Mercedes-Benz SLC | S. & W. Automobily s.r.o. - autorizovaný prodejce vozů Mercedes-Benz

přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka > Přehled modelů > SLC > SLC roadster

 

Mercedes-Benz SLC

 

Zobrazeno:1014x

od 785.000 Kč bez DPH

 

Objednání zkušební jízdy Soubory ke stažení

Faceliftovaný roadster SLK

 

Koncepce vozu

Nový Mercedes-Benz SLC, nástupce SLK.

 

Obrazová ochutnávka je Vám k dispozici, video je na adrese https://youtu.be/z_FD_-wk2Ww,

https://youtu.be/0Ns5QR7GY90

 

Vychutnejte si jízdu v Roadster - znovu vyvolává úžas.

Nová generace SLC nyní udává tempo.

Výrazný vzhled. Maximální výkon. A nezaměnitelný zvuk motoru. Vše je připraveno na ještě intenzivnější zážitek z jízdy. S otevřenou i zavřenou střechou. Při jízdě po rovině i v zatáčkách. Pocit úžasu je zpět.I s otevřenou střechou zažijete maximální komfort.
Jízda s otevřenou střechou v každém ročním období a téměř za každého počasí: díky komfortním, inteligentním řešením nabízeným v nové generace SLC. Sezónu jízdy s otevřenou střechou prodlouží například příplatkový systém vyhřívání v oblasti hlavy a krku AIRSCARF vyvinutý společností Mercedes-Benz.


Stisknutím tlačítka začne proudit teplý vzduch do oblasti šíje a ramen řidiče a spolujezdce. Požadovanou teplotu lze nastavit ve třech stupních.

Větrný štít AIRGUIDE minimalizuje víření vzduchu a hluk větru v interiéru při jízdě s otevřenou střechou, čímž značně navyšuje komfort jízdy. Skládá se ze dvou průhledných otočných prvků a neomezuje výhled směrem dozadu.

Tyto individuálně nastavitelné plastické panely se montují do zadní části ochrany proti převrácení. Odvádějí proud vzduchu pryč od oblasti hlavy a ramen řidiče a spolujezdce.

 

Jste připraveni na zcela jedinečný zážitek z jízdy s otevřenou střechou?
Nová generace SLC kombinuje mimořádné jízdní vlastnosti roadsteru s prvky pro každodenní praktickou a tichou jízdu ve stylu kupé. Sklápěcí střechu Vario s elektrohydraulickým ovládáním lze otevřít a zavřít stisknutím tlačítka za méně než 20 sekund. Střechu Vario je možné otevřít a zavřít do rychlosti až 40 km/h – postup musí být zahájen do rychlosti 5 km/h.


Panoramatická střecha Vario dodávaná v příplatkové výbavě nabízí výhled vzhůru, i když je zavřená, a přispívá k optickému zvětšení vnitřního prostoru. V kombinaci s MAGIC SKY CONTROL přináší pocit jízdy s otevřenou střechou, i když je střecha zavřená. Skleněná střecha je schopná okamžitě změnit svoji průhlednost a omezit pronikání slunečního záření. Když je sklo ztmavené, interiér vozidla se mnohem méně zahřívá.

Další inovací v nové generaci SLC je automatické oddělení zavazadlového prostoru. Ovládá se tlačítkem ve středové konzole. Automatické oddělení zavazadlového prostoru zjednodušuje ovládání střechy Vario – pokud je oddělení zavazadlového prostoru v horní poloze (pro větší objem zavazadlového prostoru), po otevření střechy se automaticky spustí do dolní polohy.

 

 

Technické údaje

Vznetový motor - dynamický a účinný

ModelCylinder arrangement / numberDisplacement (cc)Rated output (kW at rpm)[1]Top speed (km/h)Fuel consumption, combined (l/100 km)[2]CO2 emissions combined (g/km)[2]
SLC 250 d 4 in-line 2143 – (150/3800) – (245) – (4.7–4.4) – (123–114)
 

Výkon, točivý moment a radost z jízdy.
Navzdory výkonu na úrovni závodních automobilů patří model SLC 250 d díky své nízké spotřebě a nízkým emisím CO2 k nejúspornějším vozům tohoto segmentu. Umožňuje to celá řada inteligentních technologií.


Přednosti 4válcového vznětového motoru.
Tento výkonný agregát poskytuje mimořádný výkon i při nízkých otáčkách motoru. Nízké hodnoty naopak vykazuje u spotřeby paliva, emisí a hlučnosti. Díky zpětnému vedení výfukových plynů a systému dodatečné úpravy výfukových plynů BlueTEC splňuje požadavky emisní normy Euro 6.


Podrobnosti o technologii motoru
Čtvrtá generace technologie vznětového motoru common rail poskytuje vstřikovací tlak navýšený na 2050 barů, optimalizované spalovací komory a přesné elektromagnetické vstřikovače. Vysoký tlak spalování a dvoustupňové přeplňování zajišťují snadno dostupný, vysoký točivý moment.

 

Podrobnosti o účinnosti
Tento vznětový motor je ve standardní výbavě vybaven funkcí ECO start-stop, která dočasně vypne motor u vozidla stojícího na semaforu nebo v dopravní zácpě. Pro ještě vyšší účinnost přináší ukazatel ECO (standardní výbava) zpětnou vazbu ohledně hospodárnosti aktuálního stylu jízdy, čímž podporuje optimalizovaný jízdní styl.


Hodnoty v závorkách platí pro vozidla s automatickou převodovkou.

[1] Údaje pro jmenovitý výkon a jmenovitý točivý moment jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

 

Zážehové motory - zvučná síla

 
ModelCylinder arrangement / numberDisplacement (cc)Rated output (kW at rpm)[1]Top speed (km/h)Fuel consumption, combined (l/100 km)[2]CO2 emissions combined (g/km)[2]
SLC 180 4 in-line 1595 115/5300 (115/5300) 226 (223) 5,8–5,6 (6,1–5,6) 134–127 (139–128)
SLC 200 4 in-line 1991 135/5500 (135/5500) 240 (237) 6.6–6.1 (6.1–5.7) 154–142 (143–133)
SLC 300 4 in-line 1991 – (180/5500) – (250, electronically limited) – (6.2–5.8) – (144–134)
Mercedes-AMG SLC 43 V6 2996 – (270/5500–6000) – (250, electronically limited) – (7.8) - (178)

Výkon. Rychlost. Nadšení.
Tyto motory propůjčují nové generaci SLC vnitřní sílu, která doplňuje její atraktivní vzhled: Síla. Rychlost. Nadšení. Vrcholný model této řady, Mercedes-AMG SLC 43, probudí Vaše emoce. Ohromující zrychlení přináší neuvěřitelně emotivní zážitek z jízdy.


4válcové zážehové motory
Přednosti
4válcové zážehové motory se zdvihovým objemem 1,6 a 2 litry jsou agilní a výkonné, ale zároveň splňují požadavky emisní normy Euro 6.


6válcový zážehový motor

Podrobnosti o technologii motoru
Vysokotlaké přímé vstřikování Mercedes-Benz umožňuje velmi účinné využití paliva, zatímco přeplňování zajišťuje okamžitou reakci a vysoké hodnoty točivého momentu napříč celým rozsahem otáček. Pro maximální zážitek z jízdy v roadsteru.

 Podrobnosti o účinnosti

Tyto motory mají navíc ve standardní výbavě funkci ECO start-stop, která motor při stání na semaforu nebo v dopravní zácpě dočasně vypne. Pro ještě vyšší účinnost přináší ukazatel ECO (standardní výbava) zpětnou vazbu ohledně hospodárnosti aktuálního stylu jízdy, čímž podporuje optimalizovaný jízdní styl.


Hodnoty v závorkách platí pro vozidla s automatickou převodovkou.

[1] Údaje pro jmenovitý výkon a jmenovitý točivý moment jsou v souladu se směrnicí 595/2009/EHS ve stávajícím platném znění.

[2] Uvedené hodnoty ke spotřebě paliva a emisím CO2 byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (§ 2 č. 5, 6, 6a výnosu o osobních vozidlech (označení spotřeby energie) v aktuálním platném znění). Tyto údaje se netýkají konkrétního vozidla a nejsou součástí produktové nabídky. Jsou uvedeny výlučně pro účely srovnání různých modelů vozidel.

 

Design

Zářivý desing

Protáhlá kapota, krátké převisy.
Silueta vozu SLC nové generace působí s otevřenou i zavřenou střechou atleticky a dynamicky. Pohledy upoutává výrazná záď. Precizně tvarovaný zadní nárazník s integrovanými chromovanými krytkami koncovky výfuku a zadní světla LED brilantně dokreslují celkový vzhled vozidla.Sportovní exteriér.
Kultovní vzhled roadsteru podtrhuje sportovní charakter této třídy. Nová generace SLC vykazuje klíčové atributy roadsteru v podobě prodloužené kapoty motoru, kabiny posunuté směrem dozadu a krátké zádě.


Výrazný a sportovní vzhled nové generace SLC působí dominantně, i když vozidlo stojí. Tento dojem podtrhuje vyspělá technologie osvětlení v kombinaci s LED Intelligent Light System.

Záď s atleticky tvarovanými blatníky je charakteristická svými výraznými proporcemi. Dynamiku nové generace SLC ztělesňuje zejména zadní nárazník s černým difuzorem a integrovanými koncovkami výfuku.

 

Komfortní interiér.
Mezi propracovanými detaily se vyjímají zejména chromované ovládací prvky s paměťovou sadou nebo headunit se stříbrnými ozdobnými prvky mezi tlačítky.


Středová konzola představuje rozhraní mezi řidičem a vozidlem. Kromě svých ryze technických funkcí hraje důležitou roli také díky svému estetickému designovému zpracování, kterým přispívá k celkovému vzhledu interiéru vozidla.

Sportovní ladění podtrhuje nový sportovní volant s perforovanými úchopy nebo volicí páka DIRECT SELECT s nápisem SLC v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC. Mezi další výrazné prvky patří kvalitně zpracovaná sportovní sedadla dodávaná ve standardní výbavě a nové barvy.

 

Systém řízení a podvozku

 

Převodovka - výkonné řízení

Nová generace SLC: pět jízdních programů.

Radost z jízdy a sportovní charakter jsou přirozenými vlastnostmi roadsteru. V novém SLC se projevují především pomocí ovladače DYNAMIC SELECT, nikoliv však na úkor komfortu nebo spotřeby paliva. V kombinaci s novou automatickou převodovkou 9G-TRONIC máte k dispozici hned pět jízdních programů – pro jakoukoli náladu: Eco, Comfort, Sport, Sport Plus a Individual.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


6stupňová manuální převodovka
O stylu jízdy rozhodujete Vy. Díky manuální převodovce, která poskytuje optimální výkon pro přesný točivý moment, který je v dané situaci zapotřebí, a potřebnou úroveň technické podpory.


Tato 6stupňová převodovka, která je perfektně synchronizovaná s každou variantou motoru, poskytuje vysokou úroveň komfortu a přesnost řazení. Rovněž podporuje komfortní, hospodárnou jízdu při nízkých otáčkách motoru.

K dispozici pouze pro modely SLC 180 a SLC 200.

 

9stupňová automatická převodovka 9G-TRONIC
Vychutnejte si jedinečný komfort řazení: vyvinuli jsme a patentovali konstrukci převodovky, která nově definuje komfortní, účinnou a dynamickou jízdu.

Díky devíti převodovým stupňům pro jízdu vpřed přináší tato automatická převodovka zcela novou úroveň účinnosti, komfortu a dynamiky. Ohromí velmi rychlým a plynulým řazením. Převodovka 9G-TRONIC současně pomáhá snižovat spotřebu paliva.

Jedná se o celosvětově první 9stupňovou automatickou převodovku s hydrodynamickým měničem točivého momentu v tomto prémiovém segmentu. Širší škála převodových poměrů umožňuje snížení otáček motoru. Díky nezměněným vynikajícím charakteristikám řízení se navyšuje jízdní komfort a snižuje hlučnost vozidla. Převodovka 9G-TRONIC také ohromí plynulým, téměř nepostřehnutelným řazením, jako je tomu u bezstupňové převodovky.

Díky jízdním programům „Economy“, „Comfort“, „Sport“, „Sport Plus“ a „Individual“ si může řidič vybrat z charakteristik řazení od velmi hospodárného až po značně dynamické. V režimu „Manual“ mohou řidiči se sportovními ambicemi řadit manuálně pomocí řadicích pádel na volantu stejně jako v motoristickém sportu.

Příplatková výbava pro modely SLC 180 a SLC 200.

 

Volicí páka DIRECT SELECT (příplatková výbava)
Ergonomický ovladač DIRECT SELECT ve středové konzole se používá pro nastavení převodovky do polohy „R“, „N“ a „D“. Parkovací poloha se aktivuje stisknutím tlačítka „P“ umístěného v přední části volicí páky ve středové konzole.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC.


Volicí páka DYNAMIC SELECT (příplatková výbava)
Otáčením ovladače DYNAMIC SELECT lze komfortně vyvolat nastavení odpružení: komfortní, sportovní, mimořádně sportovní nebo zcela individuální. Jízdní program změní charakteristiky motoru, převodovky a řízení, takže se dynamický duch tohoto sportovního modelu projeví naplno.

Jízdní programy Eco, Comfort, Sport, Sport Plus a Individual nadchnou řidiče svými specifickými vlastnostmi. Dynamický charakter vozidla je ještě umocněn pomocí přídavných funkcí jako meziplyn, aktivní řazení dolů a bouřlivé zrychlení v režimech „Sport“ a „Sport Plus“.

Jízdní program „Individual“ umožňuje řidiči upravit jednotlivé parametry zcela podle jeho přání – od řízení přes hnací ústrojí po odpružení. Sportovní model je rovněž vybaven tlačítkem „M“, který řidiči umožňuje přejít přímo do manuálního režimu a poté řadit pouze pomocí řadicích tlačítek.

Jízdní program, který byl zvolen, když bylo vozidlo naposledy zaparkováno, zůstane aktivní po dobu čtyř hodin. Poté se aktivuje vyvážený program „Comfort“ s optimalizovanou spotřebou.

Standardní výbava pro modely SLC 250 d, SLC 300 a Mercedes-AMG SLC 43. K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC.

 

Podvozek zajišťující vynikající přilnavost

Komfortní, sportovní a přímý.
Nová generace SLC je díky svému sportovnímu nastavení podvozku ve standardní výbavě perfektně připravena na dynamický jízdní styl, ale zároveň zůstává překvapivě komfortní. Se sportovním podvozkem nebo sadou jízdní dynamiky lze zážitek z jízdy ještě umocnit díky volitelnému nastavení pružení a tlumení.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Sportovní podvozek AMG
Sportovní podvozek AMG s přední a zadní nápravou exkluzivně vyvinutou značkou AMG představuje ideální předpoklad pro dynamické zatáčení a agilní řízení. Všechny komponenty jsou navzájem sladěny pro vysoké příčné zrychlení a snížený valivý odpor.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SLC 43.


Přímé řízení s posilovačem závislým na rychlosti a variabilním převodem řízení (příplatková výbava)
Přímé řízení doplňuje komfort posilovače řízení závislého na rychlosti o variabilní převod řízení závislý na natočení volantu. Na klikatých cestách to vede např. k agilnější odezvě vozidla a ke zvýšení směrové stability.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG SLC 43.


ESP® Dynamic Curve Assist
Systém založený na ESP® zaručuje vyšší stabilitu a jízdní bezpečnost zejména při zrychlení v zatáčkách. Pokud snímače ESP® zaznamenají tendenci k nedotáčivosti, mohou ji zmírnit cíleným přibrzďováním vnitřních kol.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SLC 43.


Sada jízdní dynamiky (příplatková výbava)
Podvozek snížený o deset milimetrů včetně adaptivního systému tlumení ADS, přímé řízení s posilovačem závislým na rychlosti a variabilním převodem řízení a také ESP® Dynamic Curve Assist zvyšují agilitu, jízdní komfort a směrovou stabilitu.


Podvozek je vybaven tvrdšími pružinami přední a zadní nápravy. Systém tlumení má tři základní nastavení. Pomocí DYNAMIC SELECT můžete nastavit komfortní i sportovní režim.

Ve sportovním i komfortním režimu jsou automaticky a plynule adaptovány tlumicí síly jednotlivých kol v souladu s aktuální jízdní situací. Přímé řízení zajišťuje přesné ovládání a značně snižuje namáhání při řízení například v ostrých zatáčkách nebo při couvání na parkovací místo pomocí přímějšího poměru řízení. Zároveň je zaručena velmi dobrá směrová stabilita při vysokých rychlostech.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC. Není k dispozici pro Mercedes-AMG SLC 43.

Sportovní podvozek se světlou výškou sníženou o deset milimetrů (příplatková výbava)

Tento sportovní podvozek snížený o 10 milimetrů, s tužší pružinou a tužším vyladěním tlumení umožňuje dynamický styl jízdy.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG SLC 43.

 

Komfort

Komfort interiéru na nejvyšší úrovni

Posaďte se do nové generace SLC a poznejte její špičkové vybavení.
Sportovní charakter a komfort zde tvoří neporazitelný tým. Na první pohled Vás upoutají sportovní sedadla ve standardní výbavě a sportovní volant, velmi působivé prostředí
pak navozuje ambientní osvětlení, jehož odstín můžete přizpůsobit své momentální náladě.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


AIRGUIDE (příplatková výbava)
Otočný větrný štít AIRGUIDE poskytuje více komfortu během jízdy s otevřenou střechou, neboť řidiči a spolujezdci zaručuje účinnou ochranu proti průvanu. Skládá se ze dvou průhledných otočných prvků a neomezuje výhled směrem dozadu.

 

AIRSCARF (příplatková výbava)
S tímto vyhříváním v oblasti krku a šíje přináší jízda s otevřenou střechou radost i při nízkých venkovních teplotách. Z opěrek hlavy proudí příjemně teplý vzduch, který zahřívá krk a šíji řidiče a spolujezdce jako neviditelný šál. Lze zvolit tři nastavení teploty vzduchu.

 

Ambientní osvětlení (příplatková výbava)
Světlo je pro lidi velmi důležité a má velký vliv na jejich zdraví. Ve svém vozidle si můžete osvětlení nastavit podle nálady: relaxační, povzbuzující nebo dynamické.


Tlumené světlo ambientního osvětlení vytváří v interiéru vozidla velmi příjemné prostředí. Podle nálady si lze vybrat ze tří barev, u kterých lze nastavit také jejich intenzitu.

 

Klimatizace
Klimatizace se skládá z topení, ventilování a ochlazování. Teplota ve vnitřním prostoru je regulována automaticky. Množství a distribuce vzduchu se nastavují ručně. Vynikající kvalitu vzduchu v interiéru zajišťuje filtr jemných částic s aktivním uhlím.

 

Automatická klimatizace THERMOTRONIC (příplatková výbava)
Dvouzónová automatická klimatizace vždy zaručuje klima přizpůsobené Vašim potřebám. Teplota, množství a distribuce vzduchu jsou regulovány automaticky. Teplotu lze nastavit pro stranu řidiče a spolujezdce samostatně.

 

Paměťová sada (příplatková výbava)
Pokud vozidlo používá více osob, nabízí paměťová sada mimořádný komfort ovládání. Stisknutím tlačítka je možné uložit a vyvolat až tři různé polohy elektricky ovládaných předních sedadel, sloupku řízení a vnějších zpětných zrcátek.

 

Multifunkční volant v provedení dřevo/kůže (příplatková výbava)
Kombinace vysoce kvalitní kůže v místech úchopu a kvalitních dřevěných dekorů v horní a dolní části činí z tohoto volantu opticky výrazný prvek, který skvěle padne do ruky. Na volantu je použito hnědé lesklé kořenové dřevo ořechu. Řadicí pádla jsou ve stříbrném chromu.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC. Není k dispozici v kombinaci s designovou linií AMG a pro model Mercedes-AMG SLC 43.


Multifunkční sportovní volant čalouněný kůží / mikrovláknem DINAMICA (příplatková výbava)
Pro prvotřídní a ergonomické řízení je multifunkční sportovní volant čalouněný kůží nappa v dolní části zploštělý. Úchopy čalouněné mikrovláknem DINAMICA s červeným kontrastním prošitím prozrazují exkluzivní sportovní charakter.

K dispozici pouze v kombinaci s designovou a výbavovou linií AMG nebo se sadou Sport.

 

Multifunkční sportovní volant čalouněný kůží nappa s perforovanými úchopy
Pro kontrolované a ergonomické řízení je multifunkční sportovní volant čalouněný kůží nappa v dolní části zploštělý. Jeho sportovní ladění dokresluje tříramenný design, černá řadicí pádla a ozdobný prvek.

K dispozici jako výbava bez příplatku pro Mercedes-AMG SLC 43.

 

Panoramatická střecha Vario (příplatková výbava):
Střešní systém kombinuje vynikající výhled typický pro roadster a komfortně nízkou hlučnost ve stylu kupé. Ve střešní jednotce je velké tónované sklo, díky kterému máte stále zajištěn výhled na nebe nad Vámi. Při rozjezdu můžete ukončit proces otvírání a zavírání střechy až do rychlosti 40 km/h.


Panoramatická střecha Vario s MAGIC SKY CONTROL (příplatková výbava)
MAGIC SKY CONTROL přináší pocit jízdy s otevřenou střechou, i když je střecha zavřená. Panoramatická střecha Vario se stisknutím tlačítka změní z neprůhledné na průhlednou a opačně během zlomku sekundy. Když je sklo ztmavené, interiér vozidla se mnohem méně zahřívá. Při rozjezdu můžete ukončit proces otvírání a zavírání střechy až do rychlosti 40 km/h.

 

Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce (příplatková výbava)
Za chladných dnů poskytuje vyhřívání sedadel řidiče a spolujezdce rychle příjemné teplo. Lze volit ze tří úrovní vyhřívání, které se aktivují stisknutím tlačítka.


Sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce
Sportovní sedadlo řidiče a spolujezdce poskytuje pevnou oporu i při extrémním příčném zrychlení a zároveň optimální komfort zejména na dlouhých cestách.

 

Multimediální systémy a navigace - volba je na Vás

Vše, co potřebujete pro skvělou zábavu a přesnou navigaci.
Nová generace SLC nabízí ve vozech také spoustu multimediální zábavy. Díky inovativním řešením komfortu, navigace a komunikace se z ní stává ideální mobilní partner pro dny všední i sváteční. S otevřenou i zavřenou střechou. Když vozidlo stojí, i když jede plnou rychlosti.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Audio 20 CD
Multimediální systém je kombinací zábavy, informací a komunikace. Audio 20 CD s internetovým připojením, rádiem, duálním tunerem a CD přehrávačem rovněž umožňuje připojení mobilních zařízení prostřednictvím Bluetooth®.

 

Audio 20 CD včetně přípravy na Garmin® MAP PILOT (příplatková výbava)
Nastupte. Rozjeďte se. Užívejte si. Vy sledujete situaci na silnici, my se postaráme o vše ostatní: příjemnou zábavu a snadnou komunikaci. Bez ohledu na rychlost vozidla.


Multimediální systém je kombinací zábavy, informací a komunikace. Audio 20 CD s internetovým připojením, přípravou na navigaci, rádiem, duálním tunerem a CD přehrávačem rovněž umožňuje připojení mobilních zařízení prostřednictvím Bluetooth®.

 

Digitální návod k obsluze pro systém COMAND Online (příplatková výbava)
Stávající návody k obsluze vozidla a ovládání multimédií byly kompletně digitalizovány. Uživatel může tyto informace vyvolat přímo na displeji ve vozidle pomocí centrálního ovládacího prvku. Používání této funkce je zdarma a nevyžaduje internetové připojení.


Všechny informace jsou dostupné přímo na displeji ve vozidle v různých jazycích. Vyhledání konkrétních informací je rychlé a pohodlné.

Existují tři možnosti vyhledávání – pomocí klíčového slova, pomocí obsahu nebo otáčením modelu vozidla (tzv. vizuální vyhledávání). Návod je šitý na míru pro konkrétní vozidlo, a proto bere v úvahu také jednotlivé zvolené příplatkové výbavy a příslušenství.

Krátké, výstižné texty ve snadno čitelné velikosti písma a velmi kvalitní animace s audio informacemi udávají přesný, komplexní popis funkcí a vzájemných vztahů.


Digitální rádio DAB (příplatková výbava)
Přídavná anténa a digitální přijímač umožňují poslech pozemního vysílání digitálních rozhlasových stanic. Digitální rádio DAB nabízí vynikající kvalitu příjmu a cenné informace navíc, např. o dopravě nebo rozhlasové stanici.


Jelikož pokrytí digitálním vysíláním ještě není plošné, přepne zařízení automaticky z digitálního příjmu na analogový a obráceně v závislosti na síle signálu. Mezi digitálním a analogovým režimem můžete samozřejmě přepínat i manuálně.


Měnič DVD (příplatková výbava)
Měnič DVD integrovaný do středové konzoly má zásobník na šest CD/DVD. Ovládání je jednoduché a intuitivní prostřednictvím systému COMAND Online.


Garmin® MAP PILOT (příplatková výbava)
Navigace se snadným ovládáním, přesnými mapovými údaji a vynikajícím naváděním – systém Garmin® MAP PILOT přenáší všechny výhody navigačního systému Garmin® do systému Audio 20 CD s touchpadem.


Aktivuje se pouhým zasunutím SD karty s navigačním softwarem a mapovými údaji. Služba Live Traffic Information využívá dopravní informace v reálném čase pro optimalizované navádění a přesný výpočet doby příjezdu.


Surround Soundsystem Harman Kardon® Logic 7® (příplatková výbava)
Pečlivě sladěné technické komponenty spolu s technologií Logic 7® od značky Harman Kardon® poskytují nezaměnitelně autentický prostorový zvuk. Cestující na všech sedadlech si mohou vychutnat ohromující zážitek zvuku 360° u stereonahrávek i multikanálových nahrávek 5.1.


Zvukový systém s deseti vysoce výkonnými reproduktory a výkonem až 500 W je přizpůsoben akustickým charakteristikám vozidla. Výkonný zesilovač DSP je vybaven digitálním zpracováním signálu (DSP), které pomocí vysoké výpočetní kapacity řídí frekvenční odezvu pro celkově harmonický zvuk.

Funkce nastavení hlasitosti v závislosti na rychlosti (GAL) navíc poskytuje jednotný zvukový dojem, neboť kontinuálně upravuje hlasitost dle rychlosti vozidla.

 

Komfortní telefonování (příplatková výbava)
Pokud musíte za jízdy vyřizovat hodně telefonních hovorů, jistě oceníte tuto výbavu. Váš mobilní telefon bude na bezpečném, nenápadném místě a zajistí Vám vysoce kvalitní spojení.


Univerzální rozhraní v loketní opěrce Vám umožní pohodlně připojit mobilní telefony k reproduktoru vozidla podporujícímu přenos hlasu v HD kvalitě. Stačí vložit mobilní telefon do držáku (příslušenství) kompatibilního se zařízením.

Mobilní telefon se ovládá komfortně pomocí ovladače ve středové konzole, pomocí multifunkčního volantu nebo systému ovládání hlasem LINGUATRONIC (v kombinaci se systémem COMAND Online). Je možné psát i posílat SMS zprávy. Přijaté zprávy si také můžete nechat přečíst nahlas.

Používání venkovní antény LTE zajišťuje optimální příjem i vysílání. Navíc se nabíjí baterie.

 

Uživatelská sada Media Interface (příplatková výbava)
Aktuální hity, oblíbené filmy nebo klipy – individuální zábava během jízdy. Nyní si může multimediální zábavu při jízdě vychutnat opravdu každý.


Sada kabelů umožní připojení přenosných přehrávačů médií jako iPod® nebo iPhone® prostřednictvím univerzálního rozhraní ve středové konzole. Audio obsahy lze pohodlně ovládat a prvotřídně reprodukovat prostřednictvím multimediálních systémů vozidla.

 

Multimediální systém COMAND Online (příplatková výbava)
Ovládací centrum splňující nejvyšší nároky. Nic Vám nebude chybět, protože tento systém přináší vše, co na cestách potřebujete – relaxaci, zábavu, informace a komunikaci.


Navigace, telefon, audio, video, internet – s ovládacím a zobrazovacím systémem COMAND Online bude mít řidič tyto a mnohé další funkce přímo před očima a může je snadno ovládat. Informace se zobrazují na barevném displeji s vysokým rozlišením o úhlopříčce 17,8 cm. Ovládání je snadné a intuitivní.

Asistent dopravního značení je schopný identifikovat rychlostní omezení, zákaz vjezdu a zákaz předjíždění a konce těchto omezení a zobrazit je řidiči. Pokud existuje příslušné dopravní značení, vydá systém při vjezdu do jednosměrné ulice v opačném směru jízdy optické a akustické varování.

Rychlá navigace na pevném disku s realistickými topografickými mapami Vás bezpečně a hladce navede do Vašeho cíle. V kombinaci s vhodným mobilním telefonem je u stojícího vozidla možné surfovat na internetu a za jízdy používat aplikace Mercedes-Benz jako vyhledávání zvláštních cílů, informace o počasí nebo internetové rádio.

Služba „Live Traffic Information“ Vám umožňuje přijímat aktuální a přesné dopravní informace pro optimalizované dynamické navádění a přesnější odhad času příjezdu. Přenos dat zajišťuje komunikační modul přes rychlé mobilní internetové připojení.

DVD přehrávač, rádio, paměť 10 GB pro audio- a videosoubory a zdířky pro připojení externích zařízení zaručují zábavu šitou na míru.

Přehled hlavních prvků:

 • Rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free, textové zprávy a audiostreaming
 • DVD přehrávač a rádio
 • Displej TFT s vysokým rozlišením o úhlopříčce 17,8 cm
 • Komunikační modul včetně SIM karty aktivované na dobu tří let pro příjem Live Traffic Information od TomTom
 • Systém ovládání hlasem pro ovládání audia, komunikace a navigace
 • Dvě zdířky USB ve středové loketní opěrce a slot na SD kartu v řídicí jednotce COMAND
 • Právo na změnu integrovaných aplikací Mercedes-Benz je vyhrazeno.

 

Telefonní modul s Bluetooth® (profil SAP) (příplatková výbava)
Tato výbava umožňuje připojení mobilního telefonu pomocí protokolu Bluetooth® SAP (SIM Access Profile) nebo přímý provoz vložením SIM karty do integrované čtečky SIM karet. Venkovní anténa zajišťuje lepší příjem.

 

 

Bezpečnost

Bezpečnost, v centru našeho zájmu

Komplexní koncepce bezpečnosti od společnosti Mercedes-Benz dělí bezpečnost jízdy automobilem do čtyř fází:
Prakticky žádná jiná oblast neinspiruje konstruktéry společnosti Mercedes-Benz tak moc jako výzkum nových bezpečnostních technologií. První významný milník v oblasti bezpečnosti sahá do 50. let 20. století, kdy Béla Barényi vynalezl bezpečnostní buňku pro cestující. Ta je dnes pouze jednou z mnoha součástí komplexní koncepce bezpečnosti, která vozy Mercedes-Benz ještě více přibližuje k naší vizi řízení bez nehod.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.Fáze 1: bezpečná jízda.
Většina nehod začíná dlouho před skutečnou kolizí: ztrátou koncentrace, špatnou viditelností nebo riziky, která nelze předvídat. Proto koncepce bezpečnosti Mercedes-Benz využívá řadu opatření, která při každodenním cestování podporují bezpečnou jízdu a mají kritické situace pod kontrolou.


Asistent udržování odstupu DISTRONIC (příplatková výbava)
Inovativní jízdní asistenční systém pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a podporuje ho při dlouhých cestách a v provozu stop-and-go. V případě nedostatečné bezpečné vzdálenosti vydá systém optický výstražný signál a při nebezpečí kolize pak akustický signál.


Systém na bázi radaru v případě potřeby vozidlo přibrzdí a poté, pokud je to možné, znovu zrychlí na požadovanou rychlost. Tím se snižuje riziko nehod najetím zezadu a zvyšuje jízdní komfort.

Asistent udržování odstupu DISTRONIC PLUS pracuje v rychlostním rozsahu od 0 do 200 km/h a lze ho aktivovat u stojícího vozidla a bez vozidla jedoucího vpředu. Díky informacím z radarových snímačů může řidič reagovat s dostatečným předstihem na vozidlo, které zkříží jeho dráhu nebo jede před ním.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC.


Asistent adaptivních dálkových světel PLUS (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světly, aniž byste oslňovali ostatní účastníky silničního provozu. Řidič tak má za všech okolností k dispozici ten nejvhodnější sklon světlometů. Funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na silnicích bez osvětlení.

K dispozici pouze v kombinaci s LED Intelligent Light System.


Adaptivní brzdová světla
Bezpečnost je vždy nejvyšší prioritou. To platí zejména při nouzovém brzdění. V takovéto situaci je velmi důležitá viditelnost Vašeho vozidla pro řidiče jedoucí za Vámi.


Blikající brzdová světla mohou v nouzových situacích pomoci významným způsobem zkrátit dobu reakce řidičů jedoucích za Vámi. Adaptivní brzdová světla LED tak značně přispívají k prevenci nehod najetím zezadu.

 

Aktivní brzdový asistent
Tento systém varuje řidiče opticky, pokud je vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla příliš malá. Je-li rozpoznáno nebezpečí kolize, je vydán akustický výstražný signál, systém může rovněž podpořit brzdění řidiče a v případě chybějící reakce řidiče může být rychlost vozidla snížena automaticky.


Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla sníží na dobu několika sekund pod nastavenou hodnotu, zobrazí se ve sdruženém přístroji při rychlosti od 30 do 250 km/h varovná kontrolka. Pokud se vzdálenost rychle zkracuje, zazní také intervalový tón.

Potenciální kolizi s pohybujícím se předmětem lze identifikovat v rychlostním rozsahu 7 až 250 km/h. U stojících překážek pak v rychlostním rozsahu 7 až cca 70 km/h. Pokud řidič reaguje nouzovým brzděním, může ho podpořit adaptivní brzdový asistent, který v případě potřeby navýší brzdný tlak, aby pokud možno zabránil kolizi. Pokud řidič nereaguje, zahájí systém nezávislé brzdění. Tím se již značně sníží rychlost vozidla. Při nízkých relativních rychlostech může být tento zásah dostatečný, aby zabránil nárazu do vozidla jedoucího před Vámi.


Protiblokovací systém brzd (ABS)
Ještě účinnější zvládání kritických situací: inženýři Mercedes-Benz za tím účelem zdokonalili systém, který je uznávaný již několik desetiletí. Vozidlo je ovladatelné i ve velmi kritických situacích.


Protiblokovací systém brzd (ABS) zaručuje vyšší bezpečnost jízdy zejména při nouzovém brzdění, kdy zabraňuje blokování kol. Pomáhá tak řidiči udržet kontrolu nad vozidlem, např. při vyhýbacích manévrech nebo brzdění na kluzké vozovce.


Protiprokluzový systém (ASR)
Rozjezd nebo akcelerace na sněhu, mokré vozovce nebo nezpevněném povrchu – za těchto podmínek omezuje protiprokluzový systém ASR prokluzování kol, čímž zabraňuje smýkání vozidla.


Pro monitorování prokluzu kol využívá systém snímače otáček. Pokud protiprokluzový systém identifikuje tendenci kola k protáčení, upraví otáčky kola přibrzděním a za účelem snížení protáčení a prokluzu kola zasáhne do systému řízení motoru. Tím se snižuje prokluz a minimalizuje protáčení kola.


Asistent sledování bdělosti
Neustále ve střehu. Na základě analýzy Vaší jízdy při rychlostech od 60 do 200 km/h Vás může asistent sledování bdělosti upozornit, abyste si udělali přestávku. Pro Vaši vlastní bezpečnost.


Tento systém může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Rozpozná-li na základě předem určeného profilu chování řidiče typické známky únavy a nepozornosti, může ho varovat vizuálně a akusticky před hrozícím mikrospánkem.

 Brzdový asistent BAS

Navzdory veškeré opatrnosti mohou v silničním provozu nastat kritické jízdní situace. Například pokud vozidlo jedoucí vpředu náhle zpomalí. V takovém případě podpoří řidiče brzdový asistent BAS použitím maximální brzdné síly.


Systém je schopný rozpoznat nouzové brzdění řidičem a během zlomku sekundy zvýšit brzdný tlak a zkrátit tak brzdnou dráhu. Za tím účelem sleduje brzdový asistent rychlost sešlápnutí brzdového pedálu.


Ukazatel opotřebení brzdových destiček
Ukazatel opotřebení brzdových destiček varuje řidiče hlášením, pokud jsou brzdová obložení přední nápravy opotřebená a je nutné je vyměnit.


Brzdový systém ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, s funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
V našich vozidlech upřednostňujeme bezpečnost, a to již ve standardní výbavě. Osvědčené systémy Vás podporují v situacích, které mohou nastat v každodenním provozu.


Brzdová soustava navyšuje jízdní komfort a bezpečnost. Na jedné straně pomáhá provádět kritické brzdné manévry pomocí základní funkce protiblokovacího systému brzd ABS a na straně druhé prostřednictvím komfortních funkcí usnadňuje zvládání každodenních jízdních situací.

Pokud řidič náhle uvolní pedál akcelerace, v důsledku předplnění brzdové soustavy se brzdové obložení posune těsně ke kotoučům. Takto získaný cenný čas se projeví velmi rychlou reakcí brzd, čímž se může zkrátit brzdná dráha.

Systém tímto způsobem podporuje řidiče a usnadňuje mu rozjezd ve stoupání. Asistent rozjezdu do kopce zabraňuje couvnutí vozidla během přemísťování nohy z brzdy na pedál akcelerace. Funkce HOLD udrží vozidlo na místě bez konstantního tlaku na brzdový pedál.

Další navýšení bezpečnosti přináší funkce „vysoušení brzd“: za mokra provádí krátké brzdné impulsy, které jsou pro řidiče nepostřehnutelné, a tím odstraňuje vodní film z brzdových kotoučů. Výsledkem je zkrácení doby reakce brzd.


Elektronický stabilizační program ESP®
V kritických situacích může elektronický stabilizační program ESP® zabránit smyku vozidla. Cílenými brzdnými zásahy u jednotlivých kol omezuje ESP® tendence k nedotáčivosti nebo přetáčivosti a tím zvyšuje bezpečnost jízdy.

Není k dispozici pro Mercedes-AMG SLC 43.


Automatické řízení světel
V závislosti na okolních světelných podmínkách automatické řízení světel automaticky zapne nebo vypne potkávací světla. Systém může zvýšit bezpečnost jízdy a usnadnit práci řidiči zejména v rychle se měnících světelných podmínkách, např. při vjíždění do tunelu nebo ve vícepodlažním parkovacím domě.


LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
Pro lepší viditelnost na okresních silnicích a dálnicích, při odbočování a v zatáčkách se LED Intelligent Light System automaticky přizpůsobuje světelným poměrům a stavu vozovky. Kromě svého výrazného designu se technologie LED vyznačuje větší intenzitou světla a menším oslňováním ostatních účastníků silničního provozu.

 

Parkovací asistent PARKTRONIC (příplatková výbava)
Tento systém pomáhá řidiči vyhledat parkovací místo a zaparkovat v podélném směru. Jízdní doporučení systému se řidiči zobrazují ve sdruženém přístroji. Asistenční systém PARKTRONIC monitoruje během manévrování oblast kolem přední a zadní části vozidla a při rozpoznání potenciální kolize varuje řidiče.


Asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Nepozornost a únava mohou skončit neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Systém je schopný rozpoznat neúmyslné opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu. Systém je aktivní v rychlostním rozsahu 60 až 200 km/h.

 

Asistent sledování mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Systém umožňuje detekovat jedno z největších nebezpečí silničního provozu. Pokud je v mrtvém úhlu detekováno vozidlo, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič optického varování nevšimne a aktivuje směrové světlo, spustí systém přídavný výstražný signál.


Fáze 2: při nebezpečí.
Mercedes-Benz znamená bezpečnost v automobilové dopravě. Proto naše vozidla podporují cestující i v kritických jízdních situacích, aby každá jízda byla maximálně bezpečná.


Systém na ochranu cestujících PRE-SAFE® (příplatková výbava)


Fáze 3: při nehodě.
Auta od značky Mercedes-Benz mají řadu bezpečnostních systémů, které zabraňují nehodám. Pokud by však došlo na nejhorší, lze aktivovat komplexní bezpečnostní systémy, které poskytnou všem cestujícím ve vozidle i ostatním účastníkům silničního provozu nejlepší možnou ochranu.


Airbagy na straně řidiče a spolujezdce
Naše vozidla jsou vybavena řadou bezpečnostních technologií. Některé z nich nikdy neuvidíte. A to je dobře, protože jsou určeny jen pro ty nejhorší možné scénáře. Jejich účelem je chránit Vás a cestující ve vozidle.


Při čelním nárazu mohou airbagy pomoci ochránit trup a hlavu řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných zranění při nehodě. Rozvinutí airbagů je úměrné síle nárazu.


Aktivní kapota motoru
Naše vozidla jsou zkonstruována tak, aby aktivně zasáhla v případě nebezpečí nebo v případě, že kolizi již nelze zabránit. Pro maximální omezení následků nehody. Jedním z těchto systémů je aktivní kapota motoru.


Pokud je detekována čelní srážka s chodcem, zadní část kapoty se zvedne. Větší vzdálenost mezi kapotou a komponenty v motorovém prostoru zvětšuje deformační zónu pro dřívější absorpci nárazu a snížení nebezpečí zranění.


Opěrky hlavy reagující na náraz
V případě kolize najetím zezadu se opěrky hlavy reagující na náraz okamžitě posunou o cca 40 milimetrů dopředu a o 30 milimetrů nahoru. Hlava cestujícího je tak dříve podepřena, čímž se snižuje riziko zranění krční páteře.


Hlavové airbagy ve dveřích
V případě silného bočního nárazu zakryjí hlavové airbagy boční okna, a pomůžou tak snížit nebezpečí nárazu hlavy do boků vozidla nebo proniknutí předmětů do interiéru. Chrání řidiče a spolujezdce.


Boční ochrana proti nárazu
V případě bočního nárazu poskytuje nejlepší možnou ochranu cestujících robustní boční stěna.


Boční airbagy v sedadlech
V případě vážného bočního nárazu mohou boční airbagy pomoci ochránit oblast trupu a pánve řidiče a spolujezdce. Rovněž pomáhají stabilizovat celé tělo. To může zmírnit riziko vážných zranění při nehodě.


Fáze 4: po nehodě.
Za účelem zmírnění následků nehody a ulehčení práce záchranné službě se spustí několik různých systémů v závislosti na typu a závažnosti nehody:


Nejlepší možná ochrana: motor se může automaticky vypnout a přívod paliva přerušit.
Bezpečnostní osvětlení: je možné automaticky aktivovat výstražná světla a nouzové osvětlení interiéru, aby se zabránilo dalším nehodám a aby záchranné služby havarované vozidlo našly rychleji.
Automatická ventilace: pokud se rozvine airbag, elektricky ovládaná okna se automaticky otevřou.
Snadné otevření: po nehodě se dveře automaticky odemknou, aby se záchranné služby dostaly snáze k cestujícím.
Opatření na usnadnění záchrany: nárazové spoje mezi blatníkem a dveřmi usnadňují otevření dveří po čelním nárazu.
Přímé spojení: v případě nehody může systém nouzového volání Mercedes-Benz rozhodujícím způsobem urychlit příjezd záchranářů na místo nehody. Data jsou přenášena pomocí mobilního spojení zajišťovaného komunikačním modulem s vlastní SIM kartou. Nouzové volání je proto nezávislé na připravenosti mobilního telefonu, který může být poškozen nebo mít vybitou baterii.
Pokud jde o záchranu cestujících po nehodě, je důležitá každá vteřina. Proto společnost Daimler přišla se samolepkou pro záchranáře, malou, ale účinnou inovací, která záchranné službě na místě nehody rychle poskytne podrobnosti ohledně bezpečnostní konstrukce daného vozidla. Samolepky s QR kódem jsou upevněny na víčku palivové nádrže vozidla a na protilehlém sloupku B. Jsou součástí standardní výbavy všech nových vozidel a ostatní vozidla jimi mohou být snadno dovybavena. V případě nouze mohou příslušníci záchranné služby naskenovat QR kód pomocí smartphonu nebo tabletu a získat spolehlivý přístup k příslušné kartě pro záchranáře, která jim usnadní jejich práci.[1].


Společnost Mercedes-Benz také vydala vícejazyčné záchranné pokyny pro záchranné složky, které jsou po celém světě k dispozici na internetu jako zdroj informací pro záchranné služby.

 

Výbava a příslušenství

Sady výbav

Vytvořte si své vlastní, naprosto jedinečné vozidlo SLC.
V nové generaci SLC zažijete více než obyčejnou jízdu automobilem. Aby se z řízení stala vášeň, je Vám k dispozici řada různých sad výbav. Například sada jízdní dynamiky nabízí tři úrovně nastavení podvozku.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

 • Linie AMG (příplatková výbava)
 • Sada ochrany proti krádeži (příplatková výbava)
 • Sada jízdní dynamiky (příplatková výbava)
 • Sada osvětlení interiéru (příplatková výbava)
 • Paměťová sada (příplatková výbava)
 • Sada zrcátek (příplatková výbava)
 • Sada Sport (příplatková výbava)
 • Sada asistentů jízdy v pruzích (příplatková výbava)

 

Standardní výbava (výběr)

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.


Sady výbav

 • Sada AMG Handling

Systém pohonu a podvozek

 • 6stupňová manuální převodovka
 • 9G-TRONIC, včetně páky DIRECT SELECT a volantu s řadicími pádly
 • Vysoce výkonný brzdový systém AMG
 • Sportovní výfukový systém AMG, vypínatelný, se dvěma chromovanými koncovkami výfuku s dekorem
 • Sportovní podvozek AMG
 • Systém řízení emisí BlueTEC včetně nádržky na AdBlue®
 • Filtr pevných částic
 • Funkce ECO start-stop
 • Posilovač řízení s bezpečnostním sloupkem řízení

Bezpečnost

 • Třístupňový elektronický stabilizační program (ESP®)
 • ADAPTIVE BRAKE s funkcí HOLD, asistentem rozjezdu do kopce, s funkcí přípravy brzd a vysoušením brzd za mokra
 • Adaptivní brzdová světla, blikající
 • Airbagy pro řidiče a spolujezdce
 • Aktivní kapota motoru
 • Aktivní brzdový asistent
 • Protiblokovací systém brzd (ABS)
 • Protiprokluzový systém (ASR)
 • Asistent sledování bdělosti
 • Automatické vypnutí airbagu spolujezdce
 • Brzdový asistenční systém BAS navýší brzdnou sílu při rozpoznání nouzového brzdění
 • Ukazatel opotřebení brzdových destiček
 • Opěrky hlavy NECK-PRO
 • Elektronický stabilizační program ESP®
 • ESP® Dynamic Curve Assist
 • Automatické řízení světel
 • Elektronická parkovací brzda s automatickým uvolněním při rozjetí
 • Varovná kontrolka výšky hladiny paliva, oleje, chladicí kapaliny a kapaliny do ostřikovačů
 • Hlavové airbagy ve dveřích
 • Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách
 • Boční ochrana proti nárazu
 • Tříbodové bezpečnostní pásy s předepínači a omezovači napínací síly pro řidiče a spolujezdce
 • Boční airbagy v sedadlech
 • Lékárnička
 • Výstražný trojúhelník
 • Varovný bzučák a indikátor ve sdruženém přístroji v případě nezapnutí bezpečnostních pásů, nerozsvícení parkovacích světel nebo nezatažení parkovací brzdy
 • Elektronické zabezpečení proti neoprávněné jízdě
 • Centrální zamykání s vnitřním spínačem, automatické zamykání (lze deaktivovat) a snímač nárazů s nouzovým otevíráním

Multimediální systémy a navigace

 • Anténa integrovaná v čelním a zadním okně a v zadním platu
 • Audio 20 CD
 • Systém nouzového volání Mercedes-Benz
 • Komunikační modul UMTS

Exteriér

 • Výfukový systém se dvěma chromovanými krytkami koncovek výfuku
 • Styling AMG
 • Vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, vlevo a vpravo, elektricky nastavitelná zevnitř, lakovaná v lesklé černé barvě a s asferickým sklem
 • Vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, vlevo a vpravo, elektricky nastavitelná zevnitř, s asferickým sklem a integrovanými směrovými světly
 • Diamantová maska chladiče v lesklém chromu s lesklou černou lamelou
 • Diamantová maska chladiče s lamelou ve stříbrné iridium a s chromovaným dekorem
 • Hlavní světlomety s technologií projekce světla H7 s integrovaným denním svícením
 • Zadní světla s technologií LED
 • Vyhřívané zadní okno s časovačem
 • Dálkové odemykání víka zavazadlového prostoru
 • Boční výstupy vzduchu v blatnících s lesklým chromovaným deflektorem
 • Boční výstupy vzduchu v blatnících s deflektorem v lesklém stříbrném chromu
 • Stěrače čelního okna s konstrukcí Aero a funkcí dotykového ovládání
 • Nemetalický barevný odstín
 • Střecha Vario, elektrohydraulické ovládání

Interiér

 • Úložný prostor ve středové konzole místo popelníku
 • Úložný prostor s roletou ve středové konzole
 • Koberečky AMG s nápisem „AMG“
 • Sdružený přístroj AMG se dvěma kulatými ciferníky se sloupci, s multifunkčním barevným displejem o úhlopříčce 11,4 cm a cifer. do 280 km/h s motivem šachovnice
 • Sklopná loketní opěrka řidiče a spolujezdce, s uzamykatelným úložným prostorem (pomocí centrálního zamykání)
 • Přihrádka na brýle v horní ovládací jednotce, osvětlená
 • Prahové lišty s nápisem „Mercedes-Benz“
 • Přihrádka před spolujezdcem, uzamykatelná pomocí nouzového klíčku
 • Stropní čalounění v černé barvě
 • Klimatizace
 • Osvětlení zavazadlového prostoru
 • Sdružený přístroj v designu dvou sloupců s barveným multifunkčním displejem TFT o úhlopříčce 11,4 cm
 • Antireflexní světla pro čtení na straně řidiče a spolujezdce
 • Multifunkční sportovní volant čalouněný kůží nappa s perforovanými úchopy
 • Síť v prostoru pro nohy spolujezdce a za sedadlem řidiče
 • Čalounění tkaninou
 • Čalounění kůží nappa AMG / mikrovláknem DINAMICA
 • Kapsy na zadní stěně mezi sedadly a panely dveří
 • Doporučení řazení
 • Výškově nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce
 • Sluneční clony s kosmetickým zrcátkem, s možností otočení do stran a vysunutí
 • Sportovní řadicí páka
 • Sportovní zvuk motoru
 • Sportovní pedály z kartáčované ušlechtilé oceli s pryžovými výstupky
 • Sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce
 • Tempomat s variabilním omezovačem rychlosti SPEEDTRONIC
 • Demontovatelná podlaha zavazadlového prostoru se dvěma elastickými pásy pro upevnění demontovaného větrného štítu a jiných předmětů
 • Ozdobné prvky ze světlého hliníku s broušenou karbonovou strukturou
 

Aktivní řízení

Intelligent Drive

Na cestě k jízdě bez nehod.

Co začalo systémem PRE-SAFE® před více než deseti lety a pokračovalo asistentem udržování odstupu DISTRONIC, jsme dnes posunuli k novému rozměru jízdy: Mercedes-Benz Intelligent Drive – pohodlí a bezpečnost se nyní spojily. Můžete to vidět a pocítit sami v nové generaci SLC.

Díky síťovému propojení – naši bezpečnostní experti tomu říkají „fúze senzorů“ – analyzují asistenční systémy komplexní situace a díky vylepšeným snímačům okolí umějí ještě lépe rozeznat nebezpečné dopravní situace.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.Asistenční systémy a bezpečnost
Asistent udržování odstupu DISTRONIC (příplatková výbava)
Inovativní jízdní asistenční systém pomáhá řidiči udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a podporuje ho při dlouhých cestách a v provozu stop-and-go. V případě nedostatečné bezpečné vzdálenosti vydá systém optický výstražný signál a při nebezpečí kolize pak akustický signál.


Systém na bázi radaru v případě potřeby vozidlo přibrzdí a poté, pokud je to možné, znovu zrychlí na požadovanou rychlost. Tím se snižuje riziko nehod najetím zezadu a zvyšuje jízdní komfort.

Asistent udržování odstupu DISTRONIC PLUS pracuje v rychlostním rozsahu od 0 do 200 km/h a lze ho aktivovat u stojícího vozidla a bez vozidla jedoucího vpředu. Díky informacím z radarových snímačů může řidič reagovat s dostatečným předstihem na vozidlo, které zkříží jeho dráhu nebo jede před ním.

K dispozici pouze v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC.


Aktivní brzdový asistent
Tento systém varuje řidiče opticky, pokud je vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla příliš malá. Je-li rozpoznáno nebezpečí kolize, je vydán akustický výstražný signál, systém může rovněž podpořit brzdění řidiče a v případě chybějící reakce řidiče může být rychlost vozidla snížena automaticky.


Pokud se vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla sníží na dobu několika sekund pod nastavenou hodnotu, zobrazí se ve sdruženém přístroji při rychlosti od 30 do 250 km/h varovná kontrolka. Pokud se vzdálenost rychle zkracuje, zazní také intervalový tón.

Potenciální kolizi s pohybujícím se předmětem lze identifikovat v rychlostním rozsahu 7 až 250 km/h. U stojících překážek pak v rychlostním rozsahu 7 až cca 70 km/h. Pokud řidič reaguje nouzovým brzděním, může ho podpořit adaptivní brzdový asistent, který v případě potřeby navýší brzdný tlak, aby pokud možno zabránil kolizi. Pokud řidič nereaguje, zahájí systém nezávislé brzdění. Tím se již značně sníží rychlost vozidla. Při nízkých relativních rychlostech může být tento zásah dostatečný, aby zabránil nárazu do vozidla jedoucího před Vámi.


Asistent sledování bdělosti
Neustále ve střehu. Na základě analýzy Vaší jízdy při rychlostech od 60 do 200 km/h Vás může asistent sledování bdělosti upozornit, abyste si udělali přestávku. Pro Vaši vlastní bezpečnost.


Tento systém může zvýšit bezpečnost jízdy zejména při dlouhých cestách a při jízdě v noci. Rozpozná-li na základě předem určeného profilu chování řidiče typické známky únavy a nepozornosti, může ho varovat vizuálně a akusticky před hrozícím mikrospánkem.

 

Systém na ochranu cestujících PRE-SAFE® (příplatková výbava)
Tento systém je schopný identifikovat kritické jízdní situace a v případě hrozící nehody zahájit preventivní opatření na ochranu cestujících. Mezi tato opatření patří např. reverzibilní napnutí bezpečnostních pásů nebo automatické zavření otevřených bočních oken.


PRE-SAFE® neustále vyhodnocuje data snímačů ostatních systémů, jako elektronického stabilizačního programu ESP® a brzdového asistenčního systému BAS, a může identifikovat například silnou nedotáčivost či přetáčivost a nouzové brzdění.

Pokud je detekována kritická jízdní situace, může systém PRE-SAFE® během zlomků sekundy aktivovat různé funkce. Mezi tato opatření patří např. reverzibilní napnutí bezpečnostních pásů nebo automatické zavření otevřených bočních oken.


Asistent jízdy v pruzích (příplatková výbava)
Nepozornost a únava mohou skončit neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Systém je schopný rozpoznat neúmyslné opuštění jízdního pruhu a varovat řidiče pulzujícími vibracemi volantu. Systém je aktivní v rychlostním rozsahu 60 až 200 km/h.

 

Asistent sledování mrtvého úhlu (příplatková výbava)
Systém umožňuje detekovat jedno z největších nebezpečí silničního provozu. Pokud je v mrtvém úhlu detekováno vozidlo, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud si řidič optického varování nevšimne a aktivuje směrové světlo, spustí systém přídavný výstražný signál.


Parkování
Parkovací asistent PARKTRONIC (příplatková výbava)
Tento systém pomáhá řidiči vyhledat parkovací místo a zaparkovat v podélném směru. Jízdní doporučení systému se řidiči zobrazují ve sdruženém přístroji. Asistenční systém PARKTRONIC monitoruje během manévrování oblast kolem přední a zadní části vozidla a při rozpoznání potenciální kolize varuje řidiče.


Zpětná kamera (příplatková výbava)
Soustřeďte se na to nejdůležitější: co se děje před Vámi. I když byste se právě měli dívat dozadu.


Parkování a manévrování při couvání je značně jednodušší a bezpečnější díky zpětné kameře. Aktivuje se automaticky po zařazení zpátečky a na centrálním displeji zobrazuje oblast za vozidlem (pomocí dynamických naváděcích křivek).


Výhled
Asistent adaptivních dálkových světel PLUS (příplatková výbava)
Tento systém umožňuje jízdu se stále zapnutými dálkovými světly, aniž byste oslňovali ostatní účastníky silničního provozu. Řidič tak má za všech okolností k dispozici ten nejvhodnější sklon světlometů. Funkce je aktivní od rychlosti 30 km/h na silnicích bez osvětlení.

K dispozici pouze v kombinaci s LED Intelligent Light System.


LED Intelligent Light System (příplatková výbava)
Pro lepší viditelnost na okresních silnicích a dálnicích, při odbočování a v zatáčkách se LED Intelligent Light System automaticky přizpůsobuje světelným poměrům a stavu vozovky. Kromě svého výrazného designu se technologie LED vyznačuje větší intenzitou světla a menším oslňováním ostatních účastníků silničního provozu.

 

AMG

Vozidlo AMG Performance - fascinace ve své nejčistší podobě

Driving Performance. Autentické dynamické ovládání díky DNA typické pro AMG.
Mercedes-AMG nevyvíjí pouze vysoce výkonná vozidla, sportovní automobily a sportovní modely – vůz Mercedes-AMG je příslibem být vždy o krok dál a realizovat technické koncepty do neopakovatelné podoby. Tato výjimečná motorová vozidla jsou vyráběna pro výjimečné lidi. Vítejte ve světě Mercedes-AMG.

Model Mercedes-AMG SLC 43 je dostupný pro novou generaci SLC.


Design – sportovní elegance.
Výrazný styling AMG se specifickým předním nárazníkem AMG a zadním nárazníkem ve vzhledu difuzoru signalizují výjimečné postavení modelu Mercedes-AMG SLC 43. Špičková dynamika se odráží i ve vnitřním prostoru vozidla.


Výrazná příď vozidla AMG Performance s charakteristickým křídlem ve tvaru písmene A signalizuje mimořádný potenciál výkonu. Na progresivnost a výkon modelu Mercedes-AMG SLC 43 dále upozorňuje štítek „AMG“ na předních blatnících. Pro další individualizaci je dostupná exkluzivní sada AMG Night s designovými prvky v lesklé černé barvě.

Boční silueta, jejímž klíčovým prvkem je hodně vzadu posazená kabina pro cestující typická pro roadster, vyzařuje touhu vyrazit vpřed, i když vozidlo stojí. Velmi výrazná je rovněž zadní část, která se pyšní sportovním a zároveň elegantním laděním, například v podobě chromovaných koncovek výfuku.

Ideální pro jízdní styl se sportovními ambicemi: multifunkční volant se zploštělou spodní částí a červeným kontrastním prošitím, který se velmi dobře drží díky perforovaným úchopům. Sportovní sedadla s vynikající boční oporou a sportovním čalouněním jsou jako šitá na míru.

Mezi atraktivní prvky podtrhující sportovní charakter patří červené kontrastní prošití, které v případě příplatkového čalounění kůží nappa Exclusive dodává hodnotnější vzhled koženému čalounění přístrojové desky a spodní linie bočních oken. Sdružený přístroj AMG zobrazuje řidiči přehled nejdůležitějších informací.

 

Technologie – měřítko pro konkurenci.
Driving Performance – Mercedes-AMG SLC 43 spolehlivě splňuje nároky značky AMG. Tento sportovní model kombinuje 3,0litrový motor V6 se dvěma turbodmychadly o výkonu 270 kW (367 k)[1] s modifikovanou verzí sportovního podvozku AMG pocházejícího z modelu SLK 55 AMG.


Vyspělé hnací ústrojí s velmi rychlou odezvou nabízí v kombinaci se sportovním podvozkem AMG a velmi přesným dvoustupňovým sportovním řízením AMG citlivým na rychlost maximální jízdní dynamiku. Dalším trumfem je vzrušující zvuk standardního sportovního výfukového systému AMG (aktivovatelný prostřednictvím DYNAMIC SELECT), který navyšuje emocemi nabitý zážitek z jízdy.

Díky upravené konstrukci náprav s optimalizovanou elastokinematikou a ložisky motoru a převodovky specifickými pro AMG dosahuje vozidlo vynikající příčné dynamiky. Mezi další dostupné technologie původem ze světa motoristického sportu patří příplatkové výbavy jako uzávěrka diferenciálu zadní nápravy AMG s omezeným prokluzem a sada AMG Handling. Charakteristiku vozidla lze nastavit pomocí DYNAMIC SELECT.

 

Výbava AMG - dechberoucí dynamika

 

Zažijte fascinující svět AMG.
Tato výbava nezná hranice. S koncepcí AMG zaměřenou na výkonnost
máte optimální výbavu
pro Vaše další dobrodružství. Vyberte si výbavy a příslušenství,
díky kterým bude Vaše vozidlo vypadat ještě dynamičtěji a sportovněji.

Dostupnost výbavy závisí na zvoleném motoru a konfiguraci. Podrobnosti najdete v informacích o výbavě každého jednotlivého modelu.

Výběr designových výbav a příslušenství:


Zažijte AMG
Příplatkové výbavy pro SLC
Sada AMG Night (příplatková výbava)
Výrazné prvky v černé barvě podtrhují sportovně expresivní charakter vozidla – od předního splitteru přes vnější zpětná zrcátka až po ozdobný prhu na difuzoru v lesklé černé barvě. Tato sada vychází z linie AMG.

K dispozici pouze v kombinaci s designovou a výbavou linií AMG. Není k dispozici pro Mercedes-AMG SLC 43.

 

Styling AMG
Výrazný styling AMG zaručuje dynamický vzhled z každého úhlu pohledu. Přední nárazník specifický pro AMG, zadní nárazník v designu difuzoru a rozšířené zadní podběhy kol propůjčují vozidlu nezaměnitelný charakter.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SLC 43.

 

Výběr z výbav v oblasti technologií:


Sada AMG Handling
Obsah sady: uzávěrka diferenciálu zadní nápravy AMG, vysoce výkonný kompozitní brzdový systém AMG s kompozitními brzdovými kotouči vpředu, podvozek AMG Performance a volant AMG Performance čalouněný kůží nappa / mikrovláknem DINAMICA.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SLC 43.

 

Vysoce výkonný brzdový systém AMG
Vysoce výkonný brzdový systém AMG nabízí vynikající hodnoty zpomalení a přesné brzdění díky vnitřně chlazeným, perforovaným a příčně vrtaným kompozitním brzdovým kotoučům.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SLC 43.

 

Sportovní výfukový systém AMG
Intenzivní zvukový zážitek nebo jemný zvukový doprovod – díky variabilně nastavitelným výfukovým klapkám se zvuk sportovního výfukového systému AMG přizpůsobí jízdnímu programu zvolenému řidičem. Výrazným prvkem jsou dvě dvojité chromované koncovky výfuku s dekorem.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SLC 43.

 

Sportovní podvozek AMG
Sportovní podvozek AMG s přední a zadní nápravou exkluzivně vyvinutou značkou AMG představuje ideální předpoklad pro dynamické zatáčení a agilní řízení. Všechny komponenty jsou navzájem sladěny pro vysoké příčné zrychlení a snížený valivý odpor.

K dispozici pouze pro Mercedes-AMG SLC 43.

 
 

Soubory ke stažení

SLC katalog

Ceník Mercedes-Benz SLC

 
 

Objednání zkušební jízdy - Mercedes-Benz SLC »

Položky označené * jsou povinné.

 
 
Mercedes

S. & W. Automobily s.r.o.
Daimlerova 202
362 11 Jenišov, Karlovy Vary
N 50° 13.41012', E 12° 48.18162'
Tel.: +420 353 447 811
Fax: +420 353 447 823

S. & W. Automobily s.r.o.
Přístavní 823/35
400 07 Ústí nad Labem
N 50° 39.73708', E 14° 3.65222'
Tel.: +420 475 669 111
Fax: +420 475 669 139