Mercedes-Benz C kupé | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > Třída C > Kupé

 

Mercedes-Benz C kupé

 

Zobrazeno:2588x

od 799.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Nové kupé třídy C

 

Koncepce vozu

Kupé třídy C.

Podmaní si smysly.

Ať už jde o sportovní siluetu s protaženou kapotou a mohutnou zádí, diamantovou masku chladiče s lamelou nebo bezrámové dveře - nové kupé třídy C vyčnívá z řady.

Stylový sportovní vzhled.

Sedadla kupé s integrální optikou podtrhují jeho dynamickou stránku. Výrazné boční výplně a nízká poloha sedadel zajišťují dokonalou oporu a sportovní vzhled.

Vzduch v hlavní roli.

Sada jízdní dynamiky AIRMATIC se vzduchovými odpružením AIRMATIC nabízí individuální jízdní zážitek. Volit můžete mezi pěti jízdními programy: Eco, Comfort, Sport, Sport+ a Individual.

Praktický pomocník.

Příplatkový head-up displej promítá virtuální obraz o velikosti zhruba 21x7 cm do zorného pole řidiče. Tak máte neustále na očích nejdůležitější informace, jako např. rychlostní limity.

Připojení k síti.

Exkluzivní prvky služby Mercedes connect me Vám umožní být neustále v kontaktu se svým novým kupé třídy C prostřednictvím Vašeho Smartphonu - díky službám Remote Online dostupným za příplatek.

 

Technické údaje

Převodovka - ještě více zvyšuje zážitek z jízdy

Skvělý převod výkonu bez námahy a špičková přesnost.
Již po mnoho desítek let se specializujeme na vývoj průkopnické technologie převodovky. Pro nové modely kupé třídy C je k dispozici několik variant převodovky s rychlou, téměř neznatelnou změnou rychlostního stupně a s vysokým jízdním komfortem.

Dostupnost výbav závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informacích o výbavách pro jednotlivé modely.


6stupňová manuální převodovka
S krátkými, přímočarými změnami převodových stupňů u 6stupňové manuální převodovky je možné řadit rychle a zároveň zachovat vysoký komfort řazení.


Nově vyvinuté sady kol jsou speciálně navrženy pro použití se vznětovými nebo zážehovými motory. Převodovka rovněž podporuje pohodlnou, úspornou jízdu při nízkých otáčkách motoru.

Technické parametry ve zkratce:

 • Pohodlná jízda při nízkých otáčkách motoru díky upraveným převodovým poměrům
 • Nově vyvinuté jádro převodovky pro pohodlnější a přesnější řazení i plynulé pořadí řazených rychlostních stupňů
 • Velmi dobrá ovladatelnost převodovky za studena díky suchému mazání a zlepšenému oleji pro nízké tření
 • Dodatečné vylepšení komfortu při řazení díky nové vícekuželové synchronizaci s upraveným třecím úhlem i modifikovanému karbonovému obložení jednotlivých převodů
 • Dostupné pouze pro C 220 d, C 180 a C 200.


7stupňová automatická převodovka 7G-TRONIC, včetně volicí páky DIRECT SELECT a ovladačů systému DIRECT SELECT na volantu (příplatková výbava)
Zostřete své smysly. Hladké změny převodových stupňů u 7stupňové automatické převodovky jsou stěží patrné. Nelze si však nevšimnout výkonu motoru, který převodovka 7G-TRONIC PLUS přenáší na povrch vozovky, dokonce i při nízkých otáčkách motoru.


7stupňová automatická převodovka kombinuje vysokou úroveň pohodlí s radostí z jízdy i účinností. Zapůsobí hladkým chodem a rychlým řazením. Převodovka 7G-TRONIC PLUS zároveň přispívá ke snížení spotřeby paliva a emisí.

Můžete si kdykoli dopřát prudké zrychlení. Schopnost převodovky podřadit o více rychlostních stupňů umožňuje v případě potřeby přeskočit několik převodů, což nabízí vysoký potenciál akcelerace ve zlomku sekundy. A integrovaná funkce ECO start/stop dále snižuje spotřebu: automaticky vypíná a zapíná motor při čekání na semaforech nebo v kolonách.

Programy systému DYNAMIC SELECT "Economy", "Comfort", "Sport", "Sport+" a "Individual" umožňují řidiči volit charakteristiku řazení od velmi šetrné až po dynamickou. V programu "Individual" lze řadit ručně pomocí řadicích pádel na volantu (režim "M"). Řidiči se sportovními ambicemi mohou poté řadit rychlostní stupně jako při závodech.

Komponenty tohoto systému řazení:

 • DIRECT SELECT řadící páčky volantu
 • DIRECT SELECT páka voliče
 • měnič točivého momentu
 • DYNAMIC SELECT
 • Kick-down spínač
 • Parking lock
 • Sedm rychlostí vpřed a jeden zpětný chod
 • Tempomat

Není k dispozici pro C 220 D, C 250 d, Mercedes-AMG C 63 nebo C 63 S; Standardní výbava pro C 250 a C 300.


9stupňová automatická převodovka 9G-TRONIC, včetně volicí páky DIRECT SELECT a ovladačů systému DIRECT SELECT na volantu
Poznejte výjimečně pohodlné řazení: vyvinuli a patentovali jsme převodovou strukturu, která nově definuje pohodlnou, účinnou a dynamickou jízdu.


Automatická převodovka 9G-TRONIC, dostupná pro vznětové motory, poskytuje maximální spontánnost a agilitu díky menším změnám otáček a rychlejším změnám rychlostních stupňů. Automatická převodovka 9G-TRONIC může přeskakovat rychlostní stupně a pro svižnou jízdu několikrát podřadí.

Díky jízdním programům "Economy", "Sport" a "Manual" lze volit charakteristiku řazení od úsporného až po dynamické.

Příplatková výbava pro C 220 d; ne pro C 180, C 200, C 250, C 300, Mercedes-AMG C 63 nebo C 63 S.

 

7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT
Tato dvouspojková převodovka zapůsobí spontánním a velmi rychlým řazením i reakční dobou. Díky sedmi rychlostním stupňům, třem nastavením převodovky podle jízdního programu, manuálnímu režimu i dvojité spojce a funkci RACE START umožňuje sportovní převodovka emocionální, dynamické manévry při akceleraci.


Sportovní převodovka AMG, dobře známá z vozidel Mercedes-AMG SL 63 a E 63, reaguje ve vozidle Mercedes-AMG C 63 S ještě rychleji a přesněji. Reakční časy převodovky se výrazně snížily a pokyny řidiče se realizují s nevídanou rychlostí. Spektrum sahá od extrémně sportovního nastavení s dobou řazení pod 100 milisekund až po vysoce pohodlné řazení.

Díky krátkodobému programu M může řidič přepnout z režimu "C" (Comfort) a "S" (Sport) na "M" krátkým stisknutím ovládacích páček, aniž by musel sejmout ruce z volantu. Částečné přerušení zapalování při přeřazování na vyšší stupeň vede k emocemi nabitému zvuku.

Při plném sešlápnutí pedálu akcelerace elektronické řízení přeskočí jednotlivé rychlostní stupně. Jízdní program "C" umožňuje pohodlnou jízdu při nízkých otáčkách. Zároveň je k dispozici také funkce ECO start/stop. Vše vede k účinnému snížení spotřeby paliva.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S.

 

Vznětové motory - výkonné, účinné, udržitelné

Dobře vybaven pro soupeření s konkurenty.

Naše vozidla zanechají stopu ve Vašem životě. Jsou bezpečnými a spolehlivými průvodci při práci i ve volném čase. Z dlouhodobého hlediska. Ale v životním prostředí chceme zanechávat co nejmenší stopu. A proto patří dvě výkonové varianty 4válcových vznětových motorů mezi nejčistší mezi svými konkurenty.


Výrazné prvky našich 4válcových vznětových motorů.
Mimořádné výsledky v otázce rychlosti reakce, klidného chodu a spotřeby jsou úspěchem inženýrů Mercedes-Benz, kteří tyto 4válcové vznětové motory vytvořili. Motory jsou výkonné, úsporné a s nízkými emisemi. Byly vyvinuty na základě naší vlastní technologie ke snižování spotřeby a emisí, známé pod zkratkou BlueTEC.


Podrobnosti o technologii motorů
2,2litrový motor má dvě vyvažovací hřídele principu Lanchester, jež zajišťují hladký chod. Technologie Common Rail přináší působivé výsledky, se vstřikovacím tlakem zvýšeným až na 2050 barů, optimalizovanými spalovacími komorami a vysoce přesnými piezo vstřikovači.

 Podrobnosti o účinnosti

Všechny motory splňují emisní normu Euro 6. Nevylučují v podstatě žádné oxidy dusíku, které se z výfukových plynů téměř úplně odstraní pomocí AdBlue®. Další opatření ze sady BlueEFFICIENCY pomáhají docílit nejvyšší úrovně ekologické šetrnosti. Kromě toho funkce ECO start/stop zajišťuje úsporu paliva. A displej ECO na přístrojové desce povzbuzuje řidiče k dalším úsporám úpravou jízdních návyků.


Hodnoty v závorkách platí pro vozidla s automatickou převodovkou

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EEC v aktuálně platném znění.

[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

 

Zážohové motory - zvednou Vám tep.

Silný a výkonný.
Naší hnací silou je ochrana životního prostředí. Z toho důvodu podrobujeme naše motory přísným kontrolám. Naším cílem je dosáhnout udržitelného nárůstu účinnosti a dynamického výkonu. Vše můžete vidět a zažít v novém kupé třídy C.


4válcové zážehové motory
Výrazné prvky
Nové kupé třídy C pohání pravé sportovní srdce. Konstrukce s optimalizovanou hmotností a výfukové turbodmychadlo zajišťují sníženou spotřebu a také nízké emise – a přitom dodávají výrazně vyšší výkon a větší točivý moment.


4,0litrový motor AMG V8 s dvojitým přeplňováním
Výrazné prvky

4,0litrový motor V8 s dvojitým přeplňováním vznikl pro vysoce výkonná vozidla. Pláště válců kryté technologií NANOSLIDE a válcová hlava ze zirkonové slitiny s optimalizovaným průtokem zajišťují maximální výkon a točivý moment. To znamená, že lze dosáhnout výkonu sahajícího až na samé hranice fyzikálních možností.


Podrobnosti o účinnosti
Všechny motory splňují normu Euro 6 a díky technologiím ze sady BlueEFFICIENCY dosahují nejvyšších úrovní environmentální kompatibility. Kromě toho se zvýšila energetická účinnost přídavných systémů. Další úsporu paliva zajišťuje funkce ECO start/stop. A displej ECO v přístrojové desce povzbuzuje řidiče k dalším úsporám paliva změnou jízdního stylu.


Hodnoty v závorkách platí pro vozidla s automatickou převodovkou

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EEC v aktuálně platném znění.

[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

[3] Elektronicky regulováno

 

Design

Vzrušující a dokonalé. Bez výjimek.

Nové kupé třídy C Mercedes-Benz Vás nenechá v klidu. Jeho přítomnost ovládne silnice, je vždy středem pozornosti. Jednoznačné poselství pro individualisty, kteří chtějí vnímat dynamickou jízdu všemi smysly.


Exteriér - atletický, energický, výbušný.

Exteriér nového kupé třídy C Mercedes-Benz přináší průlomové akcenty, které zdůrazňují především jeho agilitu a expresivitu. Osvědčené prvky se propojují s novými nápady a dodávají vozu nezaměnitelný vzhled, který okamžitě zaujme.


Obdivuhodná sportovní silueta vzniká především díky nízkým oknům a zcela nové zadní části vozidla – inspirované kupé třídy S. Zanořené zadní sloupky vytvářejí mohutná ramena, zatímco vodorovná zadní světla LED podtrhují šířku vozidla.

Tato inovativní technologie osvětlení zároveň zvýrazňuje vzhled nového kupé třídy C. Čtyři vodorovné pásy LED vytvářejí pozoruhodný světelný obrys ve dne i v noci. Poutavý vzhled nově navržené zadní části je podpořen výfukovým systémem se dvěma výfuky integrovanými do zadního nárazníku.

Design přední a boční části ještě umocňuje sportovní aspekt kupé. Prodloužená boční linie vozidla a dlouhá kapota propůjčují novému kupé třídy C velkou dynamiku. Silueta kupé, prudce klesající směrem dozadu, podtrhuje společně se sníženým podvozkem sportovní zaměření vozidla. Pro skutečné kupé s progresivním vzhledem jsou typická volná vnější zpětná zrcátka, umístěná přímo na dveřích bez rámu.

Interiér - vnímejte rozdíl.

A nejde jen o interiér nového kupé třídy C, který tvoří rozdíl. I interiér v prémiové kvalitě rozbuší Vaše srdce. Sportovní vzhled se zde spojuje s vysoce příjemným pocitem z jemných materiálů. Nastupte a vychutnejte si jízdu s novým kupé třídy C.


V prudkých i táhlých zatáčkách: sedadla kupé v jednolitém vzhledu nabízejí dokonalou boční oporu a sportovní vzhled s výraznými barvami.

Ovládací i ozdobné prvky ve stříbrné chromové barvě vytváří výjimečnou sportovní atmosféru. Společně s automatickou převodovkou jsme nové modelové řady vybavili ozdobným prvkem ve středové konzole, který skutečně upoutá pozornost. Specifický charakter našich kupé podtrhují dveře a zadní boční panely s plynulým přechodem.

Je pro Vás důležitý pocit svobody a nezávislosti? Pak si vychutnejte příplatkové panoramatické posuvné střešní okno se zvětšeným otvorem, které rozšiřuje výhled a dodává interiéru vozidla skutečný pocit jízdy na vzduchu. Dalším prvkem příplatkové výbavy je působivé ambientní osvětlení pod ozdobnými prvky, které vnáší do interiéru vozidla sofistikovanou koncepci LED osvětlení exteriéru.

Navíc je rozsah individuálních přání pro vlastní úpravy interiéru nového kupé třídy C téměř neomezený. My můžeme splnit v podstatě každé přání – prostřednictvím našich příplatkových sad výbav, pomocí kterých lze mimo jiné ještě zdokonalit osvětlení nebo komfort sedadel nového kupé třídy C.

 

Systém řízení a podvozku

Odpružení jedničkou na silnici

Dokonalé přizpůsobení všem druhům vozovky a každému povrchu.
Mimořádná jízdní dynamika a komfort: odpružení nového kupé třídy C vzbuzuje nadšení. Se sníženou výškou a specifickým vyladěním je jízda v novém kupé třídy C skvělým zážitkem.

Dostupnost výbav závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informacích o výbavách pro jednotlivé modely.


Zavěšení AGILITY CONTROL se selektivním systémem tlumení a nižším podvozkem
Co by se stalo, kdyby se Váš vůz uměl automaticky přizpůsobit Vašemu jízdnímu stylu? Omezilo by se tlumení u uvolněného jízdního stylu. Kdybyste jeli rychle, tlumiče by se zpevnily a stabilizovaly by vůz. Vozidlo je nižší o 15 milimetrů, což zlepšuje ovladatelnost především v zatáčkách a dává vozidlu sportovnější vzhled.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S nebo ve spojení s designovou linií a výbavou AMG Line Exterior.


Sada jízdní dynamiky AIRMATIC (za příplatek)
Nadvláda vzduchu – sada jízdní dynamiky AIRMATIC se vzduchovým odpružením AIRMATIC s průběžným řízením tlumení poskytuje přesně takový zážitek z jízdy, jaký právě potřebujete. Pomocí ovládání DYNAMIC SELECT můžete volit z pěti různých jízdních programů:


Kombinace vzduchového odpružení AIRMATIC se spínačem DYNAMIC SELECT umožňuje stanovit jízdní podmínky, které vyhoví Vašim potřebám či preferencím. Ovladač DYNAMIC SELECT umožňuje vyvolat až pět různých jízdních programů – mimořádně pohodlný, sportovní, velmi sportovní a efektivní, a je také možné nastavit parametry zcela individuálně.

V kombinaci s variabilním řízením tlumení zajišťuje systém vzduchového odpružení jízdní pohodlí i dynamické ovládání na velmi vysoké úrovni. Systém tlumení se přizpůsobuje aktuálnímu stylu jízdy i jízdním podmínkám u každého kola. Vše probíhá rychle a přesně pomocí dvou samostatných válců, pro vysouvání a zasouvání tlumičů.

Cestující si užijí základní zavěšení, které je jemné, a když se rychlost zvýší, mají bezpečný pocit díky vysoké úrovni stability řízení. Systém AIRMATIC lze pomocí režimů "Comfort" a "Sport" nastavit na pohodlnější nebo sportovnější tlumení. Komplexní pneumatický samovyvažovací systém udržuje vozidlo ve stále stejné rovině, bez ohledu na náklad.

Podvozek lze zvednout až o 25 milimetrů a dát vozidlu vyšší světlou výšku. Při vysokých rychlostech se vozidlo samo sníží až o 15 milimetrů, což snižuje odpor vzduchu a ještě více zvyšuje stabilitu.

Nedostupné pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S.


Zadní diferenciál AMG s omezeným prokluzem, elektronický
Elektronicky řízený zadní diferenciál AMG s omezeným prokluzem nabízí svižnější jízdu a větší potěšení z řízení. Přináší všechny výhody mechanického diferenciálu s omezeným prokluzem, a navíc zaručuje větší stabilitu při slalomové jízdě nebo při změně jízdního pruhu za vysoké rychlosti.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63 S.

 

Zadní diferenciál AMG s omezeným prokluzem, mechanický
Mechanicky řízený zadní diferenciál AMG s omezeným prokluzem zlepšuje trakci v každé situaci, především při sportovním stylu jízdy. Tohoto cíle se dosahuje omezením prokluzu u vnitřního hnacího kola.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63.

 Špičková brzdová soustava AMG s brzdovými kotouči 360 x 36 mm (vpředu) a 360 x 26 mm (vzadu), brzdové třmeny lakované v šedé barvě

Špičková brzdová soustava AMG přináší skvělé hodnoty zpomalení a přesné brzdění díky plně vnitřně větraným a perforovaným brzdovým kotoučům.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63.

 

Špičková kompozitní brzdová soustava AMG s brzdovými kotouči 360 x 36 mm vpředu a 360 x 26 mm vzadu, brzdové třmeny lakované v červené barvě
Velké brzdové kotouče, větrané a perforované vpředu i vzadu, přinášejí skvělé hodnoty zpomalení. Kompozitní technologie zlepšuje vlastnosti brzd při opakovaném brzdění i za extrémních podmínek a omezuje neodpruženou hmotu kol.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63 S.

 

Špičková keramická kompozit. brzdová soustava AMG s kompozit. brzdovými kotouči 402 x 39 mm vpředu a integrálními kotouči 360 x 32 mm vzadu (příplatková výbava)
Nejkratší brzdná dráha, přesný bod přítlaku a velká odolnost proti únavě brzd za nejextrémnějších provozních podmínek – špičková keramická kompozitní brzdová soustava AMG přináší výkon brzd na sportovní úrovni a zároveň váží o 30 procent méně než standardní brzdové kotouče. Speciálně lakované brzdové třmeny nesou nápis "AMG Carbon Ceramic".

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63 S.

 

3stupňové sportovní zavěšení AMG RIDE CONTROL s adaptivním tlumením
Díky adaptivnímu, nastavitelnému elektronickému systému tlumení nabízí zavěšení tři nastavení pomocí stisknutí jediného tlačítka. Řidič může volit mezi režimy "Comfort", "Sport" a "Sport+" a tak upravit charakter tlumení podle jízdní situace – pro pohodlnou jízdu nebo sportovní jízdní styl s rychlou odezvou.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S.

 

Sportovní posilovač řízení AMG citlivý na rychlost
S lineárním převodem řízení 14,1 : 1 podporuje sportovní řízení AMG citlivé na rychlost sportovní styl jízdy. Úprava charakteristické křivky řízení poskytuje příjemný, sportovní či vysoce sportovní pocit z jízdy, podle nastavení tlumení.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S.

 

Systém Direct-Steer s posilovačem citlivým na rychlost a variabilním převodem řízení (příplatková výbava)
Systém přímého řízení Direct-Steer zvyšuje pohodlí při řízení pomocí posilovače citlivého na rychlost s variabilním poměrem řízení v závislosti na úhlu natočení volantu. Například na spletitých cestách to vede ke svižnější odezvě vozidla a lepší podélné stabilitě.

Nedostupné pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S.


Sportovní zavěšení se systémem Sports Direct-Steer (příplatková výbava)
Sportovnější varianta odpružení AGILITY CONTROL umožňuje tužší nastavení pružin a tlumení, a tedy dynamičtější jízdní styl. Selektivní pasivní systém tlumení napomáhá vysokému jízdnímu komfortu.

Nedostupné pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S

 

Komfort

Komfort interiéru - vzbuzuje touhu

Třída s vlastní dynamikou.
Nastupte si a vydejte se na cestu. Interiér nového kupé třídy C je rájem pro kreativní individualisty. Díky spoustě možností si můžete vytvořit prostor, který dokonale vyhovuje Vašim představám.

Dostupnost výbav závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informacích o výbavách pro jednotlivé modely.


Sada AIR BALANCE (příplatková výbava)
Individuální atmosféra díky sadě AIR-BALANCE: dodá Vašemu vozidlu osobní kouzlo přizpůsobením atmosféry interiéru Vaší náladě. Sami si určíte intenzitu.


Pomocí sady AIR BALANCE lze interiér vozidla provonět podle individuálního vkusu. Je možné vybírat ze čtyř vysoce kvalitních vůní podle osobních preferencí a nálady.

Zásobník v odkládací přihrádce obsahuje malou lahvičku. Jsou dostupné vůně NIGHTLIFE MOOD, DOWNTOWN MOOD, SPORTS MOOD a FREESIDE MOOD. Nebo můžete naplnit dodatečnou nádobku (v dodávce) svým vlastním parfémem.

Intenzita vůně se sama reguluje. Při použití této funkce se atmosféra v interiéru nezmění trvale, protože molekuly vůně se neusazují na povrchu textilií vozidla ani na oblečení cestujících. Vůně je jemná, rozprašuje se decentně a rychle opět opadá.

Kvalitu vzduchu lze nadále zvýšit prostřednictvím ionizace a optimalizovaným filtrováním vnitřního a vnějšího vzduchu.


Sada Chrom Interiér (příplatková výbava)
Ve spojení se základní výbavou se přitažlivost interiéru kupé třídy C díky vybraným designovým prvkům v barvě stříbrná chrom ještě zvýší. Působivé elementy přístrojové desky ve tvaru tubusů a chromované výdechy vzduchu vnášejí vzrušující rysy, které se jinak nalézají pouze v sadě výbavy AMG Line.

Nedostupné pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S.

 

Podavače předních bezpečnostních pásů, automatické, s ovládacím tlačítkem na středové konzole (příplatková výbava)
Podavače bezpečnostních pásů usnadňují řidiči a spolujezdci zapínání pásů. Po nástupu do vozidla se bezpečnostní pás automaticky posune do pohodlnější polohy. Podavače bezpečnostních pásů lze rovněž spustit stisknutím tlačítka na středové konzole.

 

Sada osvětlení interiéru (příplatková výbava)

Automatická dvouzónová klimatizace THERMATIC
Od této chvíle bude ve Vašem vozidle optimální klima i vzduch, jenž v podstatě neobsahuje prach ani nečistoty: osvěžující chladno v létě a příjemné teplo v zimě. Přední sedadla lze díky samostatnému ovládání nastavit podle přání jednotlivých cestujících.


Automatická dvouzónová klimatizace THERMATIC umožňuje individuální nastavení klimatizace. Teplotu lze nastavit samostatně pro obě strany. Vše zajišťuje několik snímačů, které zaznamenávají např. vnitřní a vnější teplotu, ale také dopadající sluneční paprsky.

Kromě toho zvyšuje kvalitu vzduchu v interiéru filtr jemných částic, vyrobený z aktivního uhlí. Odstraňuje ze vzduchu prach, saze a pyl a rovněž omezuje znečišťující látky a nepříjemné pachy.

Příplatková výbava pro C 180.


Panoramatické posuvné střešní okno (příplatková výbava)

Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Za chladných dní přináší vyhřívání sedadla řidiče a spolujezdce rychle příjemné teplo. Cestující si mohou sami pomocí tlačítka zvolit jednu ze tří úrovní vyhřívání.


Tři červené kontrolky v ovládacích tlačítkách indikují zvolenou úroveň. Zhruba po osmi minutách se systém automaticky přepne z úrovně 3 na úroveň 2, po zhruba deseti minutách z úrovně 2 a úroveň 1. Vytápění se z úrovně 1 automaticky vypne po asi 20 minutách, nebo když je příliš vybitý akumulátor. Ručně lze vytápění vypnout opakovaným stisknutím spínače, dokud všechny kontrolky nezhasnou.


Sada komfortních sedadel (příplatková výbava)
Sada komfortních sedadel zvyšuje pohodlí díky rozsáhlejším možnostem úpravy sedadel. Řidič i spolujezdec tak mají vyšší pohodlí, především na delších cestách.


Mnoho mechanických i elektrických možností nastavení, společně s elektropneumatickou bederní opěrkou s možností nastavení ve čtyřech směrech Vám umožňují individuálně a ergonomicky nastavit polohu sedadla. Lze například pohodlně upravit výšku sedadla spolujezdce a náklon sedadla u obou předních sedadel.

 

Multimediální systémy - záruka výjimečnosti

Dokonalé připojení k síti. S velkou citlivostí.
Aktuální informace, rozsáhlá komunikace a špičková zábava. Multimediální systémy nového kupé třídy C splní každé Vaše přání. Příplatkový systém COMAND Online nabízí navigaci v reálném čase, přístup k internetu a prvotřídní hudební přednes. Remote Online (příplatková výbava) Vám umožní zůstat v kontaktu s vozidlem prostřednictvím chytrého telefonu.

Dostupnost výbav závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informacích o výbavách pro jednotlivé modely.


Audio 20 USB
Tento multimediální systém kombinuje zábavu s informacemi a komunikací: Audio 20 USB s rádiem a dvojitým tunerem rovněž umožňuje připojit mobilní zařízení pomocí technologie Bluetooth®.


Přehled klíčových prvků a funkcí:

 • Přenos telefonního seznamu z mobilního telefonu do centrální jednotky
 • Rozhraní Bluetooth® s možností připojení sady handsfree a přenosu zvuku při přehrávání hudebních souborů
 • Cover Art: zobrazení přebalu alba v nabídce pro audio
 • Barevný 17,8cm multimediální displej s vysokým rozlišením 800 x 480 pixelů
 • Integrovaný mediální port pro zařízení iPod® nebo iPhone®
 • Multimediální systém s rádiem a dvojitým tunerem
 • Rychlé vyhledávání podle klíčových slov (hudba, navigace a internet)
 • Dva vstupy USB ve středové konzole


Audio 20 CD (příplatková výbava)
Multimediální systém Audio 20 CD kombinuje zábavu s informacemi a komunikací: Audio 20 CD s možností připojení k internetu, navigací, rádiem, dvojitým přijímačem a CD přehrávačem rovněž umožňuje připojit mobilní zařízení pomocí technologie Bluetooth®. Má displej TFT s vysokým rozlišením.


Jestliže vozidlo stojí, můžete využívat internet, a během jízdy využijete aplikace Mercedes-Benz "Mercedes-Benz Radio" a "Service Mercedes-Benz".

Rozhraní Bluetooth® obsahuje funkci pro připojení sady handsfree a audiostreamingu pro přehrávání hudebních souborů. Rovněž umožňuje přenášet kontakty z mobilního telefonu do hlavní jednotky.

CD přehrávač umí rovněž přehrávat soubory MP3, WMA, WAV a AAC. Funkce Cover Art zobrazuje přebaly alb v nabídce audio.

Další funkce ve zkratce:

 • Integrovaný port Media Interface pro iPod® nebo iPhone®
 • Připojení k internetu s rychlým vyhledáváním podle klíčových slov (hudba, navigace a internet)
 • Příprava pro instalaci navigace a navigace s SD kartou
 • Slot na paměťovou SD kartu ve středové konzole (společně s navigací Garmin® MAP PILOT nebo přípravou pro navigaci Garmin® MAP PILOT)
 • Dva vstupy USB ve středové konzole
 • Právo vytvářet dodatky k integrovaným aplikacím Mercedes-Benz vyhrazeno.
 •  


Surround soundsystém Burmester® (příplatková výbava)
Mění veškerou hudbu v zážitek – berlínská společnost se zaměřuje na výjimečnou kvalitu zvuku. Užijte si jedinečné parametry tohoto systému ve svém vozidle.


13 vysoce výkonných reproduktorů a elektronické i akustické prvky precizně sladěné s interiérem přinášejí prvotřídní zvuk Burmester®. Funkce prostorového zvuku a zvuková optimalizace vytvářejí ještě intenzivnější zážitek z poslechu na předních i zadních sedadlech.

9kanálový zesilovač DSP dokonale distribuuje 590 W výkonu do celé soustavy reproduktorů. Funkce prostorového zvuku generuje virtuální prostorový zvuk z monofonních či stereofonních zdrojů zvuku. Zvuk lze rovněž nastavit pro přední i zadní sedadla.

Díky vysoce pokročilé technologii Vehicle Noise Compensation (VNC) je zaručen stabilní zvukový přednes, jenž garantuje optimální poslech – ať už jedete po dálnici nebo ve městě.

 

COMAND Online (příplatková výbava)
Řídicí centrum, které splní i nejnáročnější požadavky. Nic nezmeškáte, neboť systém Vám poskytne vše, co na cestách budete potřebovat – pro relaxaci, informace i komunikaci.


Navigace, telefon, audio, video, internet – se systémem COMAND Online má řidič tyto i mnoho dalších funkcí na očích a pod kontrolou. Informace se zobrazují na displeji 21,3 cm s vysokým rozlišením. Ovládání pomocí touchpadu je jednoduché a intuitivní.

Rychlá navigace s pevným diskem a realistickou topografickou mapou (včetně tříleté bezplatné aktualizace mapových podkladů) Vás bez stresů dovede až do cíle. Ve spojení s vhodným mobilním telefonem je možné procházet internet, když vozidlo stojí, a za jízdy využívat aplikace Mercedes-Benz jako vyhledávání zvláštních cílů (POI), počasí nebo příjem internetového rádia.

Služba "živých dopravních informací" umožňuje příjem nejnovějších, přesných dopravních informací pro optimalizovanou, dynamickou navigaci a lepší odhad času příjezdu do cíle. Přenos dat probíhá prostřednictvím komunikačního modulu pomocí rychlého připojení k internetu.

DVD přehrávač, rádio a porty pro připojení externích zařízení poskytují zábavu na míru.

Nejvýznamnější komponenty a funkce ve zkratce:

 • Přenos kontaktů z mobilního telefonu do hlavní jednotky.
 • Rozhraní Bluetooth® s funkcí handsfree, možnost psaní a čtení zpráv SMS a e-mailů a audiostreamingu pro přehrávání hudby
 • Cover Art: zobrazení přebalu alba v nabídce audio
 • DVD přehrávač a rádio
 • Barevný 21,3cm mediální displej s vysokým rozlišením
 • Integrovaný port Media Interface pro iPod® či iPhone®
 • Hlasové ovládání LINGUATRONIC pro audio, telefon, navigační systémy, vyhledávání hudby a ovládání aplikací Mercedes-Benz
 • Funkce WiFi hotspotu pro připojení např. notebooku či tabletu
 • Dva vstupy USB a slot na SD kartu ve středové konzole


Digitální rádio (DAB) pro vysílání DAB, DMB a DAB+ (příplatková výbava)
Anténa pro příjem DAB ukrytá v zadním okně a digitální tuner umějí přijímat pozemní vysílání digitálního rádia. Digitální vysílání DAB nabízí skvělou kvalitu příjmu a cenné dodatečné informace, například o dopravě nebo dané rozhlasové stanici.


Jelikož pokrytí digitálním signálem není doposud úplné, digitální rádio DAB se automaticky přepne z digitálního příjmu a analogový a zpět podle síly signálu. Mezi digitálním a analogovým režimem je rovněž možné přepínat ručně.

 

Měnič DVD na 6 disků (příplatková výbava)
Měnič disků DVD je integrovaný ve středové konzole a má nosič na šest disků CD/DVD. Obsluha je snadná a intuitivní prostřednictvím systému COMAND Online.


Garmin® MAP PILOT (příplatková výbava)
Uživatelsky přívětivá navigace, přesné mapové podklady a skvělé pokyny pro cestu – systém Garmin® MAP PILOT přenáší všechny výhody navigačního systému Garmin® do systému Audio 20 CD s (příplatkovým) touchpadem. Aktivuje se jednoduchým způsobem, vložením SD karty s navigačním programem a mapovými daty.


Komfortní telefonování (příplatková výbava)
Potřebujete-li během cestování hodně telefonovat, rychle tuto funkci oceníte. Nyní má Váš telefon nejen bezpečné, nenápadné místo, ale také prvotřídní připojení.


Univerzální rozhraní v loketní opěrce umožňuje pohodlně připojit mobilní telefon k reproduktorům ve vozidle. Stačí vložit mobilní telefon do vyhovujícího držáku (příslušenství).

Mobilní telefon se pohodlně obsluhuje pomocí ovladače ve středové konzole, multifunkčního volantu nebo hlasového systému LINGUATRONIC. Je možné psát i zasílat textové zprávy. Rovněž si můžete nechat přečíst přijaté zprávy nahlas.

Anténa vozidla zaručuje optimální příjem i vysílání. Kromě toho lze dobíjet baterii.

 

5 reproduktorů se systémem Frontbass
Zvukový systém s celkem pěti reproduktory a technologií Frontbass přináší čistý a vyvážený zvuk. Subwoofery jsou integrované do vozidla a využívají objem podélných prvků jako rezonanční komoru pro prvotřídní reprodukci hlubokých tónů.


Live Traffic Information (příplatková výbava)
Tato služba umožňuje příjem nejnovějších, přesných dopravních informací pro optimalizovanou, dynamickou navigaci a lepší odhad času příjezdu do cíle.

Přenos dat probíhá prostřednictvím komunikačního modulu přes rychlé připojení k internetu. Služba je zdarma na tři roky a poté ji lze rozšířit prostřednictvím obchodu s příslušenstvím (MB App Shop).


Sada Media Interface (příplatková výbava)
Univerzální rozhraní ve středové konzole umožňuje snadno připojit přehrávač jako iPod® nebo iPhone®. Audio obsah tak lze pohodlně ovládat a prvotřídním způsobem reprodukovat pomocí zábavních a informačních systémů vozidla.


Remote Online (příplatková výbava)
Geofencing, sledování polohy vozidla, vzdálené zamykání/odemykání dveří, vzdálený dotaz na stav vozidla a vzdálené programování nezávislého topení: to je jen výběr vzdálených služeb Remote Online, které lze v současné době samostatně rezervovat u společnosti Daimler AG na základě této technické přípravy.


Uvedené služby, jež tvoří jen část široké škály služeb v nabídce Mercedes connect me, výrazně zvyšují bezpečnost i pohodlí a pomáhají šetřit čas. Lze je používat, jakmile zákazník odsouhlasí obchodní podmínky pro jejich používání a svou registraci na zákaznickém portálu společnosti Mercedes, "Mercedes me".

Zákaznický portál rovněž tvoří ústřední bod pro správu a konfiguraci služeb Remote Online a služeb sledování vozidla. Služby můžete kdykoli vyvolat, dokonce i na cestách, pomocí chytrého telefonu či tabletu, na adrese www.connect.mercedes.me.

Integrovaný komunikační modul je technicky nezbytný pro používání vzdálených a služeb sledování vozidla, stejně jako ostatních služeb z nabídky Mercedes connect me.

 

Touchpad (příplatková výbava)
Funkce COMAND Online a Audio 20 CD lze ovládat intuitivně prostřednictvím inovativního touchpadu, gesty prováděnými jedním nebo více prsty. Tato dodatečná možnost ovládání (kromě systémů COMAND a LINGUATRONIC) je součástí loketní opěrky v centrální řídicí jednotce.

Standardní výbava ve spojení s COMAND Online.

 

Televizní tuner pro příjem digitálního vysílání (příplatková výbava)
Sledování televize s obrazem ve skvělé kvalitě a s velkým výběrem kanálů – televizní přijímač nabízí ve vozidle i tuto možnost. Přijímá digitální stanice ve standardu DVB-T a umožňuje přístup k dodatečným informacím, například k elektronickým televizním časopisům nebo teletextu.

 

Bezpečnost

Intelligent Drive

Na cestě k jízdě bez nehod.
To, co začalo technologií PRE-SAFE® před více než deseti lety a pokračovalo v podobě DISTRONIC PLUS, se v současnosti rozvinulo do nové dimenze jízdy: Mercedes-Benz Intelligent Drive – komplexní koncepce komfortu a bezpečnosti. Vše uvidíte a zažijete v novém kupé třídy C.

Díky připojení k síti – naši experti tomu říkají "fúze snímačů" – analyzují inteligentní asistenční systémy situaci prostřednictvím snímačů rozmístěných podél celého vozidla a lépe rozeznají potenciální nebezpečí.

Dostupnost výbav závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informacích o výbavách pro jednotlivé modely.


Jízdní asistenti a bezpečnost
Asistent udržování odstupu DISTRONIC PLUS (příplatková výbava)
Inovativní asistenční systém automaticky napomáhá řidiči udržet bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a snižuje zátěž na dlouhých cestách a v kolonách. Systém vydá vizuální varování, jestliže dojde k narušení bezpečné vzdálenosti, a zvukový signál, když hrozí srážka.


Radarový systém v případě potřeby přibrzdí vozidlo, a jakmile je to možné, opět zrychlí na požadovanou rychlost. Tak se snižuje riziko zadní srážky a zvyšuje jízdní pohodlí. DISTRONIC PLUS pracuje v rozsahu rychlostí 0 až 200 km/h a lze jej zapnout u stojícího vozidla a bez vozidla jedoucího vpředu.

S pomocí informací z radarových snímačů může řidič zavčas reagovat na vozidlo, které se zařadí dopředu, nebo na vozidla jedoucí vpředu. Automatické brzdění může dosáhnout hodnoty až 5 m/s². V situacích, které vyžadují delší dobu zpomalování, dostane řidič vizuální a zvukovou výstrahu.

 

Aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Systém umožňuje zachytit jedno z největších nebezpečí v dopravě. Jestliže dojde k detekci vozidla v mrtvém úhlu, objeví se ve zpětném zrcátku výstražný červený trojúhelník. Pokud si řidič vizuálního varování nevšimne a zapne směrová světla, systém vydá dodatečnou zvukovou výstrahu.


Asistent sledování bdělosti ATTENTION ASSIST
Především na dlouhých cestách a při jízdě v noci může tento systém zvýšit bezpečnost jízdy. Na základě chování řidiče rozpozná ATTENTION ASSIST typické příznaky únavy a nepozornosti a vydá optickou a zvukovou výstrahu před blížícím se mikrospánkem.


Systém varování před kolizí COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Při jízdě na silnice je třeba co nejvíce vnímat dění kolem vozidla. S touto technologií rozšíříme Váš akční rádius. Abyste mohli Vy nebo adaptivní brzdový systém Adaptive Brake Assist včas zasáhnout.


Systém vizuálně varuje řidiče, jestliže je vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu příliš malá. Pokud hrozí nebezpečí kolize, systém vydá zvukovou výstrahu; poté může podpořit brzdění, a pokud řidič nereaguje, může systém nezávisle snížit rychlost vozidla.

Aby podobná asistence byla možná, zkombinovali jsme varování při malé vzdálenosti získané z radarového systému, podporu brzdění pomocí adaptivního brzdového systému Adaptive Brake Assist a nezávislé částečné brzdění. Jestliže vzdálenost od vozidla vpředu poklesne při rychlosti od 30 do 250 km/h na několik sekund pod předem nastavenou hodnotu, rozsvítí se v přístrojové desce varovná kontrolka. Pokud vzdálenost i nadále prudce klesá, rozezní se přerušovaný výstražný tón.

Nebezpečí srážky s pohybujícím se objektem lze detekovat v rychlostním intervalu 7 až 250 km/h – a u stojící překážky v intervalu od 7 do cca 70 km/h. Jestliže řidič zareaguje prudkým brzděním, může mu pomoci systém Adaptive Brake Assist. Je-li potřeba, zvýší systém brzdný tlak a pomáhá zabránit srážce tam, kde je to možné.

Pokud řidič nereaguje, systém zahájí nezávislé částečné brzdění. Výrazně se tak sníží rychlost vozidla a řidič dostane další haptické varování. Při relativně nízkých rychlostech stačí tento zásah k zabránění nárazu zezadu.


Elektronický stabilizační systém ESP® s asistentem stabilizace při poryvech bočního větru Crosswind Assist
Tento systém přináší stejnou měrou bezpečnost i potěšení z jízdy. Pomocí tlačítka ESP® může řidič volit ze tří různých jízdních strategií: "ESP® ON" pro vyšší úroveň bezpečnosti, "ESP® SPORT HANDLING MODE" pro sportovnější jízdní styl a "ESP® OFF" pro jízdu na uzavřených závodních okruzích.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S.

 

Preventivní systém na ochranu cestujících PRE-SAFE® (příplatková výbava)
Systém umí předem identifikovat kritické jízdní situace a zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících v případě hrozící srážky. Patří mezi ně například reverzibilní předepnutí bezpečnostních pásů nebo automatické uzavření všech otevřených oken.


Systém PRE-SAFE® systematicky využívá snímače existujících systémů jako ESP® či BAS. Jejich snímače mohou detekovat typické kritické jízdní situace a předat systému PRE-SAFE® příslušné informace, a tak doplnit standardní bezpečnostní systémy.

Mezi příklady patří zabezpečení řidiče a spolujezdce v jejich sedadlech pomocí elektrických předepínačů bezpečnostních pásů, které předcházejí nežádoucím pohybům těla; nebo téměř úplné uzavření bočních oken a zatažení střešního okna, což chrání cestující před proniknutím cizích předmětů do vozidla.

Po zabránění nehodě a návratu vozidla do rovnoměrného, kontrolovaného stavu, se vratná ochranná opatření zruší. Bezpečnostní pásy se uvolní a ostatní systémy s upravenými parametry se mohou vrátit do běžného provozního stavu.


Parkování

Kamera 360° (příplatková výbava)
Kamera 360° poskytuje realistický panoramatický pohled pomocí čtyř propojených kamer. Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky nebo na základě povelu řidiče. Vozidlo a jeho okolí lze sledovat z ptačího pohledu na displeji systému COMAND Online a řidič vidí i překážky pod úrovní oken.


Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (příplatková výbava)
Jízda často znamená hektickou událost. Hledání místa na parkování může být stresující, především v centru města. Díky tomuto systému budete mít méně starosti a více pohodlí a bezpečnosti.


Aktivní parkovací asistent usnadňuje hledání parkovacího místa i podélné a příčné parkování a rovněž asistuje při opouštění podélného parkovacího místa. Automaticky navádí vozidlo do parkovacích míst a řidič nemusí řídit ani brzdit.

Pomocí symbolu "P" a směrové šipky na multifunkčním displeji v přístrojové desce systém indikuje, že bylo nalezeno vhodné parkovací místo. Systém automaticky hledá místo na pravé straně vozovky, se zapnutým levým směrovým světlem hledá také na levé straně.

Směrový manévr se provádí automaticky, ale řidič může kdykoli zasáhnout. Musí ovládat pouze pedál akcelerace a brzdy; auto je zaparkované nanejvýš sedmi parkovacími manévry.

Elektronický parkovací asistent PARKTRONIC sleduje při manévrování přední a zadní část vozidla a varuje řidiče, jestliže hrozí srážka.


Zpětná kamera pro couvání (příplatková výbava)
Zaměřte se na zásadní věc: co se děje před Vámi. I když byste se měli dívat dozadu. Parkování směrem vzad a manévrování je s pomocí zpětné kamery výrazně snazší a bezpečnější.


Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky a zobrazuje prostor za vozidlem (s dynamickými naváděcími křivkami) na displeji COMAND.

Tak má řidič jasný přehled nad jízdními manévry. Na displeji se zobrazují pohybující se i stojící objekty. Ve spojení s příplatkovým tažným zařízením poskytuje systém dodatečnou funkcionalitu, která zjednodušuje obsluhu/připojení přívěsu pomocí speciálních vodicích linií a zvětšeného obrazu.


Viditelnost

Systém adaptivních dálkových světel (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by docházelo k oslňování ostatních motoristů. Řidič má tak neustále k dispozici optimální dosah světel. Funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na neosvětlených silnicích.


LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
LED Intelligent Light System se přizpůsobuje světelným a jízdním podmínkám a přináší nejlepší možnou viditelnost na vedlejších silnicích i při otáčení nebo zatáčení. Kromě výrazného vzhledu zapůsobí technologie LED vyšší intenzitou světla.


Komponenty a funkce LED Intelligent Light System:

 • Funkce osvětlení zatáček
 • Aktivní adaptivní světlomety
 • Uvítací světlo
 • Zlepšená mlhová světla
 • Zadní světla se sníženým oslňováním
 • Režimy jízdy po venkovských cestách a po dálnicích

Bezpečnost - náš hlavní cíl

Komplexní koncepce bezpečnosti společnosti Mercedes-Benz je rozdělena do čtyř fází:
Žádná jiná oblast neinspiruje techniky společnosti Mercedes-Benz více než výzkum nových bezpečnostních technologií. Svého prvního milníku v oblasti bezpečnosti dosáhli již v 50. letech, když vyvinuli bezpečnostní buňku podle vynálezu Bély Barényiho. Dnes je tato buňka jedním z mnoha prvků komplexní koncepce bezpečnosti, díky které se vozidla Mercedes-Benz opět o kousek přiblížila naší vizi jízdy bez nehod.

Dostupnost výbav závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informacích o výbavách pro jednotlivé modely.

Fáze 1: bezpečná jízda
Většina nehod začíná dlouho před skutečnou kolizí: v důsledku ztráty koncentrace, špatné viditelnosti nebo různých nebezpečí, která nelze předvídat. Proto koncepce bezpečnosti Mercedes-Benz využívá řadu opatření pro podporu bezpečné jízdy v každodenním provozu a usnadnění řešení kritických situací.


Systém regulace odstupu DISTRONIC PLUS (příplatková výbava)
Inovativní asistenční systém automaticky napomáhá řidiči udržet bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a snižuje zátěž na dlouhých cestách a v kolonách. Systém vydá vizuální varování, jestliže dojde k narušení bezpečné vzdálenosti, a zvukový signál, když hrozí srážka.


Radarový systém v případě potřeby přibrzdí vozidlo, a jakmile je to možné, opět zrychlí na požadovanou rychlost. Tak se snižuje riziko zadní srážky a zvyšuje jízdní pohodlí. DISTRONIC PLUS pracuje v rozsahu rychlostí 0 až 200 km/h a lze jej zapnout u stojícího vozidla a bez vozidla jedoucího vpředu.

S pomocí informací z radarových snímačů může řidič zavčas reagovat na vozidlo, které se zařadí dopředu, nebo na vozidla jedoucí vpředu. Automatické brzdění může dosáhnout hodnoty až 5 m/s². V situacích, které vyžadují delší dobu zpomalování, dostane řidič vizuální a zvukovou výstrahu.

 

Systém adaptivních dálkových světel (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by docházelo k oslňování ostatních motoristů. Řidič má tak neustále k dispozici optimální dosah světel. Funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na neosvětlených silnicích.


Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC (příplatková výbava)
Usnadněte si parkování a mějte vše vždy pod kontrolou. Sada pro parkování zahrnuje aktivního parkovacího asistenta se systémem PARKTRONIC i 360stupňovou panoramatickou kameru pro realistický pohled na okolí vozu.


Aktivní parkovací asistent se systémem PAKRTRONIC usnadňuje hledání parkovacího místa a parkování resp. vyjíždění z podélných parkovacích míst i parkovišť. Automaticky navede vozidlo do parkovacího místa a osvobozuje řidiče od nutnosti řídit a brzdit (systém obsluhuje brzdy pouze u vozidel s automatickou převodovkou).

360stupňová panoramatická kamera Vám díky spolupráci čtyř kamer poskytne realistický pohled na celé okolí. Vozidlo a jeho okolí se může obrazit z ptačího pohledu na displeji COMAND Online či Audio 20 CD a řidič vidí i překážky pod hranicí oken.

Systém se zapne automaticky, když zařadíte zpátečku. Nebo můžete kameru aktivovat ručně.

 

Protiblokovací systém brzd (ABS)
Asistent sledování bdělosti ATTENTION ASSIST
Především na dlouhých cestách a při jízdě v noci může tento systém zvýšit bezpečnost jízdy. Na základě chování řidiče rozpozná ATTENTION ASSIST typické příznaky únavy a nepozornosti a vydá optickou a zvukovou výstrahu před blížícím se mikrospánkem.


Elektronický stabilizační systém ESP® s asistentem stabilizace při poryvech bočního větru Crosswind Assist
Při jízdě na silnice je třeba co nejvíce vnímat dění kolem vozidla. S touto technologií rozšíříme Váš akční rádius. Abyste mohli Vy nebo adaptivní brzdový systém Adaptive Brake Assist včas zasáhnout.


Systém vizuálně varuje řidiče, jestliže je vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu příliš malá. Pokud hrozí nebezpečí kolize, systém vydá zvukovou výstrahu; poté může podpořit brzdění, a pokud řidič nereaguje, může systém nezávisle snížit rychlost vozidla.

Aby podobná asistence byla možná, zkombinovali jsme varování při malé vzdálenosti získané z radarového systému, podporu brzdění pomocí adaptivního brzdového systému Adaptive Brake Assist a nezávislé částečné brzdění. Jestliže vzdálenost od vozidla vpředu poklesne při rychlosti od 30 do 250 km/h na několik sekund pod předem nastavenou hodnotu, rozsvítí se v přístrojové desce varovná kontrolka. Pokud vzdálenost i nadále prudce klesá, rozezní se přerušovaný výstražný tón.

Nebezpečí srážky s pohybujícím se objektem lze detekovat v rychlostním intervalu 7 až 250 km/h – a u stojící překážky v intervalu od 7 do cca 70 km/h. Jestliže řidič zareaguje prudkým brzděním, může mu pomoci systém Adaptive Brake Assist. Je-li potřeba, zvýší systém brzdný tlak a pomáhá zabránit srážce tam, kde je to možné.

Pokud řidič nereaguje, systém zahájí nezávislé částečné brzdění. Výrazně se tak sníží rychlost vozidla a řidič dostane další haptické varování. Při relativně nízkých rychlostech stačí tento zásah k zabránění nárazu zezadu.


Elektronický stabilizační systém ESP® s funkcí Dynamic Curve Assist
Tento systém přináší stejnou měrou bezpečnost i potěšení z jízdy. Pomocí tlačítka ESP® může řidič volit ze tří různých jízdních strategií: "ESP® ON" pro vyšší úroveň bezpečnosti, "ESP® SPORT HANDLING MODE" pro sportovnější jízdní styl a "ESP® OFF" pro jízdu na uzavřených závodních okruzích.

Dostupné pouze pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S.

ESP® Dynamic Curve Assist

LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
LED Intelligent Light System se přizpůsobuje světelným a jízdním podmínkám a přináší nejlepší možnou viditelnost na vedlejších silnicích i při otáčení nebo zatáčení. Kromě výrazného vzhledu zapůsobí technologie LED vyšší intenzitou světla.


Komponenty a funkce LED Intelligent Light System:

 • Funkce osvětlení zatáček
 • Aktivní adaptivní světlomety
 • Uvítací světlo
 • Zlepšená mlhová světla
 • Zadní světla se sníženým oslňováním
 • Režimy jízdy po venkovských cestách a po dálnicích


Zadní kamera s dynamickým zobrazením vodicích linií (příplatková výbava)
Zaměřte se na zásadní věc: co se děje před Vámi. I když byste se měli dívat dozadu. Parkování směrem vzad a manévrování je s pomocí zpětné kamery výrazně snazší a bezpečnější.


Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky a zobrazuje prostor za vozidlem (s dynamickými naváděcími křivkami) na displeji COMAND.

Tak má řidič jasný přehled nad jízdními manévry. Na displeji se zobrazují pohybující se i stojící objekty. Ve spojení s příplatkovým tažným zařízením poskytuje systém dodatečnou funkcionalitu, která zjednodušuje obsluhu/připojení přívěsu pomocí speciálních vodicích linií a zvětšeného obrazu.


Asistent hlídání mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Systém umožňuje zachytit jedno z největších nebezpečí v dopravě. Jestliže dojde k detekci vozidla v mrtvém úhlu, objeví se ve zpětném zrcátku výstražný červený trojúhelník. Pokud si řidič vizuálního varování nevšimne a zapne směrová světla, systém vydá dodatečnou zvukovou výstrahu.


Fáze 2: v kritických situacích
Značka Mercedes-Benz znamená bezpečnou jízdu. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby byla každá jízda co nejbezpečnější.


Preventivní systém na ochranu cestujících PRE-SAFE® (příplatková výbava)

Systém umí předem identifikovat kritické jízdní situace a zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících v případě hrozící srážky. Patří mezi ně například reverzibilní předepnutí bezpečnostních pásů nebo automatické uzavření všech otevřených oken.


Systém PRE-SAFE® systematicky využívá snímače existujících systémů jako ESP® či BAS. Jejich snímače mohou detekovat typické kritické jízdní situace a předat systému PRE-SAFE® příslušné informace, a tak doplnit standardní bezpečnostní systémy.

Mezi příklady patří zabezpečení řidiče a spolujezdce v jejich sedadlech pomocí elektrických předepínačů bezpečnostních pásů, které předcházejí nežádoucím pohybům těla; nebo téměř úplné uzavření bočních oken a zatažení střešního okna, což chrání cestující před proniknutím cizích předmětů do vozidla.

Po zabránění nehodě a návratu vozidla do rovnoměrného, kontrolovaného stavu, se vratná ochranná opatření zruší. Bezpečnostní pásy se uvolní a ostatní systémy s upravenými parametry se mohou vrátit do běžného provozního stavu.


Fáze 3: při nehodě
Automobily značky Mercedes-Benz mají mnoho bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Kdyby však došlo k nejhoršímu, aktivuje se velké množství bezpečnostních prvků na ochranu pasažérů. Zahrnují ochranu cestujících i ostatních účastníků silničního provozu.


Automatická deaktivace airbagu spolujezdce
Jestliže na předním sedadle nikdo nesedí nebo systém detekuje dětskou sedačku, automaticky se vypne airbag spolujezdce. Tímto způsobem jsou malé děti chráněny před poraněním, které by jim mohl způsobit plnící se airbag spolujezdce. Detekci zajišťuje tlakový snímač.


Pedály reagující na nehodu
Dojde-li k dosažení předem stanovené síly nárazu, brzdový pedál se automaticky posune dopředu a zaujme polohu brzdění. Systém zabraňuje proniknutí brzdového pedálu do prostoru pro nohy a snižuje riziko zranění.


Ochrana chodců prostřednictvím aktivní kapoty


Kolenní airbag pro řidiče
Kolenní airbag řidiče pomáhá chránit nohy při srážce a rovněž stabilizuje celé tělo. Může se tak omezit závažnost poranění při nehodě.


Boční airbagy pro řidiče a spolujezdce (kombinovaný airbag pro hrudník a pánev)
Okenní airbagy
V případě boční srážky pokryjí okenní airbagy boční okna a mohou snížit riziko nárazu hlavy do bočních stěn vozidla nebo do pronikajících objektů. Chrání řidiče, spolujezdce a cestující na vnějších zadních sedadlech.


Fáze 4: po nehodě
Za účelem omezení následných škod po nehodě a poskytnutí podpory záchranné službě se spustí několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nehody:


Nejlepší možná ochrana: automatické vypnutí motoru a přerušení přívodu paliva.
Nápadné osvětlení: automatická aktivace varovných směrových světel a nouzového osvětlení interiéru, aby se zabránilo dalším nehodám a rychleji se našlo havarované vozidlo.
Automatické větrání: dojde-li k nafouknutí airbagu, automaticky se otevřou okna.
Snadné otevření: po nehodě se automaticky odemknou dveře, aby mohli cestující nebo záchranáři snáze dveře otevřít.
Opatření, která mohou pomoci záchranným službám: integrované havarijní spoje mezi blatníkem a dveřmi mohou usnadnit otevření dveří po čelním nárazu.
Užitečné spojení: v případě nehody nebo poruchy dokáže systém nouzového volání Mercedes-Benz (v kombinaci s připojeným mobilním telefonem) automaticky kontaktovat centrálu tísňového volání.
Společnost Mercedes-Benz rovněž vydala vícejazyčnou příručku (která je po celém světě k dispozici na internetu) jako zdroj informací pro pracovníky záchranné služby.


Příručka pro záchranné služby (internetové stránky Daimler)
Jde-li o záchranu cestujících po nehodě, hraje roli každá sekunda. Proto společnost Daimler uvádí tzv. štítek pro záchranáře, což je malá, avšak účinná inovace, která dává záchranářům při nehodě okamžitý přístup k informacím ohledně bezpečnosti pro dané vozidlo. Štítky s QR kódem jsou připevněny k víčku palivové nádrže a na opačné straně k prostřednímu sloupku vozidla. Lze je bez problémů nalepit i do starších vozidel a tvoří standardní součást výbavy všech nových vozů. V naléhavé situaci mohou záchranáři naskenovat QR kód pomocí chytrého telefonu nebo tabletu a rychle a spolehlivě získat přístup k příslušné záchranářské kartě, která jim pomůže v práci [1].

 

Výbava a příslušenství

Sady výbav - splní i nejdvážnější sen

Rozmanitost, jež popouští uzdu fantazii.
Chcete své vozidlo upravit a doladit je podle svých vlastních představ? Žádný problém. S našimi sadami výbav můžete ještě více optimalizovat již tak vysokou kvalitu nového kupé třídy C Mercedes-Benz. Dodejte svému vozidlu ještě vybranější, sportovnější a poutavější vzhled.

Dostupnost výbav závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informacích o výbavách pro jednotlivé modely.


Sada úložných prostorů (příplatková výbava)
Obsah této sady tvoří mnoho užitečných pomůcek pro uspořádání obsahu, například úložný podnos a sklopný box v zavazadlovém prostoru či dvojitý držák nápojů ve středové konzole. Dodatečný držák na zavazadla v zavazadlovém prostoru, oboustranný kobereček, upínací pás v zavazadlovém prostoru a srolované reflexní bezpečnostní vesty v úložných přihrádkách předních dveří završují sadu úložných prostorů.


Sada AIR BALANCE (příplatková výbava)
Individuální atmosféra díky sadě AIR-BALANCE: dodá Vašemu vozidlu osobní kouzlo přizpůsobením atmosféry interiéru Vaší náladě. Sami si určíte intenzitu.


Pomocí sady AIR BALANCE lze interiér vozidla provonět podle individuálního vkusu. Je možné vybírat ze čtyř vysoce kvalitních vůní podle osobních preferencí a nálady.

Zásobník v odkládací přihrádce obsahuje malou lahvičku. Jsou dostupné vůně NIGHTLIFE MOOD, DOWNTOWN MOOD, SPORTS MOOD a FREESIDE MOOD. Nebo můžete naplnit dodatečnou nádobku (v dodávce) svým vlastním parfémem.

Intenzita vůně se sama reguluje. Při použití této funkce se atmosféra v interiéru nezmění trvale, protože molekuly vůně se neusazují na povrchu textilií vozidla ani na oblečení cestujících. Vůně je jemná, rozprašuje se decentně a rychle opět opadá.

Kvalitu vzduchu lze nadále zvýšit prostřednictvím ionizace a optimalizovaným filtrováním vnitřního a vnějšího vzduchu.


Sada jízdní dynamiky AIRMATIC , včetně systému AIRMATIC s plynulou regulací tlumení (příplatková výbava)
Nadvláda vzduchu – sada jízdní dynamiky AIRMATIC se vzduchovým odpružením AIRMATIC s průběžným řízením tlumení poskytuje přesně takový zážitek z jízdy, jaký právě potřebujete. Pomocí ovládání DYNAMIC SELECT můžete volit z pěti různých jízdních programů:


Kombinace vzduchového odpružení AIRMATIC se spínačem DYNAMIC SELECT umožňuje stanovit jízdní podmínky, které vyhoví Vašim potřebám či preferencím. Ovladač DYNAMIC SELECT umožňuje vyvolat až pět různých jízdních programů – mimořádně pohodlný, sportovní, velmi sportovní a efektivní, a je také možné nastavit parametry zcela individuálně.

V kombinaci s variabilním řízením tlumení zajišťuje systém vzduchového odpružení jízdní pohodlí i dynamické ovládání na velmi vysoké úrovni. Systém tlumení se přizpůsobuje aktuálnímu stylu jízdy i jízdním podmínkám u každého kola. Vše probíhá rychle a přesně pomocí dvou samostatných válců, pro vysouvání a zasouvání tlumičů.

Cestující si užijí základní zavěšení, které je jemné, a když se rychlost zvýší, mají bezpečný pocit díky vysoké úrovni stability řízení. Systém AIRMATIC lze pomocí režimů "Comfort" a "Sport" nastavit na pohodlnější nebo sportovnější tlumení. Komplexní pneumatický samovyvažovací systém udržuje vozidlo ve stále stejné rovině, bez ohledu na náklad.

Podvozek lze zvednout až o 25 milimetrů a dát vozidlu vyšší světlou výšku. Při vysokých rychlostech se vozidlo samo sníží až o 15 milimetrů, což snižuje odpor vzduchu a ještě více zvyšuje stabilitu.

Nedostupné pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S.


Sada AMG Night (příplatková výbava)
Sada AMG Night doplňuje exteriér o pozoruhodné prvky. Vysoce lesklé designové elementy zdůrazňují expresivní a sportovní charakter vozidla – od A-křídla na předním spoileru až po kryty vnějších zrcátek.


Stručný přehled součástí této sady:

 • Výfukový systém AMG Sport se dvěma černými chromovanými koncovkami výfuky
 • Kryty vnějších zrcátek ve vysoce lesklé černi
 • Křídlo ve tvaru písmene A na předním spoileru AMG, lem A-křídla v barvě černá, lesklá
 • Prostřední pruh a rámy oken v barvě černá, lesklá
 • Vložky bočních prahů AMG v barvě černá, lesklá
 • Lamela chladiče v barvě černá, lesklá
 • Determální tónovaná okna od B-sloupku
 • Zadní spoiler AMG v barvě černá, lesklá
 • Only available for the Mercedes-AMG C 63 and C 63 S.Sada ochrany proti odcizení (příplatková výbava)
Kombinace různých bezpečnostních funkcí napomáhá efektivně varovat před vloupáním do vozidla, krádeží a odtažením.


Alarm se spustí při neautorizovaném narušení nebo změně polohy vozidla. Funkce ochrany proti odtažení reaguje na změnu v poloze vozidla a lze ji deaktivovat – například při odtahu nepojízdného vozu nebo nakládání na jiné vozidlo.


Sada jízdních asistentů PLUS (příplatková výbava)
Zásadní princip našeho komplexního přístupu k bezpečnosti: usnadňujeme Vám život na dlouhých cestách i v náročných dopravních situacích. Upozorníme Vás na nebezpečí a nabízíme řadu opatření, která Vám pomohou účinnějším způsobem zvládnout potenciálně nebezpečné okamžiky.


Kombinace doplňkových bezpečnostních a asistenčních systémů snižuje stres řidiče, omezuje riziko nehod a zlepšuje ochranu pasažérů i ostatních účastníků silničního provozu.

Inovativní asistenční systém DISTRONIC PLUS se systémy Steer Assist a Stop&Go Pilot v případě potřeby brzdí a znovu zrychlí na zvolenou rychlost. Funkce Steer Assist trvale pomáhá řidiči zůstat uprostřed jízdního pruhu.

Brzdový asistent BAS PLUS s funkcí Cross-Traffic Assist trvale vyhodnocuje a registruje okolní vozidla. Jestliže hrozí nehoda a řidič začne brzdit, systém mu může pomoci dodatečným brzdným tlakem až do plného brzdění, s cílem – v ideálním případě – zabránit srážce.

Detekuje-li systém PRE-SAFE® nebezpečí srážky, varuje řidiče vizuálním i zvukovým signálem. Pokud řidič na tyto signály nereaguje, systém začne nezávisle částečně brzdit. Jestliže systém vyhodnotí situaci jako vysoce kritickou a řidič nijak nereaguje, může systém nezávisle nouzově zastavit.

Aktivní asistent jízdy v pruzích umí pomocí stereokamery detekovat překročení plné nebo přerušované čáry vymezující jízdní pruh. Dojde-li k této situaci, systém řidiče ihned varuje pulsujícími vibracemi na volantu. Pokud řidič na varování nereaguje, může aktivní asistent jízdy v pruzích pomoci vrátit vozidlo do správného pruhu selektivním přibrzděním jednotlivých kol.

Aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu umožňuje vypořádat se s jedním z největších nebezpečí na silnici – s vozidly v mrtvém úhlu. Při změně jízdního pruhu může například řidiče varovat a zabránit potenciální srážce selektivním přibrzděním jednotlivých kol.


Bezpečnostní sada pro zadní sedadla (příplatková výbava)
Bezpečnost na zadních sedadlech zvyšuje kombinace bočních airbagů a adaptivních omezovačů tahu bezpečnostních pásů na vnějších sedadlech. Omezovače tahu bezpečnostních pásů se přizpůsobí velikosti a hmotnosti cestujících a zlepšují zádržný efekt. Boční airbagy na zadních sedadlech umožňuji lepší ochranu hrudníku v případě závažné boční srážky.


Sada osvětlení interiéru (příplatková výbava)
Sada osvětlení interiéru přináší propracovanější osvětlení. Mimo jiné zahrnuje nepřímé osvětlení předního prostoru pro nohy, osvětlené prvky ve středové konzole a světla na čtení vpředu. Přihrádky na brýle ve střešním ovládacím panelu nabízejí dodatečné úložné možnosti.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG C 63 a C 63 S, spolu s řadou výbavy AMG Line.

 

Sada KEYLESS-GO (příplatková výbava)
Systém pohodlným způsobem otevírá, spouští a zamyká vozidlo – stačí jen u sebe mít elektronický klíček. Funkce HANDS-FREE ACCESS umožňuje bezkontaktní a plně automatické otevírání a zavírání dveří zavazadlového prostoru.


Sada pro parkování (příplatková výbava)
Usnadněte si parkování a mějte vše vždy pod kontrolou. Sada pro parkování zahrnuje aktivního parkovacího asistenta se systémem PARKTRONIC i 360stupňovou panoramatickou kameru pro realistický pohled na okolí vozu.


Aktivní parkovací asistent se systémem PAKRTRONIC usnadňuje hledání parkovacího místa a parkování resp. vyjíždění z podélných parkovacích míst i parkovišť. Automaticky navede vozidlo do parkovacího místa a osvobozuje řidiče od nutnosti řídit a brzdit (systém obsluhuje brzdy pouze u vozidel s automatickou převodovkou).

360stupňová panoramatická kamera Vám díky spolupráci čtyř kamer poskytne realistický pohled na celé okolí. Vozidlo a jeho okolí se může obrazit z ptačího pohledu na displeji COMAND Online či Audio 20 CD a řidič vidí i překážky pod hranicí oken.

Systém se zapne automaticky, když zařadíte zpátečku. Nebo můžete kameru aktivovat ručně.

 

Sada komfortních sedadel (příplatková výbava)
Sada komfortních sedadel zvyšuje pohodlí díky rozsáhlejším možnostem úpravy sedadel. Řidič i spolujezdec tak mají vyšší pohodlí, především na delších cestách.


Mnoho mechanických i elektrických možností nastavení, společně s elektropneumatickou bederní opěrkou s možností nastavení ve čtyřech směrech Vám umožňují individuálně a ergonomicky nastavit polohu sedadla. Lze například pohodlně upravit výšku sedadla spolujezdce a náklon sedadla u obou předních sedadel.


Sada komfortních zrcátek (příplatková výbava)
Obě vnější zpětná zrcátka se elektricky sklápějí a vyklápějí, což chrání jejich kryty před poškozením, například při parkování. Pro lepší viditelnost a výhled se vnější zrcátko na straně řidiče i vnitřní zpětné zrcátko plynule automaticky ztmavují.


Stručný přehled součástí této sady:

 • Vnitřní zpětné zrcátko a vnější zrcátko na straně řidiče se automaticky plynule ztmavují
 • Funkce automatického sklopení vnějšího zpětného zrcátka na straně spolujezdce do parkovací polohy při zařazení zpátečky
 • Elektricky sklopitelná vnější zpětná zrcátka
 • Ambientní osvětlení ve vnějších zpětných zrcátkách pro osvětlení prostoru pro nástup do vozidla


Sada asistentů jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Kombinace aktivního asistenta hlídání mrtvého úhlu a asistenta jízdy v pruzích přináší dva bezpečnostní aspekty. Systémy umějí řidiče vizuálně i zvukově varovat před vozidly v mrtvém úhlu a pulzujícími vibracemi na volantu varovat před neúmyslným vybočením z jízdního pruhu.


Nepozornost a únava mohou vést k vybočení z jízdního pruhu, aniž si toho všimnete. Systém umí rozpoznat neúmyslné vybočení z pruhu a varuje řidiče pomocí pulzujících vibrací volantu.

Asistent hlídání mrtvého úhlu vizualizuje jedno z největších nebezpečí v dopravě. Jestliže dojde k detekci vozidla v mrtvém úhlu, objeví se ve zpětném zrcátku výstražný červený trojúhelník. Pokud si řidič vizuálního varování nevšimne a zapne směrová světla, systém vydá dodatečnou zvukovou výstrahu

 

Standardní výbava - výběr

Dostupnost výbav závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti naleznete v informacích o výbavách pro jednotlivé modely.


Pohon a podvozek
Šestistupňová manuální převodovka
9G-TRONIC, včetně volicí páky DIRECT SELECT a řadicích pádel DIRECT SELECT na volantu
Odpružení AGILITY CONTROL se selektivním systémem tlumení a sníženým podvozkem
Spínač AMG DYNAMIC SELECT pro volbu jízdních režimů "Comfort", "Sport", "Sport+" a "Individual", a také "Race" pro Mercedes-AMG C 63 S
Zadní diferenciál AMG s omezeným prokluzem, elektronický
Zadní diferenciál AMG s omezeným prokluzem, mechanický
Špičková brzdová soustava AMG s brzdovými kotouči 360 x 36 mm (vpředu) a brzdovými kotouči 360 x 26 mm (vzadu), brzdové třmeny lakované v šedé barvě
Špičková kompozi. brzdová soustava AMG s kompozit. brzdovými kotouči 390 x 36 mm (vpředu) a brzdovými kotouči 360 x 26 mm (vzadu), brzdové třmeny v červené
Systém chlazení AMG s doplňkovým chladičem v podběhu
Zavěšení motoru AMG, dynamické
3stupňové sportovní odpružení AMG RIDE CONTROL s adaptivním tlumením
7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT
Sportovní výfukový systém AMG s ovládáním zvuku a dvěma chromovanými koncovkami výfuku
3stupňové sportovní řízení AMG, citlivé na rychlost
Přední náprava AMG s nezávislými otočnými čepy, ložisky kol a speciální elastokinematikou AMG
Filtr pevných částic
DYNAMIC SELECT
Funkce ECO start/stop
Tempomat s variabilním omezovačem rychlosti SPEEDTRONIC a funkcí HOLD
Bezpečnost
3stupňový elektronický stabilizační systém (ESP®)
Adaptivní brzdový systém ADAPTIVE BRAKE s asistentem pro rozjezd do svahu, funkcí přípravy brzd a sušením brzd za vlhka.
Airbagy řidiče a spolujezdce
Protiblokovací systém (ABS)
Asistent sledování bdělosti ATTENTION ASSIST
Automatická deaktivace airbagu spolujezdce
Asistent varování před kolizí COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS
Pedály reagující na nehodu
Třetí brzdové světlo s technologií LED
Elektronický stabilizační systém ESP® s asistentem stabilizace při poryvech bočního větru Crosswind Assist
Elektronický stabilizační systém ESP® s funkcí Dynamic Curve
Asistent světel
Elektronická parkovací brzda s automatickým uvolněním při rozjezdu
Ochrana chodců pomocí aktivní kapoty
Halogenové světlomety s integrovanými LED světly pro denní svícení
Zadní světla s technologií LED
Osvětlení registrační značky LED
Kolenní airbag řidiče
Sledování tlaku vzduchu v pneumatikách
Boční airbagy pro řidiče a spolujezdce (kombinovaný airbag pro hrudník/pánev)
Sada na opravu pneumatik TIREFIT s kompresorem
Lékárnička ve dveřích spolujezdce
Výstražný trojúhelník
Okenní airbagy
Multimediální systémy a navigace
Audio 20 USB
Rozhraní Bluetooth® s možností připojení sady handsfree
Komunikační modul pro služby Mercedes connect me
5 reproduktorů se systémem Frontbass
Palubní počítač s multifunkčním displejem s ukazatelem okamžité spotřeby
Exteriér
Spoiler AMG v barvě vozidla
Přední spoiler AMG se splitterem a křídlem ve tvaru A v lesklé černé, křídlo s pruhem v barvě stříbrná iridium matná a otvory sání vzduchu s černými winglety
Přední spoiler se splitterem a křídlem ve tvaru A v barvě vozu, křídlo s pruhem v barvě stříbrná iridium matná a otvory sání vzduchu s černými winglety.
Zadní spoiler AMG v barvě difuzéru se třemi lopatkami difuzéru a lemem ve vysoce lesklé černé barvě
Zadní spoiler AMG v barvě difuzéru se třemi lopatkami difuzéru a lemem v barvě stříbrná iridium
Maska chladiče AMG se dvěma lamelami v barvě stříbrná iridium s nápisem "AMG"
Maska chladiče AMG se dvěma chromovanými lamelami s nápisem AMG
Kapota AMG Power Dome s prolisy
Boční prahy AMG
Boční prahy AMG s prvky v barvě šedá titanium, matná
Vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, vlevo a vpravo, elektricky nastavitelná zevnitř, v barvě karosérie a s asféricky zakřivenými zrcadly
Elektronický klíček v chromovaném designu, hlavní klíček s emblémem AMG
Elektricky ovládaná okna s ovládáním jedním kliknutím a automatickou reverzní funkcí
Dálkové otevření dveří zavazadlového prostoru
Funkce jednoho setření u předních stěračů
Lak bez metalízy
Zelená tónovaná skla v celém autě, včetně zadního okna z jednovrstvého bezpečnostního skla
Interiér
3ramenný multifunkční sportovní volant
Prahy předních dveří AMG s bílým osvětlením LED
Přístrojová deska AMG s 13,97cm multifunkčním displejem a hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER
Přístrojová deska AMG s 13,97cm multifunkčním displejem a hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER s červenými ornamenty
3ramenný sportovní volant AMG v černé kůži nappa/mikrovlákno DINAMICA, zploštělá dolní část, bílá/šedá značka na 12. hodině a kontrastní prošívání
3ramenný sportovní volant AMG v černé kůži nappa, zploštělá dolní část, perforovaný úchyt, černá značka na 12. hodině
Speciální analogové hodiny AMG v designu IWC
Sportovní pedály AMG z kartáčované nerezové oceli s protiskluzovou úpravou
Sportovní sedadla AMG s optimalizovanou boční oporou, specifické čalounění AMG a logo "AMG" na opěradle
Sklopná loketní opěrka pro řidiče a spolujezdce, s přihrádkou
Sedadla kupé s integrovanými opěrkami hlavy a samostatnými sedadly v zadním prostoru
Dvojitý držák nápojů ve středové konzole
Prahy předních dveří s nápisem "Mercedes-Benz"
Indikátor nízké hladiny paliva, oleje, chladicí kapaliny a kapaliny v ostřikovačích
Displej zobrazující v přístrojové desce stav zadních bezpečnostních pásů
Sklopná opěradla, rozdělená v poměru 40/20/40 a s pohodlným ovládáním v zavazadlovém prostoru
Síť na zavazadla se dvěma úchyty na levé straně zavazadlového prostoru
Stopní čalounění z tkaniny v barvě šedá crystal
Automatická klimatizace THERMATIC, dvouzónová
Přístrojová deska s multifunkčním displejem
Volant s ručním nastavením výšky a vzdálenosti
3ramenný multifunkční volant v černé kůži
Čalounění z umělé kůže ARTICO/mikrovlákna DINAMICA
Čalounění z umělé kůže ARTICO/tkaniny
Ozdobné prvky v černém klavírovém laku

 

AMG

Mercedes-AMG C 63 - nenechá Vás odejít

Fascinující expresivita a výkon.
Nový Mercedes-AMG C 63 kupé Vás ohromí svými zvolenými, vysoce výkonnými komponentami. Sportovní zážitek, který Vám tento vůz přinese, pramení z jeho pohonné jednotky: 4,0litrový motor AMG V8 s dvojitým přeplňováním. Na silnici či na závodním okruhu, tento výkonný atlet ohromí všude, kde se objeví.Exteriér – energičnost prostřednictvím designu.
Nové kupé Mercedes-AMG C 63 přináší výjimečný výkon. Expresivní design exteriéru představuje konkrétní ztělesnění této filozofie a zprostředkovává špičkové technologické vymoženosti našim smyslům. Záruka ještě působivějšího sportovního vzhledu!


Expresivní vzhled nového kupé Mercedes-AMG C 63 rozvíjí svou vizuální stránku skrze svěží designérský přístup s jasnými konturami a tvary. Specifické lemy blatníků AMG a širší pneumatiky podtrhují sportovní ráz vozidla. Vizuální dynamika přechází do předního spoileru AMG s nápisem "AMG" na masce chladiče a působivého vzhledu bočních částí s koly AMG z lehké slitiny.

Letmý pohled na exteriér:

 • Spoiler AMG na dveřích zavazadlového prostoru v barvě karosérie snižuje vztlak na zadní nápravě
 • Přední spoiler AMG s předním splitterem a křídlem ve tvaru A v lesklé černé barvě, křídlo s pruhem v barvě stříbrná iridium matná a velkými otvory sání vzduchu s černými winglety.
 • Zadní spoiler AMG ve vzhledu trojitého difuzéru a lemem v lesklé černé barvě
 • Lemy blatníků AMG, přední blatníky o 32 mm širší na každé straně a zadní o 33 mm širší na každé straně než u sériově vyráběných vozidel
 • Maska chladiče AMG se dvěma lamelami v matně stříbrné barvě a s nápisem "AMG"
 • Vícepaprsková kola AMG z lehké slitiny ve vysoce lesklé barvě šedá titanium, s pneumatikami 255/40 R 18 na ráfcích 9.0 J x 18 (vpředu) a pneumatikami 285/35 R 18 na ráfcích 10.5 J x 18 (vzadu)
 • Kapota AMG Power Dome s prolisy
 • Boční prahy AMG

Sportovní výfukový systém AMG se dvěma chromovanými koncovkami výfuku
Charakteristické rozšířené blatníky s nápisy "V8 BITURBO" vpředu


Interiér – svůdnost v každém detailu.
Výbava a funkce interiéru podtrhují nezaměnitelný charakter našeho špičkového atleta. Užijte si autentický pocit motoristického sportu, podpořený zvolenou výbavou interiéru vozidla v prémiové kvalitě, se sportovním vzhledem a atmosférou.


Speciální jízdní programy AMG, volant AMG Performance a kvalitní sportovní sedadla – jen pár součástí sofistikované koncepce interiéru, která Vás přenese do světa motoristického sportu. Ponořte se do působivé atmosféry, jež ztělesňuje dynamiku a výkon.

Interiér ve zkratce:

 • Spínač AMG DYNAMIC SELECT pro volbu konkrétního jízdního režimu AMG – "Comfort", "Sport", "Sport+" a "Individual"
 • Prahy předních dveří AMG s bílým osvětlením LED
 • Přístrojová deska AMG s 13,97cm multifunkčním displejem a hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER
 • 3ramenný volant AMG Performance v černé kůži nappa se zploštělou horní a dolní částí
 • Specifické zobrazení AMG v přístrojové desce, na barevném displeji hlavní jednotky a na příplatkovém head-up displeji
 • Sportovní pedály AMG z kartáčované nerezové oceli s protiskluzovou úpravou
 • Koberečky AMG s nápisem "AMG"
 • Čalounění z umělé kůže ARTICO/mikrovlákna DINAMICA s prošitím v barvě šedá crystal
 • Sportovní sedadla s optimalizovanou boční oporou, specifické čalounění AMG a logo "AMG" na opěradle
 • Picture zoom-in

Technologie – rozpoutá nečekanou sílu.
Vysoký výkon vozu Mercedes-AMG C 63 kupé je podmanivý nejen vizuálně, ale také po technické stránce. Naši inženýři jej vybavili vysoce výkonnými komponentami, z nichž mnohé jsou identické se součástmi používanými v motoristickém sportu.


Ústředním prvkem je pohon: 4,0litrový motor AMG V8 s dvojitým přeplňováním přináší ohromující výkon 350 kW a točivý moment 650 Nm.

Technické parametry ve zkratce:

 • 4,0litrový motor AMG V8 s dvojitým přeplňováním má výkon 350 kW a točivý moment 650 Nm [1]
 • Spínač AMG DYNAMIC SELECT pro volbu specifického jízdního režimu AMG – "Individual", "Comfort", "Sport" a "Sport+"
 • Zadní náprava AMG s nezávislými ložisky kol a specifickou elastokinematikou AMG
 • Zadní diferenciál AMG s omezeným prokluzem, mechanický
 • Špičková kompozitní brzdová soustava AMG s brzdovými kotouči 360 x 36 mm vpředu a 360 x 26 mm (vzadu), s brzdovými třmeny v šedé barvě s bílým nápisem "AMG"
 • Chladicí systém AMG s doplňkovým chladičem v podbězích
 • 3stupňové sportovní zavěšení AMG RIDE CONTROL s adaptivním tlumením
 • 7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT s manuálním programem "M", funkcí Race Start a funkcí "Glide"
 • Sportovní posilovač řízení AMG citlivý na rychlost
 • Přední náprava AMG s nezávislými otočnými čepy, ložisky kol a speciální elastokinematikou AMG
 • Třístupňový elektronický stabilizační systém ESP® s nastaveními "ON", "SPORT" a "OFF2


(Mercedes-AMG C 63: spotřeba paliva: 8,9-8,6 l/100 km, kombinované emise CO2: 209-200 g/km) [2]


[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EEC v aktuálně platném znění.

[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

 

Mercedes-AMG C 63 S - vyrazí Vám dech

Mimořádný zážitek z jízdy pro automobilové nadšence.
Chcete si domluvit schůzku? Nový Mercedes-AMG C 63 kupé už na Vás čeká s mimořádnou dávkou výkonu. Pravý, špičkový sportovec, který Vás upoutá nejen díky skvělé technice, ale také svým vzhledem.


Exteriér – působivý vzhled na nejvyšší úrovni.
Mimořádný vzhled exteriéru našeho nového špičkového modelu AMG mění každé setkání s tímto vozem v nezapomenutelný zážitek. Výkon automobilu inspirovaného motoristickým sportem jde ruku v ruce s dokonalým designem. Sportovní elegance, jež upoutá všechny smysly.


Speciální, charakteristické rysy odráží mimořádnou agilitu nového vozu Mercedes-AMG C 63 S kupé a okamžitě upoutají Vaši pozornost. Přední a zadní blatník AMG, maska chladiče v barvě stříbrná chrom a kola AMG z lehké slitiny vyjadřují svým jedinečným vzhledem stylovou dokonalost a čirou radost ze života.

Exteriér ve zkratce:

 • Přední spoiler AMG s předním splitterem a křídlem ve tvaru A v lesklé černé barvě, křídlo s pruhem v barvě stříbrná iridium matná a velkými otvory sání vzduchu s černými winglety.
 • Zadní spoiler AMG v barvě difuzéru se třemi lopatkami difuzéru a lemem ve vysoce lesklé černé barvě
 • Maska chladiče AMG se dvěma lamelami v barvě stříbrná chrom a nápisem "AMG"
 • 5paprsková kola AMG z lehké slitiny ve vysoce lesklé barvě stříbrná titanium, s pneumatikami 255/35 R 19 na ráfcích 9.0 J x 19 (vpředu) a pneumatikami 285/30 R 19 na ráfcích 10.5 J x 19 (vzadu)
 • Boční prahy AMG s prvky v barvě šedá titanium, matná


Interiér – kdo by odolal?
Věříte na lásku na první pohled? Nechte se přesvědčit a odhalte mimořádný design interiéru – inspirovaný motoristickými sporty. Nový Mercedes-AMG C 63 S kupé Vás uchvátí.


Naši konstruktéři nešetřili úsilím ani náklady, aby upoutali Vaši pozornost. Když se posadíte do tohoto vozidla, čeká na Vás stylová atmosféra, jež přináší sportovní jízdní styl. Příjemné, luxusní materiály v tomto modelu Mercedes-AMG si získají Vaši pozornost.

Interiér ve zkratce:

 • Spínač AMG DYNAMIC SELECT pro volbu konkrétního jízdního režimu AMG – "Individual", "Comfort", "Sport", "Sport+" a "Race"
 • Přístrojová deska AMG s 13,97cm multifunkčním displejem TFT a hlavním menu AMG včetně funkce RACETIMER s červenými aplikacemi
 • 3ramenný volant AMG Performance v černé kůži nappa/mikrovláknu DINAMICA, zploštělá dolní část, bílá/šedá značka na 12. hodině a kontrastní prošívání
 • 3ramenný volant AMG Performance v černé kůži nappa se zploštělou horní a dolní částí
 • Čalounění z umělé kůže ARTICO/mikrovlákna DINAMICA v černé barvě s kontrastním prošíváním a lemem v barvě šedá crystal
 • Bezpečnostní pásy šedá crystal
 • Sportovní sedadla AMG s optimalizovanou boční oporou, specifickým designem čalounění AMG a logem "AMG" na opěradlech předních sedadel


Technické zpracování – solidní výkon.
Úspěšné setkání pochopitelně nemůže být kompletní bez špičkového technického vybavení. Nový vůz Mercedes-AMG C 63 S kupé neodolatelně láká ke krátké projížďce. Jedinečné sportovní rysy tohoto vozu si bezpochyby ihned zamilujete.


Mimořádný výkon pramení z nově vyvinutého 4,0litrového motoru AMG V8 s dvojitým přeplňováním. Zcela jedinečný je také točivý moment 700 Nm. Jízdní program "Race" rozšiřuje u nového vozu Mercedes-AMG C 63 S nabídku dostupných jízdních programů AMG DYNAMIC SELECT. Výjimečné parametry ovladatelnosti vozidla doplňují průlomové technologie jako dynamické uchycení motoru AMG nebo elektronicky řízený zadní diferenciál AMG s omezeným prokluzem.

Technické parametry ve zkratce:

 • 4,0litrový motor AMG V8 s dvojitým přeplňováním má výkon 375 kW a točivý moment 700 Nm [1]
 • Spínač AMG DYNAMIC SELECT s exkluzivním jízdním režimem "Race"
 • Elektronicky řízený zadní diferenciál AMG s omezeným prokluzem
 • Špičková kompozitní brzdová soustava AMG s kompozitními brzdovými kotouči 390 x 36 mm vpředu a 360 x 26 mm vzadu, s brzdovými třmeny v červené barvě s nápisem "AMG"
 • Špičková keramická kompozitní brzdová soustava AMG s kompozitními brzdovými kotouči 402 x 39 mm vpředu a 360 x 26 mm (vzadu), se speciálně lakovanými brzdovými třmeny s nápisem "AMG Carbon Ceramic" (příplatková výbava)
 • Dynamické úchyty motoru AMG

(Mercedes-AMG C 63 S: kombinovaná spotřeba: 8,9-8,6 l/100 km, emise CO2 (kombinovaný provoz): 209-200 g/km) [2]


[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EEC v aktuálně platném znění.

[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

 
 

Soubory ke stažení

Ceník C kupé

Kupé třídy C - katalog

 
 

Objednání zkušební jízdy - Mercedes-Benz C kupé  »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139