vidíte doplňující informace jako název, album nebo interpreta.

Video obsahy z příslušného zařízení se zobrazují ve vysokém rozlišení na displeji headunit. Umístění v úložné schránce středové konzoly umožňuje řidiči snadné připojení přenosného přehrávače pomocí příslušného kabelu a uložit zařízení tak, aby nebylo vidět.


Připojení NFC pro mobilní koncová zařízení
Near Field Communication (NFC) umožňuje komfortní bezdrátové spojení mobilního telefonu s telematikou vozidla. Pro navázání spojení je nutné podržet mobilní telefon několik centimetrů od displeje. Mezi zařízeními poté proběhne výměna dat (mobilní telefon musí podporovat funkci NFC).


Cestovní průvodce a průvodce po restauracích MICHELIN (příplatková výbava)
Kde je nejbližší hotel? Kde byla ta skvělá restaurace? Tato digitální služba rychle odpoví na všechny tyto otázky a najde zajímavá místa v bezprostřední blízkosti nebo ve Vašem cíli.


Cestovní průvodce a průvodce po restauracích MICHELIN obsahuje rozsáhlé informace o restauracích, hotelech, turistických atrakcích a trasách v 36 evropských zemích. Vložením paměťové SD karty lze data zobrazit pomocí systému COMAND Online nebo je využít pro navigaci.


Remote Online
Sledování geografické polohy vozidla, sledování polohy vozidla, dálkové zamknutí/odemknutí dveří, vzdálený dotaz na stav vozidla – to je výběr služeb Remote Online, ke kterým získáte přístup po příslušné registraci u společnosti Daimler AG.


Tyto služby, které jsou součástí řady služeb Mercedes connect me, značně navyšují bezpečnost a komfort a pomáhají ušetřit čas. Jejich používání je možné po odsouhlasení podmínek používání a po registraci uživatele na zákaznickém portále Mercedes connect me „Mercedes me“ .

Zákaznický portál je rovněž rozcestníkem pro správu a konfigurování služeb Remote Online. Tyto a další služby lze kdykoliv vyvolat na smartphonu nebo tabletu prostřednictvím aplikace Mercedes connect me Remote Online App.

Technickým předpokladem pro používání služeb Remote Online a dalších služeb Mercedes connect me je integrovaný komunikační modul se SIM kartou. Modul zajišťuje datové spojení nezávislé na mobilním telefonu zákazníka.

Právo na změnu integrovaných aplikací Mercedes-Benz je vyhrazeno.

 

Telefonní modul s Bluetooth® (profil SAP) (příplatková výbava)
Tato výbava umožňuje připojení mobilního telefonu pomocí protokolu Bluetooth® SAP (SIM Access Profile) nebo přímý provoz vložením SIM karty do integrované čtečky SIM karet. Externí anténa vozidla zajišťuje lepší příjem.

 

Touchpad (příplatková výbava)
Funkce systému COMAND Online lze intuitivně ovládat pohyby jednoho nebo více prstů na inovativním touchpadu. Tato doplňková možnost zadávání (vedle ovladače COMAND a systému LINGUATRONIC) je integrována do opěrky ruky centrální ovládací jednotky.

Snímače touchpadu rozpoznají dotyk jednoho či více prstů, pohyb prstem a zoomování (pohyb dvou prstů od sebe a k sobě). Díky vyspělému rozpoznávání písma může uživatel ručním psaním zadávat písmena, symboly a čísla v jazycích dostupných v headunit.

Přímé ovládání důležitých funkcí jako funkce Zpět, přechod na oblíbené položky nebo zkrácené menu Audio umožňují tři tlačítka za dotykovou plochou. Při ovládání dotykové plochy nebo dotykových tlačítek dostane uživatel jasnou haptickou odezvu. Pro lepší orientaci za tmy jsou symboly na touchpadu podsvíceny.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

TV přijímač (příplatková výbava)
Sledování TV ve vynikající kvalitě obrazu a široký výběr kanálů – TV přijímač to umožňuje také ve vozidle. Přijímá digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T a zajišťuje přístup k přídavným informacím, jako jsou elektronické magazíny TV nebo videotext.


Pro zprostředkování obrazu a zvuku využívá systém velký displej COMAND Online s vysokým rozlišením a zvukový systém vozidla. Z bezpečnostních důvodu se TV obraz vpředu automaticky vypne, pokud rychlost vozidla překročí cca 6 km/h.

 

Bezpečnost

Bezpečnost - v centru našeho zájmu.

Komplexní koncepce bezpečnosti od společnosti Mercedes-Benz dělí bezpečnost jízdy automobilem do čtyř fází:
Prakticky žádná jiná oblast neinspiruje konstruktéry společnosti Mercedes-Benz tak moc jako výzkum nových bezpečnostních technologií. První významný milník v oblasti bezpečnosti sahá do 50. let 20. století, kdy Béla Barényi vynalezl bezpečnostní buňku pro cestující. Ta je dnes pouze jednou z mnoha součástí komplexní koncepce bezpečnosti, která ještě více přibližuje vozy Mercedes-Benz k naší vizi řízení bez nehod.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Fáze 1: bezpečná jízda.
Většina nehod začíná dlouho před skutečnou kolizí: ztrátou koncentrace, špatnou viditelností nebo riziky, která nelze předvídat. Proto koncepce bezpečnosti Mercedes-Benz využívá řadu opatření, která při každodenním cestování podporují bezpečnou jízdu a mají kritické situace pod kontrolou.


ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, s funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
Maximální bezpečnost cestujících je u nás na prvním místě. Osvědčené systémy Vás chrání v situacích, které nastávají v běžném každodenním provozu.


Brzdová soustava navyšuje jízdní komfort a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry pomocí základní funkce protiblokovacího systému brzd ABS a na straně druhé prostřednictvím komfortních funkcí usnadňuje zvládání každodenních jízdních situací.

Pokud řidič náhle uvolní pedál akcelerace, v důsledku předplnění brzdové soustavy se brzdové obložení posune těsně ke kotoučům. Takto získaný cenný čas se projeví velmi rychlou reakcí brzd, čímž se může zkrátit brzdná dráha.

Funkce HOLD pomáhá řidiči při zastavení na semaforu nebo při jízdě stop-and-go tím, že zabrání neúmyslnému couvnutí vozidla. Pokud je brzdový pedál krátce sešlápnut o něco silněji, uchovává pak brzdný tlak a řidič může sejmout nohu z brzdy. Tato funkce se po rozjetí vozidla automaticky sama vypne.

Systém tímto způsobem podporuje řidiče a usnadňuje mu rozjezd ve stoupání. Funkce pomoci rozjezdu do kopce zabraňuje couvnutí vozidla během přemisťování nohy z brzdy na pedál akcelerace.

Další navýšení bezpečnosti přináší funkce „vysoušení brzd“: krátké brzdné impulsy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné, odstraní vodní film tvořící se za mokra na brzdových kotoučích, čímž se zkracuje doba odezvy brzd.


Aktivní asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje rozpoznat největší nebezpečí silničního provozu – vozidla v mrtvém úhlu. Může řidiče varovat například při změně jízdního pruhu a pro zabránění možné kolize spustit selektivní brzdění jednotlivých kol.


Radarové snímače aktivního asistenta sledování mrtvého úhlu snímají špatně přehlednou oblast po stranách vozidla a za ním. Pokud je v mrtvém úhlu rozpoznáno vozidlo, rozsvítí se v příslušném vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič varování nevšimne a indikuje změnu směru jízdy, začne blikat varovná kontrolka a zazní výstražný signál. Pokud je i přes varování zahájena změna jízdního pruhu, může systém řidiče varovat citelnými brzdnými zásahy ke korekci směru jízdy a při stále chybějící reakci řidiče může aktivně přispět k vymanévrování vozidla z nebezpečné zóny.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus. 

Aktivní asistent sledování mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje rozpoznat největší nebezpečí silničního provozu – vozidla v mrtvém úhlu. Může řidiče varovat například při změně jízdního pruhu a pro zabránění možné kolize spustit selektivní brzdění jednotlivých kol.


Radarové snímače aktivního asistenta sledování mrtvého úhlu snímají špatně přehlednou oblast po stranách vozidla a za ním. Pokud je v mrtvém úhlu rozpoznáno vozidlo, rozsvítí se v příslušném vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič varování nevšimne a indikuje změnu směru jízdy, začne blikat varovná kontrolka a zazní výstražný signál. Pokud je i přes varování zahájena změna jízdního pruhu, může systém řidiče varovat citelnými brzdnými zásahy ke korekci směru jízdy a při stále chybějící reakci řidiče může aktivně přispět k vymanévrování vozidla z nebezpečné zóny.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.

 

DISTRONIC PLUS s funkcemi Steer Assist a Stop&Go Pilot (příplatková výbava)
Tento jízdní asistenční systém pomáhá řidiči zachovávat bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla a udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu. DISTRONIC PLUS se funkcemi Steer Assist a Stop&Go Pilot Vám usnadní život zejména na dlouhých cestách a při jízdě v dopravních zácpách.


Adaptivní Tempomat na bázi radaru přibrzdí vozidlo v případě potřeby a poté, pokud je to možné, znovu zrychlí na požadovanou rychlost. Tím se snižuje riziko nehod najetím zezadu a zvyšuje jízdní komfort.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


ESP® Dynamic Curve Assist
Systém založený na ESP® zaručuje vyšší stabilitu a jízdní bezpečnost zejména při zrychlení v zatáčkách. Pokud snímače ESP® zaznamenají tendenci k nedotáčivosti, mohou ji zmírnit cíleným přibrzďováním vnitřních kol.


Automatické řízení světel
V závislosti na okolních světelných poměrech automatické řízení světel automaticky zapne nebo vypne potkávací světla. Systém může zvýšit bezpečnost jízdy a usnadnit práci řidiči zejména v rychle se měnících světelných podmínkách, např. při vjíždění do tunelu nebo ve vícepodlažním parkovacím domě.


Asistent nočního vidění Plus (příplatková výbava)
I když je v noci realizováno pouze 20 % objemu silničního provozu, dojde v tuto dobu ke 40 % všech vážných nehod. Tento systém umožní řidiči dřívější rozpoznání osob a větších zvířat při jízdě v noci. Jsou jasně zobrazeny na multifunkčním displeji sdruženého přístroje.


Za tím účelem systém osvětluje silnici vpředu pomocí dvou infračervených světlometů, aniž by oslňoval ostatní řidiče. Prostřednictvím infračervené kamery umístěné za čelním oknem lze celou oblast dosahu dálkových světel převést do ostrého obrazu v odstínech šedé. Kamera s termovizí v masce chladiče umožňuje cílené varování a rozlišuje irelevantní objekty jako dopravní značky nebo keře od relevantních objektů, jako jsou osoby a velká zvířata.

Osoby a velká zvířata jsou na displeji zvýrazněny prostřednictvím malých barevných rámečků. Pomocí funkce Spotlight je možné na chodce nacházející se v nebezpečné situaci několikrát bliknout, aby je řidič rozpoznal dříve a aby si i oni uvědomili, že jsou v nebezpečí. Ve standardním nastavení se obraz nočního vidění zobrazí pouze tehdy, je-li identifikována nebezpečná situace.

 

Zpětná kamera s dynamickými naváděcími křivkami na displeji
Soustřeďte se na to nejdůležitější: co se děje před Vámi. I když byste se právě měli dívat dozadu.


Parkování a manévrování při couvání je značně jednodušší a bezpečnější díky zpětné kameře. Aktivuje se automaticky po zařazení zpátečky a na displeji zobrazuje oblast za vozidlem (pomocí dynamických naváděcích křivek).

 

Asistent dopravního značení
Všední den a silniční provoz jsou samy o sobě dostatečně stresující. Ulehčit práci Vám může tento asistenční systém: Vaše vozidlo neustále sleduje povolenou rychlost, což je zvláště užitečné při dlouhých, monotónních cestách na dálnicích.


Systém je schopný identifikovat rychlostní omezení, zákaz vjezdu a zákaz předjíždění a konce těchto omezení a zobrazuje je ve sdruženém přístroji. Pokud jsou k dispozici příslušné dopravní značky, vydá systém optické a akustické varování také při vjezdu do jednosměrné ulice proti předepsanému směru jízdy.


Fáze 2: při nebezpečí.
Mercedes-Benz znamená bezpečnost v automobilové dopravě. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby každá jízda byla maximálně bezpečná.


Tříbodový bezpečnostní pás s elektricky ovládaným reverzibilním předpínačem bezpečnostního pásu
Pro řidiče a spolujezdce jsou určeny tříbodové bezpečnostní pásy s elektricky aktivovatelným předpínačem.


Protiblokovací systém brzd (ABS)
Protiblokovací systém brzd (ABS) zaručuje vyšší bezpečnost jízdy zejména při nouzovém brzdění, kdy zabraňuje blokování kol. Pomáhá tak řidiči udržet kontrolu nad vozidlem, např. při vyhýbacích manévrech nebo brzdění na kluzké vozovce.


Vozidlo zůstává směrově stabilní a řiditelné a současně si uchovává maximální brzdný výkon. Jinými slovy: ABS umožňuje řidiči brzdit i přesně řídit během vyhýbacích manévrů za účelem zabránění nehodě.

Protiprokluzový systém (ASR)
Rozjezd nebo akcelerace na sněhu, mokré vozovce nebo nezpevněném povrchu – za těchto podmínek omezuje protiprokluzový systém ASR prokluzování kol, čímž zabraňuje smýkání vozidla.


Protiblokovací systém brzd (ABS) dávkuje brzdnou sílu až po práh prokluzu pro zachování kontroly nad řízením. Když řidič uvolní brzdový pedál, automatický posilovač brzdy okamžitě přestane pracovat.


Brzdový asistent BAS PLUS s funkcí Cross-Traffic Assist (příplatková výbava)
Tento preventivní systém může snížit riziko nehod najetím zezadu a na křižovatkách. Pokud je identifikována nebezpečná situace a řidič sešlápne brzdu, může BAS PLUS zvýšit brzdný tlak v souladu se situací a ideálně tak zabránit kolizi s vozidlem nebo chodcem.


Radarové snímače a stereokamera neustále sledují a vyhodnocují situaci před vozidlem. Systém tak identifikuje nejen vpředu jedoucí vozidla, ale do rychlosti až 72 km/h také vozidla jedoucí v příčném směru a chodce. Pokud je náraz nevyhnutelný, maximální brzdný zásah sníží rychlost vozidla.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent varování před kolizí Plus)
Vozidla dnes nabízejí vysoký počet předvídavých technologií. Z našich vozidel se stávají „přemýšlející“ partneři se schopností „vidět“, „cítit“ a dokonce „nezávisle jednat“.


Aby to bylo možné, zkombinovali jsme varovnou funkci odstupu na bázi radaru, podporu při brzdění poskytovanou adaptivním brzdovým asistentem a nezávislé částečné brzdění. Tento systém varuje řidiče opticky, pokud je vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla příliš malá.

Je-li rozpoznáno nebezpečí kolize, je vydán akustický výstražný signál, systém může rovněž podpořit brzdění řidiče a v případě chybějící reakce řidiče může být rychlost vozidla snížena automaticky.

Pokud řidič nereaguje, zahájí systém nezávislé částečné brzdění. Tím se značně sníží rychlost a řidič je navíc varován hapticky. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný, aby zabránil nárazu do vozidla jedoucího před Vámi.


LED Intelligent Light System
Podívejte se na vozovku očima vozidla, které jedná podle toho, co vidí: systém osvětlení reaguje na aktuální požadavky v závislosti na povětrnostních a světelných podmínkách a stavu vozovky.


Pro lepší viditelnost na silnici i dálnici, při odbočování a v zatáčkách se LED Intelligent Light System automaticky přizpůsobuje světelným poměrům a stavu vozovky. Asistent adaptivních dálkových světel Plus umožňuje trvalé osvětlení velké části vozovky před Vámi bez oslnění ostatních účastníků provozu.

Technologii LED zavádíme plošně, takže během životnosti vozidla není nutné měnit žárovky.

Přehled systémových funkcí:

 • Aktivní adaptivní světlomety pro lepší osvětlení v zatáčkách
 • Automatické přizpůsobení světlometů podle povětrnostních, světelných a jízdních podmínek pro lepší viditelnost v každé situaci
 • Automatická regulace dálkových světel prostřednictvím asistenta adaptivních dálkových světel Plus pro trvalé optimální osvětlení vozovky před Vámi
 • Rozšířená funkce mlhových světel pro lepší orientaci za špatné viditelnosti
 • Technologie LED s nízkou spotřebou energie, dlouhou životností a příjemným bílým světlem připomínajícím denní světlo
 • Světlo pro odbočování s automatickým zapínáním
 • Selektivní zakrytí světelného kuželu pro zabránění oslnění protijedoucích vozidel a řidičů jedoucích vpředu
 • Variabilní potkávací světla pro okresní silnice a dálnice


LED Intelligent Light System s krystaly Swarovski (příplatková výbava)
Pro lepší viditelnost na okresních silnicích a dálnicích, při odbočování a v zatáčkách se LED Intelligent Light System automaticky přizpůsobuje světelným poměrům a stavu vozovky. Asistent adaptivních dálkových světel Plus umožňuje trvalé osvětlení velké části vozovky před Vámi bez oslnění ostatních účastníků provozu.


Nový, unikátní denní a noční vzhled vznikl použitím krystalů Swarovski ve světlometech. Fascinující hra světel krystalů Swarovski ve směrových světlech a ve světlech pro jízdu ve dne se stává výrazným optickým prvkem, který zdůrazňuje jedinečnost vozidla.

Směrová světla s 30 krystaly podtrhují dokonalé tvary světlometů. Ve světlech pro jízdu ve dne, umístěných přímo pod nimi, se třpytí 17 krystalů. Krystal Swarovski umístěný v přední středové konzole rozjasňuje interiér vozidla.

Další režimy svícení poskytující zvýšenou bezpečnost za špatné viditelnosti jsou osvětlení běžné silnice, světla pro jízdu po dálnici, rozšířená mlhová světla a také světlo pro odbočování a aktivní adaptivní světlomety.

 

Brzda PRE-SAFE® s rozpoznáváním chodců (příplatková výbava)
Chceme Vás upozornit na nebezpečné situace během jízdy, poskytnout potřebnou brzdnou podporu a nabídnout Vám maximální ochranu, pokud dojde na nejhorší. Pokud je rozpoznáno nebezpečí kolize s vozidlem nebo chodcem, brzda PRE-SAFE® Vás varuje akusticky i vizuálně.


Pokud řidič stále nereaguje, zahájí brzda PRE-SAFE® nezávislé nouzové brzdění, aby zabránila nehodě nebo značně zmírnila sílu nárazu.

Kombinace radarových snímačů a stereokamery umožňuje zaznamenat vozidla jedoucí vpředu, stojící překážky i chodce. Jelikož se chodci mohou objevit nenadále, brzda PRE-SAFE® může iniciovat nezávislé nouzové brzdění a současně vydat varování.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


PRE-SAFE® PLUS (příplatková výbava)
Nesledujeme pouze vozovku před Vámi, ale i za Vámi. Pokud hrozí náraz zezadu, může toto rozšíření systému PRE-SAFE® zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících.


Mezi tato opatření patří varování vozidel za Vámi a funkce blokování brzdy, pokud vozidlo stojí a řidič signalizuje, že vozidlo má zůstat stát. Pokud je rozpoznáno nebezpečí nárazu zezadu, aktivuje PRE-SAFE® PLUS výstražná světla s vysokou frekvencí blikání, která varují řidiče vozidel z Vámi.

Pokud vozidlo stojí, může být aktivně zvýšen brzdný tlak. K tomu dojde pouze v případě, když řidič signalizuje, že má vozidlo zůstat stát, např. sešlápnutím brzdového pedálu.

Tato funkce zablokování brzd sníží síly působící na cestující během nárazu a zabrání popojetí vozidla dopředu, např. na křižovatce nebo přechodu. Mezi další funkce patří reverzní napnutí bezpečnostního pásu řidiče a spolujezdce za účelem jejich zajištění na místě a lepší přípravy na hrozící náraz.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


Systém PRE-SAFE®
V každém vozidle Mercedes-Benz se nacházejí výsledky desítky let zkušeností s bezpečnostními technologiemi, díky kterým jsou kritické situace stále méně pravděpodobné. Pokud však kritická situace nastane, tento systém Vám pomůže v podobě preventivních a ochranných opatření.


Systém PRE-SAFE® poskytuje kombinaci aktivní a pasivní ochrany. Bezpečnostní pásy a airbagy mohou cestující ve vozidle ochránit účinněji, pokud obsahují aktivní systémy jako jízdní nebo brzdové asistenty.

PRE-SAFE® vyhodnocuje data snímačů ostatních systémů, jako elektronického stabilizačního systému ESP® a brzdového asistenčního systému BAS, a může identifikovat například silnou nedotáčivost či přetáčivost a nouzové brzdění.

Tento systém je schopný identifikovat kritické jízdní situace a v případě hrozící nehody zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření patří např. reverzibilní napnutí bezpečnostních pásů nebo automatické zavření otevřených bočních oken.

Systém obsahuje následující ochranná opatření:

 • Nafouknutí bočnic ortopedických sedadel pro pevnější oporu cestujících
 • Sedadlo spolujezdce se v případě možného nárazu posune do výhodnější polohy
 • Bezpečnostní pásy řidiče a spolujezdce se preventivně napnou díky elektricky řízenému reverzibilnímu předpínači bezpečnostních pásů
 • Pokud hrozí převrácení vozidla, boční okna se přivřou


Fáze 3: při nehodě.
Vozidla značky Mercedes-Benz mají řadu bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Pokud by však došlo na nejhorší, přijdou na řadu různé systémy na ochranu cestujících. Poskytují ochranu nejen Vám a cestujícím ve vozidle, ale také ostatním účastníkům silničního provozu.


Tříbodový bezpečnostní pás s pyrotechnickým předepnutím a omezovačem síly bezpečnostního pásu
Pro řidiče, spolujezdce a cestující v zadní části vozidla jsou určeny tříbodové bezpečnostní pásy s pyrotechnickým napnutím a omezovačem síly.


Airbagy pro řidiče a spolujezdce
Naše vozidla jsou vybavena řadou bezpečnostních technologií. Některé z nich nikdy neuvidíte. A to je dobře, protože jsou určeny jen pro ty nejhorší možné scénáře. Jejich účelem je chránit Vás a cestující ve vozidle.


Při nárazu mohou airbagy v některých situacích pomoci ochránit trup a hlavu řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných zranění při nehodě. Rozvinutí airbagů je úměrné síle nárazu.


Aktivní kapota motoru
V případě čelní srážky s chodcem nebo cyklistou se kapota v některých situacích při nehodě zvedne. Větší vzdálenost mezi kapotou a komponenty v motorovém prostoru zvětšuje deformační zónu pro dřívější absorpci nárazu a snížení nebezpečí zranění.


Hlavové airbagy v obložení předních dveří
Hlavové airbagy jsou integrovány v horní hraně obložení předních dveří. Mohou se rozvinout v případě silného bočního nárazu, čímž sníží nebezpečí nárazu hlavy do bočních částí vozidla.


Kolenní airbag pro řidiče
Kolenní airbag řidiče může pomoci chránit nohy při čelním nárazu a také stabilizovat celé tělo. Lze tak zmírnit riziko vážných zranění při nehodě.


Hlavové/hrudní boční airbagy v zadní části, vlevo a vpravo


Ochrana proti převrácení
V případě převrácení vozidla mohou být cestující v zadní části vozidla chránění dvěma oblouky. Ochranné oblouky jsou plně integrovány do zadních opěrek hlavy a mohou se rozvinout ve zlomcích sekundy, jakmile nárazové snímače řídicí jednotky airbagů rozpoznají, že se vozidlo může převrátit.


Fáze 4: po nehodě.
Za účelem zmírnění následků nehody a ulehčení práce záchranné službě se spustí několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nehody:

 • Optimální ochrana: motor se může automaticky vypnout a přívod paliva přerušit.
 • Bezpečnostní osvětlení: je možné automaticky aktivovat výstražná světla, aby se zabránilo dalším nehodám a aby záchranné služby havarované vozidlo našly rychleji.
 • Automatická ventilace: pokud se rozvine airbag, elektricky ovládaná okna se automaticky otevřou.
 • Snadné otevření: po nehodě se dveře automaticky odemknou, aby se záchranné služby dostaly snáze k cestujícím.
 • Opatření na usnadnění záchrany: integrované nárazové spoje mezi blatníkem a dveřmi usnadňují otevření dveří po čelním nárazu.
 • Přímé spojení: v případě nehody nebo poruchy může systém nouzového volání Mercedes-Benz (v kombinaci s připojeným mobilním telefonem) automaticky kontaktovat centrálu nouzových volání.
 • Pokud jde o záchranu cestujících po nehodě, je důležitá každá vteřina. Proto společnost Daimler přišla se samolepkou pro záchranáře, malou, ale účinnou inovací, která záchranné službě na místě nehody rychle poskytne podrobnosti ohledně bezpečnostní konstrukce daného vozidla. Samolepky s QR kódem jsou umístěny na víčku palivové nádrže. Jsou součástí standardní výbavy všech nových vozidel a ostatní vozidla jimi mohou být snadno dovybavena. V nouzovém případě mohou příslušníci záchranné služby naskenovat QR kód pomocí smartphonu nebo tabletu a získat spolehlivý přístup k příslušné záchranářské kartě, která jim usnadní jejich práci.[1]


Společnost Mercedes-Benz také vydala vícejazyčné záchranné pokyny pro záchranné složky, které jsou po celém světě k dispozici na internetu jako zdroj informací pro záchranné služby.


Záchranné pokyny pro záchranné služby (webová stránka společnosti Daimler)
[1] Požadavek: aktivní internetové připojení.

 

Výbava a příslušenství

Sady výbav - neuvěřitelně všestranné.

Všestrannost, která uspokojí všechny Vaše požadavky.
Nový kabriolet třídy S je vzorem flexibility, která nenechá žádná přání nesplněná. S našimi sadami výbav Vám nabízíme možnost cestovat ještě individuálnějším, bezpečnějším a komfortnějším způsobem. A samozřejmě na nepřekonatelné úrovni.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

 

 • Sada AIR-BALANCE (příplatková výbava)
 • Sada ochrany proti krádeži (příplatková výbava)
 • Sada Exclusive (příplatková výbava)
 • Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)
 • Sada KEYLESS-GO (příplatková výbava)
 • Paměťová sada
 • Sada komfortních sedadel pro řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
 • Sada komfortního vyhřívání (příplatková výbava)

 

Standardní výbava (výběr)

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Sady výbav

 • Paměťová sada

Systém pohonu a podvozek

 • 9G-TRONIC včetně volicí páky DIRECT SELECT a řadicích pádel na volantu DIRECT SELECT
 • AIRMATIC s plynulou regulací tlumení
 • Vysoce výkonný keramický kompozitní brzdový systém AMG s kompozitními brzdovými kotouči o rozměrech 390 x 36 mm vpředu a 360 x 26 mm vzadu
 • 7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT
 • Sportovní výfukový systém AMG s řízením zvuku a dvěma dvojitými chromovanými koncovkami
 • Sportovní podvozek AMG vycházející ze systému AIRMATIC
 • Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost
 • Přímé řízení s posilovačem závislým na rychlosti a variabilním převodem řízení
 • Funkce ECO start-stop
 • Spínač pro nastavení podvozku

Bezpečnost

 • Tříbodový bezpečnostní pás s pyrotechnickým předepnutím a omezovačem síly bezpečnostního pásu a také reverzibilním předpínačem bezpečnostního pásu
 • ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, s funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
 • Adaptivní brzdová světla, blikající
 • Airbagy pro řidiče a spolujezdce s vylepšenými adaptivními funkcemi airbagu spolujezdce
 • Aktivní kapota motoru
 • Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC
 • Protiblokovací systém brzd (ABS)
 • Protiprokluzový systém (ASR)
 • Asistent sledování bdělosti
 • Automatické vypnutí airbagu spolujezdce
 • Brzdový asistenční systém BAS navýší brzdnou sílu při rozpoznání nouzového brzdění
 • Varovná kontrolka opotřebení brzdových destiček brzd přední nápravy
 • COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent varování před kolizí Plus)
 • Snímače nárazu ve dveřích pro rozvinutí airbagu v případě vážného bočního nárazu
 • Elektronický stabilizační systém ESP®
 • Integrované ukazatele LED ve vnějších zpětných zrcátkách
 • Automatické řízení světel
 • Elektronická parkovací brzda s automatickým uvolněním při rozjetí
 • Varovná kontrolka výšky hladiny paliva, oleje, chladicí kapaliny a kapaliny do ostřikovačů
 • Stavový zobrazení ve sdruženém přístroji v případě nezapnutých bezpečnostních pásů zadních sedadel
 • Hlavové airbagy v obložení předních dveří
 • Hlavové/hrudní boční airbagy v zadní části, vlevo a vpravo
 • Upevňovací body ISOFIX pro dětskou sedačku v zadní části vozidla
 • Kolenní airbag pro řidiče
 • Integrované ukazatele LED ve vnějších zpětných zrcátkách
 • LED Intelligent Light System
 • Systém PRE-SAFE®
 • Pneumatiky s možností nouzové jízdy po defektu místo těsnicího prostředku na pneumatiky TIREFIT
 • Systém sledování tlaku vzduchu v pneumatikách
 • Zpětná kamera s dynamickými naváděcími křivkami na displeji
 • Asistent při bočním větru
 • Ukazatel servisního intervalu ASSYST
 • Tempomat s variabilním omezovačem rychlosti SPEEDTRONIC
 • TIREFIT s kompresorem na huštění pneumatik
 • Automatická ochrana proti převrácení, upevněná za zadními opěrkami hlavy a zcela zasunutá
 • Asistent dopravního značení

Multimediální systémy a navigace

 • Rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free
 • COMAND Online
 • Digitální návod k obsluze
 • DVD přehrávač
 • Komunikační modul pro používání služeb Mercedes connect me
 • Reproduktory (10), vpředu Frontbass
 • Live Traffic Information
 • Media Interface
 • Systém nouzového volání Mercedes-Benz
 • Připojení NFC pro mobilní koncová zařízení
 • Palubní počítač na displeji s ukazatelem aktuální spotřeby
 • Remote Online

Exteriér

 • Výfukový systém s dvojitou koncovkou
 • Maska chladiče AMG ve stříbrném chromu se dvěma lamelami a nápisem „AMG“
 • Styling AMG
 • Elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka
 • Brzdové třmeny lakované v šedé barvě, s nápisem „AMG“
 • Diamantová maska chladiče v černé barvě, s jednou lamelou
 • Chromovaný elektronický klíček, hlavní klíček s emblémem „AMG“
 • Zadní světla s technologií LED
 • Vyhřívané zadní okno s časovačem
 • Automatické tlumení vnitřního zpětného zrcátka a vnějšího zpětného zrcátka na straně řidiče
 • Funkce start KEYLESS-GO
 • Dálkové otvírání víka zavazadlového prostoru
 • Dálkové zavírání víka zavazadlového prostoru
 • Systém adaptivních stěračů čelního skla MAGIC VISION CONTROL, s vyhříváním
 • Stěrače čelního skla s dešťovým senzorem, dvě úrovně citlivosti
 • Servozavírání dveří a víka zavazadlového prostoru
 • Černá plátěná střecha
 • Orientační osvětlení ve vnějších zpětných zrcátkách
 • Nemetalický barevný odstín
 • Ovládání skládací střechy
 • Tepelná a protihluková izolace, vrstvené bezpečnostní sklo odrážející infračervené záření ve všech oknech, včetně čelního

Interiér

 • Koberečky AMG s nápisem „AMG“
 • Emblém AMG vyražený na přední středové loketní opěrce
 • Úložný prostor za zadní loketní opěrkou
 • Úložný prostor s krytem ve středové konzole
 • Ambientní osvětlení
 • Prahové lišty AMG s nápisem „AMG“
 • Tříramenný sportovní volant AMG čalouněný kůží nappa, se zploštělou spodní částí, perforovaným úchopem, prošitím a nápisem „AMG“
 • Sportovní sedadla AMG s optimalizovanou boční oporou
 • Barevný displej sdruženého přístroje AMG o úhlopříčce 31,2 cm, včetně hlavního menu AMG, úvodní obrazovky AMG a ciferníku 330 km/h
 • Sportovní pedály AMG z kartáčované ušlechtilé oceli s protiskluzovou úpravou
 • Sklopná loketní opěrka řidiče a spolujezdce, s úložným prostorem
 • Přihrádka na brýle v horní ovládací jednotce
 • Systém pro přepravu dlouhých předmětů za zadní loketní opěrkou
 • Systém EASY-ENTRY pro přední sedadla usnadňující nástup do zadní části vozidla
 • Prahové lišty s nápisem „Mercedes-Benz“
 • 4 elektricky ovládaná okna s komfortním ovládáním a automatickou reverzní funkcí
 • Zadní loketní opěrka včetně úložné schránky s krytem
 • Velurové koberečky v barvě příslušenství
 • Osvětlení prostoru pro nohy vpředu
 • Sítě na zavazadla v zavazadlovém prostoru vlevo
 • Automatické podavače bezpečnostních pásů vpředu s ovladačem na přístrojové desce
 • Uzamykatelná, ventilovaná a osvětlená přihrádka před spolujezdcem
 • Látkové stropní čalounění v barvě černá, šedá crystal nebo porcelain
 • Barevný displej sdruženého přístroje o úhlopříčce 31,2 cm s ukazatelem ECO
 • Kapsy na mapy na sedadle řidiče a spolujezdce
 • Suchý zip v zavazadlovém prostoru vlevo
 • Automatická klimatizace THERMOTRONIC
 • Zadní opěrky hlavy s elektrickým zasouváním
 • Ochrana nakládací hrany z ušlechtilé oceli
 • Systém EASY-ENTRY s elektricky nastavitelným sloupkem řízení (automatické nastavení volantu při nastupování/vystupování)
 • Zadní středová konzola s krytem
 • Tříramenný multifunkční sportovní volant čalouněný v kůži nappa, s 12 tlačítky, kryt airbagu čalouněný v kůži nappa, ozdobné prošití a řadicí pádla na volantu
 • Odkládací síť v prostoru pro nohy na straně spolujezdce
 • Čalounění v kůži
 • Čalounění v kůži nappa AMG
 • Nezávislé zamykání zavazadlového prostoru
 • Vyhřívání předních sedadel Plus
 • Sluneční clony s kosmetickými zrcátky, otočné ke straně
 • 12V zásuvka
 • Elektricky nastavitelná přední sedadla
 • Ozdobné prvky z hnědého lesklého kořenového dřeva ořechu
 

Aktivní řízení

Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Na cestě k jízdě bez nehod.
Co začalo systémem PRE-SAFE® před více než deseti lety a pokračovalo systémem DISTRONIC PLUS, jsme dnes posunuli k novému rozměru jízdy: Mercedes-Benz Intelligent Drive – pohodlí a bezpečnost se nyní spojily.

Díky síťovému propojení – naši bezpečnostní experti tomu říkají „fúze senzorů“ – analyzují asistenční systémy komplexní situace a díky vylepšeným snímačům okolí umějí ještě lépe rozeznat nebezpečné dopravní situace.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.Asistenční systémy a bezpečnost

Tempomat s regulací odstupu DISTRONIC PLUS s funkcemi Steer Assist a Stop&Go Pilot (příplatková výbava)
Tento jízdní asistenční systém pomáhá řidiči zachovávat bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla a udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu. DISTRONIC PLUS se funkcemi Steer Assist a Stop&Go Pilot Vám usnadní život zejména na dlouhých cestách a při jízdě v dopravních zácpách.


Adaptivní Tempomat na bázi radaru přibrzdí vozidlo v případě potřeby a poté, pokud je to možné, znovu zrychlí na požadovanou rychlost. Tím se snižuje riziko nehod najetím zezadu a zvyšuje jízdní komfort.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, s funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
Maximální bezpečnost cestujících je u nás na prvním místě. Osvědčené systémy Vás chrání v situacích, které nastávají v běžném každodenním provozu.


Brzdová soustava navyšuje jízdní komfort a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry pomocí základní funkce protiblokovacího systému brzd ABS a na straně druhé prostřednictvím komfortních funkcí usnadňuje zvládání každodenních jízdních situací.

Pokud řidič náhle uvolní pedál akcelerace, v důsledku předplnění brzdové soustavy se brzdové obložení posune těsně ke kotoučům. Takto získaný cenný čas se projeví velmi rychlou reakcí brzd, čímž se může zkrátit brzdná dráha.

Funkce HOLD pomáhá řidiči při zastavení na semaforu nebo při jízdě stop-and-go tím, že zabrání neúmyslnému couvnutí vozidla. Pokud je brzdový pedál krátce sešlápnut o něco silněji, uchovává pak brzdný tlak a řidič může sejmout nohu z brzdy. Tato funkce se po rozjetí vozidla automaticky sama vypne.

Systém tímto způsobem podporuje řidiče a usnadňuje mu rozjezd ve stoupání. Funkce pomoci rozjezdu do kopce zabraňuje couvnutí vozidla během přemisťování nohy z brzdy na pedál akcelerace.

Další navýšení bezpečnosti přináší funkce „vysoušení brzd“: krátké brzdné impulsy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné, odstraní vodní film tvořící se za mokra na brzdových kotoučích, čímž se zkracuje doba odezvy brzd.


Aktivní asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje rozpoznat největší nebezpečí silničního provozu – vozidla v mrtvém úhlu. Může řidiče varovat například při změně jízdního pruhu a pro zabránění možné kolize spustit selektivní brzdění jednotlivých kol.


Radarové snímače aktivního asistenta sledování mrtvého úhlu snímají špatně přehlednou oblast po stranách vozidla a za ním. Pokud je v mrtvém úhlu rozpoznáno vozidlo, rozsvítí se v příslušném vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič varování nevšimne a indikuje změnu směru jízdy, začne blikat varovná kontrolka a zazní výstražný signál. Pokud je i přes varování zahájena změna jízdního pruhu, může systém řidiče varovat citelnými brzdnými zásahy ke korekci směru jízdy a při stále chybějící reakci řidiče může aktivně přispět k vymanévrování vozidla z nebezpečné zóny.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.

 

Aktivní asistent sledování mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje rozpoznat největší nebezpečí silničního provozu – vozidla v mrtvém úhlu. Může řidiče varovat například při změně jízdního pruhu a pro zabránění možné kolize spustit selektivní brzdění jednotlivých kol.


Radarové snímače aktivního asistenta sledování mrtvého úhlu snímají špatně přehlednou oblast po stranách vozidla a za ním. Pokud je v mrtvém úhlu rozpoznáno vozidlo, rozsvítí se v příslušném vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič varování nevšimne a indikuje změnu směru jízdy, začne blikat varovná kontrolka a zazní výstražný signál. Pokud je i přes varování zahájena změna jízdního pruhu, může systém řidiče varovat citelnými brzdnými zásahy ke korekci směru jízdy a při stále chybějící reakci řidiče může aktivně přispět k vymanévrování vozidla z nebezpečné zóny.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.

 

Asistent sledování bdělosti
Sledujeme Vás. Ale pouze kvůli Vaší bezpečnosti. Na základě analýzy Vaší jízdy Vás upozorníme, abyste si udělali přestávku. Pro Vaši vlastní bezpečnost.


Tento systém může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Rozpozná-li na základě předem určeného profilu chování řidiče typické známky únavy a nepozornosti, může ho varovat vizuálně a akusticky před hrozícím mikrospánkem.


Brzdový asistenční systém BAS navýší brzdnou sílu při rozpoznání nouzového brzdění
Systém je schopný rozpoznat nouzové brzdění řidičem a během zlomku sekundy zvýšit brzdný tlak a zkrátit tak brzdnou dráhu. Za tím účelem sleduje brzdový asistent rychlost sešlápnutí brzdového pedálu.


Protiblokovací systém brzd (ABS) dávkuje brzdnou sílu až po práh prokluzu pro zachování kontroly nad řízením. Když řidič uvolní brzdový pedál, automatický posilovač brzdy okamžitě přestane pracovat.


Brzdový asistent BAS PLUS s funkcí Cross-Traffic Assist (příplatková výbava)
Tento preventivní systém může snížit riziko nehod najetím zezadu a na křižovatkách. Pokud je identifikována nebezpečná situace a řidič sešlápne brzdu, může BAS PLUS zvýšit brzdný tlak v souladu se situací a ideálně tak zabránit kolizi s vozidlem nebo chodcem.


Radarové snímače a stereokamera neustále sledují a vyhodnocují situaci před vozidlem. Systém tak identifikuje nejen vpředu jedoucí vozidla, ale do rychlosti až 72 km/h také vozidla jedoucí v příčném směru a chodce. Pokud je náraz nevyhnutelný, maximální brzdný zásah sníží rychlost vozidla.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (asistent varování před kolizí Plus)
Vozidla dnes nabízejí vysoký počet předvídavých technologií. Z našich vozidel se stávají „přemýšlející“ partneři se schopností „vidět“, „cítit“ a dokonce „nezávisle jednat“.


Aby to bylo možné, zkombinovali jsme varovnou funkci odstupu na bázi radaru, podporu při brzdění poskytovanou adaptivním brzdovým asistentem a nezávislé částečné brzdění. Tento systém varuje řidiče opticky, pokud je vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla příliš malá.

Je-li rozpoznáno nebezpečí kolize, je vydán akustický výstražný signál, systém může rovněž podpořit brzdění řidiče a v případě chybějící reakce řidiče může být rychlost vozidla snížena automaticky.

Pokud řidič nereaguje, zahájí systém nezávislé částečné brzdění. Tím se značně sníží rychlost a řidič je navíc varován hapticky. Při nízkých relativních rychlostech je tento zásah dostatečný, aby zabránil nárazu do vozidla jedoucího před Vámi.


ESP® Dynamic Curve Assist
V kritických situacích může elektronický stabilizační systém ESP® zabránit smyku vozidla. Cílenými brzdnými zásahy u jednotlivých kol omezuje ESP® tendence k nedotáčivosti nebo přetáčivosti a tím zvyšuje bezpečnost jízdy.

Brzda PRE-SAFE® s rozpoznáváním chodců (příplatková výbava)
Chceme Vás upozornit na nebezpečné situace během jízdy, poskytnout potřebnou brzdnou podporu a nabídnout Vám maximální ochranu, pokud dojde na nejhorší. Pokud je rozpoznáno nebezpečí kolize s vozidlem nebo chodcem, brzda PRE-SAFE® Vás varuje akusticky i vizuálně.


Pokud řidič stále nereaguje, zahájí brzda PRE-SAFE® nezávislé nouzové brzdění, aby zabránila nehodě nebo značně zmírnila sílu nárazu.

Kombinace radarových snímačů a stereokamery umožňuje zaznamenat vozidla jedoucí vpředu, stojící překážky i chodce. Jelikož se chodci mohou objevit nenadále, brzda PRE-SAFE® může iniciovat nezávislé nouzové brzdění a současně vydat varování.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


PRE-SAFE® PLUS (příplatková výbava)
Nesledujeme pouze vozovku před Vámi, ale i za Vámi. Pokud hrozí náraz zezadu, může toto rozšíření systému PRE-SAFE® zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících.


Mezi tato opatření patří varování vozidel za Vámi a funkce blokování brzdy, pokud vozidlo stojí a řidič signalizuje, že vozidlo má zůstat stát. Pokud je rozpoznáno nebezpečí nárazu zezadu, aktivuje PRE-SAFE® PLUS výstražná světla s vysokou frekvencí blikání, která varují řidiče vozidel z Vámi.

Pokud vozidlo stojí, může být aktivně zvýšen brzdný tlak. K tomu dojde pouze v případě, když řidič signalizuje, že má vozidlo zůstat stát, např. sešlápnutím brzdového pedálu.

Tato funkce zablokování brzd sníží síly působící na cestující během nárazu a zabrání popojetí vozidla dopředu, např. na křižovatce nebo přechodu. Mezi další funkce patří reverzní napnutí bezpečnostního pásu řidiče a spolujezdce za účelem jejich zajištění na místě a lepší přípravy na hrozící náraz.

Součást příplatkové sady jízdních asistentů Plus.


Systém preventivní ochrany cestujících PRE-SAFE®
V každém vozidle Mercedes-Benz se nacházejí výsledky desítky let zkušeností s bezpečnostními technologiemi, díky kterým jsou kritické situace stále méně pravděpodobné. Pokud však kritická situace nastane, tento systém Vám pomůže v podobě preventivních a ochranných opatření.


Systém PRE-SAFE® poskytuje kombinaci aktivní a pasivní ochrany. Bezpečnostní pásy a airbagy mohou cestující ve vozidle ochránit účinněji, pokud obsahují aktivní systémy jako jízdní nebo brzdové asistenty.

PRE-SAFE® vyhodnocuje data snímačů ostatních systémů, jako elektronického stabilizačního systému ESP® a brzdového asistenčního systému BAS, a může identifikovat například silnou nedotáčivost či přetáčivost a nouzové brzdění.

Tento systém je schopný identifikovat kritické jízdní situace a v případě hrozící nehody zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření patří např. reverzibilní napnutí bezpečnostních pásů nebo automatické zavření otevřených bočních oken.

Systém obsahuje následující ochranná opatření:

 • Nafouknutí bočnic ortopedických sedadel pro pevnější oporu cestujících
 • Sedadlo spolujezdce se v případě možného nárazu posune do výhodnější polohy
 • Bezpečnostní pásy řidiče a spolujezdce se preventivně napnou díky elektricky řízenému reverzibilnímu předpínači bezpečnostních pásů
 • Pokud hrozí převrácení vozidla, boční okna se přivřou
 • Remote Online
 • Sledování geografické polohy vozidla, sledování polohy vozidla, dálkové zamknutí/odemknutí dveří, vzdálený dotaz na stav vozidla – to je výběr služeb Remote Online, ke kterým získáte přístup po příslušné registraci u společnosti Daimler AG.


Tyto služby, které jsou součástí řady služeb Mercedes connect me, značně navyšují bezpečnost a komfort a pomáhají ušetřit čas. Jejich používání je možné po odsouhlasení podmínek používání a po registraci uživatele na zákaznickém portále Mercedes connect me „Mercedes me“ .

Zákaznický portál je rovněž rozcestníkem pro správu a konfigurování služeb Remote Online. Tyto a další služby lze kdykoliv vyvolat na smartphonu nebo tabletu prostřednictvím aplikace Mercedes connect me Remote Online App.

Technickým předpokladem pro používání služeb Remote Online a dalších služeb Mercedes connect me je integrovaný komunikační modul se SIM kartou. Modul zajišťuje datové spojení nezávislé na mobilním telefonu zákazníka.

Právo na změnu integrovaných aplikací Mercedes-Benz je vyhrazeno.

 

Asistent při bočním větru
Při silných poryvech větru pomůže systém udržet směrovou stabilitu vozidla. Cílené brzdové zásahy značně snižují vychýlení vozidla do stran. Tím se u řidiče zvyšuje pocit bezpečí a zabrání se nepřiměřeným reakcím.


Asistent dopravního značení
Všední den a silniční provoz jsou samy o sobě dostatečně stresující. Ulehčit práci Vám může tento asistenční systém: Vaše vozidlo neustále sleduje povolenou rychlost, což je zvláště užitečné při dlouhých, monotónních cestách na dálnicích.


Systém je schopný identifikovat rychlostní omezení, zákaz vjezdu a zákaz předjíždění a konce těchto omezení a zobrazuje je ve sdruženém přístroji. Pokud jsou k dispozici příslušné dopravní značky, vydá systém optické a akustické varování také při vjezdu do jednosměrné ulice proti předepsanému směru jízdy.


Parkování

Kamera 360° (příplatková výbava)
Nyní máte při manévrování kompletní přehled, díky kterému bude parkování jednodušší. Tento „virtuální pohled z ptačí perspektivy“ vytvořený z obrazů kamery pokrývá oblast cca tří metrů před a za vozidlem a cca dvou a půl metru po jeho stranách. Pro snazší parkování jsou v různých náhledech zobrazeny naváděcí křivky.


Tento systém umožňuje parkování a manévrování s realistickým výhledem do všech stran díky čtyřem propojeným kamerám snímajícím blízké okolí. Vozidlo a jeho okolí lze zobrazit z ptačí perspektivy na displeji systému COMAND Online, řidič rovněž vidí překážky pod úrovní oken. To pomáhá například při najíždění na obrubník.

 Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Tento systém usnadňuje vyhledávání parkovacího místa a také podélné a příčné parkování, rovněž pomáhá při vyjíždění z podélného parkovacího místa. Automaticky řídí vozidlo na parkovací místo, přičemž řidič nemusí řídit ani brzdit.


Aktivní parkovací asistent standardně hledá na pravé straně vozovky, pokud je aktivováno levé směrové světlo, pak i na levé straně vozovky. Pokud najde vhodné místo, systém se automaticky zapne na displeji sdruženého přístroje.

Během automatického parkování může řidič kdykoliv zasáhnout. Elektronická pomoc při parkování PARKTRONIC monitoruje během manévrování oblast kolem přední a zadní části vozidla a při rozpoznání potenciální kolize varuje řidiče.

 

Zpětná kamera s dynamickými naváděcími křivkami na displeji

Soustřeďte se na to nejdůležitější: co se děje před Vámi. I když byste se právě měli dívat dozadu.


Parkování a manévrování při couvání je značně jednodušší a bezpečnější díky zpětné kameře. Aktivuje se automaticky po zařazení zpátečky a na displeji zobrazuje oblast za vozidlem (pomocí dynamických naváděcích křivek).

 

 

Výhled

Automatické řízení světel

V závislosti na okolních světelných poměrech automatické řízení světel automaticky zapne nebo vypne potkávací světla. Systém může zvýšit bezpečnost jízdy a usnadnit práci řidiči zejména v rychle se měnících světelných podmínkách, např. při vjíždění do tunelu nebo ve vícepodlažním parkovacím domě.


LED Intelligent Light System
Podívejte se na vozovku očima vozidla, které jedná podle toho, co vidí: systém osvětlení reaguje na aktuální požadavky v závislosti na povětrnostních a světelných podmínkách a stavu vozovky.


Pro lepší viditelnost na silnici i dálnici, při odbočování a v zatáčkách se LED Intelligent Light System automaticky přizpůsobuje světelným poměrům a stavu vozovky. Asistent adaptivních dálkových světel Plus umožňuje trvalé osvětlení velké části vozovky před Vámi bez oslnění ostatních účastníků provozu.

Technologii LED zavádíme plošně, takže během životnosti vozidla není nutné měnit žárovky.

Přehled systémových funkcí:

 • Aktivní adaptivní světlomety pro lepší osvětlení v zatáčkách
 • Automatické přizpůsobení světlometů podle povětrnostních, světelných a jízdních podmínek pro lepší viditelnost v každé situaci
 • Automatická regulace dálkových světel prostřednictvím asistenta adaptivních dálkových světel Plus pro trvalé optimální osvětlení vozovky před Vámi
 • Rozšířená funkce mlhových světel pro lepší orientaci za špatné viditelnosti
 • Technologie LED s nízkou spotřebou energie, dlouhou životností a příjemným bílým světlem připomínajícím denní světlo
 • Světlo pro odbočování s automatickým zapínáním
 • Selektivní zakrytí světelného kuželu pro zabránění oslnění protijedoucích vozidel a řidičů jedoucích vpředu
 • Variabilní potkávací světla pro okresní silnice a dálnice


LED Intelligent Light System s krystaly Swarovski (příplatková výbava)
Pro lepší viditelnost na okresních silnicích a dálnicích, při odbočování a v zatáčkách se LED Intelligent Light System automaticky přizpůsobuje světelným poměrům a stavu vozovky. Asistent adaptivních dálkových světel Plus umožňuje trvalé osvětlení velké části vozovky před Vámi bez oslnění ostatních účastníků provozu.


Nový, unikátní denní a noční vzhled vznikl použitím krystalů Swarovski ve světlometech. Fascinující hra světel krystalů Swarovski ve směrových světlech a ve světlech pro jízdu ve dne se stává výrazným optickým prvkem, který zdůrazňuje jedinečnost vozidla.

Směrová světla s 30 krystaly podtrhují dokonalé tvary světlometů. Ve světlech pro jízdu ve dne, umístěných přímo pod nimi, se třpytí 17 krystalů. Krystal Swarovski umístěný v přední středové konzole rozjasňuje interiér vozidla.

Další režimy svícení poskytující zvýšenou bezpečnost za špatné viditelnosti jsou osvětlení běžné silnice, světla pro jízdu po dálnici, rozšířená mlhová světla a také světlo pro odbočování a aktivní adaptivní světlomety.

 

Asistent nočního vidění Plus (příplatková výbava)
I když je v noci realizováno pouze 20 % objemu silničního provozu, dojde v tuto dobu ke 40 % všech vážných nehod. Tento systém umožní řidiči dřívější rozpoznání osob a větších zvířat při jízdě v noci. Jsou jasně zobrazeny na multifunkčním displeji sdruženého přístroje.


Za tím účelem systém osvětluje silnici vpředu pomocí dvou infračervených světlometů, aniž by oslňoval ostatní řidiče. Prostřednictvím infračervené kamery umístěné za čelním oknem lze celou oblast dosahu dálkových světel převést do ostrého obrazu v odstínech šedé. Kamera s termovizí v masce chladiče umožňuje cílené varování a rozlišuje irelevantní objekty jako dopravní značky nebo keře od relevantních objektů, jako jsou osoby a velká zvířata.

Osoby a velká zvířata jsou na displeji zvýrazněny prostřednictvím malých barevných rámečků. Pomocí funkce Spotlight je možné na chodce nacházející se v nebezpečné situaci několikrát bliknout, aby je řidič rozpoznal dříve a aby si i oni uvědomili, že jsou v nebezpečí. Ve standardním nastavení se obraz nočního vidění zobrazí pouze tehdy, je-li identifikována nebezpečná situace.

 

AMG

Vozidlo AMG Performance - fascinace ve své nejčistší podobě.

Driving Performance. Autentické dynamické ovládání díky DNA typické pro AMG.
Mercedes-AMG nevyvíjí pouze vysoce výkonná vozidla, sportovní automobily a sportovní modely – vůz Mercedes-AMG je příslibem být vždy o krok dál a realizovat technické koncepty do neopakovatelné podoby. Tato výjimečná motorová vozidla jsou vyráběna pro výjimečné lidi. Vítejte ve světě Mercedes-AMG.

Model Mercedes-AMG S 63 4MATIC s 5,5litrovým motorem AMG V8 se dvěma turbodmychadly je dostupný jako součást nové řady kabrioletu třídy S.


Design – stoprocentní dynamika.
Stylový, sportovní a dominantní – takový je design modelů Mercedes-AMG. Tyto vlastnosti se odráží v každém detailu výbavy vozidel s vysokým výkonem.

Ve vozidlech Mercedes-AMG Performance nové modelové řady kabriolet třídy S se elegantní a expresivní design snoubí s agilitou typickou pro AMG, čímž vzniká jedinečný vůz vyvolávající bouřlivé emoce.

Vybírat můžete z následujících hlavních prvků:

 • Dynamika vozidla se zrcadlí ve výrazném designu AMG. Patří sem přední nárazník AMG s lesklými černými deflektory, prahové nástavce AMG s dekorem ve stříbrném chromu a zadní nárazník AMG s lesklým černým prvkem. Výrazná maska chladiče AMG se skládá z dvojité lamely ve stříbrném chromu, velké mřížky pro přívod vzduchu a nápisu „AMG“.
 • Prahové lišty AMG z kartáčované ušlechtilé oceli představují exkluzivní sportovní prvek a nesou podsvícený nápis „AMG“ (k dispozici jako příplatková výbava). Zároveň chrání oblast dveří před poškozením.
 • Pro precizní ovládání vozidla je sportovní volant AMG v kůži nappa speciálně tvarovaný v oblasti úchopu, která je čalouněná perforovanou kůží. Sportovní charakter vozidla zdůrazňují řadicí pádla typická pro AMG a chromovaný štítek „AMG“.
 • Spolehlivou funkci zaručují sportovní pedály AMG z kartáčované ušlechtilé oceli, jejichž vzhled byl převzatý z motoristického sportu. Pryžové výstupky zabraňují klouzání.
 • Barevný displej sdruženého přístroje AMG o úhlopříčce 31,2 cm a s vysokým rozlišením nabízí novou dimenzi informování řidiče. Informace zahrnují menu AMG Warm-up a Set-up.
 • Vynikající boční oporu poskytují přední sportovní sedadla AMG díky speciálnímu tvarování a vysokým bočnicím.

 

Technologie – mistrná účinnost.
Motory se dvěma turbodmychadly ve vozidlech Performance učiní z každého výletu ohromující zážitek díky svému mimořádnému výkonu. A to nejlepší na tom je, že díky vysoce účinným vyspělým technologiím generují maximální výkon při nízké spotřebě, a jsou tak šetrné k životnímu prostředí.

Mercedes-AMG S 63 4MATIC má velmi výkonný pohon všech kol a může tedy na silnici přenést sílu motoru za jakéhokoliv počasí. Se svými sedmi převodovými stupni, třemi jízdními programy a funkcí meziplynu poskytuje převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT dynamické zrychlení, nejkratší možné časy řazení a zároveň úsporný styl jízdy.

Přehled dalších technických výbav:

 • Vynikající agilitu a kontrolu nad vozidlem zajišťuje sportovní podvozek AMG vycházející ze systému AIRMATIC s kinematikou, elastokinematikou a parametrizovanou plynulou regulací tlumení, které jsou typické pro AMG. Řidič může zvolit dvě nastavení: komfortní pro dlouhé vzdálenosti a sportovně tuhé.
 • S konstantním převodem přímého řízení 13,5 : 1 podporuje sportovní řízení AMG citlivé na rychlost sportovní styl jízdy. Nastavení charakteristiky řízení umožňuje komfortní pocit z řízení v souladu se zvoleným nastavením podvozku.
 • Intenzivní zvukový zážitek nebo jemný zvukový doprovod – díky variabilně nastavitelným výfukovým klapkám se zvuk sportovní výfukové soustavy AMG přizpůsobí jízdnímu programu zvolenému řidičem. Opticky výraznými prvky jsou dvě chromované koncovky výfuku v designu V8.
 • Velké brzdové kotouče, které tvoří součást vysoce výkonné kompozitní brzdové soustavy, jsou vpředu a vzadu vnitřně větrány a perforovány a zaručují vynikající hodnoty decelerace. Kompozitní technologie zlepšuje odolnost brzd i za extrémních podmínek a snižuje neodpruženou hmotnost u kola.

 

(Mercedes-AMG S 63 4MATIC: kombinovaná spotřeba paliva: 10,1 l/100 km, kombinované emise CO2: 237 g/km, [1])

 

[1] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

Výbava AMG - dechberoucí dynamika.

Zažijte fascinující svět AMG.

Vyberte si z široké řady prvků zaměřených na výkon, které Vám umožní upravit vozidlo zcela dle Vašich požadavků. Vychutnejte si sportovní charakter, dynamiku a výjimečné jízdní zážitky díky výbavám, které byly ušity na míru Vašemu vozidlu.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Výběr designových výbav:

 • Vozidla Performance od Mercedes-AMG
 • Sada AMG Carbon Exteriér (příplatková výbava)
 • Vysoce kvalitní ozdobné prvky z karbonových vláken podtrhují sportovní ladění vozidla ze všech úhlů pohledu – od krytů vnějších zpětných zrcátek přes prvky bočních prahových nástavců až po dekor zadního nárazníku.


Originální prvky z karbonových vláken nabízejí dvojí výhodu: exkluzivní sportovní vzhled a minimální hmotnost. Náročná prvotní impregnace vláken (prepeg) vytváří velmi atraktivní a hladký povrch. Výrobní proces probíhá za velmi vysokých tlaků a teplot. Tento takzvaný autoklávní proces je také používán pro výrobu komponentů Formule 1.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Sdružený přístroj AMG
Barevný displej sdruženého přístroje AMG o úhlopříčce 31,2 cm a s vysokým rozlišením nabízí novou dimenzi informování řidiče. Informace zahrnují menu AMG Warm-up a Set-up.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Kryt motoru AMG carbon (příplatková výbava)
Výkon motoru se odráží v designu karbonových vláken: s krytem, který podtrhuje sportovní rodokmen vozidla a příslušná uspořádání komponentů pod kapotou.

Není k dispozici pro model S 500, standardní výbava pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Sada AMG Night (příplatková výbava)
Prvky v lesklé černé barvě podtrhují sportovní charakter vozidla, od předního deflektoru a křídla ve tvaru písmene A v předním nárazníku AMG přes kryty vnějších zpětných zrcátek a dekory v prahových nástavcích AMG po ozdobné prvky zadního nárazníku a dvě chromované koncovky výfuku v černé barvě.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Tříramenný volant AMG Performance čalouněný v černé kůži nappa/mikrovláknu DINAMICA (příplatková výbava)
Pro lepší úchop během sportovních jízdních manévrů je volant AMG Performance čalouněný v kůži nappa v místě držení opatřen mikrovláknem DINAMICA. Sportovní design vozidla završují řadicí pádla z pískovaného, tlakově odlévaného hliníku typická pro AMG a chromovaný štítek „AMG“.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 


Výběr z výbav v oblasti technologií:


Sada AMG Driver (příplatková výbava)
V rámci sady AMG Driver se rychlost navyšuje na 300 km/h pro ještě intenzivnější sportovní zážitek a agilnější odezvu. Řidič se účastní tréninkového školení v AMG Driving Academy, v jehož průběhu se pod profesionálním dohledem dozví, jak jezdit bezpečně a sportovně, a zároveň si vychutná nezapomenutelný zážitek z jízdy spolu s podobně naladěnými nadšenci.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Vysoce výkonný kompozitní brzdový systém AMG
Velké brzdové kotouče, vpředu a vzadu vnitřně větrané a perforované, zaručují vynikající hodnoty decelerace. Kompozitní technologie zlepšuje odolnost brzd i za extrémních podmínek a snižuje neodpruženou hmotnost u kola.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.


Vysoce výkonný keramický kompozitní brzdový systém AMG (příplatkový výbava)
Nejkratší brzdná dráha, přesný tlakový bod a vysoká odolnost i za velmi extrémních provozních podmínek – vysoce výkonný keramický kompozitní brzdový systém AMG zaručuje brzdný výkon na úrovni sportovních vozidel a jeho hmotnost je o 40 % nižší než u běžných kompozitních brzdových kotoučů.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Sportovní podvozek AMG vycházející ze systému AIRMATIC
Spojili jsme dva zdánlivé protiklady: agilní jízdní stabilitu a komfortní jízdu. Jejich poměr si můžete nastavit sami. Stisknutím tlačítka můžete také zvolit nastavení odpružení kol Vašeho vozidla.

Vynikající agilitu a kontrolu nad vozidlem zajišťuje sportovní podvozek AMG vycházející ze systému AIRMATIC s kinematikou, elastokinematikou a parametrizovanou plynulou regulací tlumení, které jsou typické pro AMG. Řidič může zvolit dvě nastavení: komfortní pro dlouhé vzdálenosti a sportovně tuhé.

Pokud zvolíte nastavení „Sport“, získáte výrazně sportovní charakteristiku projevující se menším klopením a pevným tlumením karoserie. Nastavení „Comfort“ zajišťuje jízdu zaměřenou více na komfort.

Sportovní podvozek AMG kombinuje vynikající agilitu a stabilitu s jízdním komfortem typickým pro vozy Mercedes-Benz. Širší rozchod a větší odklon kol na obou nápravách a také tužší naladění odpružení a tlumičů zaručují optimální jízdní vlastnosti.

Tento podvozek je vyroben téměř výlučně z hliníku: zahrnuje čepy nápravy a pružinová ramena čtyřramenné přední nápravy a také téměř všechny komponenty vedení kola víceramenné zadní nápravy. Tím se zlepšuje agilita a odezva prvků odpružení a tlumení, a vozidlo tak může projíždět zatáčkami ve vyšších rychlostech.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

Sportovní řízení AMG citlivé na rychlost
S konstantním převodem přímého řízení 13,5 : 1 podporuje sportovní řízení AMG citlivé na rychlost sportovní styl jízdy. Nastavení charakteristiky řízení umožňuje komfortní pocit z řízení v souladu se zvoleným nastavením podvozku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG S 63 4MATIC.

 

 
 

Soubory ke stažení

ADVANTAGES Mercedes-AMG S 63 4MATIC Cabriolet katalog v angličtině

Katalog kabriolet třídy S

Ceník kabrioletu třídy S

 
 

Objednání zkušební jízdy - Kabriolet třídy S »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139