SL Roadster | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > SL > SL Roadster

 

SL Roadster

 

Zobrazeno:1555x

od 2.139.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Přináší zpět pocit úžasu

 

Koncepce vozu

SL Roadster

 

Legendární tradice sportovních vozů: nová generace SL.
Výrazná nová příď probouzí v myslích nadšenců pro roadstery ty nejšťastnější vzpomínky. SL – stěží naleznete iniciály, které vyvolávají větší euforii. Legendární tradice sportovních vozů je pomocí nejnovější technologie podvozku přenesena do současnosti. Nová generace SL.


Jeho příběh pokračuje.
Tradice v novém, vzrušujícím pojetí. Důsledně promyšlené inovace.


Panoramatická střecha Vario s MAGIC SKY CONTOL kombinuje to nejlepší z obou světů: její volitelná průhlednost přináší inovativní efekt a zlepšuje komfort v interiéru, konstrukce o lehké hmotnosti na bázi hořčíku a plastu snižuje těžiště a posiluje sportovní charakter nové generace SL.

Pokrokové nápady jako LED Intelligent Light System a systémy s vizí jako Mercedes-Benz Intelligent Drive. A důmyslně ztvárněné detaily jako automatický kryt zavazadlového prostoru. To vše přináší ještě vyšší dynamiku, bezpečnost a komfort.

 

Legendární tradice sportovních vozů: nová generace SL.
Od roku 2012 je to již šestá generace SL, která ukazuje cestu do budoucnosti. Je to poprvé, co Mercedes-Benz ve velkosériové výrobě používá plně hliníkovou karoserii. Spolu s dalšími inteligentními vylepšeními za účelem snížení hmotnosti to znamená v porovnání s předchozím modelem snížení hmotnosti o 140 kilogramů.


Příběh úspěchu modelu SL začíná v roce 1952: Mercedes-Benz vyvíjí závodní vůz 300 SL, který po celém světě dobývá jedno vítězství za druhým. V roce 1954 začíná výroba legendární sériové verze známé jako „gullwing“. Ve stejném roce byl uveden na trh menší roadster, 190 SL.

Jeho koncepce voděodolné střechy se snadným ovládáním byla tak úspěšná, že byl příslušným způsobem změněn i model 300 SL. V roce 1963 Mercedes-Benz představuje v Ženevě nástupce tohoto modelu, model 230 SL (modelová řada W113). Díky charakteristickému tvaru jeho střechy rychle získal přezdívku „pagoda“. Poté následuje model 250 SL (1966) a 280 SL (1968).

 

Přináší zpět pocit úžasu: fascinující SL.
Základem kultovního roadsteru je kultivovaný sportovní charakter – atletický, jedinečný design je doplněn o špičkovou pozici v oblasti bezpečnosti a technologie vozidla. Vášeň pro perfektní detaily.


Například dynamické LED světlomety poskytují ideální rozptyl světla za všech jízdních i povětrnostních podmínek – nebo automatický kryt zavazadlového prostoru pro komfortní jednodotykové ovládání střechy Vario.

 

Legenda ukazuje svou pravou tvář.
Po zavření střechy Vario se z nové generace SL stává sportovní vůz. Dva powerdomy na kapotě svědčí o výkonu, který se pod ní skrývá: motor V6 turbo je ještě výkonnější.


Automatická převodovka 9G-TRONIC řadí převodové stupně plynule a bez přerušení trakční síly. Odpružení Active Body Control ABC nabízí v závislosti na Vaší volbě fascinující agilitu, vynikající dynamiku nebo pohodlnou jízdu.

 

 

Technické údaje

V nabídce jsou tyto motorizace:

 

 
SL 400
SL 500
SL 63
SL 65
Number of cylinders/arrangement
6/V
8/V
8/V
12/V
Displacement (cc)
2996
4663
5461
5980
Rated Output (kW/hp at rpm)
270 (367)
at 5500-6000
335 (455)
at 5250
430 (585)
at 5500
463 (630)
at 5500
Rated torque (Nm at rpm)
500
at 1800-4500
700
at 1800-3500
900
at 2250-3750
1000
at 2300-4300
Combined fuel consumption from (l/100 km)
7.7
9.0
9.8
11.9
Combined CO2 emissions from (g/km)
175
205
229
279
Efficiency class
D
E
F
G
Acceleration 0-100 km/h (s)
4.9
4.3
4.1
4.0
Top speed (km/h)
250
250
250
250

 

Zážehové motory

Nová generace SL ve svém živlu.
Když nová generace SL popustí uzdu svému motoru, pak je ve svém živlu. Dva powerdomy na kapotě motoru dávají tušit sílu, která se pod ní skrývá: silné motory, které dělají čest své touze po nekompromisním výkonu.


Zážehový motor V6
Přednosti
Motor zaručuje výkonné zrychlení i při nízkých otáčkách motoru a vykazuje výjimečně vysoký výkon a agilitu napříč celým rozsahem otáček. Downsizing, dvě turbodmychadla, vyšší výkon a obrovské navýšení točivého momentu se současně nižšími emisemi a vysokou provozní účinností.

 

Zážehový motor V8
Přednosti
Tento motor s řadou válců umístěnou v úhlu 90 stupňů nabízí kombinaci přímého vstřikování a turbodmychadla výfukových plynů. Díky navýšení účinnosti procesu přímého vstřikování dosahuje velmi vysoké komprese. Turbíny a kompresory s velmi kompaktní konstrukcí zajišťují velmi rychlou odezvu turbodmychadla výfukových plynů.


Zážehový motor AMG V8
Přednosti
Tento výkonný zážehový motor se dvěma turbodmychadly přesvědčí extrémní agilitou. Řady válců jsou umístěné v úhlu 90° a celohliníkový blok válců je vyroben z litiny. Výfukové ventily, které jsou vystavovány vysokým teplotám, jsou za účelem chlazení duté a naplněné sodíkem.


Zážehový motor AMG V12
Přednosti
Konstrukce tohoto motoru zaručuje vysokou dynamiku a mimořádný výkon. Dvě turbodmychadla výfukových plynů na pravé a levé řadě válců zajišťují výjimečnou odezvu a maximální točivý moment již od nízkých otáček motoru.

 

Podrobnosti o technologii motoru
Konstrukce o nízké hmotnosti, přímé vstřikování pomocí piezo elektrických vstřikovačů, dvě turbodmychadla a obrovská rezerva točivého momentu. Tyto motory jsou vybaveny vším, co potřebují, aby mohly poskytovat stále vysoký výkon.


Podrobnosti o účinnosti
Kromě špičkového výkonu je nová generace SL vybavena i technologiemi na úsporu paliva. Například funkce ECO start-stop zajišťuje palivově účinný běh motoru.


Hodnoty v závorkách platí pro vozidla s automatickou převodovkou.

[1] Údaje pro jmenovitý výkon a jmenovitý točivý moment jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

Design

Design - pohled jakoby z jiné planety

Nové dynamické a expresivní linie.
Jedinečná, výrazná příď nové generace SL probouzí v myslích nadšenců pro roadstery ty nejšťastnější vzpomínky. Nechte se nakazit ikonickým designem, který je oslavou moderního luxusu a sportovního ducha pod širým nebem.


Exteriér - dokonalá řeč těla.
Nová příď je elegantní a jedinečnou připomínkou legendy - „sportovního vozu století“. Výrazná maska chladiče v moderním pojetí „panamericana“ je lemována nově tvarovanými dynamickými světlomety LED.


LED Intelligent Light přesvědčí nejen svou nízkou spotřebou energie a dlouhou životností, ale také výjimečným designem.

Ale hlavně nabízí ještě lepší osvětlení vozovky a vyšší bezpečnost. Při odbočování navyšují bezpečnost lepším rozptýlením světla do stran světla pro odbočování. V zatáčkách navyšuje bezpečnost funkce aktivních adaptivních světlometů. A pro vždy optimální výhled na běžné silnici i dálnici se potkávací světla automaticky přizpůsobují světelným poměrům a stavu vozovky.

V režimu dálkových světel rozptýlí asistent adaptivních dálkových světel Plus světlo tak, aby nebyla oslněna protijedoucí vozidla, avšak vždy bylo zajištěno optimální osvětlení vozovky. Řidič tak má za všech okolností k dispozici ten nejvhodnější sklon světlometů.


Interiér - legenda ukazuje svou pravou tvář.
Exkluzivně sportovní ladění: kokpit nové generace SL zprostředkovává jedinečný dojem velké prostornosti, nabízí vynikající komfort sezení a snadné ovládání nejpoužívanějších funkcí.


Elegantní kůže, exkluzivní ozdobné prvky a za příplatek ambientní osvětlení ve třech barvách. Nový multifunkční volant perfektně sedí ve Vaši rukách, jízdní režim volíte pravým ukazováčkem a nově navržený sdružený přístroj zobrazuje informace svým vlastním, prvotřídním způsobem.

Nová generace SL zprostředkovává atmosféru sportovního vozidla a špičkové hodnoty díky minimálním rozměrům spár. Spodní linie bočních oken zcela vyplněné pěnou a pěnové podložky integrované v loketních opěrkách splňují všechny předpoklady špičkového produktu. Velkorysý prostor a komfortní pocit z něho propůjčují nové generaci SL výjimečné místo.

Vyberte si z celé řady materiálů, barevných odstínů a exkluzivního programu designo, od elegantní kůže nappa Exclusive přes exkluzivně zpracovaný hliník a dřevo až po ozdobné prvky z karbonu. Nový multifunkční volant perfektně padne do Vašich rukou a díky multifunkčním pádlům na volantu můžete ovládat jízdní výkon svými prsty.

 

Systém řízení a podvozku

Převodovka - dokonalá fascinace

Stačí jedno slovo: legendární.
Zažijte svobodu. Mercedes-Benz dal nezávislosti podobu roadsteru už mnohem dříve. Legendární tradice sportovních vozů je pomocí nejnovější technologie převodovky přenesena do současnosti. SL roadster: přináší zpět pocit úžasu.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.


9G-TRONIC včetně volicí páky DIRECT SELECT a řadicích pádel na volantu DIRECT SELECT
Díky devíti převodovým stupňům pro jízdu vpřed přináší tato automatická převodovka zcela novou úroveň účinnosti, komfortu a dynamiky. Ohromí velmi rychlým a plynulým řazením. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva.


Široká škála převodových poměrů umožňuje snížení otáček motoru. Díky nezměněným vynikajícím charakteristikám řízení se navyšuje jízdní komfort a snižuje hlučnost vozidla. Těsné odstupňování otáček mezi jednotlivými převodovými stupni zaručuje vynikající odezvu a agilitu.

Převodovka 9G-TRONIC také ohromí hladkým, téměř nepostřehnutelným řazením, jako je tomu u bezstupňové převodovky. Jelikož může převodovka přeskočit jednotlivé stupně, je možné vícenásobné řazení dolů pro účinné zrychlení.

Pomocí jízdních programů „Economy“, „Sport“ a „Manual“ lze zvolit dynamické nebo ekonomické charakteristiky řazení. Program „Economy Plus“ zaručuje velmi hospodárný styl jízdy, neboť se při rychlostech od 60 do 160 km/h zapíná režim doběhu.

Díky DIRECT SELECT mohou řidiči se sportovními ambicemi řadit manuálně pomocí řadicích pádel na volantu stejně jako v motoristickém sportu.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

AMG DYNAMIC SELECT
Otáčením ovladače AMG DYNAMIC SELECT lze komfortně vyvolat nastavení odpružení: komfortní, sportovní, velmi sportovní nebo zcela individuální. Parametry jako charakteristiky motoru, převodovky a řízení jsou upraveny v souladu se zvoleným jízdním programem.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT
Připoutejte se: protože tato převodovka je vybavena špičkovou technologií z motoristického sportu, která uvádí vozidlo do pohybu nezaměnitelným způsobem. Pro vysokou dynamiku a zážitek z jízdy, s vyladěním dle Vaší volby na základě stisknutí tlačítka.

Se svými sedmi převodovými stupni, čtyřmi jízdními programy, funkcí RACE START a funkcí meziplynu poskytuje tato převodovka extrémně dynamické zrychlení, nejkratší možné časy řazení a zároveň úsporný styl jízdy.

V závislosti na požadovaném jízdním stylu si může řidič zvolit mezi účinným a komfortním nastavením volbou „C“ (Controlled Efficiency), sportovním a ambiciózním laděním volbou „S“ (Sport) a „S+“ (Sport Plus) nebo manuálním režimem „M“. Řazení převodových stupňů probíhá bez přerušení trakční síly.

Mezi další silné stránky 7stupňové sportovní převodovky AMG SPEEDSHIFT MCT patří velmi rychlé, plynulé řazení o více stupňů dolů. Řidič může ze sedmého převodového stupně přeřadit rovnou na čtvrtý nebo z pátého na druhý.

Funkce RACE START podporuje optimální zrychlení ze zastavení podobně jako při startu v motoristickém sportu.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SL 63.

 

Převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
Řazení je pryč, nyní je tu zrychlení. Vychutnejte si nový zážitek z jízdy díky speciálně vyvinuté, jedinečné, výkonné převodovce. Bude ji cítit každá buňka Vašeho těla. Připoutejte se!

Tato převodovka vycházející z převodovky 7G-TRONIC PLUS má sedm převodových stupňů a čtyři režimy řazení, které Vám umožní velmi sportovní, ale zároveň palivově hospodárný styl jízdy. Automatická funkce dvojité spojky zvyšuje emocionální zážitek i jízdní bezpečnost.

V závislosti na požadovaném jízdním stylu si může řidič zvolit mezi účinným a komfortním nastavením volbou „C“ (Controlled Efficiency), sportovním a ambiciózním laděním volbou „S“ (Sport) a „S+“ (Sport Plus) nebo manuálním režimem „M“. Změněná charakteristika pedálu akcelerace a přímější odpověď na dodávku paliva v režimech „S“, „S“ a „M“ zaručují ještě lepší agilitu a zážitek z jízdy.

Automatická funkce dvojité spojky zlepšuje zážitek z jízdy a minimalizuje účinek řazení při zatížení, což je pozitivní zejména při brzdění před blížící se zatáčkou, a zvyšuje jízdní bezpečnost při jízdě na mokré nebo zledovatělé vozovce. Zároveň je dostupná funkce ECO start-stop, která účinně snižuje spotřebu paliva.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SL 65.

 

Páka voliče DIRECT SELECT
Ergonomický ovladač DIRECT SELECT ve středové konzole se používá pro nastavení převodovky do polohy „R“, „N“ a „D“. Parkovací poloha se aktivuje stisknutím tlačítka „P“ umístěného v přední části páky voliče ve středové konzole.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


DYNAMIC SELECT
Pomocí ovladače DYNAMIC SELECT ve středové konzole lze komfortně vyvolat nastavení odpružení: komfortní, sportovní, optimalizované pro zimu nebo zcela individuální. Parametry jako charakteristiky motoru, převodovky a podvozku jsou upraveny v souladu se zvoleným jízdním programem.


Standardně je nastaven vyvážený režim „Comfort“ s optimalizovanou spotřebou a s funkcí „Plachtění“. V režimu bez plynu je spojka odpojena a otáčky motoru se sníží na úroveň volnoběhu. Kromě toho je snížen odpor a třecí síly motoru. Vozidlo poté s využitím vlastní kinetické energie po určitý úsek „plachtí“.

Jízdní program „Sport“ s progresivnější odezvou řízení poskytuje větší agilitu a dynamičtější výkon díky „sportovně tuhému“ naladění, spontánní odezvě na přidání plynu a upraveným řadicím bodům.

Sportovní výkon lze ještě navýšit v režimu „Sport Plus“, ve kterém jsou podvozek a systém pohonu naladěny ještě dynamičtěji. Funkce ECO start-stop je deaktivována. Nastavení „ ECO“ je určeno k zachování spotřeby paliva na minimu. Za tím účelem je upravena odezva pedálu akcelerace a řadicí body. Přizpůsoben je rovněž výkon výbav jako vyhřívání sedadel, vyhřívání zadního okna a klimatizace.

Režim CURVE (v kombinaci s Active Body Control) nabízí funkci náklonu v zatáčkách pro komfortní jízdu, současně je vypnutý jízdní program ECO. V jízdním režimu „Individual“ lze upravit jednotlivé parametry v souladu s osobními preferencemi pomocí ovladače DYNAMIC SELECT a menu konfigurace v headunit.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

Podvozek - se sklonem k ještě větší agilitě

Sofistikovaný, jedinečný zážitek z jízdy.
Velmi dynamické řízení a vynikající jízdní komfort – podvozek nové generace SL zvládne obojí. Díky sofistikovaným a osvědčeným technologiím značky Mercedes-Benz Vaše SL pevně přilne k vozovce. Je jedinečné.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.


Active Body Control ABC s funkcí náklonu v zatáčkách (příplatková výbava)
Aktivní podvozek zahrnuje funkci náklonu v zatáčkách, která vozidlo nakloní do středu zatáčky až o 2,65 stupně podobně jako řidič motocyklu. Tím se snižují příčné síly působící na cestující ve vozidle a zvyšuje jízdní komfort.


Inovativní systém odpružení detekuje zatáčky pomocí monokamery (stereokamery v kombinaci se sadou jízdních asistentů Plus). Funkce „CURVE“ je aktivní v rychlostním rozsahu 15 až 180 km/h. Jízdní programy umožňují sportovní, nebo komfortní nastavení vlastností podvozku v souladu s preferencí řidiče.

Aktivní podvozek účinně kompenzuje houpání karoserie při zrychlení a brzdění a náklon při jízdě v zatáčkách. Samovyrovnávací systém udržuje karoserii vozidla trvale v rovině, nezávisle na zatížení vozidla.

Pro vyšší světlou výšku lze vozidlo zvednout o 50 milimetrů. Při vysokých rychlostech se vozidlo samo sníží o 13 milimetrů, čímž se sníží odpor vzduchu a navýší stabilita.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

AMG DYNAMIC SELECT
Otáčením ovladače AMG DYNAMIC SELECT lze komfortně vyvolat nastavení odpružení: komfortní, sportovní, velmi sportovní nebo zcela individuální. Parametry jako charakteristiky motoru, převodovky a řízení jsou upraveny v souladu se zvoleným jízdním programem.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


Sportovní podvozek AMG vycházející z Active Body Control ABC
Sportovní podvozek AMG kombinuje vynikající agilitu a stabilitu s jízdním komfortem typickým pro vozy Mercedes-Benz. Široký rozchod a velký odklon kol na obou nápravách a také tuhé naladění odpružení a tlumičů zaručují optimální jízdní vlastnosti.

Tuhé naladění odpružení a tlumičů sportovního podvozku AMG (se světlou výškou sníženou o 10 mm) zlepšuje dynamiku ovládání.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

Sportovní parametrické řízení AMG s posilovačem řízení závislým na rychlosti
Sportovní parametrické řízení AMG poskytuje absolutní přesnost řízení a přímou reakci při zatáčení.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

Přímé řízení s posilovačem závislým na rychlosti a variabilním převodem řízení
Přímé řízení doplňuje komfort posilovače řízení citlivého na rychlost o variabilní převod řízení závislý na natočení volantu. Na klikatých cestách to vede např. k agilnější odezvě vozidla a ke zvýšení směrové stability.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


DYNAMIC SELECT
Pomocí ovladače DYNAMIC SELECT ve středové konzole lze komfortně vyvolat nastavení odpružení: komfortní, sportovní, optimalizované pro zimu nebo zcela individuální. Parametry jako charakteristiky motoru, převodovky a podvozku jsou upraveny v souladu se zvoleným jízdním programem.


Standardně je nastaven vyvážený režim „Comfort“ s optimalizovanou spotřebou a s funkcí „Plachtění“. V režimu bez plynu je spojka odpojena a otáčky motoru se sníží na úroveň volnoběhu. Kromě toho je snížen odpor a třecí síly motoru. Vozidlo poté s využitím vlastní kinetické energie po určitý úsek „plachtí“.

Jízdní program „Sport“ s progresivnější odezvou řízení poskytuje větší agilitu a dynamičtější výkon díky „sportovně tuhému“ naladění, spontánní odezvě na přidání plynu a upraveným řadicím bodům.

Sportovní výkon lze ještě navýšit v režimu „Sport Plus“, ve kterém jsou podvozek a systém pohonu naladěny ještě dynamičtěji. Funkce ECO start-stop je deaktivována. Nastavení „ ECO“ je určeno k zachování spotřeby paliva na minimu. Za tím účelem je upravena odezva pedálu akcelerace a řadicí body. Přizpůsoben je rovněž výkon výbav jako vyhřívání sedadel, vyhřívání zadního okna a klimatizace.

Režim CURVE (v kombinaci s Active Body Control) nabízí funkci náklonu v zatáčkách pro komfortní jízdu, současně je vypnutý jízdní program ECO. V jízdním režimu „Individual“ lze upravit jednotlivé parametry v souladu s osobními preferencemi pomocí ovladače DYNAMIC SELECT a menu konfigurace v headunit.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

Podvozek s adaptivním systémem tlumení
Elektronicky řízený systém tlumení ADS poskytuje větší radost z řízení a lepší jízdní komfort. Neustále a plynule upravuje své vlastnosti - od sportovních po komfortní - za účelem optimálního přizpůsobení síly tlumení každého jednotlivého kola dle stávající rychlosti vozidla a stavu vozovky.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance

 

Komfort

Komfort interiéru - pozvánka do života

Výjimečná vášeň.

Dobrodružství pro Vaše smysly. Vychutnejte si jimi výjimečnou vášeň, jakou Mercedes-Benz vložil do interiéru nové generace SL. Ty nejlepší věci často spočívají v těch nejmenších detailech. Nastupte a věřte svým očím.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.


AIRSCARF (příplatková výbava)
S tímto vyhříváním v oblasti krku a šíje přináší jízda s otevřenou střechou radost i při nízkých venkovních teplotách. Z opěrek hlavy proudí příjemně teplý vzduch, který zahřívá krk a šíji řidiče a spolujezdce jako neviditelný šál. Lze zvolit tři nastavení teploty vzduchu.


Vzduch určený k ohřátí proudí skrz lamely a je ohříván topným článkem PTC: (teplotní součinitel elektrického odporu). Příslušnou rychlost proudění zaručuje ventilátor. Rychlost proudění se automaticky upravuje dle rychlosti vozidla.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG SL 65.


Ambientní osvětlení v červené solar, modré polar a bílé polar ve středové konzole, loketní opěrce a prostoru pro nohy (příplatková výbava)
Prostřednictvím nepřímého světla vytváří ambientní osvětlení v interiéru vozidla velmi příjemné prostředí. Podle nálady si lze vybrat ze tří barev, u kterých lze nastavit také jejich intenzitu.


Optická vlákna zvýrazňují obrysy a velmi kvalitní vzhled uspořádání interiéru. Současně zvyšují bezpečnost a komfort, neboť zlepšují viditelnost ovládacích prvků a středové konzoly.

Ambientní osvětlení je založené plně na technologii LED a ovládá se prostřednictvím menu sdruženého přístroje. Aktivuje se a deaktivuje automaticky spolu s osvětlením exteriéru. Rovněž se rozsvítí při otevření dveří jako uvítací funkce.

Standardní výbava pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


Analogové hodiny (příplatková výbava)
Velmi kvalitní kulaté analogové hodiny s hvězdou Mercedes jsou díky svému umístění v konzole přístrojové desky dobře viditelné.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


Držák nápojů (příplatková výbava)
Držáky nápojů ve středové konzole nabízí bezpečné místo pro dvě láhve nebo pohárky. Držák láhví v zadní části je vhodný pro umístění lahví.


Zadní box za sedadlem řidiče
Zadní uzamykatelný box za sedadlem řidiče nabízí úložný prostor navíc.


Automatická, dvouzónová klimatizace THERMOTRONIC
Automatická klimatizace se dvěma zónami a třemi režimy proudění vzduchu zaručuje individuálně nastavitelné, příjemné klima. Teplotu lze nastavit pro stranu řidiče a spolujezdce samostatně. Teplota, objem a distribuce vzduchu jsou regulovány automaticky.


Lze si vybrat ze tří režimů proudění vzduchu dle individuálních preferencí: DIFFUSE, MEDIUM nebo FOCUS. Funkce nepřímého proudění vzduchu v přístrojové desce zlepšuje komfort díky omezení přímého proudění vzduchu.

Snímač kvality vzduchu a škodlivých plynů neustále monitoruje kvalitu nasávaného venkovního vzduchu. V případě zvýšeného obsahu nečistot systém automaticky přepne na vnitřní cirkulaci vzduchu. Kvalitu vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla navíc zlepšuje jemný filtr s aktivním uhlím. Filtruje ze vzduchu prach, saze a pyl, a snižuje tak znečištění a nepříjemný zápach.

Pro účinné zabránění zamlžení oken měří snímač rosného bodu absolutní vlhkost vzduchu na čelním okně. V případě potřeby je za účelem odstranění zamlžení nebo ledu na vnějších zpětných zrcátkách zesíleno proudění vzduchu na čelní okno a přední část bočních oken.

Stisknutím tlačítka zbytkového tepla lze interiér vozidla vyhřívat nebo ventilovat po dobu až 30 minut pomocí zbytkového tepla i po vypnutí motoru.

 

Multifunkční volant v provedení dřevo/kůže (příplatková výbava)
Kombinace vysoce kvalitní kůže v místě úchopu a kvalitních dřevěných dekorů v horní a dolní části činí z tohoto volantu opticky výrazný prvek, který skvěle padne do ruky. Design dřeva je sladěn se zvolenými ozdobnými prvky ze dřeva.


Multifunkční sportovní volant čalouněný kůží nappa s dvanácti tlačítky, řadicími pádly a krytem airbagu v kůži nappa
Pro prvotřídní a ergonomické řízení je multifunkční volant čalouněný kůží nappa v dolní části zploštělý. Exkluzivně sportovní ladění vyzařuje i z jeho tříramenného designu a řadicích pádel ve stříbrné barvě.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

Ortopedická sedadla řidiče a spolujezdce s možností nastavení délky sedáku a bočnic opěradel (příplatková výbava)
Díky nafukovacím vzduchovým komorám zajišťují aktivní ortopedická sedadla optimální komfort sezení a boční oporu. Řidič a spolujezdec mohou svá sedadla nastavit v souladu se svojí výškou – od hloubky sedáku přes vyklenutí opěradla v oblasti beder až po bočnice sedáku a opěradla.

Standardní výbava pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


Luxusní opěrky hlavy NECK-PRO pro řidiče a spolujezdce
Luxusní opěrky hlavy NECK-PRO pro řidiče a spolujezdce poskytnou v případě zadního nebo čelního nárazu dřívější oporu hlavy cestujícího, čímž sníží riziko poranění krční páteře. Za účelem individualizované ochrany lze nastavit jejich výšku a sklon.


Vyhřívání předních sedadel
Za chladných dnů poskytuje vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce rychle příjemné teplo. Lze volit ze tří úrovní vyhřívání, které se aktivují stisknutím tlačítka.

Příplatková výbava pro model SL 400; není k dispozici pro Mercedes-AMG SL 65.


Ventilace sedadel řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Díky aktivní ventilaci sedadel se jejich povrch v horkých dnech rychle ochladí na příjemnou teplotu. Za chladného počasí můžete sedadlo vyhřát na příjemnou teplotu.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG SL 65.

 

Elektricky nastavitelná přední sedadla
Vedle polohy sezení lze plynule elektricky nastavit opěrky hlavy, sloupek řízení a vnější zpětná zrcátka na straně řidiče a spolujezdce. Tato nastavení lze uložit pro tři různé řidiče. Při zařazení zpátečky se vnější zpětné zrcátko na straně spolujezdce automaticky sklopí dolů.

Elektrický protivětrný štít (příplatková výbava)
Výkonný protivětrný štít prakticky eliminuje průvan vznikající při jízdě s otevřenou střechou. Řidič a spolujezdec ho mohou vysunout nebo zasunout i během jízdy stisknutím tlačítka. Po zasunutí zcela zmizí v zadním obložení.

 

Multimediální systém - věřte svým uším

Mohou všechno, ale nemusí.
Nastupte a poslouchejte – špičkové zábavní systémy nové generace SL. Na co se můžete těšit: absolutně čistý zvukový zážitek ze zdroje dle Vaší volby. Věřte svým uším.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.


Soundsystem AMG Bang & Olufsen BeoSound (příplatková výbava)
Špičkový surround soundsystem vyvinutý společně se společností Bang & Olufsen je vybaven technologií Frontbass a celkem dvanácti vysoce výkonnými reproduktory, které interiér vozidla přemění v koncertní síň s dech beroucí akustikou.


Inovativní řešení umožňují naprosto čistou a přesnou reprodukci zvuku upravenou dle přání cestujících. Digitální signálový procesor DSP může generovat různá nastavení zvuku jako například přirozený, studiový nebo prostorový zvuk nebo může řídit optimální zvukové pole pro jednotlivá sedadla.

Za vytvoření typické virtuální zvukové scény před cestujícími je odpovědná „Acoustic Lens Technology“ (technologie akustické čočky) výškových reproduktorů. Dynamická kompenzace zvuků a hluku vozidla zaručuje trvalý akustický zážitek na dlouhých cestách.

Vysoké designové standardy společnosti Bang & Olufsen se odrážejí například v osvětlených výškových reproduktorech nebo mřížkách reproduktorů z velmi kvalitního hliníku.

Přehled systému Bang & Olufsen BeoSound AMG:

 • Digitální signální procesor s 16 kanály a výkonem 400 W
 • 100milimetrový středový reproduktor v zadní části vozidla s hliníkovým krytem a 25milimetrový výškový reproduktor v přístrojové desce pro perfektní reprodukci prostorového zvuku pomocí Dolby Digital 5.1 nebo DTS
 • 100milimetrový prostorový reproduktor a 25milimetrový výškový reproduktor uprostřed zadní stěny za sedadly
 • Výkonný zesilovač ICE (500 W)
 • Jeden 100milimetrový středový reproduktor s hliníkovým krytem v každých dveřích
 • Jeden 200milimetrový frontbass woofer v prostoru pro nohy řidiče a další v prostoru pro nohy spolujezdce
 • Mercedes-Benz Signature Sound DVD
 • Dva osvětlené výškové reproduktory s „Acoustic Lens Technology“ (ALT) pro prostorovou reprodukci
 • Dva specifické 100milimetrové prostorové reproduktory na stranách za sedadly
 • Standardní výbava pro Mercedes-AMG SL 65.

 

COMAND Online
Navigace, telefon, audio, video, internet – s ovládacím a zobrazovacím systémem COMAND Online bude mít řidič tyto a mnohé další funkce přímo před očima a může je snadno ovládat. Informace se zobrazují na barevném displeji s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 17,8 cm. Ovládání je snadné a intuitivní.


Rychlá navigace na pevném disku s realistickými topografickými mapami Vás bezpečně a hladce navede do Vašeho cíle. Navigační data se aktualizují zdarma po dobu tří let.

Služba „Live Traffic Information“ Vám umožňuje přijímat aktuální a přesné dopravní informace pro optimalizované dynamické navádění a přesnější odhad času příjezdu. Tato služba je dostupná zdarma po dobu tří let od první registrace a poté ji lze prodloužit prostřednictvím MBA App Shop.

V kombinaci s vhodnými mobilním telefonem je u stojícího vozidla možné vyvolat internetové stránky a používat za jízdy aplikace Mercedes-Benz[1] jako vyhledávání zvláštních cílů, informací o počasí nebo internetové rádio.

DVD přehrávač, rádio a zdířky pro připojení externích zařízení zaručují zábavu šitou na míru. Mezi další přednosti patří systém ovládání hlasem LINGUATRONIC, rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free, funkce předčítání SMS a audiostreaming hudebních souborů.

[1] Právo na změnu integrovaných aplikací Mercedes-Benz je vyhrazeno.
Příplatková výbava pro model SL 400.

 

Rádio COMAND
COMAND je multimediální systém, který zahrnuje barevný displej s úhlopříčkou 17,8 cm, slot pro paměťové SD karty, přehrávač audio/video DVD kompatibilní s MP3, ovladač COMAND a telefonní klávesnici.


Přehled funkcí systém COMAND RADIO:

 • Rozhraní Bluetooth®
 • Kombinovaný DVD/CD přehrávač a slot pro paměťové SD karty
 • Funkční tlačítka na headunit
 • RDS / dva tunery a dekodér dopravních informací (TP/TA)
 • Barevný displej TFT s úhlopříčkou 17,8 cm a 800 x 480 pixely
 • Vstup USB
 • Ovladač na středové konzole
 • K dispozici pouze pro model SL 400.

Digitální rádio (DAB) pro standardy DAB, DMB a DAB+ (příplatková výbava)
Přídavná anténa a digitální přijímač umožňují poslech pozemního vysílání digitálních rozhlasových stanic. Digitální rádio DAB nabízí vynikající kvalitu příjmu a cenné informace navíc, např. o dopravě nebo rozhlasové stanici.

Měnič na 6 DVD (příplatková výbava)
Měnič DVD integrovaný do středové konzoly má zásobník na šest CD/DVD. Ovládání je jednoduché a intuitivní prostřednictvím systému COMAND Online.


Sada Drive Kit Plus pro smartphone (příplatková výbava)
Sada Drive Kit Plus je perfektní pro integrování iPhonu® do koncepce ovládání a zobrazování ve vozidle. Řidič ovládá všechny základní funkce, které jsou zobrazovány na headunit v revolučním grafickém designu, pomocí ovladače ve středové konzole.


Drive Kit Plus for Smartphone (optional)
Funkce Twitter, „postování“, „lajky“ a další lze bezproblémově integrovat do koncepce ovládání a zobrazování a je možné je používat během jízdy. Pro používání sady „Drive Kit Plus pro smartphone“ s touto revoluční grafikou stačí nainstalovat bezplatnou aplikaci.


Surround soundsystem Harman Kardon® Logic 7® (příplatková výbava)
Pečlivě sladěné technické komponenty spolu s technologií Logic 7® od značky Harman Kardon® poskytují nezaměnitelně autentický prostorový zvuk. Cestující na všech sedadlech si mohou vychutnat ohromující zážitek zvuku 360°u stereonahrávek i multikanálových nahrávek 5.1.


Systém s jedenácti vysoce výkonnými reproduktory je speciálně upraven pro akustické podmínky vozidla. Výkonný zesilovač DSP je vybaven digitálním zpracováním signálu (DSP), které pomocí vysoké výpočetní kapacity řídí frekvenční odezvu pro celkově harmonický zvuk.

Funkce nastavení hlasitosti v závislosti na rychlosti navíc poskytuje jednotný zvukový dojem, neboť kontinuálně upravuje hlasitost dle rychlosti vozidla.

Surround Soundsystem Harman Kardon® Logic 7® - přehled

 • Jedenáct vysoce výkonných reproduktorů pro precizní dynamiku a vynikající vyvážení zvuku
 • Funkce řízení hlasitosti v závislosti na rychlosti pro jednotný zvukový dojem
 • Výkonný vícekanálový zesilovač DSP s výkonem až 600 W
 • Technologie vícekanálového prostorového zvuku Logic 7® pro dech beroucí zážitek v rozsahu 360° ze stereozáznamů a záznamů 5.1 pro každé sedadlo
 • Surround soundsystem speciálně vyladěný na vnitřní prostor vozidla
 • Není k dispozici pro Mercedes-AMG SL 65.

Komfortní telefonování v loketní opěrce (příplatková výbava)
Jednoduše lepší způsob telefonování: univerzální rozhraní v loketní opěrce Vám umožní pohodlně připojit mobilní telefony k reproduktoru vozidla. Stačí vložit mobilní telefon do držáku (příslušenství) kompatibilního se zařízením.


Používání antény vozidla zajišťuje optimální příjem i vysílání. Navíc se nabíjí baterie. Mobilní telefon se ovládá komfortně pomocí systémů vozidla. Tímto způsobem je rovněž možný přístup k vnitřní paměti vozidla.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG SL 65.

 

Sada osmi reproduktorů s technologií Frontbass
Zvukový systém s osmi reproduktory a vpředu s Frontbass zaručuje vynikající a vyvážený zvuk i při jízdě se staženou střechou. Subwoofery jsou integrovány do karoserie a využívají objem podélných prvků jako rezonanční komoru pro prvotřídní reprodukci basů.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG SL 65.

 

Remote Online (příplatková výbava)
Sledování geografické polohy vozidla, sledování polohy vozidla, dálkové zamknutí/odemknutí dveří, vzdálený dotaz na stav vozidla a vzdálené programování nezávislého topení: to je výběr ze služeb Remote Online, které lze nyní na základě této technické přípravy jednotlivě objednat u společnosti Daimler AG.


Tyto služby, které jsou součástí řady služeb Mercedes connect me, značně navyšují bezpečnost a komfort a pomáhají ušetřit čas. Jejich používání vyžaduje přijetí uživatelských podmínek a registraci na zákaznickém portálu „Mercedes me“.

Zákaznický portál je rovněž rozcestníkem pro správu a konfigurování služeb Remote Online a služeb sledování vozidla. Tato webová stránka Vám umožňuje kdykoliv vyvolat služby, dokonce i na cestách, pomocí smartphonu, tabletu nebo PC.

Technickým předpokladem pro používání vzdálených služeb, služeb sledování vozidla a dalších služeb v rámci Mercedes connect me je integrovaný komunikační modul. Služby Remote Online jsou omezeny na tři roky od první registrace. Jejich prodloužení je zpoplatněné.

Standardní výbava v kombinaci se systémem COMAND Online.


Telefonní modul Bluetooth® (profil SAP) v loketní opěrce pro telefonní/internetové připojení, se samostatnou čtečkou SIM karet (příplatková výbava)
Tato výbava umožňuje připojení mobilního telefonu pomocí protokolu Bluetooth® SAP (SIM Access Profile) nebo přímý provoz vložením SIM karty do integrované čtečky SIM karet. Externí anténa vozidla zajišťuje lepší příjem.


TV tuner pro příjem digitální TV (příplatková výbava)
Sledování TV ve vynikající kvalitě obrazu a široký výběr kanálů – TV přijímač to umožňuje také ve vozidle. Přijímá digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T a zajišťuje přístup k přídavným informacím, jako jsou elektronické magazíny TV nebo videotext.


Pro zprostředkování obrazu a zvuku využívá systém velký displej COMAND Online s vysokým rozlišením a zvukový systém vozidla. Z bezpečnostních důvodu se TV obraz vpředu automaticky vypne, pokud rychlost vozidla překročí cca 6 km/h.

 

Bezpečnost

Bezpečnost - v centru našeho zájmu

Komplexní koncepce bezpečnosti od společnosti Mercedes-Benz dělí bezpečnost jízdy automobilem do čtyř fází:
Prakticky žádná jiná oblast neinspiruje konstruktéry společnosti Mercedes-Benz tak moc jako výzkum nových bezpečnostních technologií. První významný milník v oblasti bezpečnosti sahá do 50. let 20. století, kdy Béla Barényi vynalezl bezpečnostní buňku pro cestující. Ta je dnes pouze jednou z mnoha součástí komplexní koncepce bezpečnosti, která ještě více přibližuje vozy Mercedes-Benz k naší vizi řízení bez nehod.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.


Fáze 1: bezpečná jízda.


Většina nehod začíná dlouho před skutečnou kolizí: ztrátou koncentrace, špatnou viditelností nebo riziky, která nelze předvídat. Proto koncepce bezpečnosti Mercedes-Benz využívá řadu opatření, která při každodenním cestování podporují bezpečnou jízdu a mají kritické situace pod kontrolou.


Třístupňový elektronický stabilizační systém (ESP®)
Tento systém zaručuje jak bezpečnost, tak i radost z řízení. Pomocí tlačítka ESP® si řidič může vybrat ze tří různých strategií řízení: „ESP® ON“ pro vysokou míru bezpečnosti, „ESP® SPORT HANDLING MODE“ pro sportovní styl jízdy a „ESP® OFF“ pro jízdu na uzavřených závodních okruzích.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


ADAPTIVE BRAKE s asistentem rozjezdu do kopce, funkcí přípravy brzd, vysoušením brzd a funkcí HOLD
Systém ADAPTIVE BRAKE zlepšuje jízdní komfort a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry pomocí základní funkce protiblokovacího systému brzd ABS a na straně druhé usnadňuje prostřednictvím komfortních funkcí zvládání každodenních jízdních situací.

Asistent rozjezdu do kopce zabraňuje neúmyslnému couvání vozidla ve svahu, když řidič přemisťuje nohu z brzdového pedálu na pedál akcelerace. Funkce „příprava“ zajistí, že jsou brzdové destičky v kontaktu s brzdovými kotouči, jakmile řidič uvolní pedál akcelerace. Výsledný ušetřený čas může zkrátit brzdnou dráhu.

Funkce „vysoušení brzd“ za mokra automaticky odstraňuje vodní film z brzdových kotoučů, čímž se zkrátí reakce brzd. Funkce HOLD udržuje vozidlo na místě, aniž by bylo nutné sešlápnout brzdový pedál.

Asistent adaptivních dálkových světel Plus
Vidíte dále .... stále: Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světly, aniž byste oslňovali ostatní účastníky silničního provozu. Řidič tak má vždy k dispozici optimální dosah světlometů.


Asistent adaptivních dálkových světel Plus rozpozná pomocí kamery umístěné za čelním oknem jiné osvětlené účastníky silničního provozu jako vozidla v protisměru a vozidla vpředu a automaticky seřídí světlomety v souladu s novou dopravní situací. Mechanismus ve světlometu ztlumí příslušnou část světelného kuželu světlometů LED, aby nedošlo k oslnění jiných řidičů.


Adaptivní brzdová světla
Blikající brzdová světla mohou v nouzových situacích pomoci významným způsobem zkrátit dobu reakce řidičů jedoucích za Vámi. Adaptivní brzdová světla LED tak značně přispívají k prevenci nehod najetím zezadu.

Asistent sledování bdělosti
Asistent sledování bdělosti může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Na základě chování řidiče rozpozná systém typické příznaky únavy a vážné nepozornosti a vydá optické a akustické varování ohledně hrozícího mikrospánku.


Pětiúrovňový sloupcový graf na multifunkčním displeji sdruženého přístroje zobrazuje stávající úroveň pozornosti řidiče. Také je zobrazován čas, který uplynul od poslední přestávky.

Pokud úroveň pozornosti řidiče příliš klesne, zobrazí se ikona šálku s kávou informující o doporučené přestávce; rovněž zazní akustické varování. COMAND Online současně nabídne, že vyhledá odpočívadlo. Pokud je zvoleno nastavení „Citlivé“, varuje systém řidiče ještě dříve.

Asistent sledování bdělosti pracuje v rozmezí rychlostí 60 až 200 km/h: lze ho nastavit tak, aby zobrazoval varování ve sdruženém přístroji při určené úrovni (ne)pozornosti nebo ho lze zcela vypnout.


Elektronický stabilizační systém ESP®
V kritických situacích může elektronický stabilizační systém ESP® zabránit smyku vozidla. Cílenými brzdnými zásahy u jednotlivých kol omezuje ESP® tendence k nedotáčivosti nebo přetáčivosti a tím zvyšuje bezpečnost jízdy.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


ESP® Dynamic Curve Assist
Systém založený na ESP® zaručuje vyšší agilitu řízení zejména při zrychlení v zatáčkách. Pokud snímače ESP® zaznamenají tendenci k nedotáčivosti, mohou ji zmírnit cíleným přibrzďováním vnitřních kol.


Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)
Tato kombinace doplňkových bezpečnostních a asistenčních systémů ulehčuje práci řidiči, snižuje nebezpečí nehody a zvyšuje ochranu cestujících i ostatních účastníků silničního provozu.

Asistent udržování odstupu DISTRONIC s asistentem řízení pomáhá řidiči zachovávat bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla a udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu. Systém tak zmírňuje námahu spojenou s řízením především na dlouhých cestách a při jízdě stop-and-go.

Aktivní brzdový varuje řidiče opticky, pokud je vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla příliš malá. Je-li rozpoznáno nebezpečí kolize, je vydán akustický výstražný signál, systém může rovněž podpořit brzdění řidiče a v případě chybějící reakce řidiče může být rychlost vozidla snížena automaticky.

Aktivní asistent jízdy v pruzích a aktivní asistent sledování mrtvého úhlu poskytují podporu, pokud vozidlo neúmyslně opustí jízdní pruh nebo pokud hrozí nebezpečí kolize s jinými vozidly při změně směru jízdy. Pomocí jednostranného brzdného zásahu mohou oba asistenční systémy pomoci vrátit vozidlo zpět do jízdního pruhu nebo zabránit nehodě.

PRE-SAFE® PLUS
Rozšiřuje systém na ochranu cestujících PRE-SAFE® o preventivní opatření pro případ nárazu hrozícího zezadu.

Zpětná kamera s dynamickými naváděcími liniemi na displeji (příplatková výbava)
Parkování a manévrování při couvání je značně jednodušší a bezpečnější díky zpětné kameře. Aktivuje se automaticky po zařazení zpátečky a na centrálním displeji zobrazuje oblast za vozidlem (pomocí dynamických naváděcích křivek).

Pokud systém detekuje stojící nebo pohybující se předměty, označí je pomocí čar. Při couvání z parkovacího místa např. z příjezdové cesty umožní přepnutím do režimu širokého úhlu zobrazení úhlu v rozsahu 180° za účelem dřívějšího detekování blížících se vozidel nebo chodců.


Asistent dopravního značení
Všední den a silniční provoz jsou samy o sobě dostatečně stresující. Ulehčit práci Vám může tento asistenční systém, který pomocí kamery neustále sleduje a zobrazuje povolenou rychlost, což je zvláště užitečné při dlouhých, monotónních cestách na dálnicích.


Systém je schopný identifikovat rychlostní omezení, zákaz vjezdu a zákaz předjíždění a konce těchto omezení a zobrazuje je ve sdruženém přístroji. Pokud jsou k dispozici příslušné dopravní značky, vydá systém optické a akustické varování také při vjezdu do jednosměrné ulice proti předepsanému směru jízdy.

Příplatková výbava pro model SL 400.


Fáze 2: při nebezpečí.
Mercedes-Benz znamená bezpečnost v automobilové dopravě. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby každá jízda byla maximálně bezpečná.


Aktivní brzdový asistent
Systém PRE-SAFE® s reverzibilními předepínači bezpečnostních pásů pro řidiče a spolujezdce, funkce zavírání elektricky ovládaných oken
V každém vozidle Mercedes-Benz se nacházejí výsledky desítky let zkušeností s bezpečnostními technologiemi, díky kterým jsou kritické situace stále méně pravděpodobné. Pokud však kritická situace nastane, tento systém Vám pomůže v podobě preventivních a ochranných opatření.


Tento systém je schopný identifikovat kritické jízdní situace a v případě hrozící nehody zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření patří např. reverzibilní napnutí bezpečnostních pásů nebo automatické zavření otevřených bočních oken.


Fáze 3: při nehodě.
Auta od značky Mercedes-Benz mají řadu bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Pokud by však došlo na nejhorší, lze aktivovat komplexní bezpečnostní systémy, které poskytnou všem cestujícím ve vozidle i ostatním účastníkům silničního provozu nejlepší možnou ochranu.

Airbagy pro řidiče a spolujezdce
Naše vozidla jsou vybavena řadou bezpečnostních technologií. Některé z nich nikdy neuvidíte. A to je dobře, protože jsou určeny jen pro ty nejhorší možné scénáře. Jejich účelem je chránit Vás a cestující ve vozidle.


Při nárazu mohou airbagy pomoci ochránit trup a hlavu řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných zranění při nehodě. Rozvinutí airbagů je úměrné síle nárazu.


Aktivní kapota motoru
Kapota se zvedne při předním střetu s chodcem nebo cyklistou. Větší vzdálenost mezi kapotou a komponenty v motorovém prostoru zvětšuje deformační zónu pro jemnější absorpci nárazu a snížení nebezpečí zranění.


Hlavové airbagy ve dveřích
V případě silného bočního nárazu zakryjí hlavové airbagy boční okna, a pomůžou tak snížit nebezpečí nárazu hlavy do boků vozidla nebo proniknutí předmětů do interiéru. Chrání řidiče a spolujezdce.

Boční airbagy v sedadlech
V případě bočního nárazu mohou boční airbagy pomoci ochránit trup řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných zranění při nehodě.


Ochranný oblouk proti převrácení pro řidiče a spolujezdce, s automatickou aktivací
V případě převrácení vozidla jsou řidič a spolujezdec účinně chráněni dvěma oblouky. Ochranné oblouky jsou plně integrovány do zadního obložení a mohou se rozvinout ve zlomcích sekundy, jakmile nárazové snímače řídicí jednotky airbagů rozpoznají nebezpečí nehody.


Fáze 4: po nehodě.
Za účelem zmírnění následků nehody a ulehčení práce záchranné službě se spustí několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nehody:

 • Optimální ochrana: motor se může automaticky vypnout a přívod paliva přerušit.
 • Bezpečnostní osvětlení: je možné automaticky aktivovat výstražná světla, aby se zabránilo dalším nehodám a aby záchranné služby havarované vozidlo našly rychleji.
 • Automatická ventilace: pokud se rozvine airbag, elektricky ovládaná okna se automaticky otevřou.
 • Snadné otevření: po nehodě se dveře automaticky odemknou, aby se záchranné služby dostaly snáze k cestujícím.
 • Opatření na usnadnění záchrany: integrované nárazové spoje mezi blatníkem a dveřmi usnadňují otevření dveří po čelním nárazu.
 • Přímé spojení: v případě nehody nebo poruchy může systém nouzového volání Mercedes-Benz automaticky navázat spojení s centrálou nouzového volání.
 • Společnost Mercedes-Benz také vydala vícejazyčné záchranné pokyny pro záchranné složky, které jsou po celém světě k dispozici na internetu jako zdroj informací pro záchranné služby.


Záchranné pokyny pro záchranné služby (webová stránka společnosti Daimler)
Pokud jde o záchranu cestujících po nehodě, je důležitá každá vteřina. Proto společnost Daimler přišla se samolepkou pro záchranáře, malou, ale účinnou inovací, která záchranné službě na místě nehody rychle poskytne podrobnosti ohledně bezpečnostní konstrukce daného vozidla. Samolepky s QR kódem jsou upevněny na víčku palivové nádrže vozidla a na protilehlém sloupku B. Jsou součástí standardní výbavy všech nových vozidel a ostatní vozidla jimi mohou být snadno dovybavena. V nouzovém případě mohou příslušníci záchranné služby naskenovat QR kód pomocí smartphonu nebo tabletu a získat spolehlivý přístup k příslušné záchranářské kartě, která jim usnadní jejich práci.[1]


[1] Požadavek: aktivní internetové připojení.

 

Výbava a příslušenství

Sady výbav

Shrnutí jednotlivých dílů.
Nová generace SL může nabídnout více než doplňkovou výbavu, protože velmi různorodé sady výbav Vám otvírají svět sofistikované estetiky, atraktivního stylu a nově vyvinutých bezpečnostních technologií.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.

 • Sada aktivních ortopedických předních sedadel včetně masážní funkce, funkce dynamické jízdy a polohování PRE-SAFE® (příplatková výbava)
 • Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)
 • Komfortní sada KEYLESS-GO (příplatková výbava)

 

Standardní výbava (výběr)

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.

 • Systém pohonu a podvozek
 • 9G-TRONIC včetně páky voliče DIRECT SELECT a řadicích pádel na volantu DIRECT SELECT
 • AMG DRIVE UNIT s pákou E-SELECT
 • AMG DYNAMIC SELECT
 • Uzávěrka diferenciálu zadní nápravy AMG s omezeným prokluzem
 • 7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT
 • Převodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC
 • Sportovní výfukový systém AMG se dvěma dvojitými chromovanými koncovkami
 • Sportovní výfukový systém AMG se dvěma dvojitými chromovanými koncovkami v designu AMG V12
 • Sportovní parametrické řízení AMG s posilovačem řízení závislým na rychlosti
 • Sportovní podvozek AMG vycházející z Active Body Control (ABC)
 • Přímé řízení s posilovačem závislým na rychlosti a variabilním převodem řízení
 • DYNAMIC SELECT s pěti jízdním programy
 • Funkce ECO start-stop
 • Podvozek s adaptivním systémem tlumení
 • Bezpečnost
 • Třístupňový elektronický stabilizační systém (ESP®)
 • ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, s funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
 • Asistent adaptivních dálkových světel Plus
 • Adaptivní brzdová světla, blikající
 • Airbagy pro řidiče a spolujezdce
 • Aktivní kapota motoru
 • Aktivní brzdový asistent
 • Asistent sledování bdělosti
 • Automatické vypnutí airbagu spolujezdce
 • Systém ochrany proti odcizení (ATA)
 • Elektronický stabilizační systém ESP®
 • ESP® Dynamic Curve Assist
 • Elektronická parkovací brzda
 • Hlavové airbagy ve dveřích
 • LED Intelligent Light System
 • Systém PRE-SAFE® s reverzibilními předepínači bezpečnostních pásů pro řidiče a spolujezdce, funkce zavírání elektricky ovládaných oken
 • Varování při poklesu tlaku vzduchu v pneumatikách
 • Boční airbagy v sedadlech
 • Lékárnička
 • Asistent dopravního značení
 • Výstražný trojúhelník
 • Multimediální systémy a navigace
 • COMAND Online
 • Rádio COMAND
 • Komunikační modul pro používání služeb Mercedes connect me
 • 8 reproduktorů, vpředu Frontbass
 • Systém nouzového volání Mercedes-Benz
 • Exteriér
 • Spoiler AMG na víku zavazadlového prostoru
 • Maska chladiče AMG se dvěma lamelami v zrcadlově lesklém chromu a nápisem „AMG“
 • Maska chladiče AMG se dvěma lamelami ve stříbrném chromu a nápisem „AMG“
 • AMG bodystyling
 • AMG bodystyling
 • Vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, elektricky nastavitelná z interiéru
 • Brzdové třmeny lakované v šedé barvě, s nápisem „AMG“
 • Chromovaný elektronický klíček
 • Chromovaný elektronický klíček s emblémem AMG
 • Lamely na kapotě a předních blatnících v lesklém chromu
 • Lamely na kapotě a předních blatnících v lesklém chromu
 • Zadní světla s technologií LED
 • Vyhřívané zadní okno s časovačem
 • Automatické tlumení vnitřního zpětného zrcátka a vnějšího zpětného zrcátka na straně řidiče
 • Dálkové otvírání víka zavazadlového prostoru
 • Systém adaptivních stěračů čelního okna MAGIC VISION CONTROL
 • Metalické barevné odstíny
 • Stěrače čelního skla s dešťovým senzorem
 • Vyhřívané stěrače čelního okna
 • Systém zamykání
 • Servozavírání víka zavazadlového prostoru
 • Nápis V8 BITURBO na předních blatnících
 • Nápis „V12 BITURBO“ na předních blatnících
 • Střecha Vario, elektrohydraulické ovládání
 • Všechna okna zeleně tónovaná, zadní okno z jednovrstvého bezpečnostního skla
 • Interiér
 • Úložný prostor se stahovacím krytem za středovou konzolou
 • Úložný prostor ve středové konzole
 • Prahové lišty AMG z lesklého chromu, podsvícené v bílé barvě
 • Prahové lišty AMG z kartáčované nerez oceli, podsvícené v bílé barvě
 • Sdružený přístroj AMG v designu dvou tubusů s ciferníkem do 320 km/h a s úvodní obrazovkou AMG včetně funkce RACETIMER
 • Sdružený přístroj AMG v designu dvou tubusů s ciferníkem do 360 km/h a hlavním menu AMG s úvodní obrazovkou AMG V12 BITURBO včetně funkce RACETIMER
 • Tříramenný volant AMG Performance čalouněný v černé kůži nappa
 • Sdružený přístroj AMG v designu dvou tubusů s ciferníkem do 320 km/h a s úvodní obrazovkou AMG včetně funkce RACETIMER
 • Analogové hodiny AMG v designu IWC
 • Sportovní sedadla AMG se zvýšenými bočnicemi a znakem „AMG“ na opěradlech
 • Tlačítko AMG pro zavírání dveří, chromované
 • Sklopná loketní opěrka řidiče a spolujezdce, s uzamykatelným úložným prostorem
 • Automatický kryt zavazadlového prostoru
 • Přihrádka na brýle v horní ovládací jednotce
 • Páka voliče DIRECT SELECT
 • Prahové lišty s nápisem „Mercedes-Benz“
 • Zadní box za sedadlem řidiče
 • Uzamykatelná, ventilovaná a osvětlená přihrádka před spolujezdcem
 • Stropní čalounění v černé barvě
 • Sklopný protivětrný štít v černé tkanině
 • Automatická, dvouzónová klimatizace THERMOTRONIC
 • Sdružený přístroj ve dvoutubusovém designu
 • Multifunkční sportovní volant čalouněný kůží nappa s dvanácti tlačítky, řadicími pádly a krytem airbagu v kůži nappa
 • Luxusní opěrky hlavy NECK-PRO pro řidiče a spolujezdce
 • Odkládací síť v prostoru pro nohy na straně spolujezdce
 • Čalounění ve tkanině/kůži, s povrchovou úpravou odrážející sluneční paprsky
 • Držáky deštníků ve dveřích
 • Vyhřívání předních sedadel
 • Sluneční clony s kosmetickými zrcátky, otočné ke straně
 • Tempomat s variabilním omezovačem rychlosti
 • Středové panely dveří ve specifickém designu AMG diamond
 • Ochranný oblouk proti převrácení pro řidiče a spolujezdce, s automatickou aktivací
 • Elektricky nastavitelná přední sedadla
 • Ozdobné prvky z podélně leštěného, světlého hliníku

 

Příplatkový výbava (výběr)


Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.

 • Designové a výbavové linie
 • Linie AMG
 • Sady výbav
 • Sada aktivních ortopedických sedadel
 • Sada AMG Carbon Exteriér
 • Sada AMG Driver
 • Sada AMG Night
 • Sada AMG Night
 • Sada jízdních asistentů PLUS
 • Komfortní sada KEYLESS-GO
 • Systém pohonu a podvozek
 • Active Body Control ABC s funkcí náklonu v zatáčkách
 • Vysoce výkonný keramický kompozitní brzdový systém AMG s kompozitními brzdovými kotouči o rozměrech 402 x 39 mm vpředu a 360 x 32 mm vzadu
 • Sportovní podvozek AMG Performance vycházející z Active Body Control
 • Palivová nádrž o větším objemu (75 litrů)
 • Spodní ochrana (technická)
 • Příprava na nabíječku akumulátoru
 • Bezpečnost
 • Hasicí přístroj, v zadní části středové konzoly
 • Monitorování interiéru infračervenými paprsky
 • Kotvicí body ISOFIX pro dětskou sedačku na předním sedadle
 • Parkovací asistent
 • Pneumatiky s možností nouzové jízdy po defektu místo těsnicího prostředku na pneumatiky TIREFIT
 • Systém sledování tlaku vzduchu v pneumatikách
 • Zpětná kamera s dynamickými naváděcími křivkami na displeji
 • TIREFIT s kompresorem na huštění pneumatik
 • Multimediální systémy a navigace
 • Soundsystem AMG Bang & Olufsen BeoSound
 • Digitální rádio (DAB) pro standardy DAB, DMB a DAB+
 • Sada Drive Kit Plus pro iPhone®
 • Sada Drive Kit Plus pro smartphone
 • Měnič na 6 DVD
 • Surround Soundsystem Harman Kardon® Logic 7®
 • Komfortní telefonování v loketní opěrce
 • Remote Online
 • Telefonní modul Bluetooth® (profil SAP) v loketní opěrce pro telefonní/internetové připojení, se samostatnou čtečkou SIM karet
 • TV přijímač pro příjem digitální TV
 • Exteriér
 • Kryt motoru AMG z karbonových vláken
 • Elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka, včetně orientačního osvětlení s logem značky
 • Brzdové třmeny lakované v červené barvě, s nápisem „AMG“
 • Barevný odstín designo, bright
 • Barevný odstín designo magno
 • Barevný odstín designo
 • Dálkové zavírání víka zavazadlového prostoru
 • Systém adaptivních stěračů čelního okna MAGIC VISION CONTROL, s vyhříváním
 • Panoramatická střecha Vario
 • Panoramatická střecha Vario s MAGIC SKY CONTOL
 • Nezávislé zamykání zavazadlového prostoru
 • Servozavírání dveří
 • Nemetalický barevný odstín
 • Interiér
 • AIRSCARF
 • Ambientní osvětlení v červené solar, modré polar a bílé polar ve středové konzole, loketní opěrce a prostoru pro nohy
 • Koberečky AMG s nápisem „AMG“
 • Volant AMG Performance čalouněný v černé kůži nappa/mikrovláknu DINAMICA
 • Ozdobné prvky AMG carbon
 • Analogové hodiny
 • Popelníková vložka se zapalovačem v úložné schránce
 • Dvojitý držák nápojů ve středové konzole včetně držáku lahví v zadním úložném prostoru
 • Stropní čalounění designo DINAMICA v barvě béžová ginger, šedá crystal nebo černá
 • Stropní čalounění designo kůží v barvě béžová ginger, šedá crystal nebo černá
 • Volant čalouněný designo kůží v kombinaci dvou barev
 • Bezpečnostní pásy designo v červené nebo stříbrné barvě
 • Ozdobné prvky designo v klavírovém laku, bílý champange, černém klavírovém laku nebo přírodním bambusu
 • Prahové lišty s nápisem „Mercedes-Benz“, podsvícené
 • Velurové koberečky v barvě příslušenství
 • Otevírač garážových vrat ve vnitřním zpětném zrcátku
 • Multifunkční volant v provedení dřevo/kůže nappa
 • Ortopedická sedadla řidiče a spolujezdce s možností nastavení délky sedáku a bočnic opěradel
 • Čalounění designo kůží
 • Čalounění designo kůží Exclusive
 • Čalounění designo kůží nappa Exclusive STYLE
 • Čalounění designo kůží Exclusive STYLE
 • Čalounění kůží linie AMG s výraznými podélnými lemy
 • Sedadla čalouněná kůží s povrchovou úpravou odrážející sluneční paprsky a ozdobným prošitím v kontrastní barvě
 • Čalounění designo kůží nappa Exclusive
 • Čalounění kůží nappa
 • Čalounění kůží nappa s výraznými podélnými lemy
 • Ventilovaná a vyhřívaná přední sedadla
 • Elektrický protivětrný štít
 • Ozdobné prvky ze světlého hliníku s broušenou karbonovou strukturou
 • Ozdobné prvky z tmavého, horizontálně broušeného hliníku
 • Ozdobné prvky z leštěného černého dřeva jasanu
 • Ozdobné prvky z hedvábně matného světle hnědého dřeva topolu
 • Ozdobné prvky z hnědého lesklého kořenového dřeva ořechu

 

 

Dojeďte bezpečně

Mercedes Connect me

Silnice není vždy tím nejlepším spojením.
Nové pojetí mobility. Dnes se pohybujeme různě, jsme stále on-line a neustále na příjmu. Žijeme digitálně. A automobily? Dlouho byly v tomto ohledu daleko za námi. Mercedes „me connect“ je síťové propojení vozu a řidiče – a mnohem víc: vůz se stává součástí Vašeho osobního života. Pro větší komfort a dobrý pocit trvalého připojení i na cestách.


Vaše cesta do světa Mercedes me connect.
Abyste mohli plně využívat služby Mercedes connect me, musíte se zaregistrovat. Naše brožura Vás provede procesem registrace krok za krokem. Pro spuštění stahování klikněte na odkaz.

Brožura je ve formátu PDF, který vyžaduje prohlížeč Adobe Acrobat Reader. Ten lze zdarma stáhnout na stránce www.adobe.com.


Brožura Mercedes me connect

Live Traffic Information
Informace o dopravní situaci Live Traffic Information Vás dostanou do cíle rychleji! Tato služba online Vám umožňuje přijímat aktuální a vysoce přesné dopravní informace – pro optimalizované dynamické navádění a přesnější výpočet času příjezdu. Přenos dat zajišťuje komunikační modul přes rychlé mobilní internetové připojení. Služba Live Traffic Information je součástí multimediálního systému COMAND Online od první registrace vozidla. Služba je aktivována na tři roky a poté ji lze za poplatek prodloužit.


Systém nouzového volání Mercedes-Benz
Pokud dojde k nejhoršímu, lze spustit nouzové volání buď automaticky, nebo ručně pomocí tlačítka SOS ve vozidle. Centrála nouzových volání poté okamžitě ověří, zda je nutný zásah na místě, a pokud ano, jaký druh pomoci je potřebný. V nouzovém případě jsou například aktuální údaje o poloze GPS odeslány do veřejné evropské centrály nouzových volání, které zahájí všechny další potřebné kroky.

- Uvědomte si prosím, že systém nouzového volání Mercedes-Benz je permanentní, plně automatická výbava zajišťující Vaši bezpečnost.


Základní služby Mercedes me connect


Řešení poruch
I když se poruchy vyskytují zřídka – Mercedes-Benz poskytne i v takových případech bez problému rychlou pomoc. Zvolením záznamu MB Contact v telefonním seznamu můžete okamžitě kontaktovat službu Mercedes-Benz Service24h, která se postará o vše ostatní. Pomoc k Vám bude vyslána optimálně připravená – v kteroukoli denní a noční dobu.


Vzdálená diagnostika
Diagnostický software může zjistit, že je třeba vyměnit důležité bezpečnostní součástky. Tato data jsou předána Vašemu servisnímu partnerovi Mercedes-Benz, který Vás pak může kontaktovat.


Řešení nehod
Telefonní hovor bude přesměrován do zákaznického centra Mercedes-Benz, které po nehodě co nejrychleji zahájí nezbytné kroky pro zajištění záchranné a odtahové služby.


Řešení údržby
Integrované řešení údržby Vám pomáhá zachovat u Vašeho vozidla Mercedes optimální intervaly údržby. Všechna důležitá data je možné odesílat Vašemu autorizovanému servisnímu partnerovi Mercedes-Benz – jako podklad pro konkrétní, individuální servisní nabídku.


Služby Remote Online (za příplatek)
Vyhledání polohy vozidla
Cizí město, spletité uličky – žádné obavy, vzdálená služba online zobrazí polohu Vašeho zaparkovaného vozidla v okruhu 1,5 km. Na Vašem smartphonu.

 

Sledování polohy vozidla
Pokud jste vozidlo někomu půjčili, můžete aktuální polohu jedoucího vozidla sledovat pomocí GPS. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.

 

Vzdálený dotaz na stav vozidla
Relevantní informace o vozidle, například údaje o aktuálním počtu ujetých kilometrů, výšce hladiny kapaliny do ostřikovačů čelního skla nebo výšce hladiny paliva v nádrži, lze kdykoli snadno vyvolat přes zákaznický portál.


Sledování geografické polohy vozidla
V běžné praxi se v současné době využívá v logistice a nyní je rovněž zaváděna do segmentu osobních vozidel Mercedes-Benz. Funkce sledování geografické polohy vozidla Vám umožňuje stanovit virtuální hranice. Pokud vozidlo vjede do této ohraničené oblasti nebo ji opustí, může Vám být na Vaše přání zaslána zpráva. Tato funkce se zobrazuje ve vozidle a řidič ji může kdykoli vypnout.


Konfigurace aplikací Mercedes-Benz[1]
Pomocí internetové aplikace Mercedes me connect můžete pohodlně z domova nebo za jízdy přednastavit aplikace Mercedes-Benz ve vozidle: například může měnit jejich pořadí nebo nastavit kategorie aplikací pro zprávy.


Dálkové zamknutí/odemknutí dveří
Pomocí internetové aplikace Mercedes me connect lze jednoduše odemykat a zamykat vozidlo pohybem prstu. Například pokud jste zapomněli vůz zamknout, můžete tak snadno učinit později.


Jak aktivovat Vaše služby Mercedes me connect.

Nejdříve se zaregistrujte na zákaznickém portálu Mercedes me. Během registrace na portálu můžete již přijmout uživatelské podmínky služeb Mercedes connect me. Poté musí Váš prodejce Mercedes-Benz propojit Váš účet Mercedes me s Vaším vozidlem. Nyní můžete aktivovat a kdykoliv znovu deaktivovat požadované služby buď s pomocí Vašeho prodejce Mercedes-Benz, nebo sami na portálu Mercedes me.

 

Aktivní řízení

Mercedes-Benz Intelligent Drive

Na cestě k jízdě bez nehod.
Co začalo s PRE-SAFE® před více než deseti lety a pokračovalo s DISTRONIC PLUS, jsme dnes posunuli k novému rozměru jízdy: Mercedes-Benz Intelligent Drive – pohodlí a bezpečnost se nyní spojily.

Díky síťovému propojení – naši bezpečnostní experti tomu říkají „fúze senzorů“ – analyzují asistenční systémy komplexní situace a pomocí vylepšených snímačů okolí umějí ještě lépe rozeznat nebezpečné dopravní situace.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.


Asistenční systémy a bezpečnost


ADAPTIVE BRAKE s asistentem rozjezdu do kopce, odvzdušňováním, vysoušením brzd a funkcí HOLD
Systém ADAPTIVE BRAKE zlepšuje jízdní komfort a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry pomocí základní funkce protiblokovacího systému brzd ABS a na straně druhé usnadňuje prostřednictvím komfortních funkcí zvládání každodenních jízdních situací.

Asistent rozjezdu do kopce zabraňuje neúmyslnému couvání vozidla ve svahu, když řidič přemisťuje nohu z brzdového pedálu na pedál akcelerace. Funkce „příprava“ zajistí, že jsou brzdové destičky v kontaktu s brzdovými kotouči, jakmile řidič uvolní pedál akcelerace. Výsledný ušetřený čas může zkrátit brzdnou dráhu.

Funkce „vysoušení brzd“ za mokra automaticky odstraňuje vodní film z brzdových kotoučů, čímž se zkrátí reakce brzd. Funkce HOLD udržuje vozidlo na místě, aniž by bylo nutné sešlápnout brzdový pedál.

Aktivní asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)


Aktivní asistent sledování mrtvého úhlu (příplatková výbava)


Asistent sledování bdělosti
Asistent sledování bdělosti může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Na základě chování řidiče rozpozná systém typické příznaky únavy a vážné nepozornosti a vydá optické a akustické varování ohledně hrozícího mikrospánku.


Pětiúrovňový sloupcový graf na multifunkčním displeji sdruženého přístroje zobrazuje stávající úroveň pozornosti řidiče. Také je zobrazován čas, který uplynul od poslední přestávky.

Pokud úroveň pozornosti řidiče příliš klesne, zobrazí se ikona šálku s kávou informující o doporučené přestávce; rovněž zazní akustické varování. COMAND Online současně nabídne, že vyhledá odpočívadlo. Pokud je zvoleno nastavení „Citlivé“, varuje systém řidiče ještě dříve.

Asistent sledování bdělosti pracuje v rozmezí rychlostí 60 až 200 km/h: lze ho nastavit tak, aby zobrazoval varování ve sdruženém přístroji při určené úrovni (ne)pozornosti nebo ho lze zcela vypnout.


Aktivní brzdový asistent s funkcí pro osvětlení křižovatky (příplatková výbava)


Asistent udržování odstupu DISTRONIC s asistentem řízení (příplatková výbava)


PRE-SAFE® PLUS (příplatková výbava)
Systém PRE-SAFE® s reverzibilními předepínači bezpečnostních pásů pro řidiče a spolujezdce, funkce zavírání elektricky ovládaných oken
V každém vozidle Mercedes-Benz se nacházejí výsledky desítky let zkušeností s bezpečnostními technologiemi, díky kterým jsou kritické situace stále méně pravděpodobné. Pokud však kritická situace nastane, tento systém Vám pomůže v podobě preventivních a ochranných opatření.


Tento systém je schopný identifikovat kritické jízdní situace a v případě hrozící nehody zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření patří např. reverzibilní napnutí bezpečnostních pásů nebo automatické zavření otevřených bočních oken.


Asistent dopravního značení
Všední den a silniční provoz jsou samy o sobě dostatečně stresující. Ulehčit práci Vám může tento asistenční systém, který pomocí kamery neustále sleduje a zobrazuje povolenou rychlost, což je zvláště užitečné při dlouhých, monotónních cestách na dálnicích.


Systém je schopný identifikovat rychlostní omezení, zákaz vjezdu a zákaz předjíždění a konce těchto omezení a zobrazuje je ve sdruženém přístroji. Pokud jsou k dispozici příslušné dopravní značky, vydá systém optické a akustické varování také při vjezdu do jednosměrné ulice proti předepsanému směru jízdy.

Příplatková výbava pro model SL 400.


Parkování
Parkovací asistent (příplatková výbava)
Jednoduché parkování a vyjíždění z parkovacího místa: parkovací asistent usnadňuje hledání parkovacího místa pro podélné i příčné parkování, následné zaparkování a také výjezd z parkovacího místa. Automaticky řídí vozidlo na parkovací místo, přičemž řidič nemusí řídit ani brzdit.


Pokud jede vozidlo pomaleji než 30 km/h, zobrazí systém na multifunkčním displeji sdruženého přístroje symbol „P“ a směrovou šipku oznamující, že našel vhodné parkovací místo. Standardně hledá systém na pravé straně vozovky, pokud je aktivováno levé směrové světlo, pak i na levé straně vozovky.

Pokud řidič zařadí zpátečku, potvrdí zobrazený výběr parkovacího místa a nejede rychleji než 10 km/h, parkovací asistent se automaticky postará o řízení. Řidič ovládá pouze pedál akcelerace a brzdový pedál; parkování je dokončeno v maximálně sedmi krocích.

Asistenční systém PARKTRONIC monitoruje během manévrování oblast kolem přední a zadní části vozidla a při rozpoznání potenciální kolize varuje řidiče. Systém je aktivní do rychlosti 18 km/h.

Standardní výbava pro Mercedes-AMG SL 65.


Zpětná kamera s dynamickými naváděcími liniemi na displeji (příplatková výbava)
Parkování a manévrování při couvání je značně jednodušší a bezpečnější díky zpětné kameře. Aktivuje se automaticky po zařazení zpátečky a na centrálním displeji zobrazuje oblast za vozidlem (pomocí dynamických naváděcích křivek).

Pokud systém detekuje stojící nebo pohybující se předměty, označí je pomocí čar. Při couvání z parkovacího místa např. z příjezdové cesty umožní přepnutím do režimu širokého úhlu zobrazení úhlu v rozsahu 180° za účelem dřívějšího detekování blížících se vozidel nebo chodců.


Výhled
Asistent adaptivních dálkových světel Plus
Vidíte dále .... stále: Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světly, aniž byste oslňovali ostatní účastníky silničního provozu. Řidič tak má vždy k dispozici optimální dosah světlometů.


Asistent adaptivních dálkových světel Plus rozpozná pomocí kamery umístěné za čelním oknem jiné osvětlené účastníky silničního provozu jako vozidla v protisměru a vozidla vpředu a automaticky seřídí světlomety v souladu s novou dopravní situací. Mechanismus ve světlometu ztlumí příslušnou část světelného kuželu světlometů LED, aby nedošlo k oslnění jiných řidičů.


LED Intelligent Light System
Mimořádně univerzální. Mimořádně inteligentní. Tento systém vyřeší téměř každý problém spojený se světelnými podmínkami. A samozřejmě zcela automaticky. Pro Vaši bezpečnost a Váš komfort.

Pro lepší viditelnost na silnici i dálnici a v zatáčkách se Intelligent Light System s adaptivními bi-xenonovými světlomety automaticky přizpůsobí povětrnostním a světelným podmínkám a stavu vozovky.

V režimu osvětlení běžné silnice osvětlují potkávací světlomety více okraje vozovky než konvenční světlomety.

Režim světel pro jízdu po dálnici se automaticky aktivuje ve dvou krocích: od rychlosti 90 km/h systém navýší výkon bi-xenonových světel. Od rychlosti 110 km/h se změní nastavení světel na vnitřní straně jízdního pruhu tak, aby byla rovnoměrně osvětlena celá šířka jízdního pruhu do vzdálenosti cca 120 metrů.

Díky rozšířeným mlhovým světlům zlepšuje systém viditelnost za mlhy. Za tím účelem se levá dioda LED natočí směrem ven a současně je světelný kužel sklopen směrem dolů. Tato funkce světel se aktivuje, jakmile řidič zapne zadní mlhové světlo a vozidlo nejede rychleji než 70 km/h.

Aktivní adaptivní světlomety kopírují úhel natočení volantu: údaje o natočení volantu, rychlost stáčení a rychlost jízdy umožňují okamžité natočení bi-xenonových světlometů do strany, jakmile vozidlo začne zatáčet. Díky funkci světla pro odbočování se světla pro odbočování automaticky zapnou po aktivaci směrového ukazatele nebo natočení volantu.

Integrované ostřikovače světlometů minimalizují vytváření nánosů nečistot na systému osvětlení.

 

AMG

AMG výbava

Zažijte fascinující svět AMG.
Tato výbava nezná hranice. S koncepcí AMG zaměřenou na výkon jste optimálně připraveni na své další dobrodružství. Vyberte si z výbav a příslušenství, díky kterým bude Vaše vozidlo vypadat ještě dynamičtěji a sportovněji.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě jednotlivých modelů.

Výběr designových výbav:


Sada AMG Carbon Exteriér (příplatková výbava)
Tato sada se sportovními detaily z karbonových vláken propůjčuje vozidlu dynamičtější vzhled. Z karbonových vláken je vyroben přední deflektor, lamely na blatnících, prahové nástavce, kryty vnějších zpětných zrcátek a jednodílný difuzor v zadním nárazníku.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

Sada AMG Driver (příplatková výbava)
Účast na tréninkovém kurzu pro řidiče v rámci AMG Driving Academy je potřebným předpokladem pro zvýšení maximální rychlosti na 300 km/h.

Řidičský trénink na akademii AMG Driving Academy Vás v teorii i praxi naučí, jak bezpečně a sebejistě reagovat za volantem vysoce výkonného vozidla dokonce i v extrémních situacích. Díky zkušeným profesionálům, pečlivě vybraným vozovkám a inspirativnímu smýšlení podobných nadšenců rychle dosáhnete kýženého úspěchu a zažijete nezapomenutelné chvilky.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


Maska chladiče AMG se dvěma lamelami v zrcadlově lesklém chromu a nápisem „AMG“
Výrazná maska chladiče AMG se skládá ze dvou lamel v zrcadlově lesklém chromu, velké mřížky pro přívod vzduchu a nápisu „AMG“.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SL 65.


Kryt motoru AMG z karbonových vláken (příplatková výbava)
Výkon motoru se odráží v designu karbonových vláken: s krytem, který podtrhuje sportovní rodokmen vozidla a příslušná uspořádání komponentů pod kapotou.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SL 63. Standardní výbava pro Mercedes-AMG SL 65.


Sada AMG Night (příplatková výbava)
Skládá se z předního deflektoru, křídla ve tvaru písmene A, lamel na předních blatnících a na kapotě, dekorů v prahových nástavcích, krytů vnějších zpětných zrcátek a ozdobného pruhu zadního nárazníku specifického pro AMG v lesklé černé barvě a sportovního výfukového systému AMG se dvěma černými chromovanými koncovkami.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

Volant AMG Performance čalouněný v černé kůži nappa
Pro precizní ovládání vozidla je sportovní volant AMG v kůži nappa speciálně tvarovaný v oblasti úchopu, která je čalouněná perforovanou kůží. Sportovní charakter vozidla zdůrazňují řadicí pádla z pískovaného, tlakově odlévaného hliníku typická pro AMG a chromovaný štítek „AMG“.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 Analogové hodiny AMG v designu IWC

Exkluzivní design IWC analogových hodin typických pro AMG podtrhuje jedinečná typografie. Čísla a ručičky jsou vyrobeny z velmi kvalitního materiálu.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


Ozdobné prvky AMG carbon (příplatková výbava)
Standardní výbava pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

Čalounění kůží AMG s výraznými podélnými lemy (příplatková výbava)
Kůže Mercedes-Benz se zrnitou úpravou byla podrobena náročnému ošetření a barvení. Díky tomuto zpracování nevyžaduje kůže téměř žádnou péči a je velmi odolná.

Není k dispozici pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

Výběr z výbav v oblasti technologií:


AMG DYNAMIC SELECT
Otáčením ovladače AMG DYNAMIC SELECT lze komfortně vyvolat nastavení odpružení: komfortní, sportovní, velmi sportovní nebo zcela individuální. Parametry jako charakteristiky motoru, převodovky a řízení jsou upraveny v souladu se zvoleným jízdním programem.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.


Vysoce výkonný keramický kompozitní brzdový systém AMG s kompozitními brzdovými kotouči o rozměrech 402 x 39 mm vpředu a 360 x 32 mm vzadu (příplatková výbava)
Nejkratší brzdná dráha, přesný tlakový bod a vysoká odolnost i za velmi extrémních provozních podmínek – vysoce výkonný keramický kompozitní brzdový systém AMG zaručuje brzdný výkon na úrovni sportovních vozidel a jeho hmotnost je o 40 % nižší než u běžných kompozitních brzdových kotoučů.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

Sportovní podvozek AMG Performance vycházející z Active Body Control (příplatková výbava)
Ještě tužší naladění sportovního podvozku AMG založenému na Active Body Control ABC umožňuje ještě sportovnější styl jízdy. Charakteristiku podvozku lze v případě přání změnit pomocí nastavení „Sport“ a „Comfort“.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SL 63.


Sportovní výfukový systém AMG se dvěma dvojitými chromovanými koncovkami
Výrazně emocionální zvuk V8, typický pro AMG, který vychází se sportovní výfukové soustavy AMG, zní obzvláště silně zejména při akceleraci nebo použití funkce meziplynu. Úroveň zvuku zůstává diskrétní, pokud jsou udržovány konstantní otáčky. Přitažlivost zadní části vozidla umocňují dvě chromované dvojité koncovky výfuku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SL 63.

 

Sportovní výfukový systém AMG se dvěma dvojitými chromovanými koncovkami v designu AMG V12
Za účelem optického vyjádření vynikajícího výkonu je sportovní výfukový systém vozidel AMG s motorem V12 vybaven specifickou dvojitou chromovanou koncovkou výfuku.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SL 65.


Sportovní parametrické řízení AMG
Sportovní parametrické řízení AMG poskytuje absolutní přesnost řízení a přímou reakci při zatáčení.

K dispozici pouze pro vozidla Mercedes-AMG Performance.

 

Driving Performance. Autentické dynamické ovládání díky DNA typické pro AMG.
Mercedes-AMG nevyrábí pouze vysoce výkonné a sportovní automobily, s Mercedes-AMG činíme tento slib: být vždy o krok dál a realizovat technické koncepty do neopakovatelné podoby. Tato výjimečná motorová vozidla jsou vyráběna pro výjimečné lidi. Vítejte ve světě Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG SL 63

Model Mercedes-AMG SL 63 je dostupný pro novou generaci SL.


Design – výkonný a účinný roadster.
Díky tomuto faceliftu vyzařuje Mercedes-AMG SL 63 ještě velkolepější auru. Výrazné křídlo ve tvaru písmene A, dekory prahových nástavců nebo velký zadní difuzor lze ještě více individualizovat, pokud jde o jejich materiál a barevný odstín, díky nabídce atraktivních sad.


Výrazně dynamický design modelu Mercedes-AMG SL 63 podtrhuje jeho výjimečné postavení jako roadsteru snů v závodním hávu: od masky chladiče AMG s charakteristickými dvěma lamelami v lesklém chromu přes výrazný styling AMG předního a zadního nárazníku po markantní křídlo ve tvaru písmene A, sportovní prahové nástavce a sportovní výfukový systém AMG se dvěma koncovkami v nápadném designu V8.

Dalším výrazným prvkem modelu Mercedes-AMG SL 63 je povrch ve stříbrném chromu nebo lesklé černé barvě u vybraných designových výbav. Přední nárazník AMG s moderním designem AMG propůjčuje vozidlu velmi sportovní, mohutný vzhled. Nově navržená maska chladiče rozšiřující se směrem dolů jako by vozidlo přibližovala ještě blíže k vozovce.

Jedinečná kombinace dynamiky a komfortu se projevuje také v interiéru modelu Mercedes-AMG SL 63. Z každého detailu vyzařuje sportovní funkčnost, stylová estetika a smyslný požitek: od sportovních sedadel AMG čalouněných kůží nappa ve specifickém designu AMG V8 přes AMG DRIVE UNIT s ovladačem AMG DYNAMIC SELECT až po volant AMG Performance se zploštělou spodní částí a řadicími pádly ve stříbrném hliníku. Další možnosti individualizace pak nabízí program designo.

 

Technologie – dynamika ve své vlastní třídě.
Kombinace 5,5litrového motoru AMG V8 se dvěma turbodmychadly a 7stupňové sportovní převodovky AMG SPEEDSHIFT MCT přináší hladkou změnu převodových stupňů s meziplynem. Tento ohromující výkon přenáší na vozovku sportovní podvozek AMG, který díky Active Body Control nabízí široké spektrum naladění od extrémně sportovního až po komfortní.


Za tím účelem spolupracuje s uzávěrkou diferenciálu zadní nápravy AMG, čímž dosahuje větší přilnavosti zejména při zrychlení na výjezdu ze zatáčky, a s precizním řízením AMG Performance s velmi rychlou odezvou. Charakteristiky vozidla, které sahají od pohodlného cestování až po veskrze závodní naladění, lze zvolit pomocí ovladače AMG DYNAMIC SELECT.

Takové masivní množství energie je nutné ovládat. To je úkolem vysoce výkonného kompozitního brzdového systému AMG s kompozitní technologií osvědčenou v motoristickém sportu a s impozantními čísly zpomalení.

Více adrenalinu, méně CO2. Pokud jde o konstrukci o nízké hmotnosti, bylo vozidlo opatřeno celohliníkovou karoserií. Tím bylo dosaženo poměru mezi hmotností a výkonem jen něco málo přes tři kilogramy na k a současně se snížila spotřeba paliva.

 

Mercedes-AMG SL 65

Jízdní výkon ve své nejatraktivnější podobě.
Vaše touha po exkluzivitě a vysokém výkonu nabývá konkrétní podoby. Každý centimetr čtvereční tohoto špičkového modelu je ztělesněním sportovního charakteru a elegance. Maximální komfort, vysoký výkon a exkluzivní výbavy jasně ukazují naši ambici stát v čele.

Model Mercedes-AMG SL 65 je dostupný pro novou generaci SL. 


Design - odráží výkon.
Díky tomuto faceliftu vyzařuje Mercedes-AMG SL 65 ještě velkolepější auru. Výrazné křídlo ve tvaru písmene A, dekory prahových nástavců nebo velký zadní difuzor lze ještě více individualizovat, pokud jde o jejich materiál a barevný odstín, díky nabídce atraktivních sad.


Výrazně dynamický design modelu Mercedes-AMG SL 65 podtrhuje jeho výjimečné postavení jako roadsteru snů v závodním hávu: od masky chladiče AMG se dvěma charakteristickými lamelami v lesklém chromu přes výrazný styling AMG předního a zadního nárazníku po markantní křídlo ve tvaru písmene A a sportovní výfukový systém AMG se dvěma koncovkami v designu V12. Mercedes-AMG SL 65 se od modelu Mercedes-AMG SL 63 dále odlišuje elegantní povrchovou úpravou v lesklém chromu u vybraných designových prvků.

Výjimečnost modelu Mercedes-AMG SL 65 se opticky a hapticky odráží také v jeho interiéru: od sportovních sedadel AMG čalouněných kůží nappa Exclusive nappa ve specifickém designu AMG a s emblémem „AMG“ vybavenými systémem AIRSCARF až po bíle podsvícené prahové lišty AMG v lesklém chromu. Další možnosti individualizace pak nabízí program designo.

 

Technologie - maximální výkon.
6litrový motor AMG V12 se dvěma turbodmychadly dodává v kombinaci s automatickou převodovkou AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC výjimečný výkon doplněný o komfort automatické převodovky s měničem momentu a rychlé sportovní řazení. Tento ohromující potenciál točivého momentu přenáší na vozovku sportovní podvozek AMG, který díky Active Body Control nabízí široké spektrum naladění od extrémně sportovního až po komfortní.


Za tím účelem spolupracuje s uzávěrkou diferenciálu zadní nápravy AMG, čímž dosahuje větší přilnavosti zejména při zrychlení na výjezdu ze zatáčky, a s precizním řízením AMG Performance s velmi rychlou odezvou. Charakteristiky vozidla, které sahají od pohodlného cestování až po veskrze závodní naladění, lze zvolit pomocí ovladače AMG DYNAMIC SELECT. Takové masivní množství energie je nutné ovládat. To je úkolem vysoce výkonného kompozitního brzdového systému AMG s kompozitní technologií osvědčenou v motoristickém sportu a s impozantními čísly zpomalení. 

(Mercedes-AMG SL 65: kombinovaná spotřeba paliva: 11,9 l/100 km, kombinované emise CO2: 279 g/km)[1]


Nevyrábíme pouze auta. Plníme sny.

Neopakovatelný týmový duch – to je AMG Driving Academy. Zažijte výkon spolu se stejně naladěnými příznivci a zdokonalte své jízdní dovednosti na závodních okruzích a lifestylových akcích v nejatraktivnějších lokalitách po celém světě. Staňte se součástí nejrychlejší rodiny světa – „World’s Fastest Family“.

 
 

Soubory ke stažení

Ceník Mercedes-Benz SL

Katalog SL

 

Sériová výbava

 • ISP - servis předepsaný výrobcem zdarma na 6 let či 125 000 km
   

  Objednání zkušební jízdy - SL Roadster »

  Položky označené * jsou povinné.

   
   
  Mercedes

  S. & W. Automobily s.r.o.
  Daimlerova 202
  362 11 Jenišov, Karlovy Vary
  N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
  Tel.: +420 353 447 811
  Fax: +420 353 447 823

  S. & W. Automobily s.r.o.
  Přístavní 823/35
  400 07 Ústí nad Labem
  N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
  Tel.: +420 475 669 111
  Fax: +420 475 669 139