Mercedes-Benz Econic | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > Econic > Rozvážkový vůz

 

Mercedes-Benz Econic

 

Zobrazeno:662x

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

 

Koncepce vozu

Stejně jako koncepce vozidel Econic je jedinečná také jejich výroba. Osvědčeným základem je milionkrát prověřená velkosériová technika vozidel Mercedes-Benz, která je uzpůsobena na míru univerzálně použitelného specialisty. A protože v pokroku nejde jen o člověka, ale i o životní prostředí, splňují vozidla Econic již dnes, jen tak mimochodem, budoucí emisní normy Euro.

Ekologické povědomí se vyplácí i po ekonomické stránce. Zejména mimořádně tichá varianta vozidel Econic na zemní plyn ukazuje, jak ekonomicky výhodná může být ochrana životního prostředí. Econic zkrátka zvládá nejen Vaše každodenní požadavky – je skvěle připraven i na výzvy budoucnosti.

 

Technické údaje

Technické údaje

Kabina
Velký, pohodlný a přívětivý – takový je interiér v kabině vozidla Econic. Lehký hliníkový prostorový rám vozidel Econic se dodává ve dvou variantách. Ve standardně dodávané vysoké kabině je například tolik místa, že si v ní vestoje můžete pohodlně obléknout nebo svléknout pracovní oblek.

Motor, převodovka, nápravy
Econic musí splňovat vysoké nároky na výkon motoru a jeho přenos na vozovku. Vozidla Econic jsou však na to stavěná. Jsou tichá, výkonná a neúnavná – zejména v nízkých otáčkách – a jsou vzorem v oblasti ekologie. Ekologické motory vozidel Econic jsou nehlučné, úsporné a produkují minimum emisí díky hojnému využití inovativních nápadů v jejich konstrukci. Standardně dodávaná šestistupňová samočinná převodovka přenáší hnací sílu motoru téměř beze ztrát na vozovku. A to i v trvalém provozu s častým zastavováním a opětovnými rozjezdy. Optimální pohon nabízí náprava s kolovými planetovými redukcemi.

Podvozek
Vzduchové odpružení vozidel Econic s pevnou nástavbou i s výměnnými systémy bude mít pro Vás jen samé přínosy. Standardně dodávaná elektronická regulace výšky samočinně upravuje tlak vzduchu ve vzduchových vacích v závislosti na zatížení vozidla. Pomocí odpružení se samočinnou regulací výšky lze také individuálně přizpůsobit světlou výšku vozidla nebo nájezdové úhly vpředu/vzadu v závislosti na aktuálních potřebách. Regulace výšky je k dispozici pro všechny varianty. Tento systém umožňuje zvýšit podvozek vozidla Econic až o 200 mm nebo ho snížit až o 60 mm.

Alternativní pohony
Konec závislosti na ropě: Díky bioplynu vyrobenému z biomasy se stanete trvale nezávislými na omezených zásobách neobnovitelných paliv. Dosud se v energetickém mixu prakticky nevyužívaly technické a ekonomické možnosti bioplynu pro trvale udržitelný, ekonomicky výhodný a ekologický pohon. V tom leží obrovský potenciál pro naši budoucnost! Jako výchozí suroviny pro výrobu bioplynu jsou vhodné veškeré zkvasitelné zbytky: Kaly z odpadních vod, bioodpad, přírodní hnojiva a dosud nevyužívané rostliny a části rostlin. Mnoho z těchto výchozích surovin je k dispozici prakticky zdarma. Bioplyn vznikající při jejich kvašení obsahuje průměrně 60 % metanu, takže obsahuje velké množství energie a lze jej používat pro pohon vozidel jako palivo, které je z hlediska emisí CO2 neutrální.
Výhody bioplynu:

  • neutralita z hlediska emisí CO2 a minimální emise dalších škodlivin
  • žádné restrikce v ekologických zónách
  • velmi tichý provoz: ideální pro jízdy v noci
  • ekonomické výhody v oblasti nákladů na palivo, daní z motorových vozidel, poplatků TollCollect, mýtného, atd.
  • značné zlepšení image pro obce a podniky
 
 

Soubory ke stažení

Katalog

 
 

Objednání zkušební jízdy - Mercedes-Benz Econic »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139