Nové kupé třídy E | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > Třída E > Kupé (2017)

 

Nové kupé třídy E

 

Zobrazeno:2593x

od 1.093.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Čisté emoce

 

Koncepce vozu

V prosinci 2016 byla odhalena podoba nového kupé třídy E, který dorazil na showroomy.

 

Video nového modelu je na https://www.youtube.com/watch?v=mnAn0N6mSlw

 

Online konfigurátor: http://www.mercedes-benz.cz/content/czechia/mpc/mpc_czechia_website/czng/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/e-class/c238/configurator/configurator_c238.html#/p3501

Stylová a sportovní

Nová třída E kupé kombinuje krásu a klasické přednosti vozu kategorie „gran turismo“ s nejmodernější technikou. Vzniklo tak kupé s výraznými proporcemi, čistým a smyslným designem a mimořádným komfortem pro čtyři osoby při cestování na dlouhé vzdálenosti. Zároveň nabízí inteligenci ostatních členů modelové řady třídy E, jež zahrnuje systém pro rozsáhlou integraci chytrého telefonu, přístrojovou desku se širokoúhlými displeji a nejnovější asistenční systémy, které na přání umožňují mimo jiné částečně automatizovanou jízdu. Výkonné motory s nízkými hodnotami emisí a komfortní podvozky se systémem selektivního tlumení zaručují zážitky ze sportovní a dynamické jízdy.

Po nejinteligentnějším manažerském sedanu na světě, kombi a verzi All-Terrain rozšiřuje nyní úspěšnou modelovou řadu třídy E karosářská varianta kupé. „Naše nová třída E kupé oslovuje svými čistými a estetickými tvary ve stejné míře rozum i srdce. Tento model snoubí ve své automobilové osobnosti moderní luxus, agilní sportovní charakter a techniku na vysoké úrovni s espritem, který nabízí potěšení z exkluzivní, kultivované jízdy,“ říká Prof. Dr. Thomas Weber, člen představenstva společnosti Daimler AG, zodpovědný za koncernový výzkum a vývoj divize Mercedes‑Benz Cars.

Exkluzivní sportovní kupé vychází po technické stránce ze sedanu a přináší další evoluční stupeň designérského stylu značky Mercedes-Benz. Nové kupé s dokonalými proporcemi se vyznačuje puristickým designem, v němž hrají hlavní roli plochy vymezené minimalistickými liniemi a obdařené smyslnými tvary. Minimalistický styl je zároveň „hot i cool“, ztělesňuje krásu i eleganci a umocňuje sportovně luxusní osobnost kupé.

Výrazná příď s nízko umístěnou sportovní maskou chladiče a centrální hvězdou, dlouhá kapota motoru s výraznými vybouleními, dozadu posunutý nízký pás bočních oken a svalnatá záď vytvářejí typické proporce kupé značky Mercedes-Benz. Dynamiku umocňují čtyři bezrámová boční okna a upuštění od střešního sloupku B. Těmito čistými tvary vyzařuje design kupé zároveň luxus i styl.

Světová premiéra: funkce přivítání zadními svítilnami

Pro kupé Mercedes jsou typické rovněž dvoudílné, velmi nízké zadní svítilny LED, v nichž slaví světovou premiéru funkce přivítání, dodávaná ve spojení se světlomety LED MULTIBEAM. Při otevření vozidla se postupně rozsvěcují diody LED koncových světel od středu vozidla k jeho okrajům. Při zamykání vozidla probíhá světelná sekvence opačným směrem. Obojí je navíc kombinováno s funkcí postupného rozsvěcování a zhasínání osvětlení interiéru. Tato inscenace koncových světel vítá uživatele vozidla a loučí se s ním podobně jako známá uvítací funkce modrými světlovody ve světlometech vpředu.

Zadní svítilny mají navíc brilantní vzhled díky inovativní krystalické optice a v rozsvíceném stavu připomínají žhnutí proudového motoru.

Sportovně luxusní interiér s rafinovaně zpracovanými detaily

Interiér nové třídy E kupé ztělesňuje syntézu sportovních emocí a luxusní inteligence.

Dva na přání dodávané 12,3“ displeje s vysokým rozlišením a brilantním zobrazením – v tomto segmentu výjimečný prvek výbavy – splývají pod společným krycím sklem v širokoúhlý panel přístrojů, který vyvolává dojem, že se vznáší volně v prostoru. Jako centrální stylistický prvek umocňuje šířku společně s ozdobným obložením, které obepíná celou přední část interiéru a zasahuje v dynamickém oblouku až do výplní dveří. Sdružené přístroje v přímém zorném poli řidiče jsou virtuální a řidič si může sám nastavit pro něj důležité informace včetně tří různých stylů jejich zobrazování: „Classic“, „Sport“ a „Progressive“.

Základní verze kombinuje dva kruhové přístroje a sdružený barevný displej o úhlopříčce 17,8 centimetru (rozlišení 1000 x 600 pixelů) s centrálním displejem o úhlopříčce 21,3 centimetru (rozlišení 960 x 540 pixelů). Kruhové přístroje, panel sdružených přístrojů a centrální displej jsou uloženy v jednom společném rámu, opatřeném lesklým klavírním lakem.

Výrazným sportovním doplňkem jsou výdechy ventilační soustavy, jejichž design je značně ovlivněn turbínovými motory. Výdechy jsou dokonale zpracovány až do nejmenších detailů a kompletně lakovány v odstínu stříbrná Shadow.

Panel sdružených přístrojů a multimediální systém lze ovládat stíracími pohyby prstem po ploše dotykových tlačítek na volantu. Řidič tak nemusí pouštět volant z rukou. Další možnosti ovládání nabízí touchpad s ovládacím prvkem na středové konzole, který rozpoznává rovněž ručně psané znaky, plus hlasové ovládání LINGUATRONIC. Kromě toho jsou k dispozici tlačítka pro přímý přístup, například pro ovládání klimatizace a komfortní vypínání, resp. zapínání některých asistenčních systémů.

Avantgardní a zároveň vrcholně luxusní sedadla sedanu posloužila svými tvary za vzor sedadlům pro kupé. Na všech čtyřech místech byl však významně vyzdvižen sportovní charakter samostatných sedadel. I zde jsou nejvyšší ambice sportovního luxusního kupé dokumentovány mnoha mimořádně kvalitními řešeními.

Velmi kvalitní materiály a moderní barevné kombinace vytvářejí atmosféru sportovního, moderního luxusu. Atraktivní výbava v odstínu modrá Yachting v kombinaci s béžovou Macchiato propůjčuje vozidlu příjemný, exkluzivní vzhled ve stylu jachty. Speciálně pro třídu E kupé budou nabízena dvě nová, inovativní ozdobná obložení ze světlého dřeva s otevřenými póry a lesklou povrchovou úpravou. Precizní prošívání umocňuje tvary sedadel příslušné výbavové linie. Důsledně přizpůsoben byl také design sedadel a nabídka barev u výbavy AMG Line. Sportovní charakter je zvýrazněn nápadnými barevnými kontrasty čalounění kůží v odstínech černá-červená Classic a černá-bílá. Pozoruhodná nabídka laků karoserie je harmonicky přizpůsobena moderním barvám v interiéru.

U vnitřního osvětlení nalézá uplatnění výhradně technika LED s dlouhou životností a nízkou spotřebou energie. To platí i pro rozšířené dekorační osvětlení s 64 barvami, které se dodává na přání.

Rozmanitost pro každý vkus

Již standardní verze AVANTGARDE má rozsáhlou výbavu. Alternativně je na výběr také varianta AMG Line, která se odlišuje od linie AVANTGARDE mimo jiné nárazníky vpředu a vzadu, bočními prahy a většími koly v designu AMG. Bodové prvky v masce chladiče v „diamantovém“ designu jsou chromované a brzdové kotouče na přední nápravě odvrtávané. Interiér zahrnuje mimo jiné sedadla s velmi kvalitním černým čalouněním ARTICO/DINAMICA s šedým kontrastním ozdobným prošíváním, komfortní paket pro sedadla a sportovní volant AMG obšitý kůží. Další možnosti pro individualizaci obou variant výbavy nabízí paket Night s mnoha leskle černými stylistickými detaily a tmavě tónovanými bočními okny.

Větší a luxusnější

Nová třída E kupé s vnější délkou 4826 mm, šířkou 1860 mm a výškou 1430 mm výrazně překonává svého předchůdce ve všech směrech. Větší hodnoty rozchodu kol vpředu 1605 mm (+ 67 mm) a vzadu 1609 mm (+68 mm) vylepšují především jízdní dynamiku.

Vnější rozměry

 

Třída E kupé

Předchůdce

Rozdíl

Vnější délka mm

4826

4703

+123

Vnější šířka mm

1860

1786

+74

Vnější výška mm

1430

1398

+32

Rozvor mm

2873

2760

+113

Rozchod kol vpředu mm

1605

1538

+67

Rozchod kol vzadu mm

1609

1541

+68

 

V porovnání s předchůdcem výrazně větší půdorys zvyšuje prostorový komfort cestujících, kteří mají k dispozici zejména větší efektivní prostor pro nohy vzadu, šířku v úrovni ramen vpředu i vzadu a výšku stropu nad sedákem vzadu. Na každém ze čtyř plnohodnotných sedadel s charakterem samostatných sedadel, který je pro toto kupé specifický, si mohou řidič i spolucestující užívat nejen skutečný komfort při cestování na dlouhé vzdálenosti, ale i další klasické přednosti vozidla kategorie „gran turismo“.

Vnitřní rozměry

 

Třída E kupé

Předchůdce

Rozdíl

Efektivní prostor pro nohy vzadu mm

912

838

+74

Maximální výška stropu nad sedákem vpředu mm

1039

1021

+18

Maximální výška stropu nad sedákem vzadu mm

925

910

+15

Šířka v úrovni ramen vpředu mm

1424

1374

+50

Šířka v úrovni ramen vzadu mm

1277

1243

+34

Šířka v úrovni loktů vpředu mm

1492

1454

+38

Šířka v úrovni loktů vzadu mm

1341

1328

+13

Sportovní výkony díky high-tech

Zárukou temperamentních jízdních výkonů a maximálního potěšení z jízdy jsou výkonné a hospodárné zážehové i vznětové motory, mezi nimiž je i nově vyvinutý vznětový čtyřválec. Všechny verze jsou vybaveny funkcí ECO Start-Stop a samozřejmě splňují požadavky emisní normy Euro 6.

V době uvedení na trh budou nejprve na výběr jeden vznětový a tři zážehové motory s rozsahem výkonu od 135 kW (184 k) do 245 kW (333 k). Další varianty motorů a verze 4MATIC budou následovat.

Nový vznětový čtyřválec

Vznětový čtyřválec z nové řady motorů Mercedes-Benz je připraven na plnění budoucích limitů podle normy RDE a zároveň zpřístupňuje nové dimenze hospodárnosti. Nový turbodiesel poskytuje ze zdvihového objemu dva litry nejvyšší výkon 143 kW/194 k a ve verzi E 220 d se v kombinovaném cyklu EU spokojí s průměrnou spotřebou 4,0 litru na 100 kilometrů. To odpovídá emisím CO2 106 gramů na kilometr. Čtyřválec s jednostupňovým přeplňováním a variabilní geometrií rozváděcích lopatek se navíc vyznačuje vysokou kultivovaností běhu. Hlava i blok válců jsou vyrobeny z hliníkové slitiny. Značkou Mercedes-Benz vyvinutá povrchová úprava pracovních ploch válců NANOSLIDE® efektivně snižuje tření mezi stěnami válců a originálními ocelovými písty.

Přehled nabízených verzí:

 

E 220 d

E 200

E 300

E 400 4MATIC

Počet/uspořádání válců

4/řadové

4/řadové

4/řadové

6/vidlicové

Zdvihový objem (cm3)

1950

1991

1991

2996

Největší výkon

(kW/k při 1/min)

143/194 při 3800

135/184 při 5500

180/245 při 5500

245/333 při 5250 – 6000

Největší točivý moment

(N.m při 1/min)

400 při

1600 – 2800

300 při

1200 – 4000

370 při
1400 – 4000

480 při
1600 – 4000

Spotřeba paliva EU

(l/100 km) kombinovaná

4,0

6,0

6,4

8,1

Emise CO2 kombinované (g/km)

106

136

147

183

Třída hospodárnosti

A+

B

B

D

Zrychlení

0-100 km/h (s)

7,4

7,8

6,4

5,3

Nejvyšší rychlost (km/h)

242

240

250*

250*

*elektronicky omezená

Všechny verze, nabízené v době uvedení na trh, jsou standardně vybaveny devítistupňovou samočinnou převodovkou 9G-TRONIC, která umožňuje rychlé řazení a provoz v nízkých otáčkách. To má pozitivní vliv především na hospodárnost a akustický komfort.

Podvozek – sportovní komfort

Podvozek nové třídy E kupé poskytuje potěšení z dynamické jízdy na silnici plné zatáček a zároveň nabízí výjimečný jízdní komfort. Kupé je standardně nabízeno s podvozkem DIRECT CONTROL. Sportovnější vzhled mu dodává v porovnání se sedanem o 15 milimetrů nižší světlá výška. Systém tlumičů s proměnlivou charakteristikou v závislosti na míře stlačení se přitom vyznačuje komfortním nastavením.

Na přání je k dispozici podvozek DYNAMIC BODY CONTROL s variabilními tlumiči, který má rovněž nižší světlou výšku. Řidič může u tohoto podvozku měnit vlastnosti tlumičů prostřednictvím ovládacího prvku standardního systému DYNAMIC SELECT na středové konzole. Široké možnosti nastavení zahrnují tři režimy „Comfort“, „Sport“ a „Sport+“.

Vícekomorové vzduchové odpružení AIR BODY CONTROL

Alternativně může být nová třída E kupé vybavena také vícekomorovým vzduchovým odpružením, včetně stabilizace pohybů karoserie při dynamických změnách na všech kolech. Tento systém využívá tři různě velké komory v pružinových vzpěrách na zadní nápravě a dvě v pružinových vzpěrách na přední nápravě, které umožňují měnit tuhost pružin ve třech stupních. Cestující si tak mohou užívat měkké základní odpružení, ale s rostoucí rychlostí jim sportovnější režim dodává bezpečný pocit vysoké úrovně jízdní stability.

Vícekomorové vzduchové odpružení je doplněno elektronicky řízenými, plynule variabilními tlumiči. Tuhost tlumení na každém jednotlivém kole je zcela automaticky přizpůsobována aktuální jízdní situaci a stavu vozovky – například při vyhýbacím manévru nebo při jízdě po silnici se špatným povrchem. Systém tak umožňuje vysokou úroveň jízdního komfortu a zároveň i jízdní dynamiky.

Prostřednictvím ovládacího prvku systému DYNAMIC SELECT může řidič navíc ve spojení se systémem AIR BODY CONTROL zvolit různé jízdní režimy: „Comfort“, „ECO“, „Sport“, „Sport +“ a „Individual“.

DYNAMIC SELECT – charakter jízdy v rukách řidiče

Systém DYNAMIC SELECT nabízí ve spojení se systémy DYNAMIC BODY CONTROL a AIR BODY CONTROL navíc nejen možnost měnit charakteristiku podvozku, ale současně umožňuje ovlivňovat také další nastavení vozidla – například charakteristiku pedálu plynu, funkce Eco Start-Stop, řazení samočinné převodovky atd. V závislosti na výbavě dává DYNAMIC SELECT na výběr jízdní režimy Comfort, ECO, Sport, Sport + a Individual. S nastavením „Individual“ si může řidič sám nakonfigurovat svůj preferovaný jízdní režim.

Kompletní integrace chytrého telefonu

Třída E kupé, vybavená informačním a zábavním systémem COMAND Online, vstupuje do nové éry síťového propojení a digitalizace. Ta je založena na dokonalé integraci chytrého telefonu do informačního a zábavního systému vozidla, včetně kapacitního připojení k anténě vozidla a bezdrátového nabíjení. To znamená, že lze kompatibilní mobilní telefony nabíjet bez kabelu a zároveň přijímat signál prostřednictvím vnější antény vozidla. Díky tomu odpadá nepříjemné hledání zásuvky a připojování kabelů. Další výhodou je možnost bezdrátové rádiové komunikace NFC (Near Field Communication), jejímž prostřednictvím se chytrý telefon promění v digitální klíček od vozidla pro zamknutí i odemknutí vozu a spuštění motoru.

Apple CarPlay® a Android Auto

Je-li vozidlo vybaveno systémem COMAND Online, lze v rámci informačního a zábavního systému využívat pro příslušné chytré telefony také funkce Apple CarPlay® a Android Auto™. Po připojení chytrého telefonu prostřednictvím USB jej může zákazník na přání přepnout na plochu Apple CarPlay® nebo Android Auto™.

Internet a rozmanité datové zdroje již od základní verze

Kromě systému COMAND Online jsou k dispozici informační a zábavní systémy Audio 20 USB/GPS. Stejně jako COMAND Online jsou vybaveny systémem handsfree Bluetooth® a navíc umožňují připojení k internetu prostřednictvím mobilního telefonu kompatibilního s Bluetooth®, s kartou SIM a datovým tarifem. COMAND Online nabízí navíc integrovanou funkci hotspotu.

Volná jízda místo dopravní zácpy: Live Traffic Information

Zatímco známá služba dopravního zpravodajství v reálném čase Live Traffic Information byla dosud vyhrazena systému COMAND Online, nabízí nová třída E kupé tuto funkci, ve spojení s asistenčním programem Mercedes me connect, také v kombinaci s informačním a zábavním systémem Audio 20 GPS s navigační funkcí GARMIN® MAP PILOT SYSTEM. Live Traffic Information umožňuje příjem aktuálních a precizních informací o dopravě v reálném čase. Novinkou je také zobrazování Free Flow – zelené linie ukazují řidiči vizuálně velmi zřetelně místa s plynulou dopravou – jakož i zobrazování a zohledňování dopravních hlášení mimo hlavní tahy.

Mercedes me connect Concierge Service: individuální péče

Dalším výjimečným příspěvkem ke komfortu je nová služba Concierge Service, která je exkluzivně nabízena ve všech verzích třídy E ve spojení s asistenčním programem Mercedes me connect. Spektrum servisních služeb zahrnuje pro zákazníky, zapojené do tohoto programu, velký počet možností individuální podpory, ať se jedná o rezervaci místa v restauraci, turistické tipy na projížděné trase, upozornění na kulturní a sportovní akce včetně rezervace vstupenek nebo zasílání navigačních cílů přímo do vozidla.

Přístup je snadný: Přihlášení uživatelé asistenčního programu Mercedes me connect mohou službu Concierge Service využívat v 19 evropských zemích buď prostřednictvím tlačítka iCall ve vozidle, nebo prostřednictvím aplikace Mercedes me App. Osobní asistent se postará o všechno ostatní.

Inovace třídy E ve výbavě

Nové kupé nabízí jako člen aktuální generace třídy E výrazně více inteligence než předchůdce. Kupé je vybaveno všemi prvky třídy E, nejinteligentnějšího manažerského sedanu současnosti. Součástí standardní výbavy je aktivní brzdový asistent, který může řidiče upozornit na hrozící kolizi, optimálně jej podpořit při nouzovém brzdění a v případě nouze také autonomně brzdit. Kromě pomaleji jedoucích, zastavujících nebo stojících vozidel dokáže rozpoznat například i přecházející chodce, kteří se nacházejí v nebezpečné blízkosti před vozidlem.

Mezi další výjimečné prvky patří například DRIVE PILOT. Mercedes-Benz činí s tímto systémem další krok na cestě k autonomní jízdě. Ve funkci adaptivního tempomatu DISTRONIC dokáže na všech druzích silnic nejen udržovat bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucích vozidel, ale poprvé je také automaticky následovat při jízdě rychlostí až 210 km/h.

Rovněž nový je systém Remote Park-Pilot, který poprvé umožňuje řídit vozidlo zvenku prostřednictvím aplikace pro chytrý telefon při zajíždění do garáže nebo na parkovací místo, resp. při vyjíždění z garáže či z parkovacího místa. Díky tomu mohou cestující komfortně nastoupit nebo vystoupit dokonce i v případě velmi těsného prostoru pro zaparkování.

Pro třídu E kupé jsou kromě toho navíc k dispozici další inteligentní technické systémy, jako například:

 • Světlomety MULTIBEAM LED s vysokým rozlišením. Každý světlomet je osazen 84 vysokovýkonnými diodami LED s individuálním ovládáním, které osvětlují vozovku automaticky, s dosud nedosažitelně přesným řízením rozložení světla a mimořádným jasem, aniž by docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.
 • MAGIC VISION CONTROL – inteligentní a velmi efektivní systém stírání a ostřikování čelního okna. Přívod čisticí kapaliny, integrovaný do stírací lišty, ji rozstřikuje vždy přímo před stírací lištu – a to v obou směrech stírání. Řidič díky tomu nezažije při ostřikování žádný příval vody, který by ho omezoval ve výhledu z vozu, a zároveň je zaručen optimální čisticí efekt. Kompletní systém MAGIC VISION CONTROL včetně stíracích lišt je za nízkých teplot vyhříván, aby se zabránilo ulpívání sněhu nebo ledu během jízdy v zimních podmínkách.

Třída E kupé s tradicí

Nejmladší člen rodiny třídy E se jako exkluzivně sportovní kupé opírá o téměř padesátiletou historii. Mercedes-Benz představil jeho prvního předchůdce v roce 1968 (tehdy to bylo ještě kupé „/8“). Další modelové řady následovaly – po nějakou dobu také pod označením CLK. Každá generace kombinovala ušlechtilý design s dynamickým sportovním charakterem a moderním luxusem na vysoké úrovni.

 

 

 

Brzy na těchto stránkách přineseme další informace.

 

Pokud si přejete být informování o novinkách, napište si o ně na:

marketing@suw.cz

 

Technické údaje

Vznětové motory – atleti s vysokou účinností.

Vyšší výkon, nižší spotřeba.
Vznětové motory nového kupé třídy E slibují nejen maximální tažnou sílu a klidný chod, ale současně i maximální účinnost: inovativní technologie Vám umožní dojet do Vašeho cíle s plným výkonem a mimořádně nízkou spotřebou paliva.

ModelUspořádání 
válců/
počet
Zdvihový objem (cm3;)Jmenovitý výkon 
(kW při ot./min)[1]
Maximální rychlost (km/h)Spotřeba paliva 
kombinovaná 
(l/100km)[2]
Emise CO2 
kombinované
(g/km)[2]
E 220 d R4 1950 143/3800 – (242) – (4.6–4.0) – (119–106)


4válcový řadový vznětový motor
Nové kupé třídy E je poháněno inteligentním motorem nové generace. 4válcový vznětový motor v modelu E 220 d s výkonem 143 kW[1] (194 k) a točivým momentem 400 Nm Vám umožní zažít účinnost zcela novým způsobem. Konzistentně lehká konstrukce navíc přináší velmi nízké hodnoty spotřeby.

 

Zážehové motory – kultivovaný výkon.

 
ModelUspořádání 
válců/
počet
Zdvihový objem (cm3;)Jmenovitý výkon 
(kW při ot./min)[1]
Maximální rychlost (km/h)Spotřeba paliva 
kombinovaná 
(l/100 km)[2]
Emise CO2 
kombinované
(g/km)[2]
E 200 R4 1991 135/5500 – (240) – (6.7–6.0) – (151–136)
E 300 R4 1991 180/5500 – (250) – (7.0–6.4) – (160–147)
E 400 4MATIC V6 2996 245/5250–6000 – (250) – (8.4–8.1) – (189–183)
 

Můžete se těšit na to nejlepší.
Díky průkopnickým optimalizacím vozidla můžete nové kupé třídy E řídit komfortně a s plnou důvěrou: zážehové motory jsou symbolem maximální radosti z jízdy, bohaté výkonové rezervy a rok od roku neustále klesající úrovně spotřeby a emisí.

4válcové zážehové motory
Motor s výkonem 135 kW (184 k) je kombinací moderních technologií, jako je přímé vstřikování a výfukové turbodmychadlo, optimalizovaného procesu spalování a vedlejších komponentů s aktivací dle potřeby. Tím se snižují hodnoty spotřeby paliva a emisí.

6válcové zážehové motory
Během konstruování motoru byly hlavním záměrem kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Navíc bylo optimalizováno tření a tím se dosáhlo nižší spotřeby paliva a emisí. Vznětový motor V6 s turbodmychadlem má úhel V 60 stupňů a zdvihový objem 3,0 litrů.

 

Design

Design – přitahuje pohledy jako magnet.

Klasické pojetí smyslné jasnosti.
Nové kupé třídy E je nádherným příkladem nové designové filozofie Mercedes-Benz. Je projevem špičkového moderního vkusu a rafinovaného sportovního charakteru. Díky svým dokonalým tvarům 

Exteriér – dokonalé tvary.
Jeho čisté, výrazné linie v kombinaci se sportovními výraznými prvky činí nové kupé třídy E stylovou ikonou. Jeho designové ztvárnění neponechává nic náhodě: jeho tvary jsou dokonalé od výrazné sportovní přídě přes puristické linie boků až po atletickou svalnatou záď.

Nové kupé třídy E ukazuje svůj vzrušující sportovní charakter z každého úhlu, z kterého se na něj podíváte. Jeho jedinečná elegantní střešní linie plynule přechází do atletické zádě. Tím vytváří moderní, dechberoucí podobu kupé.

Krásná diamantová maska chladiče, světlomety MULTIBEAM LED dostupné za příplatek a přední nárazníky sahají hluboko dolů, čímž vytvářejí výrazný přední design a podtrhují typickou podobu kupé od Mercedes-Benz. Nadčasově vyspělý exteriér také zahrnuje velká kola z lehké slitiny a designové prvky v chromu a hliníku. Sportovní vzhled umocňuje podvozek AGILITY CONTROL se sníženou světlou výškou.


Interiér – spousta prostoru pro exkluzivitu a sportovní charakter.
Interiér nového kupé třídy E je dimenzován s výjimečnou velkorysostí. Se čtyřmi plnohodnotnými sedadly je to perfektní cestovní vůz – zcela v souladu s tradicí exkluzivních vozů Gran Turismo. Sportovně elegantní design s velkým citem pro detail a pečlivé řemeslné zpracování ohromí všechny čtyři cestující ve vozidle.

Výbava interiéru se vyznačuje vysoce kvalitním provedením a takzvaný efekt wrap-around zajišťuje jedinečný pocit pohodlí a komfortu. Dalším fascinujícím výrazným prvkem je širokoúhlý kokpit sestávající ze dvou displejů s úhlopříčkou 12,3 palců a dotykového ovládání na volantu, který je Vaším vstupem do fascinujícího digitálního světa.

Interiér navíc přesvědčí přesnou mírou sportovního charakteru: designové prvky jako opticky a funkčně jedinečné výdechy vzduchu v podobě turbín a sedadla s integrovanými opěrkami hlavy propůjčují kupé vzhled stylového atleta.

 

Systém řízení a podvozku

Převodovka – tažná síla.

Myslí dopředu, řadí rychleji.
Účinnost, komfort a dynamika: v závislosti na motoru si u nového kupé třídy E můžete vybrat mezi manuální a automatickou převodovkou. Oba typy převodovky jsou zárukou nejlepšího možného přenosu výkonu a tím pomáhají snižovat spotřebu paliva.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


6stupňová manuální převodovka
Tato 6stupňová převodovka, která je perfektně synchronizovaná s každou variantou motoru, poskytuje vysokou úroveň komfortu a přesnost řazení. Rovněž podporuje komfortní, hospodárnou jízdu při nízkých otáčkách motoru.

K dispozici pouze pro E 200; má být podle plánu dostupná od 3. čtvrtletí 2017.


9stupňová automatická převodovka 9G-TRONIC
Díky devíti převodovým stupňům pro jízdu vpřed přináší tato automatická převodovka zcela novou úroveň účinnosti, komfortu a dynamiky. Ohromí velmi rychlým a plynulým řazením. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva.

Jedná se o celosvětově první 9stupňovou automatickou převodovku v segmentu prémiových vozidel, kterou lze použít u podélně uložených motorů a která je opatřena hydrodynamickým měničem točivého momentu. Tím je zaručen vynikající výkon, prvotřídní jízdní komfort a nízká hlučnost. Můžete se těšit na rychlé, plynulé změny převodového stupně, větší agilitu a spontánnost díky možnosti přeskočit jednotlivé převodové stupně.

K dispozici jako příplatková výbava pro E 200 od 3. čtvrtletí 2017.

 

DYNAMIC SELECT
V nové třídě E si můžete zvolit jízdní zážitek podle svých představ: sportovní, komfortní nebo s optimalizovanou spotřebou. Jediné stisknutí ovladače DYNAMIC SELECT Vám umožní nastavit mimořádně komfortní, sportovní, hospodárný nebo zcela individuální režim.

Dle zvoleného jízdního programu jsou upravovány charakteristiky motoru, převodovky, systému ESP® a řízení. Je možné si vybrat z pěti jízdních programů: „Comfort“, „Sport“, „Sport Plus“, „Individual“ a „Eco“, které řidič volí otáčením ovladače na středové konzole.

Zvolený program se poté zobrazí jako status ve sdruženém přístroji a krátce také ve vyskakovacím okně v headunit.

Kromě čtyř přednastavených jízdních programů si řidič může dle svých přání sestavit také individuální jízdní program „Individual“.

 

Podvozek – sportovní charakter se snoubí s komfortem.

Dynamický cestovatel.
Neochvějný klid v každé jízdní situaci: v novém kupé třídy E se svezete jako v žádném jiném vozidle. Jeho podvozek mu umožňuje automaticky se přizpůsobovat komfortnímu i sportovnímu jízdnímu stylu. Radost a zážitek z jízdy ještě více umocňují další technické přednosti.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Podvozek AGILITY CONTROL

Pro komfortní jízdu na každém povrchu. Tento podvozek se selektivním pasivním systémem tlumení zajišťuje vyvážený jízdní komfort na jakékoli vozovce. Snížení světlé výšky o 15 mm zlepšuje jízdní stabilitu zejména v zatáčkách a propůjčuje vozidlu sportovní vzhled. 


AIR BODY CONTROL (příplatková výbava)
Vzduchové odpružení AIR BODY CONTROL, jedinečné v luxusní třídě
S vícekomorovým systémem vzduchového odpružení v kombinaci s plynulou regulací tlumení zajišťuje vzduchové odpružení jízdní komfort a dynamiku na velmi vysoké úrovni. Tlumení se na každém kole okamžitě přizpůsobuje stávajícím jízdním podmínkám a lze ho podle potřeby nastavit na komfortní nebo sportovní režim.


Základní nastavení odpružení je komfortní. Výkyvy v zatáčkách nebo při brzdění efektivně omezují vyztužené pružiny.

V případě potřeby, např. na nerovných cestách, může řidič světlou výšku zvýšit manuálně. Pokud se zvýší rychlost jízdy, volba světlé výšky se automaticky vymaže a je znovu nastavena normální světlá výška.


Přímé řízení
To nejlepší z obou světů spojené do jednoho systému řízení: přímé řízení doplňuje komfort posilovače řízení závislého na rychlosti o variabilní převod řízení závislý na natočení volantu.

Na klikatých cestách to vede např. k agilnější odezvě vozidla a ke zvýšení směrové stability. Další výhodou systému je, že elektromechanický převod řízení přispívá nejen k lepší směrové stabilitě, ale díky špičkové technologii rovněž ke snížení spotřeby paliva.

DYNAMIC BODY CONTROL (příplatková výbava)
Ovladač DYNAMIC SELECT umožňuje řidiči měnit charakteristiku tlumení vozidla. Je možné volit mezi komfortními vlastnostmi tlumení a dvěma sportovními režimy s tuhým vyladěním podvozku.


DYNAMIC SELECT
V nové třídě E si můžete zvolit jízdní zážitek podle svých představ: sportovní, komfortní nebo s optimalizovanou spotřebou. Jediné stisknutí ovladače DYNAMIC SELECT Vám umožní nastavit mimořádně komfortní, sportovní, hospodárný nebo zcela individuální režim.

Dle zvoleného jízdního programu jsou upravovány charakteristiky motoru, převodovky, systému ESP® a řízení. Je možné si vybrat z pěti jízdních programů: „Comfort“, „Sport“, „Sport Plus“, „Individual“ a „Eco“, které řidič volí otáčením ovladače na středové konzole.

Zvolený program se poté zobrazí jako status ve sdruženém přístroji a krátce také ve vyskakovacím okně v headunit.

Kromě čtyř přednastavených jízdních programů si řidič může dle svých přání sestavit také individuální jízdní program „Individual“.

 

Pohon všech kol – pro mimořádnou radost z jízdy.

Rozjíždějte se beze ztrát při akceleraci.

Neocenitelně bezpečný v zimě, nesrovnatelně dynamický po celý rok: pohon všech kol 4MATIC v každé situaci oslní vyšší trakcí, větší stabilitou a navýšeným jízdním výkonem. V novém kupé třídy E ho lze kombinovat s různými motory. Zejména v kombinaci se vzduchovým odpružením AIR BODY CONTROL dostupným za příplatek a jízdními programy DYNAMIC SELECT je výsledkem jedinečně kultivovaná jízdní dynamika.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


AIR BODY CONTROL (příplatková výbava)
Vzduchové odpružení AIR BODY CONTROL, jedinečné v luxusní třídě
S vícekomorovým systémem vzduchového odpružení v kombinaci s plynulou regulací tlumení zajišťuje vzduchové odpružení jízdní komfort a dynamiku na velmi vysoké úrovni. Tlumení se na každém kole okamžitě přizpůsobuje stávajícím jízdním podmínkám a lze ho podle potřeby nastavit na komfortní nebo sportovní režim.


Základní nastavení odpružení je komfortní. Výkyvy v zatáčkách nebo při brzdění efektivně omezují vyztužené pružiny.

V případě potřeby, např. na nerovných cestách, může řidič světlou výšku zvýšit manuálně. Pokud se zvýší rychlost jízdy, volba světlé výšky se automaticky vymaže a je znovu nastavena normální světlá výška.


Pohon všech kol 4MATIC
Bližší kontakt mezi motorem a hnacím ústrojím je sotva možný. Jelikož jsou všechna kola poháněna přímo, dosahuje vozidlo výjimečné dynamiky. Pro lepší tah a zrychlení zejména na nekvalitních površích vozovky.

Stálý pohon všech kol 4MATIC umožňuje lepší ovládání a trakci na mokrém, zasněženém nebo zledovatělém povrchu. Systém je neustále aktivní, k reakci nevyžaduje žádný čas a zasahuje okamžitě.

DYNAMIC SELECT
V nové třídě E si můžete zvolit jízdní zážitek podle svých představ: sportovní, komfortní nebo s optimalizovanou spotřebou. Jediné stisknutí ovladače DYNAMIC SELECT Vám umožní nastavit mimořádně komfortní, sportovní, hospodárný nebo zcela individuální režim.

Dle zvoleného jízdního programu jsou upravovány charakteristiky motoru, převodovky, systému ESP® a řízení. Je možné si vybrat z pěti jízdních programů: „Comfort“, „Sport“, „Sport Plus“, „Individual“ a „Eco“, které řidič volí otáčením ovladače na středové konzole.

Zvolený program se poté zobrazí jako status ve sdruženém přístroji a krátce také ve vyskakovacím okně v headunit.

Kromě čtyř přednastavených jízdních programů si řidič může dle svých přání sestavit také individuální jízdní program „Individual“.

 

Komfort

Mercedes me connect. Vítejte ve svém světě.

Silnice není vždy tím nejlepším spojením.
Naše mobilita prošla velkou změnou: nyní žijeme digitálně a jsme neustále na příjmu. Tyto možnosti můžete nyní využívat i ve vozidle. Mercedes me connect spojuje řidiče s jeho vozidlem – a vozidlo s celým světem. Komplexní nabídka služeb, které Vás na cestách podporují, zajišťují vyšší bezpečnost, lepší konektivitu a v neposlední řadě také větší radost z jízdy.

Car-to-X communication

Vozidla vybavená tímto softwarem komunikují prostřednictvím serveru a mohou například varovat řidiče před nepojízdným vozidlem nebo náledím, čímž mu umožní včasnou a adekvátní reakci.

Služby concierge
Hledáte restauraci v okolí nebo restauraci zcela podle svého gusta? Je tu někdo, kdo se perfektně všude vyzná: nové služby concierge, exkluzivní asistenční a informační služba od Mercedes-Benz. Naši zaměstnanci Vám rádi odpoví na Vaše otázky a mohou za Vás dokonce rezervovat hotel.

Tuto službu můžete využívat ve vozidle prostřednictvím systému COMAND Online nebo smartphonu s aplikací – a během prvního roku po aktivaci je navíc zdarma.

Live Traffic Information
Informace o dopravní situaci Live Traffic Information Vás dostanou do cíle rychleji! Tato služba online Vám umožňuje přijímat aktuální a vysoce přesné dopravní informace – pro optimalizované dynamické navádění a přesnější výpočet času příjezdu. Přenos dat zajišťuje komunikační modul přes rychlé mobilní internetové připojení. Služba Live Traffic Information je součástí multimediálního systému COMAND Online od první registrace vozidla. Služba je aktivována na tři roky a poté ji lze za poplatek prodloužit.


Systém tísňového volání Mercedes-Benz
Pokud dojde k nejhoršímu, lze spustit nouzové volání buď automaticky, nebo ručně pomocí tlačítka SOS ve vozidle. Centrála nouzových volání poté okamžitě ověří, zda je nutný zásah na místě, a pokud ano, jaký druh pomoci je potřebný. V nouzovém případě jsou například aktuální údaje o poloze GPS odeslány do veřejné evropské centrály nouzových volání, která zahájí všechny další potřebné kroky.

- Uvědomte si prosím, že systém nouzového volání Mercedes-Benz je permanentní, plně automatická výbava zajišťující Vaši bezpečnost.


Základní služby Mercedes me connect
Vzdálená diagnostika vozidla
Tato služba umožňuje servisu Mercedes-Benz kontrolovat stav vozidla (pomocí krátkého testu). Krátký test obsahuje přehled o stavu vozidla a případných chybách pro lepší plánování servisních prací a termínu návštěvy v servisu.


Řešení poruch
I když se poruchy vyskytují zřídka – Mercedes-Benz poskytne i v takových případech bez problému rychlou pomoc. Zvolením záznamu MB Contact v telefonním seznamu můžete okamžitě kontaktovat službu Mercedes-Benz Service24h, která se postará o vše ostatní. Pomoc k Vám bude vyslána optimálně připravená – v kteroukoli denní a noční dobu.


Vzdálená diagnostika
Diagnostický software může zjistit, že je třeba vyměnit důležité bezpečnostní součástky. Tato data jsou předána Vašemu servisnímu partnerovi Mercedes-Benz, který Vás pak může kontaktovat.


Řešení nehod
Na základě Vašeho požadavku bude Váš hovor po nouzovém volání Mercedes-Benz přesměrován do zákaznického centra Mercedes-Benz, které co možná nejrychleji zajistí potřebná záchranná opatření a opravu vozidla.


Řešení údržby
Integrované řešení údržby Vám pomáhá zachovat u Vašeho vozidla Mercedes optimální intervaly údržby. Všechna důležitá data je možné odesílat Vašemu autorizovanému servisnímu partnerovi Mercedes-Benz – jako podklad pro konkrétní, individuální servisní nabídku.


Aktualizace softwaru
Cílem tohoto nového komunikačního kanálu je spojení se zákazníkem přímo ve vozidle. Řidiči se zobrazí potřebné servisní/údržbové práce, které lze provést v čase, který mu bude vyhovovat. Řidič si může stáhnout aktualizace softwaru pro prohlížeč a komunikační modul sám, čímž ušetří čas strávený návštěvou servisu. Tuto službu nelze deaktivovat, ale lze vypnout jednotlivé aktualizace.


Služby Remote Online (příplatková výbava)
Digitální klíček od vozidla pro smartphony a bezdrátové nabíjení pro mobilní koncová zařízení
Tato výbava perfektně integruje mobilní telefon do vozidla: nabíjí mobilní telefon bez jakéhokoli kabelu či držáku. Prostřednictvím NFC (Near Field Communication) je možné použít smartphone pro odemknutí, zamknutí a nastartování vozidla.


Stačí telefon položit a spustit nabíjení. Díky bezdrátovému nabíjení nejsou potřebné žádné kabely. Mobilní zařízení podporující standard Qi lze nabíjet v nabíjecí přihrádce.

Digitální klíček od vozidla v kombinaci s bezdrátovým nabíjením pro mobilní zařízení je již dostupný na mnoha trzích nabízejících služby Mercedes me connect.

Sledování polohy vozidla
Pokud jste vozidlo někomu půjčili, můžete aktuální polohu jedoucího vozidla sledovat pomocí GPS. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.


Vyhledání polohy vozidla
Cizí město, spletité uličky – žádné obavy, vzdálená služba online zobrazí polohu Vašeho zaparkovaného vozidla v okruhu 1,5 km. Na Vašem smartphonu.


Vzdálený dotaz na stav vozidla
Relevantní informace o vozidle, například údaje o aktuálním počtu ujetých kilometrů, výšce hladiny kapaliny do ostřikovačů čelního okna nebo výšce hladiny paliva v nádrži, lze kdykoli snadno vyvolat přes zákaznický portál.


Sledování geografické polohy vozidla
V běžné praxi se v současné době využívá v logistice a nyní je rovněž zaváděna do segmentu osobních vozidel Mercedes-Benz. Funkce sledování geografické polohy vozidla Vám umožňuje stanovit virtuální hranice. Pokud vozidlo vjede do této ohraničené oblasti nebo ji opustí, může Vám být na Vaše přání zaslána zpráva. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.


Konfigurace aplikací Mercedes-Benz
Pomocí internetové aplikace Mercedes connect me můžete pohodlně z domova nebo za jízdy přednastavit aplikace Mercedes-Benz ve vozidle: například můžete měnit jejich pořadí nebo nastavit kategorie aplikace pro zprávy.

Právo na změnu integrovaných aplikací Mercedes-Benz je vyhrazeno.


Programování nezávislého topení
Pomocí Vašeho smartphonu můžete předprogramovat, zapnout a vypnout nezávislé topení – příjemné teplo pouhým stisknutím tlačítka.


Dálkový parkovací asistent
Stačí vystoupit z vozidla a navádět ho na úzké parkovací místo prostřednictvím smartphonu. To je možné s dálkovým parkovacím asistentem, který se ovládá pomocí aplikace. Stejně pohodlně může vozidlo z úzkého parkovacího místa nebo garáže zase vyjet.

Vychutnejte si maximální svobodu pohybu. Díky dálkovému parkovacímu asistentu můžete vystoupit z vozidla dříve, než ho zaparkujete. Úzká parkovací místa nebudou pro Vás a Váš nový sedan třídy E žádný problém. Pro nakládku a vykládku máte tolik prostoru, kolik potřebujete, aniž byste přišli do kontaktu s ostatními vozidly.

Pomocí příplatkové funkce dálkového parkovacího asistenta je parkování jednoduché a ve Vašich rukách. Příslušnou aplikaci (pro iOS) si můžete stáhnout zdarma v App Store.

Vezměte prosím na vědomí, že dálkový parkovací asistent je nutné aktivovat na portálu Mercedes me.

Dálkové zamknutí/odemknutí dveří
Pomocí internetové aplikace Mercedes me lze jednoduše odemykat a zamykat vozidlo pohybem prstu. Například pokud jste zapomněli vůz zamknout, můžete tak snadno učinit později.

 

Komfort interiéru – stylově sportovní.

Ponořte se do moderního luxusu Mercedes-Benz.
Pocit mimořádného prostoru, zejména v zadní části vozidla, je zřejmě největší předností nového kupé třídy E zřejmě v oblasti komfortu. Zejména v kombinaci s panoramatickým posuvným střešním oknem dostupným za příplatek. Pro vysoce individuální ztvárnění prostoru lze kombinovat řadu exkluzivních materiálů a barev. Skvělý pocit pohodlí rovněž vytváří elegantní koncepce osvětlení.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Ambientní osvětlení (příplatková výbava)
Nastoupit a cítit se jako doma – díky příjemnému tlumenému světlu vytváří ambientní osvětlení v celém vnitřním prostoru vozidla neopakovatelný pocit pohody. Pro nastavení zcela individuálního osvětlení je k dispozici 64 různých barevných odstínů. Jas lze nastavit v pěti úrovních.

Ambientní osvětlení plně využívá technologii LED. Nastavení, plynulé tlumení nebo vypnutí se provádí jednoduše přes multimediální systém. Aktivace a deaktivace probíhá současně s vnějším osvětlením. Ambientní osvětlení se zapne automaticky při otevření dveří.


Automatická klimatizace THERMOTRONIC (příplatková výbava)
Automatická klimatizace se třemi zónami a třemi režimy zaručuje individuálně nastavitelné, příjemné klima. Řidič a spolujezdec mohou pro své sedadlo nastavit preferovanou teplotu a distribuci vzduchu. Teplotu lze nastavit pro zadní část samostatně.


Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Za chladných dnů poskytuje vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce rychle příjemné teplo. Lze volit ze tří úrovní vyhřívání, které se aktivují stisknutím tlačítka.

Ventilace sedadel řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Díky aktivní ventilaci sedadel se jejich povrch v horkých dnech rychle ochladí na příjemnou teplotu. Za chladného počasí můžete sedadlo vyhřát na příjemnou teplotu.

Vzduch proudí skrz celé sedadlo. Je rovnoměrně distribuován napříč povrchovou vrstvou a poté proudí ven perforovaným koženým čalouněním. Během proudění se vzduch zvlhčí a rychle vytvoří vyvážené klima sedadla – i ve vozidle silně vyhřátém slunečními paprsky.

Vyhřívání a ventilaci sedadla lze nastavit nezávisle na sobě ve střech stupních stisknutím tlačítka. Pomocí funkce „letní otevření“ lze automaticky aktivovat ventilovaná sedadla.

Sluneční clona, vytahovací (příplatková výbava)
Sluneční clony otočné do stran a výsuvné pro řidiče a spolujezdce chrání proti nepříjemnému světlu přicházejícímu zpředu nebo ze stran. Kosmetické zrcátko s osvětlením LED je integrováno do vnitřní části obou clon. 

Touchpad s ovladačem (příplatková výbava)
Touchpad umožňuje intuitivní ovládání funkcí multimediálního systému pohyby jednoho nebo dvou prstů. Doplňuje funkci ovládání hlasem a ovladač a je integrován do ovladače v loketní opěrce.

 

Výbava a příslušenství

Sady výbav – plní Vaše sny.

Kombinací k dokonalosti.
Hledáte svoji vysněnou výbavu a příslušenství? Exkluzivní sady výbav nového kupé třídy E nenechají žádné přání nesplněno. Zvyšte hodnotu svého kupé – od inteligentních řešení úložných prostor až po praktické inovativní sady si můžete vybrat ty, které perfektně splní Vaše požadavky.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

 • Sada úložných prostor (příplatková výbava)
 • Sada AIR-BALANCE (příplatková výbava)
 • Sada ochrany proti krádeži (příplatková výbava)
 • Sada jízdních asistentů (příplatková výbava)
 • Sada KEYLESS-GO (příplatková výbava)
 • Paměťová sada (příplatková výbava)
 • Sada Night (příplatková výbava)
 • Sada pro parkování (příplatková výbava)
 • Sada komfortních sedadel
 • Sada zrcátek (příplatková výbava)
 • Sada asistentů jízdy v pruzích (příplatková výbava)
 • Sada komfortního vyhřívání, vpředu (příplatková výbava)
 • Sada komfortního vyhřívání, vpředu a vzadu (příplatková výbava)


Standardní výbava (výběr)

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Interiér

 • Schránka na brýle na straně řidiče
 • Podavače bezpečnostních pásů
 • Přihrádka před spolujezdcem
 • Čalounění stropu tkaninou
 • Manuálně nastavitelný sloupek řízení
 • Multifunkční volant čalouněný kůží
 • Sklopné loketní opěrky v zadní části vozidla
 • Hliníkové ozdobné prvky
 • Bezpečnostní a asistenční systémy
 • Airbagy pro řidiče a spolujezdce
 • Aktivní brzdový asistent
 • Asistent sledování bdělosti
 • Automatické vypnutí airbagu spolujezdce
 • Stavové zobrazení ve sdruženém přístroji v případě nezapnutých bezpečnostních pásů zadních sedadel
 • Ochrana chodců
 • Kolenní airbag
 • Systém PRE-SAFE®
 • Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách
 • Bezpečnostní pásy sedadel s pyrotechnickým napnutím pásu a omezovačem napínací síly
 • Boční airbagy pro řidiče a spolujezdce
 • Tempomat
 • Okenní airbagy
 • Osvětlení
 • Zadní světla s technologií LED a optickým efektem krystalů
 • Světlomety LED High Performance

Multimédia

 • Audio 20 USB
 • Komunikační modul UMTS
 • Systém tísňového volání Mercedes-Benz

Klimatizace

 • Automatická klimatizace THERMATIC

Barevné odstíny a čalounění
Nemetalický barevný odstín
Hnací systém a podvozek

 • 6stupňová manuální převodovka
 • 9stupňová automatická převodovka 9G-TRONIC
 • Podvozek AGILITY CONTROL
 • Přímé řízení
 • DYNAMIC SELECT

Technická výbava
Nádržka AdBlue®
Filtr pevných částic

 

Aktivní řízení

Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Na cestě k jízdě bez nehod.
Co začalo systémem PRE-SAFE® před více než deseti lety a pokračovalo asistentem udržování odstupu DISTRONIC, jsme dnes posunuli k novému rozměru jízdy: Mercedes-Benz Intelligent Drive – pohodlí a bezpečnost se nyní spojily. Můžete to vidět a pocítit sami v novém kupé třídy E.

Díky síťovému propojení – naši bezpečnostní experti tomu říkají „fúze senzorů“ – analyzují asistenční systémy komplexní situace a pomocí vylepšených snímačů okolí umějí ještě lépe rozeznat nebezpečné dopravní situace.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Asistenční systémy a bezpečnost
Aktivní brzdový asistent
Tento systém pomáhá předcházet kolizím s vozidly jedoucími vpředu či přecházejícími chodci nebo zmírnit následky nehody. Zahrnuje výstrahu odstupu vozidel, varování před nárazem, podporu brzdění závislou na situací a nezávislou brzdnou funkci.

Jízdní asistenční systém na bázi radaru může v závislosti na situaci vydat optickou výstrahu odstupu a v případě potřeby další akustické varování před hrozící kolizí. Pokud řidič brzdí, aktivní brzdový asistent navýší v případě potřeby brzdný účinek. Nezávislé brzdění může být aktivováno v případě, že řidič nereaguje na varování systému před hrozícím zadním nárazem.

Funkce nouzového brzdění může pomoci zabránit kolizím s chodci nebo alespoň zmírňuje následky nehody. Pokud radarové snímače identifikují nebezpečnou situaci, je téměř ve stejnou dobu jako optické a akustické varování aktivováno nouzové brzdění.

Asistent sledování bdělosti
Osvěžující spánek je pro práci efektivní, avšak mikrospánek za volantem může mít fatální následky a je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Proto je nové kupé třídy E vybaveno asistentem sledování bdělosti, který může výše uvedenému zabránit.

Tento systém může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Asistent sledování bdělosti sleduje chování řidiče, aby rozpoznal typické známky únavy a nepozornosti, a varuje ho vizuálně a akusticky před hrozícím mikrospánkem.

Systém je aktivní v rychlostním rozsahu 60 až 200 km/h. Jeho snímače neustále monitorují Váš styl jízdy a na jeho základě vytvářejí individuální jízdní profil. Pokud dojde k odchylkám od tohoto jízdního profilu, bude Vám doporučena přestávka.

PRE-SAFE® PLUS (příplatková výbava)
Pokud hrozí náraz zezadu, může tento systém u stojícího vozidla zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření patří varování vozidel jedoucích za Vámi blikajícími výstražnými světly vyšší frekvencí, zablokování brzd vozidla a reverzibilní předepnutí bezpečnostního pásu.

K dispozici pouze v kombinaci se sadou jízdních asistentů.

Tempomat
Dlouhá jízda nemusí být vyčerpávající. Inteligentní technologie v novém kupé třídy E Vám poskytnou podporu. Požadovanou rychlost jízdy za Vás bude udržovat tempomat.

Tempomat s variabilním omezovačem rychlosti umožňuje pohodlnou a hospodárnou jízdu zejména na dlouhých cestách. Kromě požadované rychlosti jízdy umožňuje systém také nastavení individuální maximální rychlosti, např. pro bezpečné dodržování rychlostních omezení.

Asistent hlídání mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Systém umožňuje detekovat jedno z největších nebezpečí silničního provozu: vozidla ve Vašem mrtvém úhlu. Asistent sledování mrtvého úhlu může varovat před nebezpečím boční kolize při jízdě po dálnici i ve městě.

Asistent hlídání mrtvého úhlu může podpořit řidiče při přejíždění víceproudých komunikací ve městech, na hlavních silnicích i na rychlostních komunikacích. Ve městě rovněž detekuje cyklisty. Systém usnadňuje práci řidiči, protože ho upozorňuje na vozidla rozpoznaná v mrtvém úhlu.

Pokud systém ve snímané oblasti detekuje vozidlo, rozsvítí v první etapě varování červený výstražný trojúhelník v příslušném vnějším zpětném zrcátku. Pokud bylo v nebezpečné oblasti detekováno vozidlo a řidič aktivuje směrové světlo, začne ve druhé etapě varování červený trojúhelník blikat a zazní dvojitý výstražný signál.

Asistent hlídání mrtvého úhlu lze aktivovat pomocí multimediálního systému. Kromě červených varovných trojúhelníků ve vnějších zpětných zrcátkách se varování systému zobrazují také na multifunkčním displeji.

Asistent dopravního značení (příplatková výbava)
Systém je schopný identifikovat rychlostní omezení, zákaz vjezdu a zákaz předjíždění a konce těchto omezení a zobrazuje je ve sdruženém přístroji. Pokud existuje příslušné dopravní značení, vydá systém při vjezdu do jednosměrné ulice v opačném směru jízdy optické a akustické varování.

Řidič je efektivně podporován při dodržování pravidel silničního provozu, čímž se zvyšuje bezpečnost. To pomáhá zejména na dlouhých, monotónních úsecích s častými změnami značek, v místech, kde probíhají práce na silnici, a na neznámých cestách. Asistent dopravního značení zobrazuje všechny detekované dopravní značky v reálném čase.

Obrazy zaznamenané kamerou umístěnou za čelním oknem jsou během zlomku sekundy porovnány se značkami uloženými v systému a také s údaji v navigaci.

K dispozici pouze jako součást multimediálního systému COMAND Online.

Podvozek
Podvozek AGILITY CONTROL
Pro komfortní jízdu na každém povrchu. Tento podvozek se selektivním pasivním systémem tlumení zajišťuje vyvážený jízdní komfort na jakékoli vozovce. Snížení světlé výšky o 15 mm zlepšuje jízdní stabilitu zejména v zatáčkách a propůjčuje vozidlu sportovní vzhled.

AIR BODY CONTROL (příplatková výbava)
Vzduchové odpružení AIR BODY CONTROL, jedinečné v luxusní třídě
S vícekomorovým systémem vzduchového odpružení v kombinaci s plynulou regulací tlumení zajišťuje vzduchové odpružení jízdní komfort a dynamiku na velmi vysoké úrovni. Tlumení se na každém kole okamžitě přizpůsobuje stávajícím jízdním podmínkám a lze ho podle potřeby nastavit na komfortní nebo sportovní režim.


Základní nastavení odpružení je komfortní. Výkyvy v zatáčkách nebo při brzdění efektivně omezují vyztužené pružiny.

V případě potřeby, např. na nerovných cestách, může řidič světlou výšku zvýšit manuálně. Pokud se zvýší rychlost jízdy, volba světlé výšky se automaticky vymaže a je znovu nastavena normální světlá výška.


DYNAMIC BODY CONTROL (příplatková výbava)
Ovladač DYNAMIC SELECT umožňuje řidiči měnit charakteristiku tlumení vozidla. Je možné volit mezi komfortními vlastnostmi tlumení a dvěma sportovními režimy s tuhým vyladěním podvozku.


Parkování
Parkovací asistent (příplatková výbava)
Zpětná kamera (příplatková výbava)
Parkování a manévrování při couvání je značně jednodušší a bezpečnější díky zpětné kameře. Aktivuje se automaticky po zařazení zpátečky a na displeji zobrazuje oblast za vozidlem (s dynamickými naváděcími křivkami).

Velikost prostoru za vozidlem jste dříve pouze odhadovali. Nové kupé třídy E Vám ho ukáže pomocí zpětné kamery integrované do madla víka zavazadlového prostoru.

Dynamické naváděcí křivky Vám ukazují, pod jakým úhlem máte jet, šířku Vašeho vozidla a vzdálenost od překážek. Manévrování je tak jednodušší. Systém navíc nabízí speciální zobrazení, která pomáhají při připojování přívěsu.

Výhled
Asistent adaptivních dálkových světel PLUS (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světly, aniž byste oslňovali ostatní účastníky silničního provozu. Řidič tak má za všech okolností k dispozici optimální sklon světlometů. Funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na silnicích bez osvětlení.

Asistent adaptivních dálkových světel Plus rozpozná pomocí stereo kamery umístěné za čelním oknem jiné osvětlené účastníky silničního provozu jako vozidla v protisměru a vozidla vpředu a automaticky seřídí světlomety v souladu s novou dopravní situací.

Mechanismus ve světlometu ztlumí příslušnou část světelného kuželu světlometů LED, aby nedošlo k oslnění jiných řidičů. Řidič může nechat dálková světla stále zapnutá a plně využívat jejich dosahu, aniž by se obával, že oslní nebo ohrozí ostatní účastníky silničního provozu.

K dispozici pouze jako součást MULTIBEAM LED.

Světlomety LED High Performance
Kromě svého výrazného vzhledu navyšují světlomety LED High Performance bezpečnost při jízdě v noci díky širokému rozptylu světla, barvě blížící se dennímu světlu a nízké spotřebě energie.

Výrazné linie, dvojité pochodně a velmi dobře zpracovaný design světel propůjčují vozidlu nezaměnitelný vzhled také ve dne. Díky nové technologii projekce LED u potkávacích světel, čočkám se špičkovým designem a technologii odrazek LED u dálkových světel je povrch vozovky osvětlován lépe než u konvenčních halogenových světlometů.


Světlomety MULTIBEAM LED (příplatková výbava)
Světlomety MULTIBEAM LED umožňují mít stále rozsvícená dálková světla, aniž by byli oslňováni ostatní účastníci silničního provozu. Sestava 84 samostatně ovládaných LED diod v každém světlometu směřuje světlo přesně tak, aby byla vynechána ostatní vozidla a osvětleno okolí jasem blížícím se téměř dennímu světlu. Další výrazný designový prvek: modré světelné akcenty ve světlometech.

V režimu dálkových světel umožňuje asistent adaptivních dálkových světel Plus trvalé osvětlení velké části vozovky před Vámi bez oslnění ostatních účastníků provozu. V případě protijedoucích vozidel nebo vozidel jedoucích vpředu se částečně vypnou LED diody v modulech dálkových světel a vytvoří se světelné schéma ve tvaru písmene U. Ostatní oblasti vozovky zůstávají i nadále osvětleny dálkovými světly (částečná dálková světla). Pokud systém detekuje dálnici, je zvolen příslušný rozptyl dálkových světel. Nastavení dálkových světel pro jízdu po dálnici snižuje riziko osvětlení protijedoucích nákladních vozidel.

Při odemykání vozidla přivítá řidiče výjimečná světelná inscenace. Světlomety nejdříve blikají žlutě, poté se aktivuje modrá LED, která zvýrazní nápis „Mercedes-Benz“, a nakonec se aktivuje bílé poziční osvětlení.

Také typická pro kupé Mercedes: dvoudílná zadní světla LED, která poprvé ve světové premiéře obsahují funkci Coming Home. Po otevření dveří se zadní světla LED rozsvěcují v sekvenci od středu vozidla směrem k jeho bokům. Při zavírání vozidla se světla rozsvěcují v opačném směru. Světelná inscenace v podání zadních světel vítá uživatele vozidla nebo se s ním loučí podobným způsobem jako dobře známá funkce Coming Home s modrým optickým vláknem ve světlometech.

Mezi další režimy světlometů MULTIBEAM LED – částečná dálková světla – patří osvětlení běžné silnice, světla pro jízdu po dálnici, zadní světla LED, aktivní adaptivní světlomety a rozšířená mlhová světla. Vítejte v novém kupé třídy E.

 
 

Soubory ke stažení

Katalog nové kupé třídy E (v angličtině)

Katalog E kupé 2017 (CZ)

Ceník E kupé

 
 

Objednání zkušební jízdy - Nové kupé třídy E »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139