Mercedes-Benz třídy V - Marco Polo & Marco Polo Activity | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > Marco Polo a Marco Polo Activity > Marco Polo a Marco Polo Activity

 

Mercedes-Benz třídy V - Marco Polo & Marco Polo Activity

 

Zobrazeno:10905x

od 856.500 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Obytné vozy a automobily na cestování

 

Koncepce vozu

Pro ty, kteří chtějí cestovat a být nezávislí.

Interaktivní online ceník s katalogem pro rok 2017 naleznete >>>ZDE

Mercedes-Benz Marco Polo a Marco Polo Activity.

Jedná se o nové modely navazující na tradiční úpravu Marco Polo na Viano a vycházející z nového modelu V u nového Marco Polo a nového Vito pro Marco Polo Activity.

 

Pokud máte dotazy ohledně těchto vozů, prosím kontaktujte:

pana Milana Fencla z jenišovské pobočky - milan.fencl@suw.cz, tel. 737 216 511,

případně pana Pavla Hájka z ústecké pobočky, pavel.hajek@suw.cz, tel. 737 216 562

 

Marco Polo Activity

Nové vozy Mercedes-Benz Marco Polo Activity lze objednávat od výrobního měsíce 11/2014. Vyráběny jsou ve výrobním závodu Vitoria.

V této informaci najdete krome základních informací k vozidlum i prehled sériové a príplatkové výbavy vozidel Marco Polo ACTIVITY.

Exteriér a interiér

Exteriér nového Marco Polo ACTIVITY odpovídá desainem rodině vozidel Vito rozšiřuje nabídku o rekreační vozidlo. Z vnějšího pohledu lze rozpoznat Marco Polo ACTIVITY podle standardní zvedací střechy.


Palubní deska Marca Pola ACTIVITY je známa také z rodiny vozidel Vito a vyznačuje se jednoduchým a funkčním designem. Dostatečný úložný prostor a dva integrované držáky nápojů usnadňují umístění věcí každodenní potřeby.


Marco Polo ACTIVITY nabízí otočné komfortní sedadla řidiče a spolujezdce i třímístnou lavici komfortní s lůžkovou úpravou v druhé řadě.
Standardně je Marco Polo ACTIVITY vybaveno ruční zvedací střechou s integrovaným střešním lůžkem.

Bezpečnostní a asistenční systémy

Bezpečnostní

Bezpečnostní a asistenční systémy byly převzaty z Vita. Takže Marco Polo ACTIVITY již v sérii nabízí následující vybavení airbagy a asistenčními systémy:

  • airbag pro řidiče a spolujezdce
  • airbag řidiče a spolujezdce hrudní a boční airbag
  • okenní airbagy řidiče a spolujezdce
  • asistent sledování pozornosti
  • asistent pro potlačení vlivu bočního větru

Stavební rada a provedení vestavby
Marco Polo ACTIVITY je postaveno na středním délkovém provedení. Šírka a délka vozidla Marco Polo ACTIVITY je shodná s rozměry Vita. Jen výška vozidla se zvyšuje v důsledku mechanické zvedací střechy o 10 cm:
Délka vozidla: 5140 mm
Šírka vozidla: 1928 mm, bez zpětných zrcátek
Výška vozidla: 1980 mm, střecha v dolní pozici
2839 mm, s otevřenou střechou
Vnitřní výška: 2350 mm, s otevřenou střechou (maximální světlá výška)


Motorizace / Emisní provedení / Registrace
Marco Polo ACTIVITY je nabízen se třemi typy pohonu. Přední pohon je k dispozici s novým čtyřválcem CDI s výkonovými variantami 65kW,  a 84kW.

Pro zadní pohon je k dispozici vznětový čtyřválec, v známých výkonových variantách 100kW, 120kW a 140kW. O připravovaném pohonu všech kol pro Marco Polo ACTIVITY vás budeme informovat později.


Podvozek / Hmotnostní varianty
Standardní komfortní podvozek, poskytuje pohodlnou jízdu, při zachování dobré jízdní dynamiky a vysokém akustickém komfortu. Marco Polo ACTIVITY se bude dodávat s hmotnostní variantou 2,800 kg. Pokud je požadováno vetší užitečné zatížení je volitelné.


Okna / přístup do zavazadlového prostoru
Marco Polo ACTIVITY je standardně kompletně prosklené a muže být vybaveno tónovanými skly - černé sklo.

Dodávány jsou také záclonky, které jistí interiér před zvědavými pohledy a přehříváním interiéru sluncem.
Pro optimální větrání interiéru jsou pro ACTIVITY k dispozici pro cestující vzadu větrací okna zadní výklopná, elektricky ovládaná. Marco Polo ACTIVITY je k dispozici pouze se zadními dveřmi výklopnými.

Kola a ráfky
Standardně se Marco Polo ACTIVITY dodává s ocelovými ráfky 6.5J x 16, a s pneumatikami 195/65 R16. Dále je možné použít ocelová kola
6,5 J x 17, s pneumatikami 225/55 R17.
Obě ocelová kola lze volitelně doplnit celoplošnými ozdobnými kryty kol. Je zde také možnost Marco Polo ACTIVITY vybavit známými koly z lehkých slitin o velikosti od 16 do 18 " a tak opticky navýšit jeho hodnotu.

Sedadla, ukotvení sedadel a čalounění
Standardní otočná sedadla pro řidiče a spolujezdce,  jsou doplněny trojlavicí vzadu s lůžkovou úpravou, komfortní. Lavici lze posunovat díky systému kotevních lišt v podlaze variabilně v interiéru. Lavici lze z vozidla i vyjmout a využít velký zavazadlový prostor pro přepravu
rozměrných předmětu. 

Trojmístná lavice vzadu s lůžkovou úpravou, komfortní, se dodává s dvěma černými zásuvkami a prodloužením lůžka. Plocha lůžka Marca Pola ACTIVITY je přibližně 1,93m x 1,35m. Jednodílné opěradlo lze nastavit do ležící polohy (0 °) nebo do jízdní polohy (70 °). Trojmístná lavice má vestavěné tříbodové bezpečnostní pásy a všechny sedadla jsou vybaveny ISOFIX a TopTether úchyty.
Další vybavení sedadly není u modelu Marco Polo ACTIVITY možné!

Marco Polo ACTIVITY je standardně dodáváno s látkovými potahy sedadel Santiago. Volitelně je k dispozici látkový potah Santiago
křišťálově šedý, nebo kůže Lugano, černá. Rozšíření lůžka je u všech dostupných textilních / kožených potahu provedeno v černém
textilu.


Podlaha
Jako podlahové krytiny se dodávají v prostoru pro cestující odolné a snadno se čistící plastové TPO krytiny. I podlaha v prostoru pro řidiče a spolujezdce je krytá TPO plastovou krytinou. Volitelně se dodává koberec na podlaze řidiče a spolujezdce, nebo koberec na podlaze v prostoru pro cestující, ve spojení s kobercem vepředu.


Stolek
Marco Polo ACTIVITY je standardně dodáváno s paketem stolek. Kromě sklopného stolku, kód YE2, paket obsahuje následující prvky volitelné výbavy:
• 12V pro zadní radu sedadel, vpravo i vlevo
• sít odkládací na opěradle sedadla řidiče
• sít odkládací na opěradle sedadla spolujezdce
• držáky nápojů v loketních operkách odnímatelné, 2x, k dispozici od 12/2014

Standardní zatemnění
V zadní části interiéru je k dispozici zatemnění pomocí neprůhledných závěsů. Tyto jsou vedeny na záclonové tyči a můžou být upevněny v otevřeném stavu díky páskům s cvočky.
Přední závěs pro kabinu je z jednoho kusu, lze jej uchytit smyčkami na slunečních clonách a na straně o madla. Dále jsou zde dvě přísavky, pomocí kterých můžete uchytit závěs na čelním skle tak, aby nepřekáželi pro případný přístup do kabiny.


Osvětlovací koncept
Pro vytvoření atmosféry domova a ke zvýšení komfortu slouží osvětlení vnitřní a vnější kombi,
kód LP2. Vnitřní a vnější osvětlení, kombi, obsahuje tyto prvky volitelné výbavy:
• Osvětlení nástupního schůdku
• Ovládací panel zadní, komfortní
• Osvětlení v prostoru zadního madla, čtecí světlo
• Osvětlení prostoru pro nohy, vpředu
• Osvětlení prostoru zadních dveř

12V zásuvky
Marco Polo ACTIVITY nabízí standardně 12V zásuvky pro zadní radu sedadel, vpravo a vlevo. Volitelně je k dispozici zásuvka 12V vzadu v
nákladovém prostoru.

Topení/klimatizace
Marco Polo ACTIVITY je z výrobního závodu vybaveno výkonným topením. Pro lepší větrání interiéru je rozvod topení do prostoru pro cestující, instalován mezi řidičem a spolujezdcem. Následující volitelné vybavení rozšiřuje funkce topení a klimatizace:
• topení nezávislé teplovodní
• tepelný výměník přídavný
• klimatizace THERMOTRONIC, plně automatická
• klimatizace TEMPMATIC, s automatickou regulací
• dálkové ovládání k nezávislému topení
• dálkové ovládání pro horkovzdušné topení
• nezávislé teplovzdušné topení s časovým spínačem
• klimatizace a tepelný výměník do prostoru cestujících


Zvedací střecha, manuálně ovládaná, se střešní postelí.

Marco Polo ACTIVITY je standardně vybavenomechanickou zvedací střechou vyrobenou z plastuvyztuženého skelnými vlákny v barvě karosérie. Střecha je na přední straně podporována podélnými plynovými vzpěrami a je jištěna (ve zvýšeném stavu) v koncové poloze. Zvedací střecha je vzadu vedena pomocí čtyř vzpěr nůžkového mechanizmu. Díky optimalizované konstrukci nůžkového mechanizmu zvedajícího střechu v zadní části se povedlo zvýšit zdvih o 100 mm ve srovnání s modelem Viano FUN. Ve zvednutém stavu střechy se
tak dále zvětšil prostor v zadní části nad střešní postelí. Vlnovec mezi střešní konstrukcí vozidla je vyroben z prodyšné, vlhkosti odolné a neprůhledné plastové tkaniny s vloženými výztuhami pro řízení polohy mechu při zavření zvedací střechy. Vlnovec je pevně spojen s konstrukcí vozidla a střešním pláštěm.

Barevné provedení mechu je šedé vně i uvnitř v barvě "Porcellain". Mech obsahuje boční větrací okna umožňující lepší větrání interiéru. Větrání je realizováno dvěma bočními prostory mechu.
Při otevírání a zavírání střechy by melo být otevřeno některé z oken nebo dveře, jinak se muže mech zvedací střechy skřípnout a poškodit v nůžkovém mechanizmu. Tlakem vzduchu v měnícím se objemu ve vozidle muže dojít k vytláčení textilie do mechanizmu.

Marco Polo ACTIVITY je vybaveno na podélnících střechy vozidla hliníkovými profily s integrovanou drážkou jak pro odvod vody v dešti, a také pro uchycení markýzy.
Ve zvedací střeše jsou k dispozici dvě montážní lišty pro uchycení střešního nosiče. Střešní nosič je k dispozici v programu příslušenství výrobce Westfalia.
V uzavřeném stavu, lze zvedací střechu zatížit maximálně 50 kg. Celková výška vozidla se zvedací střechou je 1,980 mm a 2,839 mm pokud je zvedací střecha otevřená.
Pod zvednutou střechou je v nejvyšším bodě výška ke stání až 2,350 mm, ve směru dozadu tento rozměr klesá u ložné plochy až na 1330 mm. Vestavenou střešní postel je možné ručně vyklopit. Střešní postel je určena pro distribuované zatížení 160 kg a má plochu cca 2000 mm x 1100 mm. Matrace střešní postele je vyrobena z vysoce kvalitní studené pěny a je položená na "Lattoflex" lamelách. Lamelový rošt se skládá ze speciálních bodově elastických pružinových prvku a poskytuje příjemný pocit pro ležící i optimální cirkulaci vzduchu. Přední strana je vybavená standardně bezpečnostní sítí proti pádu, kterou lze upnout mezi střechu a hranu postele. Stejné tak jsou v bočnicích zvedací střechy vpravo a vlevo namontované smývatelné LED světla pro ctění.

 

Technické údaje

 

Mercedes-Benz MARCO POLO karavan s lůžkovou úpravou (4-6 sedadel)

Tento vůz se dodává s pohonem zadní nápravy a smotorizací:

Turbodiesel CDI 100 kW / 136 k, 350 Nm
Turbodiesel CDI 120 kW / 163 k, 380 Nm
Turbodiesel CDI 140 kW / 190 k, 440 Nm

 

 

Mercedes-Benz MARCO POLO Activity osobní vůz s lůžkovou úpravou

(5-7 sedadel)

Přední pohon

Turbodiesel CDI 65 kW / 88 k, 220 Nm
Turbodiesel CDI 84 kW / 114 k, 270 Nm

Zadní pohon
Turbodiesel CDI 100 kW / 136 k, 350 Nm
Turbodiesel CDI 120 kW / 163 k, 380 Nm
Turbodiesel 140 kW / 190 k, 440 Nm

 

Výbava a příslušenství


Mercedes-Benz MARCO POLO karavan s lůžkovou úpravou

(4 nebo 6 sedadel)

Sériové provedení zahrnuje:

Sériové provedení zahrnuje: servořízení, kotoučové brzdy vpředu i vzadu, stabilizátor přední nápravy, imobilizér, otáčkoměr, předehřev paliva u naftových motorů, ESP (BAS+ABS+ASR+EBV) (BB3), klimatizace TEMPMATIK (HH9), radio Audio s USB vstupem(EJ8) airbagy řidiče a spolujezdce, thorax-airbag v opěrce sedadla řidiče a spolujezdce, okenní airbagy, seřiditelný sloupek volantu, třetí brzdové světlo, luxusní interiér, posuvné dveře vpravo, výklopné dveře vzadu, otočné sedadlo řidiče a spolujezdce, sklopný stůl upevněný na stěně, vyhřívaná a el. ovládaná zpětná zrcátka se zabudovanými blikači, determální prosklení tmavé (W70), stropní madla vzadu, dětská pojistka u dveří v prostoru pro cestující, sluneční clony řidiče a spolujezdce s osvětleným zrcátkem, ukazatel venkovní teploty, odnímatelné zatemnění oken, dálkově ovládané centrální zamykání, elektrické ovládání bočních oken řidiče a spolujezdce, komfortní sedadlo řidiče a spolujezdce, kolejnicový systém upevnění sedadel, 2sedadlová lavice s lůžkovou úpravou, mechanicky výklopná střecha, plynový dvouplotýnkový vařič, chladnička 40 l, mycí dřez s pákovou armaturou, zásobník na 36 l čerstvé vody a na 32 l odpadové vody, vnější zásuvka na 220 V, dobíjení akumulátoru, přídavný gelový akumulátor, zásuvka na 220 V a 12 V, centrální ovládací panel.
V základní výbavě je dále multifunkční volant CL4, vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce H15 + H16 a hliníkové ráfky RL5, palivová nádrž 70L.
U motorů 100 - 120 kW je v sérii 6stupňová manuální převodovka a kola 16", u motoru 140kW je v sérii 7stupňová automatická převodovka a kola 17".

 


Mercedes-Benz MARCO POLO Activity osobní vůz s lůžkovou úpravou

(5-7 sedadel)

 

Sériové provedení zahrnuje:

Sériové provedení zahrnuje: servořízení, kotoučové brzdy vpředu i vzadu, stabilizátor přední nápravy, imobilizér, otáčkoměr, předehřev paliva u naftových motorů, ESP (BAS+ABS+ASR+EBV) (BB3),trojsedadlo s lůžkovou úpravou (US3), zdvihací střecha manuálně ovládaná (ZK9), střešní postel (ZK8),
rozvod topení do prostoru pro cestující, airbag řidiče a spolujezdce, hrudní a okenní airbagy řidiče a spolujezdce, předmontáž pro rádio (ER0), seřiditelný sloupek volantu, třetí brzdové světlo, úplné obložení stěn, posuvné dveře vpravo, výklopné dveře vzadu, paket stolek (V9A), sedadlo řidiče a spolujezdce otočné komfortní,
vyhřívaná a el. ovládaná zpětná zrcátka, determální prosklení, stropní madla vzadu, dětská pojistka u dveří v prostoru pro cestující, dálkově ovládané centrální zamykání, elektrické ovládání bočních oken řidiče a spolujezdce, tempomat (MS1), elektricky ovůládaná větrací okénka vzadu (W32),
V základní výbavě jsou dále ozdobné kryty kol (RD8) a palivová nádrž 70L.
U motorů 65 - 120 kW je v serii 6stupňová manuální převodovka a kola 16", u motoru 140kW je v sérii 7stupňová automatická převodovka a kola 17".

 
 

Soubory ke stažení

Brožura (v němčině)

Ceník V a Marco Polo komplet

Brožura Marco Polo v CZ

 
 

Objednání zkušební jízdy - Mercedes-Benz třídy V - Marco Polo & Marco Polo Activity »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139